DE ZEEUW Huidlijders TWEEDE BLAD. Violet Vaughan Uit de Provincie Zoeklichtjes. D.D.D. Gnnuirsmidilcl HUIDAANDOENINGEN Ratten vernielen zolder en dak. VAN KINDERDAG 1 MAART 1934, Nr 127. BESCHERMING VAN DE OPENBARE ORDE. Misbruik Gemaakt van drukpirs-vrijheld. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer betreffende het wetsont werp, houdende nadere voorzieningen ter bescherming van de openbare orde. Tegenover de leden der commissie van onderzoek, wien het ontwerp te ver gaat, maakt de minister een opmerking vein al gemeens strekking. Bij de handhaving van de openbare orde gaat het ten slotte niet alleen om een nationaal probleem, doch ook om een vraagstuk van interna tionalen aard. Wat anderzijds de leden betreft, wien het ontwerp niet ver genoeg gaat, wordt opgemerkt, dat het ontwerp gezien moet worden ais herziening van een deel der bepalingen betreffende de openbare orde. Be Minister kan niet instemmen met de leden der commissie, die meenen, dat de waarschuwing gepast is, dat niet ts spoedig moet worden toegegeven aan de stemming van het oogenblik. Velen zouden thans wat ai te gevoelig zijn geworden voor scherpe uitlatingen van anderen. Ons volk zou echter van nature geneigd zijn, dergelijke uitlatingen niet al te zwaar op te nemen. Dienaangaande wijst de minister erop, dat in den laatsten tijd op grove wijze misbruik is gemaakt van de vrijheid van drukpers, zoodat de ingetreden reactie niet uitsluitend aan groote gevoeligheid mag worden geweten. Daarnaast wordt nog eens gewezen op den internationalen aard van het vraagstuk. De minister heeft onlangs» het groote gewichc van drukpersdelicten en. de moge lijkheid van repressie nog eens zeer na drukkelijk bij aanschrijving' onder de aan dacht van de organen van het Openbaar Ministerie gebracht. Tegen mondelinge uitlatingen in het openbaar van strafbaren aard, uitgaande van bepaalde partijen, kan uitteraard op getreden worden. Het vraagstuk van de wenschelijkheid van ontzetting uit hst passief kiesrecht bij veroordeeling wegens opruiing en een aantal andere misdrijven ligt op het stu dieterrein van de onlangs ingestelde staatscommissie betreffende het onder zoek inzake bet bekleeden van bet lid maatschap van vertegenwoordigende lichamen door personen, wier staatkun dig streven kennelijk is gericht op ver andering der staatsinstelling, met toepas sing van bevordering van onwettige mid delen. De minister meent zich dus thans van beschouwing ten deze te moeten ont houden. Intusschen zal het streven erop gericht dienen te blijven, den strafrechter zooveel mogelijk te houden buiten de poli tieke sfeer. Opruiing door middel van gramofoon- platen wordt inderdaad door de nieuwe artikelen niet in alle gevallen getroffen. Daarom wordt in een nota van wijzigin gen een aanvulling voorgesteld. Daardoor zal hij, die een opruiende, godslasterlijke, beleedigende, aanstootelijke gramofoon- plaat in het openbaar ten gehoore brengt, onder de Strafwet vallen, voor zooveel hij den inhoud kende, of ernstige reden had, om den aard van de plaat te vermoeden. Wie opruiende uitlatingen of geschrif ten van anderen afdrukt, maakt zich niet schuldig aan verspreiding in den zin van artikel 133. Wel kan afdrukken onder omstandigheden weder een zelfstandige opruiing vormen in den zin van artikel 131. Men denke bijvoorbeeld aan het on langs gewijzigde Reglement van Orde der Kamer. De voorzitter kan een lid, dat zich schuldig maakt aan opruiing in een redevoering ter openbare vergadering, in de gelegenheid stellen, de betreffende woorden terug te nemen. Zij worden dan in het stenografisch verslag niet vermeld. Ook kan de voorzitter zelf onder bepaal de voorwaarden een opruiend gedeelte van een redevoering uit dat verslag we ren. Indirect ligt in het zoodanig terug- FEUILLETON. door E. J. WORBOISE. 