DE ZEEUW HONIG'S JUUENNESOEP«6 borden voor 20 ets: TWEEDE BLAD. Violet Vaughan Uit de Provincie Zoekliohtjes, Waarde. Vrijdagavond hield de plaat selijke afdeeling van den Ned. Ghr. Land arb. bond haar drukbezochte derde jaar vergadering in de melkaalon. VAN MAANDAG 12 FEBRUARI 1934, Nr 112 ZAL MINISTER COLIJN NAAR INDIE VLIEGEN? Persoonlijk contact met de Indische autoriteiten. Het gerucht dat minister Colijn per vliegtuig een bezoek aan Indië zal bren gen neemt vastere vormen aan. Aan het „Vaderland" werd van be trouwbare zijde bevestigd, dat de Minis ter-president, inderdaad het voornemen heeft in April a.s. naar Indië te vliegen. Naar de meening van dr Golijn is het noodzakelijk, dat hij persoonlijk contact zoekt met den Gouverneur-Generaal, den Raad van Indië en de verschillende di- reoteuren der Departementen. Zijn ver blijf zal niet van langen duur zijn. H|et Handelsblad vernam, dat di Golijn vermoedelijk 1 Maart met de „Pe likaan", het vliegtuig van dien dag bestuurd door den heer G. J. Geysen- dorffer naar Indië vertrekt en voor welks record-vlucht hiji zooveel belang stelling toonde, naar Batavia zal reizen. Hetzelfde blad merkt in verband hier mede nog op: „De eerste keer dat er ooit een Neder- landsche minister in functie een bezoek aan Indië bracht deed zich voor in begin Febr. 1932 met mr Deckers, den minister van defensie. Thans zal het eohter voor het eerst zijn, dat een minister van Koloniën Ne- deriandsch-Indiü gaat bezoeken en tege lijkertijd is het ook voor de eerste maal in inze staatkundige geschiedenis, dat een minister-president dit doet. Elders, b.v. in Engeland, is het al meer dam eens voorgekomen, dat een minister van koloniën zich naar de overzeesche gewesten begaf, doch daar is het ook niet ongewoon, dat omgekeerd gouver neurs tijdens hun ambtsvervulling naar het moederland komen om met de regee ring thuis in direct persoonlijk contact te treden. Als de omstandigheden eenmaal zoo zijn, dat een dergelijk contact wenschelijk is, verdient ongetwijfeld de methode, die men thans schijnt te zullen toepassen, de voorkeur. Want wanneer een gouver neur-generaal naar Den Haag zou over wippen, zou dit allicht den indruk kun nen wekken, dat hij daar toch min of meer ontboden was, om even een order te komen halen, een schijn, die men al leen reeds met het oog op eventueele ge voeligheden, welke daardoor in Ned.- Indië verwekt zouden kunnen worden, liefst moet vermijden. Komt daarentegen een minister van Koloniën naar Indië, dan is het doel van zulk een bezoek geenszins op te vatten, als het komen brengen van een bood schap, maar veeleer als het beste middel om aldaar gezamenlijk te consulteeren. Bovendien zit hieraan nog het groote voordeel vast, dat de minister thans be halve den gouverneur-generaal, tevens ook nog met andere op verantwoordelijke posten staande figuren in Ned.-Indië in aanraking komt. Naar aanleiding van het feit, dat de heer Colijn tevens onze minister-presi dent is, zou men wellicht de vraag kun nen stellen hoe het dan verder met de leiding der regeering gedurende zijin verblijf daarginds over zee moet gaan. De ministerraad bezit ook een ondervoor zitter (dit is thans minister Van Schaik, de minister van Justitie) en deze ver vangt in een dergelijk geval den afwezi gen premier, niet alleen wat het voorzit ten van den raad van ministers betreft, maar ook wat andere aan den