AKKER.CACKETS HONIG'S OSSESTAARTSOEP. 6 borden voor 20 ets.® ZWANEN BERG'S <$fc. groenten ,n bl,k Uit de Provincie Icjgasonte Mu-JdesUrv^, J Speciaal geconserveerd voor ~sC behoucf van dsn verschen smook. Veertien soorten. vinei ën en gemeenten, luidde het antwoord der Regeering. Het deibat liep gisteren in hoofdzaak over de vraag of de Regeering het recht had aldus op te treden tegen de K.E.M.A. Een bepaalde uitspraak werd niet ge daan. De meeningen waren verdeeld. De Regeering staat op het standpunt, dat zij op economische en technische gron den, in 'het belang van het onderwijs en ook in 't algemeen belang alsmede om financieels redenenen, de controle moet opeisclien over een instituut als de K. E. M. A., die de industrie in een dwangposi tie brengt. De heer Schouten sprak tenslotte de verwachting uit, dat de Regeering mid delen zal gebruiken, waarvan een recht staat zich pleegt te bedienen. Districtsvergadering Ned. Chr. Land- arbeidersbond. Gistermiddag hield de N.G.L.B. in het Schuttershof te Goes een districtsverga dering voor Zuid- en Noord-Beveland. De voorzitter de heer P. Luikenaar heet in het bijzonder de beide hoofdbe stuurders de heeren Oudekerk en Vinger ling, alsmede ds Hetebrij van Rilland en de heer A. de Lange, voorzitter van den Chr. Besturenbond welkom. Na een inleidend woord van dm voor zitter, sprak de heer A. Vingerling de vele aanwe .gen toe. Spr. wees ©r eerst op, welk een mooie eigenschap de trouw in het menschenle- ven is. Van de leden van den N.G.L.B. mag ook trouw verwacht worden, trouw aan het BondsvaandM, waarin geschre ven staat: „Wees sterk, o gij volk des lands, spreekt de Heere". De landarbeiders moeten dus sterk zijn en de zwakheid, die ze zoo lang in het Zuiden van ons land hebben meegedra gen, afleggen. Het geloof moet ons daar toe de kracht geven. De opwekking om sterk te zijn geldt het eenvoudige, misschien verachte volk des lands en komt ons van Godswege toe. We staan hier nog maar aan het begin van het werk der Chr. vakorganisatie. Haar vanaf dat begin moet ook op trouw gerekend kunnen worden. Hier woont een volk van eenige duizen den landarbeiders bijna zonder eenige rechtsregeling die moeten leven van ten lager loon dan in andere landbouwstre ken. Er zullen in de toekomst daarom nog vele moeilijkheden moeten worden overwonnen. En dat kan alleen, als op trouw gerekend kan worden. Het wemelt hier van ongekroonde ko ningen, die zich van God noch beginselen in de practijk iets aantrekken en mis schien him houding nog goed praten met vrome woorden. Daartegen kunnen onze dominé's preeken, wat ze willen. Daar tegen kan men van andere zijde procla maties uitvaardigen, zooveel men wil. Het eenige middel daartegen is, dat onze landarbeiders hun taak begrijpen. Wat de vakorganisatie bij eensgezind optreden kan bereiken, is een vraag, die in andere streken van ons land is beant woord. Maar dat kost strijd en offers. Er wacht ons' veel werk in Zeeland. Helaas zijn er nog arbeiders, die pas het nut van organisatie inzien, als ze „los" worden. Dezulken moeten worden be arbeid. Als we zien het groote verschil tus- echen het „toen en nu" zal ons dat prik kelen tot trouwen arbeid voor de vak organisatie. Tweede spreker was de heer H. Oude kerk, secretaris-penningmeester van den N.G.L.B. Spr. wees op den verblijdenden groei van de Chr. vakorganisatie, die den laat- sten tijd valt