Kerknieuws Predikbeurten. Onderwijs. Staten-Generaal. Uit de Provincie Zoeklichtjes. EERSTE KAMER. De Defensiebegroting. Het vooroefeningsinstituut. De Eerste Kamer heeft gisteren de De fensie-begrooting behandeld. Aan de rede van Minister De- okers, waarin de verschillende spre kers beantwoord werden, ontleenen wij: De Minister van Defensie, de heer De-1 ckers, pleegt overleg met den Minister van Financien over deoud-gepen- eionneerden. Dat er onrecht jegens hen was geschied, is niet juist. Het voedsel van de bemanning der lichtschepen voldoet aan redelijke eischen. De mensehen aan het haven hoofd teVlissingen lijden geen el lende, maar spr. zal aandacht wijden no pens electrische verwarming. Spr. kan zich niet voorstellen, dat aan de S. D. A. P. de groote verandering in de omstandigheden zou zijn ontgaan, die er gekomen is sedert zij den eisch var» nationale ontwapening formuleerde. Hij is het geheel met den heer Lohman eens, dat de internationale toestand er waar lijk niet beter op is geworden. Andere landen, de vredelievendste, gaan tot uit breiding der bewapening over. Er zijn landen, waar een opleving is .•an het militairisme, dit woord in de be- cokcnis, die i e d e r e Nederlander ver- ordeelt. Spr. vertrouwt, dat de sociaal democraten zullen erkennen, dat het goed is geweest, dat wij niet tot ontwapening zijn overgegaan. Wij moeten kunnen be schermen onze kostelijke volksgoederen, onze vrijheid, onze gezonde democratie, tegen het gevaar, dat ons een stelsel zou worden opgelegd, waarbij een Nederlan der geen invloed meer zou hebben op het staatsbestuur. Binnen enkele dagen zal het rapport der commissie-Idenburg open baar gemaakt worden, voor zoover de eischen der landsverdediging dit toelaten. Wie vrede wil, bereide zich ter verde diging. Afwijzend staan wij tegenover elke vreemde mogendheid, die den wensch te kennen zou geven v et ons een overeen komst ter zake van de landsverdediging aan te gaan. Verscheidene adviseurs hebben Spr. aangeraden, het vooroefenings instituut op te heffen, maar hij deed het niet, omdat, dank zij dit insti tuut de bevolking met het leger meeleeft. Spr. zou het alleen niet hebben mogen handhaven, als hem duidelijk was ge maakt, dat het geen goede soldaten levert. Alle tegenstanders, die met het instituut in aanraking komen, worden voorstan ders. De kolonel De Jong, inspecteur van den landstorm, was voor zijn benoeming in deze functie tegenstander en is nu voorstander. Blijkens de herhalingsoefe ningen waren de door het vooroefenings instituut opgeleiden niet minder goede soldaten dan de anderen. Spr. is bereid ernstig te overwegen, het vooroefenings instituut op te heffen, als hem duidelijk gemaakt wordt, dat daardoor groote simmen worden bespaard. Op dit oogen- 'l:k is het hem nog niet duidelijk gemaakt Maar hij zal het instituut niet opheffen, omdat het gce» goede soldaten zou afle veren. Mevr. Pothui s-S m i t (S. D.) vraagt de stemming over de begrooting uit te stellen. Voor dit voorstel stemmen 4 leden en 15 ertegen. De Voorzitter moet tot zijn diep leedwezen vaststellen, dat het voor een vergadering vereischte aantal leden niet aanwezig is, zoodat een nieuwe stemming zal worden gehouden in de eerstvolgende vergadering. De Voorzitter zegt, dat de me mories van antwoord betreffende de be grootingen van onderwijs, van Waterstaat van Economische Zaken en van Sociale Zaken nog niet verschenen zijn. Hij zal de Kamer weer bijeenroepen