AKKER.CACHETS yljve* HONIG'S JULIENNESOEP 6 borden voor 20 ets. Kerknieuws. Gemengd Nieuws "AKKERTJES" dffifltu..... ii(,l-.sden 1.0k wim*- den LïïdÜMi- stand, aldus de voorz. in zijn openings woord, wist de vereeniging zich staande te houden en zag zij zelfs kans zich tot 'a flinke groote vereeniging met niet minder dan ruim 200 leden op te werken. Spr. roept alle leden toe krachtig te willen meewerken tot den verderen hloei der vereen. II e verslagen van secretaris en pen- ningm. gaven een overzicht van het af- geloopen boekjaar, waaruit bleek dat het lodental met vijf terugliep, terwijl een batig saldo kon worden geboekt. Uit het verslag van de Onderlinge Glas verzekering bleek, dat deze onderafdee- ling voor de verzekerde leden bij zeer kleine premie een voordeelige instelling is. Op deze geringe premie werd nog een reductie verleend van 50 pet. voor het jaar 1934. Uit het verslag van de afd. Ziekenver pleging bleek, dat 109 gezinnen met 504 leden via Handelsbelangen waren inge schreven. Ook rapporteerde de Verkeerscommis- sie over de gedane werkzaamheden. In de plaats van de heeren J. Duvekoi en J. Steketee werden gekozen tot be stuursleden de heeren J. de Kruyter en M. Veenis. Tot bestuurslid van de Glas verzekering werd herkozen dhr T. Fa berij de Jonge. Als leden van de finan cieels commissie werden herkozen de heeren A. J. Bluzé, A. de Roo en A. van Zweeden. 1 Van de trap gevallen. Za terdagmorgen bleef de deur van de alleen wonende Mej. M. alhier gesloten, het geen de buren verdacht voorkwam, daar Mej. M. gewoonlijk altijd vroeg bij de hand was. Toen men de deur geopend had, bleek Mej. M. aan den voet van de trap te liggen, terwijl de levensgeesten waren geweken. Vermoedelijk is zij den vorigen avsad bij het naar bed gaan van de trap gevallen, met het bekenae gevolg. Kruininge Vrijdagavond vergaderde do gemeenteraad. Afwezig wegens onge steldheid de heer J. Witte en met ken nisgeving dhr Groof. ie voorz. deelt mede, dat bij Kon. be sluit is goedgekeurd! de korting op «ie jaarwedde der gemeente-veldwachters, dat door Ged. Staten is goedgekeurd het comptabiliteitsbesluit, alsmede de schen king van f 120 door den ambachtsheer voor het hek om den toren en kerk; dat Ged. Staten hebben bericht dat aan da Noordzijde geen toestemming wordt ver leend voor aanleg van gas- en waterlei ding en electriciteit, redenen waarom geen toestemming verleend wordt om nog te bouwen aan de Noordzijde, terwijl aan de Zuidzijde voor J. Oele toestemmiug door hen wordt verleend. Vastgesteld wordt het bemiddeld be drag per leerling van de kosten van het gewoon lager onderwijs over 1931, voor de bijz. school te Kruiningen en Hans- weert op f 9.64 en voor de bij:z. school te Oostdijk op f8.47. Vastgesteld wordt de afrekening der vergoeding voor de bijz. school te Kruinin gen op f 537.01, te Hansweert op f 357.75 en te Oostdijk op f 444.67, alles over 1931, en de driejaarlijksche afrekening dier school op f 124.67. De gemeenschappelijke regeling voor den keuringsdienst van vee en vleesch in de keuringskring Kruiningen wordt goed gekeurd, alsmede de heffing op de keur- loonen. Daar er volgens de L. O.