DE ZEEUW Huidlijders Een lichte borsteling Staten-Generaal. Violet Vaughan Uit de Provincie JECOVITOL P TWEEDE BLAD, Huishoudgeld verdwenen. D D D Geneesmiddel met de a.s. Jjk en zorgt, hebt. Laat Ik en Nikkel Igazijn „DE 1154, M'burg. |ref. Zangver. te Grijps- Woensdag j(Biddag), om Geref. Ker.k LOOR „SUR- lleum-uitvoe- te 8 uur, in elburg ƒ0.75 uweelen, enz. Iprijs. - GOES ie reparatiën. J bezuinigen? In-manskl. 65 \y2 ct., Kin- en betere IEL, Grijps- geboden: IN BOTER onder letter te Goes. leden smaak |an Uw klee- pllectie eens jvoor weinig Biezeling- ysch Tarwe- ciaal", is |e Kloetinge. >Ieem Proef! |WE POOT- SN. „Vredehof', trabbendijke. PPELEN Iskerke, Wil ls Kroonerw- pne Boonen, - 9, 8, 9 gevraagd. Biggekerke. Imesrijwiel Ije ƒ27.50. 1EEK, B 62, per stuk. 5 Jt.50 p. stuk. Itjes, Panlat- T M. lang. J. louth., Dam- burg. teur uit, en Ik. BINTJES loLSE, Oost- aaards Men- Zuid-Beve- eepers, Drie- ^ens, enz. bij eer, 's-Hee- Mei lOUDSTER, gen zieke of pn. Brieven blad te Goes. VAN VRIJDAG 0 MAART 1034, Nr 184. EERSTE KAMER. De OnderwIJsbegrootlng. Hot spellingvraagstuk. De kleine schaaltjes. Pensionneering ep 60-jarigen leeftijd? De Eerste Kamer heeft gisteren de be grooting van Onderwijs behandeld. In antwoord op gemaakte opmerkingen, verklaarde Minister Marchant te zullen nagaan, wat er te doen is aan de kwestie van de bevoegdheid der leer- aressen bijhetlandbouwhuia- houdonderwijs. Derientevergoedingaan school besturen is in studie. Maar de schoolbe sturen hebben hun vorderingen in het ver keer gebracht om er voorschotten van banken voor te krijgen. Dit maakt de zaak niet eenvoudiger. Het wetsontwerp inzake de huwende onderwijzeresishijhet Georga niseerd Overleg. Inzake monumentenzorg wordt t gedaan wat financieel mogelijk is. De s p e 11 i n g t o e s t a n d is zoo erbarmelijk, dat hij zoo niet blijven kan. Aan dezelfde school worden boeken ge bruikt, in verschillende spelling geschre ven. Het gevolg is slordigheid. Dagelijk- sche kost in de couranten is, dat aan alle hoop den bodem wordt ingeslagen. Spr. is met vijf wetenschappelijke mannen bij eengekomen in commissie en heeft hij was vroeger leek daar geleerd, dat er voor allerlei zaken in de spelling geen wetenschappelijk© grondslag is. Waarom is deze tafel (de minister klopt op de ministerstafel), zoo hard als een bikkel, vrouwelijk, en waarom ia deze mollige stoel (de minister wijst op een stoel achter zich) mannelijk? (Gelach). De geleerden weten het niet en onze klassieke schrijvers blijken de geslachten ook niet te kennen. De kinderen martelt men er mee. Er moet een compromis komen. De conservatieven moeten wat toegeven en ook de scherpslijpers van de Kollewijn- sche schooi. Spr. heeft met verbazing den heer De Zeeuw gehoord, die hem verwijt, zoo snel van standpunt veranderd te zijn. Eiken dag neemt spr. „Het Volk" op om te zien wat er vandaag weer veranderd is. Men moet als sociaal-democraat wel een zeld zaam sans-gene hebben, om een ander te verwijten veranderd te zijn. De verande ringen in de S. D. A. P. zijn voor spr. niet meer hij te houden. Het wordt hem geel en groen voor de oogen. De waarde der rede des heeren De Zeeuw zou grooter zijn geweest, als hij niet had geïnsinueerd, dat spr.'s partij is veranderd om in de regeering te komen. In Januari 1933 heeft spr. te Groningen een rede gehouden, waarna men zeide: „Wij hebben hem nog nooit zoo somher gehoord". Op 400 millioen moet 190 mil- lioen worden