Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Leestafel Burgerlijke Stand beschouwen alleen als aan pretje, ra aar ook als medeleven en samenwerking met de onderwijzers. Westkapslle. Loop der bevolking. Ingekomen: Maatje Minderhoud, on derwijzeres uit Wemeldinge; Adriaan Franke en gezin, landbouwer, uit Dom burg; Gornelis Johannis van Nugteren, en gezin, opperwachtmeester, uit Roosen daal. Vertrokken: Gornelis de Leeuw en gezin, opperwachtmeester, naar Terneuzen; Pie- ter Brouwer en gezin naar Domburg. Kats. Maandag vergaderde de gemeente raad. Afwezig met kennisgeving dhrn Th. Maat en M. W. van Arenthals. Ingekomen is besluit van Ged. Staten tot n i e t goedkeuring der begrooting 1933. De aftredende leden van de commissie tot wering van schoolverzuim worden herbenoemd. Dhr J. Eckhardt bespreekt uitvoerig het nut om de schoolkinderen op geregelde tijden aan een doktersonderzoek te onder werpen. Hierover worden breedvoerige discussies gevoerd. Besloten wordt deze zaak in handen van B. en W. te stellen, teneinde er met den gemeente-arts over te onderhandelen. Dhr Klaassen zegt, dat hij op den ouder avond is geweest en bespreekt het gezegde van het Hoofd der school over de sub sidie, die de gemeente gegeven heeft voor het schoolreisje. De voorzitter weet, dat de Hoofdonderwijzer een rekening inge diend heeft. Deze was nog beneden de f40, dus zou een blaam op de gemeente geworpen worden, die onverdiend is. De heer H. de Jonge wil bij L. van Popering een goot leggen. In handen van B. en W. gesteld. Besloten wordt, dat G. Goudswaard als hij een verzoek tot den raad richt, ver gunning verstrekt zal worden met weder opzegging om buizen op gemeentegrond te leggen op eigen kosten. De heer H. v. d. Maas legt in Burge meesters handen den eed af als voorzit ter-dijkgraaf van den Anna Jonkvrouw polder Kats. Hierna sluiting. Colijnsplaat. Gistermiddag vergaderde de gemeenteraad voltallig. Ged. Staten hebben de goedkeuring op de begrooting verdaagd. Voorgelegd wordt de rekening van de Chr. Bewaarschool. Van de weegbrug „Help U Zelf" is verzocht aan den Raad een nieuwe huurovereenkomst voor 30 ja ren aan te gaan in verband met vergroo ting dier brug. Dhr Hartog wil de brug een andere plaats geven. Ook dhr de Pree. B. en W. zullen de zaak onderzoeken. Ingevolge art. 101 L.O.-wet 1920 werd aan de Bijz. lagere school een voorschot op de vergoeding over 1934 verleend van f600. Herbenoemd werden de aftredende leden van de commissie tot wering van school verzuim. Thans was aan de orde bespreking over het rapport over watervoorziening voor de brandspuit. De begrooting hiervoor is f 1600. De burgemeester meent, gelet op de ge houden voorloopige besprekingen de vo rige week te Wissenkerke over de water leiding, dat dit toch wel 'n reden kan zijn om over het genoemde rapport nog niet direct een besluit te nemen. Ook de meer derheid der raadsleden spreekt de mee ning uit goed te doen te wachten tot het vooronderzoek naar de waterleiding heeft plaats gehad. Weth. van Dis echter is de meening toegedaan, dat met den huidigen toe stand, het onmogelijk is alle deelen van het dorp bjj mogelijken brand van water te voorzien. Hij vindt het onverantwoorde lijk nog langer te wachten. Z.i. zou een brandput in de Westkruisstraat bij de woning van L. van Gilst noodzakelijk zijn. Met de helft der begrooting zou dan kun nen volstaan worden, en dit zou