DE ZEEUW JECOVITOL TWEEDE BLAD. Uit de Provincie Violet Vaughan VAN VRIJDAG 16 FEBR, 1034, Nr 116. Ir Stevens verlaat Zeeland. Wat reeds lang werd gevreesd, is nu een feit geworden. Ir G. Stevens, de rijkslandbouwconsulent voor Zeeland, de directeur van de Rijks) andbouwwinter- sclioul te Goes, en de rijksinspecteur voor de werkverschaffing in Zeeland, gaat Zeeland verlaten. Hij is n.l. benoemd tot regeeringsoom- missaria voor de aardappel- en vlaa- steunregeling te Den Haag en zal zich omstreeks Augustus in de residentie met terwoon vestigen. Tot Augustus blijft de hoer Stevens nog to Goes woonachtig, al zal zijn aanwezig heid te Den Haag meerdere dagen per week wel noodig zijn. Hel is nog niet zeker, hoe in de boven genoemde functies, die de hoer Stevens thans in Zeeland bekleedt, zal worden voorzien. Vermoedelijk zal tot Augustus een voorloopige regeling worden getrof fen. Met leedwezen zal men den heer Ste vens straks naar Den Haag zien ver trekken. In de kringen van de leerlingen en oud-leerlingen der R.L.W.S., en der Zeeuwsche landbouwers droeg men hem warme sympathie toe. Steeds stond hij gereed om met zijn kundige adviezen an deren van dienst te zijn. Installatie burgemeester H. Dronkers. Gisteren heeft de installatie plaats ge had van den heer H. Dronkers als bur gemeester der gemeente Hedel. Het dorp was in feesttooi. Een feestelijke ruiter stoet bad zich opgesteld om den nieuwen burgemeester te ontvangen. Om elf uur kwam de optocht bij bet ge meentehuis aan. Na de opening der Raadsvergadering sprak de loco-burgemeester de heer G. Sonneveld, die het waardeerde, dat de Koningin iemand had benoemd, die over ervaring beschikte en spr. hoopte, dat de ondervinding, die de burgemeester rijk was ten goede aan de gemeente zou ko men. De heer Dronkers sprak daarna een woord van dank aan de Koningin en de autoriteiten, die hem voor een benoeming hadden voorgedragen. Hij hoopte de ge- meentefinanciën zoodanig te helpen be- heeren, dat de gezonde toestand besten digd kon blijven. Spr. verklaarde te zijn gekomen met de oprechte begeerte nut tig werkzaam te zijn in bet belang dezer gemeente. Vervolgens spraken nog de andere wethouder, en de secretaris. Het gezel schap begaf zich daarna naar Kerkwijk waar 's middags de installatie plaats had. Vereeniging voor Ziekenhuisverpleging op Zuid- en Noord-Beveland. Deze vereeniging, die ruim vijf jaar ge leden werd opgericht telde op 31 Decem ber j.l. 21481 leden, wat een vermeerde ring in 1933 beteekent van 3602 leden. Zoowel wat bet ledental als de vergoe ding die wordt gegeven betreft, ging het in de afgeloopen jaren steeds crescendo. Ook in 1934 werden reeds enkele hon derden nieuwe leden ingeschreven. Luchtverbinding met Zeeuwsch- Vlaanderen. Men schrijft ons uit Zeeuwsch-Vlaan- deren: Nu de K. L. M. per Maart a.s. haar dienst op Vlissingen en Haamstede we derom op uitgebreider schaal voortzet, en op haar bekende nauwgezette wijze de band met het noorden en midden van Zeeland verstevigt, rijst met te meer klem de vraag wanneer men in Zeeuwsch- Vlaanderen van een directe aansluiting zal kunnen profiteeren. Want de tijd om een proef te nemen, is stellig gekomen; en het zou te betreuren zijn, indien nog meer kostbare tijd ver loren ging. Daarbij is de ligging van het vliegveld wel een zaak van het grootste F E U 1 L LET ON. door E. J. WORBOISE. 