te koop. DE ZEEUW Huidlijders IrjjfmacMne IrUfmaGhine TWEEDE BLAD. Violet Vaughan Uit de Provincie 3t van 1929. Arnemulden. FEUILLETON. D« minister heeft met afkeuring ken nis genomen van het besluit der Deut sche Reichsbank inzake de betaling van renten door Duitsche schuldenaren. Den leden, die in overweging geven, gebruik te maken van de clearingwet, merkt de minister op, dat zoolang hot nog moge lijk blijkt, met Duitschland regelingen te treffen, die een betrekkelijk bevredigende transfer van rentebetalingen waarborgen, het de regeering voorkomt, dat van dit scherpe middel geen gebruik moet wor den gemaakt. J\fübwi\cduxL D.D.D. Geneesmiddel tegen HUIDAANDOENINGEN DP: ICRETAIRE. ordstraat L 110, tie 1110.- riehandel YERSEKE in blik 55 ct. flappen 1.15. cent per kilo, ch ƒ1 Is, St.-Jansstraat tarren, Lemoen- b, Rolsleewielen, feeren, Lemoenen. Llectr. Smederij, 24, Middelburg groote Mahonie ^t, Notenhouten net spiegels en tn Buffet. Iwe Haven 118, Jaar garantie Jnehandel YERSEKE turn TE HUUR, te aanvaarden. 't Zand. [d Philips-Radlo- iwden luidspre- I. ƒ85. Gebruikte ibr. licht Motor- I- en Radiohan- laurens, B 62. Zeeuw" wordt fczien, maar door Blezen. Vandaar, vertentie in dit ^ewenschte doel tie f 50.— inehandel YERSEKE DP: DERTSE, aweert, Telef. 5. 3de Kalfskoe- i, B. Souvenir lema'a Unie lek. met 9.9. |t. Jooslard, Tel. 8 vraagt idster N. H. D. Boekhandel Vlissinge,n. VAN DINSDAG 20 FEBR. 1034, Nr 110. BEGROOTING VAN ECONOMISCHE ZAKEN. Maatregelen ten bate van het bedrijfs leven. In de Memorie van Antwoord aan de Eerste Kamer betreffende do begrooting Van Economische Zaken, doet de Minister die leden, welke een tekort aanwezig acht ten in het beramen van maatregelen op Internationaal gebied, opmerken, dat de Regeering in monetair en handelspolitiek opzicht steeds het uiterste heeft gedaan, en bij voortduring doet, om den interna tionalen ecohomischen toestand, voorzoo- ver zij daarop invloed kan uitoefenen, gunstig te beïnvloeden. De handhaving van den gouden standaard is hiervan wel een der be langrijkste voordeelen, terwijl genoeg zaam bekend mag worden geacht, welke bijdragen Nederland heeft geleverd om een uitweg te vinden uit het moeras der internationale handelsbelemmeringen, waarin de wereld steeds verder dreigt te verzinken. Door het innig contact, dat tusschen het departement en het bedrijfsleven be staat, is het mogelijk de gestie van trusts en kartels van nabij te volgen en even- tueele uitwassen binnen zekere grenzen te houden. Of, en zoo ja, op welke wijze in de toekomst van Regeerlngswege maat regelen op dit gebied zullen moeten wor den genomen, zal van do verdere ontwik keling afhangen. Het oogenblik, waarop het geheele cri sis-apparaat op goed geformuleerde rege lingen zal steunen, is zeer nabij gebracht door de uitvoering van de Landbouw er i s i s w e 119 3 3, welke de gelegenheid schept, de crisiswetgeving van een cen traal punt te regelen op den grondslag van een afgerond systeem. De Minister rekent er op, dat zulks nog in den loop van dit jaar geheel zijn beslag zal hebben gekregen. Reeds elders heeft de Minister de op merking weerlegd, dat het beleid van de regeering te zeer was gericht op het ver- leenen van steun aan den landbouw, en te weinig op de instandhouding van de andere bronnen van volkswelvaart, den handel, de scheepvaart en de industrie. Nog aigezien van de vraag of het juist is de steunverleening aan den landbouw af te meten naar het bedrag, hetwelk op de begrooting van het landbouwcrisis- fonds is uitgetrokken, schijnt het niet voor weerlegging vatbaar, dat een groot