tegen Dins dag 27 of Woensdag 28 Februari. D'an zullen ook wel memories van antwoord verschenen zijn nopens de vier overige begrootingen. Hooger dan ooit te voren is het aan tal aangeslotenen bij de Goesche Radio- Centrale. Thans slechts f 10. (Adv.) Bij Kon. besluit is aan den heer Mr J. van der Poel, inspecteur der di recte belastingen enz. te Middelburg, ver gunning verleend tot het aannemen van het onderscheidingsteeken van comman deur in de Orde van Al Rafidain, hem door Zijn Majesteit den Koning van Irak geschonken. Middelburg. Vrijdagavond kwam de afd. Middelburg van den Alg. Ned. Ghr. Ambtenaarsbond alhier in 11e jaarver gadering bijeen onder leiding van den voorz., D. H. Loodewijk. In zijn openings woord wijdde hij waardeerende woorden aan het overleden lid H. Best, die ons in trouw aan het teginsel tot een voorbeeld kan zijn. Uit de jaarverslagen van penningm. en secr. bleek de bloeiende toestand van de afd. Het ledental steeg tot 63. De re kening sloot met een batig saldo van f 94.69. Het hoofdbestuurslid dhr L. Vermeulen sprak over: „Een nationaal belang". Na een met aandacht gevolgde rede komt spr tot de conclusie dat de Chr. Vakbeweging van groot nationaal belang is; iedereen die het recht en de geestelijke vrijheid lief heeft moet met kracht voor deze beweging opkomen. Een geanimeerde ge dachten* :'.sseling volgde. Er was eea goe de opkomst. De afd. Middelburg van den Ned. Militairen Bond, wier werkzaamheid in hoofdzaak ten doel beeft de instandhou ding en bloei van bet Militair Tehuis, hield 16 Febr. j.l. baar jaarvergadering, onder leiding van baren voorzitter, dhr J. A. Vertregt. De secr. vermeldde in zijn jaarverslag de overplaatsing op den len April '33 van de opleidingschool voor dienstplich tige onderofficieren-administrateur van Breda naar hier, waardoor Middelburg niet enkel haar garnizoen behield, maar ook een grooter aantal militairen dan in de laatste jaren 't geval was, hier ge legerd werd. Het Tebuisbezoek ondervond hiervan den gunstigen invloed. Was 't gemiddeld aantal bezoeken in de eerste 3 maanden 130 per maand, in de laatste 9 maanden van 1933 was dit gemiddeld 729] per maand, zoodat in totaal 6953 bezoeken werden gebracht. Ook van den Commandant der school werd zeer gewaardeerde belangstelling ondervonden. In het Tehuis heerschte heel het jaar een gezellige en prettige toon onder de bezoekers. Deze wijdden zich, na van 6 tot 8 uur hun studiewerk te hebben be hartigd, aan de gezelligheid, waarbij or gel, radio en diverse spelen goede dien sten bewezen of zij verpoosden zich aan de leestafel, die evenals de bibliotheek naar bohooren werd verzorgd. De huisvader, die met de huismoeder, den lOen Sept. '33, gedurende 5 jaren met ijver en toewijding zijn taak had ver vuld, sloot telkens den dag met schrift lezing en gebed. Voor de militairen wer den onderscheidene lezingen en voor drachten gehouden, filmavonden en z.g. gezellige bijeenkomsten georganiseerd etc. De Abdijgebouwen en bet museum wer den bezocht, de uitvoering van Soli Deo Gloria en de kerst-uitvoering van Hosan na in de nieuwe kerk bijgewoond. Tot ont spanning werden sjoel- en schietwedstrij den gehouden, de St. Nicolaasavond fees telijk gevierd en een autotocht door Z.