Uit de Provincie Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Telegrammen. Nog geen 3 CGIlt per dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementen f0.20 tie Iwtótóikviieki.:en let tetn- bedrii', js. alles in és put. Deze tijd geeft ons te zien een geweldig conflict tusschen het sociaal wenschelijke 9n het econo- misch mogelijke. Het vraagstuk van de herplaatsing in het bedrijf dringt zich op, en vooral het vraagstuk van de vakop leiding en de arbeid voor de jeugd is een moeilijk probleem in dezen tijd. Toch is in Nederland nog voor veel te danken, al is het te verstaan, dat de lang durige werkloosheid velen in een wan- hoopsstemming brengt. Daarom vinden allerlei nieuwe stroomingen aanhang. De Chr. vakbeweging moet blijven kie zen voor de oude beproefde beginselen en voet bij stuk houden. Overleg en sa menwerking van alle bedrijfsgenooten, met volkomen eerbiediging van elkanders rechten en naleving van de wederzijdsche verplichtingen moeten in dezen tijd wor den gevonden. De Chr. vakbeweging moet koers houden ook in stormgetij. Met een opwekking om de belangen van den bond bovenal in het oog te hou den, besloot spr. zijn rede. Hierna kwamen de jaarverslagen aan de orde. Ze bevatten tal van cijfers, reeds oor een deel in de openingsrede geme moreerd, en geven een uitvoerig overzicht van de verschillende gevoerde acties. Het bureau van den bond moest worden ver groot en het aantal bezoldigde bestuur ders uitgebreid. Het orgaan van den bond heeft een oplaag van ruim 25.000 ex. De exploitatierekening sloot met een eindcijfer van f 245.043.92; de balans met f 319.655.55 en de balans van de werk- loozenkas op 31 Mei j.l. met f 1.196.978.90. De verslagen kwamen tegelijk met het bestuursbeleid aan de orde en werden na discussie goedgekeurd, waarna een aan vang werd gemaakt met de behandeling en vaststelling van de nieuwe statuten en het huishoudelijk reglement. Gisteravond werd in eem feestelijke bij eenkomst het 20-jarig bestaan van den bond gevierd. Als sprekers traden op de heeren K. Kruithof van Utrecht, voorzit ter van het Chr. Nat. Vakverbond, en H. Oudekerk, secr.-penningm. van den bond. Hedenmorgen in de dotzitting sprak de heer A. Runia over „De gewijzigde positie van de arbeiders bi de bedrijven". Middelburg. Dinsdagavond hield de Chr. Middenstandsvereen. alhier haar achtste jaarvergadering onder leiding van haar waarnemende voorzitter, dhr J. Holier. In zijn openingswoord wees de voorzit ter op den druk der tijden waarin wij le ven, maar bovenal op de rijke zegeningen die we nog steeds genieten, welke meer zijn dan de zorgen die ons drukken, waar om hij aanspoorde om vooral in dezen t^d trouw te zijn aan onze Goddelijke roe ping op sociaal terrein. Door den secretaris, dhr F. A. de Jon ge, werd het jaarverslag uitgebracht, waarin de lotgevallen der vereeniging in het afgeloopen jaar de revue passeerden. Ondanks de crisis is toch het ledental stabiel gebleven. Door den penningmeester, dhr D. G. Bouwense, werd bet financieel verslag uitgebracht hetwelk, evenals de begrooting 1934, werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren Bolier, Bouwen se, De Ridder en Wattel, werden herko zen. Na de pauze werd een praatavond ge houden over de „Omzetbelasting", welke werd ingeleid door één der bestuursleden, die op duidelijke wijze, voor zoover als thans mogelijk is, met voorbeelden uit de practijk, deze wet die zoo diep ingrijpt in het economische leven, toelichtte. Een zeer drukke bespreking volgde hierop. Het bleek, dat in tal van gevallen nog tegenstrijdige adviezen worden verstrekt. Woensdagavond kwam de A. R. kies vereeniging „Nederland en Oranje" alhier in Jaarvergadering bijeen onder leiding van den voorzitter, dhr Mr P. Die- leman. In een zeer uitgewerkt verslag van den secretaris werd het in zoo ver schillend opzicht merkwaardig jaar 1933 onder de loupe genomen. Gememoreerd werden de krachtige acties bij de vroeg tijdige verkiezingen en de oprichting van de Axja. Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de rekening over 1933 sloot met een batig saldo van f 50,45. De heeren Mr P. Dieleman, als voorz., A. P. van Aalst en J. F. Heemskerk, wer den met algemeene stemmen als bestuurs leden herkozen. Door de heeren W. A. den Hollander, J. F. Heemskerk en Chr. de Bruin wer den beschouwingen geleverd over de prac- tische Gemeentepolitiek. Op deze beschouwingen volgde een ge dachtewisseling, die op verschillende pun ten voorlichtend en verhelderend werkte, en zeer door de vergadering werd gewaar deerd. Woensdagavond werd door de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding onder lei ding van dhr G. M. Feij de jaarvergade ring gehouden. Uit de jaarverslagen van secretaris, penningmeester en Prop. Com missie bleek het vele werk in het afgeloo pen jaar verricht. Het aantal leden ging met 14 vooruit en steeg tot 78. De heer Loof sprak over het onderwerp: „Evangelisatie en drankbestrijding". Het Evangelisatie Zangkoor onder leiding van dhr Goedbloed, gaf een 6-tal nummers ten beste. Verder werden eenige tableaux vertoond en door dhr Tevel eenige voor drachten geleverd, die zeer in den smaak vielen. De vergadering was goed bezocht. Er waren vele afgevaardigden van bevriende vereenigingen. GfMCv Vandaag vtert de haer C. M. Rijk zijn 25-jarig jubileum als klerk ten kan tore van notaris E. G. van Dissel alhier. Vanmorgen werd hij met dit jubileum hartelijk gefeliciteerd en werd hem door zijn patroon en het personeel een aanden ken aan dezen dag aangeboden. Gisteravond hield de afd. van „Pa trimonium" onder voorzitterschap van dihr A. de Lange, een goedbezochte ver gadering, waarin ook verschillende niet- leden aanwezig waren. De heer R. Z u i - d e m a sprak voor een aandachtig gehoor over: „De nationaal-soeialistische bewe ging". Spr. stelde voorop, dat we deze beweging aan haar beginselen moeten toetsen. Ook hier moeten we beproeven de geesten, of ze uit God zijn. Op duidelijke wijze behandelde spr. daarna enkele hoofdpunten, zooals gezag, kerk en gods dienst, Oranjehuis, rechten en vrijheden van het volk, en sociale organisaties, waaruit overtuigend bleek, dat de N. S. B. een groot principieel gevaar beteekent voor land en volk, voor kerk en Ghr. school, en voor onze Christelijke actie op staatkundig en maatschappelijk gebied. Op tal van punten ds ze vierkant in strijd met de Schriftuurlijke beginselen en in den grond der zaak is ze een revolutio naire beweging, evenals socialisme en communisme. Krachtig moet deze beweging daarom bestreden worden. Tegenover haar moe ten we opkomen voor de beginselen, die naar het Woord Gods zijn. Op dit referaat volgde een prettige en leerzame bespreking, waaraan door velon werd deelgenomen. Nadat de talrijke vra gen door den heer Zuidema waren beant woord, eindigde hij deze welgeslaagde vergadering met dankgebed. Loop der bevolking Ingekomen: J. van der Wees, zonder beroep, van Den Haag, L. Kerkstr. 2; M. Drie dijk, dienst bode, van Arendskerke, Voorstad 16; J. Paardekooper, dienstbode, van Katten- dijke, Vlasmarkt 6; J. W. Godeschalk en gezin, rijksklerk, van Gorssel, Couwerve- straat 29; H. D. Breen, kellner, van Mid delburg, Nieuwstraat 49; J. de Pree, schippersknecht, van Schore, Oostwal 39; P. Hollestelle en gezin, wegwerker N. S., van Kloetinge, Piccardstraat 24. VertrokkenN. P. Adriaanse, smid, naar Ierseke, Damstraat C 176; J. M. v. d. Dussen en gezin, bankwerker N. S., naar Utrecht, Huijgenstraat 39; J. G. Je- ronimus en echbg., naar Schiedam, Schie 50, zonder beroep; Joh. Ruijs, dienstbode, naar Rotterdam, Boerensteiger 33; P. M. Hibbens, modiste, naar Roosendaal, van Gilzenstraat 81; T. de Kubber, kapster, naar Amsterdam, Fahrenheitstraat 57; A. J. M. Bieten, leerl. verpleegster, naar Voorburg, St. Ant. Ziekenhuis; W. Berre- voets en gezin, vertegenw., naar Vlaar- dinger Ambacht, Dahliastraat 1; A. de Nooijer, onderwijzer, naar Ridderkerk, Bolnes, Boezemstraat 3; A. J. Kersten, rijksklerk, naar den Haag, Z. 0. Binnen singel 76; S. M. de Wael, dienstbode, naar Axel, Prins Mauritsstraat 5; A. Schrier, geb. van Sahben, zonder beroep, naar Colijnsplaat. 