-wet op 1 Mei 1934 een leerkracht te veel is aan de O. L. school te Kruiningen, wordt voorgesteld tegen dezen datum eervol ontslag te ver- Ieenen aan de onderwijzeres mej. M. G. do Hondt. Aldus besloten tegen 1 Mei a.s. Goedgekeurd worden enkele wijzigin gen in den kapitaaldienst 1933, waarin o.a. voorkomt een inkomst van f 9300 van verkochte grond in het uitbreidingsplan. De goedkeuring van de werkverschaf fing bij de Weel is verkregen, waarmede thans kan worden begonnen. Dhr Burkink vraagt of alleen steun- trekkenden bij de werkverschaffing ge plaatst worden en of allen die radio heb ben gekort worden. De voorz. zegt, dat het ministerieele voorschrift wordt gevolgd (f 0.22 per uur) en voornamelijk steuntrekkenden tot heden zijn genomen. De Raad kan beslui ten ook boven de 60 te werk te stellen, waartegen B. en W. geen bezwaar heb ben. Dit wordt door den raad goedgevon den. Wat de radio betreft, zegt de voorz., dat sommigen radiodistributie namen toen de winter aanstaande was. Hij vindt dit tegenover gezin en gemeenschap niet goed, hoewel B. en W. de menschen wel radio gunnen. Over het trottoir in de Hoofdstraat te Hansweert vraagt de heer Burkunk nog hoever dat is; de voorz. zegt dat de bewoners niet allen hun tuintje willen afstaan, waardoor een trottoir daar onmogelijk wordt. Daarna sluiting. Vrijdagavond werd in de bijz. school alhier een ouderavond gehouden. Na de gebruikelijke opening door dhr G. Min naar, werd door het hoofd der school dhr G. Hollestelle, behandeld het onderwerp: „Idealen". De onderwijzer Koppejan be handelde; Kinderen en hun moeilijkhe den en mej. Stok: Tucht Zelfzucht, welke met aandacht werden gevolgd, o.enals twee opstellen van leerlingen. In de pauze werd het werk der leerlin gen bezichtigd. Ds J. Koolstra sprak een ernstig slot woord over de geestelijke opvoeding van onze kinderen. Burgemeester de Mul sloot met dankzegging. Zaterdagmiddag vergaderde de Ring Zeeland van Chr. Zangvereen. in de zaal van den heer Bustraan. Na de gebruike lijke opijing &aar isa foorritter, Shr 'Te Gussinklo, gaf de teer. een jaarverslag, waaruit bleek dat 40 vereenigingen zijn aangesloten en een 'opgewekt vereeni- gingsleven valt waar te nemen. Als nieu we vereeniging trad toe Scharendijke. Medegedeeld werd dat een Bomdsdirec- teurencursus gegeven wordt te Goes met 19 leerlingen, onder leiding van de heeren Kousemaker en Brakman. Beslaten werd het Zangconcaurs dit jaar te houdon te Kapelle op Hemel vaartsdag. Een door het Hoofdbestuur voorgestel de uniforme regeling of handleiding voor concoursen wordt aangenomen. Deze moet op de a.s. Bondsvergadering te Leeuwar den nog worden goedgekeurd. Het nieuwe puntenstelsel zal dit jaar reeds worden gebruikt op het concours te Kapelle. Na langdurige bespreking wordt een nieuw concept-reglement aangenomen, waarbij de functies door het bestuur wor den verdeeld, behalve de voorzitter, wel ke door de algemeene vergadering wordt gekozen. De voorzittersverkiezing is nu aan de orde, daar de heer Te Gussinklo Zeeland gaat verlaten. Gekozen wordt de heer Woltering te Vlissingen, welke deze be noeming aanneemt, terwijl als nieuw be stuurslid gekozen wordt de heer G. Bustraan te Goes. D'aarna brengt de scheidende voorzitter dank aan den Ring Zeeland voor de pret tige samenwerking, welke hij steeds heeft mogen ondervinden en neemt noode af scheid van de vereenigingen en dezen vriendenkring. Dhr J. J. Francoys spreekt uit naam van het bestuur en den Ring en betuigt den voorzitter zijn dank voor al wat deze voor den Ring en het Ghr. Zangersleven is geweest en belangeloos heeft gedaan. Van af de oprichting, nu 20 jaar geleden, heeft hij steeds het voorzitterschap be kleed en heeft de Ring zien groeien van 6 tot 42 afdeelingen. 