Uit de Provincie Kerknieuws Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Telegrammen. an da andera, dia door de Inspecteur» der belastingen als besloten kunnen worden aangewezen, deze laatste soort reeds voor ze zijn aangewezen tot tweederangs N.V.'s maakt. Het ontwerp overziet bovendien het feit, dat, oeconomisch bezien, bijna geen en kele N.V. voor 100 pet. open of beslo ten is. Adr. wijst nog op het feit, dat de N.V die eenmaal als beslaten is aangewezen, tot hare liquidatie als zoodanig be schouwd blijft en zich van dit stigma nim mer kan bevrijden, een toestand die hoogst onbillijk is en het rechtsgevoel geenszins bevredigt. Weer-afdeelingen bij de N. S. B. Op de vragen van den heer Polak be treffende de door de nationaal-socialis- tiflche 'beweging in het leven geroepen weerafdeelingen en weeropleidingen heeft minister Van Sohai'k o.m. geantwoord: Het door den ondergeteekende ingesteld onderzoek heeft niet kunnen doen blijken, dat bij die W.A. (weer-afdeeling) voors hands sprake is van een militaire orga nisatie, terwijl ook van eenige militaire geoefendheid der leden practisch bezwaar lijk kan worden gesproken. De z.g. W.'CI. (weer-opleidinig) wordt gevormd door jongelieden en ook ouderen, die zich voor de W. A. aanmelden. In de W. O. wordt een proeftijd doorgemaakt en oursus in de leer van 'het nationaal-socia- lisime gegeven, doch er worden geen licha melijke oefeningen gehouden. Waar de leiding van de N. S. B. niet wenscht, dat de leden gewapend zijn (hetgeen ook geldt voor de W. A. en W. 0.), de oefeningen van W. A. zich beperken tot sport, 'boksen, wandelen e.d., terwijl die organisaties een betrekkelijk geringen omvang hebben, kan men wel moeilijk zeggen, dat die W. A. en W. 0. zöker in het stadium, waarin zij tbanis verkeeren, gelijkenis met de 3. A. in Duitschland vertoonen en een parti culiere legermacht vormen. Motor- en Rijwielreglement wordt gewijzigd. Minister Kalff heeft bij de beantwoor ding van verschillende sprekers over de waterstaatsbegrooting o.a. meegedeeld, dat wijzigingen van 't motor- en rijwielregle ment gereed zijn gekomen. Omtrent deze wijzigingen vernemen wij nog nader, dat zij tweeërlei karakter dra gen. In de eerste plaats houden zij ver band met de thans binnen afzienbaren tijd te verwachten indiening bij de Staten-Ge- neraal van de nieuwe motor- en rijwiel- wet. Deze wijzigingen zullen uiteraard niet eerder in het reglement worden opgeno men dan nadat het hiervoor bedoelde wetsontwerp tot wet is verheven. De overige wijzigingen van het regle ment houden verband met het verdrag van CO Maart 1931 nopens de belastingheffing van vreemde motorrijtuigen en het ver drag van denzelfden datum tot het bren gen van eenheid in de verkeersteekens. Deze laatste wijzigingen in het motor en rijwielreglement kunnen binnen enkele weken tegemoet worden gezien. De moderniseering van ons ireinwezen. Vrijdag j.l. heeft de eerste Diesel-elec- trische trein, die gereed gekomen is op de werkplaatsen van Werkspoor te Utrecht zijn proefreis gemaakt. Nog enkele kleine onvolmaaktheden die aan den dag zijn gekomen, zullen te corrigeeren zijn, en daarna zal de aflevering aan de Neder- landsche Spoorwegen kunnen plaats vin den. Met rechtmatigen trots heeft de hoofd ingenieur, chef van dienst van materieel en werkplaatsen, Ir Hupkes, aan een groot aantal vertegenwoordigers van dag bladen het technische wonder, dat de spoorwegen beter in staat moet stellen de