Uit de Provincie Kerknieuws. Onderwijs. Ingezonden Stukken. Rechtszaken Telegrammen. Fi 7«m dengene, wiens inkomen alleen door een erfenis of een legaat is vermeerderd of voor achteruitgang met meer dan een tiende is behoed. Tenslotte wordt voorgesteld, de crisis- inkomstenbelasting te heffen over 5 ach tereenvolgende belastingjaren, voor het eerst over het belastingjaar 1934/35. Moderne vakbeweging en r o o d e pers. Te St. Maartensdijk hield het federatiebestuur van den Nederland- echen bond van arbeiders in 'het land bouw-, tuinbouw- en zuivelbedrijf voor het eiland Tholen een vergadering. Dhr van Meenen, propagandist voor „De Arbei derspers", die op deze vergadering aan wezig was, wees den aanwezigen op hun plichten jegens „De Arbeiderspers". Hoe neutraal is toch de moderne vakbeweging 1 Middelburg. Voor de afd. Middelburg van den N.C.V.B. hield de heer Klaren- beek gisteravond een lezing, met als onderwerp: „Een wandeling door Mid delburg". Aan de hand van vele mooie en duidelijke lantaarnplaatjes leidde spr. de hoorders rond door onze oude, fraaie stad. De eerste photo was een platte grond ongeveer uit het jaar 1550. Deze photo liet de Abdij zien als oudste middelpunt der stad, waaromheen huizen gebouwd zijn. Een tweede plattegrond toonde hoe langzamerhand een tweede middelpunt is ontstaan, n.l. de Markt, waarop toen nog een kerk stond. Het eerste middelpunt is de zetel der geestelijke macht, het tweede dat der wereldlijke macht. De tweede plattegrond, die 100 jaar jonger is dan de eerste, laat een flinke uitbreiding der stad zien. De haven is nu veel drukker; de kerk op de markt is afgebroken; de bolwerken zijn opgeworpen ala verdedi gingswerken der stad. De tegenwoordige woning van den Commissaris der Koningin was toenter tijd het hotel, waar de abt zijn gasten ontving en waar meermalen Graven van Holland hebben gelogeerd. De Koorkerk was de kerk van de geeste lijken, de Nieuwe Kerk de parochiekerk. Na de hervorming neemt de regeering de Abdijgebouwen in gebruik en zetelt er de admiraliteit. Ook wees spr. op de schoonheid van den Lange Jan. De spits is meermalen afgebrand, 't Laatst in 1712; niettegen staande er tusschen den bouw van het onder- en het bovendeel een tijdsruimte ligt van vijf eeuwen en de stijl dus zeer veel verschilt, vormt deze toren nog altijd een zeer fraai geheel. Natuurlijk werd ook het stadhuis be sproken. In de nissen de beelden van de verschillende Graven en Gravinnen van Zeeland. Dan eenige photo's van de Lange Delft uit 1860 en 1880. „De Steenrotse" ontbrak ook niet. Verder kwam onder meer op het doek het tegenwoordige Militaire Hospitaal, eertijds de Kloveniers Doelen, de gevel van het restaurant „De Zon", die in zijn versierde friezen een deel van 't Schep pingsverhaal laat zien. Spr. Iaat dan een photo van de Oostkerk zien, na de hervorming door de gemeente Middelburg gebouwd als Pro- testantsche Kerk. Als slot nog eenige photo's van ver schillende mooie, oude koopmanshuizen. De Presidente dankte den heer Klaren- beek hartelijk voor dezen mooien avond. Goes. 'Ons werd verzocht de aandacht te vestigen op de in dit nummer voor komende advertentie van de A. R. studie- en propagandaclub alhier. Er worden n.l. voor deze vergadering geen afzonderlijke convocaties verzonden. 