gedeelte daarvan langs indirecten weg mede ten goede komt aan bevolkingsgroe pen, die rechtstreeks hun inkomen put ten uit handel en nijverheid. Anderzijds schijnt het onbillijk, hetgeen de regeering doet ten bate van de nij ver h e i d, als een geringe hulp aan te merken. De steun welken de nijverheid ondervindt van de toepassing der crisis- invoerwet is, naar de Minister herhaalde lijk heeft kunnen vaststellen in de meeste gevallen van veel beteekenis. Ook de offi- ciëele aansporing tot het gebruik van Nederlandsch fabrikaat is voor menigen bedrijfstak en welkome hulp geweest. Veel zal in dit opzicht kunnen worden bereikt, wanneer de bereidheid tot samen werking van bedrijfsgenooten sterker wordt en men de juiste vormen vin.dt om overbodige en oneconomische concurren tie te weren, zonder het algemeen belang in gevaar te brengen. Indien het algemeene belang dit mee brengt, zal de Minister niet aarzelen mede te werken aan de oprichting van nieuwe industrieën. Tegen bevordering van de werkgelegenheid bij den scheepsbouw be staat het zeer ernstige bezwaar, dat deze de overvloedige tonnage nog verder zou opvoeren. In verband met de handelsbetrek kingen met Duitschland merkt de minister op, dat de verbeteringen ver kregen, vergeleken met het oude verdrag niet uit het oog mogen worden verloren. door E. J. WORBOISE. 9) 'O „Voor de rest van jullie is hij goed ge weest en hij is mijn man, ik mag geen kwaad van hem sprek&i en hij houdt veel van me." „Een soort liefde, waar ik al heel wei nig om zou geven. Ik kan me niet begrij pen, dat men maand na maand, jaar na jaar iemand, die men beweert lief te heb ben, zoo kan martelen, als hij het u doet." Maar het was niet heolemaal zijn schuld, Anne. Hij had er reden, geldige reden voor. Maar laten we er maar niet meer over spreken. Het hindert me maar en jou doet het'verdriet en papa zou ern stig ontstemd zijn, als hij wist, dat we er over gepraat hadden." „Ja, hij heeft ons bevolen te verge ten...." „Een moeder vergeet nooit haar eerst geboren zoon." En mevrouw Warneford verliet langzaam het vertrek, het hoofd schuddend en zachtkens mompelend: „Nooit, neen nooit kan ze die vergeten." Twee uur later was het, als ging er een golf van verwachting door het huis; het diner was klaar om opgediend te worden Inzake de binnenschipperlj wordt gezegd, dat de bevrachtingscommissies bevredigend werkon; voor de binnenschip- perij is een niet onbelangrijke verbete ring bereikt door de wet inzake even redige vrachtverdeeling voor de binnen vaart. Wat de organisatie van de crlsiszorg botreft, merkt de minister o.a. op, dat voor terzijdestolling van de organisaties allerminst vrees mag worden gekoesterd. Door een eenigszins ruimere steunver leening in dit voorjaar op basis der pro ductiecijfers van 1933, hoopt de minister aan den momenteeion nood van volo tuinbouwer» eonigermate tegemoet te komen. De noodlottige algemeene toe stand zal, naar hij hoopt, door uitvoering van een in studie zijnd beperkingsplan aanmerkelijk verbeterd kunnen worden. Een kleine commissie om op korten termijn van advies te kunnen dienen over het sullcervraagstuk heeft de minister ingesteld. Deze commissie beraadt zich over de vraag, of het behoud van den omvang van de huidige teelt de richtlijn van be leid op dit punt voor den eersten oogst n) dan niet zal moeten aangeven. Het lijdt geen twijfel, of zoowel de plaats van de suikerbiet in het bouwplan van den landbouwer als het vraagstuk der werkgelegenheid zal in haar beraad slagingen alle aandacht ontvangen. De ministeivis zich bewust, zoo zegt hij,'van de grootheid der