HONIG'S OSSE5TAARTSOEP 6 borden voor 20 ets. Violet Vaughan Uit de Provincie FEUILLETON. Kerknieuws S4W***kaaita S«>w%««3d» sal ook ten uasien van de z.g. contractteelt voor inmaak- en conseyvefabieken van kracht zijn. Zooals uit een en ander blijkt, zal dus iedere uitbreiding van de teelt van laatstbedoelde gewassen van den tuinbouw verboden zijn, waaronder ook begrepen zijn de nieuwbouw van kassen en het aanschaffen van nieuwe ramen; het aanvangen van nieuwe tuinbouwbe drijven zal voor 1934 onder iedere om standigheid verboden zijn. Alleen de teelt van pit- en steenvruchten zal worden vrij gelaten. Tenslotte zal bovengenoemd Kon. be sluit regelen stellen ten aanzien van het verplicht veilen van gewassen van den tuinbouw, waarbij de gelegenheid voor het maken van uitzonderingen is opengehou den door rekening te houden met de ver schillende bijzondere wijzen van afzet, welke in sommige streken des lands en ten aanzien van sommige producten ple gen te worden gevolgd. Ook zal het Kon. besluit een bepaling bevatten betreffende het verhandelen of verwerken van tuin- bouwgewassen door andere dan aangeslo tenen bij de Ned. Groenten- en Fruitcen- trale; dat verhandelen of verwerken zal aan dezulken slechts toegestaan zijn voor zoover zij als handelaren of verwerkers door meergenoemde Centrale erkend zijn. Naar wij vernemen zal bovengenoemd Kon. besluit dezer dagen in werking tre den, met uitzondering van de artikelen, het z.g. verplichte veilen betreffende, waarvan de inwerkingtreding den löden Maart zal plaats hebben. Minister De Wilde naar Zeeland. Zooals gemeld, zal de minister van Binnenlandsche Zaken, mi' 3>© Wilde, op 21 en 22 Maart a.s. een bezoek brengen aan Zeeland Eerst komt de minister naar Goes, zijn geboortestad, waar hij half elf, met den trein uit Holland, arriveert. Na Goes komen ©enige dorpon op Zuid-Beve land san de beurt en 'e middags wordt de reis voortgezet naar Waicneren. Den volgenden dag zal Zeeuwsch- Vlaanderen bezocht worden. Het bezoek van minister D'e Wilde staat, volgens de „N. Z. Crt.", voorname lijk in verband met aanhangige grens wijzigingen tusschen diverse gemeenten en de samenvoeging van gemeenten in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor f 1.80 per week kunt U in het bezit komen van een N.S.F. of Philips- toestel met electrodynamische luidspre ker. Hoofdagent; J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Middelburg. Luchtbescher mingsdienst. Gistermiddag kwamen de Commissaris van politie, hoofd van den in te stellen luchtbeschermingsdienst, de directeuren van gemeentewerken, ge meentebedrijven en gemeentereinigings dienst, dr Broekhuijsen, medisch advi- tour van dien dienst en de inspecteur \an politie le klasse op het kantoor van den reinigingsdienst bijeen en begaven zich naar het terrein van dien dienst bij bet Arnemuidsche voetpad ter bijwoning van de eerste oefening van een ploeg van het personeel, als voorbeeld van hun taak bij een eventueelen luchtaanval. De Commissaris van politie deelde me de, dat aan de luchtbescherming zullen moeten deelnemen, behalve politie en brandweer, die hun gewone taak zullen zien uitgebreid, de medische dienst en ook de reinigingsdienst en gemeentewer ken. De directeur van den reinigingsdienst, schetste de verschillende aanvallen, die men in tijd van oorlog van uit de lucht kan verwachten, o.a. gasaanvallen, en dat zijn de soort, waar juist de mannen van den ontsmettingsdienst mede te maken zullen hebben. Bij de nu gevolgde oefening, was de veronderstelling een luchtaanval met mosterdgas in de omgeving van hotel Verseput aan de Lange Delft. De ploeg van 8 man en een leider, zette de om geving met borden af, waarop gemeld, dat toegang tot het terrein was verboden, in verband met aanwezigheid van het mosterdgas. Vervolgens hebben zij al of niet voorzien van maskers, het terrein met gasbestrijdende stoffen bespoten en verder gereinigd. door E. J. WORBOISE. 