I. C. van dar BEST. Wetenschap en Kunst BEVORDER EN ONDERHOUD UW GEZONDHEID Gemengd Nieuws. Rechtszaken Afloop Verkoopinp en Aanbestedingen van Helleman sa gezin, ran E 143 naar Middelburg. Domburg. Woensdagavond vergaderde de Gemeenteraad. Afwezig wegens ziekte dhr De Pagter. De voorzitter, dhr L. J. van Voorthuysen, opende deze vergade ring met het geven van een overzicht over hot vorig jaar, waarin hij ale voornaam ste punten noetade het tot stand komen van de waterleiding; do moeilijke taak die de gemeente heeft met de werkverschaf fing en het sluitend maken van de finan ciën. Voor wat de waterleiding betreft bracht hij hulde aan dhr Elout. Een woord van dank sprak hij ook tot de com missie voor de werkverschaffing en haar voorzitter, dhr Brand, voor al wat zij in het afgeloopen jaar gedaan had. Hij ein digde met de besta wenschen voor da le den en den Secretaris. Dhr De Visser dankte den voorzitter voor de goede wenschen en bood hem wederkeerig die van den Raad aan. Na eenige discussie over de aanbevo ling van B. en W. werd na vier stemmin gen dhr Laurens Maas, no. 1 van de aan beveling, benoemd tot lid van het Burg. Armbestuur. Een voorschot van f 390 is verleend aan de Bijzondere School op de vergoeding over 1934, aan die instelling uit te betalen voor exploitatiekosten. De rekening van het Burg. Armbestuur werd goedgekeurd in ontvang op f 1684,38, in uitgaaf op f 1785.62. Besloten werd aan het Nationaal Crisiscomité, afd. Domburg voor 1984 een subsidie van f 96.60 te ver- leenen gelijkstaande met het bedrag, dat door het N. C. C. aan die afd. wordt ge geven. In behandeling kwam daarna een wij ziging van 't Ambtenarenreglement, voor namelijk betreffende het verbod van het dragen van uniformen en insignes, het uitsteken van andere dan nationale vlag gen en het verbod van lidmaatschap van „verboden" vereenigingen. Dhr Geldof achtte het minder gewenscht dat de gemeente zich hier geheel richtte naar de beslissing van den Minister, waar -tegenover dhr Elout opmerkte dat, wan neer men dit niet deed, er kans zou zijn, dat in verschillende gemeenten niet de zelfde vereenigingen verboden zouden zijn wat z. i. ook ongewenscht was. De wijzi gingen werden, met alg. st. vastgesteld. Van L. de Witte e.a. was een verzoek ingekomen om in principe te besluiten tot het verharden van de Geertse's weg, loo- pende op de grens van Domburg en West- kapelle. De voorzitter stelde het groote belang in het licht van het verharden van den weg. Wanneer Westkapelle en Zou- telande ook tot medewerking bereid zijn kan daar een zeer goede verbinding ver kregen worden. In principe werd met alg. st. besloten tot verharding van dien weg mede te werken en met de betrokken ge meenten nader overleg te plegen. B. en W. stelden voor om aan de Zuid zijde van het Kerkplein eenige boomen te rooien om daar een betere toestand te verkrijgen. Dhr De Visser verklaart zich daartegen. Ook dhr Janse. De voorzitter verklaart zich persoonlijk ook tegen het rooien van die boomen. Dhr Elout zegt, dat ten behoeve van het gazon op het Kerkplein rooien gewenscht is, maar ook voor de boomen zelf, daar zij anders niet behoorlijk kunnen uitgroeien. Met 4 tegen 2 stemmen, die van dhrn De Visser en Janse, wordt besloten deze boomen en een boom aan den Westweg te rooien. Een verzoek van dhr Tichelaar tot het rooien van twee boomen op de Markt wordt nog aangehouden. In de vorige vergadering is besloten om de pomp voor het gemeentehuis op te ruimen. Om verschillende redenen stellen B. en W. nu voor de pomp nog te laten staan. Met 4 tegen 2 st. (die van de wethou ders) wordt echter besloten tot het op ruimen van de pomp. Dhr Westenburger vraagt aan B. en W. het denkbeeld van dhr Geldof, om een trottoirband aan te brengen, te overwegen. Er zijn plannen opgemaakt tot het ge heel verbeteren van den weg Westkapelle- Domburg. In verband daarmede bestaat de mogelijkheid, dat een bijdrage ran het rijk verkregen wordt tot het afdoende ver beteren