belangen, die hier op het spel staan, en neemt zich voor zijn beslissing niet te nemen, dan nadat hij overtuigd is, dat met alle hier in aan merking komende factoren naar de mate der mogelijkheid voor landbouw en land bouwindustrie is rekening gehouden. Vertrekt de Marine uit Vlisslngen? Blijkens het „Bezuinigings-rapport- Idenburg" ligt het in de bedoeling het on- dercommandement der marine te Vlissin- gen op te heffen en alle marinebedrijven, marine-opleidingen en marine-inrichtin gen hier te lande samen te trekken in Den Halder. i Electrische kachels in groote sor- teering voorhanden. Vanaf f 8. J. M. Pol derman, Goes. (Adv.) Middelburg. Gevonden voor werpen. Dasspeld, W. A. Acda, Zand straat Q 207; Nappahandschoen, Beek man, Noordsingel S 101; p. glacé hand schoenen, Wielemaker, Gortstraat; Broek stuk (zilver), N. Schipper, Koudekerk- scheweg D 119; Nappa handschoen, Bu reau van Politie; Dameshandschoen, N. de Voogd, Noordweg S 212; Zakmes, J. G. Daalhuizen, schilder, Souburg; p. gym nastiekschoenen, Simons, kazerne Noord- straat; Avonddoekje, gem.-veldwachter te St. Laurens; Kinderschoentje, J. de Broe- kert, St. Jorisstraat L 122; Alpenmuts, Huiszoon, Damp.straat F 10; Damesja pon, Lagari, Julianastr. W 10; Port. met inh., de Jonge, Arn. Voetpad F 40; Lorg net, F. de Werk, Bastion N 67; Port. met inh., Mesu, Veersche Singel T 218; Kleer borstel, Bonnet, Brakstraat O 2B9; p. Da- Ingezonden Mededeeling. Vöü^l. e^ttOrtcLeMt en de reizigers konden elk oogenblik ko men. „En daar zijn ze dan eindelijk!" riep Alice, die al drie kwartier lang het hek van de oprijlaan in het oog had ge houden. De oprijlaan liep eerst tusschen twee grasvelden door, voerde dan over een vlak bruggetje, dat de oevers van een saai stroompje verbond, een zijrivier van een saaie hoofdrivier en bereikte dan pas het huis, zoodat Alice allen tijd had om haar moeder, zusters en de dienstboden aan te kondigen, dat 't rijtuig werkelijk in aantocht was. „Hoe zal ze zijn?" zei Esther, die sa men met Daisy verstolen uit het raam van de zitkamer keek. Toen het rijtuig stil hield, trokken de meisjes zich dieper in de kamer terug; maar mevrouw War neford, met een trek op het gelaat, die, naar Daisy en Alice wisten, het kentee- ken was van hooge nerveuse spanning, ging haar gasj in de gang tegemoet. Voor ze de hall bereikte, hoorde ze de stem van haar echtgenoot al. „Mama, mama! Waar is mama nu toch? Ik had vast ge dacht dat ze aan de deur zou zijn om ons te begroeten. Wees voorzichtig met die koffer, ezel! 0, ben je daar, lieve? Ik had je eigenlijk buiten verwacht met dit heer lijke weer. Wel, daar zijn we, zooals je ziet; en dit is Violet. Welkom, juffrouw Vaughan, op Warneford Grange." Juffrouw Vaughan sloeg haar rouw- mHhand*eho«n«n, W. J. Llpltfn, L. Geew K 244; Boerinnedoekje, B. Christia&nsa, Brigdamme B 150; twee sleuteltje», J. Ga- rol, Heerenstraat H 130; Poederdoos, v. d, Brooke, Verwerjjstroat N 126; Sohool- tosch, J. de Ruijter, Koepoortsingel S 152; Handschoen, Bode Vader, L. Geere K 317; Belastingmerk, Slabber, Veere, 105; Zakspiegel, M. de Vos, Overveldlaan; ring sleutels, I. Suvaal, Noordweg S 236; Autostep, L. Ceutermans, Zusterstraat I 203; Huissleutel, U. Simonse, Zach. Jan- senstr. S 01; Gouden Broche, J. de Vriee, Nieuwland A 114; Lederen riem, A. Grucq, Amemuiden G 15. De hoofdagent-rechercheur J. G. Wollenberg te Middelburg was gisteren 80 jaar in politiedienst. Op bet bureau is de jubilaris door den commissaris en den inspecteur le klas toegesproken, in tegenwoordigheid van het personeel. Goes, Gisterenavond vergaderde onder