's-Heer Arendskerke. Gisteravond werd hier de derde cursusavond, uitgaande van den Ohr. Besturenbond Goes e.o., gehou den. Na door den heer R. Buitenhuis, tweede voorzitter van den G. B. B. te zijn ingeleid, sprak de heer Jb. Kloosterman over: „Fascisme en Nationaal Socialisme". Er volgde een prettige bespreking. '1 Zand. Woensdagavond kwam de A.R. Kiesvereeniging in jaarvergadering bij een onder leiding van den heer J. Lorier. Secretaris en penningmeester brachten hun jaarverslagen uit. De vereeniging telt 42 leden. De kas sloot met een batig saldo. Herkozen werd hls lid van 't bestuur de heer K. Schout. De heer J. Lorier sprak over „Dr H. Colijn". Oostkapelle. Donderdagavond hield de Vereen. „Een School met den Bijbel" voor Geref. L. 0. haar jaarvergadering onder voorzitterschap van dhr Adr. de Kam. Door den secretaris, dhr H. Brand, werd het jaarverslag uitgebracht. De penning meester, dhr F. Annot, las het financieel jaarverslag en de begrooting voor. De financieel© toestand is gezond. Als be stuursleden werden herkozen dhrn W. Vreke en 8. Louwerse. In beginsel werd besloten om dit jaar een rijtoer met de kinderen te maken. Grijpskerke. Donderdagavond hielden de Geref. Knapenvereeniging „David" en de Meisjes vereeniging „Kleine Kracht" een feestelijke jaarvergadering in de Geref. Kerk. Deze vergadering, welke zich in druk bezoek mocht verheugen, stond on der leiding van den voorzitter der Ouder- commissie, dhr A. P. Rotte. Uit de jaarverslagen bleek, dat de ar beid geregeld mocht voortgaan. Het leden tal der K. V. bewoog zich in stijgende lijn, dat der M. V. bleef gelijk. De kas sloot met een batig saldo van f 52.66. Een 3-tal opstellen werden voorgele zen. Namens de Oudercommissie voerde dhr J, Dekker het woord, terwijl afgevaardig den van Kerkera&d, plaatselijke en nabu rige vereenigingen felicitaties overbrach ten. Ter afwisseling werden enkele voor drachten gedaan en een tableau ver toond. -Ook de zang door de Meisjesver- eeniging viel zeer in den smaak, evenals de voordrachtenwedstrijd door leden der K. V., een leeswedstrijd door leden der M. V., en een spreekwoordenwedstrijd, waaraan alle aanwezigen konden deel nemen. Arnemuiden. Donderdagmiddag brak in perceel B 82 in de Nieuwstraat, bewoond door de fam. J. Vogel, brand uit in de achterkamer, welke zich ernstig liet aan zien. De buren maakten zich zeer verdien stelijk door spoedig hulp te bieden, zoodat men er in slaagde met emmers water den brand tot de achterkamer te beperken. Een bed, wat vermoedelijk vuur gevat heeft, was grootendeels verbrand, alsmede eenig huisraad, wat echter verzekerd was. De wegwerker bij de Ned. Spoor wegen dhr M. Meulenberg is tegen 18 dezer in verband met de verplaatsing van de bewaking naar het station van Wacht post 58 overgeplaatst naar Wachtpost 23, gelegen tusschen Krahbendijke en Ril- land-Bath. Veere. Woensdagavond vergaderde de A.-R. Kiesvereeniging onder voorzitter schap van den heer W. de Wolf. De pen ningmeester deed verslag van de inkom sten en uitgaven. Er was een batig saldo. De aftredende bestuursleden werden herkozen. Daarna hield dhr D. Kasse een lezing over Dr H. Colijn en zijn beteeke- nis voor ons volk. Hierna sprak de voorzitter den heer Dronkers, een hartelijk afscheidswoord toe. Deze dankte den voorzitter en allen voor de hartelijke samenwerking. De heer Kasse eindigde met dankgebed. Kats. Woensdagavond vergaderde het „Groene Kruis" onder voorzitterschap van M. de Regt. Het jaarverslag werd goed gekeurd. De totale ontvangsten bedroegen f 628.40, op de Rijkspostspaarbank f 63448. Goed slot over 1933 f 112.84. Begrooting 1934: in ontvangsten f515, aan uitgaven f587, nadeelig slot f72. De heeren A. Visser en Jac. Mullie wer den als bestuurslid herbenoemd. Ook vergaderde de Vereen, voor Zieken- huisverpleging, die het zelfde bestuur heeft als het Groene Kruis. De ontvang sten bedroegen