Rechtszaken Ingezonden Stukken. Land- en Tuinbouw Burgerlijke Stand Het tweede is ee© stukje verwarring, En het derde is het mooist. 0 n z e ar beiders (dat zullen dus moeten zijn, de arbeiders in. de landbouwbedrijven) laten zich nu op sleeptouw nemen, enz. Vruchtwisseling wordt nood zakelijk geacht. Als goed: haver, erwten, vlas. WAT DE 8, B, A, F, HAD MCSTIN DOEN. De Standaard het gebeurde in Oos tenrijk besprekend, constateert bij de S. D. A. P. ten onzent de onwil, om uit de feiten te leeren. Men had moeten zeggen: „Ziet gij nu wel partijgenooten, dat het Oostenrijksche voorbeeld ons onzen val voor oogen stelt? Ziet gij nu wel, dat men op deze wijze noch democratie brengt, noch die kan verdedigen? Laten wij nu ons stellen achter de Regeering. Laat ons krachtig meewer ken dat ons volk de offers brengt, die noodig zijn, om de kwade dagen te bo ven te komen. Laat ons afzien van de poging onze partij te zien als een staat in den Staat. Laat ons afzien van ons verzet tegen het goede in een volk, als daar zoovele vrijwilligers zijn in bur gerwacht en bijzonderen vrijwilligen landstorm, die volkomen in handen der Regeering zijn, en alleen maar bereid om de Regeering, als zij roept, te steu nen in de handhaving van haar gezag. Wij noemen ons sociaal-democraten. Laat ons de democratie in den goeden zin steeds steunen, door als anderen onzen plicht te verstaan, door geen vrij heid voor ons te vragen, die anderen niet mogen bezitten. Dan zullen wij het fas cisme den wind uit de zeilen nemen, en mee helpen, dat ten onzent de voorwaar den voor een ordelijk leven gehandhaafd blijven. M.a.w. laat ons bereid zijn om gehoorzaamheid te leeren. D'an zal onze vrijheid zeker zijn. Maar van dit alles zien wij nu juist zoo weinig. Toen men op een vergadering in Am sterdam de dooden in Oostenrijk in een oogenblik van stilte herdacht, werd de spanning ten slotte gebroken door de kreet: vrijheid. Dat is een kostelijk woord. Het is ech ter slechts de eene helft van hetgeen een goed en vreedzaam volksbestaan kan waarborgen. De Antirevolutionair roept: gezag en vrijheid. De sociaal-democratie moet leeren geen vrijheid te vragen, die niet de vrijheid is van heel het volk. En zij moet, wil zij daarvoor strijden, beginnen met het ge zag te eerbiedigen en op dat gezag te vertrouwen. Maar dan zou zij het booze beginsel van den klassenstrijd, dat haar drijf kracht is, moeten verloochenen. Kantongerecht te Middelburg Terechtzitting van 14 Febr. 1934. De Kantonrechter te Middelburg heeft de navolgende vonnissen gewezen: Met een rijwiel niet naar rechts uit wijken bij het ingehaald worden door een motorrijtuig en buiten noodzaak de lin kerzijde van den weg houden: J. G. te 'sHeer Arendskerke f3 b. s. 3 d. h. Met een rijwiel buiten noodzaak de linkerzijde van den weg houden: J. J. G. te Middelburg f3 b. s. 3 d. h.; J. H. te 's-Gravenpolder f3 b. s. 3 d. h.; C. v. d. L. te Hoedekenskerke f3 b. s. 3 d. h. Met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: M. S. te Arnemuiden 10.50 b. s. 1 d. h.; C. N. te Andel f3 b. s. 3 d. h.; J. M. F. te Middelburg fl b. s. 1 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: F. H. J. v. d. S. te Kloe- tinge f3 b. s. 3 d. h.; J. K., Kapelle f10 b. s. 5 d. h.; J. K. te Kapelle f5 b. s. 5 d. h.; J. C. G. te Oud-Vossemeer f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder spie gel: J. K. te Kapelle f5 b. s. 5 d. h.; P. L. te Zoutelande f3 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig, terwijl de lading 2 M. buiten de achterzijde daar van reikte: J. K. te Kapelle, ontslag van rechtsvervolging. 