Onderwijs. Kerknieuws. Gemengd Nieuws Telegrammen. stukje proza gelezen. Da O. W. Korevaar sprak een slotwoord en eindigde met dankgebed. Serooskerke (W.). Dinsdagavond ver gaderde de afd. „Patrimonium" alhier Meegedeeld werd, dat D.V. op 14 Febr, a.s. voor de afd. tezamen met den Chr. Werkmansbond hoopt op te treden Ds den Boeft van Kralingen. De jaarvergade ring werd vastgesteld op 8 Maart e.k. Dhr C. Sturm hield een inleiding over: „Wettelijke arbeidersbescherming in Ne derland". Aafltekerke. De Dinsdagmiddag gehou den Raadsvergadering werd door den voorzitter geopend met een terugblik op het jaar 1933. Hij hoopte, dat in 1934 onder Gods zegen in het belang der gemeente weer, als voorheen, aangenaam zou kun nen worden samengewerkt. De heer Moens dankte voor de goede wenschen. Tot leden van de Commissie tot wering van schoolverzuim werden herbenoemd de heeren Bouman, Jac. de Voogd, L. de Visser, terwijl benoemd werden de heeren L. Hugense en Jac. de Visser Gz. Van pachters van verschillende ge meentegronden was een verzoek ingeko men om 50 pet. verlaging van pacht. Be sloten werd met alg. stemmen om de pacht te verlagen van f 0.45 tot f 0.25 per roede. De vergoeding voor exploitatiekosten toe te kennen aan de Lagere school voor onderwijs op Geref. grondslag werd be paald op f 1078.98, die voor de Diaconie school op f623.28. Het voorschot op die vergoeding voor 1934 te verleenen werd voor die scholen vastgesteld resp. op f 700 en f 100. Van den kerkeraad der Geref. Gemeente was een verzoek ingekomen om een brandput te maken in de omgeving van de kerk dier Gemeente. De kerkeraad verklaarde zich daarbij bereid den grond voor het maken van den put beschikbaar te stellen en het werkloon voor het gra ven te betalen. De gemeente zou dan de kosten van metsel of betonwerk dragen. Met alg. stemmen werd het verzoek ingewilligd. De door den te benoemen Gemeente ontvanger te stellen zekerheid werd daar na bepaald op f 1400. Daarna was aan de orde de benoeming van een Gemeente-ontvanger. Voor deze betrekking hadden zich 16 sollicitanten aangemeld. Met 5 stemmen werd daar na tot ontvanger benoemd de heer J. Boo gaard Cz. te Aagtekerke. Bij de rondvraag vroeg de heer Kodde of de gemeente niet wat kan doen voor hen, die georganiseerd zijn, maar doordat de gemeente niet is aangesloten bij het Werkloosheidsbesluit, alhier als uitkee- ring bij werkloosheid slechts de helft ont vangen van de uitkeering in andere ge meenten. Hij acht den toestand, die hier bestaat, waardoor zij, die zelf bijdragen om nog wat te hebben in tijden van werkloosheid, minder krijgen dan zij, die nergens voor zorgen, in hooge mate on billijk. De heer Wisse wijst er op, dat zij die armlastig zijn door de armbesturen geholpen kunnen worden, waartegen de heer Kodde aanvoert, dat velen, die al leen door gebrek aan werk niets kunnen verdienen er van terugschrikken om bij deze besturen om onderstand aan te klop pen, wat hij zeer goed kan begrijpen. De heeren C. de Visser en S. de Visser komen op tegen deze zienswijze. De voorzitter zegt, dat, op welk standpunt men ook staat, het feit blijft, dat door niet-aan- sluiting van de gemeente bij het Werk loosheidsbesluit de betrokkenen in Aagte kerke een uitkeering krijgen, die slechts de helft bedraagt van die in andere ge meenten en hij zou het billijk achten, dat de gemeente door het geven van eenige dagen werk dit verschil ophief. De heer W. de Visser vroeg inlichtingen omtrent de werkverschaffing, die de voor zitter gaf. De heer S. de Visser wees er op, dat eenigen tijd geleden op Zondag in de gemeente op het ijs in een tentje con sumptie was verkocht. Hij vroeg