19) -o- „Je hebt er niet veel lust in, is het wel, Violet?" hoorde ze plotseling aan haar zijde. Het was Alice, die gesproken had, nadat ze de nieuwe huisgenoote enkele oogenhlikken opmerkzaam had gadege slagen, toen ze over het onderwerp in kwestie niets meer te zeggen had. „Wat moet ik daarop antwoorden? Ik heb nooit aan feestjes gedacht, eenvoudig, omdat we er nimmer behoefte aan ge voelden of er aan deden. Als we nog eens ergens heen gingen, dan was het naar een lezing, of een wetenschappelijke samen komst, die geen ruimte lieten voor amu sement als bais en kaartpartijtjes. Doch juist nu, in mijn omstandigheden, ben ik in 't geheel niet gestemd, om aan pret jes te denken. Nog afgezien ervan, dat menigeen me een harteloos schepsel zou vinden." De squire voelde zich niet op zijn ge mak; want hij voelde, dat Violet gelijk had. Het was hem niet opgevallen, dat het inderdaad als een ernstige inbreuk Aan&togev&a werf hos ia werkeiljKieid ook de brandweer aan dit werk zal deel nemen, om de gevels der huizen In de om geving te ontsmetten, enz. Het ligt in de bedoeling in het vervolg ook met andere takken van gemeentedienst oefeningen te houden en in de toekomst ook in grooter verband. i In de vacature-Bybau is thans benoemd verklaard tot lid van den gemeenteraad de beer R. van Roo. Klcetinge. Onder zéér groote belang stelling werd in het Herv. Vereenigings- gebouw een klankfilm-avond gegeven door de H.A.V.O. film-maatschappij te 's Gravenhage. Het was een schitterend programma, dat op keurige wijze werd afgewerkt. Na de vertooning van verschillende ge beurtenissen van den laatsten tijd, o.a. de openstelling van den Zuiderzeedijk, de begrafenis van den Koning der Belgen, de kroning van Leopold III van België e.a. werd de Zeeland-film gegeven, waar door we in de gelegenheid werden gesteld onze mooie provincie in vogelvlucht te aanschouwen; vele bekenden kwamen op het doek en vele aardige tafreeltjes wer den te zien gegeven. Het hoogtepunt van den avond was de Oranjefilm, waarin we werden bepaald bij de groote aanhanke lijkheid van het Ned. volk aan ons geliefd Oranjehuis. Met onze hooge landsvrouwe, onze prinses en den prins reisden we door een groot gedeelte van ons land en het werd ons duidelijk, hoezeer ons Vor stenhuis met ons volk medeleeft in aller lei omstandigheden, zoowel blijde als droeve. De leiding van dezen avond be rustte bij' Ds Raams. Wilhelminadorp. In hef. verslag van het volksfeest van Zaterdag, voorkomende in het nummer van Maandag j.l. is, door dat het papier aan twee zijden beschre ven was, een gedeelte uitgeiaülen. Na het gedeelte, waarin de volksspelen van des middags werden vermeld, had behooren te volgen: 's Avonds werd in gebouw „Holland" de dag besloten met een feestavond voor de inwoners en genoodigden. Eerst bracht het muziekgezelschap een nummer ten gehoore en zongen alle aan wezigen het Wilhelmus. Dhr L. Kranenburg, voorzitter der feestcommissie