concurrentie tegen den autobus vol te houden, getoond. De korte tocht die gemaakt werd, gaf een denkbeeld van de voortreffelijke inrich ting der compartimenten, waarvan ook die der 3de klasse uitgerust zijn met aan genaam veerende, met leder bekleede, ban ken, in nieuwe zakelijkheid-stijl. Men zit er prettig, gemakkelijk, ruim en geniet door de hooge, breede ramen een onbelem merd uitzicht over de landstreken, waar de trein doorheen snelt. De toiletten zijn voorzien van een inrichting voor stroo- mend koud en warm water. De motorka- mer, die doet denken aan de machineka mer van een mailschip in 't klein, scheidt de tweede en derde klasse van elkaar. De eerste klasse bestaat niet in deze treinen, en het lijkt ons ook niet wel mo gelijk om den reizigers nog meer gerief te bieden, dan zij in de tweede klasse com partimenten vinden. Men zit hier iets rui mer, de met trijp bekleede banken zijn iets hooger gekussend, doen meer aan clubfauteuils denken. Ook in het com partiment derde klasse, vlak achter de motorkamer, ondervindt men niet den minsten hinder van het trillen en dreu nen der machine. De bediening door den treinbestuurder, die in een cabinet voor in den „neus" van de trein een ruime zitplaats heeft, is on gelooflijk eenvoudig. Ze geschiedt met slechts enkele handles voor het aanzetten, en brengen in de verschillende versnel lingen en het hydraulisch remmen. De be stuurder heeft een gemakkelijk overzicht over zijn instrumenten, die hem op de hoogte houden van oliedruk, snelheid enz. Onder het rijden moet hij steeds met de hand een lichtveerende knop omlaag ge drukt houden; zoodra hem iets zou over komen en zijn hand van de knop zou val len, veert deze omhoog, met het gevolg, dat automatisch de motoren uitgeschakeld of gestopt worden aangezet. Het aanloopen van den trein geschiedt wel in snel tempo, doch toch bijna on- meitoaar, sonde? schokken. Het heeft meer de sensatie van het glijden van een schip over onbewogen water dan van het rijden over rails. Binnenkort, d. i. 15 Mei, zullen de eer ste Diesel electrische treinen in dienst komen, vermoedelijk op de lijn Amster dam-Arnhem. In het geheel komen er 40 van deze, elk uit drie wagons bestaande treinstellen, waarvan Werkspoor er 25 bouwt, de Beynes fabriek te Haarlem 10 en Allan te Rotterdam 5. Nieuw soort antwoord-telegrammen. Indien men op een telegram antwoord verwacht, kan men de seinkosten van dit antwoord vooraf betalen. Ook kan men op het telegram de betaalde dienstaanwijzing (a. w. w.) stellen, in welk geval de tele grambesteller vijf minuten op antwoord wacht. Met ingang van 5 April a.s. wordt nu nog een derde mogelijkheid voor de ant woord-telegrammen ingevoerd. Zonder vooraf de seinkosten van het antwoord- telegram te betalen, kan de geadresseerde daarvan (dit is dus de afzender van het telegram) zich bereid verklaren de sein kosten van de aan hem gezonden ant- woordtelegrammen achteraf met den telegramdienst te verrekenen. Hiervoor is een machtiging noodig van het hoofdbe stuur der P. T. T., waarna belanghebben den aan hun correspondenten telegram formulieren kunnen zenden, welke koste loos voor het telegrafisch antwoord kun nen worden gebezigd. Het opgeven van deze telegrammen kan ook per telefoon geschieden. De nieuwe dienst komt dus overeen met die voor de antwoordkaarten bij den post dienst en komt tegemoet aan de belan gen van hen, die spoedig van verschillen- lende kanten antwoord wenschen te ont