Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Openbare Verkoopingen en Verpachtingen in de totstandkoming van het "Wijkge bouw. Waar we allen in feestelijke stemming verkeeren, zegt de voorz., daar zal het zeker dezen dag een feest zijn voor onzen secretaris, die als zoodanig reeds zijn zilveren jubileum achter den rug heeft. De totstandkoming van het Wijkge- bouw is de kroon op uw werk, zegt spr., en we brengen u dank voor al uw werk, en feliciteeren u van harte met dit be haalde succes. Verder memoreert spreker het feit, dat door de ziekte van Zr. Kosten een scha duw op onzen feestdag viel, daar zij thans niet hier kan zijn. Hartelijk hopen we dat zij spoedig hersteld haar mooie wo ning zal kunnen betrekken. Ruste 's Hperen zegen op ons werk en op de bewoners van ons Wijkgebouw. Vele berichten van verhindering waren ingekomen. Van een der oprichters den heer J. R. Tak, te Vaduz, Liechtenstein, las de voor zitter een sympathiek schrijven voor. Tijdens de vergadering kwamen tele grammen in van het bestuur der Prov. Zeeuwsche Groene Kruis Vereen., en van Dr van der Pot, te Ter-Wolde, die als vroeger geneesheer alhier een groot aan deel had in de uitbreiding der vereeni ging. Hierna gaf de secretaris een historisch overzicht. Speciaal werd stil gestaan bij het groote werk dat het Dames-comité verrichtte, en de energieke leiding van Ds de Kluis tijdens het houden van de bazar. Ds de Kluis het woord verkrijgende, noemde het mooie wijkgebouw een sie raad voor het Groene Kruis en de bur gerlijke gemeente. Op humoristische wijze herdacht spr. het samenwerken met secretaris en Dames-Oomité. Spr. hoopt dat vrede en rustig samen werken bekroond door Gods Zegen het kenmerk mogen zijn van het leven van Het Groene Kruis in Serooskerke en St. Laurens en dat van uit dit centrum veler leed verzacht en vele ongelukkigen hulp mogen ondervinden. Hierna werd het Wijkgebouw bezich tigd. De voorzitter overhandigde aan Ds de Kluis de sleutels, die het daarna offici eel open stelde. Hlet geheel geeft met het mooie voor terrein, dat van den weg door een solied hekwerk wordt afgesloten, een keurigen indruk. Het ingemetselde groene kruis boven de voordeur, en het aangebrachte op schrift op de beide dakgoten van den uitbouw, wijzen op de bestemming van 't gebouw. Binnenkomende vinden we ter rechter zijde boven de deur van de zitkamer der Zuster een gedenksteen aangebracht met de namen der bestuurs- en eereleden. De ruime zitkamer der Zuster maakt een prettigen indruk. Van hieruit komen we in de tuinkamer met openslaande gla zen deuren. Ter linkerzijde van de gang vinden we de keurige woning met uitbouw voor den concierge. Aan het einde der gang is de keuken en kelder met bijkeuken en kolenberg plaats. Uit de gang komt men in het rui me magazijn, dat door twee breede deu ren ook langs buiten kan worden betre den. Hierin vindt men een goed inge richte badcel, die spoedig voor het pu bliek zal worden beschikbaar gesteld. Langs de trap bezoeken we de slaap kamers van Zuster en Concierge, beide zeer ruim en licht. Ter andere zijde een flinke met vele boorden ingerichte kamer voor verple- gingsmateriaal. Terwijl hierboven nog een net afgetimmerde vliering is aan gebracht voor bergplaats. Het geheele gebouw is voorzien van electrisch licht, gas en waterleiding. Achter het gebouw vindt men een tuin. De keuze van het terrein is een ge lukkige, terwijl de heer Neugebauer met zijn staf van helpers alle lof toekomt voor de degelijke en nette afwerking. Na de opening weer in Samenwerking terug gekeerd zijnde, werd thee en gebak aangeboden. Burgemeester Dregmans feliciteerde 't bestuur namens het gemeentebestuur met dit mooie Wijkgebouw, dat een sieraad voor de gemeente is. Ruste Gods zegen op wat tot stand kwam, en uw verder werk. Wethouder Wondergem van