's Avonds rijden met een motorrijtuig zonder dat behoorlijk zichtbaar en ver licht is nummer met letter en zonder rood achterlicht: C. v. W. te Oost- en W.- Souburg 2 maal f 2 b. s. 2 d. h. voor iedere boete. Rijden met een ingeschreven motorrij tuig, zonder dat het is voorzien van de voorgeschreven aanduidingen: M. C. K. te Colijnsplaat f3 b. s. 3 d. h. 'sAv. fietsen zonder licht: L. K. teOve- zande f 5 b. s. 5 d. h.; A. V. te Terneuzen 13 b. s. 3 d. h.; C. H. te Borssele f2 b. s. 1 w. t s.; N. E. v. S., te Vlissingen f2 b. s. 2 d. h.; L. 1'. te Heinkenszand f5 b. s. 5 d. h. Een rijwielpad buiten noodzaak anders berijden dan met een rijwiel: A. T. te 's Gravenhage f5 b. s. 5 d. h. Rijden met een motorrijtuig zonder rij bewijs: J. H. C. v. G. te Middelburg 13 b. s. 3 d. h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van daartoe be voegde ambtenaren zijn nummerbewijs vertoonen: J. M. te Goes f3 b. s. 3 d. h.; A. J. de L. te Wissenkerke f 3 b. s. 3 d. h. Rijden met een motorrijtuig/rijwiel op zoodanige wijze, dat de vrijheid en/of de veiligheid van het verkeer wordt belem merd en/of in gevaar gebracht: W. R. te Goes f25 b. s. 10 d. h., met toewijzing der civiele vordering van L. L. te Hansweert tot een bedrag van f47.60; J. H. T. te Bergen op Zoom f25 b. s. 10 d. h.; A. C. te Vlissingen f25 b. s. 10 d. h. Rijden met 'n rijwiel terwijl hij verkeert onder invloed van het gebruik van alco holhoudenden drank: J. J. K te Kloe- tinge f 15 b. s. 5 d. h. Dronkenschap op den openbaren weg: C. de S. te Kats f 10 b. s. 10 d. b. Jager «onder vooralen t* öjn v«j aan vergunning: C, K. ta Waarde 110 b. b. 10 d. h. Jagen zonder voorzien te zijn van een jachtacte: C. K. te Waarde f 10 b. a. 10 d, h. Terwijl zijn hond wild zoekt, waarop men niet bevoegd is, dezen niet terug roepen of ophalen: C. K. te Waarde 15 b. s. 5 d. h. Zonder voorzien te zijn van een jacht acte zich met een schietgeweer in het veld bevinden: M. W. te Rilland-Bath: beris ping, met verbeurdverklaring van de in- beslaggenomen buks en kogeltjes. Zich met een wildstrik in het veld be vinden en wild vervoeren in verboden tijd: W. C. H. te Kattendijke, 2 m. 15 b. s. 2 m. 1 w. t s., met verbeurdverkla ring van de inbeslaggenomen wildstrik en haas. Zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over een anders grond, die bezaaid is: C. H. v. Z. te Waarde f 15 b. s. 10 d. h. Overtreding Arbeidswet, gepleegd ten aanzien van 7 personen: J. K. te Kruinin- gen 7 m. f0.50 b. s. 7 m. 1 d. h. Vleesch, dat aan keuring is onderwor pen, doch niet van het keuringsmerk is voorzien, voorhanden hebben: C. J. K. te Wemeldinge f 15 b. s. 10 d. h. Als vader van leerplichtig kind niet zorgen, dat het de school geregeld bezoekt bij herhaling: I. L. te Yerseke fl b. s. 1 d. h. Overtreding Winkelsluitingswet: E. L., huisvr. A. S. te Vlissingen f3 b. s. 3 d. h. In een woonwagen wonen zonder dat daarin is opgehangen de voor het gebruik van dien wagen gegeven vergunning: H. V. te Arnhem f25 b. s. 10 d. h. Aan den voet der dijken schelpdieren rapen: A. v. L. te Wemeldinge, teruggave aan ouders. Overtreding Zeeuwsche Stroomvissche- rijreglement: J. W. te Yerseke fl b. s. 1 d. h. Te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. een automobiel met verbran dingsmotoren hebben in een perceel: C. F. M. H. te Vlissingen f 15 b. s. 15 d. h. Te 's-Heer Arendskerke