- Beveland, door een particulier vriendelijk aangeboden, gemaakt. Met dank werd vermeld de medewer king van Burger Pro-Rege; de ontvangst van een orgellamp, een briefweger en on derscheidene tijdschriften, inzonderheid bet subsidie van den Ned. Mil. Bond, van de Staten van Zeeland en den steun van leden en begunstigers, 252 in getal. Het verminderde subsidie noopte het bestuur een beroep te doen op particulie ren en kerkeraden om dezen noodigen, nuttigen en opbouwenden arbeid te kun nen voortzetten. Hoewel dankbaar voor den ondervonden steun, was toch het re sultaat beneden de verwachting, zoodat de financiën zorg baren. De rekening van den penningmeester telde aan inkomsten f 1953.43, aan uit gaven f2152.02, zoodat de rekening sloot met een nadeelig saldo van f 198.59. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren G. W. Graafhuis, penningmeester, Bogardstraat D 34; Mr H. F. Lantsbeer en Ds J. W. Dippel. In de vacature Mr Bybau werd gekozen de beer J. Terpstra. Zij vormen met de beeren Vertregt en Ds Tjebbes het bestuur. Het gironummer van den penningmeester is 19644. Vrijdagavond vergaderde de Christel. Besturenbond alhier in speciale studievergadering voor behandeling van bet fascisme. Na gebruikelijke opening door den len secretaris, dhr A. Flipse, verkreeg de le voorzitter, dhr P. Melief- ste, gelegenheid zijn onderwerp in te lei den. Spr. heeft als titel voor zijn onderwerp gekozen: „De nieuwe cultuur". Waar het fascisme zegt, het geheele leven te willen beheerschen, dienen we het als cultureele idee te beschouwen. Spr. toont dit aan door te behandelen de 13 fundamenteele gedachten over de fascistische leer, voorkomende in „Volk en Vaderland" van 25 Nov. 1933 door Mussolini. Uit deze stellingen blijkt, dat we 'het fascisme moeten zien als nieuwe cultureele idee. Een Godsbegrip wordt gedacht, dat pan theïstisch van strekking is. Waar wij erkennen Gods souvereiniteit Zijn gezag en gerechtigheid, afdalende in deze zondige wereld, en dit ook betracht willen zien, dienen we bet fascisme te be strijden, en Gods wil als normatief te stel len voor alle levensverhoudingen. Na dit onderwerp had een breede gfr- dachtenwisseling plaats. Donderdagavond kwam de (MM- delburgsohe Burgerwadht in algemeene vergadering bijeen. De voorzitter, Mr W. F. E. Baron v. d. Feltz, riep de talrijke aanwezigen een har telijk welkom toe, inzonderheid den Com missaris der Koningin, den Burgemeester vau Middelburg, den Commissaris van Politie, den Garnizoenscommandant en eenige commandanten van zustervereni gingen, alsmede Kolonel Seyn, en deelde mede, dat bet 2 de gedeelte van dezen avond geheel bekostigd wordt door vrij willige bijdragen der leden. Dertig nieuwe leden werden beëedigd, waarna uit volle borst 'bet Wilhelmus klonk. De commandant, de 'heer Mr Wilbren- ninck, bracht jaarverslag uit, waarin vooral uitkwam dat de Burgerwacht voor 6 jaar slechts op papier bestond, maar dat dit thans veranderd is in eene actieve bloeiende afdeeling, gereed staande te Steunen en te beschermen elk wettelijk gezag. De wekelijksdhe oefeningen door een groot aantal leden trouw ^„wcni, op talrijke wedstrijden prijzen behaald. Door bet vertrek van den beer De Vries was er eene vtoeafee in bet bestuur, deze werd aangevuld door de verkiezing van den beer J. C. F. van Kamer. Het algemeen reglement der Burger wachten werd aangenomen. In navolging der gegeven voorschriften onderteekenden alle leden de verklaring, dat zij momen teel van geen enkele verboden vereeniging lid zijn en bij wijziging hiervan kennis zullen geven aan den commandant. Kolonel Seyn hield nu een rede, waarin duidelijk naar voren kwam, dat men