St. Lau rens feliciteerde, daar de Burgemeester wegens ambtsbezigheden verhinderd was, namens den Raad der gemeente St. Lau rens het bestuur. Dr Orbaan deed dit namens de Prov. Zeeuwsche Vereen, het Groene Kruis en de Prov. Vereen, tot bestrijding der T.b.c. Spr hoorde met verwondering, uit het historisch overzicht van den secretaris dat er nog menschen gevonden worden die zeggen, dat het nu geen tijd is om een Wijkgebouw te bouwen. Spr. meent, dat het nu meer dan ooit noodig is dat we waken voor de gezond heid en strijden tegen ziekte, omdat pas een gezonde en sterke bevolking in staat is weerstand te bieden tegen de heer- schende crisis. Spr. vindt daarom nu dubbel aanlei ding om de vereeniging met de totstand koming van haar Wijkgebouw hartelijk te feliciteeren. Ds Hietkamp voerde namens Kerke- raad en Diaconie der Herv. Kerk van Se rooskerke het woord. De heer Melse prees de samenwerking tusschen de Z. H. D. I. en het Groene Kruis. Ds Tjebbes sprak namens Kerkeraad en Diaconie der Herv. Kerk van Vrou wepolder, dr v. d. Harst van Oostkapelle namens de vereen^ „Ziekenzorg". De secretaris zegt, dat deze dag voor hem een echte feestdag is om twee rede nen: le omdat na ruim 25 jarigen arbeid dit schoone wijkgebouw is tot stand geko men, 2e omdat een groot deel van zijn zorg voor de toekomst is verdwenen. Nog werd het woord gevoerd door den heer G. Ton die gaarne spreken zou tot hen die hier nu juist niet zijn, dat is tot hen die alleen uit de verte alles bedillen. En de heer Neugebauer die hartelijk dank bracht voor de prettige samenwer king tijdens den bouw. Hierna dankt de voorzitter allen voor hun aanwezigheid en goede woorden, en inzonderheid den heer Neugebauer voor zijn belanglooze arbeid voor bestek en teekening en opzicht tijdens den bouw. Van het gemeentebestuur van Seroos kerke en St. Laurens waren mooie bloem stukken toegezonden. Vrijdag hield de afd. B. V. Land storm alhier haar gewone jaarlijksche bijeenkomst. Burgemeester Dregmans, voorzitter der plaatselijke commissie, opende deze vergadering. Eerst werd ver toond de film van de grootsche huldebe- tooging van H. M. de Koningin ter gele genheid van haar 35-jarig regeeringsju- bileum in 1933. Waarna dhr P. G. Laer- noes een opwekkende rede hield. Vervol gens werd de film van den Landdag te Hulst op het doek gebracht. Hierna voer de Overste Bierman het woord, waarna de in 1933 behaalde diploma's voor het schieten werden uitgereikt. Overste Bier man declameerde toen nog een door hem zelf gemaakt gedicht over den B. V. L. De vergadering werd besloten met staande te zingen twee coupletten van het Wilhelmus. Colijnsplaat. De Chr. Muziekvereeni- ging „S. D. G.", opgericht 15 Juni 1909, was voor eenige jaren genoodzaakt we gens gering ledental tot tijdelijke ophef fing over te gaan. In de zomermaanden echter werden door een achttal personen plannen geopperd om tot wederoprich ting te geraken. Thans zijn 19 personen als lid toege treden. De leiding berust bij dhr M. C. Karman. In de Vrijdagavond gehouden ledenvergadering werden als bestuurslid herkozen dhrn M. C. Karman en J. Ver burg en gekozen dhr A. van Hekke. Vrijdagavond is in een ledenverga dering van het harmoniegezelschap „Wilhelmina" besloten het 35-jarig be staan der vereeniging te herdenken door het houden van een festival, op den 3en Pinksterdag a.s. Er zal alleen een uit- noodiging tot deelname gezonden worden aan de gezelschappen op Noord-Beve- land, daar men met het oog op de finan ciën niet verder durft gaan. ONDER ONS GEZEGD. Dezer dagen ontmoette ik een vriend, die een toespraak tot mij als volgt begon: „Onder ons gezegden hij deed een omstandig verhaal over de gedragingen van een derden vriend en na mijn aan dacht voor deze ontboezemingen ging hij verder door een nieuw slachtoffer aan te klampen: „Onder