15.) _c>- „Jij natuurlijk. Het touw is slechts mid del, onmisbaar, maar toch afhankelijk van je wil." „En zoo is het ook met onze ziel. Chris tus redt ons, en het geloof is het middel; het geloof doet ons Zijn hand grijpen, die Hij ons toesteekt. Je ziet, het voor beeld klopt precies." „Kind, wat een vuur leg je aan den dag. Zeg me, oprecht, voel je je heel ge lukkig In je geloof?" „Ja, ik voel me heel gelukkig in mijn geloof en niets zou me er toe kunnen bewegen, om het te verzaken."- „Violet, zou je denken, gelukkig te kun nen zijn, als je in mijn plaats was? Ik kan me den tijd niet herinneren, dat ik geen lichaamspijnen en moeheid kende. Sedert mijn veertiende jaar ben ik zel den voorbij de deur geweest, die dezen vleugel afsluit van de rest van het huis; de laatste vier jaar heb ik nimmer de vertrekken verlaten, die vader me gegeven nemen of weren opgwlottn, dat de alge meens bekendmaking van de woorden, wegens 't opruiend karakter, ongewensoht wordt geacht. Indien de correspondent van eenig dag blad deze gedeelten van de redevoering nu toch in zijn courant doet opnemen, al dan niet in verkorten vorm, is toepassing van artikel 131 zeker niet onder alle omstan digheden uitgesloten. Men bedenke, dat de opneming van opruiende woorden in een groot dagblad aan die woorden in het algemeen grootera bekendheid geeft, dan vermelding in het stenografisch verslag. Uitteraard zal bij de beoordeeling, of ar tikel 131 toepasselijk is, ook de wijze van weergeven van het opruiend gedeelte der rede en op een wellioht volgende be strijding moeten worden gelet. De minister acht het niet gewenscht en vooralsnog onnoodig, het ontwerp uit te breiden tot materieel beleedigende uitla tingen of tot alle voor het publiek gezag ongunstige mededeelingen. De mogelijk heid van openbare, gegronde oritiek moet in eik geval blijven bestaan. Openbare ori tiek, mits gegrond, werkt in vele opzich ten opbouwend. Onder de voorgestelde bepalingen vallen beleedigende uitlatingen betreffende elke catagorie van personen, welke door een gemeenschappelijk kenmerk, wordt sasra- gevat, dus b.v. uitlatingen over Joden, de predikanten, de geestelijkheid, de drankbestrijders enz. Dergelijke uitlatin gen hebben de strekking, groepen der be volking tegen elkaar op te zetten. Zij zijn maatschappelijk ongewensoht; uitlatingen in beleedigenden vorm zijn ook nimmer te rechtvaardigen. Het is niet, mo gelijk de strafbaarstelling te beperken tot beleedigende uitlatingen over groepen, die zich geheel in Nederland bevinden. Vele groepen zijn van internationalen aard. Tramwegen In Zeeuwsch-Vlaanderen. In d.e memorie van antwoord aan do Eerste Kamer over de WaterstaatsW- grooting zegt de Minister o.m.: Een voorstel voor samenvoeging van de tramwegen in Zeeuwsch-Vlaanderen, dat de commissie voor het tramvraagstuk on langs heeft ingezonden, is nog bij de re geering in onderzoek. De Mlddelburgsche Gasihulskwestle voor den Raad van State. Voor den Raad van State is gisteren behandeld het beroep van het bestuur der Godshuizen te Middelburg tegen de beslissing van Ged. Staten van Zeeland waarbij aan genoemd bestuur machti