van het gedeelte van dien weg bij de gemeente in onderhoud, loopende van de gasfabriek tot ongeveer bij de woning van den heer J. Maranus. Besloten wordt mede te werken tot deze verbetering, zoo mogelijk van de gasfabriek tot bij de We verijstraat. Dhr Westenburger vroeg daarna inlich tingen omtrent de gasverwarming van het pompstation van de waterleiding, die z.i. niet voldoet. Dhr Elout zeide, dat deze in dertijd naar aanleiding van een door des kundigen uitgebracht advies werd aange legd maar niet goed werkt. Verbetering wordt overwogen. Arnemuiden. Benoemd tot directeur van het muziekgezelschap „Arne's Genoegen" dhr Frans Buis, voorheen waarnemend directeur. Grijpskerke. Donderdagavond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" haar jaarlijksche algemeens vergadering, on der presidium van Dhr J. J. de Keijzer. Door secetaris en penningmeester wordt een jaaroverzicht gegeven. De afd. telt 208 leden. De ontvangsten waren f 256, uitgaven f 269. De kas sloot met een batig saldo van f 380. De begrooting wordt vastgesteld op f 265. Uit het verslag van den magazijnmees ter blijkt, dat door 54 leden van de ver- plegingsartikelen der vereeniging gebruik werd gemaakt. Als bestuursleden werden gekozen in de vacature D's v. d. Waal, Ds H. A. Jel- leina, in de vac. J. H. Geschiere Sr, S. P. Geschiere. Herkozen W. Goedbloed; als magazijnmeester is herbenoemd dhr Joh. Meyer; als afgevaardigde naar de Pro vinciale vergadering dhr J. 'J. de Keizer. Door Dr v. d. Harst van Oostkapelle werd een en ander medegedeeld omtrent den arbeid der Zeeuwsche vereeniging voor tuberculose-bestrijding. Als admini strateur voor het tuberouloaefonds wordt aangewezen dhr v. d. Harst van Oostka pelle. Oostkapelle. Donderdagavond hield de afd. Patrimonium een openbare vergade ring in de Geref. Kerk. De voorzitter, dhr P. Cornelisse, opende op de gebruikelijke wijze. Dhr A. Janse van Biggekerke sprak daarna over: „De strijd tegen den geest der eeuw op maatschappelijk gebied". Men onderscheidt tweeërlei geest, n.l. den Geest van Christus en den geest der wereld. Die den Geest van Christus heeft, strijdt tegen den geest der wereld. Het wapen is Gods Woord en het is een strijd tegen den leugen en den geest der dwaling. Het doorbraakfront ligt op maatschappelijk gebied, waar zooveel menschen gebukt gaan onder economische moeilijkheden. Daarom moet het werk van Patrimonium worden gesteund. Terneuzert. Donderdagmorgen is het Duitsche stoomschip „Emma Sauber", ko mende van Gedinia (Polen) en bestemd voor Terneuzen, geladen met kolen, in de haven alhier op een der hoofden geloo- pen. Het gelukte aan de sleepbooten Her cules, Schelde en Mercurius van de Union de Remorquage ot de Sauvetage, gestati- onneerd alhier, om het schip vlot te trek ken. Het heeft geen schade bekomen. Naar wij vernemen heeft binnenkort de aanbesteding plaats voor den aanleg van een wielerbaan aan de zuidzijde van do kom der stad, nabij den Koedijk. Men wil de werkzaamheden nog dit jaar ge reed hebben. i Donderdagavond is een vergadering gehouden van de reddingsbrigade alhier. De voorzitter van de afdeeling, burge meester J. Huizinga, heeft in die bijeen komst een herinneringspenning uitgereikt aan dhrn G. Hamelink, P. Geensen, W. Geensen en H. Wouters Jr., zulks in ver band met hun moedig optreden in het af geloopen jaar, waardoor zij anderen van den verdrinkingsdood gered hebben. Een der geredde personen werd uit de Wester- Schelde gered, waar hij reeds in den stroom afdreef. Tholen. Onder buitengewoon groote be langstelling had Donderdagavond j.l. in de zaal van Mej. Hoek alhier een Land stormavond voor het Vrijwillig Land stormkorps Motordienst, afd. Zeeland plaats. De leiding berustte bij den afd.