EN MAANDAG 5 MAART 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48s JAARGANG - No. Buitenland. Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Uit de Provincie uitbrengen ïnige, war- begroeting Ier nog?" iwe vreezen zeer ern- |an hoed en naar wat |johan. „Je ider vraagt toch een jrnemen, dat td. Dit wees adering ten lux der zie- Len. Onmid- toe. Innig aan elkaar de moeder Ikussen. rouw uit en op en „houd u lerwille van Izich. ireden me- van het le al wat ge- de kamer. |Maar 't was ir met ge- I verwrongen |de aigemat pols. Hij1 ig, toen ze lond is niet lt bewustzijn zoo gaarne wilde ver- aaar het ge- te worden, lap. niet?" wanhopig ze mijin It hoofdeinde adertje, hier |n lijder en voorhoofd, gelaat van Toch hield reklemd. stonden nu ie zich wat In naar den Ie stem, hoe- |„Bertha. behan- dat deed ging mees. brge liënt achter- jbij te ijlen. met wie werden ge- Jelaat tot een Ir klonk een Ik weid werd laar lichamen het. Maar dat dit iets en stervende, naderen, en .den dood stzij'n was oogen in de gs het ge- „zullen we |ld, „voor mij oor hevigen arden nu al Lpelde hij iets overeind en |rBertlha |ng -geworden. |anger te aan- |ter bleven, overeind. De 6. Een stroom I-mond, verfde 1 zakte ineen. oen en legde Igeloopen. l ontvallen en verlichting, was. doodenikamer. Laf te leggen" ■n te treffen. Jzerman, die hoest houden, Men van zijn [anks het leed verblijd zou rzoening, -die iden man nu aen, juist nu en. Iten gekomen, |d was. Nadat ïst te nemen, ld bijeen, vervolgd.) r/J Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455. Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs f2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. Advertentiën: Gewone advertentiën 30 cent per regel. Ingezonden Mededeeiingen dubbel tarief. Handelsadvertentiën 25 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags f 0.75, bij vooruitbetaling. Onder letter of motto 10,85, Bij contract belangrijke korting. BIJZONDERE AFWIJKINGEN DER WINKELSLUITINGSWET. Verkoopmoeelijkheid op Zondag. Het geheele Kabinet achter het ontwerp? Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer inzake het wetsontwerp tot tijdelijke bevoegdheid tot het vaststel len van bijzondere afwijkingen van en kele bepalingen der Winkelsluitingswet 1930. Daaraan is het volgende ontleend: Uit een nauwkeurig onderzoek, inge steld naar den toestand in de consump- tie-artikelenbedrijven in enkele groote steden, bleek, dat ofschoon over het al gemeen de invloed der crisisomstandig heden zeer veel gewicht in de schaal leg de, inderdaad de achteruitgang in debiet ten deele toch op rekening der Winkel sluitingswet, in het bijzonder van de slui ting op Zondag, moest worden gesteld. HoGwel den minister geen bepaalde cij fers omtrent de achteruitgang van het debiet van de consumptie-artikelen-be drijven in de kleine steden en ten platte- lande ter beschikking kwamen, mocht niettemin uit hetgeen van hier en elders te zijner kennis kwam, op goeden grond de conclusie worden getrokken, dat de toestand buiten de groote steden een soortgelijk beeld gaf. Aan een regeling van tij'delijken aard is de voorkeur gegeven, aangezien daar door het eigenlijke stelsel, van de wet telijk geregelde Zondagsrust niet zou worden aangetast, zooals bij een blijven de wijziging der Winkelsluitingswet mis schien geacht zou kunnen worden het ge val te zijn. Dat dit ontwerp in strijd zou zijn met hetgeen de in het Voorloopig Verslag aan gehaalde Regeeringsverklaring inhield, schijnt moeilijk vol te houden, indien men acht slaat op het uiterst beperkte karak ter der voorgestelde regeling. Dat daar door de politieke en geestelijke tegenstel lingen zouden worden toegespitst, is toch nauwelijks aan te nemen. Naar aanleiding van de