Staten-Generaal Kerknieuws. Onderwijs. Laatste Berichten. Telegrammen. Financieele Berichten. Land- en Tuinbouw. Rechtszaken de heer Roestam E'fendi een interpellatie aangevraagd, betreffende de laatste maatregelen der Indische regeering tegen de leiders der Pendidikan National Indo nesia. Nog geon 3 COVlt por dag kost een abonnement op „De Zeeuw" Abonnementsprijs p. kwartaal f 2.50 Weekabonnementen f 0.20 leden week liepen n&g kinderen doo* 1 het dorp 's nachts om 12 uur, voor het inleveren van gepelde garnalen voor de pellerijen^ Dit bewijst hoe noodig het is de lantaarns niet te vroeg te dooven. Na eenige discussie wordt B. en W. mach tiging verleend om met de Vlissingsche gasfabriek te confereeren de lantaarns vroeger gedoofd te krijgen en de nacht- branders tegelijk met de anderen te dooven. Een verzoek van de Visschersvereeni- ging, welke pas is opgericht, met het doel om voor de garnalenvisscherij re- geeringssteun te verkrijgen, om lid te worden, wordt ingewilligd. Jaarlijks zal hieraan f25 worden gecontribueerd plus de te maken reiskosten van een door het gemeentebestuur aangewezen afge vaardigde. Besloten wordt om de kosten van Zie- kenhuisverpleging voor de typhuslijders boven de ziekenhuisverplegingskosten voor rekening der gemeente te nemen. De subsidie voor het Crisiscomité, zal, gezien den fin. toestand der gemeente, niet worden verhoogd. Een verzoek om de subsidie van de Chr. bewaarschool over 1933 en 1934 te verhoogen, gezien het groote tekort, wordt ingewilligd. Boven de gewone subsidie van f400 over 1933 zal f304.36 worden gegeven. Voor 1934 wordt een subsidie toegekend van ten hoogste f500. Het ambtenarenreglement wordt gewij zigd. Een regeling om de werkloozen voor hun steunuitkeering een tegen prestatie van arbeid te doen geven, wordt met alg. stemmen goedgekeurd. Naar aanleiding van een schrijven van den Inspecteur van de Volksgezondheid inzake de drinkwatervoorziening wordt besloten contact te zoeken met den voor zitter van de commissie tot voorziening der drinkwaterleiding beoosten het ka naal door Walcheren. Een voorstel van den heer Crucq tot het verleggen van den Keetdijk wordt in principe aangenomen. Verder wordt door den voorzitter ter tafel gebracht de wijziging der verorde ning op het venten, daar deze niet vol doet om overtreders te kunnen straffen. B. en W. willen nu verder gaan en alle personen buiten de gemeente, welke aan de huizen iets willen verkoopen of be stellingen opnemen, in de verordening opnemen, uitgezonderd de handelsreizi gers, welke de winkeliers bezoeken. Dhr Schuit zegt, dat dit een verwrin gen der verordening is. Deze verordening is gemaakt om de bedelarij tegen te gaan. Meer niet. Maar nu wordt zij een belas tingverordening. Als wij zien hoe een groot deel van onze inwoners met het leuren in andere plaatsen door het ge- heele land den kost moet verdienen, die nen wij toch zeker voorzichtig te zijn. Terwijl men overal roept de grenzen open voor den handel, zal onze gemeente het tegendeel doen. Spr. stelt daarom voor slechts het ontbrekende aan deze ver ordening toe te voegen, n.l. dat voortaan de bewijzen om te mogen venten getee- kend worden door B. en W. inplaats van door den burgemeester alleen. Dit voor stel wordt gesteund door den heer Cor- nelisse, doch wordt verworpen. Voor het voorstel-Schuit stemden alleen de heeren Schuit en Cornelisse. Het voorstel van B. en W. wordt met dezelfde stemverhouding aangenomen (tegen dhrn Schuit en Cornelisse). Bij de aanbesteding tot het bouwen van een nieuwe veerboot blijkt, dat de scheeps werf voorheen Max te Middelburg de laagste inschrijfster is, n.l. f400. B. en W. vragen machtiging de levering aan genoemde inschrijfster te gunnen. De aanschaffing van schriften voor de openbare school zal, gezien het groote prijsverschil, buiten de gemeente ge schieden. Bij de rondvraag