19 concoursen en zangersfeesten heeft hij geleid, alsmede verschillende directeurencursussen. Daar- voor brengt spr. namens den Ring hem hartelijk dank met den wensch dat een aangename levensavond hem door God moge worden geschonken. Als blijk van waardeering bood spr. hem een wandel stok aan met inscriptie: „Herinnering Ring Zeeland". Dhr Wolzak sprak eveneens namens het hoofdbestuur zijn waardeering uit met de beste wensohen voor den gewaar- deerden oud-voorzitter. Op verzoek van den nieuwen voorzitter zong de vergadering staande Ps. 121 4. Dhr Te Gussinklo dankte de sprekers voor de hartelijke woorden en het mooie blijk van waardeering en gaf de verzeke ring dat dit oogenbiik hem niet gemak kelijk viel. De heer Woltering sloot daarna met dankzegging. Wemeldïnge. Met ingang van 1 Maart a.s. is op verzoek overgeplaatst van Ier- seke naar hier de Rijksveldwachter J. A. Smits. Nisse. Vrijdagmiddag werd de jaarver gadering gehouden van de aandeelhou ders der weegbrug „De Palmboom" alhier. Uit het verslag bleek, dat in 1933 werd ontvangen f 393,29 en uitgegeven f 219,42, alzoo een goed slot van f 173,87. Besloten werd 5 pet. dividend uit te keeren en f 50 in het reservefonds te storten. De waarde der aandeelen bleef bepaald op f 25. Herkozen werden als be stuursleden de heeren G. Riemens en G. Nieuwenhuijse. In het afgeloopen jaar werd op de brug gewogen aan verschillende artikelen 2.111.937 K.G. voor een weegloon van f 332,86. Kapelle. Onder voorzitterschap van den heer P. Sclheele hield de Ghr. Schoolver- eeniging Kapelle-Biezelinge een welge slaagde en druk bezochte ouderavond. Dis A. Soheele, eere-voorzitter, sprak een inleidend woord en wees op het ver band tusschen school en geizin. Vervolgens sprak dhr Jan Balkenende over: „Hooger op". Jagt Co. alh'ar vso? de eerste maal ge malen oesterschelpen voor de kippen zijn geleverd naar Oost-Indië. Wclfaarisdijk. Vrijdagavond hield de A. R. kiesvereen. alhier haar goed be zochte jaarvergadering onder leiding van haar voorzitter, dhr Van Wijk. De secre taris, dhr H. Luikenaar, bracht zijn jaar verslag uit, dat gewaagde van een bloei end vereenigingsleven. Het ledental be draagt thans 56. De penningmeester, dhr G. Heijnsdijk, bracht eveneens zijn jaar verslag uit. Dhr F. Caan deelde een en ander mede over de laatst gehouden Cen trale. Bij de bestuursverkiezing werden dhrn G. Heijnsdijk en J. v. Wuijckhuijse herkozen. In de pauze werd een kopje thee genuttigd en daarna leverde de heer J. Verschuur een inleiding over: „Werk- loozenzorg". Hierop volgde een breedvoe rige bespreking. Zoutelande. Vrijdagavond vierde de Chr. J. V. „Timotheus" haar 4-jarig bestaan in de school. De eere-voorzitter, Ds Oosthoek, open de de vergadering en gaf hierna de lei ding over aan dhr G. Leijnse. Deze las nu Luc. 736 tot het einde. Hierover werd door W. Verhage een inleiding ge houden. Uit het verslag van den secretaris bleek, dat de vereeniging 13 leden telt, en uit dat van den penningmeester, dat de in komsten bedroegen f 103,041/e> de uitga ven f 93,09, zoodat er in kas is f 9.95 Een meisjeskoor gaf verscheidene lie deren ten gehoore. Verder werd de avond gezellig doorgebracht door