Neem 'n "AKKERTJE" EERSTE BLAD. Oit nummer bestaat uit 2 bladen by Rheumalische pijnen, Spierpijn. Uit de Provincie Het bericht van het overlijden van de Koningin-Moeder ie alhier met groote Kerknieuws. Telegrammen. Een swore sla# treft 'het Vorstenhuis, Laatste Berichten. De vergadering werd om 3 uur gesloten TEGEN STERILISATIE. Een uitspraak van Christelijke medici. In de laatste vergadering der medische sectie van de Chr. Vereeniging van Nas tuur- en Geneeskundigen in Nederland werd besproken het onderwerp: „Eugene- tiek", waarbij ter sprake kwam de sterili satie van geestelijk minderwaardigen, ge lijk deze in sommige landen van overheids wege wordt toegepast of toelaatbaar ge steld. Door Br Joh. van der Spek, geneesheer- directeur der Psychiatrische Inrichting „Maasoord" en Mr J. W. Noteboom, di recteur van de Dr A. Kuyper-stichting, werd] het onderwerp van medische en staatsrechterlijke zijde breed toegelicht. Na breedvoerige bespreking, waaraan door theologen, medici en andere leden der vereeniging werd deelgenomen, nam de vergadering met algemeene stemmen de volgende conclusie aan en besloot deze door middel van de pers te publiceeren: „De medische sectie der Chr. Vereeni ging van Natuur- en Geneeskundigen in Nederland spreekt als haar meening uit, dat het bevorderen of het toelaatbaar stel len van overheidswege der sterilisatie, hetzij uit het oogpunt van rasverbetering hetzij als o.a. oeconomisch verdedigde maatregel bedoelend het aantal der soci aal-minderwaardigen te verminderen moet orden afgewezen". De vergadering kwam tot dit besluit voornamelijk op principieele gronden, toch ook om redenen van practischen i ard werd de sterilisatie afgewezen. De 1 sten immers, welke de verzorging dezer hulpbehoevenden met zich brengt, zijn althans nu voor de maatschappij nog niet te zwaar. En gesteld al, dat deze lasten belangrijk grooter waren dan thans het geval is, dan zou dit nog niet van be slissende beteekenis zijn, daar krachtens het Christelijk beginsel het zwakke en minderwaardige moet worden gesteund en geholpen; bovendien mag de ethische waarde van hunne verzorging voor de geheele structuur der maatschappij niet worden onderschat. De sterilisatie met het doel het ras te verbeteren werd eveneens zoo beslist mo gelijk afgewezen. Immers thans zijn het nog de geestelijk .minderwaardigen, op wie deze bewerking zal worden toegepast. Doch, wanneer men acht geeft op de ont wikkeling der ideëen, mag het niet bui tengesloten worden geacht, dat zij, die zich niet buigen voor de oppermachtige staatsidee, maar Gode meerder eer willen geven dan aan menschen, in komende tij den zoozeer als minderwaardig zullen worden beschouwd dat ook zij in extreme gevallen aan de verschrikkelijke leer der rasverbetering in geslachtelijken zin zul len ten slachtoffer vallen. GEMEENTERAAD VAN MIDDELBURG. H. M. de Koningin-Moeder herdacht. In de hedenmiddag gehouden Raads vergadering sprak de burgemeester, de heer M. Fernhout, bij den aanvang als volgt: Alvorens onze werkzaamheden aan te vangen meen ik van deze plaats in de vergadering van onze stedelijke regeering uiting te moeten geven aan de gevoe lens die ons bezielen nu het den Almach- tigen God heden behaagd heeft H. M. de Koningin-Moeder uit dit tijdelijk leven weg te nemen. Voor de wijze, waarop de Koningin- Moeder eerst als Koningin, als regentes en opvoedster van onze tegenwoordige Vorstin daarna, zich van haar zware en verantwoordelijke taak heeft gekweten, heeft ons volk groote eerbied leeren koes teren. Door al hetgeen door Haar in de jaren van in staatsrechtelijken zin meer terug getrokken leven, waarlijk Koninklijk en waarlijk Moederlijk is verricht ter be vordering van zoo vele en zoo groote volksbelangen heeft H. M. warme waar deering weten te wekken. Om de wijze waarop zij heeft getracht en er ten volle in geslaagd is mee te le ven, ja één te