vangen, b.v. op een zakelijke aanbieding, op een uitnoodiging tot een bijeenkomst of eenvoudig op een verzoek om inlichtin gen. Ook kan het formulier op practische wijze een te voeren reclamecampagne on dersteunen. Beleediging van een bevolkingsgroep. Het wetsontwerp tot nadere voorzienin gen in het Wetboek van Strafrecht tot be scherming van de openbare orde, waarbij o. a. strafbaar gesteld zal worden belee diging in woord en geschrift van bevol kingsgroepen, yerkeert in een vergevor derd stadium van voorbereiding. Dat dit ontwerp helaas noodig is, zegt het „Vaderl.", heeft de Nat. Soc. Ned. Arb. partij weer eens gedemonstreerd op een vergadering te Arnhem. Eerst sprak daar de heer Jan Roelofs, die uitriep, in verhand met den versregel: „Van vreem de smetten vrij", dat de Joden hier niet thuis hooren, en daarna kwam Dr E. H. van Rappard wat op de Joden schelden. Het Marxisme, zei hij, heeft zijn positie aan de Joden te danken gehad. Met ver wijzing naar Oostenrijk zei hij, dat ook hier de bonzen, Joden, de macht in han den zullen krijgen. De Jood is een inter nationale parasiet. Het doel van den Jood is eigenbelang. De heele pers is in handen van de Joden. De Joodsche pers keert zich tegen de verbroedering (van Duitsche en Nederlandsche arbeiders). De grootste knoeiers zijn Joden (Amsterdam). Inplaats van de Zuiderzee met zand te dempen, moest men het met Joden doen, enz. enz. Dergelijk fraais zal als het genoem de wetsontwerp wet wordt (naar te hopen is spoedig) den spreker met den strafrech ter doen kennis maken. Het is ook te bar! Het „Telefoonbrief'-systeem. Onder de vele nieuwigheden welke den laatsten tijd zijn ingevoerd, is thans het systeem der „telefoohbrieven" voor de luchtpost gekomen, dat, zooals gemeld, 15 Maart wordt ingevoerd. Hoe ziet zoo'n telefoonbrief er uit? Welk kantoor moet men opbellen? Geldt het voor Indië en Europa? Ziedaar een aantal vragen, zegt de T e 1 e g r., die bij velen zijn opgekomen en waarop wij bij het hoofdbestuur der P. T. T. uitvoerig antwoord hebben ge kregen. Gesteld iemand te Breda heeft een luchtpostbrief voor Berlijn. Het blijkt hem echter, dat de buslichting in zijn woonplaats, die op het eerstvolgende vliegtuig correspondeert, reeds heeft plaats gehad. Dan kan hij den „telefoon- brief" te hulp nemen. Na zich vergewist te hebben, dat de brief nog van Amsterdam of Rotterdam uit het vliegtuig op Schiphol of Waalha ven kan bereiken, vraagt hij intercommu naal „telefoonbrieven" Amsterdam of Rotterdam aan. Ter vergemakkelijking voor de abonné's heeft men geen nummer genomen. Met „Telefoonbrieven" op te geven kan men volstaan. De rijkstelefoon geeft de verlangde aan sluiting en de betrokken inwoner van Breda dicteert per telefoon den brief wel ken hij per luchtpost nog voor Berlijn wil meegeven. De kosten bedragen, behalve het tele foongesprek, het normale porto van het luchtrecht met een klein bedrag voor en veloppe en briefpapier, terwijl voor het opnemen van den brief een bedrag gehe ven wordt naar een tarief van f 1 per uur, met een minimum van 25 ct. Bij niet al te groote brieven komen er dus niet zooveel extra kosten op. Verre kening vindt per giro plaats. Wat ontvangt nu de geadresseerde? Op model-luchtpostpapier met brief omslag krijgt hij den telefoonbrief toege zonden. Duidelijk blijkt daaruit dat de brief per telefoon is doorgegeven, maar ook wie de afzender is. De afzender kan desgewenscht een af schrift krijgen. Door het laten teruglezen van zijn brief kan hij eveneens controle uitoefenen. Men moet zich er wel rekenschap van geven, dat de telefoonbrieven met de ge wone laatste buslichting voor het vlieg tuig, hetzij uit Amsterdam of Rotterdam i meegaan, en niet speciaal naar het vlieg veld gebracht worden. Deze regeling voor telefoonbrieven geldt zoowel voor alle Europeesche luchtlijnen als voor den postvliegdienst voor Ned.