7.) o_ „Men kan werkelijk niet verwachten, dat ze op het oogenblik opgewekt is/' zeide de heer Percy verontschuldigend. Zijn geweten stak hem een beetje, dat hij, zonder het te willen, van zijn cliënte een ongunstig beeld gaf. Hij wist zeer goed, dat V ïolet van nature zeer opgewekt was, een waar zonnestraaltje in huis. Ze had heel veel van haar tante gehouden en men kon niet anders verwachten, dan dat ze haar zou betreuren en dat ze zeer droef gestemd was nu ze haar pas had verloren en bovendien op het punt was het huis te verlaten, waar ze don geluk- kigsteu tijd van haar jeugd had doorge bracht. Hij haastte zich dan ook te zeggen, dat juffrouw Vaughan toch een opgewekt ka rakter had en dat hij geen oogenblik twijfelde, of ze zou zich spoedig verzoe nen met haar veranderde levensomstan digheden. „Maar toch," zei hij met na druk tot besluit, „zou ik dis vrouw lie- Ineezonden Mededesllng. .wil nog niet altijd zeggen ge tond blijven Vergroot Uw weerstandsver mogen tegen griep en andere infectie-ziek ten door middel van JECOVITOL. Geijkt door een Nederlandsch Professor' Gewaar borgd gehalte: minstens 50 eenheden Vita mine A en 250 prophvl 125 internat.) eenheden Vitamine D GEIJKTE LEVERTRAAN BROCADES-STHECM AN PHARMACIA gewicht; doch door degenen die mot de plaatselijke toestanden op de hoogte zijn, wordt één gunstig gelegen punt voor oos telijk Zeeuwsch-Vlaanderen ais „ideaal" aangemerkt wat de centrale ligging be treft: zij hobbeu het oog op Sluiskil, gele- gon langs het kanaal TerneuzenGent. Om meer dan één reden zou een vlieg veld aldaar zijn voordeelen bieden: niet ver verwijderd van Terneuzen, Axel en Sas van Gent, en bovendien in de directe nabijheid van den spoorweg richting Ter neuzen, richting AxelHulstSint Nico- laas, en richting Sas-van-Gent met door verbinding naar Gent. Wanneer men er in slagen zou, om daar een vliegveld te krijgen, kon men zeker zijn, de meest gun stige plaats in oostelijk Zeeuwsch-Vlaan deren benut te hebben. Uit die overwe ging, welke voor bet vervoer dat men trekken moet stellig meespreekt, verdient deze opmerking van belangstellende zijde zeker eenige aandacht. Waarschuwing. De Commis saris van Politie te Goes waarschuwt na mens het Centraal Archief en Inlichtin genbureau. inzake Maatschappelijk Hulp betoon voor Nederland te Amsterdam, te- genide personen D. J. bot harst, A. G. J. Brouwer, b. Visser, Ph. Cavaljó en L. Cavaljé, allen wonende te Amsterdam en verbonden aan de z.g. „Werkverschaffing aan Blinden en andere Invaliden in Ne derland". Zij drijven een handeltje in horstelwerk e.d. artikelen welke naar zij beweren door blinden zouden zijn ver vaardigd en geven bons uit, welke recht geven op door blinden vervaardigde ar tikelen. Vermoedelijk is het overgroote gedeelte der artikelen, zoo niet alles, ge woon fabriekswerk. Door de keuze van den naam hunner onderneming, door het aanbieden van inteekenlijsten en door het vertoonen van legitimatiekaarten trachten zij steeds den indruk te wekken, dat de hun gegeven gelden aan liefdadige doeleinden ten goede komen. Alles wordt echter ten eigen bate aangewend. Alle N.S.F. en Phiiipstoestellen zijn voorzien van electrodynamische luid sprekers. Vanaf f 154. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Vlissingen. De heer J. J. G. van Dijk, lid der Tweede Kamer, die vanavond voor de A.