tevens bij aanbesteding een flink werkobj eet kun nen worden voor een aantal personen. Spr. is de meening toegedaan, dat, mochten de waterleidingsplannen tot uit voering kunnen worden gebracht toch zeker nog twee jaar op deze wijze moet worden voortgegaan. Hij stelt dus voor tot aanbrengen van een brandput over te gaan. Het voorstel van weth. van Dis werd echter verworpen met 5 tegen 2 stemmen. De burgemeester brengt een eeresaluut aan de vrijwillige brandweer voor haar kordaat optreden bij den jongsten brand. Op voorstel van B. en W. wordt ze een gratificatie verleend van f25. Tevens wordt met alg. stemmen besloten te zor gen, dat nog dit jaar al de brandweer lieden over voldoende kleeding kunnen beschikken. Gesproken wordt nog over het verzoek van de Landbouwver. „Unitas" aan de P.Z.E.M. gedaan over het verplaatsen van een lantaarnpaal op het eind van den Oostelijken Achterweg. Dhr de Regt wijst op het gevaar voor schippers bij nacht als de lantaarn hooger aan den dijk wordt geplaatst. Met alg. stemmen wordt be sloten hiervan werk te maken. De kosten hiervoor zijn f17. Verschillende werkob- jecten worden nog besproken, o.a. op de begraafplaats. Daar nog steeds geen ant woord is ontvangen omtrent rijkssubsi die, zouden B. en W. gaarne door den Raad sanctie zien verleend, daar reeds enkele weken met hst werk is begonnen. Hierna sluiting. Colijnsplaat. Het eerste jaarfeest van de Herv. Jongensvereenigingen „Samuël" en „Daniël", dat Vrijdag 2 Maart j.l. in de zaal boven de bewaarschool gehouden werd, mag zeer geslaagd heeten. Toen Ds Bons de vergadering opende, was de zaal gevuld met tal van belangstellenden. Z. Eerw. bepaalde zijn gehoor bij de geschie denis van den jongen Samuël, die, reeds heel vroeg door den Heere tot Zijn dienst geroepen, zijn gansche leven aan God ge wijd heeft. Dat moge ook zoo bij onze jonge menschen zijnl De jaarverslagen van de beide secreta rissen en de beide penningmeesters ge tuigden van sterke gToei. G. v. d. Hoven Kr.z. behandelde de geschiedenis van den Verloren Zoon. Tal van jonge vrienden toonden hun kunnen bü het voordragen Afgevaardigden van de Herv. Jong. Ver. „Timotheus" te Colijnsplaat, van de Ge- ref. Knapenvereen, alhier en van de Herv. K. V. te Kamperland brachten hun ge- lukwenschen over. Dit goed geslaagde feest werd door Ds Bons met dankgebed gesloten. Tholen. Maandag werd een algemeene vergadering gehouden van den kring Tho len en St Philipsland van de G. T. Z. Tot lid en plv. lid der kringcommissie werden herkozen dhr J. A. Stols en D. W. Klom- pe en tot vertrouwensman dhr J. van Gorsel. Verder werd het woord gevoerd door den algem. voorzitter van de G. T. Z. dhr J. M. van Bommel van Vloten en de secretaris der Z. L. M., dhr Ir Dorst. Nazi-invasie te Doetin- c h e m. Zaterdagavond was het in Doe- tinchem vrij onrustig tengevolge van een vergadering, belegd door de Nat. Soc. Arb. Partij, leider majoor Kruyt. Ruim een uur voor den aanvang der openbare vergadering kwamen eenige honderden leden dezer partij uit Duitscbland aange- marcheerd in gesloten formatie en pos teerden zicb in de gebeele stad ter ver spreiding van lectuur. Nadat de voorz. in gebroken Hollandsch de vergadering bad geopend, deelde ma joor Kruyt als spreker mede, dat geen debat zou worden toegestaan. Behoudens enkele nieuwsgierigen be stond bet geheele auditorium uit deze in Duitscbjland wonende