GROOTE PRIJSVERLAGING laken Telegrammen. In bedrijf zijnde best beklante 50 jaar bestaande Schilderszaak te Middelburg GRUPSKERKE. WEEK-ABONNEMENTEN VERLAAGDE PRIJZEN FORD V-8 «£tf«*/-successen In de Monte Carlo Rallya. Groote vTaag naar 8-cylinder Fords. Opvoering der productie, verlaagde kost prijs, waarvan zooals altijd bil Ford. hel publiek profiteert Ford V-8, de sterkste, betrouwbaarste, voor- deeligste, fraaiste en meest comfortabele acht cylinder. De krachtige motor, de sterke overbrenging en het Ford veersysteem voldoen proefonder vindelijk aan de hoogste eischen. De beruchte Balkan-wegen gaven hiervan in de jongste Monte Carlo Rallye het duide lijkste bewijs. Van heden af gelden de nevenstaande} zeer belangrijk verlaagde prijzen. Verlagingen van 275 tot 600 Gulden. N.V. NEDERLANDSCHE FORD AUTOMOBIEL FABRIEK - AMSTERDAM Fa. M. DE DREU Co., Official Ford Dealer ie Goes en Middelburg. Wegens sterfgeval billijk ter overname aangeboden. Herdenking 40-jarig bestaan van de School met den Bijbel. fgaan „Het Volk": rede van den J Eerste Kamer bij Isdebat vol inhoud, Itwijkend, krachtig duidelijkheid. Zij |at aan het hoofd staat, die weet ïgdeinst voor de m de uitvoering [strekt niet in alle en al handhaven die in menig op- geering botst, dan •nd te worden, dat het woord is, die Ier besluitvaardig- emt." lements-Rechtbank voor burgerlijke heer Joannes de |oes, Beesten makelaar in on- Inten. Door de |rg is failliet ver- motorreparateur, ^beurs, gemeente ommissaris Mr A. Irator: Mr G. J. B. [ierikzee. at van G. D. Kos- ee, curator Mr. baat en procureur, (s in de plaats van lybau tot rechter- fle heer Mr A. van te Dordrecht. ents-Rechtbank te Hing van de vacan te Gorinchem op- alphabetische lijst G. J. G. Bredius, fgerecht te Hilver- lermsen, geweze: ïalig kanton S1J ;ewezen rechter Geldermalsen; 1 bij het kantonge- r g ie met het lot bovengenoemde Groote onrust In Oostenrijk. Stakingen en gevechten. LINZ. Hedenmorgen hadden ernstige botsingen plaats tusschen de politie en de Soc. Republik. Schutzbund. De politie te Linz had gister mededee- lingen ontvangen dat in het partijgebouw wapens en munitievoorraden waren op geslagen. Toen de politie hedenmorgen van den Schutz Bund ontruiming van het gebouw eischte en uitlevering van wape nen en munitie, werd er uit het gebouw geschoten. De politie riep militaire hulp in; daarna werd een poging gedaan het gebouw te bestormen, maar de aanval werd afgeslagen. Vanmorgen om 10 uur was het gevecht nog in vollen gang. De Soc. Dem. zouden te Linz de arbeiders hebben opgeroepen tot een algemeene staking. LINZ. De strijd van politie en militai ren tegen de in hun partijgebouw ver schanste sociaal-democraten heeft in den loop van den ochtend scherpere vormen aangenomen. De politie heeft de huizen tegenover het gebouw bezet en van daar het gebouw onder vuur genomen, terwijl de militairen machinegeweren in stelling hébben gebracht en daarmee eveneens het gebouw onder vuur namen. De bele gerde sociaal-democraten sloegen eenige stormaanvallen van politie en militairen met handgranaten af. Ook in de omge ving van Linz kwam het tot groote so ciaal-democratische betoogingen en heeft de politie militaire hulp gerequireerd. LINZ. De strijd tegen de Socialistische Schutzbund breidt zich nog voortdurend uit. In verscheidene wijken waren tegen den middag hevige