-R. kiesvereeniging in openbare ver gadering zou spreken, kan aan dit voor nemen wegens ongesteldheid geen uit- voöiing geven. Goes. Naar de „Midd. Crt." verneemt is een samensmelting te wachten tus- schen de beide boogschuttersvereenigin- gen „Jacoba van Beijeren", waarvan de oudste het predicaat „Koninklijke" voor haar naam draagt. Kloetinge. Donderdagavond vergaderde de gemeenteraad. Afwezig wegens ziekte de heer M. Eversdijik. Na opening met gebed wenscht de voorzitter in deze eerste vergadering van het jaar den leden Gods zegen toe. De heer Zweedijk dankt als oudst aanwezig lid den voorzitter voor deze wensc'hen en wenscht hem hetzelfde toe. Ged. Staten 'hebben hun beslissing omtrent de begrooting 1934 verdaagd. Verslag comm. tot wering van sohool- verzuim over 1933. De heer Straub merkt op dat bet aantal gevallen van verzuim dat behandeld is zeer gering is. Hij vraagt zich af of wel alle gevallen worden ge rapporteerd. Verslag van den schoolarts over 1933. Hieruit blijkt, dat 151 kinderen zijn onder zocht en dat in totaal 198 afwijkingen zijn geconstateerd, Er werden 45 adviezen af gegeven, die grootendeels werden opge volgd. De voorzitter deelt mede, dat momen teel 31 personen als werkloos staan inge schreven. Daarvan zijn er gemiddeld lü te werk gesteld hij de werkverschaffing. Voorts geeft hij een overzicht van de reeds uitgevoerde werken. Hij brengt verslag ui' van hot verhandelde in de aigomeeno ver gadering van de N.V. Waterleiding Mij. Zuid-Beveland. Naar aanleiding van de mededeeling van den voorzitter over de reeds uitge voerde werken in werkverschaffing vraagt do beur Zweedijk of het niet mogeiijk is do hoornen op do begraafplaats eens wat op te snoeien. Do voorzitter zal zien of dit kan geschieden zonder de schoonheid to Schenden. Voorstel van H. en W. om het gedeelte van den Molenweg vanaf den Ka- pelschon weg tot den overweg in de spoor lijn VlissingenRoosendaal in beheer en onderhoud der geonoente te nemen. B. on W. lichten toe, dat dit voorstel wordt gedaan naar aanleiding van een door het waterschap. De breode Wate ring bewesten iereeke gedaan verzoek op grond van art. 3 van de overeenkomst van 4 April 1912, dat zegt, dat wegen, waar aan later wordt gebouwd, zoodanig dat straatvorm ontstaat, hetzij aan een of aan beide zijden, voor dat gedeelte door de gemoente' in beheer en onderhoud wor den teruggenomen op een daartoe door het waterschap gedaan verzoek. De voorzitter licht nog toe, dat het ge deelte van den Kapelschen weg tot de lokaalapoor niet bebouwd is en dus eigen lijk niet teruggenomen moet worden, doch daar staat tegenover, dat over de spoor lijn VlissingenRoosendaal weer een gedeelte ligt, dat wel bebouwd is en waar van niet verzocht wordt om dit terug te nemen. Ook in verband met de op het gedeelte Kapelsc'he wegLokaalspoox aan te leggen nieuwen rijksweg is het wel ge- weruscht, dat de gemeente ook dit gedeelte jn beheer en onderhoud terugneemt. Dhr Straub ds er niet voor omdat juist dat gedeelte 'het meeste aan onderhoud zal kosten. Het voorstel wordt met 4 tegen 2 st. (die der heeron Straub en Zweedijk) aan genomen. Voorstel van B. en W. tot vaststelling van een steunregeling voor werklooze vak lieden, die niet bij de werkverschaffing geplaatst kunnen worden. Voorgesteld wordt 'het steunbedrag per week vast te stellen voor ongeorganiseerden: op f 6 per week benevens fü.50 voor elk gezinslid boven 2; voor georganiseerd en: op f 7 per weeik met dezelfde toeslag; voor beide groepen wordt het maximum, dat per week aan steun mag worden uitgekeerd, bepaald op f 10.