ons gezegd.Zoo had hij op één namiddag ongeveer zes ontmoetingen, die alle begonnen met den aanhef: „Onder ons.Nou ja, het blijft natuurlijk onder ons hoor, maar die Din ges, je weet wel, heeft weer wat uitge haald, daar sta je van te kijken, daar is 't eind van verloren." En deze zes slechtoffers gingen huns weegs en riepen hun vrienden vaak nog dienzelfden dag: „A propos, ken je Din ges? Nou, moet je hooren..., het blijft onder ons maarre En zij gingen verder en eindigden hun toespraken met de vertrouwelijke woor den: „Onder ons gezegd en gezwegen." Ja, vooral „gezwegen". De nieuwe vrienden trokken op en welgeteld was binnen twee dagen een leger kwaadspre kers van zes maal zes maal zes lieden op het oorlogspad om van Dinges onaange name zaken te vertellen. Allemaal: „on der ons gezegd en gezwegen". Twee honderd zestien zeggers en zwij gers hadden hun taak volbracht. Na een maand was het onbenullig praatje uitge praat, maar het had precies lang genoeg geduurd om een paar duizend menschen tot kwaadsprekers te maken. Het bleef allemaal „onder ons" en om u de waarheid te zeggen, lezers, van die paar duizend waren er precies twintig, die Dinges van nabij kenden Zoo is het leven. Meisje onder terugrij- dende auto. Toen Zaterdagavond de chauffeur Soer van den molenaar M. te Koekange (gem. de Wijk) met zijn vrachtauto achteruitreed, geraakte het dochtertje van den molenaar onder den wagen en werd op slag gedood. Ongekeurd vleesch in beslag genomen. Dezer dagen is door de keurmeesters van de gemeente lijke slachtplaats te Tilburg in den sla gerswinkel van J. G., aldaar, een inval gedaan, op grond van het vermoeden, dat G. vleesch ten verkoop in voorraad had, dat ongekeurd was. Door de keurmeesters werd in een schuur, achter den winkel gelegen, een hoeveelheid ongekeurd vleesch aangetroffen, welk vleesch men bezig was voor den verkoop gereed te maken. Dit vleesch was van stempelmerken voorzien. Het vleesch werd in beslag ge nomen en naar het slachthuis overge- braoht. Aldaar bleek, dat de stempelmer ken afwijkingen vertoonden met de aan de gemeentelijke slachtplaats in gebruik zijnde stempels, waarom dan ook hier naar een onderzoek werd ingesteld. Dit onderzoek had tot resultaat, dat niet al leen terzake van overtreding van de Vleeschkeuringswet, doch ook terzake van het ten verkoop in voorraad hebben van vleesch, waarop valsche stempelmer ken voorkwamen, tegen G. procesverbaal werd opgemaakt. Door dezelfde keurmeesters werd in den slagerswinkel van J. v. d. D. even eens een hoeveelheid ongekeurd vleesch aangetroffen en in beslag genomen. V. d. D. verklaarde dit vleesch van G. gekocht te hebben. Het onderzoek duurt voort. Suiker onder cement ge smokkeld. Vrijdagmiddag hebben de kommiezen te Alphen (N.-Br.) wederom een flinken slag geslagen. Omstreeks 1 uur kwam een vrachtauto bestuurd door zekeren T. uit Reusel, over de grens. De lading bestond oogenschijnlijk uit een lading cement. De stationsbeambten waarschuwden hun collega's te Baarle- Nassau en Alphen, en deze vatten vlug post op den weg. Kort daarna kwam de niets vermoedende smokkelaar aanrijden en stopte ook op het halt van de kom miezen. De lading werd aan een grondig onder zoek onderworpen en onder een lading cement bevonden zich 32 balen met 3200 K.G. suiker. De dader werd in arrest ge^ steld. Te veel varkens ge merkt. De marechaussee te Doetinchem heeft proces verbaal opgemaakt tegen een tweetal oormerkers van varkens, wegens het merken van veel meer varkens dan waartoe zij opdracht hadden ontvangen. De daarvoor ontvangen gelden waren ten eigen bate aangewend. Dr Koch gearresteerd. Een paar jaar geleden werd door de ju stitie een bevel uitgevaardigd tot aan houding van Dr Koch, communistisch propagandist onder de boeren (zich noe mende Simons), wegens een zedendelict. Dr Koch, die deze loop van zaken had zien aankomen, had nog juist bijtijds zijn practijk verkocht en verdween uit ons land. Als communist zocht hij, toevlucht in Sovjet-Rusland. Nu echter is hij te Amsterdam weer gekeerd en aangehouden door de zeden politie. Deze heeft hem ter beschikking gesteld van de justitie. Een N. S. B.