Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw do of derde maal daalt onder hot bedrag van 30 Juni 1922. B. de hoofden en onderwijzers (essen), wier wedden reeds op 1 Juli 1925 waren gedaald of na dien datum zijn gedaald beneden het bedrag van hun pensioen grondslag op 30 Juni 1922, doch die des tijds geen gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid om den pensioengrondslag te bevestigen. Voor deze leerkrachten is, naar de mee ning van den Pensioenraad, op 1 Jan. 1934 niet opnieuw een mogelijkheid tot bevestiging ontstaan. Hun pensioens grondslagen blijven dus op het bedrag van hun wedden bepaald. G. De hoofden en onderwijzers(essen), die op 1 Jan. 1934 voor het eerst sinds 1 Juli 1925 hun wedden hebben zien dalen beneden het bedrag van den grondslag op 30 Juni 1922. Alleen deze leerkrachten kunnen, naar de meening van den pen sioenraad bevestiging van hun pensioens grondslag verzoeken. Een dergelijk ver zoek moet vóór 1 April schriftelijk wor den gericht tot het gemeente-of school bestuur, in welks dienst de betrokkene is. GEWAPENDE SOCIALISTEN. In de soc.-dem. pers schrijft de naar Tsjecho-Slowakije gevluchte dr 0. Bauer, gewezen leider der Oostenrijksche S. D. A. P.: De Oostenrijksche arbeiders bezaten se dert de revolutie van 1918 wapens. Zij' hebben deze wapens nooit misbruikt, ze hebben ze vijftien jaar lang in hun schuilplaatsen verborgen gehouden. De partij had hun vijftien jaar lang geleerd, dat zij de wapens slechts in één geval mochten en moesten gebruiken: in het geval van een fascistischen aanval op de vrijheid. Thans was dit geval gekomen. Het is dus een feit, zegt de Maas bode: de Oostenrijksche socialisten be zaten wapens sinds 1919. De heer Bauer erkent het zelf. Onwaar is dus, dat de socialisten zich pas wapenden na de heimwehr. Deze bewapening was onwettig: van daar, dat men haar angstvallig verborg. Misschien heeft de eene onwettige daad de andere opgeroepen, maar vast staat, dat de socialisten met de onwettigheid zijn begonnen. De fraude met crisisrunderen. Naar aanleiding van hetgeen het Dag blad van Noord-Brabant publiceerde over fraudes met crisisrunderen wordt een onderzoek ingesteld door den Crisis- opsporingsdienst onder leiding van den j heer A. H. Sirks. De heer Sirks heeft zich direct met Breda in verbinding gesteld om nadere bijzonderheden. Wanneer door een conservenfabriek vleesch van crisisrundvee zou zijn achter gehouden, is dit zeker een zeer ernstige overtreding. Al het vleesch van de ge slachte runderen behoort aan de Crisis Rundvee Centrale en aan niemand an ders. Wat betreft de klacht, dat de Crisis Rundveecentrale op een dergelijke over treding opmerkzaam gemaakt, niet ter stond zou hebben ingegrepen, ook hier naar wordt een onderzoek ingesteld. Dat de gevulde blikken niet alle even zwaar zijn, werd bevestigd. De blikken zijn gemaakt voor een kilo geconserveerd vleesch, toen het niervet er nog niet in verwerkt werd. Doordat dit thans wel het geval is zijn de gevulde bussen 20 30 gram lichter geworden. Ook kan het voorkomen, dat een bus niet geheel gevuld is. Wanneer dit wordt geconstateerd, ontvangt de betrokken fa briek van de Crisis Rundvee Centrale een waarschuwing, welke bij niet nakoming daarvan door krachtig ingrijpen kan worden gevolgd. Dat het blikkenvleesoh niet uitsluitend in handen komt van degenen, voor wie het bestemd is, is natuurlijk mogelijk. De minister heeft 'Omtrent de uitgifte voor schriften gegeven, welke door de gemeen tebesturen met meerdere of mindere soe pelheid worden toegepast. Ook komt het wel voor, dat gesteunden, die blikken- vleesch kunnen ontvangen, hun bons ver- koopen aan anderen, om van het aldus verkregen geld andere inboopen te doen bijvoorbeeld van goederen, welke zij op dat moment dringender noodig meenen te hebben. Het Dagbl. v. N.