vraagt de heer van Eenennaam wanneer de Veersche dijk hersteld wordt. De voorzitter zegt, dat dit zoo spoedig mogelijk gebeuren zal na het berijden met de kunstmestwagens door de land bouwers. Dhr Crucq vraagt de rioleering in de Appelstraat algemeen aan te besteden, doch na bespreking wordt besloten deze aan te besteden in de gemeente. Hierna sluiting. Zaamslag. Het zangkoor van de wees- inrichting te Neerbosch gaf in de Ned. Herv. Kerk een uitvoering. Ds van Dis sprak een kort woord ter inleiding. Nadat het koor een 6-tal nummers gezongen had onder leiding van dhr Jao. S. de Vries, deed de predikant-directeur eenige mede- deelingen betreffende den arbeid op Neerbosch. In de pauze werden door enkele wees meisjes boekjes met ansichtkaarten van de inrichting ten verkoop aangeboden. Nadat nog een zestal nummers ten ge- hoore waren gebracht, dankte de predi kant-directeur Ds Kluin voor de betoonde belangstelling en ging deze voor in dank zegging. Terneuzen. Dinsdagmiddag vond de eirsfe steenlegging plaats van het nieuwe rusthuis der Ned. Herv. gemeente alhier. Het belooft een mooi, geheel naar de eischen des tijds ingericht rusthuis te worden. TWEEDE KAMER. De Indische begrooting. De zending op Ball. De Kamer 'heeft gisteren de behande ling van de Indische begrooting voortge zet. De afdê'flLingec Justitie, Finassiën en Binnenlandse^ BertKsar vawïan gcsfigs» keurd. 'Bij de afdeeling Onderwijs werd door verschillende leden gesproken over de zending op Bali De heer 'Rutgers (A.R.) dringt aan op toelating der zending op Bali; bezwa ren als daartegen aangevoerd, zijn elders overdreven gebleken. De heer Boetzelaer van Dub beldam (C.H.) gelooft dat zij dwalen, die tneenen, dat buiten werking stellen van art. 177 der Indische Staatsregeling voor Bali zooveel begeerlijker is; spr. heeft weinig bezwaar tegen een andere regeling, wel tegen eenvoudige intrekking. De heer Cramer (S.D.) is geen be wonderaar van art. 177, noch tegenstan der van de zending. Doch over de zending op Bali kan men in Indië beter oordeelen dan hier. Spr. is ten deze verwonderd over de houding van den heer Rutgers. Wanneer er eventueel moeilijkheden ko men, staat daar in de eerste plaats de ver antwoordelijke bestuursambtenaar tegen over. Minister Colijn zegt ten aanzien van Art. 177 der Indische Staatsregeling, dat als het brengen van het Evangelie ge vaar mocht medebrengen^ de betrokken be stuursambtenaar zich dan niet moet wen den tot de inlandsche bevolking. De auto riteit die bet beslissende woord over toe passing van art. 177 'heeft, is de G.-G. en de G.-G. alleen; natuurlijk kan een be stuursorgaan zich dienaangaande uitspre ken; of zulk een uitspraak wordt uitgelokt, is weer wat anders. Er is voor spr. 'geen aanleiding overigens, om deze aangelegen- beid: naar voren te 'brengen. Spr. hoopt, dat administratieve schei ding van kerk en staat spoedig kan wor den gevolgd door financieele scheiding. Spr. hoopt, 'dat 'het werk der desbetreffen de commissie tijdens zijn ministerschap zijn beslag krijgt. Hij begeert niet anders dan dat er recht gedaan wordt. Het wetsontwerp wordt aangenomen z. h, st. met aanteekening, dat de beer Wijn koop geacht wordt te 'hebben tegenge stemd. De voorzitter deelt mede, dat op verzoek der regeering de 'begrooting van bet Zuiderzee?onds voor 1934 van de agenda is afgevoerd. MINISTER VERSCHUUR TE BRUSSEL Nadere bijzonderheden over het nieuwe landbouwverdrag. Gisteren vertoefde minister Verschuur te Brussel om de wijze van toepassing van het 'Onlangs te Den Haag gesloten Nederlandsch-Belgiscb handelsverdrag te regelen. Hij confereerde met den Belgi schen minister van landbouw, Sap, en had tevens een onderhoud met den pre mier, De Broqueville. Nadat minister Verschuur gistermiddag een lunch had bijgewoond bij minister Sap, zette hij zijn onderhandelingen voort. Gezamenlijk met den