's-Heer Hendrikskinderen. Woensdag 'hield Ds J. A. Raams van Kloetinge al hier een belangwekkende lezing over „den Heidelbergschen Catechismus". Spr. ver telde het een en ander over de aanleiding tot en de opstellers van den Catechismus, en stond tenslotte stil bij de eigenaardig heid en de beteekenis van dit leerboek. Deze lezing was de laatste van een serie van vier avonden. De opkomst op eiken avond heeft bewezen, dat onze kleine ge meente deze lezingen op prijs stelt. Gapinge. De Landbouwvereeniging „Ons Belang" hield Maandagavond, onder lei ding van 'haar voorzitter, dhr M. Arendse, haar 17e goed bezochte jaarvergadering. Uit de jaarverslagen bleek, dat het leden tal met 3 is verminderd en thans 38 be draagt, dat de financiën der vereeniging gezond zijn en de rekening over het afge loopen jaar met een batig saldo sluit. Het aftredend bestuurslid dhr G. Langebeeke, werd 'herkozen. Vervolgens werd verslag uitgebracht van den in 1933 gehouden ploegwedstrijd, uitgaande van „den kring Walcheren" der Z. L. M. Besloten werd het bestuur der aankoop- vetreeniging „Eiland Walcheren" te ver zoeken de crediettermijn te willen verlen gen. Ten slotte werd den leden in over weging gegeven hun eieren aan de veiling te verkoop en, daar gebleken is, dat de veilingsprijls doorgaans hooger is dan die van den georganiseerden handel. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Dinteloord, P. Hakkesteegt te Kortenhoef. Te WinsumBaard, J. C. Fischer te Slootdorp. Bedankt voot Wouterswoude, J, van Rootselaar te Hagestein. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te Aalten, W. Heerma te Aalsmeer en W. Ramaker te Harlingen. Neder 1. Herv. Kerkvoogd ij en. De „Doodehandsbelasting". De Vereeniging van Kerkvoogdijen in de Ned. Herv. Kerk heeft gistermiddag te Groningen onder voorzitterschap van den heer S. K. Westerdijk uit Usquert, een streekvergadering gehouden, die door bijna 300 personen werd bezocht. Dö Mr Bartels uit Golmschate sprak over: „De doodehandbelasting op de kerk voogdijgoederen en de pastoriegoederen" naar aanleiding van het ingediende wets ontwerp tot de heffing van belastingen op goederen in de doode hand. Spr. ïeiie, fat VerkvoogüiJ- en pasto riegoederen practisch altijd buiten de be lastingheffing zijn gebleven omdat van de. grijze oudheid af als natuurlijk werd aanvaard, dat deze buiten het zakelijke leven vallende goederen ook geen zake lijke belasting behoorden op te brengen. Na een uiteenzetting van den toestand noemde spr. het een gevaar, dat het wets ontwerp in dezen vorm wordt aange nomen, omdat kerkvijandige regeeringen met de 0.2 procent die thans worden voorgesteld, niet tevreden zullen zijn en er 0.4 procent van zulten maken of 0.6 zo als minister Treub wilde. Het ontwerp zou voor de Kerk neer komen op een verhooging van de con tributie voor het lidmaatschap, omdat behoudens enkele plaatsen, de Ned. Herv. Kerk altijd de verzorging heeft moeten betalen uit de opbrengst der kerkvoog dij- en pastoriegoederen. De Kerk zal haar leden moeten aanspreken en nieuwe moei lijkheden zullen het gevolg zijn. De pre dikanten, die nu hun inkomsten ten deele genieten uit de pastoralia, zullen trach ten haar af te schuiven op de kerkvoog dijen. Het hoofdbestuur heeft zich dan ook reeds tot de regeering gericht, met een adres met verzoek, de kerkvoogdij en pastoriegoederen te brengen op de lijst der vrijstellingen. Namens het hoofdbestuur, stelde spr, ten slotte de volgende motie voor: „De predikanten en kerkvoogdijen der Ned. Herv. Kerk in het Noorden enz., hoe wel met waardeering kennis nemende van het feit, dat het wetsontwerp de kerk gebouwen met hun inventaris als een soort goederen buiten het handelsverkeer wil beschouwen, dus uit hun aard val lende buiten deze belasting, hebben niette min tot hun