- Indië. Alleen die Europeesche luchtlijnen, die te Amsterdam of Rotterdam landen, kunnen natuurlijk telefoonbrieven aanne men. In Engeland, waar dit systeem sinds eenigen tijd werkt, voldoet het zeer goed. Voor zakenlieden en particulieren kunnen ook in ons land deze „telefoonbrieven" zeer nuttig blijken te zijn. Middelburg. Gevonden voorwerpen. Paar handschoenen, L. de Rijke, Veer- scheweg T 243; portemonnaie, J. Fran- oooy, Veersche singel S 35; paardelijst, J. Murk, Rozenstr. N 265; kinderport., W. Christiaanse, Noord weg B 105; tang, P. Tinberge, St. Jansgang I 95; gouden ring, Schuilwerve, K Singelstr. O 292; twee kleerborstels, Foppe, Noordweg R 10; meisjesport., mej. Soetens, Lazerij- str. 0 82; nummerplaat auto, M. J. Bak, Wagenaarstr. F 216; handbeschermer, A. den Engelsman, K. Geere K 360; koperen gewicht, Francois, Veersche singel S 35; herdershond, Asyl Seisweg; handbescher mer, G. Hondsmerk, Hl. Vlaanderen M 142; huissleutel, bureau van politie; knip mes, Roosendaal, Molenwater M 264; verkeersspiegeltje van een rijwiel, Raats, Noordsingel S 180; sleuteltje, W. Huis- soon, Damp.str. T 10; bruine das, L. Kampman, Leliestr. S 150; damespart. inh. f0.55, M. Kampman, Korendijk P 76; paar glacé handschoenen, B. Roest, Jodengang R 228; kinder armbandje, Groenewege, Molenwater M 272; kinder- port., A. v. d. Ende; Veerscheweg S 1; zilv. broche, Paardekoper, Damp. singel T 220; kinderport. J. Verstraate, Spanj. straat F 54; torn pause, T. Sinke, Emma- straat W 109; eind touw, G. Sinke, Penn- singel L 71; damesport. m. inh., gem. veldwachter, St. Laurens; vulpenhouder en vulpotlood, Mesu, Achtersingel; gum- mipijpen, Stein, L. Werfstr. P 156; kin derport. m. inh., Koole, Noordweg B 187; pak zakken, H. Gorbijn, Nederstr. 0 198; muts, v. Heijl, Vliss.str. I 171. De politie heeft proces verbaal op gemaakt tegen een jongeman, die een postcheque, verzonden door een rijksin stelling, valschelijk onderteekende en aan het postkantoor inde. In het gasthuis is een man overle den aan de gevolgen van verwondingen die hij bekwam, toen hij voor korten tijd in zijn woning vaD de trap viel. Tegen een jongen, in dienst van een slager, die geld verduisterde ten nadeele van zijn patroon, heeft de politie proces verbaal opgemaakt. Vlissingen. Het aantal werkloozen be draagt thans 1064, tegen verleden week 1071. Bij de werkverschaffing zijn 141 personen aan den arbeid. St Laurens. Maandagavond vergaderde de Landbouwver. onder voorzitterschap van dhr M. Francke. Na afdoening der huishoudelijke werkzaamheden werd door dhr Loeff, landbouwkundig ingenieur te Amsterdam een lezing gehouden over het economisch voordeel van het gebruik van graanmaaimachines in het akkerbouwbe drijf. Daarna werd een film vertoond, aange vende de verschillende systemen van graanmaaimachines. Kruiningen. Uitslag D'amwedstrijd tus- eehen Kruiningen II en Krabbendijke I. M. v. Nieuwenhuijzen-H. Wolfert 2-0; M. Lavooy-J. Zeevaart 1-1; J. Pasman- A. D. de Kok 2-0; M. van de Parel-C. P. Vogelaar 2-0; J. van de Parel-M. van Hekken 0-2; D. Duindam-D. Smallegange 0-2; J. Pauwe-L. Tiggelaar 2-0; A. v. d. Sande-C. de Hamer 0-2; J. Kofc-L. van Gilet 2-0; M. Bouwman-J. Staal 1-1. Uitslag Kruiningen 12, Krabbendijke 8. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Steggerda, J. v. d. Touw te Terkapel. Geref. Ktrken. Tweetal te Oldekerk, J. v. d. Sluis, cand. te Amsterdam en D. v. d. Wielen te Boornbergum. Beroepen te 's Gravenhage-West, G. v. d. Woude te Leeuwarden. Te Arnhem (3e pred. pi.) J. G. J. Kuiper te 0. en W. Souburg. Ghr. Geref. Kerk. Bedankt voor Amersfoort, L. S. den Boer te Leerdam. Geref. Gemeenten. Beroepen te Aagtekerke, A. de Blois te Dirksland. Bedankt voor Dordrecht, A. de Blois te Dirksland. Biddag. Ned. Herv. Kerk. Koudekerke, 9.30 u. ds de Kluis van Vlis singen. Wolfaartsdijk, vm. da v. d. Waa, nm. ds van Dijk. Zoutelande, vm. ds Oosthoek, 7 u. licht beeldenavond. Kattendijke, vm. ds v. d. Heil, nm. ds Engeli&a. Iermke, vm. da Engelsma, nm. da v. d. HeU. Driewegen, 2 u. leesdienst. Ovezand, 9.30 u. dhr Overgaauw. 's-Heer Arendskerke, vm. da van Dijk, nm. ds v. d. Waa. Krabbendijke, vm. da de Beus, nm. ds Baarslag. Geref. Kerken. Krabbendijke, vm. en nm. ds Akkerhuis te Maassluis. Veere, vm. de Koning, nm. ds v. d. Gucbte. Chr. Geref. Kerk. Vlissingen, 2.30 en 8 u. ds Kleisen. Geref. Gemeenten. Krabbendijke, vm., nm. en av. ds Hofman. Goes, 9.30, 2 en half zes ds Fraanje. Een beklaagde springt uit het raam van de recht s- z a a 1. Gistermorgen zou een arbeider we gens diefstal en onregelmatigheden voor de rechtbank te Dresden terecht staan. In de zittingzaal op de vierde étage van het gerechtsgebouw gedroeg hij zich vol komen normaal en kalm, doch toen de rechtbank zich in raadkamer terugtrok om vonnis te vellen, sprong hij plotseling op, liep naar een der vensters en sprong naar beneden. Ernstig gewond bleef bij in den tuin voor het gebouw liggen. Hij werd naar een ziekenhuis gebracht. Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 13 Maart 1934. De volgende personen werden gedag vaard.1 M. F., 39 jaar, landbouwerskneeht te Krabbendijke, wegens beleediging van A. M. van Zweeden te Waard© op 23 Dec. 1933. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 d. h. P. H. O., 72 jaar, zonder beroep te Middelburg, wegens diefstal van geld stukken uit de muntgasmeter. Eisch en uitspraak: 1 mnd. gev. straf. J. L. M. v. d. M., 44 jaar, leurster te Middelburg, wegens diefstal van een aan tal geldstukken, toebehoorende aan de ge meente Middelburg. Eisdh en uitspraak: 1 mnd. gev. straf. J. A., 27 jaar, arbeider te Middelburg, wegens het niet aanstonds voldoen aan de vordering van de Politie om de bovenzaal van de Sociëteit de Vergenoeging te Mid delburg te verlaten en wegens wederspan- nigheid tegen de politie. Eisch en uit spraak f 15 b. of 10 d. h. A. V., 29 jaar, koopman te Koudekerke, wegens diefstal van een electrisch lampje van een rijwiellantaarn. Eisch en uit spraak: f 10 b. of 5 d. h. G. M., 18 jaar, petroleumventer te Mid delburg, wegens ongeoorloofde mededin ging in zaken, door te zeggen dat bij met die petroleum voor Evertsen kwam, waar op personen bij hem kochten, waaruit nadeel voor Evertsen is ontstaan. Eisch en uitspraak: f 15 b. of 10 'd. h. Deze verdachte teekende hooger beroep aan. G. L. H., 4-7 jaar, schipper te Veere, wegens oplichting van J. B. Goeman, door dezen te zeggen, dat hij zijn hoogaarts 'had verkocht, dat 'hij het geld moest af halen, en