het houden van voordrachten en samenspraken. Koudekerks. Vrijdagavond werd een zeer druk bezochte vergadering gehouden, samengeroepen door de Landbouw- en de Tuinbouwvereen., waarin Ir A. W. v. d. Plassche een lezing zou houden over de Fruitteelt in Amerika. De vergadering stond onder leiding van den voorzitter der Tuinbouwvereen., burgemeester Bak ker. Op zeer onderhoudende en leerzame wijze gaf dhr v. d. Plassche een breed overzicht over wat hij gezien heeft in Amerika in verband met de fruitteelt. Een groote serie plaatjes werd ver toond. D'aarna gaf dhr Ir Dorst, secretaris der Z. L. M., nog een toelichting over de be perking van zaaien in verband met de Tarwewet. Veere. Vrijdagavond hield de Jongel. Vereen, op G. G. „De Heere zij onze Ba nier" haar jaarvergadering. De voorzitter, dhr A. Caljouw, opende op de gebruike lijke wijze. Tableau en voordrachten vie len zeer in den smaak der aanwezigen. Felicitaties werden gesproken door af gevaardigden van Kerkeraad, zuster- en jongemannenvereen. Ook sprak de loco burgemeester de J. V. toe. Daarna werden lantaarnplaatjes vertoond. Ds J. v. d. Guehte eindigde met dankzegging dezen drukbazochten feestavond. Ritthem. De Chr. Jong. Vereen. „Pre diker 12 la" en de Ghr. Meisjesvereen. „Dient den Heer" hielden Vrijdagavond haar 20e jaarfeest. Na de gebruikelijke opening door den eere-voorzitter, Ds G. de Ru, hield de voorzitter, dhr P. Banielse, een Bijbel-in leiding over: „De Bergrede". De jaarver slagen van beide vereenigingen getuigden van haar doel, werking en bloei. Vervolgens wisselden voordrachten en samenspraken elkaar af. De meisjesver- eeniging zong enkele liederen en liet een twettal tableaux zien. Vrouwepolder. Vrijdagavond hield de Vereen. „School voor Ghr. onderwijs" haar jaarvergadering; waaraan tevens een Ouderavond verbonden was, onder voor zitterschap van dhr W. Maas. D'e secretaris, dhr L. Maas, las het jaar verslag, waaruit bleek, dat, niettegen staande er ook zorgen waren, het werk met zegen bekroond is geweest. Uit het financieel verslag van dhr A. van Dis hoorde men, dat er een groot batig saldo is. Hierna hield Ds J. W. Tunderman een referaat over: „Heilige Kinderen", waarop bespreking volgde. IMIM Nederlandsch Product Neerslachtig en vervelend, hoofdpijn, kramp of onpasse lijk? Neem een ^AKKERTJE" en in plaats van onbehaag lijk, zult Ge U binnen een kwartier prettig en opge wekt gevoelen, vol levens lust. AKKER-CACHETS hel pen U over nare dagen heen. Probeert zei Elkeen roemt zei Per 12 stuks slechts 50 cent. Gebruikt dut voortaan uitsluitend 1 Volgens recept van Apotheker Dumont Bovengenoemde prijs wordt verhoogd met Bijslag voor Omzet-Belasting. de jaarverslagen bleek, dat de Vereeniging onder leiding van mevr. v. d. Wied dn een bloeienden toestand verkeert. Het programma, dait o.a. bestond uit voordrachten en taibieux werd vlot en goed afgewerkt. Biggekerke. Zaterdagavond kwam de ziekenkas: „Draagt elkanders lasten" in jaarvergadering bijeen. Aanwezig waren 25 leden. Voorzitter dhr P. Janse. Uit de jaarverslagen van den secretaris en pen ningmeester bleek, dat bet ledental 33 be draagt. 