bezuinigd en van die 400 millioen is 150 miliioen voor onderwijs. Dus is het spr.'s taak, het onderwijs voor vernietiging te bewaren, en dit kan alleen door ingrijpende bezuinging. Er is een burgemeester uit Friesland bij spr. geweest uit een gemeente van 5200 inwoners, met 12 openbare scholen, in elk dorpje een school. Als de boeren, die de beteekenis van het tekort niet begrijpen, in opstand komen, als hun kinderen voortaan met een autobus naar school moeten, is dit te begrijpen. Maar het kan niet anders. Spr. memoreert een rapport der S. D. A. P. van 1925, waarin die kleine school tjes „paedagogische wangedrochten" wor den genoemd. Voor wat spr. te dezen aan zien doet, had hij hulde van de S. D. A. P. verwacht. (Gelach). Men kan de lijn niet zonder meer door trekken voor het bijzonder onderwijs, om dat de positie ten deze geheel anders is. F EUILLETON door E. J. WORBOISE. 20.) _o- Vergeef me" zeide hij ten laatste „ik hield u voor Miss Margaret War- neford. heb ik u erg doen schrikken? Ik hoop, dat u niet.zijn stem ging in onverstaanbaar gemompel over. Of hij haar nu had wenschen te overtuigen, dat zijn familiariteit een gevolg was geweest van een vergissing, of dat hij haar had willen verzoeken, om niets slechts van Daisy, voor wie dit clandestiene bezoek klaarblijkelijk bestemd was geweest te denken kon ze niet uitmaken. Ze was op het punt, om hem goeden avond te wenschen en heen te gaan, toen hij zeide: „Mag ik vertrouwen in u stellen? Zou ik u mogen vragen, aan onze ontmoeting geen ruchtbaarheid te geven en naar Daisy te gaan, om haar te vertellen, wat gebeurd is?" „Ik zal het doen," was alles wat Vio let kon uitbrengen; ze was vervuld van weerzin en geschokt in haar diepste ge voelens. „Kan ik u vertrouwen?" klonk het nog maals dringend, bijna smeekend, voor haar. De stem waa zacht en sonoor, de Ito onderwfjs-orguniaatie laat spreker drukt zich zacht uit in vele opzichten te wenschen en is onnoodig duur. Spr. heeft de hand gelegd op een reorganisatie. Het is nu „pompen of verzuipen". Anders stuit elke reorganisatie op hevig verzet, maar nu geeft ieder verantwoordelijk per soon spr. gelijk en heeft spr. den wind mee. Bij de maatregelen moeten menschen worden ongelukkig gemaakt. Het tekort kan alleen worden gedekt, doordat de staatshuishouding wordt terug gebracht tot beperktere afmetingen. Dit brengt mee een vermindering van het aantal ambte naren. Op het oogenblik is een te groot percentage van 't aantal werkenden amb tenaren. De kwestie der werklooze intellectueelen gaat Spr. zeer zeker ter harte, maar het is gemakkelijker er over te klagen dan af doende verbetering te brengen. Geheel onjuist is, dat spr. het onder scheid tusschen openbaar en bijzonder on derwijs zou hebben voorgesteld als een verkiezingsruzie tusschen een paar dorps- potentaatjes. Bij de replieken deelde de M i n i s t e r o.a, mede, dat het overleg met den Mi nister van Binnenlandsche Zaken over pensionneering van 60-jarige onderwij zers nog niet is beëindigd. Financieel kan het, voordeel geven, omdat jeugdigen min der verdienen. Spr. overlegt met de centrale besturen der bijzondere school-organisatles om in minnelijk overleg te komen tot een oplos sing van het vraagstuk der kleine schoien. Het verschijnsel heeft veel minder om vang dan bij het openbaar onderwijs. De Kamer keurde daarna de begrooting z. h. s. goed. HET LANDBOUWCRISiSFONDS. Het Voorlooplo Verslag: der Tweede Kamer. Aan het Voorloopig