- commandant, de res. Ie luit. J. G. Per- sant Snoep. In zijn openingswoord riep deze het welkom toe aan officieren, bur gemeesters en aanwezigen, inzonderheid aan de kapel van H. M. „Noord-Brabant". Deze avonden worden gehouden om den band te versterken tusschen hen, die ons Vaderland moeten beschermen in tijd van gevaar. Gelukkig, dat er nog een groote meerderheid is, die het wettig gezag steunt en den band die ons bindt aan Oranje, wil versterken. Het met enthousiasme gezongen „Wil helmus" bewees, dat allen het met Spr. eens waren. Hierna volgde afwerking van het programma en ofschoon de vertoonde films wel aardig waren, was de groote attractie toch: „De Jantjes". Colijnsplaat. Gisteravond vergaderde al hier „Het Groene Kruis" onder voorzit terschap van Dr L. P. Maas. Aanwezig waren 25 leden. Uit het jaarverslag van den secretaris, dhr M. de Bruine, bleek, dat het ledental zoowat hetzelfde blijft. Door de verpleegster zijn 3737 bezoeken in totaal gedaan. Uit de rekening van den penningmeester, dhr Van Di3, blijken de volgende cijfers: Magazijnfonds: beginsal- do 1 Jan. 1933 f 1516,32. Rente f 53.00. Totaal f 1569,38. Groene Kruis: beginsal- do f 1202,3öVs. Ontvangsten f 1770.96, uitgaven f 1736.05. Bezit f 1237,2672, Tu berculosebestrijding: schuld 1 Jan. 1933 f 320,61. Uitgaven f 896.53, ontvangsten f 797,91. Nadeelig slot f 419,23. Totale stand: f 1569,38 en f 1237.20V2 is f 2806,6414 f 419,23 is f 2387,411/*. Herkozen werden als bestuursleden de heeren M. de Bruine en A. de Pree. Bij de rondvraag brengt dhr Dourleyn naar voren de noodzakelijkheid aan een ziekenauto. De bezwaren hieraan verbon den worden door den voorzitter uiteenge zet. Gewezen wordt op de hooge kosten Tevens deelt hij mee, dat het ziekenver- voer altijd uitstekend gaat. Handels „Saul". Gisteravond is door het Chr. Gem. Koor, directeur dhr W. 't Hooft in het Schuttershof te Goes, de jaarlijksche uit voering gegeven. Voor deze keer was de keuze gevallen op „Saul", oratorium voor koor, soli en orkest van G. F. Handel in de bewerking van Chrysander. Deze uitgever is een Handel-kenner bij uitnemendheid. Het kon hem niet bevre digen dat het werk van Handel werd ge moderniseerd. Verschillende oratoria van dezen componist gaf hij opnieuw uit. Zijn streven was er op gericht Handel in zijn oorspronkelijken vorm terug te geven. Chrysanders stelregel om het minst be langrijke weg te laten, wordt echter ris- cant genoemd. De j,Saul", zooals Handel die heeft gecomponeerd, waa aanmerkelijk grooter dan ze thans is uitgevoerd. Bijna dertig nummers liet de uitgever wegvallen, zoo dat wel wordt beweerd, dat sommige ootu- pures de handeling benadeelen. Wel stelt Chrysander de volle orkestratie in eere. Da vervulling daarvan is echter bij een uitvoering als 'deze niet te verwezenlij ken. Handel vraagt voor dit oratorium o.m. 6 hobo's, 4 fagotten, 4 fluiten, 6 trompetten en 9 bazuinen (trombones). Zulk een veelheid van instrumenten schijnt ook wel een overdadige weelde. Het i9 althans gebleken dat met veel min der ook iets goods is te bereiken. Dat het scheppen van dit werk 67 dagen in beslag nam, wordt in verband met Handel's snelle werkwijze een lange tijd genoemd. Als men echter in aanmerking neemt dat dit oratorium zooveel grooter was, dat de componist tijdens de vervaardiging te kampen had met ziekte en financieele zorgen en voorts dat moeilijkheden met den tekst een vlug werken in den weg stonden, dan moet men toch respect hebben voor het geweldig scheppingsver mogen van dezen grooten meester. Het mag dan waar zijn dat Handel zich in „Saul" niet in zijn volle grootheid vertoont, in ieder geval is het toch een schitterend product van zijn voortlevende kunst. De stof is in dit werk tamelijk gelijk matig verdeeld, zoodat koor, solisten en orkest als het ware om beurten op den voorgrond treden. Met de uitvoering is over het geheel blijk gegeven van goed kennen en kunnen. Het kooraandeel is met energie en overtuiging gezongen; de koren klonken goed beheerscht. Steeds is bij het Ghr. Gem. Koor op te merken dat, bij een goede verzorging der muzikale teekens, de inhoud van den tekst op treffende wijze wordt naar voren gebracht. Dit geeft een warmte en wijding aan den