verwondering en leedwezen de kerkvoogdij- en de pastoriegoederen gemist onder de lijst der vrijstellingen in art. 4. Zij zijn van oordeel, dat daar de kerkgebouwen practisch zijn vrijge steld, óók de goederen, die het gebruik van die kerkgebouwen mogelijk maken, behooren te worden vrijgesteld, geheel naar analogie van wat het wetsontwerp voorziet inzake musea, ziekenhuizen, we tenschappelijke instellingen en dergelijke. Voorts zijn zij van oordeel, dat voor zeer vele Nederlanders, die waarlijk wel tot de kern der natie gerekend kunnen wor den, de godsdienst de grondslag en het voornaamste bezit van het leven uit maakt, waarvan de openbare eeredienst de georganiseerde uiting naar buiten is, zoodat het in geen geval op den weg van den Staat ligt, een belasting te leggen op de uitoefening van den openbaren eeredienst, waarop de doodehandbelasting in waarheid toch zal neerkomen, wan neer niet de goederen bestemd om den openbaren eeredienst te bekostigen en de predikanten te bezoldigen, uitdrukkelijk worden vrijgesteld. Met name ten aan zien der dusgenaamde pastoriegoederen zijn de vergaderde predikanten en kerk voogdijen van oordeel, dat zij aanspraak op vrijstelling mogen maken, omdat door de aanzienlijke daling van de opbrengst der pastoriegoederen, de predikanten, die hoofdzakelijk van die opbrengst moeten leven, daardoor reeds een zeer zwaar crisisoffer hebben gebracht." De motie werd met op één na alge meene stemmen aangenomen. Gesmokkelde revolvers te Elp in beslag genomen. Eenige weken geleden viel de Groningsche re cherche, toen zij een bodewagen om an dere redenen doorzocht, een partij ge smokkelde revolvers in handen. Deze week werden aan een medicus te Gronin gen eenige gesmokkelde brownings te koop aangeboden. Hij stelde de politie hiervan in kennis. Het onderzoek leidde tot ontdekking van de bergplaats, n.l. te Elp, gem. Westerbork (Dr.), waar in het hooi bij den landbouwer S. 38 brownings werden in beslag genomen. Proces-verbaal is opgemaakt. Rumoerig raadslid. Bij het aan de orde stellen van de voorgeschre ven wijziging van het ambtenaren-regle ment kwam het in den gemeenteraad van Laren tot een heftig incident in verband met de Zaterdagavond gestoorde inter nationale revolutionnaire bijeenkomst, aldaar. De heer Van Praag (Ö.S.P.) zei, dat dit een symptoom was van het vogel vrij verklaren der revolutionnairen, waar van de burgemeester een voorbeeld ge geven had door het aan hun beulen in Duitschland overleveren van vier van sprekers kameraden. Hoewel de voorzitter hem tot de orde riep, ging de heer Van Praag voort met uitdrukking te geven aan zijn diepe ver achting voor den burgemeester, dien hij met scheldwoorden overlaadde. „De tijd zal komen", riep hij ten slotte uit, „dat wij aan bod komen en dan, wee uw ge beente 1" Inmiddels had de raad besloten, den heer Van Praag uit de vergadering te zetten. Omdat de heer Van Praag weigerde de vergadering te verlaten en nog steeds voortging met schelden, werd de politie ontboden, die eerst de tribune ontruimde en daarna den heer Van Praag buiten het raadhuis rotte. H. A. Hanken 40 jaar directeur van den Wilhelminapolder. Zooals wij reeds meldden, viert de heer H. A. Hanken heden zijn 40-jarig jubi leum als directeur van den Wilhelmina polder, het grootste landbouwbedrijf van ons land. Deze Rotterdammer van geboorte, al dus de Telegr., had geen zin in handel of scheepvaart, maar in landbouw. Na de H. B. S. te hebben afgeloopen, bezocht hij daarom de landbouwschool, ging toen een tijd naar Indië, in de rimboe. Daarna werd hij directeur van de toenmalige landbouwschool te Frederiksoord en ten slotte werd hij benoemd tot directeur van den Wilhelminapolder. Dat was in 1894. De heer Hanken, die in October van verleden jaar 75 jaar is geworden, was destijds in de kracht van zijn leven. Maar de taak, die hem wacht te, vroeg „een kerel". De ergste crisisja ren waren achter den rug, maar het be reiken van een nieuwe periode van bloei lag voor den