Verslag der Twee de Kamer over de begrootingen Land bouwcrisisfonds voor 1933 en 1934 wordt het volgende ontleend: Verscheidene leden wezen er op, dat de begrootingen, welke thans aan de Kamer zijn voorgelegd, dien naam eigenlijk niet kunnen dragen. Zoowel de inkomsten als de uitgaven van het fonds zijln in hooge mate afhankelyk van factoren als het ver loop der prijzen op de wereldmarkt, waarop de regeering weinig of geen in vloed kan uitoefenen. Zou het niet mogelijk zijn, zoo werd gevraagd, dat de regeering driemaande lijks of desnoods met langere tusschen- poozen een balans en een winst- en ver liesrekening over het afgeloopen tijdperk overlegt? Voorts vroegen sommige leden nadere inlichtingen omtrent den last, welke in totaal op de consumenten wordt gelegd. Vele leden uitten hun waardeering over de krachtige wijze, waarop de regee ring het landbouwende gedeelte onzer be volking voor den ondergang heeft behoed. Verscheidene leden, die allerminst wil den ontkennen, dat maatregelen tot steun aan land- en tuinbouw noodzakelijk zijn, en die zich ook niet wilden verzetten te gen hetgeen daartoe gedaan is, hadden toch bezwaren tegen de groote verschillen welke h.i. bestaan tusschen de wijze van hehandeling van den landbouw eener- zijds en van industrie, scheepvaart en andere takken van bedrijf anderzijds. De welvaart van ons volk als geheel is nog steeds dalende, de handelsbalans is, blijkens het percentage van den door uit voer gedekten invoer, zeer ongunstig, de kosten van het levensonderhoud stijgen. Vooral dit laatste achtten alle hier aan het woord zijnde leden hoogst bedenkelijk. De regeering immers legt den nadruk op de noodzakelijkheid van loonsverla ging. Eenerzijds doet zij door haar steun maatregelen voor den landbouw de kosten van het levensonderhoud stijgen, ander zijds wil zij de loonen doen dalen. Daarin schuilt, meende men, een innerlijke te genstrijdigheid. Enkele leden vroegen of de minister een steunverleening aan de industrie door middel van credieten wil bevorderen. Verscheidene leden verzetten zich met kracht tegen den aandrang om de Iconen uitspraak onmiskenbaar van iemand van beschaving. „U kunt me vertrouwen, voor het oogenblik althans," antwoordde ze wat hooghartig. Daarna wendde ze zich om en ging haars weegs. HOOFDSTUK "VIII. Violet trof Daisy alleen, verdiept in de lezing van een tijdschrift. Ze keek op, toen iemand binnenkwam en met een oogopslag werd ze gewaar, dat er iets gebeurd was. Violet zag zoo bleek en haar oogen hadden een opgewonden schitte ring. Daisy's vlug verstand vond bijna onmiddellijk iets van het verband. „Vio let, wat is er aan de hand?" riep ze in angstige spanning voor het antwoord. „Ik benj naar het Wilgenlaantje ge weest," antwoordde Violet, nog buiten adem en ze liet zich op de sofa Vallen. „Nu, en wat zou dat en wat moest je er zoeken?" „Het is mijn geliefkoosde wandeling en ik wilde een luchtje scheppen." „En ben je ergens van geschrok ken?" „Daisy," zeide Violet met nadruk ik heb jullie geest ontmoet; het spook van de Wilgenlaan." „Toe Violet, maak er nu geen grapje van. Wat wat heb je werkelijk ge zien?" „Ik maak in 't geheel geen grappen, Ingeiondan Madadeelfnfi. Muizen zijn de schrik van de hulsvrouw, een voortdurende bron van schade en ergernis. Ze rooven levensmiddelen en besmetten het voedsel, waarmee ze In aanraking komen. De Heer A. te K. doodde met één doosje „Rodent" van 80 cent niet minder dan 113 muizen. Rodent