-. Voorts wordt voorgesteld op de steun bedragen in mindering te brengen 2/3 der inkomsten uit arbeid en ouderdomsrente. Andere inkomsten worden ten volle afge trokken. De regeling zal voor 'het eerst worden toegepast over de t'hans loopende week en gelden tot 1 April 1934. De voorzitter zegt dat B. en W. noode met dit voorstel komen omdat voor vakmenschen geen werkobject te vinden is. De heer Straub is huiverig voor een steunregeling. Men weet wel waar men begint, doch men weet niet waar men eindigt. Spr. is er niet tegen om de men schen te helpen, doch zij moeten er wat voor doen. ■Ook de voorzitter en andere leden wil len liever laten werken, doch er zijn geen objecten. Het voorstel wordt na eenige be spreking aangenomen, terwijl B. en W. worden gemachtigd aan de steuntrekken- den eenig weik op te dragen. Bij de rondvraag vraagt de heer Hoog- straate of de opzichter van de Heide Mij. bij de werkverschaffing niet gemist kan worden. Spr. meent dat zulks wel moge lijk is. De voorzitter acht het wel gewenscht. De kosten daarvan zullen gering zijn. ■Ook vraagt de heer Hoogstraate Of den voorzitter klachten békend zijn omtrent het ver niet in mijn huis hebben; ze zal uw dienstboden meer kwaad dan goed doen en haar invloed op juffrouw Vaughan is grooter dan mevrouw Warneford of u lief kan zijn." HOOFDSTUK II. Meer dan tien dagen twee wekeD bijna waren verstreken sinds het ver trek van den heer Warneford naar Lon den, eer zijn familie den lang verwachten brief ontving, waarin hij zijn terugkeei den volgenden dag op een zokor uur aan kondigde, Ilij verlangde, dat hot dinei om vijf uur klaar zou zijn, daar hij en zijn pupil de stad reeds in den morgen zouden verlaten en togen drie uur aan het Hadleigh Station zouden arriveoren, waar het rijtuig hen moest afwachten, Mevrouw Warneford was in nerveuss spanning, dat alles toch maar precies zou zijn, zooals haar man het verwachtte; ze gebruikte haar ganschen morgen om op en neer to loopen tusschon Violets ka- mor en de bibliotheek, waar eens duchtig schoonmaak was gehouden, godurende de afwezigheid van den heer des huizes en zoo nu on dan liep ze even bij haar oud ste dochter binnen om haar hart eens te luchten over al de zorgen, die haar druk ten. „Ik kan werkelijk niets vinden, dat niet op zijn oude plaats staat in de biblio theek", zei ze bij een van die gelegenhe den. Het is al zoo lang geleden, sinds die kamer eens goed schoongemaakt is, dat ik de verleiding niet kon weerstaan de ge legenheid aan te grijpen, nu je vader weg was. Maar als er ook maar iets is, wat hij niet kan vinden, wat zal hij dan ont stemd zijnl" „Mama, ik vind, dat u papa verwent. Hij zou niet half zoo op kleinigheidjes letten als u hem niet zoo in alles toegaf. Wat ziet, u er moe en uitgeput uit, mama. Men zou housch gaan denken, dat papa een grimmige, oude beer was, een soort Blauwbaard, die zijn thuiskomst mogelijk zal vieren met hot afhakken van uw hoofd". „Lieve kind, wat een verschrikkelijks dingen zeg je, 'Papa is een uitstekend echtgenoot, alleen soms wat ernstig en veeleischend en een liefhebbend vader." „Mama", riep Anne heftig uit, haar arm, misvormd lichaam half oprichtend van de rustbank, waarop ze haar dagen sleet, „hoe kunt u zoo iets zeggen? U weet, dat het niet waar