Uit de Provincie ■taat, dat hat Rijk voor volgende jaren daarin bijdraagt. Dit is althans gevraagd. Een tijdelijke voorziening zal worden aangebracht. Of er onmiddellijk gevaar aanwezig is, kan Spr. niet zeggen. Verschillende leden vinden het bedrag voor het spuiten van de fontein op de Balans (f 175) te hoog. B. en W. zullen dit nog nader bezien. Betreffende de Veersohe brug zegt dhr Onderdijk, dat deze is opgeno men in het plan betreffende uitbaggering der vesten. De bedoeling is de brug te ver vangen door een dam en de vest aan den Dampoortsingel te dempen met de uitko mende bagger uit de andere vesten. Hier in is de Polder Walcheren gekend. Te zes uur wordt gepauzeerd tot acht uur. Avondvergadering. De voorzitter kan niet precies zeg gen welk bedrag op de betreffende pos ten door opheffing van de gemeentelijke bewaarschool kan worden bezuinigd. Spr. schat het op f 1500. Dit bedrag moet met f 700 worden verminderd door meer sub sidie aan de bijzondere bewaarscholen. Dhr Paul vraagt, of aan de centrale 7e klasse-school de vakonderwijzeres wel noodig is, omdat nu ook de bijz. scholen recht op zulk een onderwijzeres hebben. Weth. Boas son antwoordt bevesti gend. Dhr v. d. F e 11 z wil den post school reisjes van f 300 op f 200 brengen. De beide wethouders, dhrn Wondergem, Portheine, den Hollander en Jeronimus bestrijden dit, omdat dit een groot genot voor de kinderen betreft. Het wordt ver worpen met 1 st. voor (de voorsteller). Dhr v. d. F e 11 z wil schoolvoeding en kleeding onderbrengen bij Burg. Arm bestuur. Daar hooren ze en dan worden ook misbruiken voorkomen. Dhr Paul komt daartegen op. Het is een onderdeel van het onderwijs. Dhr Heemskerk is tegen deze pos ten om principieele redenen. Men scheurt de gezinsband stuk. Ook worden de schoolgaande kinderen geholpen, maar de andere niet. Het is hier een zaak vaD algemeene barmhartigheid tegenover het geheele gezin. Als ouders hun taak niet vervullen, en hun kinderen verwaar- loozen, moeten ze uit de ouderlijke macht worden ontzet. Door schoolvoeding en -kleeding berokkent men de kinderen ont zaglijke schade. Het denkbeeld van den heer v. d. Feltz acht Spr. wel de overwe ging waard, maar is niet afdoende. Dhr Wondergem bestrijdt het idee van den heer v. d. Feltz. De betrokken vereeniging oefent voldoende controle. Spr. weet uit ervaring dat door de school voeding en -kleeding de gezinsband niet wordt verscheurd. De posten worden aangenomen (tegen dhr Heemskerk). De voorz. zal het idee van dhr v. d. Feltz in B. en W. ter sprake brengen. Handelsonderwij's. Dhr Mon- deel acht de voorgestelde bezuiniging op handelsonderwijs niet juist. Dit onder wijs staat voor verplichte uitgaven. Se dert 1929 is op dit onderwijs reeds be langrijk bezuinigd. Spr. stelt voor de subsidie met f 855.50 te verhoogen, welk bedrag 't betrokken bestuur noodig acht. Wethouders Boasson en Onder- dijk deelen mede, dat B. en W. bereid zijn de subsidie met dit bedrag nu of la ter te verhoogen, als blijkt, dat het wer kelijk noodig is en het bedrag op de ge- meentebegrooting kan worden gevonden. De voorz. heeft juist vandaag ge hoord, dat het aantal leerjaren op die school van 5 op 4 zal worden gebracht. Is dit zoo, dan zal er minder geld noodig zijn. Dhr Jeronimus betreurt het, dat de buitengemeenten niet wettelijk ver plicht zijn, in dit onderwijs bij te dragen. Gymnasium. Dhr M o n d e e 1 dringt op bezuiniging ook bij dit onder wijs aan. Op alle takken van onderwijs is bezuinigd. Waarom niet hier? Spr. dringt bij B. en W. aan