heelt Inderdaad een bijzondere aantrekkingskracht en een fatale uitwerking op muizen en ratten. Waarom zoudt U dui nog langer laat van muizen hebben? Een dooi Rodent van 50 ct ol een dubbele dooi 80 ct. zal U tientallen guldem besparen, Imp.: Fa. B. Melndersma - Den Haag. B50 buiten den landbouw neer te halen tot hel landbouwpeil. Enkele leden meenden, dat bij de steun verleening aan land- en tuinbouwers re kening gehouden moet worden met de draagkracht der gesteunden. Dit stand punt werd door vele andere leden bestre den. Sommige leden drongen er bij den mi nister op aan de totstandkoming van de door hem toegezegde regeling van de po sitie der arbeiders in de gesteunde be drijven zooveel mogelijk te bespoedigen. Een aantal leden zou zich moeten ver zetten tegen het verbinden aan den steun van de voorwaarde, dat bepaalde loonen en andere arbeidsvoorwaarden worden gewaarborgd; daarvoor zijn h.i. geen mid delen aanwezig. Hiertegenover werd de vraag gesteld, waarom er dan wel middelen zijn om de boeren aan hun productiekosten te hel pen, doch niet om den arbeider een menschwaardig bestaan te verzekeren. Sommige leden hadden ernstig be zwaar tegen de bevoordeeling, welke h.i. de coöperaties genieten boven den par- ticulierenhandel. Als voorbeelden van een dergelijke bevoordeeling noemden zij o.a. dat krachtens de Tarwewet landbouw coöperaties zijn erkend als handelaar, hoewel zij tevoren geen of vrijwel geen handel in tarwe dreven; dat in Gelder land en Overijsel op ruimere schaal var- kensmerken zijn afgegeven voor de af nemers van den coöperatieven veevoeder- en kunstmestverkoop dan voor anderen; dat vlugger geld verstrekt wordt aan cli ënten van de boerenleenbanken dan aan hen, die relaties met andere bankinstel lingen hebben. Met klem kwamen deze leden tegen zulk een bevoorrechting op. Vele leden betreurden, dat ook thans nog bij het bedrijfsleven groote onzeker heid bestaat ten opzichte van de maat regelen, welke de Regeering voor den ko menden oogst wil nemen. Met klem dron gen zij erop aan, dat thans met bekwa men spoed tot publicatie der te verwach ten maatregelen zal worden overgegaan. Voorts werd gevraagd of het waar is, dat de Regeering voornemens is, de tar wewet, de crisis-zuivelwet en de crisis- varkenswet te doen intrekken en de uit voering der krachtens die wetten geno men steunmaatregelen voortaan te doen geschieden krachtens jje Landbouw-cri- siswet. Verscheidene leden verklaarden zich bij voorbaat tegenstanders van een dergelijk plan. Verscheidene leden hadden ernstige be- Ingezonden Mededeeling. Het Is toch heusch niet langer noodtg door Ekzeem, Puistjes ot andere Huidaandoeningen te worden geplaagd. De eerste druppels van het D.D.D. Recept doen net Jeuken bedaren, want deze vloeistof dringt diep In de huldporien door en doodt de ziektekiemen, die de oorzaak zijn van Ekzeem, Dauwworm, Open Beenen. Zweren, enz. Dat het recept van Dr. D. Dennis helpt, on dervond Mej. Y. M. L. ie Heerenveen. Zij schreef: „Ik was er zoo erg aan toe, dat buiten ats zakjes aan mijn oogen hingen. De jeuk en branderigheid waren ondragelijk. Met D.D.D.werd mijn ge zicht beter zonder dat ook maar een schilfertje achterbleef." Waarom zoudt U langer lijden Koop nog heden een flacon van 1 0.75 of 1 250 bij Uw Apotheker of Drogist.B 19 tegen HUIDAANDOENINGEN Iemand, een lange man, plaatste zich op mijn weg en hield me voor jou. Natuurlijk schrok ik geweldig; hij verzocht mijl, of ik