'De totale inkomsten waren f 464.75, ontvangen was aan contributies f461.81. De totale uitgaven waren f 123.98. Uitgekeerd was aan ziekengeld f 98. Eén ziektegeval kwam voor met 49 ziektedagen. Vrijdagavond kwam de afdeeling van „Patrimonium'" onder leiding van haar voorzitter, dlhr A. Janse, in jaarvergade ring bijeen. Gelezen werden de jaarversla gen van secretaris en penningmeester, waaruit bleek, dat de vereeniging, al is zij klein in ledental '(ze telt 11 leden) each, toch in bloei mag verheugen. Zes ver gaderingen waren gehouden, die steeds goed waren bezocht. De kas sloot met een batig saldo van f 11.04. De bibliotheek be vat 9 nummers en een portefeuille met 14 'brochures. Nadat de heer Z. Roelse een voordracht had gehouden, las dhr P. Va der zijn inleiding voor over: „Het Gods dienstig communisme". De heeren C, Oarisse en G. Stuij bielden na de pauze een voordracht, waarna dlhr J. de Kam van Koudekerke als afgevaar digde van het Gewest de afdeeling met haar jaardag feliciteerde. De heer De Kam eindigde met dankgebed. Meliskerke. De A.R. Kiesvereeniging kwam Donderdagavond bijeen in jaarver gadering. De voorzitter, dhr A. Flach, wees op den ernst der tijden, op de revo luties in bet buitenland en op onze taak tegenover de verkeerde strooniingen, o.a. ook de N.S.B. Dhr C. Davidse bracht het jaarverslag uit. Dit stemde tot tevredenheid. Het regle ment werd herzien, waarna als bestuurs leden werden herkozen A. Flach, C. Da vidse, G. Breukelman, J. Geschiere en Iz. Matthijsse. Als afgevaardigden naar de Centrale te Vlissingen werden aangewezen J. Ge schiere en W. de Buck, idem naar de ver gaderingen van 't Prov. Comité Ds Vreug- denhil en A. J. Huysman. Ds Vreugdenhil zal in Maart voor de Kiesvereeniging een referaat houden over het Fascisme. Zaterdagmorgen is de ambtenaar van de Crisis-iZuivelwet 'G. uit Terneuzen op den Rijksstraatweg tusschen Sas van Gent en Terneuzen met zijn motorfiets tegen een stapel steenen gereden. De man viel en werd ernstig gewond. In 'het zie kenhuis te Terneuzen is hij ter verpleging opgenomen. St. Annaland. In de buitengewone ver gadering van ingelanden van het water- Ingezonden Mededeeling. Hierna trad het personeel der school op om te spreken over kinderen. Het hoofd sprak over onbegrepen kinderen, de heer Bostelaar over Me kinderen, de heer de Bruin over ongehoorzame 'kinde ren en mej. Berman over domme kinde ren. Hierna werd de vliegtocht naar Indië door de Pelikaan in woord, plaat en beeld door het hoofd der school, den heer F. P. de Graaf toegelicht. Ds A. M. Fransen, aangezocht om een slotwoord te spreken, was verhinderd. In zijn plaats sprak dhr P. Fraanje. Ds A. Seheele eindigde met dankgebed. Krabbendijke. Vrijdagavond vergaderde het Groene Kruis onder voorzitterschap van den heer J. Frelier. Aanwezig 129 leden. De pleegzuster legde in 1933 totaal 1835 bezoeken af. Benoemd werd tot be stuurslid wijkverpleging en t.b.c.-bestrij ding, de 'heer Frelier. Het bestuursvoorstel om de contributie in 10 maandelijksche termijnen te innen werd aangenomen. De aftredende bestuursleden Jac. Jacobusse en J. Vogelaar werden herkozen. 1 De gehouden collecte voor den Zeeuwschen Beker heeft alhier opgebracht I218.07V2. '('Belangeloos bericht.. lerseke. Als een bijzonderheid kan ge meld worden* dat door de firma Van d.