waar te nemen. Maar groote hulde willen wij toch brengen aan haar oprichters. Zij hebben de Chr. vakorgani satie in het leven geroepen, toen er nog geen sprake was van werkloozenuitkee- ring. Die oprichting was een daad van geloof om den arbeid te stellen onder het licht van Gods Woord. Datzelfde geloof moet ons ook heden en morgen bezielen. Spr. herinnerde aan den arbeid der sociale voortrekkers in de vorige eeuw. Toen is gepredikt, dat het Christendom ook een boodschap heeft voor het maat schappelijke leven. De Chr. vakbeweging is veel meer dan een middel tot loonactie of een automaat voor dagen van werkloosheid. Ze staat niet los van het geestelijk leven, maar be hoort bij den Christelijken arbeid, dien wij te verrichten hebben. Op het eerste Chr. sociaal congres van 1891 is de grondslag gelegd voor het werk der Chr. vakbeweging. Het duurde lang, eer de Christenen dat inzagen. Ze zaten vastgeroest in het economische libera lisme en zagen niet in, dat, waar het Evangelie schijnt, de sociale misstanden niet kunnen blijven voortbestaan. De toestan'd van de landarbeiders was slecht en beantwoordde niet aan den eisch van Gods Woord. Toen in 1907 de regee ring een rapport over den toestand der landarbeiders deed uitbrengen, waren de landarbeiders zelf nog in diepen slaap. We zijn politiek eerder dan sociaal ontwaakt. En in lOiO op de Chr. eooiale conferentie moest nog gezegd, dat het de landarbei ders mankeerde aan saamhoorigheid. Het organisatiebesef moest groeien. In 1914 werd de Chr. Landarbeidersbond op gericht met 300 leden, een Bond, die niet van boven af is opgelegd, maar van onde ren op gegroeid. We kunnen ons niet in denken, hoe moeilijk de strijd is geweest voor die georganiseerde arbeiders. Voor hen was vaak geen arbeid. Ze hadden te lijden van onkunde en laster. Het etiket „rood" werd hun opgedrukt. Mid denstander, werkgever en mede-arbeider zagen ze liever gaan dan komen. Die pioniers hebben zware offers ge bracht Ontelbaar waren de moeilijk heden, die moesten worden overwonnen en die hun soms ook in den weg werden gelegd door menschen, die met hen 's Zon dags in de kerk zaten, door menschen, die niet inzagen, dat de Christen nog een andere taak heeft dan 's Zondags naar de kerk te gaan. De gedachte moest er uit, dat we „maar arbeiders" waren. De Bijbel en de Catechismus zijn er ook voor den landarbeider. De arbeider moest zich be wust worden, dat hij mensch Gods is. Als dat besef levendig is, mogen we eischen aan het leven stellen. Berusting mag slechts gepredikt, indien we alle wettige middelen hebben aangewend. Van het begin af aan werd aangedron gen op medezeggenschap bij het vaststel len van het loon. Als eisch van het Chr. beginsel werd gewerkt voor de collectieve arbeidsovereenkomst De Chr. vakorganisatie is er niet voor de werkloosheidsverzekering. Ze stelt veel hooger doel. Ze is een geloofswerk. Omdat er van 1922'24 zoovelen den Bond hebben verlaten, wil spr. de dingen scherp zeggen. De Chr. vakbeweging is geen pruimeboom, waaraan men maar te schudden heeft. De N.C.L.B. telt nu 27000 leden. De landarbeidersstand, die vroeger nergens binnen kon komen, en overal genegeerd werd, heeft nu collectieve contracten ge kregen en mag spreken met boeren, bur gemeesters en ministers. We danken dit aan den zegen van God Almachtig. We zijn gewassen in dit land. Overal zitten de afdeelingen. Nu