zang die in staat zijh het ge hoor bij het gezongen woord te bepalen, zoodat niet enkel klanken worden opge vangen. Ook de kinderstemmen deden' het goed, wanneer die vrij en goed doorklinken, zooals b.v. in het slotkoor, dan is dit een prachtig aanvullend materiaal, dat ef fect geeft. De soli zijn uitgevoerd door het Van Zanten-kwartet, met vervanging der so praan door mevr. v. d. Staa-Beversluis, Arnhem. Over het geheel genomen zijn de soli met bezieling gezongen. Wij moeten echter de eereplaats toekennen aan de alt, mevr. v. d. MeentWalter, A'dam. Wat deze zangeres met haar prachtige, klankrijke stem, gevoelige voordracht en duidelijke uitspraak gaf, was in éón woord uitstekend. Ook het geluid der sopraan is mooi en al kon de uitspraak soms iets beter, dat viel weer weg toen wij hoorden de buiten gewoon fijn gezongen, moeilijke Arie „Va- ter des Friedens". De prestatie van den tenor, dhr Mie- dema, Den Haag, in voordracht en tech niek, vooral in Arie en Lied valt te roe men. In een enkel Reoitativ vonden wij de zeggingskracht amper voldoende. Tref fend van weergave vonden wij de Recita- tiven gezongen door den bas, dhr De Groot, Den Haag. Een tekortkoming ver toonde zijn zang in de groepen noten op één lettergreep. Dat vloeide wat veel in elkander. Overigens heeft hij met zijn flink ontwikkeld basgeluid in verschillen de soli voldoening gegeven. Dat de da mes-solisten bloemen werden aangeboden spreekt haast vanzelf en vond veel bij val. Het instrumentale gedeelte uit de „Saul" is door het orkest met veel mu zikaal talent weergegeven, zoowel solis tisch als in den begeleidenden vorm. Al leen dienst opgemerkt te worden, dat in de „Ouverture" bij het koper een oogen- blik van weifeÜDg ontstond. Dat de orgel- sola uit nr 28 niet op een harmonium maar op een piano is gespeeld, achten wij een gelukkige overdracht, die in mooien gelijkmatigen aanslag goed uitkwam. In den heer Blokpoel uit Middelburg heeft het koor een pianist wiens knappe medewerking blijkbaar op hoogen prijs wordt gesteld. Dit bewijst de opdracht die hem geregeld wordt verleend om het kla vier te bespelen. De orgelpartij, die, vooral op een har monium, een meer bescheiden plaats in neemt, is door den heer v. Melle lofwaar dig vertolkt. Het succes dat de heer 't Hooft met deze uitvoering behaalde is een verdiende belooning voor zijn onvermoeide werk zaamheid. Hij is als leider de ziel van het geheel. Dat de koren met zulk een frisch blijvenden geest zijn gegeven, mag zeker worden beschouwd als een gevolg van zijn leven en kleur gevende tempo's, waardoor hij alles op hoog peil weet te houden. De belangstelling van het publiek was flink en de dank aan het einde, in den vorm van een breed uitdijend applaus, leverde het bewijs, dat aan de verwach ting die men stelde is beantwoord. Door den directeur werd met gebed ge opend en gesloten. Ingezonden Mededeeling. door het gebruik der middelen en artikelen van Moeilijkheden met huur ders te Amsterdam. Woensdag morgen heeft een deurwaarder in de Tweede Oosterparkstraat te Amsterdam een waning ontruimd. Vooral van de zij de der communisten bestond voor deae ontruiming veel belangstelling en een z.g. „Comité van Actie" nam op zich om voor een andere woning te zorgen. De inboedel van de menschen werd op een paar hand karren geladen en men trok er de buuri mee in. In de Wagenaarstraat stond een ótagowoning te huur en dit was blijkbaar aan het comité van aotie bekend. Gister middag vervoegde zich bij den eigenaar van een karrenverhuurderij, welke onder de leegstaande étage gevestigd is, eeD man die vroeg of hij de bovenwoning mocht zien. De eigenaar van de verhuur- derij was in het bezit van den sleutel van boven en ging met den man mede Nauwelijks waren ze in de leegstaande woning, of tien communisten kwamen naar boven en deelden aan den man mede dat ze de woning huurden. Dadelijk daar op begonnen anderen het huisraad naar boven te dragen. De eigenaar van liet huis was spoedig van