-Br,. merkt hierte gen op: Ad 1. Het hier veronderstelde geval is hier, voorzoover wij weten, niet aanwezig. Een ambtenaar der Centrale is eerst ge- ruimen tijd na de herhaalde waarschu wingen erop af gekomen, toen de justitie alreeds met het onderzoek bezig was. Ad 2. Feit is dat weging van in verkoop gebrachte bussen beduidende versohillen opleverden. Ad 3. De onregelmatigheden die we t. a. v. het afleveren der blikken op het oog hebben, vallen noch onder de soepele be palingen hier bedoeld, noch zijn zij! op bonnen van werkloozen verhandeld. Hoe het wèl gebeurd is, zal den Opsporings dienst spoedig blijken. Turnen met doodelijk gevolg. Een 12-jarige knaap te Geulle, die thuis turnoefeningen hield, had daar voor ringen en touw op den hooizolder van de ouderlijke woning aangebracht. Bij een dezer oefeningen raakte zijn hoofd op onverklaarbare wijze verward in de touwen, met het gevolg dat de jon gen gewurgd werd. Eerst des avonds werd hij daar gevonden. Mislukte overval te Eindhoven. Gistermiddag 12 uur ie in het Orrwpondentoehap van de Neder- landsche Bank aan de Dommelstraat te Eindhoven een brutale overval gepleegd, die echter geheel is mislukt. De 40-jarige bankbediende Seller zat in het kantoor geld te tellen. Hij hoorde iemand binnen kernen, doch daar hij met den rug naar de deur zat, kon hij den binnenkomende niet zien. S. ging door met zijn werk en kroeg plotseling met een zwaar voorwerp een slag op het hoofd. Hij verweerde zich en begon om hulp te schreeuwen, waarna hy een tweeden slag kreeg. S. zag echter kans een aschbak door de ruiten te slin geren. Op dit geraas maakte de indrin ger zich uit de voeten en zag hij kans om te verdwijnen zonder herkend te worden. Er wordt nic-ts vermist. De politie stelt een uitgebreid onderzoek in. Het aanwezige geld in het correspon dentschap beliep op dit oogenblik juist een zeer belangrijk bedrag aan baar geld en bankbiljetten, zoodat de aanrander, was de opzet gelukt, een grooten buit mach tig had kunen worden. Kindervergiftiging. Op verschillende R. K. scholen in Den Haag hebben zich Zaterdag gevallen van een Plotselinge ziekte onder de jeugd voorge- uaan, welke zich openbaarden in een buikaandoening. Blijkbaar was hier van een massa-vergiftiging sprake. De G. G. D. heeft een onderzoek naar deze aangelegenheid ingesteld, in samen werking met den Keuringsdienst van Waren. Vermoed wordt, hoewel dit nog niet met zakerheid is komen vast te staan, dat het hier betreft een geval van vergiftiging ten gevolge van het Vrijdag j.l. door de Sint Vincentiusvereeniging verstrekte voedsel. De omvang van het geval is zeer groot, daar enkele honderden kinderen schijnen te zijn aangetast, waarvan sommigen vrij ernstig, hoewel er nergens sprake is van levensgevaar. Restanten van het voedsel zijn in be slag genomen en worden thans aan een nauwkeurig onderzoek onderworpen. Ge lukkig is het meerendeel van de zieke kin deren reeds aan de beterende hand. Reeds is komen vast te staan, dat de rijst goed is geweest. De inrichting waar het eten gereed wordt gemaakt, maakt 'n zeer betrouwbaren indruk. Eenige kinderen zijn in het ziekenhuis opgenomen terwille van het onderzoek. Branden. Gistermiddag heeft een zware brand gewoed te Geffen. De brand onstond in de boerenwoning, be woond door de gezinnen Van Bergen en Van der Beest. De geheele boerderij, als mede de inboedel en landbouwgereed schappen, werden een prooi der vlammen. Door den krachtigen wind sloeg de brand spoedig over op de groote boerderij van Van Kraay, wiens vee bijtijds kon worden gered. Een groot deel van den inboedel alsmede de landbouwinventaris werden ook hier een prooi der vlammen. Een der de boerderij, die intusschen ook vlam had gevat, bleef gespaard. Alles was laag ver zekerd. De brandweer van Geffen ver scheen niet, omdat er geen bluschwater aanwezig was. Gistermiddag brak, vermoedelijk door het spelen met vuur door kinderen, brand uit in de kapitale boerderij van den land bouwer H. J. de Jager te Den Boer. De bijschuur, bedekt met asbestplaten, stond spoedig in lichte laaie, waarna het vuur zich uitbreidde over een tweede bijschuur, In de schuur bevond zich ongeveer 700 H.L. gedorscht graan en twee afdeelingen ongedorscht koren, alsmede 15 koeien en 8 paarden. Het vee kon worden gered. Het graan ging echter in de vlammen op. Zaterdagavond is een vrij ernstige brand uitgebroken in de landbouwschuur van den landbouwer J. C. Verkerk te St Hubert. 