dreigt in deze economisch moei- lijke "tijden het gevaar van moedeloosheid. Laten wij ons echter sterken in den Heere onzen God om onze taak te volbrengen. De vakorganisatie is geen afgod, maar moet in dienst van God gesteld worden. Daarom geen gekanker, maar gebruik gemaakt van de organisatie, waardoor we kunnen spreken. De taak van de organisatie is zwaar. Ze eischt van de boeren overleg, ook om vergiftiging van het platteland te voorkomen. Wij danken God voor de mooie orga nisatie, die wij hebben en willen in het geloof ons ideaal vasthouden. Spr. wekt de getrouwde leden op, met hun vrouwen eensgezind en opgewekt de moeilijkheden te dragen. Als de vakorganisatie er niet was (N.S.B.'ers en liberalen liggen op den loer) zou het loon voor de landarbeiders zeker niet meer dan 10 cent per uur be dragen. Daarom houden we haar sterk en gezond. Als we ons diep afhankelijk van God weten zullen we den moed niet laten zakken, maar in Zijn kracht verder ar beiden. Nadat Ds Hetebrij een slotwoord had gesproken, ging Z.Eerw. voor in dank gebed. Notariaat. Bij Kon. besluit is benoemd tot notaris binnen het arron dissement Middelburg, ter standplaats Hulst, N. M. J. H. Pijls, cand. notaris te Kloosterzande, gem. Hontenisse. Voor f 1.80 per week kunt U in het bezit komen van een N.S.F. of Philips- toestel met electrodynamische luidspre ker. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Vere e n i gi n g de K. A. H. A. (Comité tot verkrijging van een kanaal kinderfeest!, maar Sit is vooral een kwes tie van financiën. Toch wil de Oranjever- eeniging ditmaal iets meer doen dan vorig jaar. Ingekomen is o.a. een schrijven van B. en W. betreffende het weergevonden vaan del van de kroningsfeesten. Dit vaandel is thans, gelijk de 'bedoeling was, in de trouwzaal geplaatst en desgewenscht kan de Oranjevereeniging er 'bij haar feesten over beschikken. Volgens verslag van den penningmees ter, de 'heer J. Donner, bedroegen in 1933 de ontvangsten f 756.61 en de uitgaven f 745.59. De voorzitter deelt vervolgens mede, dat het bestuur 'het plan 'heeft op 7 Maart a.s. „Neerlands Oranjefilm" te vertoonen, gevolgd door een Zeeland-film. Het bestuur wil de kinderen 10 ct. laten betalen, de leden 30 ct. en de niet-leden 50 ct. Mogelijk komt bier nog belasting bij voor de kinderkaartjes. B. en W. moe ten hierover nog beslissen. De heer J. Steketee wil de entree voor de kinderen op hoogstens 10 ct. be palen. Zelfs al moet hier belasting af. De heer Donner wijst op de hooge kosten. Na nog eenige discussie wordt de toegang voor de kinderen op 10 ct. be paald. Nader wordt nog besloten tot twee avondvoors tellingen De voorzitter stelt vervolgens aan de orde wat door de vereeniging zal ge daan worden op 30 April a.s., den 25sten verjaardag van Prinses Juliana. De heer A. J. Potter wil dezen dag als een gedenkdag vieren, met klokgelui, kin- der- en volkszang, en des avonds een of meerdere samenkomsten, waarin een dankrede kan gehouden worden. Ook an dere heeren spraken in gelijken geest. De heer Rothuizen meent, dat 31 Augustus toch de 'hoofddag moet blijven. De 'heer Steketee brengt nog een aanvullend plan, betreffende 30 April ter sprake, dat door 'het bestuur nader onder het oog zal word'en gezien. De voorzitter keurt nogmaals af, dat enkele buurtvereenigingen dagen gin gen organiseeren, waarop de pot verteerd werd, zoodat voor het eigenlijke