desbetreffende vraag kan worden medegedeeld, dat het Kabinet in zijn geheel achter het wets ontwerp staat. De minister ziet eenige tijdelijke ver ruiming van de verkoopgelegenheid op Zondag als een noodzakelijk middel, om de getroffen winkeliers te helpen in hun pogen, het hoofd in dezen crisisttij'd bo ven water te houden. Het voorstel om voor een zekere verrui ming van de verkoop gelegenheid op Zon dag de gelegenheid te openen, moet ook niet worden gezien als een uiting van zijn meening, dat men hier met het genees middel bij uitnemendheid te doen zou heb ben, doch wel, dat in dezen tijd een voor de hand liggend middel, om de getroffen bedrijven tegemoet te komen, niet onbe proefd mag worden gelaten. De minister acht het niet onmogelijk, dat de economische omstandigheden een continuatie van de in het onderhavige ontwerp vervatte regeling na 1 Januari 1935 zullen noodig maken. In verband met het duidelijk uitgespro ken tijdelijk karakter van den onderha- vigen maatregel, nauw verband hondende met den duur van de ongunstige econo mische 'omstandigheden, voorziet de on- dergeteekende geen moeilijkheden van beteekenis bij den terugkeer tot den nor malen toestand op winkelsluitingsgebied, wanneer bovenbedoelde omstandigheden zullen hebben opgphouden te bestaan. Kerk en Staat in Duitschland. Uit Berlijn wordt gemeld: Meer en meer krijgt men den indruk, dat het conflict in de Duitsche Evangelische kerk zich ontwikkelt ten gunste van den Rijks Bis schop D'r Muller, wiens autokratisehe macht het verzet van de oppositioneel© geestelijken schijnt te hebben gebroken. D'e aangekondigde verklaring, welke, naar men verwachtte, een verzoenende toon zou doen hooren, is niet afgekondigd, doch inplaats daarvan heeft de Rijksbis schop een uitdagende redevoering gehou den in een groote vergadering van Duit sche Christenen, gevolgd door een veror dening in zijn functie van Staatsbisschop van Pruisen, waarbij de Pruisische een- heidskerk wordt saamgevoegd met de Duitsch-Evangelische Kerk. Het kerkelijk ministerie heeft bovendien Per 2 Maart j.l. een kerkwet uitgevaardigd waarhij het beheer van de Pruische kerk overgaat naar de Rijkskerk. _Het resultaat hiervan zal waarschijnlijk zijn, dat de laatste oppositioneels groep in de Duitsche kerk verdwijnt. De hond van oppositioneele geestelijken in het Rijnland en in Westfalen heeft een circulaire aan al zijn leden gezonden, waarin zij werden opgewekt in den dienst van gisteren te bidden voor de geestelijken die voor hun geloof lijden. In verschillende kerken is dit geschied, o.a. in de kerk te Dahlem, waar de be kende leider der oppositie Dr Niemöller, in strijd met alle uitgevaardigde verorde ningen, toch gisteravond gesteund door zijn gemeente wederom den dienst leidde. De bisschop van Hamburg, een man van gematigde richting, heeft onder druk van bovenaf besloten ontslag te nemen, welk voorbeeld door verschillende onder hem staande geestelijken is gevolgd. Göbbels over de werkloosheid en de kerken „Als op 31 Maart de groote actie tegen honger en koude is beëindigd, kunnen wij met trots constateeren, dat het Duitsche volk in het verstreken halve jaar uit eigen kracht 320 millioen mark aan geld en goederen heeft bijeengebracht, om vier millioen menschen voor wanhoop te vrij waren", aldus zei Minister Goebbels in een rede te Hamburg. Op 31 Maart, zoo ging hij verder, zul len wij weer een groot offensief tegen de werkloosheid beginnen. Wij willen in de zen zomer weer twee millioen volksgenoo- ten in het productieproces inschakelen en dat aantal zullen we ook in den winter handhaven. Als men meent onze politiek door een opgeschroefd monarchistisch relletje te kunnen bemoeilijken, dan 'vergist men zich. Hetzelfde geldt voor kerkelijke