Nederlanders, waarvan naar schatting een 250-tal aan wezig was. De vergadering werd gesloten met het zingep van Nederlandsche en Duitsche partijliederen. Ook de leider van de groep Duitschland heeft nog even het woord gevoerd. Na afloop stelden zich de vreemdelin gen in de Grutstraat, waarvan het mid den voor hen door de gemeentepolitie was vrijgemaakt, in het gelid op. Er klonken militaire bevelen; er volgde een inspectie door den groepsleider, onder het brengen van den fascistengroet, waarna weer naar de op dertien kilometer afstand ge legen grens werd gemarcheerd. Deze vertooning wekte onder het pu bliek nogal verontwaardiging, die zich uitte door tal van vijandige kreten. De politie had het zingen van nazi liederen op straat verboden en voorkwam botsingen door het volgen van den weg- trekkenden troep te beletten. Twee boerderijen afge brand. Gisteravond is te Zevenaar brand ontstaan in de woning van den landbouwer van D. Door den wind sloeg bet vuur over naar de kapitale boerderij van den heer G. Beide huizen gingen met alle landbouwvoorraden geheel in vlam men op. Behalve eenige varkens werd het vee gered. Schipbreuk. Reeds ze ventien leden der beman ning verdronken. In de nabijheid van Gonstantza strandde bet van Istam- boel komende Italiaansche petroleum- schip „Santoni", welks machines onklaar waren geraakt. Toen de ter hulp gesnelde reddings booten nabij het gestrande schip kwamen, brak bet schip midden door. De eene helft zonk onmiddellijk. Zeventien leden der bemanning, onder wie eenige officieren, wisten zich in een reddingsboot te bege ven, welke echter omsloeg. Aan veertien hunner gelukte het na bo- venmenscholijke inspanning den oever te bereiken. Negen hunner stierven, voordat zij naar een ziekenhuis konden worden overge bracht. De toestand van de overige vijf is hopeloos. Drie andere matrozen zijn door de golven dood aan land gespoeld. Op de andere helft van het schip, dat nog op de rotsen hangt, bevinden zich de kapitein en de overblijvende elf kappen der bemanning. Alle reddingspogingen zijin tot nog toe vruchteloos gebleven. Men vreest, dat ook zij ten doode zijn opgeschreven. Twee leeuwen op stap. Zaterdagmiddag reed een auto van een circus waarin twee leeuwen en een tijger opgesloten waren, op een laan te Poitiers bij het uitwijken voor een anderen auto tegen een boom, waardoor de wand van de auto openscheurde. De leeuwen en tij gers kwamen daardoor in vrijheid. De tijger kon weldra door de temmers die spoedig ter plaatse waren, worden ge vangen. De twee leeuwen maakten echter een wandeling door de straten. De eene kwam tenslotte op een binnenplaats te recht, terwijl de tweede door 't raam van een buis sprong en het zicb in den salon waar hij terecht kwam, genoegelijk maakte De directeur van het circus trok er met zijn assistenten op uit, om de beesten we der te vangen. De eene leeuw werd spoe dig met behulp van een lasso gevangen. De tweede, die in den salon een toevlucht had gezocht, leverde meer moeilijkheden op, doch kon tenslotte ook in een net ge vangen worden, echter niet zonder dat aan den inboedel groote schade was toe gebracht. UITKEERINO AAN VERBOUWERS VAN FRUIT EN WARMOEZERIJ- GEWASSEN. De Minister van Economische Zaken heeft op den grondslag van het reeds eer der gepubliceerde Plan van Uitvoering thans vastgesteld, dat uitgekeerd zullen worden aan de verbouwers van fruit en warmoezerijgewassen de navolgede bedra gen per 100 Kg. van de daarachter ge noemde garantieproducten, overeenkom stig bovenbedoeld Plan van Uitvoering berekend naar de werkelijke opbrengst gedurende de aangegeven tijdvakken. Bedrag per 100 kg. Garantieproduct. 