van den voorzitter de verzekering, dat iets derge lijks zich niet meer zou voordoen, waarop de voorzitter antwoordde, dat het ver- koopen van dergelijke kleine eetwaren op Zondag door de wet is toegestaan, zoodat daartegen niets is te doen. Hoek. Dinsdag vergaderde de Raad de zer gemeente. De voorz. wenscht, daar het de eerste vergadering is in 1934, den leden en hunne gezinnen een gezegend jaar toe. Nadat geheime zitting is gehouden deelt de voorzitter mede, dat eervol ontslag is verleend aan den onderwijzer der 0. L. School, dhr Gh. P. v. d. Ameele. Het voorschot voor de bijzondere lagere scholen voor 1934 wordt bepaald voor de school (kom) op f 325, en voor de school (Knol) op f 774. Bij de rondvraag bespreekt de 'heer Den Hamer (S.D.A.P.) de crisissteunregeling en vraagt waarom B. en W. van de men- schen, van het weinige dat zij ontvangen, nog telkens afnemen, b.v. door het doen opgeven van woninghuur, belasting, enz. Weth. Scheele (A.-R.) antwoordt hier op, dat men voor de werkloozen zooveel doet als1 maar eenigszins mogelijk is, doch u .Sen gehouden is aan ministerieels be schikkingen en voorschriften. Besloten wordt om hierover straks in comitégene- raal verder te discussiëeren. Hierna ontspon zich een debat tusschen de heeren A. Meertens (V.-B.) en weth. Scheele (A.-R.) naar aanleiding van het met m de begrooting brengen van den verbouw aan het dak der openbare lagere school. Dhr Meertens verwijt dhr Scheele, dat Hij het politiek belang vóór het ge meentebelang laat gaan. "Weth. Scheele regt dat hier Tan voor staan van bepaalde richtingen geen sprake is. Het is een kwestie van recht, gebaseerd op de L.O.-Wet van 1920. Als tweede verwijt voert de beer A. Meertens aan, dat dhr Scheele in het college van B. en W. juist andersom spreekt dan in den Raad, wanneer het gaat over de belangen der arbeiders. Weth. Scheele voert bier- tegen aan, dat hij steeds èn in B. en W. èn in den Raad voor de belangen der werkloozen op de bres beeft gestaan. Van inconsequentie is geen sprake. De voorz. zegt, dat als er één is, die voor de arbeiders opkomt, 't weth. Scheele wel is, zoowel in den Raad als in B. en W. Nu volgt wederom een geheime zitting. Zaterdag hield de Vereen, voor Chr. Onderwijs te Hoek (Knol) haar jaarver gadering. De opkomst was bevredigend. De voorz., de heer P. Scheele, spreekt een kort openingswoord. Al is de toekomst donker, als we bij ons onderwijs Gods Woord tot riobtsnoer hebben, kunnen we bemoedigd voorwaarts gaan. Na de verslagen volgt bestuursverkie zing. Herkozen worden dhrn P. Scheele en J. A. Meertens. Dhr Ahr. van Hoeve, die bijna 20 jaar penningmeester was, be dankte ais zoodanig en in zijn plaats komt dhr K. v. d. Hooft. Axel. De Vereeniging voor Ghr. Nat. Schoolonderwijs kwam in alg. vergade ring bijeen, onder leiding van haar voor zitter, den heer J. M. Oggel, die er op wees, dat het jaar 1934 een jaar van blij gedenken is voor de Schoolvereeni- ging, aangezien de school dan 70 jaar bestaat en wel op 9 Mei a.s. Bij de stich ting was er een 30-tal personen, die de handen ineen sloegen en voor een som van f 2500 een woning en een school koch ten, waarin begonnen is met een hoofd (salaris 600 gulden) en een kweekeling (salaris 100 gulden), met een aantal van 50 kinderen. Er was toen veel gebed en ook veel liefde voor het Chr. onderwijs en God de Heere heeft dit zwakke pogen wat echter een geloofsdaad is geweest, willen zegenen. Nu immers zijn er gemid deld 460 leerlingen en een hoofd bene vens een 10-tal onderwijzers(essen) met een flink schoolgebouw, goede leermidde len, enz. Ook kon in 1931 een Chr. Be waarschool worden geopend, die nu 59 