straatgevechten aan den gang. Een aanval werd gedaan op het politiebureau in de binnenstad, doch na ee4 langdurig gevecht, waarbij1 de Schutzbund er in slaagde tijdelijk het bu reau te bezetten, kon de politie met be hulp van troepen het bureau weer in be zit nemen. Tegen 12 uur was op de bin nen de stad gelegen Freienberg een hevig gevecht aan den gang. De winkels en restaurants zijn gesloten. Het standrecht is afgekondigd. WEENEN. Hedenmiddag precies te 12 uur is een algemeene staking uitgebroken. Om 12 uur kwamen leden der Soc.Dem. arbeiderspartij in verschillende bedrijven en bevalen het werk neer te leggen, waar aan onmiddellijk gevolg werd gegeven. Klokslag 12 bleven ook de trams stilstaan en werd de geheele stad stroomloos. Ook in de gasfabrieken werd het werk ge staakt. De politie heeft direct een eigen installatie in werking gesteld om de po- litie-telefoon in werking te stellen. De proteststaking staat in verband met de gebeurtenissen te Linz, waaromtrent nog geen nadere inlichtingen konden worden verkregen. WEENEN. Officieel werd vanmiddag om 1 u. uit Linz gemeld: Zooals reeds ge meld hebben de ontbonden republikeinsche Schutzbund en leden der Soc. Dem. partij en andere organisaties en gewelddadige actie voorbereid. In den loop van het on derzoek heeft de bondspolitie in het hotel Schiff, het soc. dem. partijbureau, een huiszoeking gedaan. De in het gebouw aanwezigen verde digden zich, met het resultaat dat een brigadier werd gedood en verschillende militairen en beambten gewond. De aan wezigen werden weggeleid en ter beschik king van de Justitie gesteld. Ook op verschillende andere plaatsen in Linz traden afdeelingen van den Schutzbund gewapend op. Het standrecht is hier afgekondigd. Het onderzoek van deze gewelddaden tegen officieele instan ties is in vollen gang. Te Weenen heeft een gedeelte der Soc. Dem. georganiseerde arbeiders bij de ge- meente-electriciteitswerken den arbeid gestaakt. Daarna is ook te Weenen het standrecht afgekondigd. De Bondsregeering heeft met gebruik making van alle machtsmiddelen alle maatregelen genomen om dit systema tisch verzet van Bolsjewistische elemen ten in de kiem te smoren. De regeering doet een beroep op alle arbeiders, om den arbeid rustig te her vatten en zich niet door misdadige ophit sers te laten beïnvloeden. Elk verzet te gen de staatsmacht, elke sabotage of ge welddaad zal met de scherpste stand- rechtsmiddelen worden beantwoord. De oproep eindigt met de woorden: Volk van Oostenrijk, boeren, burgers en arbeiders, vertrouwt op de regeering en ga achter haar staan, opdat weer spoedig de orde en rust hersteld kunnen worden. WEENlEN. Alle openbare gebouwen zijn door de politie bezet. Afdeelingen van het Bondsleger trekken door de stra ten. De geruchten dat een algemeene sta king voor geheel Oostenrijk zou zijn ge proclameerd, zijn tot nu toe niet beves tigd. LINZ. Hedenmiddag werd te T.iny. voor geheel opper-Oostenrijik het stand recht afgekondigd. In de verordening worden, alle oproerige bijeenkomsten, alle pogingen tot opruiing en deelneming er aan verboden. Overtreding van het ver bod kan standrechtelijk berecht en met de doodstraf gestraft worden. Om 7 uur 's avonds moeten alle huis deuren in het geheele land gesloten zijn en ook alle café's en restaurants van gas ten ontruimd en gesloten. Volksverzame lingen zijn verboden. WEENEN. Onder voorzitterschap van den vice-kajiselier Fey is vanmiddag een MMB| WWMK hbb^ FORD Fhaeton de grand luxe-» f 1 700h» (oadstar da gramfl jx»»_ 1625.