0.50 aardbeien 1.60 w. druiven 1.60 bl. druiven 2.50 bi. druiven 0.30 frambozen 0.30 kruisbessen 2Jan.-2Juii 0.55 vr. aardapp. 29 Mei-16 Juli Tijdvak 19 Juni-26 Nov. 3 Juli-10 Sept. 3 Juli-26 Nov. 27 Nov.-31 Deo. 2 Jan.-26 Nov. 0.40 1.05 0.20 bloemkool 0.10 0.65 st.prinsesse 1.i snijboonen 0.20 pronkb. 1.60 doperwten 1.10 peulen 1.50 kaskomk. 0.90 17 Juli-3 Sept. 4 Sept.-15 Dec. 1 Mei-16 Juli 2 Oct.-31 Dec. 17 Juli-1 Oct. 17 Juli-1 Oct. 2 Jan.-26 Nov. 2 Jan.-l Oct. 2 Jan.-l Oct. 2 Jan.-ll Juni 12 Juni-3 Sept. 0.75 pl.glaskomk. 2 Jan.-2 Juli 0.25 0.15 bieten 0.25 0.65 spitskool 0.35 0.50 sla 1.spinazie 0.75 spinazie 0.80 tomaten 130 3 Juli-3 Sept. 2 Jan.-26 Nov. 27 Nov.-31 Deo. 12 Juni-18 Juni 19 Juni-26 Nov. 3 April-21 Mei 2 Jan.-9 April 10 April-14 Mei 2 Jan.-16 Juli 17 Juli-15 Oct. Totaal 74.000 6.000 264.000 12.500 5.700 10.500 394.990 232.800 210.000 46.300 12.700 17.550 99.000 8.700 97.600 19.800 55.500 9.900 225.750 83.750 28.650 4.750 1.950 2.485 500.000 37.500 63.000 204.800 462.800 Voorts is door den Minister erkend als groep van producenten van crisis-produ centen, de verbouwers van fruit- en war- moezerijgewassen. Conflict op de Aalsmeersche veiling. Naar aanleiding van de door het vei- lingbestuur te Aalsmeer genomen maatre gelen inzake den bloemenaanvoer hebben de Aalsmeersche bloemen-exporteurs gis termorgen geweigerd rozen te koopen. Het veilingbestuur heeft daarop den ex porteurs medegedeeld, dat, indien zij hun standpunt niet wijzigen beden, Dinsdag de gelegenheid om bloemen te koopen voor deze categorie van koopers zal zijn uitgesloten. De richtprijs van de tarwe. De gewestelijke tarwe-organisaties voor Noord-Holland en Zuid-Holland hebben in haar jaarlijksche algemeene vergade ringen het gerucht besproken, volgens het welk de overheid voornemens zou zijn den richtprijs van de tarwe van f 12 per 100 K.G. te verlagen. De vergaderingen besloten met algemee ne stemmen met bet oog op de slechte po sitie, waarin de akkerbouwers, ondanks de diverse maatregelen, nog verkeeren, er bij de bevoegde instanties met den mees ten klem op aan te dringen om niet tot deze verlaging van den richtprijs over te gaan. Buiten verantwoordelijkheid der Redactip Geachte Redactie, Wilt U zoo vriendelijk zijn onderstaan de verantwoording weer in uw blad op te nemen? Namens het Prov. Comité daarvoor reeds thans onzen dank. Nieuwe en rijke offers in „Den Zeeuwschen Beker". Uit collecte G. K. te Vlissingen f 2 uit coll. G. K. te Middelburg f 1, f 1, f 1; extra giften uit Souburg f 5, f 2,50; door bemidd. Ds Lindeboom f 1; nagek. giften uit Terneuzen f 2.50, f 10; nagift lerseke f 2.50; N. N. f 10; Mej. B. te St Lauren3 f 0.30; uit coll. G. K. te Souburg f 3; nagek gift uit Kattendij'ke f 10; uit coll. G. K. te Meliskerke f 1; Mej. G. L. te Mid delburg f 0.75; van een catechisant te Middelburg f 1; voor gratis rit naar B. op Z. f 1; G. M. V. te Arnemuiden f 10,14; uit coll. N. H. K. te Nieuwland f 10; Comité te Souburg (le verantw.) f 200; Comité te lerseke f 576,57; Comité te Breskens f 160; Comité te Borsselen f 142.50; Comité te Oudelande f 88.67; Comité te Ovezande-Driewegen f 109,25; Ds