op overleg met het curatorium. Er zijn hier te veel leeraren in verband met het aantal leer lingen. Dhr v. d. Feltz raadt dhr Mondeel aan zich eerst eens goed op de hoogte te stellen omtrent het gym nasiaal onderwijs. Groote bezuiniging zal op grond van de wet niet mogelijk zijn Dhr Jeronimus noemt een gym nasium voor Middelburg een luxe. Mis schien is te combineeren met een H. B. S. Dhr Mandeel noemt deze kwestie een schandaal. Wanneer men maar wil, kan ook hier bezuinigd worden. Weth. Onderdijk zegt, dat op het onderhoud van het gebouw al belangrijk bezuinigd is. Het gymnasium is niet over bodig. Heft men het op, dan komt er een lyceum, waaraan de gemeente mag sub sidieeren, zonder er iets in te zeggen te hebben. Dhr v. d. Feltz zegt, dat het curato rium tot overleg bereid is. Maar het on derwijs is gebonden aan de wet. Dhr Mondeel: dit geldt ook voor de handelsschool, en daar is bezuiniging wel mogelijk. De voorz. zegt overweging door B. en W. toe. Muziekkorps. De meerderheid van B. en W. stelt voor de subsidie van f 3000 op f 1000 te brengen. Dhr v. d. F e 11 z wil nu maar 'n beslissing nemen, 't Is wel uitgesloten, dat we volgend jaar nog f 1000 subsidie zullen kunnen ge ven. Daarom stelt Spr. nu maar schrap ping voor. Dhr Onderdijk meent, dat iemand, die ter dood veroordeeld is, het er liever op wil wagen, als hij de kans krijgt, nog een jaar te wachten op de vbltrekking van zijn straf. Dan krijgt hij misschien nog gratie. Laten we het subsidie nog een jaar behouden. Moeten we volgend jaar bij de regeering aankloppen, dan ls er eenige kans dat het korps de f 1000 zal mogen behouden, als er tot het uiter ste is bezuinigd. Op een vraag van mevr. W e ij 1 zegt dhr Portheine, dat de leden van het korps het grootste offer zullen moeten brengen, want de salarissen zijn de grootste post. Spr. zou de laatste kans aan het korps willen geven. Na nog eenige bespreking wordt het ivoorstel-v. d. Feltz verworpen met 13 tegen 3 st. (dhrn Jeronimus, v. d. Feltz en de Bruin). De subsidie wordt dus van f3000 op f 1000 gebracht. Sportterrein. Dhr Portheine vraagt beter onderhoud van dit terrein Dit kan in werkverschaffing. Dhr Harthoorn stelt voor het sala ris van den directeur, den heer W. de Graaf, van f 500 op f 400 te brengen. Dhr Jeronimus steunt dit. Volgens Spr. is zulk een directeur niet eens noodig. Dhr Paul is tegen incidenteele loons verlaging. Weth. Onderdijk verdedigt behoud van het salaris. Voor beter on derhoud zal zoo mogelijk worden gezorgd. Dhr Harthoorn trekt zijn voor stel voorloopig in. Dhr Mondeel stelt voor de subsidie aan de vereen, voor instandhouding van oude gebouwen niet geheel te schrappen, maar op f 10 te brengen. Besloten wordt voor deze vereen, en voor Nehalennia de subsidie pro memo rie uit te trekken. G e'm e e n t e-g eneesheer. Dhr v. d. Feltz stelt voor dr W e ij 1 met in gang van 1 Mei a.s. ontslag te verleenen als gemeentegeneesheer. Het is gebleken, dat voor twee gemeente-geneesheeren geen plaats is. Spr. meent, dat de kogel nu maar door de kerk moet. Spr. weet wel, dat er bezwaren zijn (wachtgeld, vervanging bij ziekte van den in functie blijvenden gemeente-geneesheer), maar acht dit toch de beste beslissing. De voorz. zegt prae-advies van B. en W. toe. Het voorstel wordt dus aange houden. Burg. Armbestuur. De voorz. zegt, dat B. en W. contact hebben gezocht met den secretaris van het B. A. De be grooting '33 van het B.A. zal niet over schreden worden. Er zal dus over 1933 f 153.000 van de gemeente noodig zijn, af