*» Coupé de grand luid [175O.—» [4 ruiten). Coupé de luxe (6 ruuon) j 165 O.-» Coupé de grand lino-»-»—. 1750 [6 rutten}/ Victoria de grand luxate 1790.-* TUDOR SEDAN DE LUXE, 1650.— Tudor Sedan de grand luxe) 1750.-* fORDOR SEDAN DE LUXE 1775.— tordor Sedan de grand luxe 1875.—, Cabriolet do grand luxe, j 1900.-» trnet Dicky Chaitlt de grand f 1250.—, Luxe bettelwagea - 850.-» Mm Dicky Seat I sa-, extra BEZOEKT OP DE HAL DE BEIDE FORD STANDS Voor prima vakman ruim bestaan. Serieuze reflectanten boekenonder zoek toegestaan. Brieven spoedigst onder no. 30 Advertentiebureau LITTOOIJ OLTHOFF, Middelburg. DANKSTOND op 18 Februari a. s. in de Geref. Kerk. Spreker: Ds. H. Pestman. Aanvang 7.30 nam. Alle belangstellenden welkom. HERDENKINGSSAMENKOMST met leden der vereeniging. oud leerlingen en genoodlgden op Maandag 19 Februari in de Geref. Kerk. Aanvang 7 uur nam. HET BESTUUR, bijeenkomst van veiligheidsdirecteuren gehouden. Na afkondiging van het standrecht heeft de politie het recht bij nieuw ver zet van de wapens gebruik te maken. In de binnenstad beschikt men nog ge deeltelijk over electrischen stroom, en in beperkte mate over de telefoon. De wa tervoorziening is intact. Het is vrij rustig. WEENEN. Tengevolge van de alge meene staking braken in verschillende deelen van de stad onlusten uit, die reeds een slachtoffer hebben geëischt. Bij een botsing werd een inspecteur van politie gedood. De Soc.-Democraten hebben in den af- geloopen nacht een oproep tot het Oosten- rijksche volk gericht, die door middel van strooibiljetten over het geheele land werd verspreid. In dezen oproep wordt gezegd, dat de vice-kanselier spreekt van samenzweerin gen tegen den staat om een voorwendsel te hebben voor een beslissenden slag tegen de Soc.-Democraten. Zijn optreden wordt als provoceerend gekenschetst. LONDEN. Uit verschillende deelen van Engeland zijn sedert eenige weken groe pen werkloozen op weg naar Londen, waarheen een hongermarsch is georgani seerd. 300 deelnemers uit Wales arriveer den gisteren te Bristol een 1000-tal is op weg uit Schotland en uit Midland. Binnen 24 uur worden er een 2000 te Londen ver wacht. De Regeering heeft meegedeeld, dat geen pogingen zullen worden gedaan den hongermarsch te verhinderen, doch juist maatregelen worden genomen orde- verstoringen te voorkomen. AMSTERDAM. De Advocaat-Generaal bij bet Haagsche Gerechtshof Mr de Vis eer vorderde beden 1 jaar gevangenis straf met aftrek van 4 maanden voor arrest tegen den 55-jarigen J. H. S., ge wezen hoofdinspecteur bij de Rotterd. Electr. Tramweg-Mij., die door de recht bank was veroordeeld tot 1 jaar gevan genisstraf. Volgens de tenlastelegging heeft S. den boofdcontroleur P. een be drag van f 13.000 afhandig gemaakt en ontving bij onder verschillende voorwend sels van den conducteur R. een bedrag van f 4000. Het verzoek van den verde diger om verdachte onmiddellijk in vrij heid te stellen werd door den officier af gewezen. Arrest over 14 dagen. SAS VAN GENT. Hedenmorgen vond de politie op den Oudesluis een onbe heerd staande auto, terwijl de portieren waren geopend. De auto stond op een paar meter afstand van het water. Het vermoeden rees dat de automobi list