een en ander op de hoogte gesteld, doch wenschte het boven huis aan dit gezin niet te verhuren, en verzocht hun "de meubelen er weer uit te brengen. Hieraan wilde men geen gehoor geven. Nu riep de eigenaar de hulp van politie in. Spoedig arriveerde er een détachement agenten met ruiters onder bevel van een inspecteur. Opnieuw werden de men schen gesommeerd de woning te ontrui men en te verlaten, daar anders op een andere wijze zou worden opgetreden. De communisten, die bemerkten dat het ernst werd, kozen de wijste partij en droegen de meubelen er weer uit. Tijde lijk werden zij in een bergplaats opgesla gen. De belangstelling voor deze gebeurte nis van het publiek was groot, doch de politie hield hen op een afstand. iPostbeambte gearres teerd. Door de Recherche te Amster dam is een 42-jarige besteller-sorteerder bij de Posterijen aldaar gearresteerd, ver dacht van diefstal van poststukken. Reeds sedert eenigen tijd werden brieven ver mist; een scherp onderzoek werd inge steld, met als gevolg de arrestatie van den besteller. Het gebeurt herhaaldelijk, dat per sonen, die een postwissel gestuurd krij gen, den wissel ondosseeren ter overschrij ving op de giro. Gesloten in 'n enveloppe wordt deze postwissel dan weer per post naar het giro-kantoor gestuurd. Speciaal op dergelijk soort brieven, die gemakke lijk te herkennen zijn door de aanduiding op de enveloppe, had de man het voor zien. Op ingenieuse wijze wist hij het en dossement weg te werken. Hij plakte n.l. tegen de achterzijde van den postwissel een blanco postwissel met de achterzijde naar buiten. Op deze wijze vulde hij dan een ander endossement in. De naam dien hij gebruikte was valsch. Hij inde de postwissels meestal in het postkantoor St Antonius Breestraat. Verschillende malen zijn op deze wijze personen benadeeld. Het is nog niet be kend hoe groot het bedrag is, dat de man in totaal heeft geïnd. Zaal geweigerd aan de N. S. B. Het gemeentebestuur van Haar lem heeft besloten de Gemeentelijke Con certzaal aldaar niet meer aan de N. S. B. te verhuren. De Kring Haarlem heeft reeds bericht ontvangen, dat de op 10 Fobr. a.s. te houden vergadering niet in de concertzaal kan plaats hebben. MEJUFFROUW E. TE LEIDEN LEED AAN ZWARE RHEUMATISCHE PIJN. In 6 maanden pijnen geheel verdwenen. Ongevraagd komen de brieven binnen, die steeds weer bewijzen, dat rheumatiek voor Kruschen Salts moet wijken. Uit on derstaand schrijven van Mejuffrouw F. P. E. te Leiden blijkt tevens, hoe belang rijk het is, om met Kruschen Salts door te zetten, wanneer het een bijzonder hard nekkige rheumatiek betreft. Mej. E. schrijft ons o.a.: „Het was een geval van zware rheumatische pijn. Ik wist geen raad meer. Het was zelfs zoo erg, dat ik mijn werk niet meer kon doen, maar het gebruik van Kruschen Salts heeft mij geheel van mijn zware rheumatische pij nen afgeholpen. In 6 maanden was de pijn verdwenen. Steeds zal ik doorgaan, Kru schen Salts te gebruiken, hoewel ik met zekerheid kan zeggen, dat ik voorgoed van de pijn af ben." Mej. F. P. E. te L. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der inwendige or ganen; een toestand waarvan de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproduc ten en een daarmee gepaard gaande vor ming van stoffen, die schadelijk zijn voor den geheelen gezondheidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele ge stel. Kruschen Salts is het natuurlijke re cept tot behoud van een inwendige zui verheid. De zes zouten in Kruschen spo ren nieren en ingewanden aan tot gemak kelijke, geregelde werking. U wordt dus inwendig vrij gehouden van alle onzui verheden, welke, indien zij zich kunnen ophoopen, ongetwijfeld het peil uwer ge zondheid zullen verlagen. De „kleine, da- gelijksche dosis" Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kru schen verhoogen de werking der afvoer- orga.nen, verschaffen u nieuwe levenslust. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelas ting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de bui- bnverpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) Faillissementen. Het faillis sement van J. L. L. v, d. Walle, timmer man en aannemer te Hulst, ourator Mr A. H. Kuipers, advooaat en procureur te Middelburg, is geëindigd met een uitdee- lingslijst zonder eenige uitkeering aan de preferente schuldeischers. Eveneens het faillissement van Jacob Engelvaart, herbergier te Breskens, cu rator mr J. Erasmus, adv. en proc. te Oostburg, ook zonder eenige uitkeering aan de concurrente schuldeischers. Het faillissement van J. Zwartepoorte, koopman in manufacturen, wonende te Goes, curator mr G. M. Kegge, adv. en procureur te Goes, met een uitkeering aan de concurrente schuldeischerë* van 21.80 pet. Opruiing. Voor het gerechtshof te Amsterdam stond in hooger beroep te recht de heer J. de Kadt, secretaris van de O. S. P., die door de Amsterdamsche rechtbank was vrijgesproken van de hem ten laste gelegde opruiing. Hij zou volgens de dagvaarding in Fe bruari en Maart van het vorige jaar, tij dens het oproer aan boord van de „Zeven Provinciën" hebben opgeruid tot geweld dadig optreden tegen het openbaar gezag; de matrozen en soldaten hebben aangezet tot opzetelijke ongehoorzaamheid. De Procureur-generaal vraagt veroor deeling van de Kadt tot negen maanden gevangenisstraf. Uitspraak over 14 dagen. Nederlandsche Spoorwegen. Naar wij vernemen zal door den Inge nieur van den Weg te Breda op 2 Maart a.s. in het openhaar worden aanbesteed het uitvoeren van zink- en loodgieters- werk voor verschillende stations en baan vakken van de lijnen Vlissingen Boxtel. Middelburg. Bij de door den notaris Struve gehouden veiling in het veilings gebouw Mercurius werden publiek ver kocht de navolgende onroerende goede ren, allen gelegen te Middelburg, als: Een woonhuis en erf aan de Langa Viele, wijk K no. 228, groot 1 A. 10 c.A., aan dbr L. Joose voor f 3050. Een woonhuis en erf aan den Veer- schen Singel, wijk S no. 74, groot 1 A. 55 c.A. aa.n dhr N. A. Gillissen voor f3100. Een woonhuis en erf aan de Kleine Werfstraat wijk T no. 38, groot 72 c-A. aan dhr J. Louws q.q. voor f 1625. Alle koopers wonen te Middelburg. Krulningen. Uitslag der heden gehou den aanbesteding van een woonhuis voer dhr J. Oele alhier door het bouwkundig bureau M. J. Ie Clercq. Metsel- en tim merwerk: Firma Baveco f 3112; J. J. Fraanje f3110; J. Dek f3097; J. Krijger f 3090; J. A. Poleij f 3044; Gebr. Karelse f 2996; allen te Kruiningen. Wemeldinge. Gisteren werd ten over staan van notaris Van Dissel te Goes al hier het navolgende verkocht: Perceel nr 1 oen woonhuis staande aan de Dorpsstraat B 231 met bijgebouw, erf en tuin, groot 6 A. 60 c.A. Ingezet op f2330. Kooper dhr Joh. Ruissen Jz. voor f 234-0. Perceel nr 2, een perceel boomgaard genaamd „Huisdijk" mot schuur en kip penhok, gelegen aan het Paardenweegje, groot 2 H.A. 74 A. 61 o.A. Hoogste in schrijver le perc. dhr Abr. de Schipper Jacz., voor f 1200; voor het 2e perceel dhr P. Bliek te Goes voor f 808; kooper dhr J. Lindenbergh voor f 1030 per ge- met. Voor pero. nr 3 een boomgaard gelegen aan den Noordelijken Achterweg, groot plm. 45 A. Hoogste inschrijver dhr J. Poelman voor f 2506; kooper G. Rijk q.q. voor f 3120. Alles onverminderd de be kende voorwaarden en onkosten. 's Heer Abtskerke. Gisteren werd door notaris Jonkers publiek verkocht: 1. Een hoefje, bestaande uit woonhuis, schuur, erf en bouwland, in de gemeente 's H. Abtskerke, groot 56 aren, 50 centi aren, aan dhr P. de Wilde te Goes, voor f 2130; 2. Bouwland te Nisse groot 49 aren 30 centiaren aan den heer Marinus Goeman te 's H. Abtskerke voor f 816.64. Samen f 2946.64. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Febr.: Zwakke tot matige wind uit Westelijke richting, nevelig tot zwaar bewolkt, wei nig of geen neerslag. Weinig verandering in temperatuur. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Zaterdag 5 u. 28 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6