Oranje feest geen noemenswaardige gelden over bleven. Hierna sluiting. Vlissingen. In de Nutsspaarbank alhier werd in het jaar 1933 ingelegd f 1.427.680.45 en terugbetaald f 1.336.594.46. Het saldo te goed aan de inleggers verschuldigd be droeg f2.167.637.46. Het totaal aantal in lagen 10.216 en dat der terugbetalingen 6642. Het gemiddeld tegoed per inlegger f309.05. Kloetinge. Dinsdagavond kwam de afd. van den Ned. Chr. Landarbeidersbond in propaganda-vergadering bijeen. Dhr Vin gerling' wees er op, dat we ook in de Chr. vakorganisatie het licht van het Evange lie moeten laten schijnen. Alle leden moe ten trouw ter vergadering komen en hun krant lezen. Er moet vertrouwen gewekt worden. Ook de arbeider is betrokken bij het vaststellen van zijn levensmogelijk heid. De organisatie is het middel tot betere bedrijfstoestanden. Na breedvoerige bespreking sprak Ds Raams een principieel slotwoord. Hij be antwoordde de vraag: Waarom gods dienstig, waarom Christelijk? Wij belijden dat God de schepper is van hemel en aarde. Godsdienstig doen is niet genoeg. We moeten godsdienstig zijn. Het geloof overwint alle tijdgeesten. Het is het ééne houvast, dat nooit beschaamt. D's Raams eindigde met dankzegging. 's-Heer Arendskerke. Maandagavond hield de Vereeniging „Het Groene Kruis" alhier haar algemeens vergadering, die door 15 leden werd bijgewoond. Bij de opening herdacht de voorzitter het feit, dat de vereeniging thans 25 jaar bestaat en gaf hij een resumé van de oprichting en de ontwikkeling der Vereeniging. Begonnen met 41 leden, bedraagt het ledental thans 380, en is op een enkele uitzondering na, ieder die er voor in aan merking komt, thans lid der Vereeniging. De bode-magazijnmeester der vereeniging, die vanaf de oprichting als zoodanig fun- critiseccrde vooral het ecsialiame. Er ia volgens Spr. maar één middel om uit het moeras te geraken. Men moet kiezen tua- schen het fascisme en het communisme. Het fascisme wil regeeren van bovenaf en alleen door deskundigen en niet door hansworsten. Spr. kondigde de corpora tieve staat aan. Enkele malen werd door sommige aan wezigen geïnterrumpeerd, doch nadat door dhr Dekker gedreigd was met uit de zaal te laten zetten, kwam hieraan een einde. Vele schriftelijke vragen werden inge diend. In de beantwoording ging de Spr. zoo ver, dat hij de tegenwoordige minis ters en volksvertegenwoordigers grappen makers noemde. Aan het eind van de vergadering werd verzocht staande het Wilhelmus te zingen. Wie hier niet mee instemde, kon de zaal verlaten. Zeker 85 pet. der aanwezigen verliet toen de zaal. Naar wij vernemen zijn enkele, vroeger liberale, boeren tot de N. S. B. toegetre den. Als voorzitter van het Burg. Arm bestuur is benoemd dhr H. van Leerdam. Het 5-jarig dochtertje van Dr Mey- nen alhier had het ongeluk van den zolder te vallen en haar arm op twee plaatsen te breken. lerseke. In het bericht betreffende de oprichting eener Geref. Mannenvereeni- ging staat als bestuurslid o.m. genoemd Ab. Sinke, bedoeld is J. M. Sinké Jzn. Rilland-Bath. Maandagavond hield de schocivereen., waarvan de Ghr. school aan den Hoofdweg alhier uitgaat, de jaarlijksche ledenvergadering, welke goed bezocht was. Uit het verslag van den secretaris-penningmeester bleek, dat het afgeloopen jaar een droevig verlies was geleden door het overlijden van een der bestuursleden!, dhr J. v. 