is; en al zegt u het ook duizend keer, dan zou ik nog niet gelooven, dat u het meende. Om dat eene kan ik papa niet liefhebben. Daisy beleid van den opzichter, De voorzitter antwoordt hierop, dat geen enkele klacht bij hem is ingekomen. De heer Straub zegt, dat in de vorige vergadering gezegd is, dat voor de werk verschaffing geen rijkestoun meer wordt ontvangen en dat dus geen toezicht moer vanwegede Heide Mij. noodig Is, Hierop is toen bevestigend geantwoord. Het heeft hem dan ook vreemd aangedaan, dat toch weer toezicht vanwege de Heide Mij, wordt uitgeoefend. De voorzitter zegt, dat in de vorige ver gadering gezegd is, dat do werkverschaf fing op dezelfde wijze zou plaats vinden als voorheen. Verder is er niet over ge praat, 'Goedgevonden word!, dat 'het toezicht thans zoo blijft, doch dat voor een vol gende werkverschaffing hierover een be sluit zal worden genomen. De heer Kousamaker zegt, dat enkele werikloozen 'hem over hun nijpenden toe stand hebben geklaagd. Hij vraagt of hot niet mogeiijk is dat iota wordt verstrekt, bijv, kolen. De voorzitter zegt, dat hom is medege deeld, dat bij de moeste gezinnon geen ge brek aan kolen is. Hierna sluiting. lersekc. De dam wedstrijd lorseko I Kruiningon I is door lerseke verloren met 13'7. i Het mooie weer heeft reeds een zwemmer en zwemster verlokt tot ope ning van het badseizoen. Woensdag is voor de eerste maal van dit jaar door oen heer en oen dame een bad gonoinen. Het water was 3 graden boven nul. Hansweeri Het Belgische sieepschip „Cesarina", geladen met hout van Brug ge naar Weert is bij het binnenkomen van do haven op den Oostborm omiioog gevaren en blijven zitten. Door de sloep booten „Willem" en „Betsy" is het schip lator vlotgesleept en heeft oogenschijnlijk onbeschadigd de reis voortgezet. Biezelinge. Herdenking 20-jarig be staan van de vereon, „Ziekenzorg" De vourz. dhr A. Slabbekoorn heet de talrijk opgekomen leden welkom, inzonderheid dhr A. Ganseman van Ovezande, de op richter, verder den burgemeester, en den eere-voorzitter Dr Pfeiffer. Spr. noemt ook de bestuursleden welke dit vanaf de oprichting zijn. Spr. noemt de heeren de Graaf, welke nu ook als secretaris fungeert voor dhr O. v. d. Linde, die 16 Oct. 1933 moest bedanken wegens lichamelijke ongesteldheid - (de heer v. d. Linde is bijna 20 jaar secreta ris geweest), de heer P. Fraanje en de penningm. G. Lansen. De penningm. werd genoemd een uitstekend financier. Spr. wekt alle leden op tol krachtige me dewerking. Nu doet de penningm. G. Lansen reke ning en verantwoording over het dienst jaar 1933. Het totaal bezit der vereen, be draagt f 369.73. Aan zieken en herstel lenden werden 480 liter melk verstrekt, benevens meerdere versterkende midde len tot 'n gezamenlijk bedrag van f 37.98. Aangeschaft werden en vernieuwd voor een bedrag van f 84.25 aan verplegings- maleriaal. In totaal was uitgegeven in 1933 f 190.38. De inkomsten bedroegen f 193.25. De w.n. secr. dhr A. v. d. Graaff brengt verslag uit over 1933. het ledental is be stendigd en bleef op 225. Alles liep gere geld. De functionarissen kweten zich uit stekend van hun taak. Nu geeft Spr. een overzicht over de 20 jaar. De oud-voorzitter wordt geteekend als een pionier. 