18 koeien en 100 kippen kwainen in de vlammen om. Het vuur tastte ook de kapitale boerderij van V. aan. Ook dit perceel kon niet meer worden behouden. De brandweer moest zich bepalen tot het nat houden van de naburige boerderijen, die meermalen ernstig gevaar liepen. Oude man bestolen. Ter wijl de arbeider J. Vos aan de voorzijde van zijn woning naar den geweldigen brand aan den Berchemschen weg stond te kijken, zijn onbekenden de achterzijde van het huis binnengedrongen en hebben zich meester gemaakt van de som .van f 70, die de oude man gespaard had. De baconsmokkel. Bij infor matie naar de smtkkelzaken in bacon bij officieele bronnen is aan het Volk ge bleken, dat het onderzoek zoowel in Bel gië als in Holland nog in gang was, zoo dat weinig feitelijke gegevens konden worden verkregen. Men is er evenwel in geslaagd vast te stellen, dat door middel van douceurtjes medeplichtigen onder ambtenaren werden gezocht. Bij een der gearresteerde smokkelaars heeft men ten minste onder andere papieren een boekje gevonden, waarin de notitie stond: „1500 francs fooien ministerie". De Bel gische autoriteiten pogen nu vast te stel len, wat die zin beteekent, en waar de ambtenaren in het ministerie schuilen, voor wie deze 1500 francs bestemd wa ren. De te Roosendaal gearresteerde v. d. E. is zijn geheele leven smokkelaar geweest, en kent alle knepen van het vak. Hij werd na den oorlog in België ter dood veroor deeld wegens het drijven van handel met het Duitsche leger. Zijn straf is later om gezet in dwangarbeid, en daarna heeft hij zich vrijgekocht. Jacht op een inbreker. In het kantoor van de vleeschhouwerij der firma De Haas aan de Groote Marktstraat te Den Haag is gisternacht een inbraak gepleegd, waarbij de brandkast werd open gesneden en daaruit een bedrag van on geveer I 60 gestolen, n.l. wisselgeld. Het groote geld was elders geborgen. Zaterdagavond omstreeks half 12 hoor de de sigarenwinkelier W. aan de achter zijde van zijn woning, hoek Gr. Markt straat en Achter Raamstraat eenig ge stommel. Hij ging toen in de achter zijn perceel en de naastliggende huizen loo- pende brandgang kijken of er iets aan de hand was en ontdekte, na eenig speuren in de diepe duisternis, een man in een keldergat van het perceel der firma De Haas. Toen de heer W. zich daarop weer naar zijn woning wilde begeven om de politie te waarschuwen, zag zijn echtge- noote, die uit een bovenraam in de brand gang keek, dat haar man op eenige me ters werd gevolgd door een individu, blijkbaar met een dolkmes in de hand. Zij waarschuwde haar man voor 't hem drei gende gevaar, waarop deze nog kans zag, de ijzeren deuren, welke den toegang van de Achter Raamstraat tot de brandgang geven en welke gedeeltelijk open stonden toen het gestommel was waargenomen, te sluiten. Daarna ging de heer W. naar binnen waar hij de politie telefonisch in kennis stelde van het onraad. Kort daarop hoorden men in de ge sloten brandgang glasgerinkel. Wat bleek? De inbreker probeerde over een benzinepomp en over een 3 M. hooge tuinmuur te ontkomen en zag zijn eerste poging mislukt door het afbreken en neer vallen van den glazen kop van de benzine installatie. Een tweede maal lukte den inbreker de poging tot ontvluchting beter; hij klom als een kat over den hoogen muur en het prikkeldraad van een zich daarop bevin dend ijzeren hekwerk heen en kwam aldus in den tuin van het gebouw van het Nuts- ziekenfonds. Vandaar moet hij over een heining zijn geklommen, waarlangs' hij den tuin van de H. B. S. aan de Raam straat bereikte. Ook daar was hij echter nog niet veilig, zoodat hij, geen anderen uitweg ziende, tegen een regenpijp opklau terde tot de tweede verdieping van het H. B. S.