voorzitterschap van den heer R. Zuidema de A. R. Kiesvereeniging. Na een inlei dend woord van den voorzitter verkreeg de heer J. J. G. v a n D ij k, lid der Twee- do Kamer, het woord. Deze Bprak een ,kort woord van meer algemeene strek king ter inleiding van de besprekingen. Spr. wees op de moeilijke tijden, die we beleven, maar waarin we toch ook zoo veel zegeningen van onzen God ontvan gen. Onze regeeriug hoeft een zware taak, vooral op economisch terrein, maar met dankbaarheid mogen we toch erkennen, dat ze haar uiterste krachten inspant tot handhaving van het Overheidsgezag en verdediging van de vrijheden des volks. Gezag en vrijheid zijn nog altijd de pij lers van ons volksbestaan. Spr. herinnerde daarna aan de tot standkoming van dit kabinet. Formeel is het geen parlementair, maar een crisis kabinet, practisch is er niet veel versohil tusschen een parlementair en dit kabinet. Het is zeker juist gezien, dat dr Golijn een kabinet op breede basis wilde, want nu helpen mannen als Marcnant en Oud op dappere wij«8 mede, de moeilijkheden te overwinnen, terwijl ze anders in de oppositie zouden hebben gestaan. De A. E. fractie staat sympathiek tegenover dit kabinet en zei gaarne steun verleenen aan deze, krachtige regeering. Een corporatieve staat het mode woord van dezen tijd, waarvan vrijwel niemand weet, wat het is is voor de Anti-Revolutionairen verwerpelijk. Hoog stens willen zij spreken van een corpora tieve maatschappij. Daarvoor is geen grondwetsherziening of dictator noodig. Tegenover hen, die spreken van de cri sis in het parlementaire stelsel, merkt Spr. op, dat er de laatste maanden door regoering en volksvertegenwoordiging hard is gewerkt om het budgetair even wicht te herstellen. Tenslotte verwijst Spr. naar de groote rede van dr Golijn in de Eerste Kamer, die door de A. R. partij op groote schaal zal worden verspreid. Hierna werd gelegenheid gegeven tot bespreking, waarvan een druk gebruik werd gemaakt. Tal van punten worden ter sprake gebracht, zooals de uitvoering der landarbeiderswet, de werkloosheids bestrijding, het stelsel van contra-presta tie te Boskoop, het verbod van de N. S. B„ de bezuinigingen in den staatsdienst, de steun aan de groote gezinnen, enz. De heer Van Dijk beantwoordde op dui delijke en breedvoerige wijze de vele vra gen, zoodat de voorzitter in zijn slotwoord kon constateeren, dat deze praatavond ten volle was geslaagd. De heer Van Dijk ging voor in dank gebed. Kapelie. De vereeniging van oud-leer lingen van de Tuinbouwcursussen kwam onder voorzitterschap van den heer W. Glas in vergadering bijeen. Allereerst moet de voorz. meedeelen, dat de Rijkstuinbouwconsulent wegens ambtsbezigheden was verhinderd op te treden. De heer A. van der Have was bereid gevonden om te spreken over het voor en tegen van grasbedekking in de boomgaarden. De heer van der Have sprak enkele dagen geleden te Utrecht hier over. Met aandacht werd het pro en con tra beluisterd. Een aangename gedachten- wisseling volgde. De vraagpunten Kapelie en Neuzen de fruitteelt betreffende, zullen worden uit- sluier terug. Ze was een en al rouw, dacht mevrouw Warneford. Een jonge weduwe, die haar geliefden echtgenoot eerst kort geleden verloren had, zou rich niet triester kunnen kleeden. Ze zag een bleek, vermoeid gezichtje, zoo droef en zoo zacht, dat haar moederlijk hart, on danks haar tegenzin, er door getroffen werd; lange, blonde krullen hingen over de gebogen schouders, en Violets figuur tje leek heel veel op dat van haar eigen Daisy. „Je bent erg moe, lieve kind," zei ze vriendelijk; „ga maar rechtstreeks naar je