worden met ons Nederlan ders, om de eenvoud en de minzaamheid van haar optreden, om de haar geschon ken gaven van hoofd en hart heeft de na tie de Koningin-Moeder hartelijk leeren liefhebben, een liefde die haar een lange reeks van jaren gul en overvloedig is beloond geweest. Groot was de plaats die deze Hooge Vrouwe, van wie saambindende krachten en invloeden uitgingen en die op zoo be minnelijke en eenvoudige wijze haar hart voor eiken levenskring wist te ontsluiten en iederen levenskring voor zich heeft weten te winnen, te midden van het Haar aanvankelijk vreemde volk, zich had ver worven. Ernstig zal het gemis worden gevoeld. Bij de beden en de wenschen die thans in paleizen en in eenvoudige kamertjes allerwege ook in onze stad voor onze be droefde Vorstin worden opgezonden, voegt de Raad van Middelburg de zijne. deelneming ontvangen zoowel in offi- cieelen kring als door het overgroote deel der stadgenooten. Spoedig gaven de openbare en ver scheidene particuliere gebouwen, waar de vlag halfstok werd uitgestoken, blijken van rouw. De woning van den Commissaris der Koningin is geheel gesloten. Het carillon van de Abdijtoren is stilgezet. De uitvoering van de Mattheus-passion gaat hedenavond wel door, maar ook al leen omdat het dit stuk is, dat op het program staat. Bezoek van Minister De Wilde uitgesteld. Het bezoek van den Minister van Bin- nenlandsche Zaken dat Vrijdag zou plaats hebben, is wegens het overlijden van de Landsmoeder uitgesteld. Ci Goes. De pas opgerichte A. R. studie- en propagandaclub vergaderde gisteren avond, thans onder leiding van het nieuwe bestuur, in de Chr. Bewaarschool. De voorzitter, dhr Timmer, sprak een openingswoord naar aanleiding van het voorgelezen Schriftgedeelte Spr. 17 en gaf in aansluiting daarop de werkwijze der club aan, n.l. in de allereerste plaats bestudeering van eigen beginselen. Wij moeten ons wachten voor wat de dwaze als wijsheid verkondigt en dat 'kan alleen door degelijke kennis van eigen beginse len. Dhr W. L. B. J. Dekker sprak over Art. I van ons A. B. progaxn van Beginselen. Stilgestaan werd bij den naam der A. A. partij (antirev. of C. H.), den grond slag en ten slotte het karakter der A. R. partij. Verschillende vragen werden den inleider gesteld. De vergadering werd door dhr Dekker met dankzegging geëindigd. Kloetinge. Met ingang van 27 Maart is dhr P. Kik Jr aangesteld tot hulp- commies der Dir. Belastingen, Invoer rechten en Accijnzen met als standplaats Rucphen (N.-Br.). Poortvliet. De tuinbouwvereen. Eiland Tholen hield een algemeene vergadering in de zaal van P. Geene. Van de leden was 50 pet. aanwezig. De voorzitter wees in zijn openingswoord op het nut der ver eeniging en vroeg de bezoekers, of ze als lid wenschten toe te treden, waaraan een vijftal voldeed. De notulen werden onver anderd vastgesteld. Hierna volgde verant- woordig van den penningmeester, waaruit bleek, dat een batig saldo was bereikt van f 132. Bij de bestuursveikiezing werden dhrn G. Murre en I. Hage herkozen. In de vacature Augustijn (die naar Frank rijk is vertrokken) werd gekozen dhr W. E. A. de Rijke. Daarna volgde een bespre king omtrent het gezamenlijke fruitver- voer om onkosten te sparen. Gewoonlijk veilt de vereeniging op Oud-Beijerland en wordt het fruit verzonden per tram of boot Stavenisse. Daar deze boot uit de vaart wordt genomen is men genoodzaakt een andere veiling op te zoeken. Het be stuur werd machtiging verleend om te in- formeeren naar de onkosten op verschil lende veilingen en de goedkoopste uit te zoeken. I j I Bij de rondvraag werd ter sprake ge bracht, of het ook mogelijk wordt groene boonen op contract te leveren. Het bestuur zal daar zijn best voor doen. Daarna werd overgegaan tot het uitbetalen der aardbei- ensteun 1933, hetwelk bedroeg een halve cent per K.G. Er werd op gewezen, dat in Tholen een cent per K.G. is uitbetaald; waarom