voorzitter van den ministerraad als zoodanig opge dragen functies aangaat, een speciale nadere voorziening is hier dus niet noo- dig. Overigens mag men nog wel bedenken, dat de afwezigheid van den premier naar alle waarschijnlijkheid niet van zoo lan gen duur zal zijn, dank zij het feit, dat hij de reis per vliegtuig schijnt te zullen on dernemen. Wij willen niet nalaten, hem hulde te FEU KLETON. door E. J. WORBOISE. oi 3) „Er schijnt dus heusch wat te zullen gebeuren", juichte Alice triomfantelijk. Doch ze veranderde van toon, toen ze zag, dat Daisy, die bij ongeluk midden in haar schilderij een groote veeg had gesmeerd, op dat oogenbli'k daaraan niet de minste aandacht scheen te schenken, terwijl ze er vijf minuten vroeger geheel door uit het veld geslagen zou zijn geweest. Ze was bleek en haar lippen beefden, terwijl haar hand eenlgermate trilde, zoodat de kwast aan hare vingers ontgleed. „Daisyl" riep Alice verontrust, „wat scheelt er aan?" k „0, Alice, ik weet zeker, dat er wat ge beurd is; als er iets is met „Onzin, dat is het niet, heelemaal niet. Papa zou er heusch niet zoo gewichtig en vergenoegd uitzien, terwijl hij doet of hij ontstemd is, als het dat was. O neen, Dai sy, dat is het niet." „Het is heel dwaas van me, dat weet ik wel, maar altijd, als er iets ongewoons ge beurt, moet ik daaraan denken; ik beu tewmgsn düt steMf® was taadgs sportiviteit. Hieir habte wij weer sens een gelukkig voorbeeld van gTOoten on dernemingslust en van dea fiïscLia dui! alsmede van het begrip voor effteienoy, die onzen minister-president sieren en die doen zien, dat men ook boven de zes tig jaar nog wel degelijk in staat kan zijn om jeugdig élan aan den dag te leggen, een élan, dat ongetwijfeld weldadig aan doet." Het spoorwegvia duet bij hot station Woens- d r e o h t. Er bestaan plannen tot het maken van een viaduct over de spoorlijn nabij het station Woensdrecht. De toe stand van de spoorwegovergang Woens drecht en van de wegen hierop uitko mende, speciaal van den weg aan de Zeeuwsohe zijde, eischte reeds lang ver betering en het streven naar een afdoen de verbetering heeft geleid tot het maken van plannen voor een viaduct. Alvorens hiertoe te kunnen overgaan is een dijkversterking noodig gebleken, waar de taak van de spoorlijn als slaper dijk door de doorgraving ter plaatse te niet wordt gedaan. Het aanbrengen van een slaperdijk in de Prins Garelspolder, aansluitende op den spoorwegdijk nabij de plaats waar het viaduct moet komen, was dus het eerst noodzakelijke werk en met dit werk is men half vorige maand aangevangen. Deze werkzaamheden zul len rond Juli gereed zijn. Eerst dan zal met het maken van een viaduct en het verleggen van den weg kunnen worden aangevangen zocdat het nog wel eenige maanden zal duren al vorens deze werkzaamheden zullen wor den aanbesteed. Het viaduct komt op ongeveer 250 300 M. voor het station Woensdrecht. De gevaarlijke bochten nabij den tegenwoor- digen spoorwegovergang komen geheel te vervallen. Opsluiten oif hokken van kooieenden. De Commissaris der Koningin in Zeeland maakt bekend, dat in het jaar 1934 de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt van 1 tot en met 30 April en van 16 Juni tot en met 31 Augustus. i Electrische kachels in groote sor teering voorhanden. Vanaf f 8. J. M. Pol derman, Goes. (Adv.) i Zielig. Wij lezen in het orgaan van den Ned. Ghr. Landarb. Bond: Wij zijn van de landbouwers in Zeeland heel wat gewend. Dat schrijven wij alle maal maar niet in de krant, want anders moest haar formaat minstens verdub beld worden. Maar voor het geval, dat ons één dezer dagen werd medegedeeld, willen wij een uitzondering maken. Eén van de bestuursleden van onze af deeling Noordgouwe op Schouwen en Duiveland was vaste arbeider. Toen even wel de verhuurtijd voor het nieuwe jaar aanbrak, deelde de werkgever ons lid mede dat hij hem niet weer voor 't nieuwe jaar wilde hebben. Als „ontslagreden" werd opgegeven, dat genoemd lid nogal ijverde voor onzen N.C.L.B. Wij voegen hieraan weinig toe; zeggen alleen: zieligl Denkt die landbouwer soms, dat hij op deze wijze den rechtvaardigen strijd van de landarbeiders kan tegenhouden? Als hij dat denkt, dan heeft hij het pre cies mis. De salarisverlaging voor burgemeesters, enz. De Kroon heef' thans goedgekeurd het besluit van Ged. Staten om de salarissen van burge meesters, secretarissen en ontvangers in Zeeland met 127s pet. te verlagen, en dat der wethouders met 4 pet. Ned. Mij voor Kunstmatige oest er teelt. Hedenmorgen werd in hotel Centraal te Goes een buitengewone algemeene vergadering gehouden van aandeelhouders in de Nederl. Mij voor Ramtatógs oasterteeü De voorzitter, de heer C. A. van Woalderen te Vllssingen, deelde mede, dat waren gedeponeerd 620 aandeelen door zes aandeelhouders, uit brengende 35 stemmen. Buiten het bestuur was niemand der aandeelhouders opge komen. Hierna werden de gewijzigde statuten welke verandering door wetswijziging noodzakelijk is geworden zonder dis cussie met alg. stemmen aangenomen. De rondvraag leverde niets op. Uit het jaarverslag van den secretarie bleek, dat het ledental met 12 vermeerderd was. Ook is een steunregeling tot stond gekomen. Dhr Vingerling, hoofdbestuurder, sprak over „Onze Organisatie en wij". In de pauze werd getracteerd. Verdiens telijk werd opgevoerd de samenspraak „Tot inzicht gekomen". De voorzitter van den Ghr. Besturen bond „Krabbendijke en Omstreken" sprak een woord van gelukwensoh, waarna de afdcelings-penningmeesfer zijn verslag voorlas, Door de werkloozenkas is f 8052.40 uitgekeerd. Ds Hoogenraad sprak een be zielend en ernstig slotwoord. Woiphaartsdijk. Vrijdagavond hield de Vereeniging Landbouw en Veeteelt, afd. van de Z. L. M., haar jaarlijksohe algem. vergadering. De voorz., dhr J. Linden- bergh, opende de vergadering en sprak eenige waardeerende woorden ter nage dachtenis van den overleden secretaris- penningmeester der afdeeling, den heer Van der Slikke. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental 114 bedraagt en met 5 is teruggeloopen. Als bestuurslid werd herkozen de heer J. M. Klompe en als lid van de commissie van toezicht de heer P. Blok. Besloten werd aan de rundveekeuring een premie te ge ven van f 25; aan de geitenfokvereeniging een premie van f5 (alleen voor de ge noemde vereen, alhier). Besloten werd mede te werken om de vermindering van den tarwesteun ongedaan te maken. Door den heer P. J. J. Dekker te Wemeldinge werd een lezing gehouden over crisis maatregelen betreffende rundvee en var kens. Nisse. In de Zaterdagmorgen gehouden Raadsvergadering was wegens ongesteld heid afwezig het lid A. Slabbekoorn. In verband met de wegverbreeding wordt alsnog besloten tot aankoop van zij kantweg sectie A 324 met het daarop ge vestigde