f910.34, uitgaven f 1169.42. Op de Boerenleenbank blijft nog f1450. Het bestuursvoorstel om het vervoer voor rekening van de patiënten te brengen en de te betalen uitkeering te rekenen naar 3e klasse-tarief, wordt aangenomen. (Wij merken ter voorkoming van mis verstand op, dat deze vereeniging geen deel uitmaakt van de Vereen, voor Zie- kenhuisverpleging op Zuid- en Noord- Beveland.) Bruinlsse. Donderdag is het sleepschip „Julia", metende 469 ton, varende van Steendorp (België), schipper G. Stoop, ge laden met lijnkoeken, op weg van Ant werpen naar Duitsohland, bij' het uitva ren der vluohthaven te Bruinisse op den havenberm geloopen en lek gestooten. Met pompen werd het schip boven water ge houden. Na onderzoek door een duiker van de Bergings-Mij1. Van der Tak en Hoogenboezem bleek de voorsteven ge scheurd. Na aangebrachte nood-reparatie kon het schip zijn reis vervolgen. Donderdagmiddag is de student D. v. Engelen met zijn motorrijwiel onder de gemeente Oosterland tegen den wielrijder L. 'S., 'die plotseling den rijweg overstak aangereden. De motorrijder sloeg over den kop en werd met een lichte hersenschud ding een woning binnengedragen. Nadat hij door Dr Vleugels Schutter van Oosten- land was verbonden, is bij! later per auto naar de ouderlijke woning te Bruinisse overgebracht. De wielrijder bleef onge deerd. Poortvliet. D© aandeelhouders van de weegbrug „Recht voor allen", kwamen in vergadering bijeen. De ontvangsten waren f 585, uitgaven waren f 420, een goed slot van f 165. De voorzitter werd herkozen. Besloten werd om f 1.50 per aandeel uit te 'keeren. De weger werd weer herbe noemd tegen een vergoeding voor bet jaar 1934 van minimum f 150, als er geen bie ten gezaaid worden. MocM dit wel het geval zijn, dan is zijn schadeloosstelling ten hoogste f 250. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Heerenveen, D. T. Los te Witmarsum. Te Nieuwe Tonge, L Kievit te Baarn. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Moercapelle, B. van Neerbos te Ylaardingen. i Benoemd per 1 Sept. a.s. tot leeraar aan de R.H.B.S. te Alkmaar N. J. Visser, met toekenning van gelijktijdig eervol ont slag als leeraar aan de R.H.B.9. te Zie- rikzee. 'Een schoolfailliet. Naar het „Chr. Schoolblad Onze Vacatures" meldt, is de „Ver. tot voortzetting en instand houding van de bijz. school voor lager- en uitgebreid lager onderwijs voor meisjes te Arnhem" in staat van faillissement verklaard. Kamperland, Boor het bestuur deï school alhier, is met ingang van lt» Fe bruari a.s. benoemd tot onderwijzeres aan bare school ®ej. G, Francke van Grijpskerke, thans ala wachtgeldster tij delijk werkzaam aan een Ghr. school op 't Zandt. Met haar stonden op de voor dracht mej. J. Berrevoets, onderwijzeres te Varseveld en mej. Trimpe uit Goes als wachtgeldster werkzaam te Hoofdplaat. DE AMSTERDAMSCHE AUTOMOBIEL TENTOONSTELLING. Aan de kleine wagens veel zorg besteed. Hedenmiddag zijn de poorten van het R.A.I.-gebouw aan de Ferdinand Bol straat te Amsterdam, voor het publiek opengegaan, om belangstellenden en nieuwsgierigen in de gelegenheid te stel len van de kostelijke en schitterende pro ducten, welke geëxposeerd staan op de 23ste Amsterdamsohe Automobieltentoon- stelling te genieten. Belangrijke verbeteringen zijn in het gebouw aangebracht. Om aan het inte rieur een warmer geheel te geven, worden op de voetpaden tusschen de stands Verto- tapijten (van de Vereenigde Touwfabrie- ken) gelegd. Voor de eerste maal wordt hier op zoo'n groote schaal van een der gelijke vloerbedekking gebruik gemaakt. Alle aandacht heeft men