opende de bijeenkomst en dankte allen, die aan het welslagen van dit feest hadden medegewerkt, in het bij zonder de muziek- en zangvereeniging en de feest- en versieringscoinmissie. D'e muziek- en zangvereen. „Zanglust" gaven vervolgens eenige nummers ten beste. Hierna volgde de opvoering van een speciaal voor dezen avond samengesteld tableau-vivant, waarin de landbouw uit gebeeld werd. De godin van de landbouw dankte dhr Hanken voor alles wat hij voor den landbouw had gepresteerd en overhandigde hem daarna een bouquet waarna zij hem naar een verhooging van het tooneel leidde om hem daar te doen plaats nemen. Verschillende dames en heeren betraden hierna het tooneel, elk één der gewassen voorstellende die in den Wilhelminapolder worden verbouwd. Tij dens dit tooneel zongen alle aanwezigen den heer Hanken een feestlied toe, dat op zeer verdienstelijke wijze was samenge steld door Mej. Betsy Eijke. De heer Hanken was zichtbaar ontroerd door de bijzondere wijze waarop de be volking hem hiermee hulde bracht. Hij dankte allen hartelijk voor dit alles, in het bijzonder ook voor het prachtige schil derstuk, een deel van zijn geboorteplaats Rotterdam voorstellende, dat hem Donder dag 1.1. ten geschenke was aangeboden. Hij zei, dat zijn dank zóó groot was, dat hij die eigenlijk niet onder woorden kon brengen en daarom besloten had ieder gezinshoofd zijn portret te geven als aan denken aan hun ouden directeur, hopende dat iedereen hiermede tevreden zou zijn. Het luide applaus dat hierop volgde be wees, dat dit inderdaad het geval was. Hierna volgde de toespraak van Ds de Vries. op bet decorum zou beschouwd worden de persoonlijke gevoelens van zijn pu pil er nog buiten gelaten als men zoo kort na den dood van haar, die een twee de moeder voor het meisje geweest was een feestje ging organiseeren. Het on aangename was, dat het voorstel van hem zelf was uitgegaan. En zijn gevoel van eigenwaarde kwam er tegen op, dat een jong meisje een plan zou dwarsboomen, waar hij zich den geheelen dag <over ver heugd had, en dat zelfs de instemming van zijn vrouw scheen weg te dragen. Een dergelijk revolutionair gedrag kon hij in zijn huis niet duldenl Hoe meer hij er over nadacht, boe meer zijn gelaat versomberde. De goed moedige vriendelijkheid verdween gaan deweg geheel als de duisternis van den nacht volgt pp een stralenden zonsonder gang. Slechts de schaduwen bleven over! Er werd weinig meer gezegd; Daisy keek bedremmeld voor zich heen, mevrouw Warneford deed onrustig, en Alice zat in een hoekje te pruilen. Het was voor ieder een opluchting, toen de squire norsch het sein gaf, dat de tafel was opgeheven en men uiteen kon gaan. Dat geschiedde dan ook naar de letter. Die Warnefords van de Grange waren toch wonderlijke menschen! Instede, dat men in de huiskamer samenkwam, om Blessings. Qi«t®P8B werd hier een land stormavond gehouden. De voorzitter, bur gemeester Bierens, heette de talrijk opge- komenen, ook vele dames, hartelijk wel kom en sprak daarna een openingswoord. Overste Bierman hield vervolgens een bezielende propagandarede voor den B. V. L. Nadat twee mooie films waren ver toond, betrekking hebbende op ons Vor stenhuis en den Landdag te Hulst, deed de plaatselijke leider, van den Boomgaard, verslag van de plaatselijke afdeeling. De schietoefeningen werden maar matig be zocht. Spr. wekte op om hieraan meer deel te nemen. Tot leden van de plaatselijke commis sie werden