kamer om een beetje te rusten. Je di ner zal ik je boiven laten brengen, als je dat liever hebt." „0 dank u," zei Violet van harte; „ik ben zoo vreeselijk moe en voel me boven dien niet zoo erg goed." Eln dus ging Violet naar haar ka mer, waar haar het diner werd gebracht, zooals mevrouw Warnedorf beloofd had. Maar de heer des huizes was niet erg in genomen met die regeling en dus maakte hij aanmerking op de soep en toen op het vleesch en eigenlijk overal op. „Ik vond er haar heelemaal niet moe uitzien," zei hij, toen een paar glazen van zijn eigen uitstekende port zijn goede humeur weer wat hersteld hadden. „Ze praatte heel aardig met me, tot we de kerk in zicht kregen en ik haar vertelde, dat we bijna Infltiondan MtdidaeMng, Het le toch faeusch niet tenger noodig door Ekieent, Puistjes ot tndcre Huidaandoeningen te worden Seplaagd. De eerate druppelt van hal D.D.D. Recept oen het Jeuken bedaren, want deze v vloeistof dringt diep In de huldporltn door en doodt de ziektekiemen, die de ooriaek zijn ven Ekzeem, Dauwworm, Qecntn, Open Zweren, enz. Del hel recept van Ot. D. Dtnnle helpt, on dervond Me). Y. M. L. te Heerenveen. Zij echreefi „Ik was er too erg aen toe, dat bullen nle zakjes Mn mijn oogen hingen. De Jeuk en branderigheid waren ondragelijk. Met D.D.D.werd mijn ge zicht Beier zonder dat ook maar een schuiertje aclilerbleel." Waarom zoudi U langer lijden Koop nog heden zen flacon van 0.75 of f 250 bij Uw Apoiheker ul Orogltt. e l? gewerkt, waartoe personen van uit de vergadering werden aangewezen. Een be handeling hiervan ie te wachten half Maart a.e. Heinkonszand. Maandagavond hield do Bloemenvoroeniglng „Vergeet mij niet" alhier haar Jaarvergadering onder leiding van den voorzitter den heer C. Nijsse Gz. De secretaris brengt zijn jaarverslag uit waaruit blijkt, dat do vereeniging 55 leden telt. Aan de schoolkinderen werden koste loos verstrekt 250 bloempotten en 1800 bloembollen. Uit het verslag van den pen ningmeester bleok, dat was ontvangen over 1933 f34 en uitgegeven f27.61, dus een goed slot van f6.39. Besloten wordt een voorjaarstentoon stelling te houden met de pot- en kamer planten van do schoolkinderen en leden. Aan de loden wordt aanbevolen de mini mum contributie vrijwillig te verhoogen. Aan de schoolkinderen zullen evenals vorig Jaar potplantjes worden verstrekt voor een eventueel te houden zornerten- toonstelling. Besloten wordt pogingen ln het werk te stellen om een cursus te hou den in het rangschikken van bloemen. Kruinineen. Onder leiding van Da J. Koolstra kwamen de Jeugdvereenigingen in gecombineerde vergadering bijeen. Mej, J. Wavereijn hield een inleiding over „Jezus1 eigen jonge jaren en zijn verhou ding tot do menschen". Dhr Veirhago hield een voordracht, geti teld „Op den avond". lerseke. Maandagavond ie opgericht onder leiding van den heer P. v. d. Weele een Geref. Mannenvereen. „Galvijn", die zal aansluiten bij den Bond. Het bestuur is samengesteld uit de heeren Ds Torenbeek, voorzitter; P. v. d. Weele, Ab. Sinko, A. Nieuwenhuize en A Steketeo. De eerstvolgende vergadering zal worden gehouden 19 Maart a.s. Krabbendijke. Het 214-jarig zoontje van den heer De Bruin is aan kinder verlamming overleden. Arnemulden. Naar aanleiding van het benoemen van dhr F. Buis tot directeur der muriekvereen. Ames Genoegen, kan nog worden gemeld, dat er, niettegen staande er geen oproep was gedaan, toch 8 sollicitanten zich hadden aange meld. Daar de verlangde honoraria de fi nancieels draagkracht der vereen, te bo ven gingen, werd geen der sollicitanten gekozen. Daar dhr Buis sinds 1 Jan. de