op de openbare wegen vloeken: A. T. te Heinkenszand f5 b. s. 5 d. h. Te Wolphaartsdijk met voorwerpen aan de huizen venten: J. V. te Goes fl b. s. 1 d. h. Te Wemeldinge op de openbare wegen voetbal spelen: F. A. te Wemeldinge f3 b. s. 1 w. t. s.; J. J. H., M. de G., M. B., J. K., M. J. K, J. J. Z., G. M. en J. de M. allen te Wemeldinge, allen teruggave aan hun ouders in verband met hun leeftijd. Te Arnemuiden op den openbaren weg met geld spelen: D. M. te Arnemuiden, berisping met verbeurdverklaring der in beslaggenomen centen. De Rechtbank te Middelburg heeft ter vervulling van de vacature van rech ter in haar college de navolgende alpha- betische aanbevelingslijst opgemaakt: Mr H. J. Hütschler, rechter-plaatsvervanger in de rechtbank te Arnhem; Mr W. G. F. Borgerhoff Mulder, rechterplaatsvervan- ger in de rechtbank te 's-Gravenhage; Mr C. M. Muller, substituut-griffier bij de rechtbank te Amsterdam; Mr J. A. E. Rink, substituut-griffier bij de arrondis- sements-rechtbank te Middelburg, is met het lot afgevallen tegen een van boven genoemde candidaten. Ambtenaar door aan nemer omgekocht. Het Amster- damsche Gerechtshof heeft bevestigd een vonnis van de Rechtbank, waarbij een 36-jarige gewezen ambtenaar van de P. T. T. te Amsterdam wegens passieve om- kooping is veroordeeld tot een jaar ge vangenisstraf. De verdachte had een aannemer uit Bergambacht op de hoogte gesteld van werken, die het Rijk wilde laten uitvoe ren en welke ramingen daarvoor waren gemaakt, welke plannen uiteraard geheim waren. Voor deze inlichtingen had de ver dachte eens f 200 en eens f 150 geaccep teerd. Bij de behandeling dezer zaak heeft de procureur-generaal het optreden van den aannemer in scherpe woorden afgekeurd en verklaard, te zullen nagaan, of alles gedaan was om ook den aannemer straf rechterlijk te vervolgen. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie „Der boeren strijd". Zeer geachte Redactie, In uw nummer van Dinsdag 20 Febr. komt een verslag voor van de rede van den heer Welleman, onder den titel boi- vengenoemd, hier in Goes gehouden. Ook in andere bladen. Waarin echter nog al eenig verschil is. Volgens de „Nieuwe Rotterd. Crt." van heden moet de heer Welleman nogal wat gezegd hebben. O.a. „De invoering van de sociale wetten, maakte het leven ongeveer tweemaal zoo duur", en enkele woorden verder: „Naast de baten uit de sociale wetgeving, haalden vele arbeiders nog een winstje uit het loon". En ook: „Onze arbeiders laten zich nu op sleeptouw ne men door stedelijk geörienteerde hoofdbe stuurders". Heeft de heer Welleman dit werkelijk gezegd? Of heeft genoemd blad haar eigen stempel op het verslag gezet? De heer Welleman zal wel prijs stellen op juiste voorlichting, en daarom is op heldering wel gewenscht. Het eerste is een fabel, al zoovele ma len weerlegd, dat herhaling een even groote dwaasheid zou zijn als de fabel zelf. waarin geen reohtea &a*d mea? i» té ontwaren. Dat hebben ze zich dus al meer laten doen. Is dat zoo? Zich tot voor korten tijd op sleeptouw laten nemen door de boeren en nu.... let op, door stedelijk geörienteerde hoofdbestuurders. Alle drie de landarbeidersbonden hebben als hoofdbestuurders menschen die tot hun 30ste jaar landarbeider zijn geweest. Waar bestaat dat stedelijk geörien- teerd zijn in? 