Castelein te IJzendijke f 80,50; Co mité te Zonnemaire f 28.52. In totaal ontvangen f 12.685,35. We behoeven bij deze cijfers niet één woord toe te voegen, ze spreken voor zich zelf. We blijven ons heerlijk werk in de liefde en offervaardigheid aanbevelen. De nood blijft zoolang als de doodsvijand van de Kerk van Christus de macht in het Oosten van Europa in handen blijft hou den. We blijven bidden en arbeiden om in de vreeselijke verdrukking onzer broeders en zusters eenige verlichting te mogen brengen. Sinds de vorige opgave werden er nog weer eenige Comité's opgericht of zijn in wording en wel te Noordgouwe, Zonne maire, Brouwershaven, Scharendijke-El- kerzee, Renesse, Haamstede, Anna Jaco- bapolder, St Philipsland, Aagtekerke. Er wacht ons dus nog slechts een be zoek aan het eiland Tholen en aan enkele plaatsen op Zuid-Beveland. Mochten er soms ergens weggedoken plaatsjes zijn, die zich achteruit gevoelen, doordat ze tot nog toe geen bezoek ontvingen, laten ze dan geduld hebben. We zullen er de Prov. Almanak op nazien. Er mag geen vlek, hoe klein ook, achterblijven! Met vriendelijken dank en dringende aanbeveling. Namens het Provinciaal Comité, St Laurens. A. KONING. Giro-nummer 220659. Antirevolutionaire Staatkunde. Het pas verschenen Februari-nummer (maande- lijksche uitgave) opent met een artikel van J. A. J. Jansen Maneschijn over Werkloosheid en Werkverschaffing. Dit artikel wordt nog vervolgd, evenals een bijdrage van Mr J. Terpstra over: Een en ander over het Nijverheidsonderwijs in ons land. Ds Jac. van Nes Cz. geeft zijn slotbeschouwing over Het Anti-Semitisme. De Adviezenrubriek handelt over Rente verlaging van Overheidswege en Ophef fing openbare school. De Jonge Vrouw, geïllustreerd Christe lijk tijdschrift. Uitgave Bosch en Keu- ning, Baam. Ook uit den inhoud van het Maart-nummer van dit tijdschrift is merkbaar dat het voorjaar op komst is en dat straks de lente haar intrede doet. Hier wordt o.a. verteld, hoe het voorjaar op de Veluwe langzaam ontwaakt. Verder bespreekt Joh. Vis het voorjaarswerk in de tuinen en hoe men met weinig kosten zelf zijn tuin kan veranderen. Verder vinden we weer een interview van Mary Pos, ditmaal met de beide gra vinnen van Limburg Stirum, over een nieuwe opleidingsschool voor zendings- zusters. Een Paasschets van Roelien Stanger trekt ditmaal wel zeer de aandacht. De schildering van de blinde jongen, die weet, dat zijn blindheid niet kan worden genezen, voordat God hem heeft genezen van de blindheid van zijn ziel. Ook de andere artikelen, over folklore, over muziek, over opvoeding, over huis houdelijke dingen, staan als altijd op een hoog peil en zijn als doorademd van de geuren van het naderende voorjaar. Verreweg de meeste bijdragen zijn geïl lustreerd. Stemmen des Tijds. Prompt op tijd ver scheen de Maart-aflevering van dit be kende maandblad voor Christendom en Guituur, uitgave van G. J. A. Ruys' Uitg.