-v ergadering verstoord. In de gemeente Susteren had de N. S. B.-kring Limburg een ver gadering uitgeschreven, waarin behalve de leider uit Limburg, ook de heer Kok zou spreken. Gedurende de rede van den heer Kok werd de zaal, waarin een hon derdtal personen aanwezig waren, ru moerig en er werden uitroepen over de gebeurtenissen in Duitschland gehoord. De burgemeester moest tenslotte de ver gadering doen opheffen en de zaal laten ontruimen. Ernstig ongeval bij het zweefvliegen. Gistermiddag is op den Horsterberg bij Tegelen een nood lottig ongeluk bij het zweefvliegen ge beurd. Bij het omhoog trekken van het vliegtuig met een - catapult, knapte de staaldraad plotseling af. De 21-jarige A. v. d. Munnickhof uit Blerik kreeg den kabel tegen het hoofd. In bewusteloozen toestand werd het slachtoffer naar het ziekenhuis te Tegelen overgebracht. Schipbreuk. Het te Rotterdam thuisbehoorende stoomschip Trito van de Maatschappij Zeevaart, metende bruto 1057 ton, is tengevolge van den mist op de kust van Devonshire geloopen. De reddingsboot is uitgevaren om assisten tie te verleenen. Auto rijdt op boerenkarren in. Zaterdagavond laat heeft nabij De- demsvaart een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een personenauto, bestuurd door den heer S. uit Bussum reed met een hevigen schok op eenige aan elkaar gekoppelde boerenwagens, bestuurd door den voer man M. De auto sloeg over den kop en werd geheel vernield. De bestuurder bleef ongedeerd. De voerman M. werd zeer ernstig gewond en in hopeloozen toestand naar 't Ziekenhuis te Zwolle vervoerd. De boerenwagens, die eveneens geheel vernield werden, waren niet van reflec toren voorzien. Practische onderwerpen voor onze land bouwers. In de laatstgehouden algemeene verga dering van den B. v. G. (Bond van gedi plomeerde oud-leerlingen van landbouw- wintercursussen) is door den heer Joh. le Clercq te Retranchement namens de commissie van rapporteurs rapport uitge bracht over enkele practische onderwer pen uit den landbouw. Wij meenen goed te doen, den hoofdinhoud van dit rapport bij gedeelten ter kennis van onze lezers te brengen. 1. Oogsten van tarwe. Het oog sten van tarwe wordt algemeen nog slechts toegepast als handwerk, wanneer de zwaarte van het gewas en de weersom standigheden het machinaal oogsten te zeer belemmeren om het met voordeel toe te passen. Geschiedt het als handwerk, dan wordt de tarwe óf gepikt, óf met een sikkel ge sneden; het algemeen oordeel is, dat bij pikken meer stroo verkregen wordt dan bij snijden, maar dat de tarwe minder goed droog wordt, hoewel het drogen ook bij snijden met de sikkel belangrijk bij machinaal snijden ten achter staat. Indien machinaal gesneden kan wor den, wordt handwerk onder bijna alle om standigheden te duur geacht. Kanten snijden wordt bij staand ge was door enkelen niet noodig geacht, doch bij zwaar gewas is het algemeen oordeel, dat dit wenschelijlk is. Er wordt op gewe zen, dat ook bij staand en licht gewas, de kosten van kanten snijden, indien werk lieden te verkrijgen zijn, gering zijn. Het geschiedt meestal in aangenomen werk met een breedte van plm. Va roede. De zelfbinder wordt onder de te genwoordige omstandigheden, al is het bedrijf nog niet zoo groot, rendabel ge acht, mede door het feit, dat een loon- maaier indien het weer tegenwerkt, moei lijk op den juisten tijd aanwezig kan zijn. Het allerbest wordt een breede tractor binder geacht. Met de paarden kan dan gedurende de snijperiode gemend of ook geploegd