«r 1 Aagtekerke. Vrijdagavond had alhier de eerste gecombineerde vergadering plaats van de Christelijke J.C.B.T. van de vereenigingen Oostkapelle, Domburg en Omstreken, onder leiding van den heer L. Bosselaar. Door combinatie van deze vereenigin gen werd het bestuur als volgt samen gesteld: Voorzitter L. Bosselaar, secretaris J. Coppoolse, penningmeester J. de Visser. Hierna werd door den heer A. de Lange een inleiding gegeven over aardappel ziekte. Tweede inleiding werd gegeven door A. M. den Hollander over de Kuiken- kweek. Vrijdagavond werd de jaarlijksche ouderavond gehouden in de school der Geref. Gemeente. De heer J. Bouman, hoofd der school, sprak na eerst een terugblik geworpen te hebben op bet voorbijgegane school jaar, over „Een avondgebed op de ruïnen van Jeruzalem", zulks naar aanleiding van Klaagl. 2 19. Na de pauze verkreeg de onderwijzer, de heer J. Gideonse, het woord, om te spreken over het vak Aardrijkskunde op onze Christelijke scholen. Oostkapelle. Vrijdagavond hield de Ned. Herv. Meisjesvereeniging „Dornae" baar eerste jaarvergadering. Deze g stond onder Ieid-ag van Da v, s.. Lit schap St. Annaland is met algemeene stemmen besloten medewerking te ver- leenen aan de uitvoering van plan no. 7 van het provinciale wegenplan voor Zee land, ml. verbetering van den weg St. An nalandOud-Vossemeer. Het waterschap zal 25 pet. in de kosten bijdragen, welke in totaal geraamd zijn op f 66.400. De hoog noodige verbetering zal in drie étap pen uitgevoerd worden, ml. het eerste ge deelte in April a.s., het 2de gedeelte in Januari 1935 en het derde gedeelte in Januari 1936. De nieuwe weg 'zal 1881 M. lang worden. De rijbaan, die 4V2 M. breed zal worden, zal verhard worden met straatklinkers, terwijl aam weerszijden een rijwielpad, ter breedte van 0.75 M., van gefundeerden steenslag met een slijtlaag van terafix aangebracht zal worden. Stavenisse. De heer J. Leune, die in de vacature Van Oudenaarde tot lid van den raad was benoemd, heeft voor deze be noeming bedankt. Opvolger is de heer H. J. Dorst. Deze 'kan de benoeming niet aanvaarden, daar hij zich binnenkort el ders gaat vestigen. Dan komt in aanmer king de heer M. Suurland. Kortgene. De heer Jac. van Elsacker, voordrachtkunstenaar te Rotterdam, trad Vrijdagavond voor het comité van wifiter- lezingen op. Nadat de voorzitter, de heer 0. Schot, veopend had, droeg dhr Van Ela&cker hét tijddddht „WIT van Garat Stuiveling voor; „De Sleepers" van Jan de Groot en „Standnieuws", «en vers van W. van Iependaal uit den bundel; „Liede ren van den zelfkant", volgden. In het groote stuk: ,JDe kleermaker van Tilzich" van Ernst Glezer, kwamen de gaven, waarover de heer Van Elsacker beschikt, volkomen tot uiting. Na de pauze droeg Van Elsacker „Het Touwtje" van Guy de Maupassant voor. Twee humoristische schetsen in Vlaamsch dialect „Lieske van Sjef" en „De wijze rechter" volgden. De zaal van „De Stads- wijnkelder" was goed bezet. Poortvliet. Vrijdagavond had de gebrui kelijke ouderavond plaats in de Christe lijke school alhier. Voorzitter dhr G. P. Vogelaar. Dhr de Vries sprak naar aan leiding van Luk. 2 41 en v.v. Het 'hoofd der school, dhr Looienga, leverde een in leiding over: „Beloonen en straffen". In de pauze werden ververschingen rondgediend en werd tevens het werk van de leerlingen bezichtigd. Na de pauze sprak dhr G. Krijger over „Jefta". Ds de Bres van St. Maartensdijk sprak een slot woord en eindigde met dankgebed. Terneuzen. Zaterdagmorgen is het van Gent komende Russische stoomschip. Vyshera bij het passeeren van het uit tegenovergestelde richting komende En- gelsChe stoomschip Birtly op de beschoei