'k Hoop voor dhr Welleman en voor de vereeniging die hem uitnoodigde, dat bij dat niet gezegd beeft. In elk geval beeft de heer Welleman één belangrijk ding vergeten, waardoor der boeren strijd verlicht kan worden. Daarin zijn de verslagen gelijk. En dat is, dat de boeren de landarbeidersbonden niet kunnen missen (de practijk is er ten bewijze) bij him strijd, en dat om dit blij vend mogelijk te maken er plaatselijk meerdere samenwerking moet zijn. Om samenwerking in den top te be houden, is samenwerking plaatselijk noodzakelijk. Hierop beeft de heer Welleman, al weer als de verslagen juist zijn, niet ge wezen. Terwijl dit toch iets reëels is, en speciaal voor Zeeland zoo noodig. Dit is een boerenbelang van de eerste orde. Als dat in orde was, kon veel ge lamenteer, dat niets beteekent, achter wege blijven, endaar zouden nog wel enkele dingen kunnen veranderen in al ler belang. 'k Hoop, geachte Redactie, dat de waarheid spoedig openbaar wordt. Gaarne dankend voor de opname, Uw dw. A. VINGERLING. Goes, 21 Febr. '34. Practische onderwerpen voor onze landbouwers. III. De ondervindingen ten opzichte van het kreupel vallen van tarwe en de voorko ming daarvan. In verband met de tegenwoordige uit zaai wordt de voetziekte beschouwd als de gevaarlijkste vijand van de tarweteelt. De veroorzakers zijn zwammen. Op tarwe in Nederland zijn thans be kend: a. Tarwehalmdooder. b. Oogvlekkenziekte. Het is niet zeker, dat de tarwehalmdoo der bier in sterke mate optreedt; de oog vlekkenziekte komt bier waarschijnlijk meer voor en zal wel hoofdzakelijk tot wintertarwe beperkt blijven en weinig of niet op zomertarwe voorkomen. Een di recte bestrijding van de voetziekte is tot heden nog onbekend. Voorloopig zullen we ons eens bezig moeten houden met indirecte middelen, welke later misschien zullen blijken een juist andere uitwerking te hebben gehad, dan verwacht werd. Er zijn tal van factoren welke een meer of minder gunstige ontwikkeling van de zwammen in de hand kunnen werken. Achtereenvolgens zullen de volgende pun ten onder de loupe genomen worden: Grondbewerking; doorlatend'beid; stand-, dichtheid; soorten; grondsoort; vrucht- wisseling; bemesting; tijd van zaaien; op treden van onkruid. De opmerkingen die omtrent grondbe- mesting gemaakt worden zijn zóó gevari eerd en tegenstrijdig tevens, dat er geen lijn uit te trekken valt. Verondersteld kan worden, dat, indien practisch gesproken geen bodembesmetting aanwezig is, zoo verkeerd niet kan gewerkt worden, dat voetziekte zal optreden; is daarentegen de bodem wel besmet, dan hangt het grooten- deels van den bodem, weera- en tal van andere omstandigheden af, welke bewer kingen remmend kunnen werken. Opge merkt wordt, dat een goede structuur ge ringere kans op aantasting geeft; immers veroorzaakt dit meestal forsche planten, welke beter een stootje kunnen velen dan planten, welke tegen een slechte structuur te worstelen hebben. Over 't algemeen loopt er door de verschillende meeningen deze draad: dergelijke maatregelen bewerken dat er ontstaan sterke, maar geen te weel derige, te slappe planten, zoodanig, dat de zon tot diep in het voorjaar kan door dringen tot bij de geheele bovengrondscbe plant, opdat het gunstige ontwikkelings stadium voor de zwam, d. w. z. het mo ment waarop deze veel vocht en, warmte krijgt, zooveel mogelijk uitgesloten wordt. Algemeen wordt opgemerkt, na diep ploe gen niet direct zaaien, maar de voor even laten vast komen, opdat de grond niet te droog en tevens te hol zou liggen bij bet zaaien. Ten opzichte van juiste bewerking loopen de meeningen geweldig uiteen, mo gelijk is elke opmerking soms ad-rem, mo gelijk ook onder alle omstandigheden mis