plantreoht van J. R. Verschoor van Nisse, die daarvoor in ruil ontvangt de nieuwe noodberm van den verbreeden weg, met het plantrecht daarop, beide ter grootte van ongeveer 8 Aren. Met algem. stemmen werd besloten delfwerk in werk verschaffing uit te voeren ten zuiden en noorden van den Akeweg, ter lengte van ongeveer 10 kilometer. Van den minister is hierop de goedkeuring reeds ontvangen. Zoodra de verharding van den verbreeden weg geheel tot stand is gekomen, zal ge noemd delfwerk uitgevoerd worden. Aan B. en W. werd opgedragen, een onderzoek in te stellen, naar de regelen, naar welke alhier een steunregeling zou kunnen tot stand komen. Daarna zal de raad beslissing nemen. Met B. en W. is men het eens, dat werkverschaffing boven steunregeling te verkiezen is. Tot de laat ste moet bij noodzakelijkheid besloten worden. Hoedekenskerke. Door B. en W. dezer gemeente is op verzoek eervol ontslag verleend als brandmeester bij Spuit I aan dhr J. Robijn. In diens plaats is benoemd dhr L. van Doeselaar, thans onderbrand meester, en wederom in diens plaats dhr M. Meertens. Riliand-Bath. Vrijdagavond hield de af deeling „Het Groene Kruis" alhier de ge wone jaarvergadering onder leiding van den voorzitter Dr W. Moree alhier. 44 leden waren tegenwoordig. Aangezien het 25 jaar geleden was, dat de afdeeling was opgericht, sprak de voorzitter een ope ningswoord, waarin hij een overzicht gaf van het verleden. De vereeniging werd op 8 Januftui 1906 cpgwiaht mat 197 laden, thans tolt zij 440 leden. Bijna alle gezins hoofden zijn lid. In 1031 werd de wijk verpleging ter hand genomen en een wijk zuster aangesteld. Sindsdien ia de afdee ling zoo in bloei toegenomen, dat thans tot den bouw van een wijkgebouw, waarin tevens een consultatiebureau, zal kunnen worden overgegaan. Dhr M. N. v. d. Linde, wensoht den voorzitter geluk met het feit, dat hij vanaf de oprichting, dus ook 25 j&ar voorzitter mocht zijn. Hij dankt hem namens de le den voor alles wat hij in die jaren voor de afdeeling heeft gedaan. Ook de heer W. Koning, welke vanaf de oprichting tot heden 'bestuurslid was, werd gelukge- wenscht. Door den secretaris werd ver slag uitgebracht over het jaar 1933. Dit jaar was groote activiteit aan den dag ge logd. Vooral de bazaar, welke op Initiatief van de wijkzuster is gehouden, is een suc ces geweest. Uit het verBlag van den penningmees ter bleek, dat op het oogenblik in kas is een bedrag groot f 3492.38. Dit iB grooten- deels bestemd voor het nieuwe gebouw. Uit het verslag der wijkverpleging bleek dat door de zuster in 8015 gevallen hulp was verleend, en 875 bezoeken door haar weren afgelegd. In het bestuur werden gekozen de hee- ren M. Weststrate en M. G. van Wingen. Door den heer M, N, v. d. Linde werd verslag uitgebracht van de vergadering der Provinciale afdeeling, Terwijl doos den burgemeester een slotwoord werd ge sproken. Borssele. Zaterdagmiddag vergaderde de Landbouwv8reeniging „Vooruitgang zij ons streven. Aanwezig 85 leden. Dhr P. Dekker leidde de vergadering. Inkomsten waren f 9309.74, de uitgaven f 9837.52, goed slot f32.22. Dhr B. A. Quist, aftr. bestuurslid, wenscht niet meer in aan merking te kooien. In zijn plaats wordt gekozen dhr A. van Luijk. Ook dhrn Corn. Rottier en Jao. Priester hadden hun ont slag aangevraagd als bestuurslid. In hun plaats werden benoemd dhr M. de Regt Joz. en Jan Bruinooge Az. lerseke. We herinneren nog even aan de openbare vergadering die hedenavond plaats zal hebben in de Ghr. School Ka- keldans, voor de Anti-Rev. Kiesvereen., waar hoopt op te treden dhr A. Janse, over de Nat. Social, beweging. i Zondag is de oudste inwoonster van lerseke, mej. P. Laban, in den ouderdom van 94 jaar overleden. Krabbendijke. Vrijdagavond vergaderde de A.