ing van het kanaal geloopen, waaraan het aanzienlijke schade heeft toegebracht In verband daarmede kon het schip eerst na stellen van cautie te reis voortzetten na het stellen van cautie de reis voort zetten. Voetbal. Goes. Zaterdagmiddag speelde de Ghr. voetbalvereen. S. D. O. 1 tegen Wolfaarts- dijk 1 een wedstrijd op het gemeentelijk sportterrein alhier. Uitslag 21 voor Wolfaartsdijk; ruststand 11. Waarde. Zaterdag speelde de voetbal- vereen. S. S. S. 1 een wedstrijd tegen de Hansweertsche Boys 1 en 2. Uitslag 44; ruststand 22. Kapelle. Zaterdagmiddag speelde de voetbalvereeniging Kapelle I tegen Go- lijnsplaat I. Uitslag 20 voor Kapelle. Rust 00. VERZWEGEN INKOMENS EN VERMOGENS. Volgens mededeelingen van den hoofd inspecteur van de belastingen te Amster dam bedraagt tot dusver het vrijwillig verbeterd vermogen per 1 Mei 1931 onge veer f 12 millioen. Over dit verzwegen vermogen wordt voor de belastingjaren 1931—1932, 19321933 en 1933—1934 vermogensbelasting nagevorderd. Voorts zijn, als gevolg van het „gene rale pardon" van de autoriteiten, nog tal van verbeterde aangiften binnengekomen, uitsluitend de Inkomstenbelasting en Ge meentefondsbelasting betreffende, waar van het bedrag nog niet bekend is. Taliooze belastingplichtigen, soms 30 per dag, komen hun destijds foutief ge dane opgaven verbeteren. Soms zijn daar mee kleine bedragen gemoeid, soms ook gaat het bij firma's over groote sommen. Een geheel nagereken, vooral als het om effectenbezit gaat, is daarvan het gevolg, want als de betrokkene met behulp van oude koerslijsten thans na drie jaar de juiste opgave heeft gedaan, moet zulks weer gecontroleerd worden d or de belas ting-autoriteiten. De hoofdinspecteur deelde nog het volgende mede: Gebleken is, dat vele belastingplichtigen in de meening verkeeren, dat alleen ver betering noodig is van te weinig aangege ven vermogen en de daaruit genoten in komsten; dit is echter evenzeer noodig voor onjuist aangegeven inkomen uit be drijf of beroep of bijverdiensten. Ook is gebleken, dat men in de meening verkeert, dat de inkomsten uit een onbelast vermo gen, beneden f 16.000, niet behoeven te worden aangegeven. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Groede Nieuwvliet, G. J. Derksen te Oudelande. Bedankt voor Zalk, Th. J. H. Israël te Bemmel. Voor Sprang, D. Plantinga te Harmeien. Voor Eexta, M. E. v. d. Veen te Heemse. Geref. Kerken. Aangenomen naar Hijlaard, H. Numan, cand. te Wolvega. 'Belgische margarine in trek. In Goirle werden de laatste dagen in beslag genomen partijen mar garine van 36 K.G., 60 K.G., 174 K.G. en drie rijwielen, 48 K.G. met één fiets en 148 K.G. met 2 fietsen. Te Hilvarenbeek werd aangehouden zekere M. uit Oisterwijk met 30 K.G. en M. uit Vlijmen met 24 K.G., beiden met de fietsen. Inbreker overvallen. Zaterdagnacht heeft de politie in een villa te Velp een inbreker op heeterdaad be trapt. Bij haar binnentreden vond de po litie in de villa alles overhoop gehaald. De inbreker werd in de keuken aangetrof fen. Hij had enkele horloges bij zich er was bezig enkele bontmantels, tafelzilver enz. in een zak te pakken. De man, d1 een 36-jarige Belg bleek te zijn, w~' arresteerd. Stationsgebouw gepi .fi de r d. Zaterdagnacht heeft een brutale inbraak plaats gehad in het stationsge bouw te Koog-Zaandijk.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2