plaatst. Stand. Het algemeen oordeel is, dat een dichte stand, indien de verdere facto ren tot ontwikkeling van de zwammen goed zijn, deze de ziekte meer in de hand werkt dan een normale of dunne stand. Hierbij sluit aan bij voorkeur machinaal zaaien, de rijafstand niet te nauw nemen en zoo mogelijk richting N.Z. zaaien, op dat het zonlicht zooveel mogelijk benut worde. Als beste voorvruchten worden aange geven: Hakvruchten (behalve vroege aard -appelen), spinazie, radijs. Alc idecht: gerat, wg&i, twrwo. "Wit op wit wordt afgeraden, dat wil niet zeggen, dat bijv. drie maal wit abso luut op een mislukking moet uitloopen. In de practijk ia bewezen, dat, indien de bodem niet besmet is dit best kan. B.v. kwam het volgende resultaat van een proefnemer binnen: 1930 haver, 1931 gerst, 1932 tarwe op hetzelfde perceel, volledige bemesting, geen last van voet ziekte, opbrengst 21 maal 75 K.G. Tijd van zaaien. De algemeena meening is, dat laat zaaien remmend op het optreden van de voetziekten werkt. In verband biermede wordt onderploegen, waarbij de eerste ontwikkeling ook naar een later stadium verschoven wordt en in bietenland zaaien, wat automatisch iets later geschiedt, aanbevolen. Daar de schimmels een zekere maxi mum-temperatuur noodig hebben om te besmetten en later zaaien meestal met la ger temperatuur samengaat, ligt hierin mogelijk de verklaring. Soort. Aangaande verschil in vat baarheid van de verschillende rassen wor den geen verschillen geconstateerd. Vermoedt wordt door enkelen, dat „Ju liana" door zijn mindere bladrijkdom wel iets gunstiger zou kunnen blijken. Bemesting. De algemeene mee ning is niet te veel stikstof geven en voor al zorgen, dat geen gebrek aan fosforzuur is. Ook gebrek aan stikstof schijnt de voetziekte te bevorderen, terwijl kali in direct goed kan werken, aangezien het steviger planten geeft. Onkruid. De aanwezigheid van veel muur en dergelijke kan voetziekte be vorderen. Eigenaardig is, dat op jongen, kalkrij- ken bodem de ziekte sterker optreedt dan op ouderen, minder kalkrijken bodem. Of groote geilheid van bet gewas een grootere kans op optreden van voetziekte zal geven is niet bekend. Het lijdt wel aan geen twijfel, dat goede vruchtwisseling één van de beste middelen is om de voet ziekte te beteugelen. De groote landbouwtentoonstelling in Berlijn. Over de pluimveetentoonstelling te Berlijn heb ik de lezers reeds eenige ja ren verslag uitgebracht en deze tentoon stelling trok miji dan ook in vorige jaren naar Berlijn toe, terwijl de daarmede ge paard gaande landbouwtentoonstelling mij minder interesseerde. Dit jaar kwam bet echter geheel anders uit en bleek de landbouwtentoonstelling zóó belangwek kend dat de kippenzaak er door op den achtergrond geraakte. Er komt bij dat een week te voren Leipzig zoo'n gewel dige hoeveelheid kippen bijeen gebracht had, dat de 5000 te Berlijn daarbij maar weinig leken. Maar indirect is toch ook wat er op landbouwgebied gebeurt voor ons van groot belang, want de landbouwpolitiek beheerscht de pluimveepolitiek en in zoo verre zijn we daar dus van afhankelijk. Zooals ik de vorige keer reeds beschreef gaat de eigenlijke tentoonstellingslief- hebberij daar buiten om, deze wordt veel minder door economische kwesties be heerscht. Deze groote landbouwtentoonstelling, welke van uit het geheele rijk de voor aanstaande landbouwers naar Berlijn trekt, was vroeger de groote show waar de boer het nieuwste op zijn gebied aan werktuigen en andere techniek leerde