hier niet? Het bestuur kon niet anders te kennen geven, dan dat vermoe delijk in de zomermaanden de tweede hal ve cent zal worden uitbetaald. ColijnsplaaL Gisteravond hield de afd. Colijnsplaat van den B. V. L. een samen komst op de 'bovenzaal van de Chr. Be waarschool, die door veel belangstellenden werd bijgewoond. De burgemeester sprak een openings woord, waarna de film, huldiging van H. M. de Koningin in het stadion te Amster dam, werd vertoond. In dit verband sprak dhr Laernoes een rede uit. Ook de film van den landdag te Hulst viel goed in den smaak. Overste Bierman zette daarna het doel van de B. V. L. uiteen, en droeg een mooi gedicht voor. De Chr. Zangvereeni- ging zong ter afwisseling enkele liederen. Na een 'kort woord van den burgemeester werd nog staande het Wilhelmus gezon gen. Geref. Kerken. Beroepen te Oldekerk (Gr)., J. W. v. d. Sluis, cand. te Amsterdam. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Kornhorn, A. Gruppen te Zwaagwesteinde en D. Henstra te Dok- kum. Studieverlof. Aan Ds M. B. van 't Veer, Geref. pred. te Zevenbergen, is door zijn Kerkeraad dit jaar 8 maan den studieverlof aangeboden, en zoo noo- dig, ook in 1935. WAAR WEL GELD VOOR IS. Eenerzijds hoort men in allerlei toon aard klagen over de slechte tijden, maar anderzijds wordt, zoo het vermaak en spelen betreft, het geld met kwistige hand uitgegeven. Als men dit ziet, zou men zeggen: het valt nog wel iets mee. „Ons Noorden" vestigt de aandacht op enkele cijfers omtrent de geweldige be langstelling voor de voetbalwedstrijd HollandBelgië te Amsterdam. üit deze cijfers bleek, dat het aantal personen, dat in dezen tijd nog het geld over had om naar Amsterdam te reizen en het inderdaad niet goedkoope entree te betalen, minstens even groot was als an dere jaren. Niet alleen was het aantal plaatsbewijzen nu ook uitverkocht, maar het aantal teleurgestelden, die geen plaats hebben kunnen krijgen, was zoo mogelijk nog grooter, vooral voor de duurdere rangen. In dit bericht stonden ook eenige cijfers van het aantal personen, dat ditmaal bun auto in het stadion hadden gepar keerd en daaruit bleek, dat het aantal auto's ditmaal ruim 400 hooger was, dan het vorige jaar. Nu juist geen bewijs van een groote malaise. Het andere bericht was van geheel an deren aard. Het betreft de opbrengst van de belasting op de publieke vermakelijk heid in Den Haag. De opbrengst van deze belasting was over de maand Februari 1934 f 61.023.44, tegen f 57.590.39 in de vorige maand Fe bruari. Over de beide eerste maanden van dit jaar was de totale opbrengst dezer be lasting f 120.633.14 tegen f 116.098.29 het vorige jaar. Men ziet, deze cijfers wijzen nu nog juist niet op een verscherping van de cri sis en demonstreeren ook niet, dat het iedereen slecht gaat. DE LAATSTE OOGENBIKKEN VAN KONINGIN EMMA. DEN HAAG. Wij vernemen nog dart wijlen H. M. de KoninginJMoeder tot vrij wel de laatste oogehblikken hert bewustzijn heeft béhouden. Ook toen Prins Hendrik en de Vorsrt von Waldeck het vertrek be traden, gaf H. M. nog een teeken van herkenning. Eenige minurten na 11 uur is de Vorstin von Erbach, de jongste zuster van de Koningin-Moeder in Den Haag aangeko men. Zij werd aan het station begroet door den Vorst von Waldeck en Prins Hendrik. Na eenige ©ogenblikken in 'hert paleis Noordeinde te hebben vertoefd, begaf de vorstin zich vergezeld van Prinses Juliana naar het paleis aan het Lange Voorhout om een laatste groet aan de overledene te brengen. Belangstelling uit het buitenland. BERLIJN. Rijkspresident von Hinden burg heeft het volgende telegram aan H. M. Koningin Wilhelmina gezonden: Het bericht van overlijden van H. M. de Koningin-Moeder heeft mij diep bewogen. Het is mij een behoefte Uwe Majesteit en de Koninklijke Familie te verzekeren van de oprechte gevoelens van deelneming van mij en het Duitsche volk. De Staatssecretaris