ging is geweigerd voor een verbouwing van de aan het Gasthuis te Middelburg verbonden barak voor lijders aan be smettelijke ziekten. Naast het kostenbezwaar (de verbou wing zou ongeveer f 1516.000 kosten) lieten Ged. Staten de overweging gelden, dat niet valt na te gaan, of in de toekomst het overgroot deel der Walcherensche ge meenten zich zal aansluiten bij de barak te Middelburg, dan wel bij een aan het ziekenhuis te Vlissingen te verbinden ba rak. Het college zou het betreuren indien er daardoor op Walcheren twee barakken zouden komen, waar men met één zou kunnen volstaan. Het beroep van het be stuur der Godshuizen werd toegelicht door den secretaris-penningmeester. D'e geneesheer-directeur, Dr Weijl, voerde eenige medische argumenten aan, waarbij hij er op wees, dat het uit me disch oogpunt hoogst ongewenscht is, om lijders aan besmettelijke ziekten onder te brengen binnen de muren van het zie kenhuis. Het standpunt van Ged. Staten werd toegelicht door den 'heer Van Tuinen, die er op wees, dat het in deze zaak hier op neerkomt, of aan de gestelde medische eischen kan worden voldaan in financieel opzicht, omdat de band tuschen het Gast huis en de Gemeente Middelburg zoodanig is, dat de exploitatie-tekorten door de ge meente worden gedekt en de toestand in Middelburg zoo is, dat elke nieuwe last stelselmatig moet worden geweerd en dat op alle afdeelingen der begrooting moet worden gekort om het hoofd boven water te houden. De Kon. beslissing volgt later. heeft; en naar alle -waarschijnlijkheid zal ik ze ook niet meer verlaten, dan alleen om bijgezet te worden in den graf kelder in de Allingham Kerk. Soms lijd ik zooveel pijn, dat ik geen geluid kan verdragen. Zelfs Daisy's zacht stemmetje en moeder, die altijd zoo voor zichtig is, kan ik niet velen. Ik lees en ik studeer, alleen maar om den tijd te dooden, want waartoe zou het dienen? Maar het lukt me tenminste, daardoor voor korte wijl mijn gedachten af te lei den van het onzettende wat mij steeds voor oogen staat: de toekomst wat mijn leven verder brengen zal en waar het toe leiden moet het graf. Mijn nachten zijn slapeloos, mijn dagen afmattend en monotoon. Ik kan me eigenlijk mijn leven niet anders meer voorstellen dan als een be staan van lijden en wanhoop, maand na maand, jaar na jaar, zonder eenige kans op verandering of hoop op vooruitgang. Sedert je hier bent gekomen, is het beter met me geworden; je wekt mijn belang stelling op, en al zijn we bijna op ieder punt van belang een verschillende mee ning toegedaan, toch mag ik je graag en ik zou van je kunnen gaan houden." „O, kon ik je maar wat van het licht mededeelen, dat mijn pad bestraalt!" riep Violet hartstochtelijk „iets van den Wtterltfdlng op Noord-B«v«!ond. Vanmiddag wordt te Wissenkerke een gecombineerde openbare vergadering ge houden van de vier Gemeenteraden op Noord-Beveland ter bespreking van de waterleidingkweatie. i E e n K. L. M. - voorjaars attentie. Het eerste vliegtuig van de K. L. M. dat vandaag naar Zeeland ver trok, waarheen de dienst van dien dag af verdubbeid is, bracht bloemen mee voor de ziekenhuizen van ZierikMe, Vlis singen en Middelburg, Vertrekt de burgemeester van Zierikzee? In zijn Dinsdag in den raad gehouden Nieuwjaarsrede heeft de burgemeester o.m. gezegd, sprekende over het sportpark, dat zijn programma daarmede is afgewerkt. „T.z.t. zal ik dus mijn taak aan een ander overdragen". Daarin meenden we, aldus de „Z.Nsb." te beluisteren een