Belgischen mi nister van landbouw werd de wijze van toepassing van het verdrag bepaald. Het verdrag gaat over den invoer uit Neder land van aardappelen, groente, varkens- en schapenvleesch. De Belgische minister van landbouw zal de controle over de prijzen en de hoeveelheden der uit Neder land in te voeren landbouwproducten in handen houden. Wanneer de ministerraad, die Donder dag plaats heeft, het accoord zal bekrach tigen, zal dit met ingang van 1 Maart van kracht worden zoowel wat den in voer van Nederlandsche landbouwpro ducten als wat den uitvoer naar Neder land van Belgische industrie-producten betreft. Krachtens de overeenkomst zouden de Belgische landbouwers o.m. vrijwillig de productie van vee en boter beperken en zou minister Sap hun aanraden, liever hun productie van graan te verhoogen. In zekere Belgische landbouwkringen echter maakt men een voorbehoud met betrekking tot deze regeling. De landbou wers beweren, dat de verbouw van graan minder winstgevend is dan de veeteelt. Zij willen verkrijgen, dat België zijn in voer van graan vergroot en onderhandelt met de graan-exporteerende landen, op dat deze meer Belgische industrie-pro ducten zouden gaan afnemen. Daartegenover voerde men van regee- ringszijde aan, dat België graan impor teert uit landen als Argentinië, die niet in staat zajin de Belgische industriepro ducten te betalen. Bovendien werd aange voerd, dat Nederland, in ruil voor con cessies op landbouwgebied, meer Belgi sche industrie-producten zal kunnen in voeren. Het Nederlandsche Gorrespondentie- Bureau meldt, dat een voor beide par tijen bevredigende oplossing is bereikt, die 1 Maart zal ingaan. Met dien datum zal dan ook het accoord met betrekking tot den invoer van Belgische nijverheids- producten in ons land, in werking treden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Gaast-Ferwoude, Al v. d. Flier cand. en hulppr. te Terneuzen. Aangenomen naar Heerenveen, D. T, Los te Witmarsum. Naar Midwolda-Old- ambt, O. Huistra te Sloten (Fr.). Bedankt voor Broek in Waterland, K. Nobel te Egmond-Binnen. Voor Steenwij- kerwold, O. Huistra te Sloten (Fr.) Geref. Kerken. Drietal te Amstelveen, J. C. Hagen te Sprang, G. Lugtigheid te Leens en Joh. Meijnen te Helder. D r 3f, H. 9 ts a i n g 7, H a. De Stand, vernam, dat de gezondheids toestand van Dr J. H, Gunning J.Hz., den redacteur van „Pniël", den laatsten tijd te wenschen overlaat. De geneesheer heeft hem voorloopig het preeken verboden. Sinds zijn vestiging te Amsterdam, bijna een jaar geleden, heeft de thans 76- jarige, op twee Zondagen na, rustdag na rustdag nog gepreekt. Met zijn stem kon hij nog de grootste kerken bereiken. Dat hij voorshands geen kansel meer betre den mag, is voor hem een zware beproe ving. Zijn persarbeid mag hij echter nog voortzetten. Ds J. Rooker f. Te Graft is in den ouderdom van 64 jaar overleden ds J. Rooker. Ned. Herv.„predikant te Graft en de Rijp. Ds Rooker werd 2 Febr. 1896 predikant te Oldeholtwolde. Vervolgens stond hij in 1898 te R e n e s s e; werd 13 Oct. 1899 benoemd tot predikant in Ned.-Indië. In 1910 keerde hij met verlof naar Neder land terug. In 1913 stond hij weer te Ba tavia, om in 1921 naar Nederland terug te keeren. Op 1 Januari 1924 kreeg hij zijn eervol ontslag en pensioen, maar 2 Augustus 1925 deed hij weer zijn intrede te Scharwoude en diende vanaf 2 Sept. 1928 Graft en de Rijp. REORGANISATIE VAN HET ONDERWIJS. Versobering door reconstructie en coördinatie. In de memorie van antwoord aan de Eerste Kamer deelt de Minister van On derwijs mede, dat de voorbereiding van zijn reorganisatie-ontwerpen in een ver gevorderd stadium verkeert. Door de reeds getroffen maatregelen, die slechts een incidenteel en voorloopig karakter konden dragen, zal, zoodra zij zullen hebben doorgewerkt, een besparing van rond 11 mililoen zijn verkregen. Boven dien is hierdoor