besteed aan de versiering. Groote geïmiteerde banden hangen tegen de pilaren en omgeven het getal veertig, wijzend op het veertigjarig bestaan van de Nederlandsche Vereeni ging „De Rijwiel- en Automobiel-indus trie". Om de aandacht te vestigen op het in ternationale karakter van deze tentoon stelling hangen tegen het plafond de vlag gen van vrijwel alle landen van de we reld. Evenals vorige jaren wordt thans een groote toeloop van belangstellenden ver wacht. Op een van de stands is een vliegtuig opgesteld. Het is geen eenvoudig sport- vliegtuig, doch een passagiersvliegtuig met een dichte cabine. Onder een der vleu gels staat de bekoorlijke twee-cylinder D. K.W.-auto, als zocht bet bescherming in dezen overvloed van schitterende wagens. 'Speciaal iets nieuws op autogebied, zoo als eertijds het verschijnen van den Die selmotor is op deze tentoonstelling niet waar te nemen. 'Omtrent de vervolmaking van de chassis en den motor valt er op het oogenblik niet veel nieuws te consta- teeren. Deze twee belangrijke deelen van een auto hebben in de laatste jaren een zoodanigen 'graad van volkomenheid be reikt, dat er thans niet veel meer aan te verbeteren valt. Slechts kleine technische veranderingen en verbeteringen vallen te constateeren, doch ingrijpend zijn zij' niet. Het publiek wenscht toch nog steeds iets nieuws. Werd vroeger uitsluitend bij de duurdere 'klassen van de auto speciaal werk gemaakt van extra-hijzonder koets werk, thans 'zijn de bakens verzet. De 'kleine en goedkoopere wagen heeft de we reld veroverd.. De fabrieken hebben dan ook het belang ingezien in een verbetering en verfraaiing van het koetswerk bij den goedkoopen en kleinen wagen. Wat op dit gebied thans geëxposeerd wordt, is alleen de moeite waard om een kijkje te gaan nemen op de R.A.I.-tentoon- stelling. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Middelburg, 9 Febr. 1934. Het is bekend, dat het huldeblijk van het Nederlandsche volk aan Hare Majes teit de Koningin bij haar 25-jarig 'Regee- ringsjubileum bestond uit de restauratie van bet koor in de Nieuwe Kerk te Delft, waarin zich het mausoleum der Oranjes bevindt. Verschillende ramen van het koor ver- keeren eChter nog in haveloozen toestand. Door een Delftsch Vrouwen-Comité is een oproep gericht tot de Nederlandsche vrouwen en meisjes can gelden bijeen te brengen voor een gebrandschilderd raam. 'Op mijn verzoek heeft mevrouw A. G. van Dusseldorp-Kern met groote bereid willigheid op zich genomen een Middel- burgisch Dames-Comité bijeen te brengen. Onder haar presidium namen in dat Comité zitting de dames: M. E. Walland Semmelink, B. BoassonSanders, V. Sdhlüterde Nijs, M. H. Petermeijer Dönselmann, M. Huizenga'Bijlenga. Middelburgsc'he vrouwen en meisjes zullen stellig steun willen verleenen aan dit sympathieke plan en Zeeland's hoofd stad zal zich niet onbetuigd laten nu het er om gaat ook in dezen vorm aan het Huis van Oranje de verschuldigde eer en wederliefde te bewijzen. De lijsten komen dezer dagen in circu latie. FERNHOUT. Kanttongerecht te Middelburg. De kantonrechter te Middelburg heeft in de zitting van Woensdag 31 Januari ver oordeeld wegens Als bestuurder van een motorrijtuig op een 'kruispunt niet voor een bestuurder van een motorrijtuig, die den anderen weg berijdt, den doorgang vrijlaten: J. J. L., te Hansweert, f 15 b. s. 15 d.h. Met een motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengenJ. V. te Goes, vrijspraak. Met een rijwiel/motorrijtuig buiten noodzaak de linkerzijde van den weg hou den: A. N. B„ te Vlissingen, £2 b. s. 2 d.h.; H. M. H., te Leiden: f 10 b. s. 10 d.h, P. A. R. de B., te 'e Gravenhage: f 10 b. of 5 d.h.; R. A. V. te Vlissingt 1 of 8 d.h.; F„ 0., te Vlieringen f 6 t.., use d. Met een motorrijtuig/rijwiel ln een bocht binnen de bebouwde kom niet de rechterzijde van den weg houden: G. A. van R., te 's Gravenhage, f 10 b. of 10 d.h. J. de B., te Middelburg f 10 b. of 10 d.h. Rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: D. G. K., te Kloetinge, f25 b. of 10 d.h.; J. H. K., te Heinkens- zand, f 10 b. of 10 d.h.; A. J. B., te Krui- ningen; L. D., te Zandvoort, f 5 b. e. 5 d.h. Een motorrijtuig zonder voldoend toe zicht op een weg laten staan anders dan met in rust gebraebten motor: A. A. te Kloetinge, f 3 b. of 3 d.h. De afgewerkte gassen van een motor rijtuig anders afvoeren dan door een ge luiddempende inrichting: J. W. te Goes, f 5 b. of 5 d.h. Met een motorrijtuig dat bestemd ia om buiten de wegen te worden gebruikt over een weg rijden: P. de J„ te Kloetinge, f 1 b. of 1 d.h. Fietsen zonder rem: G. L. F., te Melis- kerke, f 0.50 b. of 1 week tuchtschool. 's Avonds fietsen zonder licht of ach terlicht of reflector: H. B. te Wissenker- ke, f 5 b. of 5 d.h.; J. B. te Krahbendijke, f 3 b. of 3 d.h.; J. G. L., te Ierseke, f 10 b. of 10 d.h. en f 10 b. of 10 d.'h.; J. S. te Schore, f 2 b. of 2 d.h.; B. van Z. te Dom burg, f 1 b. s. 1 d.h.; J. P. A. V., te Goes, f 5 b. of 5 d.h. Een valsc'hen naam opgeven: J. P. A. V., te Goes, f25 b. of 25 d.h. Als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering zijn rijbewijs vertoonen: M. J. M„ te Vlijmen, f 5 b. of 5 d.h.; G. M. D., te Sluis, f 3 b. of 3 d.h. Rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: J. M. de K., te Goes, f 10 b. of 10 d.h. Rijden met een motorrijtuig zonder be hoorlijk zichtbaar nummer met letter: N. M. te Ierseke, f3 b. of 3 d.h.; M. A., te Krabbendijfce, vrijspraak. Fietsen terwijl men verkeert onder in vloed van alcoholhoudenden drank: A. T. te Heinkenszand, f 10 b. s. 10 d.h. Straatschenderij: P. J. van M., te Kort- gene, f 10 b. s. 2 weken tuchtschool; J. A. P., te Kortgene, berisping. Straatschenderij, tweemaal gepleegd: W. P. van L., te Kloetinge, J. L. B., te Kloe tinge, A. H. te Kloetinge, ieder berisping. Nachtrumoer verwekken: W. L. K., te Kortgene, f 15 b. s. 15 d.h. Als vader van leerplichtig kind niet zorgen, dat het de school geregeld be zoekt: W. P., Ierseke, f5 b. of 5 d.h. Zich met een wildstrik bevinden in het veld, buiten openbare wegen of voetpad den: J. P. W., te Rilland-Bath, f25 b. s. 10 d.h. met verbeurdverklaring der inbe- slaggenomen wildstrikken; D. K„ te Wol- faartsdijk, f 10 b. of 10 d.h., verbeurdver klaring van de in beslag genomen wild strik. Zich met een klem bevinden in het veld buiten openbare wegen en voetpaden: H. van D„ te 's Heerenhoek, f 15 b. s. 15 d.h. verbeurdverklaring van den niet inbeslag- genomen klem, bij niet uitlevering waar van de geschatte waarde ad f 1 moet wor den betaald; bij niet betaling daarvan te vervangen door 1 d.h. Overtreding Jachtwet: D. K. te !Wol- phaartsdijk, f 15 boete subs. 10 d. hechte nis; J. W. te Wolphaartsdijfc, f 15 b. s. 3 weken tuchtschool, verbeurdverklaring van den inbeslaggenomen loop en kolf van de buks en de 3 scherpe patronen. Overtreding arbeidswetG. A. S., te Goes, f 10 b. s. 5 d.h. Overtreding winkelsluitingsverordening J. B. te Wissenkerke, 2 maal f 2.50, b. s. 2 d.h. voor iedere boete. Zonder schriftelijke vergunning van B. en W. een woning uitbreiden: J. H. te Schare, f 10 'b. of 10 d.h. Overtreding art. 11 der IJkwet: J. B. te Zoutelande, 5 geldboeten van