niemand er iets van vertellen zou en rechtstreeks naar jou wilde gaan." „Het is inderdaad van het hoogste be lang, dat je je stilhoudt. O, VioletI je weet niet, onder welk mysterie wij' gebukt gaan en je kunt niet vermoeden, hoeveel leed je over ons allen zoudt brengen, als je ook maar een syllabe losliet, van het geen je vanavond is overkomen. Geef me mijn hoed terug, als je wilt. Ik ga da delijk naar de Wilgenlaan. Maar eerst moet je me beloven dat je zwijgen zult." „Voor het oogenblik kun je die gelofte krijgen," antwoordde Violet koel. „Maar ik kan niet toezeggen, dat zulks voor al tijd geldt of tot je zegt, dat het niet meer noodig zou zijn. Ik moet weten, wie het is, die zich op een gesloten terrein waagt en vreest dat zijn aanwezigheid bekend wordt, voor ik een stellige gelofte kan ge ven. Evenwel, voor vanavond kun je op me rekenen." „Violet," smeekte Daisy, „ik begrijp, wat je van me denken moet; maar ik geef je mijn eerewoord, dat je me geheel ver keerd beoordeelt, verkeerd en onrecht vaardig. Geloof me, ik doe juist het eeni- ge, dat goed is, met hem te ontmoeten." „Lieve Daisy," antwoordde Violet, „duid het me niet ten kwade, dat het den •ohijn heeft, d&t ik je de lea kom lezen; «waren tegen ie plannen ier Regeering tot verlaging van den richtprijs der tar we. Zij vreesden, dat deze verlaging zou leiden tot een nieuwe daling der arbelds- loonen, wat in ieder geval zeer onge- wensoht is. Andere leden hadden den indruk, dat de tarwesteun zeer ruim is; tegen een geringe verlaging van den tarweprija zou den zij geen bezwaar hebben. Voorts vestigde een aantal leden er de aandacht op, dat de grondstof voor de broodbereiding niet duurder is dan In 1913, doch dat ln vele plaatsen niettemin de broodprijs het dubbele bedraagt van dien in dat jaar. Sommige leden stelden de vraag, of het oogenblik niet is gekomen om opheffing van de Varkenscentrale te overwegen. Voorts gaven een aantal leden als hun meening te kennen, dat de Varkenscen trale zich zooveel mogelijk behoort te ont houden van bemoeiingen met den binnen- landschen varkenshandel. Verscheidene leden wezen erop, dat den laatsten tijd een zekere tegenstelling is geschapen tusschen riet- en bietsuiker. Naar het oordeel dezer leden iB voor een dergelijke tegenstelling geen reden. De Javasuikercultuur kan h.i. niet of althans nauwelijks worden gesteund door de sui kerbietenteelt in ons land prijs te geven en hier uitsluitend Indisohe rietsuiker te gebruiken. Andere leden bestreden deze opvatting. Verscheidene leden drongen er bij den minister op aan, pogingen in het werk te stellen om te komen tot een verlaging van de distributiekosten der tuinbcuw- producten. der tanden met IVOROL ia reeds vol doende om den leelijken tandaanslag te verwijderen. Een speciaal polijstbe- standdeel 1 veel zachter dan het gla zuur geeft dit prachtig resultaat. De reorganisatie van den Rijkswaterstaatsdienst in Zeeland. Zooals bekend is, werd op 1 April 1931 het arrondissement Vlissingen van den Rijkswaterstaatsdienst opgeheven en het aldaar gevestigde bureau toegevoegd aan dat van den, hoofdingenieur-directeur van den rijkswaterstaat te Middelburg. Thans is vastgesteld, dat ditzelfde op 1 Mei ook zal gebeuren met het arr. bureau Goes. Als gevolg van deze samenvoegingen biedt het pand aan den Seissingel, waarin thans het bureau van den hoofdingenieur -directeur is gevestigd, te weinig ruimte en heoft men uitgezien naar een grooter gebouw. Men