krin gen, die meenen het regime moeilijkheden te kunnen bereiden. De kerken weten niet, hoe ernstig zij daarmede zichzelf schaden. De godshuizen loepen leeg, omdat het volk geen belangstelling heeft voor theologi sche disputen. Als de kerken door een waren christelijken geest bezield waren, dan zouden zij het niet aan den staat heb ben overgelaten in dezen winter de hon- gerigen te voeden en de kouden te ver warmen. Blauwe hemden in Ierland verboden. De Dail Eireann heeft met 80 tegen 60 stemmen het wetsontwerp, inhoudende het verbod tot het dragen van blauwe hemden, aangenomen. Naar men weet dragen de Iersche fas cisten, die onder leiding van generaal O'Duffy staan, als deel van hun uniform een blauw hemd. Geen nieuwe vlootbouw in Italië. De Daily Telegraph zegt uit betrouw bare bron vernomen te hebben, dat de Ita- liaansche regeering besloten heeft dit jaar geen nieuw vlootbouw-program op te stellen. D'it besluit der Italiaansche regeering is bedoeld als een „vriendelijke geste" in verband met de hangende ontwapenings besprekingen. De Italiaansche regeering hoopt, dat de huidige gedachten wisseling over de ont wapening zal leiden tot een internationale overeenkomst tot beperking der bewape ning ter zee. Indien de ontwapeningsbe- sprekingen toch zonder resultaat zouden blijven, zal Italië zijn besluit herzien. De Romeinsche correspondent van het blad voegt er aan toe, dat op het oogen- blik een vrij1 groot aantal oorlogsschepen in de Italiaansche werven op stapel staan. Twee millioen Turken leerden lezen en schrijven. In de afgeloopen vijf jaar hebben twee millioen Turksche mannen en vrouwen leeren lezen en schrijven, als gevolg van de invoering van nieuwe letters, welke naar het voorbeeld van de latijnsche let ters zijn gemaakt. Voordat dit nieuwe alfabeth werd inge voerd, kon slechts een millioen personen, minder dan een tiende deel der bevol king, lezen en schrijven. De oud-Arabische hiërO'glyphen waren zeer moeilijk te be grijpen en nog moeilijker te schrijven. D'e vooruitstrevende Turksche president Moestaf a Kemal Pasja, heeft zich zeer veel moeite gegeven om het nieuwe schrift ingevoerd te krijgen. Hee!e eiland-bevolking omgekomen? Het eiland Utsuryo in de Japansche Zee tusschen Tottori en Korea is de laat ste weken onafgebroken geteisterd ge weest door zware sneeuwstormen, die het vasteland volkomen isoleerden. Toen een reddingsexpeditie erin slaag de, op het eiland te landen, vond men er geen enkel teeken van leven meer, maar een kort onderzoek bracht reeds 41 lijken van doodgevroren menschen te voorschijn. De sneeuw lag zoo hoog, dat het niet mogelijk was, het eiland diepér in te gaan en men vreest, dat de geheele bevolking, bestaande uit 4000 zielen, is omgekomen. Men neemt aan,, dat de meeste inge sneeuwd zijn en dat de bewoners èn door de koude èn door gebrek aan voedsel zijn omgekomen. In enkele kustdorpen alleen werden nog eenige levende wezens aangetroffen. Het nieuwe Spaansche Kabinet gevormd. Lerroux, de Spaansche Minister-presi dent heeft het nieuwe kabinet gevormd. Dit bevat vier ministers, die niet van. de afgetreden regeering deel hebben uitge maakt. Overigens is het Kabinet gelijk aan bet afgetredene. Deze wijziging beteekent een kleine ver schuiving naar rechts. Zij kan in geen enkel opzicht als een oplossing worden be schouwd van de ernstige crisis, waarin Spanje zich bevindt. De tweede regeering van Lerroux zal een nog sterkere oppositie van links ont moeten dan de eerste en bovendien noch door de Katholieke, noch door de monar chistische richting worden gesteund, zoo dat men zeer spoedig een nieuwe regee- ringscrisis mag verwachten. Deze oplos sing is slechts een overgang. Hongerbetooging In Londen. Uit Londen wordt gemeld, dat