f0.50 s. 1 d.h. voor iedere boete, met verbeurdver klaring van de gewichten. Uit een tramrijtuig gaan terwijl de trein in beweging is: H. de W., te Delft, f 0.50 b.s. 1 d.h. Als schipper niet zorgen, dat naam en woonplaats aan de buitenzijde van het vaartuig is aangebracht: P. H. te Rotter dam, f 6 b. s. 5 d.h. Te Wolphaartsdijk zonder toestemming van B. en W. inzameling van gelden hou den: J. B., te 's Gravenpolder, vrijspraak. Te Arnemuiden in het openbaar om geld spelen: J. v. d. K., te Arnemuiden, f 5 b. of 5 d.h., verbeurdverklaring der in beslaggenomen centen. Te Goes bet verkeer belemmeren door 't doen stilstaan van een voertuig: M. O., te Goes, f 10 b. e. 10 d.h. Te Krahbendijke, als gebruiker van gronden, gelegen, binnen één der kommen van de gemeente niet de daarin aanwezige vangbuis steeds zuiver houden en zoo noo- dig schoonmaken: J. V. te Krahbendijke, f 10 b. s. 10 d.h. Te 's Heer Arendskerke op de openbare wegen luid schreeuwen: L. M. te Kloe tinge, f 5 b. s. 5 d.h. Te Schore na het sluitingsuur zich als bezoeker in eene tapperij bevinden: W. de J., te Schore, f 2 b. s. 2 d.h. Met een motorrijtuig binnen de bebouw de kom der gem. Kapelle, rijden met een grootere snelheid dan 20 K.M. per uur: G. van P., te Goes, f5 b.s. 5 d.h.; J. V. te Enschede f 5 b. s. 5 d.h.; M. v. d. J., te St. Laurens, f 5 b. of 5 d.h. ONJUISTE AANGIFTE VAN BELASTINGEN. Het is gebleken, dat de onlangs in de bladen verschenen mededeeling aangaan de de tot 1 Maart 1934 voor belasting plichtigen bestaande mogelijkheid tot straffeloos herstel van vroegere onjuiste aangiften voor inkomsten- en vermogens belasting, twijfel heeft doen rijzen, welke houding door de belastingadministratie Bal worden ingenomen, indien hij een der gelijk herstel aan het licht komt, dat in vroegere jaren een onjuiste aangifte voor het successie- of schenkingsrecht, of voor de dividend- en tantième-belasting heeft plaats gehad, of wel indien blijkt, dat een dergelijke aangifte ten onrechte is ach terwege gebleven. Van officiëele zijde vernemen wij thans, dat ook ten aanzien van de evengemelde belastingen, indien daarvan ontduiking aan de administratie blijkt tengevolge van nadere aangiften van inkomsten- en ver mogensbelasting als hierboven zijn be doeld, door den Minister van Financiën een tegemoetkomende houding wordt in genomen. Het op de evenbedoelde wijze aan het licht komen van deze ontduiking toch zal slechts aanleiding geven tot hef fing van de ten onrechte niet betaalde be lasting, zonder boete of verhooging en zonder dat eenige strafmaatregel zal wor den toegepast; terwijl zelfs de heffing van de belasting zelf achterwege zal blijven in dien het overlijden, de schenking of de uitkeering van dividend of tantième, welks tot belastingheffing aanleiding zou geven, is geschied vóór 1 Mei 1931. Ook te dezen aanzien geldt, dat, indien betalen ineens van te weinig betaalde be lasting bezwaarlijk zou zijn, in overleg met de belastingadministratie een rege ling zal kunnen worden getroffen tot be taling van het verschuldigde in termijnen. Inbraak opgehelderd. ROTTERDAM. In den nacht van 27 op 28 Januari j.l. is ingebroken in de elec- trische bakkerij van de fa. G. den Hartigh te Rotterdam, waarbij f 8200 werd gesto len. Bij het onderzoek bleek aan de politie dat de inbrekers zich hadden laten in sluiten en door het forceexen van de bo vendeur in het kantoor waren gekomen waar de brandkast op vakkundige wijze was bewerkt. Bij het nader onderzoek vond men een knoop van een overjas op een plek die deed vermoeden dat* de knoop was afgerukt bij het