leiding had, werd door enkele leden voor gesteld hem als directeur te benoemen, wat met overgroote meerderheid werd aangenomen. De voorzitter, dhr I. Bwne, wenschte dhr Buis hartelijk geluk hiermee, de hoop uitsprekende dat onder zijn leiding Ar- nea Genoegen weer zou blijven voortbe staan. De nieuwe directeur nam de benoeming aan en dankte voor de woorden tot hem gesproken. Hij spoorde de muzikanten aan steeds trouw de repetities te bezoe ken. Vrouwenpolder. Vrijdagmiddag verga derde de Gemeenteraad. De voorzitter deele mede, dat de Minister van Sociale Zaken, naar aanleiding van het adres van het Ghr. Nat. Vakverbond inzake de werkloozenzorg in deze gemeente, dat thuis waren en toen werd ze opeens stil en in zich zelf gekeerd. Tusschen twee haakjes, we hadden nog bijna een onge luk gehad." „Met den trein bedoel je?" „Ja, bijna had ik het tijdelijke met het eeuwige verwisseld in plaats van nu in den schoot van mijn gerin te ritten. Er is een dijk vlak bij het Rushby-station. We reden er met volle snelheid overheen, toen we plotseling vaart verminderden en al gauw helemaal stil stonden. De stoomfluit begon te gillen, een man kwam uit een klein hokje en begon als een dolle met een roode vlag te zwaaien. De passa giers staken de hoofden uit de raampjes en aangezien daar juist een scherpe bocht is, zagen we een, andere trein vlak voor ons. Natuurlijk was iedereen ontsteld en wilde er uit en velen stapten ook uit ik onder anderen en ik hielp Violet ook naar buiten, naar je wel kunt denken; en daar stonden we toen onder do telegraaf palen om te zien, wat er verder zou ge beuren." „Wat was er eigenlijk aan de hand?" „Een van die vacantietreinen was 'on verhoopt blijven staan door 'n storing in de locomotief en de signalen stonden al lemaal verkeerd. Onze machinist zag het kwaad nog juist bijtijds, hij zette den stoom af, trok uit alle macht aan de rem men en deed alles wat hij kon, anders vaVvsrbfmd heeft bericht peen termen aanwezig te achten voor nadere tussohen- komst zijnerzijds; dat aan de directie van da P. Z. M. over 1983 een bedrag van ruim f 11 te veel is betaald voor stroom- levering ten behoeve van de straatver lichting te Vrouwenpolder, welk bedrag zal worden gerestitueerd. De heer Kestelo zeide, dat, waar de eleotrisohe straatverlichting voor 8 lioht- puntea ruim f 72 heeft gekost en voor de gasverlichting te Gapinge voor 0 lan taarns ruim f 74 in 1083 Ie betaald, waar bij nog komt dat de gasverlichting maar een halve maand brandt en dan nog zeer veel te wensohen overlaat, van inecming te zijn, dat het tijd wordt dat ook te Ga pinge electrische straatverlichting wordt aangebracht. De voorz. zegt onderzoek toe. De heer G. Vos heeft rijn benoeming tot lid van de Commissie tot wering van sohoolverzuim te Gapinge niet aangeno men. Benoemd word de heer W. I<ou- werae Jzn. Na bespreking word mot alg. st. beslo ten aan A. de Nood overeenkomstig diens verzoek over de jaren 1934 tot en met 1986 wederom oen bijdrage van gemeen tewege te geven tor tegemoetkoming in de kosten van onderhoud van het wegellng nabij den Veerschen weg ten bedrage van f 14.40 per jaar. Na bespreking werd met alg. et. beslo ten, het verzoek van G. Langebeeke Jr. e.a. om besohikban retelling van grind vaii gemeentewege voor verbetering van het gedeelte Weeloweg achter de hofstede „Banenburg" in de afd. Gapinge, om ad vies in de handen te stellen van B. en W. Vervolgens werd besloten, behoudens goedkeuring van Ged. Staten, de woning te Vrouwenpolder A. nr 12 (voormalige schoolhoofdwoning) onderhands te ver- koopen aan den hoer J. A. But te Vrou