benoemd de heeren A. Slab- bekoorn en Wirts. Nadat overste Bierman 9 brevetten als scherpschutter had uitgereikt, sprak bur gemeester Bierens het slotwoord. Driewegen. De Raad vergaderde Maan dagavond. Het Burg. Armbestuur zal worden geantwoord, dat de gemeente geen bedeelden voor haar rekening kan nemen, doch wel genegen is om een even- tueele subsidie-aanvrage in goedgunstige overweging te nemen. Aan dhr G. Leenman werd ontslag van pacht verleend. Aan P. Schuerman te Ovezand werd vergunning verleend tot het oprichten eener radio-distributie in deze gemeente, van uit de door hem opgerichte centrale te Ovezande. Teneinde een werkobject te hebben zal de Mooldijk met aan te vragen subsidie van het Waterschap Ellewoutsdijk flink worden verbeterd. Naar aanleiding van een adres van di verse ingezetenen zal worden getracht een hekwerk op te ruimen voor het per ceel van P. S. Post om de binnenkomst in de dorpstraat te verbeteren. Wemeldinge. Maandag vergaderde de Boerenleenbank. Aanwezig 60 leden, uit brengende 61 stemmen. De voorzitter heette allen welkom inzonderheid Burge meester Keizer. De bank telt 190 leden, 1 lid overleed, 1 lid verliet ons en 1 lid trad toe. Uit de rekening bleek, dat de winst over 't jaar 1933 bedroeg f2174.09 De aftredende bestuursleden Jac. de Zeeuw en L, Dominicus werden herkozen. Geconstateerd werd uit alles dat de bank in goede banen loopt. Kruin in g en. Maandagavond had een al- gemeene vergadering plaats van de Go- operatieve Boerenleenbank. Voorzitter dhr A. van Hootegem. Uit het verslag van den kassier, dhr J. H. J. Poleij bleek, dat op 31 Dec. 1933 het ledental bedroeg 314 en met 5 vermeerderd was; het aantal spaarboekjes was 613 en 83 rekeningboek jes. De winst bedroeg f 1138.96, totale re serve f 25.381,69. De rente van inlagen bedroeg voor leden 3 pet., voor niet- leden 3 pet., terwijl van het uitgeleende geld de rente 4 'A pet. (bedroeg. D'hr A. v. Hootegem als bestuurslid en dhr J. F. Geluk als lid van den Raad van toezicht werden herkozen. Barsselen. Dinsdagavond vergaderde de kolenvereeniging. Voor de levering van kolen was ingeschreven door Nijsinck voor 50 ton stukkolen f 9.50; 90 ton eier kolen f 11.50 per ton franco station. Wi- baut 50 ton stukkolen f 9.50; 90 ton eier kolen f 11.25 per ton franco- station. Op de stukkolen komt f 0.24 per ton omzet belasting. Gegund aan Wibaut. Vervoer kolen. Stukkolen en eierkolen f 3 per 100 H.L. naar dorp en f 3.35 bui tenaf, dhr Schikker. Stukkolen en eierkolen f 3.15 per 100 H.L. naar dorp en buitenaf dhr Walhout- Zandee. Gegund aan Schikker. Uitlossen spoor per 100 mud: J. de Smit f 3.75; G. Krijger f 3.50; Frans Wal- hout Pz. f 3.45; H. Schipper f 3.30. Ge gund aan H. Schipper. De landbouwer de M. liet den slager D. een varken slachten. De slager schijnt echter de helft te hebben gekocht en het naar elders doen vervoeren. Een en ander kwam de politie ter oore. Majoor Ganse man en rijksveldwachter Nieuwenhuize Ingezonden Mededeeling. met lezen, praten of muziek gezellig den avond door te brengen, zocht ieder zijn eigen heil totdat om negen uur de thee bel ging. Mevrouw Warneford placht on middellijk naar haar oudste dochter te gaan en Alice en Daisy bleven aan zich zelf overgelaten, want de squire bleef al leen bij zijn glas wijn en zijn krant zitten, totdat de theebel hem riep. Toen Violet de hall doorging, zag ze door de open deur, dat de regen had op gehouden en de maan