-gebouw, waar hij een geopend raam had ontdekt, waarlangs hij zijn vlucht door het gebouw voortzette. Inmiddels dit alles had zich in en kele minuten afgespeeld was de politie met een aantal van haar rechercheurs ter plaatse, die de toegangen tot de belenden de perceelen bewaakten, zoodat de vluch teling, op het moment dat hij in de Raam straat het H. B. S.-gebouw verliet, in de armen van een rechercheur viel, die, ge assisteerd door collega's, den man naar het politiebureau overbracht. Bij zijn klimpartijen had de vluchteling zich aan hoofd en handen verwond. Het bleek te zijn een 22-jarige bakkersknecht. Middenstandsvereeni- ging in moeilijkheden. De ver eeniging „Handeldrijvende Middenstand" te Weesp is, naar de Tel. meldt, in spoed vergadering bijeen geweest. Aanleiding hiertoe was de faillietverklaring van haar voorzitter, de heer ^T. Schagen, die vlak vóór de vergadering zou aanvangen, liet weten, dat hij voor die functie bedankte en tevens ontslag nam als administrateur van het Middenstandsgebouw, eigendom der vereeniging, dat echter overbezwaard is door hypotheken. In de vergadering deelde de secretaris den ontslagbrief mede, maar tevens ver namen de leden, dat de curator in het faillissement van den heer J. Schagen, ook beslag had gelegd op de boeken en bescheiden betreffende het Midden standsgebouw. Van nog ernstiger aard was de mededeeling, dat van den curator een brief was ingekomen, waarbij bericht werd, dat de heer Schagen een vordering op de vereeniging verklaarde te hebben van ongeveer f 1100; welke binnen een week betaald moest worden, en dat, ter wijl er nog maar heel weinig geld in kas was. Bovendien kwam nu aan het licht, dat er nog verschillende firma's vorderin gen op de vereeniging hadden, in totaal tot een bedrag van ongeveer f400. Een commissie van onderzoek werd be noemd. DE RENTEBIJSCHRIJVING IN DE BOEKJES TER DIRECTIE DER RIJKS POSTSPAARBANK IN FEBRUARI. Wanneer in de maand Januari de be rekening en de bijschrijving van de rente op de ruim 2 Yt millioen rekeningen-cou rant hebben plaats gehad, volgt voor de Rijkspostspaarbank de tweede maand van buitengewone drukte, Februari, waarin vooral in de eerste week de boekjes wor den ontvangen, welke in Januari niet op gezonden mochten worden, omdat de ren tebijschrijving in die maand alle handen opeiseht. In die eerste week zijn er dagen, dat omstreeks 20.000 boekjes inkomen. Zou men de boekjes van één dag op elkaar stapelen, dan kreeg men een toren van 60 meter. Bij het uitpakken der boekjes wordt elke enveloppe aan drie zijden openge sneden ter voorkoming, dat daarin iets achterblijft van hetgeen de inleggers er, behalve het boekje in mochten hebben gedaan of achtergelaten. Om dezelfde re den worden alle boekjes stuk voor stuk doorgebladerd. Men vindt er allerlei in: brieven, rente-, postzegels, loten, schuld bekentenissen, kwitanties, coupons, niet zelden zelfs bankpapier. Zoo werd, on langs in een hoekje een bedrag van f 900 in groot bankpapier aangetroffen. Waardepapieren worden zorgvuldig voor de inleggers bewaard. Wijl de rekeningen-courant in verschil lende zalen zijn gerangschikt volgens de postkantoren, waar de boekjes zijn uit gegeven of waarop zij zijn overgeschre ven, en naar het nummer, moeten de in gekomen boekjes, alvorens zij administra tief in behandeling komen, op overeen komstige wijze gesorteerd worden. Eerst dan kan bij elk boekje de rekening-cou rant worden gezocht, die er op betrek king heeft. Dat dit een niet geringe arbeid is, zal men beseffen, als men weet, dat de reke- ning-courantkaarten, die loodrecht in brandvrije kasten staan, een totale lengte aan kastplanken van bijna 2 V» kilometer innemen. Eerst na deze bijzoeking kan aan de in schrijving in de boekjes van de rente, zooals die op de rekeningen-courant is ingetrokken, worden begonnen. Dronken achter het stuur. Tegen den schilder C. J. K. te Tilburg, die in dranken toestand onvoorzichtig met een auto had gereden, waardoor hij te Tilburg een kinderwagen aanreed als gevolg waarvan een kind uit den wagen viel en thans nog lijdende is aan zenuw toevallen, heeft de adv.