worden. Motor. Indien er geen tractor aan wezig is, komt een motor op den zelfbin der in aanmerking; het is aan geen twij fel onderhevig, dat de capaciteit hierdoor vergroot en dat de werking bedrijfszeker- der is dan zonder motor, vooral bij zwaar gewas en nat weer. Inplaats van met 3, kan met twee paarden volstaan worden; er wordt wel aangeraden bij nieuw-aan- schaffing een breeder drijf wiel te doen monteeren dan gebruikelijk is. De ge- bruiks- en onderhoudskosten zijn onte genzeggelijk gering, doch indien voor den motor geen andere werkobjecten in het bedrijf aanwezig zijn, zal terdege dienen nagegaan te worden, of de voordeelen de betrekkelijk hooge aanschaffingskosten wettigen. Paarden. De zelfbinder door paar den getrokken, vindt nog het meest toe passing; er wordt verder op gewezen, dat bij nat weer rechte kammen op het drijf- wiel van groot nut kunnen zijn. Aangaande merk zelfbinder acht de commissie zich niet tot oordeelen be voegd. Schooven. De schooven dienen vol gens algemeen oordeel klein te zijn, wat vlugger drogen tot gevolg heeft, doch te vens iets meer werk bij het dorschen vergt. Verzamelen. Tot voor eenigen tijd werd algemeen de tarwe in de Zeeuwsche „stuken" gezet. Thans kan men consta- teeren, dat langzamerhand met deze sleur gebroken wordt en doeltreffender maat regelen genomen worden. Eén van deze maatregelen is de Duitsche „stuuk", waar bij men als volgt te werk gaat. Eerst worden twee schooven gezet rich ting Oost-West, dan zet men er weer twee richting Noord-Zuid; we krijgen dan een kruis, vervolgens zet men er nog vier bij en wel in eiken hoek van het kruis, totaal dus acht. Nu komt de afdekking nog met de z.g. kopschooven. Deze plaatst men richting Oost-West, omdat we in den zoe mer meest Westelijke winden hebben. De wind gaat er dan langs. Meestal zet men er twee, sommigen drie kopschooven op. De laatsten dan omdat men ze met twee niet goed afdekken kan. Aan dit be zwaar is tegemoet te komen door na de 5e vaart of gang gemaaid te hebben, de schooven van de 6e vaart meer op den kop te binden. Dan gaat het spreiden veel beter. De kopschooven worden aan den Oost-West kant vastgebonden met stren gen uit den kop getrokken, dus niet uit de aren. Een andere is schelven of ruiteren. Dit gebeurt of direct van den grond weg of eerst „stuken" en dan na plm. 2 dagen in de schelf of ruiter. In het eerste geval is verbouwen soms noodzakelijk om schimmel te voorkomen. Een voordeel van schelven is dat reeds 's ochtends vroeg kan gemend worden en nadeel is dat de schelven eenigen tijd moeten blijven staan. Aangezien de kosten van schelven of Duitsche stuken zetten per gemet gering en de weersomstandigheden gedurende den oogst dikwijls slecht zijn, is de alge meene meening, dat men niet mag nalaten althans een gedeelte van den oogst op der gelijke wijze te verzekeren, te meer nog daar bij de tegenwoordige omstandighe den een mislukken door schot niet ge doogd kan worden. Het mennen dient, indien eenigszins mogelijk, met volle ploeg te geschieden, zoodanig dat de wagens in verband blij ven. Verder wordt er op gewezen, dat bij gebruik van wagens met luchtbanden één paard onder bijna alle omstandigheden voldoende is en de vorker de schooven niet zoo 'hoog behoeft te geven, wat groo- ter capaciteit tengevolge heeft. Het algemeen oordeel is, dat een trans porteur wanneer de gebouwen de aan schaffing mogelijk maken en het bedrijf niet te klein is, best en voordeelig werk levert. Het voordeel zit niet zoo zeer in 't totale loonbedrag, dat (na berekening van afschrijving en onderhoud) bespaard wordt, maar wel in het feit, dat de capa citeit per bedrijf per dag met de aanwe zige hulpmiddelen, met nog minder ar beiders bijna verdubbeld wordt, iets wat in natte tijden een niet te schatten voor deel is. Voor heel groote