aanstaand vertrek van den burgemeester, in welke meening wij tijdenB de pauze werden versterkt. Stofzuigers, de grootste sorteering bij J. M. Poldrman, Goes. Vanaf f0.75 per week. (Adv.) Bij Kon. besluit is aan D. P. Pvu- mers, burgemeester van 's Gravenpolder, met ingang van 28 Maart eervol ontslag als zoodanig verleend. Bij Kon. Besluit i» verleend de eeie- medaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau, in zilver, aan W. v. d. Hoek te Vlissingen, en H. Meulpolder te Vlissingen, beiden in dienst bij de Stoom vaart-Mij. Zeeland. Goes. Dinsdagavond j.l. trad zooals gemeld werd voor de Vereen. Alg. We tenschappelijke Belangen, alhier, op de heer Van Elsiicker, voordrachtkunste naar uit Rotterdam. Door de bemoeiin gen van dhr Stasson, hoofd der Openb. U.L.O.-school, alhier, was het mogelijk, dat genoemde voordrachtkunstenaar Woensdagmorgen optrad voor de leerlin gen van H. B. S. en M.U.L.O.-scholen. De tooneelzaal van het „Schuttershof" was geheel gevuld met leerlingen der hoo- gere klassen van genoemde onderwijsin richtingen, vergezeld van de hoofden dier inrichtingen en verscheidene leerkrach ten. Ook waren aanwezig de Burgemees ter van Goes en de Inspecteur van het L. O. in de inspectie „Goes". Na ingeleid te zijn door dhr Stassen, hield dhr Van Elsacker een kort praatje over „voordragen". Hij wees op het ver schil tusschen „voordrachten houden op een bruiloft" en „voordragen als uiting van kunst". Een declamatiemorgen ais deze kon alleen slagen, als er „contact" was tusschen hoorders en spreker, kon alleen slagen als er was „sfeer". Daarna begon dhr Van Elsacker aan zijn programma, bestaande uit poëzie en proza. Reeds bij het eerste gedichtje: „Het scheepje" van Speenhof f, was het con- taot, waarover dhr Van Elsacker gespro ken had, aanwezig. Met alle aandacht en in gespannen stilte werd het programma van dhr Van Elsacker aangehoord. Voor de noodige afwisseling was gezorgd, ook in de poëzie wisselden humor en ernst elkander af. Een luid applaus vertolkte de dank van het jeugdige publiek. Goes heeft in dezen jeugddeclamatie- morgen iets nieuws beleefd. De organisa toren kunnen tevreden zijn over het re sultaat van hun arbeid. i De jeugdherbergtentoonstelling, die gedurnde enkele dagen hier is gehou den, heeft een succesvol verloop gehad, zoodat de organisatoren zeer tevreden zijn. De tentoonstelling is bezocht door pl.m, 1200 personen, van wie 800 school kinderen onder leiding van het onder wijzend personeel. Er zijn veel brochures en speldjes verkocht, zoodat de kosten vrijwel gedekt zijn. Gisteravond werd een filmvoorstelling gegeven. D'aarvoor was zooveel belang stelling (pl.m. 150 personen waren aan wezig). dat een deel van de tentoonstel ling moest worden afgebroken, om allen een plaats te kunnen geven. Eerst werd vertoond de film „Wij trekken", die be trekking had op het leven in de jeugd herbergen. D'aarna werden nog twee kluchtfilmpjes vertoond. Te tien uur heeft de districtsconsul de heer Van Zwol de tentoonstelling geslo ten en allen dank gezegd voor hun mede- vrede, de zielerust en de blijdschap, die God mè geschonken heeft. Ik zou er alles voor over hebben, je te hooren zeg gen, dat, alle schaduwen van ongeloof van je zijn weggevallen en dat de vrede, dien alleen Christus schenken kan, in je is neergedaald." „O, malle meid, daar gaat ze bijna hui len! Als ik ooit mocht bekeerd worden, Violet, dan zal het door jou zijn; maar ik vrees, dat ik te oud ben geworden, om nog