-generaal bij het gerechtshof in Den Bosch gisteren 4 mnd. gevangenisstraf geëischt met ontzeg ging van het rijbewijs voor den tijd van 1 jaar. Val van de zuivelproducten. De boter noteerde vorige week zooals wij reeds meldden, 43 cent zegge en schrijve: drie en veertig centen per K.G. Dat is een prijs, die we in de historie van de laatste lVa eeuw niet kunnen vin den dan alleen misschien in den Napo- leontischen tijd. Wij leveren onze boter voor nog geen 22 cent het pond naar het buitenland. Voor binnenlandsch gebruik wordt de boter belast met 50 cent per pond, zoodat het boter-etend publiek hier zienderoogen in aantal verminderd. Ook voor de kaas is geen geld meer te maken. In Alkmaar kon men met moeite 18 en 19 cent krijgen, zoodat de meesten hun kaas weer mee terugnamen om mis schien deze week niet meer dan 14'15 cent te krijgen. Loonen in den tuinbouw. Met den kring Westland van den R.-K. Land- en Tuinbouwbond is overeenstem ming verkregen omtrent het nieuwe con tractloon voor de tuinarbeiders. Door de afd. Naaldwijk van de werk- nemersvereeniging is het voorstel aan vaard, en het nieuwe loon gesteld op f 17.50 per week. Te 's Gravenzande heeft de patroons- vereeniging overeenstemming bereikt met de werknemers omtrent een loon van f 15.50 van Nov. tot en met Februari; f 10 voor Maart, April, September en October; f 18 voor Mei en Aug. en f 20 voor Juni en Juli. Uitvoer van erwten naar Frankrijk In gevaar. Belanghebbenden bij den uitvoer van erwten naar Frankrijk zijn zeer veront rust door de mededeeling, dat Neder land slechts 3H pet. zou krijgen toegewe zen van de hoeveelheid die vorig jaar is uitgevoerd. Er was op gerekend, dat lil ieder geval 70 pet. van den uitvoer van het vorig jaar verzekerd zou zijn en dat door onderhandeling het contingent wit licht nog zou kunnen worden verhoogd. Vorig jaar zijn 55.000 balen uitgevoerd. Dit jaar zouden er alzoo minstens 38.500 balen uitgevoerd kunnen worden. Indien de berichten juist zijn, die zijn binnengekomen van verschillende Frau- sche afdeelingen, dan zouden er thans slechts 1270 balen kunnen worden uitge voerd. Het laatste woord schijnt echter in deze zaak nog niet gesproken te zijn. Na het aftreden van het ministerie Daladior zijn de besprekingen over de Neder- landsch-Fransche handelsbetrekkingen blijven rusten. De Nederlandsche onder handelaars zijn echter gisteren weer naax Parijs vertrokken. De tentoonstelling te Parijs. Meer en meer ziet men in den laatsten tijd op tentoonstellingen bij de kooien aanwijzingen omtrent de tentoongestelde rassen. Voor de bezoekers die niet al te best met de verschillende rassen op de hoogte zijn is dit erg gemakkelijk. In Duitsehland deed men dit zeer handig door bij elk ras een groot carton met den naam van dat ras boven de kooien te plaatsen. In Parijs, waar men haast tus- schen de enorme hoeveelheid kooien ver dwaalt, zijn de gangpaden gemerkt en vindt men boven aan elke bladzijde van den catalogus aangegeven in welke laan een bepaald ras te vinden is. Frankrijk heeft zelf een groot aantal rassen en heeft een aparte rubriek voor die rassen. Daarop volgen den de z.g. buitenlandsche rassen. Van de eerste soort waren 500 nummers ingeschreven, van de tweede soort 800, terwijl er bo vendien nog een paar honderd krielen aanwezig waren. Ook duiven zijn zeer in trek in Frankrijk en met ongeveer 1500 nummers vertegenwoordigd. Geheel in te genstelling met Duitsehland, waar juist de postduiven in grooten getale steeds aanwezig zijn, waren er slechts 17 num mers van dit soort duiven in Parijs. Ko nijnen gaat weer best, ook ongeveer 1400 inschrijvingen, eenden 200, ganzen en kalkoenen ieder 60. Om nu het geheel voor het groote stads- publiek meer aantrekkelijk te maken wor den er ook allerlei soorten volière- en ka mervogels ingezonden. Honderden en bonderden van de mooiste en zeldzaam ste vogeltjes waren achter glazen ruitjes in hun verlichte kooien te zien en deze afdeeling trok dan ook veel aandacht. Bijzonder aardig is het dat men de z.g. eereprijs-winnaars of liever de allerbeste dieren van elk