-R. Kiesvereen. onder leiding van haar voorzitter, dhr C. P. Vogelaar Sr. Dhr H. Wolfert bracht zijn verslag uit als penningmeester. Batig saldo plm. 100 gld. Ook bracht hij verslag uit van de laatstgehouden vergadering der Centrale Goes. De aftredende bestuursleden de hee- ren C. P. Vogelaar Sr, M. G. van Hekken en H. Wolfert, werden herkozen. Vervolgens hield de heer De Wilde een inleiding over het Nat.-Socialisme. Zoutelande. Vrijdagavond vergaderde de A. R. Kiesvereen. onder voorzitter schap van dhr H. Maas. Er waren 16 leden aanwezig. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek dat het aantal leden in 1933 met 1 is vermeerderd. De reke ning van den penningmeester over 1933 gaf een batig saldo aan van f 0.80. Per 31 Dec. 1933 was f 5.39 in kas. De heeren P. Geschiere en J. Melis Hzn. werden als bestuursleden herkozen. Vervolgens gaf de heer Joh. Geschiere een inleiding op art. 14 van het A. R. Program (de pu blieke eerbaarheid). Op deze inleiding volgde eenige bespreking. Beslaten werd in Maart weer te ver gaderen. De heer A. Jobse zal dan het artikel van „Ons Program" dat over de defensie handelt inleiden. Verder gaf de voorz. nog in overweging om ook hier een studieclub van A. R. jongeren op te richten. De heer L. Ge schiere ging voor in dankgebed. Ritthem. Alhier is een moedercursus opgericht, die door 12 vrouwelijke perso nen gevolgd wordt. De cursus wordt ge geven in de consistoriekamer der Ned. Ingezonden Mededeeling. twee jaar ouder dan jij en herinner het me nog zoo goed. O, Alice, er is toen zoo veel gebeurd, genoeg voor verscheidene menschenleeftijden." „Spreek er me niet van. Stil, stil, papa komt er aan, als hij ons hoorde praten over het onderwerp, dat taboe is hier in huis, zou hij ons nooit vergeven. Daar komt hij". „Ik kan mama nergens vinden", zei de heer Warnford, geërgerd zijn bril afne mend. Denk jullie dat ze het dorp in in gegaan, meisjes?" „Ik geloof het niet", was Daisy's ant woord, „want na het ontbijt zei ze, dat ze een van de dienstmeisjes naar Ellen Grun dy zou sturen met de zalf, omdat ze zelf na do lunch niet meer uitging". „Ga jullie haar dan een van tweeën zoeken jij, Alice, jij bent de vlugste, en breng haar hier; zeg, dat ik iets belang rijks met haar te bespreken heb." „Zullen we wegblijven, papa, Daisy en ik?" zei Alice. „Wel neen, kind, wat een dwaasheid! Het handelt over iets, wat ons allemaal aangaat. Maar ik wenscsh. nu eenmaal eerst je moeder op de hoogte te brengen." Alice ging onmiddellijk op zoek en na vergeefs het heele huis en den bloemen tuin te hebben doorgeloopen, vond ze haar moeder toch in den moestuin, waar ze op haar gemak zat te haken, onderwijl het toezicht houdend op het plukken van wat fruit. „Papa heeft u onmiddelllijk noodig", zei Alice, buiten adem van het harde loo- pen. Mevrouw Warnford stond op, liet haar haakwerk vallen en keek Alice ern stig aan. Misschien deed dezelfde gedachte welke Daisy's jong gezichtje plotseling had doen verbleken, haar gelaat plotse ling zoo oud en zorgelijk