scheen. Het was doodstil in de natuur, de lucht was mild en Violet, die den geheelen dag in huis had gezeten, voelde het verlangen in zich opkomen, nog even een luchtje te schep pen. Er was geen enkele reden, waarom ze hieraan geen gevolg zou geven. Bang voor kouvatten behoefde ze niet te zijn en ze wist, dat ook de meisjes Warne ford dikwijls een korte avondwandeling maakten, waartegen de -ouders geen be zwaar schenen te hebben. Ze ging naar de vestibule, waar de mantels en hoeden bewaard werden en trok haar mantel aan. Daar het echter zulk een milde avond was, zette ze Dai sy's tuinhoed op. Daarna ging ze naar buiten en sloeg de richting in van het Wilgenlaantje, dat onbewust een sterke aantrekkingskracht op haar scheen te hebben een grmiig aaismsék ingesteld met als resultaat, dat het varken geheel of gedeeltelijk is in beslag genomen. Te gen genoemde personen is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Crisisvarkenswet en Vleeschkeuringswet. Arnemuiden. Loop der bevolking. Ingekomen uit: Wolfaartsdijk, P. M. Wiskerke, G 43b. Colljnsplaat. Maandagavond vergader de alhier de A. R. kiesvereen. onder voor zitterschap van dhr M. J. Contant. Uit het jaarverslag van den penningmeester, dhr P. Goulooze, bleken de volgende cij fers. Vorig saldo en ontvangsten f 78,78, uitgaven f 33,35. Saldo 45,43. Herkozen werden als 'bestuurslid dhrn St. Visser en P. de Wit. Door den secre taris', dhr van Dis, werd artikel 5 van „Ons Program" behandeld. Hierop volg de bespreking. Bij de rondvraag werden verschillende vragen gesteld en opmerkingen gemaakt aan het adres der A. R. Raadsleden, die breedvoerig werden beantwoord. Besloten werd een voorstel in te dienen bij het Gentr. Gom. der A. R. partij, om bij den Minister aan te dringen bij de huidige tarwesteun meer handenarbeid verplich tend te stellen. 25-jarig amtsjubileum van Burgemeester S. Hage ie Bruinisse. Het was gisteren een grootsche dag voor burgemeester S. Hage en familie. Met klokgelui werd de feestdag ingezet, gevolgd door koraalmuziek van den toren. Reeds om 8.45 uur werd den jubilaris een zanghulde gebracht aan zijn woning door de schoolkinderen. De muziekvereen. „Nu met Hope" bracht hem een serenade, als mede de mondharmonica-ver. „Bravo". Om 10 uur ving de openbare raadsver gadering aan. Door de dochter van den loco-burgemeester dhr v. Vessem werden aan mevr. Hage bloemen aangeboden op de pui van het gemeentehuis. De mu ziekvereen. speelde den jubilaris Ps. 134 toe. De burgemeester opende deze openbare vergadering. Hij! zeide dat dit de eerste maal was, dat hij volgens art. 46 der Ge meentewet door den Gemeenteraad ge dwongen was om een buitengewone raadsvergadering te beleggen. Daarna kreeg dhr F. D. van Vessem het woord, om den jubilaris geluk te wenschen. Hij geeft in korte trekken weer, hoe burgemeester Hage steeds het waarachtig belang van de gemeente Brui nisse op het oog heeft gehad. Onder zijn leiding is de Dorpsweg ver beterd en is Bruinisse voorzien van elec- triciteit en waterleiding. Een goede ver binding met bet vaste land werd steeds door hem gezocht. Als blijk van waardeering worden hem twee feauteuls aangeboden. Voorts deelde de loco-burgemeester mede, dat door den Raad, de straat, die tot op heden Laan heette, voortaan zal worden genoemd: Burgemeester Hage-laan. Namens de R. T. M. werd ook een bloemstuk aangeboden. Dhr W. v. d. B e r g voerde namens den Raad het woord. Hij