bij de j Burgerwachten niet alleen moet denken aan bewapening, bet leeren schieten. Dit is bet cement, dat de burgerwachten bij een houdt. Maar ook de economische af deeling beeft hierin een voorname taak te vervullen, die vooral wanneer bet leger gemobiliseerd is, economische diensten kan bewijzen als luchtwachtdienst en luchtbeschermingsdienst, brandweer, enz. De commandant van St. Laurens sprak woorden van gelukwensohen ook namens andere uitgenoodigde vereenigingen. De Commissaris der Koningin deed het genoegen persoonlijk kennis te komen maken met de Middelhurgsche Burger wacht, wiens werkzaamheden zijn volle sympathie heeft. De groote vraag die spr. de Burgerwacht zou willen stellen is niet: zijt gij, paraat, maar: zijt gij onder alle omstandigheden bereid, trouw te toonen aan de 'Overheid. Opnieuw klonk na deze rede bet Wil helmus. In een rijk betoog wierp de Burgemees ter van Middelburg een terugblik op het gebeurde in 1918. Juist daarin vindt de oprichting van Burgerwachten en Bijzon dere Vrijwillige Landstorm zijn reden. Toen heeft het Nederlandsche volk op deze vergissing een juist antwoord gege ven, maar de woelige tijden, 'die wijl thans beleven eischen opnieuw paraatheid; spr. sprak den wensch uit dat God ons Vader land hoede en onze dierbare Vorstin zegene. De instructeur Swiers gaf eene duide lijke uiteenzetting over de verrichte werk zaamheden. De 'heer Van Kamer bood namens eenige leden het bestuur een kastje aan om de prijzen, in vriendschap pelijke kamp met zusterverenigingen be haald, een passende bewaarplaats te geven. De voorzitter nam namens het bestuur gaarne dit aardige geschenk in ontvangst. Spreker wierp een blik in die 15 jaar die achter ons liggen. Die tijd heeft geleerd hoe moeilijk het is een Burgerwacht flink en paraat te maken en te houden. Spr. herinnert aan 'n uitlating van onzen tegen- woordigen Minister-President uit den tijd dat hij' Minister van Oorlog was. Een Minister van Oorlog, zoo zei'de 'hij, moet altijd bezield zijn van de gedachte, dat er morgen oorlog zal kunnen zijn. Naar die zelfde paraatheid moet ook de Burger wacht ook streven. Zooals het nu gaat heeft spreker alle vertrouwen, dat de Burgerwacht onder de voortreffelijke leiding van haar com mandant zal worden een Burgerwacht die berekend zal zijn voor zijn taak. Het officieele gedeelte was hiermede afgeloopen. Na de pauze volgden eenige voordrach ten van den heer Frank, oefeningen door de Chr. Turnvereen. „Wilhelmina" en voordrachten door den heer Bertrand. Alles viel bijzonder in den smaak. De commandant, de rekening van de zen avond opmakend, wees op een groote moreele winst, bracht dank aan allen die op een of andere wijze dezen avond had den opgeluisterd, en riep de hulp van alle aanwezigen in om het plan dat door hem zal worden opgezet, in den kortst mogelijken tijd te trachten te voltooien. i Christelijke Besturen bond. In de vergadering van 9 Febr. 1.1 werd het jaarverslag uitgebracht, waar uit wij het volgende overnemen: De werkloosheid, die zoowel in onze stad als op de dorpen heerscht waar af- deelingen van den Besturenbond zijn aan gesloten, heeft den Besturenbond veel werk verschaft. Klachten inzake steun- verleening en werkverschaffing werden aan Gemeenteraden doorgezonden. Niet alle adressen werden met succes be kroond. 10 bestuurs- en 6 algemeene vergade ringen werden gehouden. Met tevreden heid kan op de gehouden propaganda- vergadering van 10 Nov. worden terugge zien. D'e pogingen om te komen tot een afd. voor verzekeringsagenten, mislukte. In 1934 zullen de pogingen worden hervat. 