schijnen; maar ze zei niets. Ze volgde haar dochter naar de kamer, waar haar man en Margaret waren. En mijnheer Warnford harsste on middellijk los„Werkelijk, mama, dat moet je nu niet meer doen; heusch, lieve, je moet het voortaan niet meer doen." „Wat is er?" „Waar wil je me over Bpreken?" „Over iets heel belangrijks. Zooals je zelf zult zien, als je je dezen brief ge lezen hebt; hoe zou je het vinden, als ons gezin eens met een lid vermeerderd werd?" Even kwam er een trek van hoop op mevrouw Warnfords gelaat, maar die uit drukking kwam en ging zoo snel, dat haar man het niet eens merkte; alles wel beschouwd, was het maar goed, dat zijn gezichtsvermogen niet meer zoo scherp was als in zijn jonge jaren. Daisy en Alice keken verbaasd op. „Nu lieve, hoe ja ar ook over mag den ken, we krijgen er een, of zoo goed als een, want ik ben er zeker van, dat je het arme meisje als een moeder zult verwel komen." „Man, wat bezielt je toch?" „Juffrouw Haseldine is dood en nu komt Violet Vaughan bij ons wonen". „Wie ter wereld is Violet Vaughan?" viel Alice opgewonden in de rede. „De eenige dochter van dien armen Vaughan, zijn eenige overlevend kind. Jullie hebt me honderden keeren over Arthur Vaughan hooren praten. We wa ren als D'avid en Jonathan in onze jeugd Hij trouwde jong, later dan ik en is naar Indië gegaan, daar is zijn vrouw gestor ven, hem met een klein meisje achterla tend; ze hebben ook een zoontje gehad, maar dat is nauwelijks een week oud ge storven. Na eenigen tijd heeft Arthur zijn dochter voor haar opvoeding naar Enge land gestuurd. Ik heb haar telkens wil len opzoeken, sinds ze een jaar of vijftien geleden hier kwam, maar er soheen steeds iets tussohen te moeten komen; en boven dien mocht ik juffrouw Haseldine, die een zuster was van die arme Emily, niet zoo heel erg. Trouwens, Emily zelf kon ik ook niet zoo heel erg bewonderen, noch haar verdere familie. Ze hebben naar Vaughan gehengeld en hem gevangen ook dat ia mijn meetdag; bij was zoo'n edel- De rede door Minister Colijn in de Eer ste Kamer gehouden, heeft allerwegen de aandacht getrokken. Natuurlijk zijn niet alle bladen het in alles met dezen bewindsman eens. Maar wel wordt algemeen toegegeven, dat het een indrukwekkend woord was, een hoogstaande rede, die vertrouwen inboezemt. Er is, voorzoover ik na kon gaan Blechts één uitzondering. „De Banier", het orgaan van de S.G.P., onder redactie van Ds Kersten, heeft van de geheele rede, geon zin, geen woord, geen letter opgenomen. Het geheele debat waarbij toch de hoogste volksbelangen aan de orde kwamen, is door dit blad doodgezwegen. De lezers krijgen er niets van te lezen. Waarom? Acht de redactie de rede van Dr Colijn zoo onbenullig, dat het niet de moeite waard is daar het papier voor te gebruiken? Of is hier v r e e s in het spel? De vrees dat, de lezers van „De Banier" zullen ontdekken, dat het huidige Kabinet toch inderdaad wel vertrouwen verdient? Ik weet het niet. Maar toevallig is het doodzwijgen van een zoo belangrijke rede van den eersten Minister natuurlijk niet. OPMERKER. Herv. Kerk, onder leiding van de wijk zuster mej. Meijer. Domburg. De Zangvereen. „Volharding leidt tot het doel" alhier gaf Vrijdagavond voor een talrijk publiek een openbare uit voering. Een veertiental zangnummers werd verdienstelijk gezongen alsmede een toegift. Een zangstuk, woorden en muziek van den heer