een belangrijke bespa ring op de gemeentelijke budgetten ver kregen. Verdere versobering blijft echter onafwijsbare eisch en deze versobering hoopt de minister langs den weg van re constructie en coördinatie te verkrijgen, al kan hij geenszins voorspellen, dat ver dere incidenteele maatregelen achterwege zullen kunnen blijven. Gelijk op velerlei ander gebied is op dat van de schrijfwijze van onze taal orde ning gebiedend noodzakelijk. De belang rijke beschouwingen, hieromtrent gege ven in het Voorloopig Verslag, doen reeds kennen, dat de oplossing van het vraag stuk moet worden gezocht in een com promis. Het is den minister na voorlich ting van deskundigen gebleken, dat hij aan het bereiken daarvan niet behoeft te wanhopen. Hij vleit zich dat ook hier de van beide zijden geëischte offers blijmoe dig zullen warden gebracht. De minister acht voor hen, die het leeraarsambt begeeren, een bijzondere voorbereiding daarvoor naast of na hun wetenschappelijke studiën volstrekt nood zakelijk. Hij hoopt in staat te zijn in deze richting het een en ander tot stand te brengen, ook zonder dat daaruit een ver- hooging van lasten voortvloeit. Afschaffing van het staatsexamen valt te zijner tijd te overwegen; voorshands schijnt het onmisbaar. De minister heeft het vraagstuk van de bijdragen voor buitenleerlingen in studie. Een herziening van den algemeenen maatregel van bestuur, regelende de be voegdheden tot het geven van nijver heids-onderwijs, de akte-examens enz. wordt voorbereid. Hierbij zal ook de re geling voor de leeraressen bij 't land- bouw-huishoudonderwijs nader onder de oogen warden gezien. De minister heeft opnieuw in overwe ging genomen, of pensioneering van on derwijzers op 60-jarigen leeftijd mogelijk is. Het vraagstuk is ingewikkeld en moei lijk. De toestand van jonge onderwijzers zonder emplooi is echter in allerlei op zichten bedenkelijk. Alles wat kan wor den gedaan om aan de jongeren meer ruimte te geven, moet worden beproefd. Tot het bevorderen van het opschorten van de verplichting om op 1 Januari 1936 het vak lichamelijke oefening bij het la ger onderwijs algemeen in te voeren, zou de minister alleen kunnen medewerken, indien inderdaad vaststond, dat uit die verplichting voor de gemeenten belang rijke offers zouden voortvloeien. Dit is echter vooralsnog niet het geval. Het ontwerp van een monumentenwet waarvan ook vroeger reeds sprake was, is nog bij het departement van justitie in overweging. De minister zal zorg dragen, voortgang te krijgen in deze aangelegen heid, die ook hem ter harte gaat. Ministers De Wilde en Oud naar Zeeland De Minister van Waterstaat, Ir Kalff, is morgen door ambtsbezigheden verhin derd de vliegtocht naar Vlissingen mede te maken. In zijn plaats komen de minis ter van Binnsnlandsche Zaken, Mr de Wilde en die van Financien, Mr Oud, naar Vlisisingen, van waar zij te kwart over vier naar Rotterdam zullen terug vliegen. Tweede Kamer. DEN HAAG. In de heden gehouden vergadering van de Tweede Kamer heeft In de volgende vergadering zal hier over worden beslist. Eenige kleine wetsontwerpen worden zonder debat en zonder hoofdelijke stem ming aangenomen. Evenzoo die inzake onderhandsche verkoop aan N.-Hoüand van terreinen behoorende tot de proefzuivelboerderij te Hoorn, en onteigening voor den bouw te Nijmegen van een Electrische Centrale voor de electriciteitsvoorziening van Gel derland. Daarna wordt de behandeling van de Indische begrooting voortgezet. DEN HAAG. Naar gemeld wordt kan thans als vaststaand worden aangeno men, dat de nieuwe bezoldigingsregeling voor burgerlijke landsdienaren in Indië op 1 April a.s. in werking zal treden. DEN HAAG. De Amerikaansche gezant de heer L. S. Swenson zal Maandag a.s. ons land verlaten. DEN HAAG. Naar wij vernemen heeft prof. J. A. van Hamel het voorzitterschap der Haagsche afdeeling van de vereeni- ging