de hon- germarcheerders, alvorens uit elkaar te gaan en naar hun haardsteden terug te keeren, gisteren op het Trafalgar Square een laatste betooging hebben gehouden, waaraan ongeveer 2000 demonstranten deelnamen. De toeloop was zoo groot, dat een oogenblik het verkeer geheel stopge zet dreigde te worden. In verband hier mede kwam plotseling een afdeeling be reden politie opdagen. De agenten werden slecht ontvangen en met steenen bekogeld. De rust was echter vrij spoedig hersteld. Verdere incidenten hebben zich niet meer voorgedaan. Het Stavinsky-schantlaai. In het Stavinsky-schandaal zijn Zater dag weer een aantal arrestaties verricht. De Parijsche rechter van instructie heeft zich genoodzaakt gezien, den bekenden advocaat Guiboud Ribaud wegens mede plichtigheid aan bedrog en heling te laten arresteeren. Guiboud Ribaud wordt be schouwd als de man, 'die in de Stavinsky- affaire achter de schermen werkte en die tot taak had, de door Stavinsky opgelich te bedragen onder de meeste verschillen de handlangers te verdeelen. Volgens de Excelsior zou de passencon trole aan de Fransch-Spaansche grens aan de Fransche zijde verscherpt zijn, aangezien men vreest, dat personen, die in de Stavinsky-affaire betrokken zijn, naar Spanje zouden profoeeren te ontvluch ten. Korte berichten. i Het aantal werkloozen in het in dustriegebied van Noord-Frankrijk neemt den laatsten tijd steeds meer toe. Men raamt het aantal geheel of gedeeltelijk werkloozen thans op 40.000. Volgens een mededeeling van den Amerikaanschen Gezondheidsdienst is in het zuidelijk deel van het eiland Min danao (Philippijnen) een cholera-epide- mie van kwaadaardig karakter uitgebro ken. Meer dan 300 personen zijn reeds gestorven. De Amerikaansche staatsschuld, die in Februari met 948 millioen dollar is toe genomen, is thans tot boven de 26 mil liard dollar gestegen. Daarmee is haast de recordstand van 26.6 milliard bereikt, die onmiddellijk na den oorlog bestond Het tekort op de begrooting in Februari bedraagt 425 millioen. De voorjaarsmesse van Leipzig is Zaterdag geopend met een redevoering van Dr Goebbels. Tal van autoriteiten en verschillende vertegenwoordigers van bui- tenlandsche mogendheden waren bij de plechtigheid, welke een zeer eenvoudig karakter droeg, aanwezig. Volgens te Tokio ontvangen berich ten neemt de cholera-epidemie op de Phi lippijnen een steeds grooter omvang aan. Het aantal dooden zou reeds 500 bedra gen. Tot nu toe worden reeds 2000 ziekte gevallen gemeld. De Italiaansche regeering heeft thans haar formeele goedkeuring gehecht aan het nieuwe handelsverdrag met Ne derland. Officieel wordt thans medegedeeld, dat Goemboes en Dollfuss den 14den Mrt a.s. te Rome zullen aankomen, waar zij een bespreking zullen hebben met Mus solini. Uit de lucifersindustrie. De N. V. Ver. Ned. Lucifersfabrieken te Eindhoven en Breda gaat haar werk week inkorten tot vier dagen per week, meldt de Maasbode, wegens de dumping- concurrentie van Rusland en Japan. Verzwegen belastingen. Bij de belastingen te Tilburg is niet minder dan f 6 millioen aangegeven we gens te weinig opgegeven belasting. Het door vrijwillige aangiften ver beterd bedrag van verzwegen belasting heeft in de inspectie G o u d a bet millioen reeds overschreden. Te Apeldoorn deden reeds meer dan 200 personen aangifte van te weinig Ingezonden Mededeeling. betaalde belastingen. Een bedrag van ruim f IVï millioen aan verzwegen vermogen bevindt zich hieronder. De N. S. B. wenscht geen verantwoordelijkheid. Namens de Nationaal Socialistische Be weging is bericht, dat de heer Roelofsen, die spreekbeurten vervult over de Var- kenscrisiscentrale, op eigen gelegenheid handelt. De N. S. B. wenscht op geen en kele wijze hiervoor de verantwoordelijk heid