landbouw toch nog in een ver verschiet. Het gold hier het intensiveeren en ra- tionaliseeren van een veelzijdige cultuur op 1600 H.A., meest akkerland, maar waarvan toch ook op 225 H.A. weiland een uitgebreid veeteeltbedrijf op de meest economische wijze gedreven moest worden. Er waren tal van moeilijkheden te <averwinnen. Wanneer de heer Hanken thans op den gepresteerden arbeid terugziet, dan heeft hij redenen voldaan te zijn. De Wilhelminapolder is modelbedrijf, dat tot in onderdeelen op degelijke en vooruitstrevende wijze bestuurd wordt. De Wilhelminapolder heeft altijd open gestaan voor het nemen van proeven op velerlei gebied. Zoo is de Wilhelminapolder lang voor alle andere een demonstratiebedrijf ge weest. In de 40 jaren, dat de heer Hanken aan het hoofd van het bedrijf staat, heb ben goede en slechte tijden elkaar afge wisseld; doch een zuinig beheer, goed on derhouden land en bijzondere zorg aan de gewassen hebben de moeilijke jaren doen doorkomen, terwijl in de goede ja ren zooveel werd afgeschreven, dat de toestand van het bedrijf sterk is geworden en een stootje kan verdragen. Daarbij werd steeds gestreefd naar een goede werkverdeeling, liefst in aangenomen werk, en naar goede betrekkingen tus schen bestuur en arbeiders. Er is lopgezet een selectiebedrijf van granen en aardappelen; geregeld wordt samengewerkt met het Instituut voor Plantenveredeling te Wageningen, ten einde van de resultaten der wetenschap het grootste profijt te trekken. De heer Hanken voerde al zeer vroeg geregeld uitstekend fokvee uit Fries land in. Uit Engeland werd geregeld het aller beste Groot-Yorkshire fokmateriaal in gevoerd, waarvan de afstammelingen verspreid werden over geheel ons land. De Wilhelminapolder is onder Han- ken's leiding het trekpaard trouw geble ven: op dit enorme bedrijf met zijn zwaren grond worden geen tractors gebruikt. De directeur is overtuigd, dat zijn paarden het beter en goedkooper doen. Maar hij heeft beste paarden. Zijn fokkerij heeft in wijden omtrek invloed ten goede uit geoefend. Voor de bevordering van de fruitteelt heeft hij ook veel gedaan. Zeelands proef tuin werd mede op zijn initiatief begon nen en krachtig financieel gesteund. Doch tevens zóó goed geleid, dat deze proeftuin thans op eigen beenen staat en een mo delbedrijf is voor de cultuur in de geheele provincie. De heer Hanken is een goede boer. Moge hij nog een aantal jaren blijven één van de meest representatieve land- bcxuwmenschen, één van de beste boeren van Nederland. Directeur Varkenscen trale beleedigd. Voor de rechtbank te Rotterdam heeft een Rotterdammer terecht gestaan wegens beleediging van den heer S. van Zwanenberg, directeur van de Nederl. Varkenscentrale. Hem was ten laste gelegd, dat hij op zettelijk de eer en den goeden naam van den heer Van Zwanenberg, door middel van geschriften heeft aangerand, door ten laste legging van bepaalde feiten met het kennelijk doel, daaraan ruchtbaar heid te geven. De dagvaarding citeert dan een gedeelte van een ingezonden stuk in „De Bezem" van 25 Nov. 1933, officieel strij'dorgaan van de N.S.N A.P. (groep A. F. Schouten), waarop de klacht berust. Den heer Van Zwanenberg wordt daarin verweten, met tuberculose besmette en andere zieke koeien te verwerken in zijn producten. De verdachte wide tor terechtzitting, den heer Van Zwanenberg persoonlijk niet te kennen. Hij meende met zijn pu blicatie het algemeen belang te dienen. De officier van justitie eischte een veroordeeling tot een geldboete van f 100 of 25 d. h. Uitspraak 8 Maart. Valsche merken. De 34-jarige B. Chr. J. T., slager te Blitterswijk, had begin van dit jaar geslachte varkens van een valsch merk voorzien, waardoor hij aan betaling van slachtgeld wist te ont komen. Dinsdag had hij zich hierover te ver antwoorden voor de Roermondsche Rechtbank. Verd. gaf het hem ten laste gelegde toe en zeide tot deze handelwijze gekomen te zijn door de slechte tijdsomstandighe den, die vooral in het slagersbedrijf