't Leven. Een woerd van nagedachtenis werd aan dit verlies gewijd. Schoolgebouw en leermid delen waren in goeden staat, terwijl de financieele positie vrij gunstig is te noe men. Door het hoofd der school werd aan de hand van gepubliceerde cijfers een uiteenzetting gegeven van het openbaar en bijzonder onderwijs, uit welke verge lijking bleek, dat niet de bijzondere, doch de openbare scholen het onderwijs hebben duur gemaakt. De aftredende be stuursleden de heeren J. Rooze en J. van Zweden werden herkozen. Colijnsplaat. Gisteravond vergaderde al hier de afdeeling Ziekenhuisverpleging, van de vereeniging „Het Groene Kruis" onder voorzitterschap van Dr L. P. Maas. De vergadering was niet druk bezocht. Uit de rekening van den penningmeester, dhr van Dis, bleken de volgende cijfers: begin- saldo f 1090.55, inkomsten f 2444.81, uit gaven f2098.70, eindsaldo 1436.66. Stand reservefonds per 31 Dec. 1933 f 1285.06. Over 1933 zijn in totaal aan verplegings- gelden uitgekeerd f 591.20 aan 13 patiën ten in totaal 236 verpleegdagen. Besloten werd om aan 13 leden nog uit te keeren de som van f 667.60. Overgebracht werd in het reservefonds f 400. Deze afdeeling telde op 31 Decem ber 1933 1168 leden, waarvan 975 betalen- den. Vrijdag werd in de zaal boven de Bewaarschool de vierde of laatste winterlezing in dit winterseizoen, uit geschreven door den kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente te dezer plaatse, gehou den. Ditmaal trad op Ds H. Veenstra, Geref. pred., die, na met enkele woorden door Ds Bons te zijn ingeleid, de aan dacht van zijn talrijke toehoorders be paalde bij het onderwerp: Wat is de hel? Spr. ging na den oorsprong van het woord hel, dat wij hebben te zoeken in Ge-Hennah, het dal van Hinnom, waar de afschuwelijke heidensche eeredienst met kinderoffers werd bedreven. Vandaar dat men er later de gedachte van een eeuwig huis der smarten aan ging ver binden, met de pijn van het vuur, de troosteloosheid der duisternis, het al tij d- wroegende geweten. De H. Schrift spreekt ook van een tweeden dood, en beduidt daarmee het eeuwig verlaten zijn van Ingezonden Mededeeling. Hulst-Axel). Men meldt ons: Het bericht in een vorig nummer, dat door het alge meen bestuur van bovengenoemde vereeni ging zou besloten zijn de actie der ver eeniging stil te leggen of geen voortgang meer te doen vinden is onjuist, kan ook niet juist zijn, daar voor zoodanig besluit een beslissing van een algemeene leden vergadering zou noodig zijn. Waterschappen enz. Bij Kon. besluit is benoemd tot voorzitter van het bestuur der waterkeering van den calamiteuzen Jonk vrouw-Annapolder H. van der Maas te Kats. Aan J. Vogelaar te Krabbendijke, is op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het bestuur van het waterschap de Valkenissegeul. Middelburg. Tot concierge-schrijver van •hét Burgerlijk Armbestuur (vac. dhr W. J. Akkerman) is benoemd dhr A. P. van Aalst, agent van politie, alhier. Goes. Oranje-vereeniging. Gis teren vergaderde in het Schuttershof het bestuur van de Oranje-vereeniging met de afgevaardigden, der buurtvereenigin gen. De voorzitter, dhr J. 1. v a n B a 11 e - goyen de Jong herinnerde herdenking van Willem van Ora^e, en het kinderfeest op 31 Augustus. Men heeft wél getoond, meer te verlangen dan een geerde, werd dank gebracht voor zijn toe wijding en ijver. Volgens aan de vergadering overgeleg de rekening en