12 Febr. 1914 is de ge boortedatum. Dr Knaap, destijds te Ka- pelle, werd eerevoorzitter, 213 leden tra den toe. Allo lof zwaaide spr. Dr Pfeiffer toe, welke door het houden van lezingen bijdroeg op tal van dingen te wijzen. Gewezen werd op de Zusters welke wij in deze jaren voor de Wijkverpleging gehad hebben en die zoo trouw hebben medegewerkt om de zieken te helpen. Spr. hoopt, dat deze vereeniging nog langen tijd moge bestaan. j^e oud-secretaris v. d. Linde hoopt dat Ziekenzorg nog lang het middel moge zijin om elkander te helpen. Dhr A. Ganseman, oud-voorzitter, con stateerde met blijdschap den goeden gang van zaken. Burgemeester Bierens wenscht de ver eeniging geluk met dezen dag en hoopt dat zij ten zegen mag zijn voor vele jaren. Dhr Fraanje spreekt als voorzitter van en Alice mogen van hem houden; Daisy was nog maar een kind en Alice weet van niets en Esther is natuurlijk zoo onwe tend als een pasgeboren kind en ze is papa's lieveling. Neen, ik zal papa nooit meer liefhebben." „Stil Anne, je doet me schrikken. Het is verkeerd zoo oVer je vader te spreken of te denken. Hij heeft gedaan, wa,t hij zijn plicht achtte en om dezelfde reden gaat hij op den ingeslagen weg voort. Maar o, hoe zal hot eindigen?" „Ja, dat mag u wel vragen. Ik kan nauwelijks ergens anders over denken. Was ik maar als andere menschen, mis- schien dat het me dan niet zoo zou bezig houden; misschien omdat ik nooit van iemand zal mogen houden, zooals andere vrouwen, houd ik zooveel van hom. Hij was altijd zoo goed. voor mo, zoo vrien delijk; als ik op mijn sterfbed lag, zou ik hem zien." „Anne, spreek nu niet over zulke din gen. Ik vertrouw, dat je nog lang niet gaat sterven, mijn kind en „Waarom zou ik blijven leven? waarom zou ik verlangen naar een lang, saai le ven, hopeloos, doelloos en liefdeloos?" „O neen, mijn kind, niet liefdeloos; je zusters houden van je, zelfs je vader, dien ja zoo verkeerd beoordeelt, heeft je lief." Wijkverpleging. In opdracht van de oud- Zuster Scheffer moet hij de vereen, met dozen dag gelukwonschen, Herkozen werden de aftredende be stuursleden A. Slabbekoorn en D, Poort vlietv. d. Boomgaard en gekozen in do vacature-v, d, Linde. G. Traas, Kruinlngen. Donderdagavond verga derde de Ghr, Ilist, kiesveroen. alhior, Do penningmeester deed rekening en verant woording over 1933 en meldde een batig saldo. De voorzitter, J. J. Fr&ngoys werd herkozen. Besloten werd tot propaganda voor nieuwe ledun, Het bestuur werd op gedragen de mogelijkheid tot oprichting van een jongerengroep voor te bereiden. Deze week is met do werkverschaf fing begonnen. Eenig delfwerk bij den Polder wordt in werkverschaffing uitge voerd, terwijl in het nieuwe bouwplau de sloot langs den Rijksweg gerioluerd en gedempt wordt. Hot voorgenomen werk te Hansweert vevoisoht nog de Minlsterieele goedkeuring, waar nogmaals om verzocht is. De gasfitter K. alhier werd op don weg aangereden door de vrachtauto van J. D. alhier, waardoor K. met een smak in do sloot geslingerd word. De doktor constateerdo bloeduitstorting in den arm. Serooskerke (W.). Woensdagavond 1.1 trad alhier voor de beide afd. van do Ohr. Soa. Bondon: „Ghr. Nat, Werkmans bond" en „Patrimonium", in de Herv Kerk op Ds den Dooft van Kroiingen met 'het onderwerp: „Vooruitgang of achter uitgang?". Sprekende over de groote ver warring onzer dagen, waarin velon leven zonder richting en zonder licht, wees spr. op de fout om deze wereldcrisis enkel stof felijk te zien on zoodoende achteruitgang te constateeren in plaats van aan de hand van Gods Woord de -geestelijke