heeft heden in per soonlijke opdracht van den Rijkspresi dent een rouwbezoek gebracht bij den Ne- derlandschen gezant te Berlijn. LONDEN. De Koning en de Koningin hebben in een persoonlijke boodschap aan Koningin Wilhelmina uiting gegeven van hun deelneming met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. Te Londen gedenkt men met groote sympathie het laatste bezoek van Konin gin Emma aan Engelands hoofdstad ter gelegenheid van de tentoonstelling van Nederlandsche kunst in 1929. De radio. DEN HAAG. De Radioraad verzoekt ons te willen meedeelen, dat de radio-uit zendingen morgenochtend zullen worden hervat. Omtrent de te nemen maatregelen op den dag van de begrafenis, zal de Raad nog nadere mededeelingen doen. AMSTERDAM. De radio-uitzendingen over beide zenders zijn tot Woensdag ochtend 8 uur gestaakt, als teeken van rouw. Daarop zullen de uitzendingen wor den hervat uitsluitend voor het doen van mededeelingen. Tevens is aan alle Radio-centrales door de regeering verzocht, om zoolang de Ne derlandsche zenders hun uitzendingen sta ken, ook de radio-distributie geheel stop te zetten. Ingevolge het besluit van !het 'hoofdbe stuur van de Nederlandsche Bioscoop bond, zullen heden ten teeken van rouw wegens het overlijden van H. M. de Konin gin-Moeder alle bioscoopen in Nederland gesloten zijn. AMSTERDAM. De A.V.R.O. en de K. R. O. zullen hedenmiddag te twaalf uur en hedenavond te acht uur mededeelingen doen in verband met 'het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. H. M. DE KONINGIN-MOEDER IN DE TWEEDE KAMER HERDACHT. EEN KONINKLIJKE BOODSCHAP. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering van de Tweede Kamer, deed de voorzitter mededeeling van de volgende ingekomen Koninklijke boodschap: „Het heeft God behaagd onze beminde Moeder na een kort ziekbed van ons weg te roepen. Met diepe droefheid geven wij U daarvan kennis. Wij zijn overtuigd, dat geheel ons volk deelneemt in de smart die ons en de onzen vervult. En hiermede bevelen wij U in Godes Heilige hoede". w. g. WILHELMINA. Gravenhage, 20 Maart 1934. De voorzitter hield daarna de volgende rede: De hoop van heel het land werd niet vervuld. Wat gevreesd werd dag en nacht ie over ons gekomen. een aware slag treft ook de natie. Treffende schade. Wijs bestierster in waren Koninklijken eenvoud, trouwe Moe der en Grootmoeder, vol van teere zorgen voor Haar beminde kleindochter, zóó zag de natie Haar. Zij had haar lief. Wat Zij gegeven heeft aan Nederland, gaf Nederland Haar weer. Zij schonk ons gansch Haar hart; ons volk gaf Haar bet zijne. De weemoed over dit verscheiden wordt omgloord door de glans der rijke gave die ons in Haar geschonken werd. Wij buigen het hoofd en danken God voor wat Hij ons bestemde. Besloten werd de Boodschap te beant woorden met een adres van rouwbeklag, dit dadelijk in de afdeelingen te behande len en de behandeling der op de agenda staande onderwerpen te verdagen. De vergadering werd geschorst tot half drie. De Minister®, behalve de heer Kalff, die ongesteld is, en de Kamerleden, hoor den de rede van den Voorzitter staande aan. De Communisten waren afwezig. De Raad van State. DEN HAAG. In een buitengewone ver gadering van den Raad van State heeft de vice-president de overleden Vorstin herdacht in 'tgeen zij als Koningin, als Regentes en als Koningin-Moeder voor ons vaderland geweest is en uiting ge geven aan 's Raads gevoelen van innige deelneming met de beproefde Koninklijke Familie. HET OFFICIEELE OVERLIJDENS BERICHT. Een buitengewone Staatscourant bevat de volgende kennisgeving van het over lijden van H. M. de Koningin-Moeder Het heeft God behaagd Mijn beminde Moeder na een kort ziekbed tot Zich te nemen. Zij is hedenmorgen zacht ingeslapen. Het is met diepe droefheid dat ik daar van kennis geef. Ik ben overtuigd, dat allen deelnemen in Mijn smart en die van de Mijnen en in het verlies