verantwoording van den penningmeester, hebben de ontvangsten over 1933 bedragen f 1608.05, waaronder een goed slot van 1932, groot f 768,37; de uitgaven bedroegen f 662,66, alzoo een goed slot over 1933 van f 945,39. In de vacature, ontstaan door het ver trek van het bestuurslid, dhr J. Bommel- jé, werd als zoodanig gekozen dhr J. Na- gelkerke. Tot afgevaardigden naar de vergade ringen van de Prov. Zeeuwsche Groene Kruisvereeniging en naar die van de Prov. Zeeuwsche Vereeniging tot bestrij ding der tuberculose, werden herbenoemd de heeren M. Mol en Z. de Ruiter en tot plaatsvervanger dhr K. Janse. Nadat de burgemeester de vereeniging had geluk gewenscht met haar 25-jarig bestaan, werd de vergadering gesloten. Wolfaartsdljk. Maandagavond werd al hier vanwege de N. S. B. een openbare vergadering gehouden in het gebouw Ta- venu. Ongeveer 100 personen waren aan wezig. Dhr J. Dekker, groepleider te Goes, opende de vergadering en gaf vervolgens het woord aan dhr Overwijn i'.r \s—k over: „Het opkomende Faaow ^x God in de hel. In de hel is verscheiden heid. Er is verschil van zwaarte in straf. Ook in de hel komen Gods liefde en ge rechtigheid tot uiting. Wij weten slechts weinig bijzonderheden van de hel. De Schrift openbaart er ons maar weinig van. Dante heeft gemeend er meer van te weten. Doch het meeste van wat hij schreef is fictie. Dit echter weten wij wel, dat men in de hel niet valt in handen van den duivel, maar in de handen van God. En Zijn barmhartigheid is groot. De hel is zoowel een verblijfplaats voor de duivelen, als voor de menschen, die met den duivel een verbond sloten. Dit contact blijft eeuwig bestaan in den poel des vuurs, tenzij men redding in Christus heeft verkregen. Wissenkerke. Maandagavond hield de Chr. Werkmansbond zijn jaarvergade ring. De heer Deumer hield een inlei ding over Psalm 77, zulks in verband met het 30-jarig bestaan der vereeniging. Op voorstel van het bestuur werd aan den oprichter Ds Smelt en de latere eere voorzitter Ds van de Linde een telegram gezonden, waarin de vereeniging haar dank uitspreekt voor de verleende mede werking. De ziektekas sloot met een batig saldo van f283. De vereeniging telt thans 160 leden. IflW Hier een scheut en daar een steek, hangerig, rillerig, koortsig en lusteloos? Gij hebt kou gevat I Neem een "AKKERTJE" en nog een als Ntdmrlandtdi Ge naar bed gaat. Morgen Product voelt Ge U 'n ander mensch. AKKER-CACHETS helpen buitengewoon bij Griep, Influenza, Spierpijn Kiespij n. Hoofdpijn en Rheumaliek. Per 12 stuks slechts 50 oanl. Gebruikt dut voortaan uitsluitend t Volgens recept van Apothekor^Dumont "AKKERTJES" Een voorstel om de statuten in dier voege te wijzigen, dat een weduwe in de rechten en plichten kan treden in het ziekenfonds, vond geen meerderheid. Bepaald wordt, dat, indien de vereeni ging wordt ontbonden, de kasgelden ko men ten bate van de Ned. Herv. Kerk te Wissenkerke, Kamperland en Geersdijk. (Oud artikel spreekt enkel van Wissen kerke). Voorstel van de onderaf deeling Kam perland, om de vereeniging aan te sluiten bij den Chr. Nat. Werkmansbond, werd aangehouden. Dhr Te Gussinklo hield daarna een toespraak. Spr. zegt o.m. dat hij 25 jaar geleden hier kwam en na kennismaking met de vereeniging, steeds de vergaderin gen heeft bijgewoond. Het is voor hem al tijd iets aantrekkelijks geweest, met het oog op het broederlijk samenzijn der le