crisis te zien en daardoor ook licht te vinden in het wereldgebeuren onzer dagen. Naar aanleiding van het boek der Openbaring sprak zijn eerwaarde over 't sociale eind beeld, ons loven in dat sociale eindbeeld en do levenshouding van den Christen in dat eindbeeld. Alles komt en geschiedt zooals is voor zegd. De verwarring en de tegenstellingen worden steeds grooter en de strijd zwaar der, maar zoo wordt de wereld rijp voor de wederkomst des Heeren. Als de sociale kwestie haar hoogtepunt 'heeft bereikt, komt 'God als overwinnaar, 't Sociale leven wordt voor den Christen steeds moeilijker, want hij 'heeft er voor te waken dat zijn levenshouding in dit alles niet is naar 't vleesch, zijn gebed mag niet opgaan in een vragen om op heffing van. de crisis en alles wat daar mee samenhangt voor het stoffelijk leven, want dat is niet naar Gods wil. Zijn hou ding moet ook en bovenal zijn naar den geest. Voor het volk 'Gods is er vreugde in de verwarring, want evenals de bruid naar den bruidegom moet zij verlangen en hopen naar en bidden om de wederkomst des Heeren. Met groote aandacht werd naar deze rede geluisterd. Deze eerste gecombineerde vergadering kan als een goed geslaagde worden beschouwd. Koudekerke. J.l. Maandag zijn op en om het dorp verschillende baldadigheden gepleegd. In den Molenweg waren onder meer takkebossen (mutsaards) recht op den straatweg gezet; en op den Middelb. weg een betonnen ring in de sloot gerold. De politie is het gelukt de daders, een drietal jongens van 17—19 jaar, op te sporen, welke een volledige bekentenis hebben afgelegd, waarna tegen het drie tal proces-verbaal is opgemaakt, Woensdagavond vergaderde de al'd. Patrimonium alhier. Na afdoening van enkele huishoudelijke zaken, refereerde het bestuurslid, dhr J. de Kroo, over „De strijdwijze van het socialisme". Een leerzame bespreking volgde. De ver gadering was goed bezocht. Koudekerke. Loop der bevolking van 1 tot en. met 15 Februari 1934. Ingekomen: M. J. Hol en gezin, B 245c, uit Vlissingen; A. M. Maagdenberg en gezin, E 147, uit Goes. Vertrokken: Mej. P. Provoost, van E 45 naar Domburg; M. Vader en gezin, van E 109 naar Breskens; M. van Donge, van A 154 naar Zierikzee; J. Gorbijn, van E 34 naar Vrouwepolder; Mej. M. G. de Koning, van G 7 naar Middelburg; M. I. „Mijn zusters zullen trouwen, ik moet er op rekenen, dat u vóór mij zult ster ven. Hoe oud is u, mama?" „Over een maand word ik zes en vijf tig." „Zes en vijftigl o, dan heeft u nog een jaaj of twintig te leven. Het kan me niet schelen even lang te leven als u; want alles wel beschouwd is mijn leven, hoe ontbloot het ook is van alles wat het mooj en gelukkig kan maken, beter dan het koude, donkere graf en vernietiging." „0 Anne, mijn kind, er bestaat niet zooiets als vernietiging. Er is een andere wereld on een betere, waar de lijdenden gezond worden, de vermoeiden rust vin den." „Ik weet, dat ik oen soort heidin ben, maar ik kan er niets aan doen. Alleen tegen u ben ik zoo openhartig, mijn zus ters hooren dergelijke dingen niet van me. Ik zal niet pogen haar overtuiging aan het wankelen te brengen. Hoe staat het met die juffrouw Vaughan, die hier komt?" „Ik zou ik weet niet wat geven, als ze niet kwam; menschen, die een geheim te bewaren hebben, moesten altijd op zich zelf blijven en geen vreemden in huis halen." (Word*

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5