wenpolder voor £3200 (De heer L. Du- vekot had een nader bod gedaan van f 2900). Besloten word tot het aanbrongen van een nadere wijziging in de verordening op de heffing van een Baatbelasting nr 2, met dian verstande, dat de belasting van de gebouwde eigendommen niet naar huurwaarde zal worden berekend, doch naar de bouw- en-of stichtingskosten der gebouwen en wel 0,5 pet van de bouw- en-of stichtingskosten van woningen ge bouwd overeenkomstig de voorschriften van de verordening op den bouw van zo merwoningen en 0.25 pet. van de bouw- en-cf stichtingskosten van de woningen gebouwd overeenkomstig da voorschriften van de Bouwverordening der gemeente. Na breedvoerige bespreking werd be sloten de afd. Vrouwenpolder te doen aansluiten aan het waterleidingnet der gemeente Middelburg; 'zoo spoedig moge lijk met de uitvoering der daaraan ver bonden werkzaamheden aan te vangen, het aan te leggen net zoo spoedig mogelijk uit te broiden tot het eind van den Lan- geweg en tot den Koekweg, de uitvoering van de werkzaamheden over te laten aan de Gemeentebedrijven te Middelburg, on der voorwaarde dat zooveel mogelijk ge bruik zal worden gemaakt van de daar voor in aanmerking komende werkloozen uit de gemeente. Vervolgens werd be sloten op het perceel bouwterrein der ge meente gelegen in de afd. Gapinge, een flinke brandput te doen graven. Bij de rondvraag wees de heer Lange beeke er op dat het z.i. meer dan tijd wordt, dat de voor de verbetering van den Slikweg (10) bestemde grind op dien weg wordt gebracht. Dhr Kesteloo wees we derom op den slechten toestand van de zijkant van den weg nabij de woning van dhr P. Goedblosd in de kom van de afd. Gapinge, terwijl door hem inlichtingen werden gevraagd inzake de aanschaffing van een nieuwe schrijfmachine voor de secretarie. Door dhr Dingemanse werd gevraagd wanneer de afvoering van de daarvoor in aanmerking komende voet paden zijn beslag krijgt. De voorz. ant woordde, dat het zich liet aanzien, dat nog andere voetpaden voor afvoering in aanmerking zouden komen, hetgeen later bleek toch niet het geval te zijn. Dhr W. Maas zeide, dat het met het oog op de toename van het vreemde- lingenbezoek zeer wenschelijk zou rijn zoo de gemeenteveldwachter te Vrouwen polder werd gestationneerd. De voorz. is uit politioneel oogpunt zouden we op den trein voor ons te plet ter zijn geloopen. Toen we in Rushby kwamen kon ik aan de houding van den conducteur en den machinist zien, dat het gevaar nog grooter was geweest, dan we wel gedacht hadden. Ik hoorde den sto ker trouwens zeggen: „Twee minuten la ter en we waren het slachtoffer gewor den van een ramp, zooals er nog nooit op deze lijn of eenige andere lijn heeft plaats gehad"; want zie je, de botsing zou juist ontstaan zijn op het viaduct over de Dun- stan's Pool en we zouden ik weet niet hoeweel voet naar beneden zijn gevallen in het stille, diepe water. Nu kwamen we met den schrik vrij-, maar die was erg ge noeg, dat kan ik je verzekeren. De heeren zagen allemaal even bleek, de dames gil den en een paar vielen er zelfB flauw." „Was juffrouw Vaughan erg ontsteld?" „Als ze het al was, toonde ze een bui tengewone zelfbeheersching. Ze keek zeer ernstig en scheen op alles voorbereid; maar ze was zoo rustig en kalm, of ze thuis in een armstoel zat. Ik geloof wer kelijk, dat ze niet de minste vrees koe ter de." „Wat een eigenaardig meisje moet dat zijn", zei Alice zacht tot Daisy. „Ik moet niets hebben van zulke onvrouwelijke wezens. Ik zie nu al wel, dat we nooit met elkaar zullen opschieten." ("Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5