toen voor f 1.52 verteer maakte en over een goed half uur zou betalen, het geen niet is geschied, gepleegd te of nabij Oostkapelle. Dezelfde wegens wederspan- nigheid tegen de politie te Veere. Eisch en uitspraak: 3 mnd. gev. straf. A. B., 44 jaar, slager te Goes, wegens mishandeling van Marinus de Wit. Eisch en uitspraak f 10 b. of 5 1. h. M. E., wed. J. M. van der P., 74 jaar, zonder beroep te Yerseke, wegens bescha diging van een dekzeil, toebehoorende aan N. Hoebeke. Eisch f 15 b. of 10 d. h., uit spraak f 10 b. of 5 d. h. L. T., 24 jaar, werkman te Middelburg, wegens mishandeling van Gerard Ver daasdonk. Eisch f 15 b. of 10 d. b., uit spraak f 10 b. of 5 d. 'h. J. S., buisvrouw van K. W. H., 23 j., zonder beroep te Middelburg, wegens diefstal van een bedrag van f 5.63, dat toebehoorde aan de gemeente Middelburg. Eisch 14 d. gev. straf, uitspraak f 25 b. of 10 d. h. D. A. P., 44 jaar, pensionhoudster te Goes, wegens diefstal van 7 doosjes Zwit- sersche kaas, 4 pakjes vijgen en 2 pakjes laga-printen, toebehoorende aan M. D. de Groot, te Goes. Eisch en uitspraak f 25 b. of 10 d. h. Mejuffrouw Mr Bolle verdedig de deze verdachte en vroeg bij eventueel© veroordeeling een lichte straf op te 'leggen. K. M., 44 jaar, donkeyman te Rotter dam, wegens mishandeling van J. M. An- driessen te Sluiskil. Eisch en uitspraak f 15 b. of 10 d. h. Wenschen Centrale Landbouw organisaties. De vorige week vergaderden de dage- lijksche besturen der tóe Centrale Land bouworganisaties '(Ghr. Boeren- en Tuin- dersbond in Nederland, Kath. Ned. Boe ren- en Tuindersbond en Kon. Ned. Land- bouw-Comité). Aan het kort verslag van deze vergadering omtleenen wij: Bespreking met Regeerings- commiss a rissen. Een uitvoerige ■bespreking inet de Regeeringscommissa- rissen, de heeren Büokmann, Lauwe», Stevens1 en Valstar, werd gehouden over de wenisühelijkheid van een geregeld con tact tusschen de 3 C.L.O. en de Regee- ringeeommieeariWMn, den steun aan de aardappelteelt, den tarwoprijs, de haver- teelt, verschillende zuivelkweaties, den steun aan de varkenshouderij, de hulp maatregelen t.a.v. den tuinbouw, de re organisatie van de crisis-organisaties. Uitvoering der crisiswet- t e n. Goedgekeurd werd een ontwerp- adres van de 3 C.L.O. betreffende de wenischelijkheid. om de land- en tuin bouworganisaties meer dan tot dusver geschiedt in te schakelen bij de uitvoering der crisiswetten. 'Bedrijfsleiders Wieringer- m e e r. Met groote voldoening hebben de 3 C.L.O. kennis genomen van de verkla ring, door den Minister van Waterstaat in de vergadering van de Tweede Kamer op 7 Maart afgelegd, waarbij werd mee gedeeld, dat het ontslag aan de 12 be drijfsleiders, welke aanvankelijk met 1 November den dienst zouden moeten ver laten, met 1 jaar was uitgesteld. Overleg met Landarbeiders- bonden. Naar aanleiding van een on langs tusschen vertegenwoordigers dezer organisaties gehouden bespreking werd besloten tot een meer geregeld overleg, dat vooral 'hierin zal bestaan, dat van tijd tot tijd tusschen de 'Dagelijksche Besturen der 6 organisaties 'bespreking over actu eel© kwesties zullen worden gehouden en dat de 3 C.L.O. op verzoek van de Land- arbeidersbonden in voorkomende geval len bet overleg tusschen deze bonden en de provinciale of gewestelijke boeren- en tuindersorganisaties zullen bevorderen. Suikerbietenteelt. In verband met de plannen, welke de Regeering schijnt te hebben, tot beperking van het bietenareaal en de