- Mij. te Zutphen. Deze aflevering heeft den volgenden inhoud; Friedrich Schleierma- cher, door 0. Noordmans; Stanley Jones, door J. Haantjes; Kanselredenaar, door P. J. Molenaar; Stefan George, door Dr G. van der Leeuw; Prinses Elizabeth Tu dor (II), door Suze Pos, en Leestafel. Wij spreken den wensch uit, dat dit voor name tijdschrift de waardeering zal ont vangen die het verdient. Paedagogisch Tijdschrift voor het Chr. Onderwijs. Bij vernieuwing vestigen wij op dit maandblad de aandacht, speciaal van hen die bij het onderwijs werkzaam zijn. Het dunkt ons niet in orde, dat dit tijdschrift nog bij zoovele onderwijzers onbekend is. Uitgave: Dagblad en Druk kerij „De Standaard", Amsterdam. De Hoofdakte, maandblad voor de hoofdaktestudie. „Aan waardeering voor wat „De Hoofdakte" geeft, ontbreekt het niet," zegt de redactie. Hoe zou bet ook anders kunnen? Wie met dit maandblad kennis maakt en dat moet wel in bij zondere mate gelden voor hoofdakte-can- didaten gaat vanzelf waardeeren wat redactie en medewerkers doen om den weg naar de examenzaal te effenen. Voor jonge onderwijzers is het, evenals voor zoovele anderen, een moeilijke tijd. Maar 't zal voor ben nog moeilijker worden wanneer ze zicb niet met kracht toeleg gen op de hoofdakte-studie, waarbij ze hier zulk een uitnemenden gids vinden. In het Maart-nummer schrijft A. Zuider- veld over: Heimans', De levende natuur; Johan Jansen: Een proef over het zede lijk oordeel bij kinderen; P. A. Egger- mont: Purisme, bastaardwoorden en bar barismen; M. Knol: Het impressionisme en de litteratuur na '80; Dr Jos. J. Gie- len: Iets over Querido; Dr J. Ronhaar, De veeteelt en veehouderij in Nederl.-In- dië; Dr K. Huizenga: 1933; T. P. de Jongh: Eenige grepen uit de koloniale ge schiedenis; enz. Uitgeefster is de fa. J. Muusses te Purmerend. G ij f e r s en feiten. Het gunsti ge oordeel over dezen gids voor het poli tieke en sociale leven meermalen uitge sproken, kan tenvolle worden gehand haafd. Elke aflevering, ook de pas ver schenen Februari-aflevering, brengt een aantal artikelen waarin de gang van het politieke en sociale leven wordt gevolgd. Wie niet allerlei bladen kan of wil lezen vindt in „Cijfers en Feiten" een betrouw bare gids. Uitgeefster is N.V. „De Graaf schap" te Aalten. Van het Binnenhof. Gre pen uit het parlementair debat. Er is in deze dagen een meer dan bijzondere belangstelling voor de de batten die in de Staten-Generaai worden gehouden. We denken aan redevoeringen als door de Ministers Colijh en De Wüde gehouden, die menigeen misschien nog- eens gaarne zou nalezen. Niet ieder kan zich echter abonneeren op de „Handelin gen". En de krantenverslagen worden als regel niet bewaard. Voor dezulken geven de „grepen uit het parlementair debat", verzorgd door den heer J. Hollander en uitgegeven door de N.V. „De Graafschap" te Aalten uitkomst. In deze periodiek worden de belangrijkste gedeelten van het debat letterlijk overgedrukt. Wij bevelen deze periodiek ook in de belangstelling van studieclubs e.d. gaarne aan. Van 23 Febr.2 Maart 1934. IERSEKE. Ondertrouwd: Petrus Cor nelius Adrianus Josephus Schrauwen, 25 j. jm. te Roosendaal en Nispen en Elisa beth Jobina Courtin, 26 j. jd.; Daniël Ver- brugge, 28 j. jm. te Wemeldinge en Wil- helmina Minnaard, 23 j. jd. Geboren: Jan Adriaan, z. v. Marinus Dingenis Pekaar en Dingena Janna Ruis- sen. Levenloos aangegeven: een kind van het vrouwelijk geslacht van Dres Linden- berg en Maatje de Koeijer. Overleden: Arie Johannis Eckhardt, 77 j., echtgen. van Janna Lamper. Van 26 Febr.1 Maart. WISSENKERKE. Geboren: 26, Corne lia, z. v. Marius Douw en Maria Moer man; 1, Krijn Jacobus, z. v. Cornelia Jo- ziaa Schippers en Saia Pieternella de Kaïn. Overleden: 25, Cornelis, 6 mnd., z. v. Joost Goudswaard en Cornelia Meulen- berg. Over de maand Febr. KAPELLE. Huw.