voor Volkenbond en Vrede neerge legd, zulks naar aanleiding van het ge publiceerde rapport der commissie voor bezuiniging op leger en vloot. Deze publicatie is zoo schrijft prof. van Hamel aan het bestuur m.i. ge- eigend een geest van lauwte, van onbe- slotenheid en van afbrokkeling inzake onze vaderlandsche weerkracht in de hand te werken die ik juist thans hart grondig verderfelijk acht en waartegen over ik een geheel vrije houding wensch te kunnen innemen. Het moge waar zijn, dat gezonde opvat tingen omtrent „Volkenbond en Vrede" hieraan geenszins in den weg staan, maar velen zien dat toch anders, in het bij zonder van een bestuurder en ik wil in dezen voor elk geval zelfs de geringste dubbelzinnigheid vermeden zien. Prof. v. Hamel heeft hieraan de verze kering toegevoegd, dat de beginselen van den volkenbond en van den vrede bij hem altijd de waardeering zullen blijven vin den, waarvan hij steeds1 metterdaad blijk heeft gegeven. ARNHEM. Donderdag 1 Maart a.s. is het 12Vï jaar geleden, dat Mr S. J. R. de Monchy benoemd werd tot burgemees ter van Arnhem. Een Comité is gevormd teneinde den jubilaris op 24 April a.s. den dag waarop hij 12Vs jaar geleden ge ïnstalleerd werd, te huldigen. Ernstig ongeluk. ALKMAAR. Gisteravond werd te St Pancras het 7-jarig zoontje van den heer Hopman, die aan de hand van zijln moeder op den weg liep, door een snelrijdende vrachtauto van dhr Schoorl te Broek op Langendijk, die voor een andere auto uit wijken moest, aangereden. Met een zware hersenschudding en ernstige inwendige verwondingen werd het ventje opgenomen en is van nacht in het Ziekenhuis te Alkmaar aan de verwondingen overleden. Spionnage In Hongarije. BUDAPEST. De Hongaarsc'he autori teiten kwamen kort voor Kerstmis een spionnage-organisatie op het spoor, welke zioh over igeheel Hongarije uitstrekte. De nasporingen leidden tot het resultaat, dat alle leden dezer organisatie gearresteerd konden worden. 'Officieel wordt voorloopig slechts1 meegedeeld, dat de gearresteerden tot de meest uiteenloopende lagen der maatschappij hehooren, in dienst van een spiomnage-bureau van een naburig land stonden en tevens den militairen toestand in Hongarije na te gaan en hun opdracht gevers regelmatig op de hoogte te houden van de wijze van militaire opleiding in Hongarije. WEENEN. Het politie-onderzoek te gen de gearresteerde functionarissen der Oostenrijksche Soc.-Dem. partij, waaron der zich o.a. de oud-burgemeester van Weenen, dr Seitz, bevindt, ia thans ge ëindigd. Tegen 20 leden van het partijbestuur zal een vervolging worden ingesteld, we gens openlijk verzet tegen de staatsmacht en deelneming aan den opstand. Geruchten over een handelsverdrag tusschen Nederland en de Zuid- Afrikaansche Unie. KAAPSTAD. Volgens „Die Burger" schijnt de tot standkoming vam een 'han delsverdrag tusschen Nederland en de Zuid-Afrikaansche Unie 'thans spoedig verwacht te kunnen worden. De voor naamste bezwaren o.a. de weigering van de Regeering der Unie om den invoer van Nederlandsche producten bijv. vee- en zuivelproducten, onbelast toe te 'laten, als mede om de Aziatische onderdanen van Ned.-Indië te bevoorrechten boven de overige Aziaten, schijnen door bemidde ling van de Nederlandsche gezant in Z.- Afrd'ka Lorentz te zijn opgelost. Waarschijnlijk zal met belangrijke re ductie een wederkeerig meest begunstd- gingsverdrag worden gesloten, zooals ook met Dnitschland is geschied. Debatten over den hongermarsch. LONDEN. De debatten in het Lager huis over de eischen van de deelnemers aan den zoogenaamden „'hongermarsch naar Londen", werden gisteravond voort gezet met behandeling van het voorstel van den afgevaardigde der onafhankelijke arbeiderspartij, Buchanan. Minister-President Mac-Donald herin nerde er aan, dat vorige regeeringen even eens hadden geweigerd delegaties van deelnemers aan hongermarsch en te ont vangen. Deze marsehen werden georganiseerd door lieden van wie bekend was, dat zij pogingen deden in Engeland propaganda te maken, welke in strijd is met de Grond wet. Het voorstel van Buchanan werd met 270 tegen 52 stemmen verworpen. Sneeuwstormen In Engeland. LONDEN. In verschillende deelen van Engeland is gister zeer veel sneeuw ge vallen. 