dat haar overlijden voor het gansche volk, zoo bier als overzee betee- kent. w. g. WILHELMINA. DEN HAA'G. De Minister van Defensie heeft bij legerorder bepaald, dat van alle onder het Departement van Defensie res- sorteerende gebouwen tot en met den dag van de begrafenis eiken dag de vlag (zon der wimpel) halfstok wordt uitgehangen, en dat in kazernes enz. tot en met den dag van de begrafenis geen signalen voor den 'huishoudelijken dienst worden geblazen of geslagen. AMSTERDAM. De burgemeester van Amsterdam maakte 'bekend, dat in ver band met het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder alle openbare vermake lijkheden zijn gesloten. Langs den open baren weg mag geen muziek worden ge maakt. De droeve mare van het overlijden van Koningin Emma heeft zich met groote snelheid door de Hoofdstad verspreid. Van vele openbare gebouwen, particu liere huizen en 'kantoorpanden is de vlag halfstok geheschen. Tegen 10 uur toen de extra-edities van de dagbladen verschenen, rukte men deze de verkoopers uit de handen, teneinde iets te kunnen vernemen omtrent de laatste ©ogenblikken van H. M. De 'belangstelling voor ons Koninklijk Huis uitte zich hier op ondubbelzinnige wijze. De groote winkelstraten vertoonen een zee van vlaggen. AMSTERDAM. Hedenavond te 8 uur zal in de Ned. Herv. Kerk te Amsterdam een rouwdienst worden gehouden in de Nieuwe Kerk aan den Dam, waar voor gaan de predikanten W. van Limburgh en R. Dijkstra. Laatste groet aan de Vorstin. Hedenmiddag tusschen half twee en twee uur zijn de dames en heeren van de hofhouding van wijlen H. M. de Ko ningin-Moeder alsmede de leden van het personeel in de gelegenheid gesteld een laatsten groet te brengen aan het stoffe lijk overschot van de Vorstin. Het stoffelijk hulsel van H. M. de Ko ningin-Moeder bevindt zich nog in het slaapvertrek gelegen op de tweede étage in den linkervleugel van het paleis. Het stoffelijk hulsel ligt in het ledikant waarin de Vorstin ook gedurende haar ziekte gelegen heeft. Zij is gehuld in een eenvoudige witte lijkwade, terwijl eenige bloemen op het doodsbed geschikt zijn. Ook draagt Koningin Emma nog het bekende witte weduwenkapje, dat Zij tijdens haar leven steeds gedragen heeft. De leden van de hofhouding toefden allen enkele oogenblikken in de dooden- kamer en verlieten daarna door een tegen overliggende deur het vertrek. De bijzetting van het stoffelijk overschot DELFT. Hedenmorgen hebben de Vorst van Waldeck, Jhr Mr. Dr. H. A. van Karnebeek, Commissaris van de Konin gin in de provincie Zuid-Holland, en graaf Mr Schimmelpenninck, opper-cere- moniemeester van wijlen Koningin Em ma, een bezoek gebracht aan de Nieuwe Kerk te Delft, tot het voeren van bespre kingen omtrent de regeling van de plech tigheid der bijketting van het stoffelijk overschot van de Koningin-Moeder. Bij deze besprekingen was ook de bur gemeester van Delft, Mr G. van Baren aanwezig. In verband met de restauratiewerk- saamheden in de Nieuwe Kerk sijn ver schillende steigerwerken geplaatst, die evenwel zooveel mogelijk zullen worden verwijderd of gemaskerd. De datum waarop de plechtige bijzet ting zal plaats hebben is nog niet bekend. Het Handelsblad verneemt, dat dit waarschijnlijk pas de volgende week zal geschieden. Officieel Is echter hieromtrent nog niets meegedeeld. Telegrammen van rouwbeklag. Het dagelijksch bestuur van de Vereeni ging Perkoempoelan-Islam heeft heden het volgende telegram aan H. M. de Ko ningin verzonden: Betuigen H. M. innig leedwezen en smeeken Toehan Alla ont ferming en bijstand. BATAVIA. Het bericht van het over lijden van H. M. Koningin Emma is in breede kringen met ontroering ontvangen. Van tal van openbare gebouwen wappe ren de vlaggen halfstok. Openbare mu ziekuitvoeringen zijn afgelast. Vreeselijk drama te Hardinxveld. BOVEN-HARDINXVELD. In den afge- loopen nacht heeft hier een vreeselijk drama plaats