gedacht van de extra-rekening van dr Schuurman. Dhr Co melisse vindt f 150.000 te weinig en wil het gevraagde bedrag van f 153.400 handhaven. Dhr v. d. Feltz meent, dat f 160.000 wel noodig zal zijn, gezien de voortgaan de verarming. Spr. stelt een subsidie van f 157.500 voor. De voorz. is daar tegen. Heeft het B. A. meer noodig dan wat het aanvroeg, dan moet het dit aan B. en W. melden. Weth. Onderdijk verdedigt het voorstel van B. en W. Zij wilden ook het B.A. aansporen tot bezuiniging. Dhr C o r n e 1 i s s e wil het gevraagde bedrag voteeren. Er wordt zoo zuinig mo gelijk beheerd. Dhr Heemskerk wil kwesties als tusschen het B.A. en dr Schuurman in het vervolg voorkomen. B. en W. hebben deze zaak in studie, aldus de voorz. Ook nemen zij het voor- stel-Cornelisse over. Dhr Jeronimus noemt de houding van B. en W. slap. Dhrn v. d. F e It z en M e s meenen, dat het bedrag van f 153.000 te weinig is. Dhr Mes noemt het boerenbedrog, la ger te ramen dan men meent, dat noodig is. Spr. heeft nog vanmorgen van een lid van het B.A. gehoord, dat wel f 170.000 noodig zal zijn. Verschillende leden komen er tegen op, dat de Raadsleden bij dit of dat lid van het B.A. informeeren. De voorzitter komt op tegen het woord boerenbedrog en sluit de discussie. Dhr v. d. Feltz herhaalt, dat voor steunverleening en werkverschaffing f 10.000 meer noodig zal zijn, maar vindt geen steun voor een voorstel daaromtrent. Ontvangsten. E'en voorstel-Mes tot verhooging markt- gelden blijft uit. In behandeling komt het voorstel tot heffing van 20 opcenten op de straat- belasting. Dhr v. d. Feltz vindt het billijker dit bedrag te leggen op de personeele belas ting, omdat dan meerderen den laat dra gen. Dhr Jeronimus zal tegen stemmen. Dhr Paul wijst er op, dat aan de per soneele belasting velen betalen, die het moeilijker kunnen opbrengen dan zij, die straatbelasting betalen. Dhr Mondeel wijst er op, dat de fonds belasting van le klas met 05 opcen ten geworden is 3e klas en 100 opcenten. De opcenten op de personeele belasting zijn van 110 op 150 gebracht. Het ie dus billijk de lasten wat te verdeelen. De voorzitter merkt op, dat aan de straatbelasting ook niet-ingezetenen mee betalen. Dhr Jeronimus blijft de opcenten op de straatbelasting onbillijk vinden. De huiseigenaren kunnen ook moeilijk beta len. Als de baten verminderen, moeten de lasten niet vermeerderd worden. Dhr Mondeel: dat geldt van alle belastingen. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen (tegen dhr Jeronimus). De kermis. Dhr Heemskerk is teleurgesteld over het antwoord van B. en W. op de vraag, hoe B. en W. in de zen tijd denken over afschaffing van de kermis. Het bedrag, dat de kermis op brengt (f 5100) kan gevonden worden door verhooging van de opcenten op de personeele belasting met 8 a 10. Daar door wordt een verleiding voor velen om groote uitgaven te den, weggenomen. De voorzitter vindt het moeilijk om hier namens B. en W. te spreken. Dhr Jeronimus: daar is 'tom be gonnen. De voorzitter heeft principieele bezwaren tegen de kermis, maar het Raadsbesluit tot het houden van de ker mis moet uitgevoerd. B. en W. zullen op dit moment de al of niet afschaffing niet aan de orde stellen. Radio-distributie. Dhr Mon deel wil trachten verlaging der tarieven van de radio-distributie te verkrijgen. Dhr Harthoorn meent het niet op den weg van den Raad te liggen, zich met de interne dingen van een N.V. in te laten. Dhr Co melisse is van een andere meening. Bij concessies kunnen voor waarden gesteld worden. Dhr