13 Nov. werd een vergadering met ker keraden en predikanten belegd, met het doel de werkloozen en crisis-slachtoffers geestelijk en financieel te steunen. Ook werd een bespreking gehouden met lei ders uit de jeugdbeweging. Door vier leden werd gebruik gemaakt van bet Rechtskundig Bureau. Op den gehouden bloempjesdag voor het fonds „Draagt elkanders lasten" werd f 312.13 gecollecteerd. D'e commissie voor vakopleiding en ontwikkeling van jeugdige werkloozen zette met ijver haar werk voort. Van de gelegenheid tot ontspanning in het Mil. Hospitaal werd een dankbaar gebruik ge maakt. Van de gereorganiseerde bibliotheek werd een druk gebruik gemaakt. Uitge geven werden 395 boeken. Ook de sociale studieclub mag zich in toenemende be langstelling verheugen. Het ledental daalde van 1021 tot 1005. Een slechts geringe teruggang, veroor zaakt door het ledenverlies bij de Metaal bewerkers en den Chr. Nat. Werkmans bond. De pogingen van Patrimor' te ioxnen tot een Chr. Vacantiescfic Chr, Oranjevereeniging mislukten. Wel werd een algemeene Oranjevereen. opge richt. De rekening geeft in ontvangst en uit gaaf een bedrag van f 453.37 aan, met een batig saldo van f0.18. Vlissingen. Woensdag hield de Christe lijke Middenstandsvereeniging alhier haar eerste jaarvergadering. De voorzitter, de heer P. I. Hamming wees in zijn openingswoord op de nood zakelijkheid van Christelijk georganiseerd zijn krachtens beginsel. De secretaris, de heer H. van Kampen, bracht hierna verslag uit van den toe stand der vereeniging. Verschillende sprekers zijn in het afgeloopen jaar opge treden met actueele onderwerpen. Op verschillend gebied werd aan de leden voorlichting verstrekt, terwijl het leden tal zich gestadig uitbreidt. Het verslag van den penningmeester, den heer J. Kwist, stond helaas in mi neur. Verschillende gelukwenschen wer den uitgesproken, o.a. door den heer Booster als afgevaardigde der afdeeling Middelburg en als directeur van de Mid- denstandsbank. De heer P. G. Laernoes, lid der afdee ling, wees op den ernst der tijden en de moeilijkheden om de zaken drijvende te houden, ook in Vlissingen. Hij wenscht bestuur en leden Gods leiding toe in het vereenigingsleven. De heer F. D'. G. Prins sprak als mede oprichter namens de leden een woord van dank tot het bestuur voor al het werk dat is verricht. Enkele malen werden ververschingen geserveerd, terwijl de heer J. Kwist en kele piano-solo's ten beste gaf. Vier nieuwe leden werden weer voor gesteld. Goes. Gisteren hield de afd. van den Ned. Ghr. Vrouwenbond een zeer druk be zochte vergadering mede in verband met den wereldgebedsdag voor vrouwen. Deze avond werd geleid door D's H. A. Wier- singa te Vlissingen. Kloetinge. De Geref. meisjesvereeniging „Martha en Maria" hield gisteravond in het gemeentelijk vergaderlokaal haar 10e jaarvergadering, waarvoor veel belang stelling was. Na opening en een inleidend woord van de Presidente, brachten secretaresse en penningmeesteresse verslag uit over den toestand der vereeniging. Hieruit bleek, dat deze in bloeienden toestand verkeert. Het ledental was gekomen op 17. De kas sloot met een batig saldo van plm. f40. De bibliotheek telt 104 nummers. Een inleiding gewijde geschiedenis en een vrij onderwerp droegen beide een leerzaam karakter. Een viertal zangstuk jes verhoogde de