achtte het een bij zonder voorrecht, den burgemeester en gezin op dezen heugelijken dag te com plimenteeren. Gedurende zijn 25-ja.rige ambtsperiode heeft de Burgemeester veel voor de gemeente gedaan. Het is een oude traditie geworden in Bruinisse, dat de burgemeesters meer dan 25 jaar aan het hoofd der gemeente stonden. Dat de be langen der burgers van Bruinisse hem na aan het hart liggen, blijkt uit het feit, dat hij voor ieder bereikbaar was. Ook heeft de burgemeester meermalen ver schillende Departementen bezocht, om de belangen der gemeente te bepleiten; ook in zijn functie als vice-voorzitter van den Bond van Mosselkweekers. In de kracht, door God hem geschonken, heeft hij veel mogen bijdragen tot het welzijn der ge meente. Tenslotte voegt spr. hier aan nog een persoonlijke wensch toe aan de hand van Ps. 92: de rechtvaardige zal groeien als hebben. Langs het water wandelde ze, in gepeinzen verdiept, tot aan het bruggetje met één leuning, en hier bleef ze gerui- men tij'd stilstaan, neerziend op den zwij genden waterplas, waarvan het opper vlak geen rimpeltje vertoonde en als een blanke spiegel het maanlicht weerkaatste. Plotseling kwam er een gevoel van be klemming over haar, toen haar in ge dachten kwam, dat hier, drie eeuwen geleden, de afgrijselijke broedermoord had plaats gehad, waarvan de herinne ring nog steeds in den omtrek voortleef de. Daar had waarschijnlijk de moorde naar gestaan, na het begaan van zijn vreeselijke daad, en velgens de overleve ring moest op deze plek nog steeds de geest van den vermoorde ronddwalen. Alles kwam Violet levendig voor den geest. Het was doodstil om haar heen, het maanlicht, dat door de takken der hoo rnen viel, wierp grillige schaduwen op haar pad. Was het wonder, dat het meisje, wier zenuwen pas zoo'n plotselin- gen schok hadden ontvangen, voor een oogenblik het slachtoffer werd van bijge- loovige vrees? Het gevoel van ontzetting werd bijkans ondragelijk en ze wendde zich af, om te vluchten, toen zich, o schrik, plotseling een donkere, zwijgende gestalte op haar pad plaatste. Ze stond aan den grond ge een palmboom, hij zal wassen als een cederboom op Libanon, enz. jDél gem.-secretaris Van Qeveren sprak namens het gemeente-personeel. De burgemeester heeft veel moeilijkheden op te lossen gehad. Gedurende deze 25 jaar werden er 305 Raadsvergaderingen gehouden. De omgang met het gemeente- personeel was steeds in prettige harmo nie. Hij overhandigde den jubilaris een klok en een met zilver bewerkten voor zittershamer. Oud-raadslid G. Hoogerheide acht zich verplicht om den burgemeester op dezen jubileumdag te feliciteeren. Hij is met den jubilaris de eenige overlevende van de oude garde. Dhr M. Krepel uit Zierikzee, die ook jaren lid is geweest van den Raad van Bruinisse, sprak ook nog enkele woorden. Hij heeft hier de aangenaamste tijd van zijn leven doorgebracht. Vele goede din gen, die door den jubilaris zijn tot stand gebracht, worden door hem gereleveerd. De burgemeester voelde zich klein on der al de waardeerende woorden tot hem gericht en hij dankt allen voor hun vrien delijke woorden. Hij zegt, dat hij de gaven en krachten, die hij ontvangen had, in den dienst der gemeente heeft besteed. Hij hoopt, dat hij nog vele jaren deze ge meente zal mogen besturen. Het gesprokene in de Raadszaal werd door middel van de microfoon en het aanbrengen van enkele luidsprekers door het buitenstaande publiek aangehoord. Een autotocht met burgemeester en fa milie, raadsleden, huldigingscomité enz. door het dorp volgde, waarbij ruiters en muziek zich aansloten. Te Zijpe (gem. Bruinisse) werd de bur gemeester toegesproken door den heer Groenendijk uit Zierikzee, chef van weg en werken, namens de R. T. M. Een bloemstuk werd overhandigd. De burge meester dankte hem en zeide alles in het werk te stellen tot behoud der R. T. M. 