om die onwaarschijnlijkheden, waar je in opgaat, te gaan gelooven. Zoo iets moet je als kind worden bijgebracht, later is men daar te critisch voor ge worden." „Menigeen bekeerde zich nog op lateren leeftijd, zelfs in hoogen ouderdom. Het is nooit te laat Anne, als men maar wil." „Kind, het is onmogelijk; als je bekee ringen wilt maken, doe je verstandiger, je krachten te wijden aan Daisy en Alice, of die arme bescheiden Miss Maberly, die Esthers kwelgeest en tevens haar slachtoffer is. Ik ben er zeker van, dat die wel een zonnestraaltje gebruiken kan in haar somber leven. Ik zeide je al, dat de Warnefords een geslacht zijn van har de, slechte menschen." „Er is geen reden, waarom zij hun slechte voorouders tot voorbeeld zouden houden." Inouondin Mtdadullnp. Waarom soudt U beele nachien wakJtar liegen, ter wijl hel D.D.D.-Recept tegen Huidaandoeningen de ondragelllkite jeuk In enkele aecon- j£?\_ den doel Bedaren „BI] de eerste be- vochtlghtg verdween de )euk"schrljft de Keer f W, M. te Haarlem. „Ik heb Sajg/l'7 veel salf en smeersels gebruikt, maar •erst nu Ik D.D.D. heb Is mijn akseem ns vlll Jaar lilden aterk aap het verbaleren." D. D. D. Is geen vel; «ge sail doch een heldete vloeistof. die onmiddellijk diep. In de huid- poriën doordringt en daar de rtekt». -f kiemen doodt bi) Ekeeem, Dauw. 1 f worm, Open Beenfit, Zweren, ene. Plseons t 0.79 en 12.50 pij Apotheker» en ProglHen. a 20 legen werking, die het mogelijk heeft gemaakt dat alles zulk een prettig verloop heeft gehad. Wilholminadorp. Zooals wij reeds meldden, viert de heer H. A. Hanken van daag zijn 40-jarig jubileum al» dircteur van den Wilhelminapolder. De bevolking van Wilhelminadorp viert met groote op gewektheid dit jubileum met haar direc teur. Dit blijkt wel uit de aardige versie ring van het dorp. Vanmorgen kwamen deputaties van arbeiders en ambtenaren den heer Hanken gelukwenschen en ge schenken aanbieden. Verder kwamen van buiten de gemeente een zeer groot aantal felicitaties, tele grammen en bloemstukken binnen. Vanmiddag geeft de hear Hanken re- oeptio, terwijl voor vanavond een hulde met muziek en zang door de bevolking op het programma staat. Oudelande. Tegen een steuntrekker ia procesverbaal opgemaakt wegens het niet opgeven van genoten inkomen. Borsselen. Abusief werd gisteren over den ouderavond alhier vermeld, dat Ds Barth de vergadering met dankzegging sloot. Dit moet zijn: Ds Barth dankte al len, die aan het welslagen van dezen avond hadden medegewerkt, waarna de voorzitter, dhr Paardekooper, de vergade ring met dankzegging sloot. Aagtekerke. Dinsdagavond vergaderde de vereen, het Groene Kruis. Jaarverslag van secr. en penningm. werden uitge bracht, waaruit bleek, dat de kas van den penningmeester sloot met een goed slot. Er hadden 53 uitleeningen van materiaal plaats gehad aan 29 personen. Bij de rondvraag werd er op gewezen dat de contributie van 50 cent voor ver schillende leden veel te laag is, waarom het bestuur werd verzocht stappen te doen om voor die leden de contributie zoo mogelijk te verhoogen. Van de vereeni- ging, die 163 leden telt, waren er 12 aanwezig. Hoofdplaat. Dinsdagmorgen zagen eenige kinderen, die naar school gingen, in een diepe sloot nabij deze gemeente, een paar beenen van een manspersoon boven het water uitsteken, een rijwiel lag er naast. Na eenige omwonenden te hebben gewaarschuwd, werd de man uit de sloot gehaald. Men herkende hem als den tuinder A. v. d. B. uit IJzendijke. Hij was