zeer goed merkbaar zijn. Het O.M. vond de wijze waarop verd hier belasting ontdook zeer ernstig en eischte zes maanden gevangenisstraf. CRISIS-INKOMSTENBELASTING. „De Standaard" acht de grondgedachte van dit wetsontwerp juist, doch meent, dat men er tot nu toe niet in geslaagd is daarvan een zoodanige uitwerking te geven, dat de moeilijkheden zijn opgelost en onbillijkheden kunnen worden voor komen. Het blad licht de^e stelling nog als volgt toe: „Het aantal gevallen, waarin de inko menspositie, vergeleken met die van 't vergelijkingsjaar, een gunstige is, en toch de heffing van een extra-belasting als onbillijk moet worden aangemerkt, is vrij groot. Voor al deze onderscheiden geval len een regeling in de wet opnemen, welke onbillijkheden voorkomt, schijnt niet wel mogelijk. De Minister van Fi nanciën heeft daartoe blijkbaar geen kans gezien. Het wil ons voorkomen, dat ernstig moet worden gepoogd de bezwaren als nog uit den weg te ruimen. Wellicht opent art. 23 van het ontwerp daartoe den weg. De 1ste alinea van dit artikel luidt: „In dien iemand van meening is, dat zijn on herroepelijk vastgestelde aanslag naar het beginsel der wet niet, of tot een lager be drag had moeten worden opgelegd, kan hij het Gerechtshof te Arnhem verzoeken dien aanslag te vernietigen of te ver lagen". Kan in dit, of een ander artikel niet een nadere uitwerking van „het begin sel der wet" worden gegeven, welke het mogelijk maakt de serieuze bezwaren tegen het ontwerp goeddeels te onder vangen? Wij zouden dit toejuichen. Voorkomen moet worden, dat de grondgedachte ver worpen wordt tengevolge van een uit werking, welke scherp gevoelde onbillijk heden met zich brengt." De Zeeuwsche luchtlijn. Heden was het voor de K. L. M. een gewichtige dag. De aanvang van den voorjaarsdienst. Op alle vliegterreinen heerschte 'n bijzondere 'drukte. Naast de Internationale lijnen opende de K. L. M. heden ook een dubbele dienst op de Zeeuw sche eilanden. De voorjaarsdienst op deze lijn heeft men 'heden met eenige plechtigheid ge opend. 'Omstreeks half negen verzamelden zich op het vliegveld Waalhaven o.m. Minis ter de Wilde, vergezeld van zijn dochter, Mr Spitzen, chef van de afdeeling binnen- landsoh bestuur van het Departement van Binnenlan'dsche zaken, dhr Wurfbain, voorzitter van den raad van beheer der K. L. M. en dhr Plesman, directeur der K. L. M. Minister de Wilde bezichtigde eerst de technische inrichtingen van Waalhaven en om eenige minuten voor negen ging het gezelschap met de „Leeuwerik" de lucht in. Het programma was om eerst naar Haamstede te vliegen en in den middag 'den tocht te vervolgen naar Vlissingen. Haamstede lag echter in dichte mist, zoodat van landen geen sprake kon zijn. De burgemeester van Vlissingen, die ge waarschuwd was, was in allerijl naar het vliegveld van Vlissingen gegaan om den Minister te verwelkomen. 'Omstreeks half twaalf was 'het weer voldoende opgeklaard en ging men weer de lucht in, thans met meer succes," zoo- dat het gezelschap voor twaalf uur op Haamstede landde. Daar waren ter begroeting aanwezig burgemeester, wethouders en andere ge meentelijke autoriteiten van de plaatsen van het eiland. In auto's werd naar Zierikzee gereden waar de 'burgemeester in de trouwzaal van 'het raadhuis een lunch aanbood. Minister Verschuur. DEN HAAG. Minister Verschuur heeft een lichte aanval van blindedarm-ontste king. De Minister zal eenige dagen rust moeten houden. Nederland en Zwitserland. DEN HAAG. 'Naar wij vernemen is de Directeur-Generaal van Handel en Nijver heid, de heer Hirschveld, hedenmorgen te Den Haag uit Bern teruggekeerd. 'Dinsdag was de heer Hirschveld van uit 'Rome vertrokken na het voeren van besprekingen over handelsovereenkomsten tusschen Nederland en Italië; hij is van daag naar Bern gereisd, waar hij bespre kingen hield met den beer 'Stucki, afdee- lingtschef van het Departement van Econ. Zaken over de toepassing van contingen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2