klimmen door een raam. Aan de knoop zat nog een klein stukje stof. Het onderzoek wees in de richting van zekere A. H., 35 j. oud van wie men wist dat hij veel omgang had met den 36-jarigen F. de K. te Rotterdam. In hunne huizen werd huiszoeking ver richt. Bij H. werd niets gevonden, maar de man werd toch aangehouden. Bij de K. werd op zolder onder een kist f 1000 ge vonden. Toen hij even later thuis kwam, werd hij gearresteerd. Men vond toen op hem nog f 3500. Verder werd ontdekt, dat aan een overjas van H. zes nieuwe knoopen zaten. Een nader onderzoek wees uit, dat onder een der knoopen een klein gaatje was en in dat gaatje paste precies het stukje stof dat aan de in de bakkerij gevonden knoop zat. H. kon toen niet anders dan bekennen. Hij had het gestolen geld bij de K. in bewaring ge geven. De politie beeft beide mannen in verzekerde bewaring gesteld. AMEID'E. Tegen den slager-wethouder J. v. d. H. te Ameide, is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de Crisis-Zuivelwet en wegens het beletten in de rechtmatige uitoefening van hun functie van vier ambtenaren. Door afwe zigheid van den waarn. burgemeester van Ameide, was genoemde v. d. H. zelf hulpofficier van Justitie. AMSTERDAM. Het Gerechtshof be krachtigde de beschikking van de recht bank waarbij de Bakker en Hin in voor arrest werden gesteld in verband met de brandstichtingsaffaire. ALPHEN A. D. RIJN. Bij Molenaars- brug onder de gemeente Alphen a. d. Rijn is tengevolge van de hevige golf slag veroorzaakt door een motorschip, een vlet geladen met klei voor de fa. Klot gezonken. De beide opvarenden konden zich aan een paar planken vastgrijpen. Het gelukte aan een brugwachter de drenkelingen op het droge te brengen. WOLVEGA. Na afloop der gistermid dag gehouden raadsvergadering werd door den burgemeester, d'hr Mr C. van Sdhonegevel, meegedeeld, dat 'hij heeft be sloten met 1 Mei a.s. ontslag uit zijn be trekking te vragen. Dhr S. bekleedde het burgemeestersambt in deze gemeente sinds 1 Maart 1907. Aanslag op alleenwonende vrouw. TEGELEN. Te Tegelen is gisteravond een aanslag 'gepleegd op de alleenwonende 53-jarige mej. Siebgens. Men vond het slachtoffer in haar woning, badend in haar bloed, met een diepe hoofdwonde. Zij verklaarde niet aangevallen te zijn en haar verwondingen bij een val opgeloo- pen te hebben. Het onderzoek heeft ech ter het tegendeel uitgewezen. De verwon dingen moeten met een vrij scherp voor werp zijn toegebracht. In voorloopige hechtenis is genomen de in de nabijheid wonende Chr. Verhaegh, die heeft ver klaard gisteravond wel een bezoek aan de vrouw te hebben gebracht, maar haar toen al verwond te hebben aangetroffen. Het slachtoffer is in zorgwekkenden toestand in het ziekenhuis te Tegelen opgenomen. Men weet niet wat de drijfveer is geweest. Er wordt niets vermist. De officier van Justitie te Roermond is ter plaatse ge arriveerd om verdachte te hooren. Onlusten te Lyon. Een 24-uur-stalklng. PARIJS. Gisteravond en vannacht de den zich te Parijs geen incidenten voor. Uit Lyon worden echter ernstige 1 eingen gemeld. De politie maakte jacht ongure elementen, die van de situatie ge bruik maakten om te rooven en te plun deren. Volgens ontvangen berichten rijn bij de daardoor ontstane botsingen drie Slotko fecteJ Ned. Philir Unile\| Anacc Bethlej U.S. Konir Shell Amstel Nederl D'eli Handd 5 pct.l 4% p<f 4 pet. De maar Ameri| ring. berichl van l| 15 ct markt I H^ teur heden I schillei ken Haa^ landscj f 109.: mans; Visser I VLlJ BruijnJ A. vani 26 jr; 24 jr. 25 jr,

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2