kennen. Geheel Berlijn stond in het tee- ken der groene week, aldus genoemd, naar men zegt, naar de groene kleeding der buitenmenschen. Inderdaad treft men in de straten en in café's in deze week enorm veel groene hoeden en groene jas sen aan. Ditmaal was het de eerste groene week onder het nieuwe regime.en had men, evenals met zooveel andere zaken, geheel gebroken met den ouden toestand. Het was feitelijk geen tentoonstelling meer uitsluitend voor onderricht van de boe ren, doch 't was een tentoonstelling voor stedelingen, met het doel hen te laten zien waarheen de landbouwpolitiek der vorige regeeringen het land gebracht had en tevens met het doel de stadsbevolking weer naar het land terug te brengen en vooral de overbevolkte industriestreken weer aan het platteland de overtollige ar beidskrachten af te staan. Tevens was er evenals vroeger nog aan verbonden de tentoonstelling van landbouwwerktuigen, enz. Het geheel werd gesymboliseerd door een reusachtige foto van rijkskanselier Hitier, niet minder dan 12 meter hoog, opzichzelf reeds een wonder van toto- techniek. Deze foto stond tegen den ach terwand van de entree-hal en werd om geven langs de andere wanden door foto's van verschillende typische boeren-rassen uit Duitschland. Aan de voeten van dit geweldige beeld stond een sterk vergroote ploeg als symbool van den landbouw, het begin en het einde van het werk van den landbouwer. Bovendien nog een paar oud-Germaan- sohe ploegen, die opgegraven zijn en be wijzen dat er voor den tijd dat de Ro meinen hun rooftochten in Noord-Euro1- pa gingen ondernemen, reeds een flink 'ontwikkelde Germaansche landbouwcul- tuur bestaan moet hebben. Minister Dar- ré wees er in zijn openingswoord dan ook op dat het verhaaltje, dat de oude Ger manen luie kerels waren die den geheelen dag op berenhuiden lagen te dobbelen en bier dronken, geheel uit den tijd is en dat de Germanen den landbouw al uit stekend wisten te beoefenen. Het nieuwe regime is er op uit het zelf respect van den boerenstand weer te ver- hoogen en gaat ook van de grondstelling uit, dat eerst de boerenstand weer gezond gemaakte moet worden, vóór de rest van da maatschappij weer terecht kan konten. Yanult d« «wesM*! .aa den boeren stand komt men in de wal welke da ge schiedenis van den boerenstand van af de eerste middeleeuwen aangeeft en ziet men langs een wand van 40 meter langte een dikke roode lijn welke in verschillende perioden der geschiedenis daalt en stijgt. De verschillende gebeurtenissen welke tot vooruitgang of achteruitgang van den boerenstand aanleiding gaven worden gememoreerd en verschillende interes sante teekeningen, stichtingsoorkonden van hooge waarde, liggen op de tafel langs den wand om een en ander duide lijk te maken. De wand tegenover deze voorstelling werd in beslag genomen door een voor stelling van de tegenwoordige organisatie van het landbouwwezen in Duitschland, vanaf de vereeniging van boeren in het kleinste dorp tot aan het ministerie van landbouw toe. Dan volgt in een andere zaal de verkla ring van het rassenvraagstuk. Van de verschillende menschenrassen in Duitsch land zijn levensgroote teekeningen opge hangen, evenals schedels en gipsafgiet sels van verschillende typische vertegen woordigers dezer rassen. Tevens blijkt door tal van voorstellingen in deze zaal hoe de sterfte onder de ouden van dagen steeds afneemt, evenals de geboorte, zoo dat er steeds meer oudere menschen ko men, niet tot productieven arbeid ge schikt en steeds