is daarin thans geslaagd, en zoo zal op 1 Mei het bureau van ge noemden hoofdambtenaar gevestigd wor den in het pand aan de Korte St Pieter straat 81, waarin thans het bureau van den districtscommandant van de rijksveld- wacht is ondergebracht. Deze laatste zal met ingang van genoemden datum het door den rijkswaterstaatsdienst te veria ten pand aan den Seissingel betrekken. Verzwegen belastingen. Ter Inspectie der Directe Belastingen te G 0 e s is tot heden door 91 personen aan gifte gedaan van een verzwegen vermogen van f 625.000. Bovendien kwam een dezer dagen een bedrag van f 1000 gewetensgeld binnen van een onbekende. Vervoer en nederlagen van suiker. De minister van finan ciën heeft bepaald, dat voor het vervoer en nederlagen van suiker, voor wat Zee land betreft, o.a. worden aangewezen de kommen der gemeenten Oostburg, Zuid- zande, Cadzand, Sluis, Aardenburg, West- dorpe, Sas van Gent en Philippine. Deze beschikking treedt in werking met ingang van den dag,waarop bovengenoemd besluit van 23 Februari 1934 in werking treedt. W.D. 4 en Y.D. 4 zijn twee sublieme nieuwe N.S.F. radiotoestellen. Hoofd agent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Wemeldinge. Het stoomschip „Martha" varende in de buurt van Rotterdam naar maar werkelijk het is alles zoo vreemd: een vreemdeling, die zich bij avond in een particulieren tuin waagt en, in de verwachting, Daisy te vinden, mij zonder aarzeling kust; tenslotte, van beide zijden, jullie aandringen op geheimhouding Daisy, weet je wel heel zeker, dat je er goed aan doet, nog vanavond naar de Wilgenlaan te gaan? Ben je heusch niet bang, dat het een verkeerde stap is?" „Neen, het is niet alleen goed dat ik ga, maar het is mijn plicht; ik moet gaan! Geef me mijn hoed, Violet ik heb hem al te lang doen wachten -— en beoordeel me niet verkeerd. Ik ben even onschuldig aan een onwaardige of onvrouwelijke daad als jij." „Dan is ze zeker met hem getrouwd," dacht Violet. „Ik zie althans geen ande ren weg dat het iemands plicht zijn kan, om bij nacht en ontij uit het ouderlijk huis te sluipen, om een ontmoeting te hebben met iemand, die even heimelijk is Linnengedrongen. En zelfs als hij haar echtgenoot is moesten ze nog niet op deze verkapte manier handelen...." „O, o, wat heb ik een spijt, dat ik van avond tot die avondwandeling besloot! En ik weet nauwelijks, welke gedragslijn ik hier volgen moet. Schaduwen zijn hier zeker in dit huis. Ik zou zoo'n leven niet uit kunnen houden. En ik mag wel op passen, dat ik mezelf niet in moeilijkhe den breng met die geheimzinnigheden. Ingezonden Madedasllng. Geen beter middel om «an te «teriten den JECOVITOLI Geijkt op vitamlnen-Behalte door een Nederlandsch Professor. Deze zui vere natuurlijke levertraan bevat minstens 50 eenheden Vitamine A en 250 prophyl, 125 internat.) eenheden Vitamine D. Tezamen? een zegen voor Uw gezondheid t GEIJKTE LEVERTRAAN Hij Apotheken en Drotfitten f -75 p. f l •ROCAPtS-SIHeeMAN PHARMACIA Antwerpen, kreeg op de Oosterscheldo brand in de machinekamer. De brand werd gebluscht door het bergingsvaartuig „Zeehond". Het schip werd daarop naar zijn bestemming gebracht. 