den Holland er wil onder- grondsche geleidingen. Dhr d e B r u i n betreurt het, dat B. en W. niet tijdig zijn gekomen met voorstel len tot schoolgeldverhooging van het gymnasium, aangezien die voor de H. B. S. ook zijn verhoogd. Dhr Paul wil wachten tot het nieuwe cursusjaar. Dhr Paul klaagt over het vele over werk voor het gemeente-personeel in de zen tijd van werkloosheid. Reeds nu zijn er werklieden, die recht hebben op een week verlof. Dat wordt op die man nier tien weken per jaar. Dhr Onderdijk vindt het een bil lijke methode, dat één uur overwerk wordt vergoed door 1 Yt uur vrij overdag. Dhr Paul vraagt of de personeelsbe zetting bij de begroeting wel in orde is. Weth. Boasson zegt onderzoek toe. De verhooging van de hondenbelasting wordt aangenomen met 12 tegen 4 st. (de heeren Mondeel, Wondergem, Heemskerk en Jeronimus). Dhr Paul bepleit vrijstelling van ver makelijkheidsbelasting voor vereenigin- gen, die voor haar eigen leden zonder winstbejag avondjes organiseeren. B. en W. zullen dit nogeens overwegen. De voorz. zegt nu, dat de post onvoor zien slechts is f 12.499.36. Hij stelt daar om voor nu nog geen beslissing te nemen inzake de agentenwacht. Personeele belasting.. Verder stelt de voorzitter voor 150 opcenten te heffen op de personeele belasting. Dhr v. d. Feltz vindt dit te krap en stelt 160 opcenten voor. Dhr Paul wijst er op, dat er nog voorstellen komen inzake schoolgeld U.L.O. en reorganisatie politie. De voorzitter vindt den post on voorzien dan nóg laag. Dhr Jeronimus steunt het voorstel- v. d. Feltz. Vroeger kon men in den loop van het jaar belastingen verhoogen. Dit kan nu niet. De voorzitter zegt, dat B. en W. het voorstel-v. d. Feltz overnemen. Het zal f 7100 opbrengen. Het voorstel om 160 opcenten te hef fen wordt z.h.st. aangenomen. Dhr Jeronimus ziet zich verplicht tegen de begrooting te stemmen. Ze had op een andere wijze moeten ingericht zijn. De salarisverlaging is te gering. Belas- tingverhooging had niet noodig moeten zijn. Dhr v. d. Fe 11 z acht dit geen motief om tegen te stemmen. De begrooting wordt aan genomen met de stem. van de heeren Jeronimus en Mes tegen. Dhr Harthoorn meent, dat ver schillende besprekingen zijn gevoerd, die in de secties op haar plaats waren ge weest. Daarin zal volgend jaar verande ring moeten komen, anders zal Spr. tegen het sectiestelsel stemmen. Dhr Heemskerk wijst op de af braak, en de belastingverhooging, waar toe uit bittere noodzaak met leedwezen besloten is. Spr. wil met het sectiestelsel nog eens een proef nemen. In de sectie vergaderingen afwezige leden zullen hun opmerkingen dan schriftelijk moeten in zenden. Spr. dankt den voorzitter voor zijn aangename en vaste leiding van deze ver gaderingen. Deze dagen zullen in aange name herinneringen bij de Raadsleden blijven. De voorzitter dankt den Raad, de pers en de ambtenaren voor hun mede werking. Ten slotte richt Spr. enkele har telijke woorden tot den heer Bybau, die dezer dagen naar Zutphen vertrekt. Spr. dankt hem voor zijn arbeid in het belang van Middelburg verricht en wenscht hem verder alles goeds toe. Dhr Bybau dankt voor deze vrien delijke woorden. Het spijt Spr., dat zijn Raadslidmaatschap zoo kort heeft ge duurd. Spr. heeft hier veel geleerd, al waren niet alle vergaderingen even aan genaam. Spr. zal steeds gaarne aan Mid delburg terugdenken en aan zijn verblijf hier aangename herinneringen bewaren. Te half twaalf volgt sluiting. Prinses Juliana naar W. Z.