gezelligheid, evenals 2 voordrachtstukken. Drie tableaux, waar voor de electrische belichting werd ge leverd door den heer J. van Zweeden uit Goes, slaagden schitterend. Verschil lende afgevaardigden brachten hun ge lukwenschen over. Het geheel vormde een mooien herdenkingsavond, welke in elk opzicht goed geslaagd is. Een „varia", welke in een der pauzen werd gegeven, versterkte de kas der ver eeniging nog met een bedrag van f7.58. Borsselen. Tengevolge van den zwaren mist geraakte gisterenavond omstreeks 7 uur bakker v. L. met zijn auto in een diepe sloot langs den Monsterweg. Door ©en auto van de vrachtauto-onder neming Schikkers, werd de auto op het droge gebracht en kon op eigen kracht weer verder. Met lichte materiëele schade aan de auto en groote schrik van den bestuurder liep dit ongeluk af. Domburg. Op 5 April a.S'. zal de Bur gemeester op het Gemeentehuis alhier ontvangen de leden van de Societé d'his- toire du droit des pays flamands, pi- cards et wallons, die dan een excursie door Walcheren maken. Meliskerke. Donderdagavond trad, daartoe uitgenoodigd door de Vereeniging van oud-leerlingen Land- en Tuinbouw- belang alhier, in een openbare vergade ring op dhr Boudewijn, landbouwkun dige van de Staatsmijnen in Limburg. In een interessante causerie, toegelicht met lichtbeelden vertelde hij van den omvang der kolenfahricage in de Staatsmijnen Wilhelmina, Emma, Hendrik en Maurits. Tevens zette hij uiteen hoe daaraan ver bonden is de vervaardiging van stikstof meststoffen, in het bijzonder zwavelzuren ammoniak en ammonsalpeter, en hoe snel het gebruik van deze laatste meststof in ons land toeneemt, zoodat zij thans reeds na zwavelzure ammoniak de meest ge bruikte stikstofmest in ons land is. Arnemuiden. Donderdagavond hield de Geref. Meisjesvereen. „Wees een Zegen" haar jaarvergadering in de consistorie der Geref. Kerk alhier. Ds Scholing open de deze vergadering op gebruikelijke wijze en riep de vele aanwezigen een hartelijk welkom toe. Het jaarverslag der secretaresse getuig de van groei der vereeniging. Dit jaar zijn bijna tweemaal zoo veel kleeding- stukken vervaardigd en uitgedeeld als het vorige jaar. De penningmeesteresse deed in haar jaarverslag een beroep op de offervaar digheid der begunstigers, daar de kas bij na uitgeput was. De avond werd verder gevuld door een inleiding van mej. Joh. Boonede Hamer, voordrachten en zang met orgelbegeleiding, terwijl de dames af en toe tracteerden. Ouderling Iz. Cornelisse sprak namens den kerkeraad der Geref. Kerk en advi seerde over te gaan tot het maken van opstellen en toe te treden tot den Bond van M.V. op G.G, Klokslag 12 uur sloot Ons vaderland is weer eens een nieuwe politieke partij rijker gewordende Vaderlandsche Unie. Er zullen er misschien zijn, die mee- nen, dat we daaraan in dezen tijd van partijen-overvloed toch geen behoefte heb ben, maar zij, die zoo spreken, vergissen zich. Wat deze partij wil is iets heel aparts. Zij heeft een geheel eigen karakter. Tot de hoofdbeginselen van deze Unie behoort n.l.: het voeren eener zakelijke politiek in tegenstelling met de program- politiek der partijen. Partijen als waaruit het huidige Kabi net is voortgekomen, voeren program- politiek. Maar de nieuwe partij zal het anders en beter doen. Zij wenscht z a k e- 1 ij k e politiek. En om nu 'de tegenstelling met andere partijen duidelijk te doen uitkomen en haar zakelijke zakelijkheid te demonstree- ren, is ze begonnen met.de