minder flinke, krachtige jonge menschen. Op deze manier wordt aangetoond hoe Duitschland „vergrijst", en op den duur te gronde moet gaan als er geen verbetering komt. Deze verbete ring nu moet komen door de overtollige arbeiders uit het Westen en de families die in de steden in krotwoningen te gron de gaan, weer naar het land te brengen en wel vooral naar Oost-Duitschland, dat zeer dun bevolkt is en waar massa's hectaren krachtige grond beschikbaar liggen om bebouwd te worden en deze menschen weer een gezond bestaan te verzekeren. Een geheele zaal was gewijd aan het leven der boeren, groote modellen van al lerlei soorten boerenhoeven, allerlei boe rendorpen, enz. wezen den bezoekers op de verschillende wijzen van landbouw in Duitschland. Teneinde de Duitsche land bouwproducten meer bekend te maken waren er aparte zalen ingericht voor mais, tabak, aardappelen, tarwe, rogge, enz. en daarnaast werd een reuzen-de monstratie gehouden van de vleeschvoor- ziening van Duitschland, waarbij men be gon in de modelstal met prachtig vee en alle stadia van het slachtbedrijf doorma kend, eindigend in de copservenfabriek. Uit dit schetsje van deze tentoonstelling zien we al wel dat dit jaar de groene week wat bijzonders was en een bezoek overwaard. DR TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezon den aan Dr Te Hennepe, Diergaardesin gel 96 a te Rotterdam. Postzegel voor ant woord insluiten en blad vermelden. Van 1522 Febr. VLISSINGEN. Ondertrouwd: G. E Sommeling. 21 j. en P. van Keulen, 19 j. Getrouwd: A. A. de Bruijne, 26 j. en N. J. Lameijn, 21 j.; F. van Vlaanderen, 34 j. en J. van der Weele, 34 j. Bevallen: M. R. Quasters, geb. Dert, d.; E. M. Nieuwersteeg, geb. de Block, 2 d.; M. Luwema geb. Bertijn, z.; E. G. Hac- cau, geb. Dorleijn, d.; J. F. van Kralin gen geb. van Kapel, d.; B. J. van der Endt, geb. de Vos, d.; T. J. van der Peijl, geb. de "Waal, d.; E. A. Lute, geb. Klaas- sen, d.; M. Kuijper geb. Florusse, d.; T. Kort geb. de Ridder, d.; G. Ardewijn, geb. Houchon, d; B. J. van Rietschoten geb. Lenderink, z.; W. van Reema, geb. van Biemen, z.; M. Kroon geb. Keersema- ker z. Overleden: L. Nieuwersteeg, 1 dag; J. Adamse, 64 j., vrouw van B. H. de Wil ligen; A. Meerman, 52 j., man van J. S. de Ridder. (Vliss. Gt.) Van 1522 Febr. KRUININGEN. Ondertrouwd: Arnoud van den Berge, 46 j. en Josina van de Velde, 39 j. Getrouwd: Dingenia Marinua Pekaar, 25 j. te Ierseke en Marina Blaauwkamer, 27 j. Geboren: Pieter Nicolaas, z. v. Zacha- rias Oom en Pieternella Felius; Cornelia Regina, d. v. Cornelia Marinus van Oef- felen en Helena Gatharina van Eijkeren; Elizabeth Johanna Maria, d. v. Gerardua Balthazar Balkenstein en Josephina Mar- garetha Odilia Motké. Overleden: Adriaan Minnaar, echtge noot van Johanna Pouwer, 44 j.; Cornelia Driedijk, weduwnaar van Cornelia Daal- man, 85 j. Van 1623 Febr. IERSEKE. Huwelijks-afkondigingKa- rel Jan van IJsseldijk, 22 j. jm. en Maatje van Liere, 20 j. jd. te Borssele. Ondertrouwd: Petrus Cornelius Adria- nua Josephus Schrauwen, 25 j. jm. te Roosendaal en Elisabeth Jobdna Courtin, 26 j. jd. Geboren: Marinus Jacobus, z. v. Dingo- nis Meijaard en Magdalena Pekaar. Overleden: Jacobus van Liere, 53 j., ongehuwd. WISSENKERKE. Getrouwd: Leendert Ringelberg, 30 j. en Pieternella Nelisse, 28 j. Geboren: 18, Pieter Adriaan, z. v. Cor nelia Koole en Maria Leuntje de Moor, 18, Grietje Maria, d. v. Marinus de Mol en Adriana de Smit.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 7