soort in een aparte kooien- 8tellage in het centrum der tentoonstel ling te zien krijgt. Daar vindt men dan in een pyramide van kooien alle prijsge- kroonde schoonheidskoninginnen bijeen, vanaf enorm zware kalkoenen en ganzen tot elegante duiven en majestueuse konij nen toe. De hoofdprijs, een Sevres-vaas welke aangeboden wordt door den presi dent der Republiek, viel dit jaar aan een Beverenkonijn ten deel. Ook de groote volière met allerlei soor ten fasanten, pauwen en andere vogels zijn bijzonder aantrekkelijk. Daarnaast zijn groote rennen ingericht voor herten en hazen. Geen wonder dat de stadsbe volking in dichte drommen naar al deze natuurschoonheden trekt en daar uren doorbrengt. Dat de industrie een goede hoop op de toekomst heeft 1 lijkt ook direct uit het feit, dat er niet minder dan 78 stands van handelsfirma's waren, 14 stands van fok- bedrijven en speciale ras-vereenigingen, 11 van boeken, brochures, tijdschriften, dus van literatuur. Dit kan allemaal in een land waar de zaak flink vooruit gaat en waar men een flinke ruimte heeft om alles goed te ex- poseeren. De zaal of liever het complex van zalen is zeker 300 bij 80 meter, dus ongeveer 2.5 H.A. groot, een onafzienbare overdekte ruimte dus. Jammer alleen dat er geen vloer in deze zaal ligt en men dus gewoon op zand loopt. Dit veroorzaakt een geweldige stofboel, waardoor vooral de betere stands veel te lijden hebben. Ik kan natuurlijk niet alle stands be schrijven, alleen wijs ik er op, dat het z.g. korrelvoer, dus meelvoer geperst in kor relvorm, op vele stands aanwezig was. Deze methode heeft haar voor- en na doelen. doch in Frankrijk schijnt men er wel tevreden mede te zijn, ook voor kui kens, wat juist in Engeland niet het ge val is. Dan was opvallend het groote aantal kuiken-opfokbatteijen, die alle met dui- zende kuikens er in in volle werking ge demonstreerd werden. Deze opfokmethode blijkt in Frankrijk goed in te slaan. Ik schrijf het daaraan toe, dat men het meeste kans van slagen heeft met een pluimveebedrijf dicht bij de stad, waar dus de grond duur is. Men komt er dan toe veel kuikens op een kleine oppervlakte te willen opfokken en daartoe biedt een flinke batterij met goed voer (want een groot deel van het succes hangt van het voer af) uitstekende gelegenheid. Zelfs waren er de moderne leg-bat- terijen voor kippen aanwezig. Dit zijn eigenlijk niets dan groote kooien, zooiets als tentoonstellingskooien met bodems van ijzergaas. Elke kip heeft een kooi apart en hoewel het vrijwel ongelooflijk lijkt blijkt het toch al weer in de praktijk dat het gaat en dat men dus kippen van af den eersten dag af op gaasbodems in kleine hokjes kan opfokken en ze in kooien kan houden tot ze uitgelegd zijn. Bij sommige van deze leg-batterijen loopt onder de gaasvloeren een breede strook van geolied katoen en als men 's morgens deze band aan den oenen kant oprolt komt alle mest daar terecht en kan zeer gemakkelijk van den band afgeschrapt worden en in bakken verzameld. Een eigenaardig systeem dus om in kleine ruimten een groot aantal legkippen te houden in kooien boven elkaar en er be trekkelijk weinig werkloon aan te beste den. De literatuur maakt in Frankrijk ook den opbloei mede, de tijdschriften worden beter geredigeerd en er komen veel meer interessante artikelen in voor, die den le zer op de hoogte houden van de nieuwere wetenschappen? gegevens. Dit in tegen stelling met land, waar we er in dit opzicht niet "op vooruit gaan en de we tenschappelijke voorlichting in sommige pluimveebladen, die daarin enkele jaren geleden uitblonken, vrijwel achterwege blijft. Dr TE HENNEPE Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam. Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verw. tot den avond van 14 Maart 1934: Meest matige, Zuidelijke tot Zuid-Wes telijke wind, zwaar bewolkt met tijdelijke opklaringen, aanvankelijk nog regen- of hagelbuien en kouder. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Woensdag 9 u. 29 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6