te dragen. Deze mededeeling van de N. S. B., zegt het „Volksblad", mag niet zonder com mentaar 'blijven. Zij geeft namelijk een misleidende voorstelling van zaken. Zü poogt den indruk te wekken, dat de hear Roelofsen op eigen houtje de vergaderin gen in het land belegt en dat een snoode vijandelijke pers probeert Massert deze vergaderingen in de schoenen te schuiven. D'e N. S. B. zou voor het organiseeren der vergaderingen met den heer Roelof sen geen verantwoordelijkheid dragen? Voor ons ligt een oranjekleurig mani fest, uitgegeven door de N. S. B., die op Woensdag 28 Februari een openbare ver gadering belegt te Bleiswijk, waar het woord zal voerende heer Roelofsen over: „De Grisissteunwetten". Men deelt in dat manifest mede, dat er zaalmoei lijkheden zijn, maar als soms een der Bleiswijksche inwoners een schuur wil- beschikbaar stellen, moet hij dat melden aande propaganda-afdeeling der N. S. B., Dorpstraat 109 in Overschie. Uit „Volk en Vaderland" blijkt, dat op dit adres in Overschie een Kringhuis van Mussert gevestigd is. Lagere heffing bij varkensslachtingen. De Nederlandsche Varkenscentrale maakt bekend dat bij beschikking van den minister van Economische Zaken op 2 Maart het bedrag der heffing, hetwelk bij slachting van varkens aan den betrokken keuringsdienst betaald moet worden, met ingang van 5 Maart verlaagd is van 9 cent per Kg. slachtgewicht tot 6 cent per Kg. slachtgewicht. Deze verlaging is mede mogelijk doordat de prijzen, welke in En geland gemaakt worden voor het naar dit land uitgevoerde varkensvleesch in den laatsten tijd niet onbelangrijk verbeterd zijn. Vertrouwd mag worden, dat deze verlaging der heffing aan het binnen- landsche gebruik van varkensvleesch en aan de daling van de kosten van het le vensonderhoud ten goede zal komen. Verder is medegedeeld, dat met ingang van 19 Maart a.s. geen biggen meer door de Nederlandsche Varkenscentrale zullen worden afgenomen. De kwestie Dr Abrahams. Het hoofdbestuur van den Vrijzinnig- D'emocratischen Bond heeft vergaderd ter bespreking van de kwestie-Dr Abrahams (Trein 8.28). Het Hoofdbestuur was algemeen pijn lijk getroffen door deze aangelegenheid, te meer waar het hier geldt een lid der partij, dat ongetwijfeld op een moeilijken post verdienstelijken arbeid heeft ver richt. Bij de besprekingen bleek, dat men een stemmig van oordeel was, dat aan perso nen, die openbare functies bekleeden, de hoogste eischen van publieke moraliteit moeten worden gesteld en dat vertegen woordigers in openbare lichamen zich daarvan ten allen tijde bewust moeten zijn. Waar de heer Abrahams zelf inmiddels de consequenties daaruit heeft getrokken, zijn publieke functies heeft neergelegd, en de instelling van een Eereraad heeft verzocht, om het gebeurde nader te on derzoeken, werd besloten de verdere be handeling van deze aangelegenheid aan te houden, totdat de behandeling voor den eventueel in te stellen Eereraad zal zijn beëindigd. Wij krijgen de lange golf terug. De discussies in de internationale ra dio-unie hebben met betrekking tot de verdeeling van de lange golflengten tot een gewijzigd plan van Zürich geleid, dat in Nederland zeker heel wat gunstiger zal worden ontvangen dan het aanvanke lijke Luzernplan. Nederland heeft bij het gewijzigde plan de oude golflengte, waarvan Roe menië ons land had weten te verdrijven, weer teruggekregen, terwijl bovendien Radio-Paris, dat op het oogenblik in Nederland slecht hoorbaar is, heel wat verder van de Nederlandsche golf zal af liggen, zoodat het gevaar van storingen Binnenland. De varkenscentrale opgelicht De kwestie-dr Abrahams. Lagere heffingen bij varkensslachtingen. Minister de Wilde naar Zeeland. Memorie van Antwoord over de winkel sluiting. Buitenland. Het Stavinsky-schandaal. Het nieuwe Spaansche kabinet. De kerkelijke strijd in Duitschland. tusschen Nederland en Parijs vrijwel ge heel zal verdwijnen. Het nieuwe plan ziet er wat de lange golven betreft in de buurt van onzen zen der dus als volgt uit: Litauen 154 Kh.; Nederland en Roemenië beide 159 Kh., d.w.z. 1883 Meter; Finland 166; Moscou 174; Radio-Paris 182 of 1641 Meter; Zee- sen 191; Daventry 200. Men hoopt, dat het gewijzigde plan reeds over veertien dagen zal ingaan. Hat zal voorloopig voor 1934 gelden. Radiotelegraafverkeei' met Ned.