geheel verstijfd. Na kunstmatige ademhaling te hebben toegepast, mocht het gelukken de levensgeesten op te wek ken. Men vermoedt, dat hij door het uit wijken voor een auto in de sloot is terecht gekomen. Een inmiddels ontboden geneesheer Ingezonden Mededeeling. Twee metselaars en een timmerman hebben bij het herstellen van de door ratten vernielde zolder verdieping van het huls van den Heer Smolenaara te Nederweert meer dan 500 doode ratten gevon den. De Heer S. schreef ons, dat hij na vele vruch- telooze pogingen om van de rattenplaag verlost te worden „Rodent" gebruikte, waarna hij geen rat meer heeft gezien. Geen rat of muis ontkomt aan Rodent, de radicale rattendooder. Koop nog heden een doos van 50 ets. of een dubbele doos a 9j ets. Elk; drogist kan U Rodent uit voorraad leveren. Imp.Fa. B. Melndersraa - Den Haag. B 49 „Maar toch doen ze dat, tot op zekere hoogte. Ik heb je nooit het slot van die spookhistorie verteld; eigenlijk is het te vreeselijk. Maar de weduwe van den vermoorden Warneford legde een soort vervloeking op de familie. Zij voorspelde dat er in iedere generatie een afstamme ling zou zijn, die een ernstige misdaad zou begaan, tot leed en schande van zijn betrekkingen. Haar woorden zijn sinds dien altijd bewaarheid geworden." „Bij de oude generatie dan toch. Ik zou me niet kunnen voorstellen, dat jij of een van je zusjes tot iets slechts in staat zou zijn. En je broers zijn allen jong gestorven, naar ik uit de woorden van mijn voogd begrepen heb." „Mamma heeft al haar zoons verloren. Neen, ik zou niet denken, dat Daisy of Alice ooit de perken der wet zouden over schrijden; terwijl het voor mezelf een voudig een geval van physieke onmoge lijkheid mag heeten; als ik gezond en sterk was, wie weet, waar ik toe in staat zou zijn", Jachtte ze. „Wie weet, wat voor goeds je tot stand zou brengen." „Hm, daar ben ik nog zoo zeker niet van en ook weet ik nog niet juist, wat er uit onze Esther groeien zal. Ze heeft voor een groot deel mijn natuur, maar ze i» veel doortastender en gedurfder. De „Tribune" deelt mede, dat het le dental van de Communistische Partij Holland in 1933 sleohta met 200 steeg tot in totaal 5700. De Sooialistisohe pers spot een weinig met dit kleine getal en constateert, 'over moedig als altijd, dat deze uiterst geringe stijging aantoont, „hoe onze krachtige actie tegen communisme en fascisme de zen tegenstander teruggedrongen en drooggelegd heeft". Ik geef toe, de groei is voor een der gelijke partij zeer gering. En ik wil bij voorbaat aannemen, dat de S. D. A. P. het er heel wat beter heeft afgebracht. Maar ik wil toch niet vergeten dat bij de Kamerverkiezingen in 1933 de S. D. A. P. met ruim 0000 stemmen, achteruit ging, terwijl de C. P. H. van 67.541 stem men in 1929 op 1.18.222 stemmen kwam, wat een winst beteekent van 50.681 stem men. Dat lijkt er jammer genoeg nog niet al te veel op dat deze partij is „te ruggedrongen" en „drooggelegd". OPMERKER. heeft hem naar het ziekenhuis te Oost burg vervoerd. Poortvliet. In de vergadering van hel Groene Kruis werden herkozen de aftre dende bestuursleden E. v. d. Slikke, W. Dronkers en Joh. Elenbaas, In de vaca ture Carels werd dhr J. v, Brummelen gekozen. Uit het verslag van den pen ningmeester bleek, dat ontvangen was f 1120.92 en uitgegeven f 900.49'/», batig saldo f 220,42'/». Op do boerenleenbank staat f 1868.50 en in kas is f 213.37'/», zoodat buiten het materiaal de vereoni- ging een bezit heeft van ff2081.87'/». Uit