-Vlaanderen. Als datum voor de tentoonstelling van de Maatschappij van Ooft- en Tuinbouw te Zuidzande is gekozen 22, 23 en 24 Sep tember. Naar de „Breskensche Crt." verneemt heeft Prinses Juliana het voorloopige voornemen bij deze gelegenheid W. Z. Vlaanderen met een bezoek te vereeren. W.D. 4 en Y.D. 4 zijn twee sublieme nieuwe N.S.F. radiotoestellen. Hoofd agent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Goes. Loop der bevolking. Ingekomen: C. van Gelderen, adj. commies Reg., van Rotterdam, Tulpstraat 79; M. A. Duvekot, zonder beroep, van Amsterdam, Beesten markt 18; K. F. Wolf en eqhtgen., instru mentmaker, van Vlaardingen, Voorstad 33; W. de (Rijder, huishoudster, van Krui- ningen, 's-H. H.kind.straat 14; G. Balt, verpleegster, van Zuilen, Oostwal 31; A. K. Goedhart, geb. Proos, zonder beroep, van Arendskerke, Oosthavendijk 12; J. Krijntjes, dienstbode, van B. op Zoom, Stationsweg 12; M. S. van Melle, ver pleegster, van Amersfoort, Oostwal 31 Wed. R. A. Straub en gezin, zonder be roep, van Kloetinge, Piccardstraat 7; J. Louwerse en gezin, landarbeider, van Kloetinge, Wijngaardstraat 50; J. de Jonge, verpleegster, van Amsterdam, Eversdijkstraat 7; M. M. Tierie, zonder beroep, van Amsterdam, Magdalenastraat 1; J. Minnaar, zonder beroep, van 's-Gra- venpolder, Rimmelandstraat 10; A. v. d. Cingel, bakkerskn., van Wemeldinge, St. Adriaanstraat 1'5; P. W. Koole, dienst bode, van Wolphaartsdijik, Opril Groote Markt 12; L. H. Söhaalje, dienstbode, van Vlissingen, Scheldestraat 48. Vertrokken: J. L. Bom, ambt. P. T. T., naar Tholen; J. van Goozen en gezin, ver- tegenw., naar Schiedam, Vlaardingerdijk 327 B; A. A. van Maagdenberg en gezin, winkelühef, naar Koudekerke E 147Wed. M. Does, zonder beroep, naar Middelburg, Wal B 72; J. Cappon, vertegenw., naar Utrecht, Maliebaan 78bis; 'H. Brouwer, zonder beroep, naar Middelburg, Bagijn- hof 147; F. J. Joossens, kellner, naar Delf t, N. Plantage 2; H. E. Dersjant, ver pleegster, naar Dirksland; W. Minnaard, dienstbode, naar Ierseke; P. M. van Praet, 'dienstbode, naar Breda, Emmastr. 4; F. Felius, bakkersknecht, naar Wemel dinge B 140; M. Goedhart, 'dienstbode, naar Souburg, A 173; W. van der Weele, dienstbode, naar Bloemendaal, Eikenlaan 2; L. Verhulst, dienstbode, naar Middel burg, Dam N.Z. 4; A. A. Kerkhove, geb. van Hoorn, zonder beroep, naar Kloetin ge B 5; D. Feenstra en echtgen., zonder beroep, naar Apeldoorn, Zevenhuische- weg 46; P. de Kok, slagersknecht, naar St. Philipsland A 66; M. Sluijer, rijks- klerk, naar Groenlo A 10; J. P. W. Bod- daert, griffier kantonger., naar Delft, Westplantsoen 40; J. E. W. Zandee, zon der beroep, naar Arendskerke E 35; Wed. P. A. Lippens, zonder beroep, naar Veg- 'hel, A 198. 's-Heer Arendskerke. Woensdagmorgen vergaderde de raad dezer gemeente. Af wezig de 'heeren Vermue met en Linden- bergh zonder kennisgeving. Allereerst wordt aan de besturen der Bijzondere Lagere scholen een voorschot verleend op de gemeentelijke vergoeding overeenkomstig art. 101 der Lager Onder wijswet 1920 over 1934 t.w. ten behoeve van de Bijzondere Lagere school te Nieuw- dorp f 800; voor de Herv. Ghr. School te 's-Heer Hendrikskinderen f450; voor de R.K. Bijzondere Lagere school te Lewe- dorp f 700 en voor de Bijz. Lagere school te Lewedorp f 700. Op een verzoek van het bestuur van „Eigen Erf'1' om een voorschot te ver leenen voor 'het aankoopen van grond en het daarop bouwen van een plaatsje aan den z.g.n. Schippersweg bij Nieuwdorp op het perceel Sectie D no. 867 tot een be drag van f 2135, aflosbaar in 30 jaar, ten behoeve van