door den mist misleid, een verkeerden weg bad genomen en voelende dat bij een hoogte opreed heeft gestopt en is uitge stapt om zich op de hoogte te stellen waar bij zich bevond, waarbij bij te wai ter zou zijn geraakt. Dadelijk begon men te dreggen, met het resultaat dat bet lijk van den automobi list kon worden opgehaald. Het bleek te zijn het lijk van den landbouwer de Meij uit Spui gem. Terneuzen. Het slachtoffer was den avond te voren te Selzaete ge zien. PEKING. Bij Shanghai is een groot Chineesch munitiedepot in de lucht ge vlogen. Van de ibewakingstroepen zijn 40 soldaten gedood. MOSKOU. Het telegraafagentschap der Sovjet-Unie publiceert thans de rede, welke de opperbevelhebber van de Sov jet Russische troepen in 't Verre Oosten, Generaal Bluecher, op bet partijcongres heeft gehouden. BI. ging uit van den in gevaar gebrachten toestand van het ge bied in het Verre Oosten en verklaarde, dat Japan zich op koortsachtige wijze uit rust voor den oorlog. De Sovjet-Unie wil geen oorlog. De politiek van Japan geeft echter geen zekerheid, dat politieke ver wikkelingen kunnen worden vermeden. Hij verklaarde, dat Sovjet-Rusland niet van plan is zich voor te bereiden op een oorlog. Tegenover het Japansch verwijt, dat Sovjet-Rusland 300 vliegtuigen in het Verre Oosten heeft, verklaart, Bluecher, dat Japan in Mantsjoerije niet minder dan 500 vliegtuigen bezit. Bluecher werd een groote ovatie bereid toen hij verklaar de, dat de Sovjet-Unie niet de bedoeling heeft Japan aan te vallen, doch dat ze niettemin voldoende maatregelen heeft ge troffen om zich tegen een aanval te ver dedigen. Uit een eventueele toekomstige 'botsing zullen de Roode legera als over winnaars te voorschijn komen. Algemeene stalking te Parijs. PARIJS. Hedenmorgen is te Parijs ten gevolge van de algemeene staking maar één ochtendblad verschenen, n.l. de Royal Action Frangaise, die moeilijk gedistribu eerd kon worden. Vanmorgen konden weer abonnements gesprekken. met het buitenland uitgevoerd worden en ook in de stad werd weer gete lefoneerd. In de groote steden in de provincie zijn uitgebreide orde-maatregelen genomen en worden troepen gereed gehouden, Te Boulogne sur Mer hielden de com munisten gisteren onder het zingen van de Internationale een straatbetooging, waarbij het tot incidenten kwam toen de politie 8 deelnemers arresteerde en de menigte vergeefs trachtte de gearresteer den te bevrijden. PARIJS. Tengevolge van de algemeene staking is het straatbeeld ongewoon rus tig. Er zijn weinig militairen te zien, daar ze in de kazernes geconsigneerd zijn. Water-, gas- en electriciteitsbedrijven wer ken normaal. De post wordt niet bezorgd. De telegraafverbinding Amsterdam Parijs is verbroken. PARIJS. Tengevolge van de algemeene staking is Parijs min of meer van de bui tenwereld afgesloten. Telefoonverbindin gen komen niet meer tot stand. Op de postkantoren zijn de telegraafloketten ge sloten. Militairen met de bajonet op het geweer bewaken de postkantoren. Dank zij technische noodhulp zijn gas, water en electriscbe voorziening niet gestoord. Het spoorwegverkeer is normaal. Autobussen en Metro rijden in beperkte mate. Men verwacht, dat deze ook zullen worden ge staakt. In alle plaatsen waar agen ten van „De Zeeuw" geves tigd zijn worden ook week abonnementen aangenomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3