hel jaarverslag van den secretaris bleek, dat op heden het ledental is 273; de wijkverpleegster heeft 1445 bezoeken afgelegd bij 51 personen. Op advies van Dr Tazelaar zal een zuurstofkioffer worden aangeschaft, die nuttig kan zijn bij E.H.B.0. Een voorstel om het salaris van de wijkverpleegster met f 100 te verhoogen, werd teruggeno men, omdat de wijkverpleegster, die zelf aanwezig was, in verband met de slechte tij'den geen verhooging wenscht. De muziekvereen. „Kunst naar Kracht" besloot in verband met de crisis dit jaar geen festival te houden ter gele genheid van het tienjarig bestaan. Beslo ten werd een voorstel te doen hu den bond van het Eiland Tholen om alhier een muziekavond te geven. Tholen. Door het Oranje-Comité is be sloten de 25ste geboortedag van Prinses Juliana eenigszins feestelijk te herden ken. Gezien de tijdsomstandigheden zal dit echter zoo sober mogelijk plaats heb ben. De bedoeling is, des n.m. de Oran jefilm te vertoonen voor de jeugd en des avonds voor de leden met hun dames. Door den voorz. dr Veltenaar zal dan het woord worden gevoerd. Oud-Vossemeer. In de Raadsvergade ring van. Woensdag heeft burgemeester J. G. Hamer afscheid genomen in verband met zijn benoeming op 1 Maart te Gene- muiden. Na toegesproken te zijn door de wethouders Van Gorsel en Heijboer en door het raadslid Daane, werd hij door den gemeente-secretaris Van der Ploeg mede bedankt voor de samenwerking. Temeuzen. In een ledenvergadering van de afdeeling Oostelijk Zeeuwsch-Vlaande ren van het Algemeen Nederl. Verbond, waarbij zeer vel» belangstellende niet- leden aanwezig waren, heeft Dr E. van Books taele gesproken over zijn ervarin gen in het Vlaanderen van 19141918. Db van Bockslaele heeft tijdens den oor logstijd dienst gedaan als arts bij het Roode Kruis te Gent en heeft een belang rijk en zeer werkzaam aandeel genomen in de vervlaamsching van de Gentsche Hoogeschool in diezelfde periode. Zijn arbeid tot bewustwording van de groot- Nederlandsche gedachte in Vlaanderen is niet zonder resultaat gebleven, zijn onder wijs aan de Hoogeschool te Gent niet zon der vrucht. D'e voorzitter der afdeeling, dhr Ir H. G. C. Cohen Stuart, heeft den spreker dank gezegd voor de mooie, boeiende le zing. Ze is gelukkig kerngezond, in zooverre is er wel een groot verschil, en ze is nog bij lange niet getemd. Zooals je wel ge merkt hebt; kan ze bij papa een aardig potje breken." „Ik geloof ook, dat zij en Miss Ma berly niet best met elkander opschieten." „Neen, er zijn altijd haken en oogen. Miss Maberly heeft nu niet direct een prettig humeur; en Esther, daar twijfel ik niet aan, is in vele opzichten een las tig portret. Als ik haar regeeren moest, kreeg ze stellig slaag van me, dat is te zeggen, als ik handen en armen had, om dat te bewerkstelligen. Violet, als je meent, dat je iets ten goede kunt uit werken, probeer dan je krachten op Es ther en haar gouvernante. Het zou me plezier doen, eens na verloop van tijd te hooren, dat ze de strijdbijl voor goed had den begraven, doch het zou al een over winning zijn, als ze niet altijd op voet van oorlog leefden. En ga nu thee drin ken, de bel is al gegaan, en dadelijk komt mijn hulpje om me te verzorgen. Wees maar nooit bang voor spoken hier, als je het Wilgenlaanje maar met vrede laat; en praat er nooit over, als papa het hoort, want in zijn hart heeft hij een heilig geloof in die dingen. (Wordt vwmïgti.}

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5