vaststel ling van een.urgentie-program. OPMERKER. Ds Scholing dezen avond, waarvoor veel belangstelling was. Kamperland. Vrijdagavond hield de afd. Kamperland van den Ghr. Landar beidershond een welgeslaagde propagam dar-avond in de O. L. school alhier, waarin als spreker optrad dhr Van Mastricht. De voorzitter der afdeeling, dhr Hendr. Bouterse, opende op gebruikelijke wijze. Dhr v. Mastricht had als onderwerp: „Is organisatie noodzakelijk en waarom Ghr. georganiseerd. Spr. schetste het ontstaan der organisatie, waarschuwde tegen de leerstellingen van Marx, vooral de klas- e senstrijd, wees op het werk en de groote zegeningen in het 20-jarig bestaan der Ghr. Landarbeidersorganisatie, hield ver volgens een krachtig pleidooi, vooral in deze moeilijke tijdsomstandigheden, voor aansluiting en wekte op standvastig te blijven in eensgezindheid, vasthoudende aan de Ghr. beginselen. Colijnsplaat. Donderdag j.l. hield de af deeling Golijnsplaat der G. H. Unie haar voorjaarsvergadering in de consistorie der Ned. Herv. Kerk. De voorzitter, Ds Bons, opende de vergadering met Schrift lezing en gebed, waarna hij in een ope ningswoord memoreerde den grooten bloei der afdeeling in het vorige jaar en den dank dien wij daarvoor aan den Heere verschuldigd zijn. Hij constateerde met blijdschap de uitlatingen zoowel van A. R. als G. H. zijde, waarin door de voor mannen van beide partijen gepleit werd voor een meer gemeenschappelijk op trekken, zoo mogelijk fusie. De jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester getuigden van den goeden staat, waarin de afdeeling verkeert. Na afwikkeling van enkele huishoudelijke zaken, werd de voorzitter bij acclamatie herbenoemd als bestuurslid. Vervolgens was het woord aan dhr Joz. Schippers, die in een pakkend woord over de Grie ken bij Jezus verklaarde den drang, die ook bij ons allen aanwezig moet zijn om te gaan tot den Heiland, want Hij alleen is het, van Wien wij' ook voor het werk der G. H. Unie alles mogen verwachten. Medegedeeld zij nog, dat algemeen de wensehelijkheid werd uitgesproken om den heer Tilanus, C. H. lid der Tweede Kamer, aan het einde van dit wintersei zoen nog eens te laten optreden met een onderwerp, dat in onmiddellijk verband staat met onzen tijd. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Zuid-Beijerland W. Vroeg- indeweij te Zegveld. Voor Otterloo, D. Th. Keek te Staphorst. Geref. Kerken. Bedankt voor Groningen, W. H. v. d. Vegt te Goes. Zondag 18 Februari. Ned. Herv. Kerk. Goes, m dis Steinz, av. ds de Vries. Koudekerke, 9.30 u .ds Hartjes, 2 u. ds de Kluis. Waarde, vm. en nm. dhr Overgaauw. Leger des Heils. Goes, Maandagavond Da. v. d. Ban te Vlissingen. Donderdagav. kap. Braam zeel. Rijksuniversiteit te Utrecht. Naar „De Tijd" uit betrouw bare, niet officieele bron verneemt, over weegt het rijk het aantal leerstoelen aan de rijksuniversiteit te beperken. Er zal naar warden gestreefd vakken van secun dair belang zooveel mogelijk te combi neeren met die van andere hoogleeraren. Is bet blad goed ingelicht, dan hoopt men op deze wijze in de toekomst onge veer acht nu nog afzonderlijke leerstof len als zoodanig te doen vervallen. 'linspectie gymnasia.' ven en vijftig hoogleeraren en oud-ho" leeraren der Leidsche Universiteit hebben zich aangesloten bij het door Utrechtsche professoren aan den minister van onder wijs, kunsten en wetenschappen gezonden

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2