den. Het werk van het ziekenfonds heeft hem vele malen verbaasd doen staan. Veel werk is uit de handen van de dia conie genomen. Daar het vertrek van spr. aanstaande is, wenscht hij de vereeniging kracht en Gods zegen toe, om staande te blijven tusschen de vele stroomingen van dezen tijd. Namens de vereeniging dankt dhr Deu mer dhr Te Gussinklo voor alles wat hij is geweest voor de vereeniging. Daarna werd dhr Te Gussinklo staande Gezang 99 vers 3 toegezongen en sloot dhr Te Gussinklo deze vergadering met gebed. Vrouwepolder. De afd. Gapinge van den Bijz. Vrijw. Landstorm hield Maandag avond in de Ned. Herv. Kerk haar jaar lijksche bijeenkomst, onder leiding van burgemeester Louwerse. De voorzitter deelde mede, dat de afdeeling thans 29 leden telt. Allereerst werd de film van het nationaal défilé in Amsterdam ver toond, waarna de heer P. G. Laernoes uit Vlissingen in een rede wees op de liefde tot 'het 'Oranjehuis bij1 een groot deel van ons volk. Vervolgens werd de film ver toond van de in 1933 te Hulst gehouden landdag, waarna Overste Bierman sprak over 'het doel en wezen van den Land storm. Hierna ging hij over tot het uit reiken van de behaalde brevetten aan de volgende personen: J. J. Franse, konings- sdhutter met 197 p.; J. Aarnoutse 194 p.; A. Arendse 192 p.; H. Paauwe 187 p.; P. Dekker 185 p.; J. Looise 185 p.; G. de Nood 184 p.; 'M. Göedbloed 183 p.; A. van Tatenhove 183 p. en J. van Keulen 180 p. Staande de bijeenkomst traden 4 nieu we leden tot de afdeeling toe. Namens de landstormers sprak de burgemeester een woord van dank tot dé beeren Laernoes en Bierman voor bet gebodene, waarna hij de bijeenkomst, nadat twee coupletten van 'het Wilhelmus, door alle aanwezigen staande waren gezongen, sloot. Westkapelle. Dinsdagmiddag vereenig- den zich in bet gemeentebuis het college van B. en W. met eenige gemeentenaren om afscheid te nemen van den heer G. de Leeuw, opperwachtmeester der Kon. Marechaussee. De burgemeester dankte dhr de Leeuw voor alles wat hij in het belang van West kapelle heeft gedaan in de afgeloopen ja ren. Gedurende zijn verblijf alhier zijn de toestanden veel verbeterd, wat zeer zeker te danken is aan zijn tactvol en recht vaardig optreden. Daarna bood spr. hem, mede namens de overige aanwezigen, als bewijs van groote dankbaarheid een fraaien barome ter aan. De heer de Leeuw dankte den burge meester voor zijn waardeerende woorden, voor het geschenk en voor de medewer king, die hij bij de vervulling van zijn taak steeds heeft ondervonden. Ook richtte spr. een speciaal woord van dank tot den gemeenteveldwachter, dhr J. Stoel, voor diens bereidwilligheid om hem steeds van dienst te zijn. Spr. zegt, in den loop der jaren West kapelle lief te hebben gekregen. Hierna voerden nog de gemeenteveld wachter en weth. Louwerse het woord. Het gezelschap bleef daarna nog eeni- gen tijd gezellig bijeen. Biggekerke. Maandag hield de Coöp. Weegbrug „Ons Belang" een algemeene vergadering onder leiding van dhr L. Si- monse Lz. Sr. Uit het jaarverslag bleek dat 50 pet. minder is gewogen dan to vorig jaar. De jaarrekening gaf een slot dat gedeeltelijk werd aangewer afschrijving van de leening, die bij richting is gesloten. Deze kan daara.or worden verminderd tot f45. Het aftre dend bestuurslid dhr Abr. Janse werd herkozen, de weger dhr A Simpelaar

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2