-aangifte: Nicolaas Balje, 41 j. te 'sHeer Arendskerke en Cornelia Staal, 45 j. Bevallen: M. Lansen geb. Nieuwdorp, d.; E. Mallekote geb. de Klerk, z.; A. Sinke geb. Baas, d.; M. van Willegen geb. Vrolijk, z. Overleden: Elizabeth de Dreu, 84 j., wed. van Adr. Kriger. KATTENDIJKE. Geboren: 18, Johan na Levina, d. v. Marinus Wisse en Jo hanna Katharina Ver Berkmoes; 22, Hu- brecht Nicolaas, z. v. Willem Lobbezoo en Christina Schrier; 26, Geertruida Ma ria, d. v. Bartholomeus Smits en Adriana van Kleunen. Overleden: 1, Lein van Kleunen, 28 j., man van Jacoba Jacomina van der Vliet; 23, Cornelis Reinhoudt, 32 j., man van Francina Saaman. WOLPHAARTSDIJK. Gehuwd: 21, Jan Gornelis van Langeraad, 27 j. jm. en Elizabeth Cornelia Klompe, 28 j. jd. Geboren; 12, Pieternella d.v. David Lo- kerse en Cornelia van Schaik; 19, Adri aan Willem Johannis, z. v. Johannis Eg- gebeen en Anna Verburg; 19, Gatharina, d. v. Jacobus Boonman en Jannetje de Jonge; 26, Neeltje Maria, d. v. Adriaan Walhout en Cornelia de Jonge. Overleden: 10, Stoffelina van Strien, 70 j., wed. van Machiel Nieuwenhuijse; x2, Cornelis Snoep, 64 j., echtg. van Jo hanna Jacoba Zuijdweg; 25, Jan Hoek van Dijke, 60 j., echtgen. van Martina de Leeuw. OVEZAND. Geboren: 2, Jobina Anto- nia, d. v. Jacobus Priem en Johanna van den Dries. SCHORE. Geboren: 28, Jannis Abra ham Arie, z. v. Jan Riemena en Neeltje Franje. BORSSELE. Gehuwd: 28, Karei Jan v. Eisseldijk, 22 j. jm. te lerseke en Maatje v. Liere, 20 j. jd. Geboren: 9, Hubrecht, z. v. Petrus v. d. Dries en Maria Buteijn. Overleden: 2, Adriaan Veerhoek, 72 j., weduwnaar van Lena van Dalen; 4, Pie- ter Verburg, 79 j., weduwnaar van Ca- thalina Bruinooge; 12, Jacomina Minder houd, 50 j. ongeh. RILLAND-BATH. Gehuwd: 22, Joseph Franje, 26 j. jm. en Maria Suzanna de Bokx, 24 j. jd. Geboren: 18, te Bergen op Zoom, Adri- a,an Arend, z. v. Marinus Vermerris en Leentje Jannetje Geuze; 20, Dimphina Adriana, d. v. Jacobus Ots en Johanna Jansen. HEINKENSZAND. Geboren: Marinus z.v. Willem Hoondert en Catharina Rijk; Willem Johannes z.v. Leendert Petrus Verwater en Cornelia Gerarda Schneider; Marinus z.v. Jacobus Simonse en Neeltje de Jonge. Overleden: Maria Boonman, wed. van Pieter Driedijk, 79 j. WAARDE. Gehuwd: 1, Pieter van den Bos, 24 j. jm. te Nieuwerkerk en Maria Maatje van Koeveringe, 24 j. jd. Overleden: 3, Suzanna de Looze, 85 j., weduwe van Adriaan Oranje. HOEDEKENSKERKE. Geboren: 3, Andreas Jacob, z. v. Cornelis Wouterse en Margaretha Helena Geijs; 10, Johanna d. v. Gornelis Timmerman en Cornelia Bal; 18, Marinus Johannes, z. v. Jacob Meulblok en Melania Maria Blommaert. Overleden: 28, Johannes Kaas, 88 j., echtgenoot van Maria Zuidhof. RITTHEM. Huwelijksaangifte: 21, Ja cob Willem de Looff, 28 j. te Vlissingen, en Janna Sara Hoebéke, 19 j. Geboren: 1, Lourens, z. v. Willem van Keulen en Jannetje Pieternella Machiel- se; 3, Janna Frederika, d. v. Cornelis Cornelisse en Catharina Johanna Cevaal. 12, Willemina, d. v. Andries Verhage en Johanna Dekker; 15, Jacob, z. v. Gerrit de Ru en Johanna Adriana Jacoba Dtou- kers; 27, Jannetje, d. v. Jan Tissink en Jannetje Spruijt. ST. LAURENS. Ondertr. A. Volkers 28 j. en W. C. Dobbelaar 25 j. Getrouwd: P. J. Hillebrand 19 j. en A. Fransoo 19 j.; P. Verhage 23 j. en E. van Slooten 18 j. Bevallen: E. MarinissenMaas d.; L. VaderDommisse d.; M. Simpelaar— Matthijse (levenloos).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6