's Middags bracht de jubilaris een be zoek aan de beide scholen. De kinderen werden door hem getracteerd. Daarna volgde de receptie, waar corpo raties en particulieren gelegenheid kre gen om den jubilaris te feliciteeren. Ds Waardenburg, als voorzitter van het Hul digingscomité, bood hem namens de bur gerij een radiotoestel aan. Voorts werden hem van verschillende vereenigingen bloemstukken aangeboden. Teveel om op te noemen. Ook waren tal van burgemees ters, ontvangers, secretarissen van het eiland en zelfs daar buiten onder de aan wezigen. 's Avonds werd den burgemeester door de zangvereenigingen nog een zanghulde gebracht. Het was voor den jubilaris een onver getelijke dag. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Watergraafsmeer (2e pred.-pl.), A. D. Meeter te Wageningen. Bedankt voor Winsum en Baard, J. G. Fischer te Wieringermeer. Geref. Kerken. Tweetal te Dokkum, J. B. v. d. Sijs te Steenwijk en W. Tom te Sappemeer. Herst. Evang. Luth. Gemeente. Bedankt voor Gorinchem, Dr P. Boen dermaker te Hilversum. Emeritaat. Ds J. C. Klomp, pred. bij de Ned. Herv. Gem. te West broek, heeft na ruim 43-jarige evangelie bediening tegen 1 Juni a.s. emeritaat aan gevraagd bij het Prov. Kerkbestuur van Utrecht. D a R. J. v. d. W e e r d f. Na een lange ongesteldheid is in den 'ouderdom van 35 jaar overleden ds R. J. v. d. Weerd, predikant bij de Geref. Kerk van Veenendaal. Ds v. d. Weerd diende van 1928 tot 1933 de Geref. Kerk van Leimuiden en was sedert 30 April van het vorige jaar predikant der Geref. Kerk van Veenen daal. Als candidaat was de overledene langen tijd leeraar aan het Geref. Gym nasium te Kampen. Ds A. L. Th. v. d. Venf. Gisteren is te Drempt (Geld.) overleden ds A. L. Th. v. d. Ven, Ned. Herv. emeritus pre dikant, in den ouderdom van 66 jaar. nageld van schrik, bewegenloos en spra keloos. Ze trachtte te schreeuwen, doch geen geluid kwam over haar lippen. Was ze werkelijk wel wakker, en niet het slachtoffer van een vreeselijke nachtmer rie? Het gevaar, waar ze zoo mee ge spot had, was nu werkelijk dreigender, dan vermoed had kunnen worden; een enkele misstap in haar verwarring ge daan en ze zou in het donkere water stortenAlles ging veel sneller dan het mogelijk is, te beschrijven. De rijzige gestalte naderde haar plotseling, een arm werd om haar heen geslagen en ze voel de een baardigen mond, die zich op den hare drukte. Van bet Randolph-spook kon zeker geen sprake zijnl Even later klonk er een stem aan haar oor: „Daisy, Daisy, heb ik je verschrikt? Je zult nog in het water vallen." Trillend over al haar leden fluisterde het meisje: „ik ben Daisy niet. Breng me hier vandaan." De armen, die haar omvat hielden, lie ten onmiddellijk los en de vreemdeling voerde het meisje naar veiliger terrein. Toen barstte Violet in tranen uit. De vreemdeling hij was voor een spook erg beleefd en voorkomend en scheen met Daisy wel op heel goeden voet te staan was klaarblijkelijk met het geval erg ver legen. (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2