W. Wiskerke, wonende te Ovezand, wordt gunstig beschikt. Een voorstel van B. en W. om de door de gemeente van de opbrengst van effec ten verschuldigde couponbelasting bij de uitbetaling van die opbrengst; van de daarop rechthebbenden af te houden wordt aangenomen. Verder wordt besloten het Waterleiding buizennet van de N.V. Waterleiding Maat schappij: „Zuid-Beveland" door te trek ken van de kruising van den weg bij den herbergier J. van Schaik langs den Kerk- weg tot den nieuw aan te leggen Rijks weg en aan voornoemde Maatschappij voor wateropbrengst gedurende ten 'hoog ste 10 jaren 10 pet. van de aanlegkosten, welke op f 800 zijn opgemaakt te garan deeren. Ten slotte wordt gewijzigd en opnieuw vastgesteld een verordening op het heffen van leges en op het heffen van begrafenis- rechten, met de daarop betrekking heb bende verordeningen op de invordering. Bij de rondvraag zegt de heer Snoodijk dat ter plaatse, waar vroeger het 'huis- houdafval werd geworpen, dit daar thans door het plaatsen van een bordje, is ver boden. Spreker vraagt waar 'dit vuil dan nu wel geworpen kan worden. De voor zitter zegt te zullen trachten een plaats daarvoor te vinden, hoewel het niet ge makkelijk gaan zal. 's-H. Hendrikskinderen. Gisteravond vergaderden de aandeelhouders der weeg brug te 's-H. H.Kinderen. Uit de rekening van den penningmeester bleek een goed saldo van f 278.24 in kas te zijn. Besloten werd 5 pet. dividend uit te keeren en f 25 toe te voegen aan het reservefonds. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Jac. de Schipper en E. Rouw. Krabbendijke. Woensdagavond verga derde de Arja-club alhier onder leiding van dhr Van Hekken. Na een korte ope ning door den voorzitter, las dhr W. v. Oosten zijn onderwerp over„Het Fas cisme tegen de Rechtstaat". Na de pauze volgde een uitgebreide, leerrijke bespre king. Rilland. Woensdagavond hielden enkele Rijksambtenaren aan den langendijk visi tatie van auto's. Een auto werd bevolen te stoppen, maar voldeed daaraan niet, waarom ze werd beschoten. Met een lék ken band werd door gereden tot Oostdijk, waar de ambtenaren den 'wagen inhaal den. Smokkelwaar werd niet aangetrof fen. Wel werd proces-verbaal opgemaakt wegens niet stoppen en ontbreken van wegenbelastingkaart. Veere. Afscheid burgemees ter Dronkers. Gistermiddag verga derde de Gemeenteraad. Alle leden aan wezig. Door de verharding van den Torenwal vraagt de pachter schadevergoeding voor het kleiner worden van het grasveld. B. en W. stellen f 10 vergoeding voor. Beslo ten met 6 tegen 1 st. (tegen dhr Blind). De voorz. deelt mede, dat de besprekin gen met bestuur Godshuis inzake vergoe ding gemeente-arts tot een voorstel heb ben geleid om 12 pet. korting toe te pas sen. Voorts doet de voorz. verslag over de vergadering die te Rotterdam heeft plaats gehad om pogingen aan te wenden tot hulpverleening aan garnalenvis- schers. In het voorloopig bestuur heeft voor Veere zitting F. J. Castel. B. en W. stel len een subsidie aan deze vereen, voor van f 25 per jaar. Aldus besloten. Voor de verharding Fiosce-weg bij Abr. GoecLbloed werd beslaten een bedrag van f 48 beschikbaar te stellen. De caroussel-houder Beke te St. Maar tensdijk wordt standplaats toegestaan te gen f 10 vergoeding. Rondvraag. Dhr Dekker stelt voor om vergoeding dokter Godshuis te houden op f 250. Dit wordt na discussie aangeno men. Daarna heeft het afscheid van den bur gemeester plaats. Van de redevoeringen van den burgemeester en weth. Gastel ga ven wij reeds verslag. Dhr A. P. Wouters sprak vervol