bedrijven wordt geacht, dat de transporteur met voordeel (indien de schuur er zich toe leent) door een hijschinrichting te vervangen is. (Wordt vervolgd) Verwerking van fruit tot drank. Naar wij vernemen, wordt in enkele fruitcentra overwogen om meer finan- cieelen steun te verleenen aan de proeven, welke prof. A. M. Sprenger, hoogleeraar aan de Landbouw-hoogeschool te Wage- ningen, neemt met de verwerking van minderwaardig fruit tot drank. De be reikte resultaten voor verwerking van dit fruit tot drank zijn goed, Behalve den zoeten most kan uit de vruchten nog an dere drank worden bereid, zooals gepas teuriseerde most en limonades, welke be langrijk minder in prijs zijn voor den consument. In de toekomst kan door be reiding van fruit tot drank op groote schaal een geweldige opruiming van het minderwaardige fruit worden gehouden, hetgeen den handel van de eerste kwali teit fruit ten goede komt. Loonen in den tuinbouw. Een scheidsgerecht heeft uitspraak ge daan inzake de te Loosduinen gerezen loongeschillen in den tuinbouw tusschen de R.K. en Chr. Patroonsorganisaties en de drie tuinarbeidersbonden. Het scheidsgerecht heeft de loonen voor het a.s. seizoen als volgt vastgesteld: voor de vaste arbeiders gemiddeld f 19.50 per week, voor de los-vaste arbeiders van 1 Febr.—15 April f 20.50, 16 April—15 Juli f 22.50, 16 Juli31 Ocober f 18.50, en voor losse arbeiders f 2 per week meer dan de los-vaste werklieden. AANKONDIGING VAN VERGADERIN GEN ENZ. TE GOES. Febr. 13 A.R. Studieclub. 13 Alg. Verg. Z.-Bevelandsche paarden fokkers. 14 Generale repetitie Chr. Gemengd Koor. 15 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. 16 Verg. Chr. Vrouwenbond. 17 Uitvoering Gymnastiekvereen. „Vol harding" 19 Openb. Verg. A.R. Kiesvereen. 20 Bestuur Oranje Vereen, met buurt- vereenigingen. 20 Jaarverg. Oud-leerlingen R. L. W.- School. 22 Java-film deT Geref. Zending. 26 4e Cursusavond Chr. B. B. 27 Declamatie-avond vereen. Alg. We- tensch. Belangen. Mrt. 2 Chr. Winterlezing. 7 Oranjefilm. Febr. 14 Gapinge, Verp. 10 perc. Bouw- en Weiland, Blaupot ten Cate. 14 's Gravenpolder, Woonhuis en Erf, v. Dissel. 14 Middelburg, boedelveiling, de Groot en Hondius. 14 Poortvliet, Boereninspan, v. d. Velde. 15 Middelburg (Loskade 10 uur), Af braakveiling, Struve. 15 's H. Abtskerke, Woonhuis en Bouw land, Jonkers. 15 Middelburg, huizen met erven, Struve. 15 Wemeldinge, Huis, Schuur, Boom gaarden, v. Dissel. 16 Geersdijk, Landbouwersinspan, Oele. 17 Goes, Afbraak, de Wilde. 19 Borssele, Bouwland, v. Dissel. 20 Vrouwepolder, Huis, Schuur, Bouw land, Struve. 20 Serooskerke, Woonhuis, Boomgaard, Bouwland, Terpstra. 21 Wemeldinge, Boomgaard en Zij- kantweg, Oele en v. d. Harst. 21 Kruiningen, Inspan „Hooge Moer", v. Dijke. 22 Kapelle, Verp. 73 perc. Bouw- en Weiland, Kram. 23 Rilland-Bath, boereninspan, v. Dijke. 23 Wissekerke, boereninspan, Heijboer. 23 Iorseke, Huis, Schuur, Boomgaard, v. Diissel en Matthijs. 23 Baarland, Bouw- en Weiland, Ver bist. 23 Waarde, Bouwland en Bouwterrein, Oele. 24 Westkapelle, Huis, Tuin, Bouwland, v. d. Harst. 27 Grijpskerke, Landbouwersinspan, Struve. 28 Borssele, Koffiehuis en Schuur, Beth 28 Oost-Souburg, Heerenhuis „Zuid- vliet", Blaupot ten Gate. 28 Biggekerke, a. Hofstede „Tram- zicht"; b. 7 perc. Bouwland en Boomgaard, Loeff. 28 Middelburg, inspan „Arnestein", Terpstra. Maart. 2 Kortgene, Boereninspan, Heijboer. 14 Wilhelminapolder, Paarden, de Kok. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 13 Febr.: Zwakke tot matige wind uit Noordelijke lichtingen, later uit Oostelijke richting, nevelig tot half bewolkt, weinig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt des nachts, overdag iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Dinsdag 5 u. 21 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6