's-H. H.kinderen. Gisteravond hield de vereeniging „Land- en Tuinbouwbelang" alhier haar jaarvergadering. Blijkens ver slag van den penningmeester bedroeg het batig saldo f 3,40. Ingeleverd werden 1591 muaschen, hoogste aantal J. Vermeule Mz. met 425. De bestuursleden P. Oudkerk, E. Rouw en J. Vermeule Mz. die aan de beurt van aftreden waren, werden herkozen. De vergadering werd met een gezellige kof fiemaaltijd besloten. Helnkenszand. Gistermiddag werd al hier de bloemententoonstelling geopend, georganiseerd door de bloemenvereeniging „Vergeet mij niet". De voorzitter, dhr G. Nijsse Gz. opende de tentoonstelling. Hij wees er op, dat deze eerste tentoonstelling die georganiseerd is, bevredigend mag ge noemd worden. Gebleken is hieruit en uit de vele inzendingen, dat zich in deze ge meente vele bloemenvrienden en vriendin nen bevinden en dat zeer vele schoolkin deren hébben meegewerkt. Er is gebleken, dat de bloemenvereeniging reeds bij velen de kunstzin voor bloemen heeft bevorderd. Hij spreekt den wensch uit, dat de vereeni ging zich in toenemende belangstelling zal mogen verheugen. Het bestuur der vereeniging heeft zeer mooie standen gemaakt. De vele in bloei staande tulpen, hyacinthen, crocussen, sneeuwklokjes, clivia's met de vele sooiv ten oactussen en vetplanten, zijn een be zoek aan deze tentoonstelling ten volle waard. Vrouwepolder. Woensdagavond had in de Geref. kerk een propaganda-avond, uit gaande van de plaatselijke vereen, van den Bijz. Vrijw. Landstorm plaats. De voorzitter der commissie, dhr L. Maas, heette de aanwezigen welkom. Dhr P. G. Laernoes, secretaris van het Zeeuwsch Verband, deelde mede, dat Overste Bier man tot zijn spijt verhinderd was deze bij eenkomst bij te wonen, waarna men over ging tot het vertoonen van den film „De huldiging van H. M. de Koningin in het Stadion te Amsterdam". Na deze film hield dhr Laernoes een rede over: „Wat wij aaa het Oranjehuls te danken hebben". Daarna werd „De Landdag te Hulst" vertoond. Biggekerke. Woensdagavond werd in de school der vereen, voor Geref. school-on- derwijs een ontspanningsavond gegeven voor de werkloozen. Door dhr G. Stuij werden lichtbeelden vertoond; voor de pauze lichtbeelden uit Palestina, na de pauze heelden uit Nederland. In de pauze werd een kop koffie aangeboden. Da G. W. Korevaar had de leiding. Tsrneuzen. De afd. Terneuzen van den Ned. Chr. Fabr.- en Transportarbeiders- Bond kwam in jaarvergadering bijeen. Uit de verslagen bleek, dat het leden- Arme Daisyl Hoe kan ze het doen?" Intusschen was Daisy met haastigen stap naar de bekende plek geloopen, waar ze inderdaad den vreemdeling nog op haar vond wachten. Ze nam haar hoed af en trad in het maanlicht, opdat hij zou zien, dat het thans werkelijk Daisy was, die voor hem stond. Een oogenblik later lag ze in zijn armen en snikte hartbre kend: „o WilliamI Williaml mijn beste Williaml" „Sst stil toch wat, Daisy; maak je niet zoo overstuur; je bent vanavond hee- lemaal niet mijn kalme zelfbewuste Dai sy. De jonge dame heeft haar boodschap overgebracht, veronderstel ik?" „Ja, maar William, wat ter wereld moeten we nu beginnen? Wat moet ze wel van me denken? Je hebt haar bij vergissing gekust, vertelde ze me." „Ja, en het was een stevige zoen, voor jou bedoeld. Ze is zoowat even lang als jij, en hoe kon ik er in de duisternis erg in hebben, dat er een ander dan mijn Daisy op pad was? Zal ze haar mond houden?" „Ik durf het niet zeggen. Ze is erg con sciëntieus, en als ze meent, dat ze het be hoort te vertellen, zal niets haar terug houden temeer, daar ze nimmer zal kunnen inzien, dat ik er het tegendeel van kwaad mee doe, met hier te komen, gezien het feit, dat ze zelfs niet gissen kan, wie je bent." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5