gens als oudste raadslid een woord van afscheid. Spr. herinnerde aan het vele goede dat de burgemeester in de jaren 1929 tot 1934 voor Veere gedaan heeft. Veel is door zijn arbeid veranderd en verbeterd. Op een wijze boven allen lof verheven is door hem steeds het goede voor deze gemeente gezocht. Spr. brengt daarvoor oprechten dank, evenals voor de voortreffelijke lei ding der Raadsvergaderingen, waardoor de goede toon steeds bewaard bleef. Spr. wenschte den burgemeester met zijn echtgenoote en kinderen Gods zegen toe in zijn nieuwe gemeente. Ook sprak dhr Wouters als voorz. van het huldigingscomité, waarbij hij een schilderstuk van Veere (van Vaersen Mo- rell) overhandigde. Spr. herinnerde er aan, dat hij vier jaar geleden als loco-burgemeester den burgemeester heeft toegesproken met de woorden: „Ik hoop dat U een goed bur gervader moogt zijn". Wij mogen niet anders zeggen dan dat die woorden zijn bevestigd. Daar is de burgerij hartelijk dankbaar voor. Spr. eindigde met de woorden: Vergeet ons niet, vergeet ons nooit. De secretaris, de heer Coops, dankte den burgemeester namens al het gemeen- tepersoneel hartelijk voor hetgeen hij in de afgeloopen vier jaren voor hen ge weest is. Nog kort geleden, aldus Spr., toondet gij, bij de voorgestelde salariskorting de nooden uwer ambtenaren wel te verstaan. Van harte wenschen wij u toe, dat het u en uwe familieleden in uwe nieuwe ge meenten goed moge gaan. In mijn functie als secretaris der Res tauratie-Commissie van het Stadhuis te Veere, zeg ik u persoonlijk dank voor de aangename samenwerking, die ik van u als voorzitter dezer commissie heb mogen ondervinden. Onder uw onvermoeide leiding kwam de restauratie van het stadhuis tot stand, dank zij de welwillende medewerking van de Regeering, die van den Commissarij der Koningin in Zeeland en van de Prov. Staten van dit gewest. Wanneer aan het einde van dit jaar de restauratie van het stadhuis voltooid mag heeten, hoop ik, dat u met tevredenheid op dit voor Veere zoo belangrijke werk mag terugzien. Moge het Rijk de kroon op uwen arbeid zetten door aanvaarding van het Raads besluit d.d. 26 April 1929, waarbij de Raad van Veere destijds het stadhuis aan het Rijk overdroeg. Nadat de burgemeester voor het ge sprokene en aangebodene zijn hartelijken dank had betuigd, werd de vergadering gesloten. Na een propagandarede van mevr. Petermeyer uit Middelburg is hier op gericht een afd. van den Chr. Vrouwen bond met 19 leden. Als presidente werd gekozen mevr. Van de Guchte, als vice- presidente mej. J. van de Broeke, als secretaresse mej. Zr. Krijger en als pen- ningmeesteresse mej. S. de Rijke. Domburg. Dinsdagavond hield de afd. Domburg van de Vereeniging „Rijwielpad Walcheren" een algemeene vergadering alhier, waarin als bestuurslid en als lid van het 'hoofdbestuur werd herkozen de heer L. J. van Voorthuysen. Uit het ver slag, dat werd uitgebracht, bleek, dat het aantal leden der afdeeling sinds het vorig jaar niet verminderd was. Besproken werd de doortrekking van het Rijwielpad van Westkapelle naar Domburg, hetgeen eerst zou geschieden nadat het pad was gelegd van Zoutelande naar Westkapelle. Waar plannen bestaan om in 1935 de weg Domburg-Westkapelle te bestraten, waarbij dan waarschijnlijk een goed rij wielpad zal worden aangelegd kan wel worden verwacht, dat binnen niet te lan gen tijd het verlangen van de afdeeling, zij het dan op eenigszins andere wijze dan aanvankelijk werd bedoeld, vervuld zal worden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6