M. A. Romijn, directeur van het muziekgezelschap, alhier, getiteld: „Volharding leidt tot het doel" (naam der der vereeniging), werd op verzoek her haald. Koudekerks. Vrijdagavond kwam da Chr. Besturen Bond alhier in jaarverga dering bijeen. Zes afd, waren vertegen woordigd. Enkele hadden bericht van verhindering gezonden. Na de gebruike lijke opening door den voorz. bracht de secretaris dhr H. Schipper het jaarver slag uit, waarin o.m. melding werd ge maakt dat het ledental thans 175 be draagt; dat een studieclub is 'opgericht en met, succes gewerkt is tot het verkrijgen van een lokaal voor uitspanning voor de werkloozen. De penningm. zeide een klein nadeelig saldo te hebben. De voorz. D. Kasse werd herkozen en gekozen in de plaats van dhr A. Krijger van Middelburg, welke niet meer in aan merking wenschte te komen, dhr L. A. Jaeobse. Dhr A. Maas Jaez. hield een voor dracht, waarna dhr A. L. Jaoobse refe reerde over „de ontwikkeling der vak organisatie". Hierop volgde eenige be spreking, vooral over de oonservatieve houding van menigen arbeider, en den tegenstand van sommige helaas ook Ghr. werkgevers. Serooskerke (W.) Vrijdagmiddag kwa- groot aantal genoodigden bij'een, voor de opening van 't nieuwe wijkgebouw van 't ning van het nieuwe wijkgebouw van het „Groene Kruis" SerooskerkeSt. Lau rens. Onder de aanwezigen merkten we op burgemeester en wethouders van Seroos kerke, wethouder Wondergem van St. Laurens, Ds de Kluis van Vlissingen oud-voorritter, Dr Reijnders-S&hiH/, Dr Orbaan, Dr van der Harst van Oostka- pelle, Ds Hlietkamp, Ds Tjebbes van Vrouwepal der, Mevrouw Hoegen van Hoogelande, presidente van het Dames comité, en vele andere dames en heeren vertegenwoordigende de Z. H. D. I., Ker keraden, en Diaconiën, en vele andere corporaties. De voorz. dhr P. Boon te St. Laurens opende de vergadering, heette allen wel kom, inzonderheid de vertegenwoordigers van de beide burgerlijke gemeenten Se rooskerke en St. Laurens, van de Prov. Zeeuwsche Groene Kruis vereeniging en Prov. Vereen, ter bestrijding der T.b.c., van Kerkeraden, Diaconieën en andere corporaties, alsmede Dr Reijnders-Schilt en Ds de Kluis, welke laatste als voor zitter indertijd zulk een ruim aandeel had moedige kerel en meende, dat iedereen even openhartig en eerlijk en trouw was als hij zelfl" „Maar papa, wie was Emily?" vroeg Alice. „Wel, Arthurs vrouw natuurlijk; dat had je zelf toch wel kunnen begrijpen, als je ook maar een oogenblik je verstand had gebruikt. Arthur Vaughan huwde Emily Haseldine laat me eens zien twee of drie en twintig jaar geleden. De jongen werd het eerst geboiren, het meisje moet dus een jaar of negentien zijn; ja, zoo is het, want ik vernam haar geboorte en het overlijden van haar moeder toen Daisy haar eerste tanden ging krijgen en je bent „Negentien geweest in Juni, papa; maar moet die juffrouw Vaughan bij ons komen wonen?" „Ja, ik ban haar voogd. Kolonel Hasel dine is ook voogd over haar, maar die is in Indië en ongetrouwd voor zoover ik weet. Hij kan haar dus niet hebben, zelfs al was hij in Engeland. Vaughan heeft ons tot voogd over zijn dochter benoemd voor het geval juffrouw Haseldine kwam te sterven voor ze ik bedoel Violet trouwde, En dat is nu gebeurd, zie je". „Dus", zei mevrouw Warnford, „tot nog toe was je eigenlijk geen voogd over fa*©»." (Wosfdt vmslgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5