600 telefoonlijnen zijü vernield. Aan de N. O.-kust woedt een sneeuwstorm met een windsterkte van 100 K.M. per uur. In de haven van Scarborough zijn de schepen van hun anker losgeslagen. Te Bridelton zag men een groote lichtkogel in het water slaan gevolgd door een he- vigen donderslag en zwaren hagelstorm. PARIJS. De Socialistische „Populaire" beweert, dat de in de gevangenis zittende oud-burgemeester van Rayonne het Ka merlid Garas bij zijn verhoor de rechter van instructie een verklaring heeft afge legd, die tot nog toe geheim is gehouden en groote sensatie zal wekken. Garas zou hebben verklaard, dat hij Stavinsky zou hebben loeren kennen bij een der afgezet te Parijsche politie-prefecten Viatte. Het ontwapeningsvraagstuk. LONDEN. De diplomatieke medewer ker van de „Daily Telegraph" schrijft, dat men in Britsche kringen over het re sultaat der ontwapeningsbesprekingen tusschen Eden en Mussolini ten zeerste bevredigd is. Mussolini heeft zich reeds bereid verklaard het Britsche plan te steunen indien Frankrijk het evenals Duitschland als basis voor onderhande lingen aanvaardt. WEENEN. Volgens een heden gepubli ceerde verordening der Ctostenrijfcsche Bondsregeering, kan de Bondskanselarij uit overwegingen betreffende het hand haven van de openbare rust, orde en vei ligheid, personen die in publiekrechtelijk dienstverband staan, uit hun functie ont slaan. Het salaris der ontslagenen kan in dit geval tot 2/3 worden verminderd. Japan protesteert. TOKIO. De Japansche regeering heeft bij de Sovjet-regeering geprotesteerd te gen het vliegen met Russische vliegtuigen over Noord-Korea en het Sjento-district in Mandsjoerije. Een nauwkeurig onder zoek heeft aan het licht gebracht, dat de vliegtuigen welke over genoemde gebie den hebben gevlogen, inderdaad Sovjet- vliegtuigen waren. Het protest is tevens bedoeld als een waarschuwing aan de Sovjet-regeering, om in de toekomst der gelijke vluchten na te laten. PARIJS. In een vuurwerkfabriek te Décines vond een 'Ontploffing plaats, waarbij de bedrijfsingenieur en 7 arbei ders zwaar gewond werden. BEURSBERICHTEN. Slotkoersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. vorige koers beden Ned. Handel Mij. 180 182 Philips Gloeilampen G.B. 241 240 Unilever 80 81 Anaconda Copper 934 Bethlehem Steel 27Vb 2734 U.S. Steel Corp. 83Ve 337/s Koninkl. Petroleum 175 175 Shell Union 6% Q% Amsterdam Rubber 101 101% Ned. Scheepvaart Unie 44)4 44% Deli Maatschappij 116 117 Hsndelsverg. Amsterdam 180 182 5 pet. Nederland 1932 101% 101)4 4 pet. Ned.-Indië 1920 95% 955/a 4 pet. Nederland 1933 100 lOOVe Alleen Kunstzijde-aandeelen, waarin wat meer omging, toonden een gunstige tendenz. De rest van de markt was luste loos van stemming. Wisselkoersen. Amsterdam, 28 Febr., 2.30 u. Londen 7.53—7.56 Parijs 9.760.81. Berlijn 58.8658.90. Brussel 34.6734.71. New-York 1.48)4— 1.4934. Collectief contract aanvaard. Loonsverlaging in het bloembollenbedrijf. De leden van de drie landarbeidersbon- den 'hebben overeenkomstig het advies der hoofdbesturen de loonvoorstellen van de werkgeversbonden in het bloembollen- bedrijf voor de afsluiting der collectieve arbeidsovereenkomst voor 1934—'35 bij meerderheid van stemmen aanvaard. De loonsverlaging bedraagt 5 pet. Politierechter te Middelburg, Zitting van Dinsdag 27 Febr. De volgende zaken werden behandeld: C. P. v. d. K., 21 j., vormer, W. H., 24 j., sjouwerman, L. I. L., 30 j., werk man, H. A. F., 28 j„ werkman en <7. A.,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3