verlaging van het steunbedrag, werd besloten hieromtrent een adres aan de Regeering te richten. De Varkenshouder ij. Mededee- ling werd gedaan van bevredigende ver klaringen van de Nederlandsche Varkens- Centrale betreffende uitstel van de rege ling inzake mestvarkens en de bijzondere positie van het kleine zan'dbedrijf bij' de beperking van den varkensstapel. Taxateurs bij de Crisis- Rundveecentrale. Besloten werd aan de C. R. G. mede te deelen, dat de 3 G. L. O. zich niet kunnen vereenigen ■met het besluit dezer centrale, waarbij aan de veehandelaar-taxateurs een faoo- gere belooning van 'hunne diensten wordt toegekend dan de landbouwer-taxateurs; dat voor deze ongelijkheid in appreciatie geen reden bestaat en dat het gewenscht is de 'hoo'gere belooning van den veehan delaar-taxateur terug te brengen tot die van den landbouwer-taxateur. Contin gen teering veekoe ken. Besloten werd den Minister van Economische Zaken te wijzen op de onge- wenschte gevolgen, die de contingentee- ring van veekoeken heeft gehad en hem te verzoeken deze zoo spoedig mogelijk door andere maatregelen te vervangen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie De aanbesteding te Vrouwenpolder. Mijnheer de Redacteur, Gaarne een plaatsje in uw blad voor onderstaande regelen, waarvoor bij voor baat mijn beleefden dank. Zooais <uit de bladen reeds is gebleken was het plan van B. en W. van Vrouwen polder om de O.L. school te doen verbou wen tot gemeentehuis. Daartoe werd de gemeente-ontvanger en telefoonhouder, dhr Jacs. Suurmond te Gapinge, opge dragen een ontwerp met begroot'ing te maken, wat hem als rustend timmerman en gemeente-bouwkundige wel toever trouwd kan worden naar men mag ver onderstellen. Hoe deze inschrijving verloopen is, heeft men kunnen lezen en we zullen het nu hier niet meer hebben over de zeer onzakelijke uitlatingen van het raadslid Kesteloo, die als smidsbaas destijds toch ook gaarne onze 'klandizie 'had, maar wel over de begTooting, van ruim f 1000. De laagste inschrijver was n.b. nog plm. f 900 hooger dan dhr Suurmond had be groot 1 Nu zijn er een paar vragen n.i.: kan dhr 'Suurmond een goede begroofcing maken en kunnen de zes inschrijvers een goede 'berekening maken? Wij meenden dat bij een dergelijke be steding als gewoonlijk de voorzitter dus hier de burgemeester, de vergadering, waarin de besteding plaats had, zou lei den en niet de deskundige. Ook bad toch op ons verzoek de begrooting door den burgemeester kunnen worden medege deeld en was bet toch niet noodig dat dhr ■Suurmond hier de burgemeester beïn vloedde? Wil bet college van B. en W. den weg inslaan zooals raadslid Kesteloo die aan 'heeft gegeven, goed, maar laten zij dan ook een buitenstaand architect nemen, die in staat zal zijn een goede begrooting te maken. Eenvande6insc'hrijvers. De bankoverval ie Eindhoven. EINDHOVEN. Hedennacht is te Was senaar de dader van den gisteren gepleeg- den bankoverval bij het correspondent schap der Ned. Bank te Eindhoven door een inspecteur van politie gearresteerd. De dader is een zekere Glairon woon achtig te Strijp, die door den bankbedien de als zoodanig was herkend in verband met het feit, dat C. een week geleden ook reeds in het gebouw was geweest. Na den overval gepleegd te hebben, had hij den eersten den besten trein naar Den Haag genomen om een alibi voor te wenden. Na «ja arrestatie Is C. naar Eindhoven over-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2