-lmiië, Gedurende Februari 1934 zijn o bat radio-telegraafverkeer met Nod.-ïnc.i.ö ia totaal 231 gesprekken gevoerd, waarvan 109 in Nederland en 122 in Indië werden aangevraagd. Van de hier te lande aangevraagde ge sprekken hadden er 83 betrekking op za kelijke- en 26 op familie-aangelegenhe den. Voor Indië bedroegen deze getallen resp. 70 en 52. In totaal werden 159 gesprekken van huis uit gevoerd, waarvan in Nederland 79 en in Indië 80 werden aangevraagd. NEDERLANDSCH-ITALIAANSCH HANDELSVERDRAG. Op 1 Maart j.l. is, gelijk bekend, te Rome een handelsovereenkomst tusschen Nederland en Italië geteekend. Deze over eenkomst, welke tot 31 Maart 1935 van kracht zal zijn en daarna verlengd kan worden, opent de mogelijkheid tot uitbrei ding van het wederzijdsche handelsver keer. De volgende bijzonderheden kunnen hierover worden medegedeeld. De invoerrechten op Nederlandsch fofc- vee werden voor de heide soorten ge bracht op resp. 51.40 en 36,70 lire per stuk, hetgeen een zeer aanzienlijke tariefs verlaging beteekent. Het invoerrecht op Goudsche en Edam mer kaas werd op 29.40 lire per 100 K.G. vastgesteld. Het invoerrecht bedroeg tot dusver 91.70 lire per 100 K.G. verhoogd met 15 pet ad valorem. Het invoerrecht op aardappelmeel werd geconsolideerd op 44 lire per 100 K.G. Van Nederlandsche zijde werd aan de Italiaansche regeering verleend een con solidatie van die invoerrechten op aman delen en citroenen. Voorts een consolida tie van vrijdom van invoerrecht voor ge pelde rijst en ten slotte werden aan Italië tariefsfaciliteiten verleend voor bloemkool en voor versche perziken, en wel alleen voor die perioden van het jaar, welke van belang zijn voor den Italiaanschen export. Het protocol, behoorende hij deze over eenkomst, bevat ook een bepaling, waar bij de beide partijen zich bereid verklaren om zoo spoedig mogelijk besprekingen te voeren over de handelsbetrekkingen tus schen Nederlandsch-Indië en Italië. Met de sluiting van het accoord ging ook gepaard een regeling voor de contin- genteering van Italiaansche artikelen, welke in Nederland worden ingevoerd. Ten aanzien van een aantal punten, die nog op een oplossing wachten, bestaat het voornemen, binnenkort nieuwe besprekin gen te voeren, teneinde tot een verdere uit breiding der handelsrelaties te geraken. De tekst der overeenkomst zal binnen kort worden gepubliceerd en nader zal de datum worden medegedeeld, waarop het accoord voorloopig van kracht zal worden. Ned. Christelijke Radio-Vereeniging. Zaterdagmiddag werd te Middelburg een zeer druk bezochte provinciale ver gadering gehouden der Ned. Ghr. Radio- vereen. Uit alle deel en van Zeeland waren leden opgekomen. De heer Tolk, lid van het dagelijksch bestuur, tevens leider van den omroep dienst, was op de vergadering aanwezig ter beantwoording van de te stellen vra gen en het geven van nadere inlichtingen. Na de gebruikelijke opening sprak de voorzitter, de heer J. W. van 't Hoff, een kort openingswoord, waarbij' hij herdacht de in 1933 gehouden en zoo goed ge slaagde landdag te Apeldoorn en de de Woord- en Beeldavonden, waarin films van dien landdag, de huldiging der Ko-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1