gehad, omtrent de directe aanleiding waarvan men nog in het duis ter tast. Aan den dijk woonde het echtpaar Vogel, een gezin met drie kinderen. In den afgeloopen nacht hebben de buren wel eenig gestommel gehoord, doch men heeft hierop geen acht geslagen. De kin deren van het echtpaar zijn ziek, zoodat eenig geluid zeer wel verklaarbaar was. Groot was dan ook de ontsteltenis toen men hedenmorgen aan de achterzijde van het huis het lijk zag liggen van de vrouw van den sigarenmaker Vogel. Het huis ligt aan den hoogen dijk, zoodat de vrouw die aan de achterzijde uit het raam is gevallen of geworpen (dit staat nog niet vast) een val van 4 M. heeft gemaakt. De vrouw bleek met een mes zeer ern stig te zijn verwond. Deze verwondingen hebben vermoedelijk reeds eerder den dood tengevolge gehad. De man van de vrouw, die blijkbaar ook zelf uit het raam is gesprongen, kon hedenmorgen slechts onsamenhan gende mededeelingen doen. Het parket uit Dordrecht is heden gearriveerd om een onderzoek in te stellen. Bekend is, dat de man den laatsten tijd zeer zwaar moedig was. In hoeverre deze geestesge steldheid aanleiding tot de daad is ge weest, staat nog niet vast. De vrouw was ongeveer 33 jaar oud. BUENOS AIRES. De politie deelt mede, een groote voorraad springstoffen te heb ben gevonden, waaronder 1040 groote bommen en handgranaten en in beslag te hebben genomen. NEW-YORK. Uit Tacoma wordt gemeld dat 7000 arbeiders besloten hebben in sta king te gaan, voor de erkenning van het vakverbond, verhooging der loonen en verkorting van den arbeidstijd. Wapensmokkel. PARIJS. De Martin publiceert een ver klaring, van het Corsicaansc'he Kamerlid Carbuccia, een schoonzoon van den voor- maligen Parijsöhen prefect van politie Chiappe volgens wien sedert 6 Febr. over de Zwitsersohe, Spaansche en Belgische grens groote hoeveelheden wapenen naar Frankrijk gesmokkeld zouden worden. Volgens den zegsman van het 'blad 'zouden deze wapenen voor de communisten be stemd zijn en zou een communistische generale staJf met de distributie der wape nen over 'de verschillende communistische cellen belast zijn. WASHINGTON. President Roosevelt heeft de noodige maatregelen genomen om in te grijpen teneinde een spoorwegstaking en een staking in de automobielindustrie, welke noodlottige gevolgen voor 'het econo misch leven der V. S. kunnen hebben, te voorkomen. WASHINGTON. Het Huis van Afge vaardigden heeft de zilverwet aangeno men. Volgens deze wet zal het surplus aan landbouwproducten naar bet buitenland worden verkocht tegen betaling in zilver met een toeslag voor hen, die bereid zijn bet zilver als betaalmiddel te accepteeren. Een revolver-aanslag. MEXICO-CITY. Gisteren is in 't gebouw van het fljtaliaansc'he consulaat te Mexico- City een revolveraanslag gepleegd op den Italiaanschen consul. De consul werd door 5 schoten zwaar gewond. De dader, de Italiaan Manuel Mula, werd gearresteerd. Hij verklaarde zijn daad uit persoonlijke motieven te hebben gepleegd. MIDDELBURG. In de hedenmiddag go- houden Gemeenteraadsvergadering werd besloten een telegram aan de Ko ningin te zenden, waarin met eerbied verzekering wordt gegeven van de oprech te deelneming van den Raad en de ingeze tenen in de droefheid die H. M. en Haar Koninklijk Huis heeft getroffen door het overlijden van de Koningin-Moeder. Op voorstel van den voorzitter wordt besloten in verband met het overlijden van de Koningin-Moeder, als teeken van rouw de agenda te beperken en alleen de meest noodzakelijke punten te behandelen. Zeven van de belangrijkste voorstellen werden zonder hoofdelijke stemming aan- gc-nomen, de ander® punten zijn aange houden. Tenslotte werd aangenomen een voor stel van B. en W. om ter converteering van een bestaand® geldleening, een geld- leening aan te gaan, groot f 252.000 op schuldbekentenis tegen 4'/» pet.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2