leerlingen telt met 2 onderwijzeressen. Het verslag van den secretaris, den heer Maris, sprak ook van dank voor het geen de vereeniging in 1933 is weder varen. Het werk van de Uniecollecte is met de meeste nauwkeurigheid geschied. Verder sprak spr. er zijn spijt over uit, dat de vereeniging maar 194 leden telt, wat z.i. veel te weinig is. De verslagen van den heer J. J. de Ridder en mej. M. Lansen, resp. als hoofd der school en hoofd der bewaarschool, spraken eveneens van dank aan God voor het vele goede in 1933 genoten. De penningmeester, de heer A. P. de Ruijter, liet in een keurig verslag de financiëele zijde der zaak zien, die goed te noemen is. Als bestuursleden werden herkozen de heeren C. Overdulve, G. van Fraaijenhove en J. L. J. Maris en gekozen in een vaca ture de heer F. Dekker Pzn. Medegedeeld wordt, dat in Maart weer een ouderavond zal worden gegeven. Tholen. De Zeeuwsche mosselbond is onder leiding van haar actieven voorz. Mr A. J. v. d. Hoeven, een groote reclame campagne begonnen. Door het bestuur is contact gezocht met deskundigen op het gebied van het maken en bereiden van verschillende recepten voor het gebruik van mosselen. Naar wij vernemen zullen een 10 duizend dezer receptenboekjes wor den gedrukt en gratis door geheel Neder land ter kennismaking worden ver spreid. De bedoeling is ook, dat door den voorzitter straks in een radiorede het verbruik van mosselen en de bereiding nader zullen worden uiteengezet. Poortvliet. Om de nieuwe schietbaan officieel in gebruik te stellen is door de scbietvereeniging „Nederland en Oranje" een provinciale wedstrijd op touw gezet, welke twee of drie dagen zal duren en ge houden zal worden in begin van de maand Mei. i Op de hoeve van den landbouwer C. Bierens kreeg de arbeider H. Koppen- hol een klap van een disselboom, met het gevolg, dat hij een fractuur had aan een der ribben. Toen de heer A. G. van Stavenisse een paard leidde, kwam dhr A. B. met z'n auto op den Poortvlietscbendijk achterop rijden, waarvan bet dier hevig schrok. Het sprong zijwaarts met bet gevolg, dat de geleider een been brak. Tegen den roe- keloozen rijder is procesi-verbaal opge maakt. 'Beroepbaar. De heer A. van der Flier, Theol. cand., en hulpprediker bij de Ned. Herv. Gemeente te Terneuzen (Heerengracht 18), stelt zich thans als predikant in de Ned. Herv. Kerk beroep baar. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Oosterbierum, J. J. van Oosterzee te St. Nicolaasga. Naar Nijega en Elahuizen, G. F. D. Locber, cand. te Rotterdam-Zuid. Bedankt voor Idsegahuizen en Gaast- Ferwoude, G. F. D. Locber, cand. te Rot terdam-Zuid. 1 Prof. dr H. H. Kuyper. Naar de „Stand." meldt, heeft prof. dr H. H. Kuyper gistermiddag zijn colleges aan de Vrije Universiteit te Amsterdam hervat. D'e heer H. de Moor heeft namens de theologische faculteitsvereeniging den herstelden hoogleeraar toegesproken en met enkele sympathieke woorden de ge voelens der studenten vertolkt. i Voor bet examen, afgenomen door de Vereen, van Modevakscholen te Am sterdam, voor costumière, zijn geslaagd de dames T. van Beers, A. Goerye en M. Weeland, leerlingen van de modevak school van mej. E. N. Franke te VI is- s i n g e n. DE FRAUDE MET DEN UITVOER VAN VARKENSVLEESCH. Het Nederl. Correspondentiebureau in Dén Haag meldt Naar aanleiding van de berichten welke in de pers de ronde hebben gedaan inzake fraude met douane-stempels en uitvoer- consenten bij den uitvoer van varkens naar België, wordt van bevoegde zijde medegedeeld, dat de in deze berichten ge geven voorstelling van zaken niet over eenkomstig de werkelijkheid is. De invoer van varkensvleesch (bacon) in België is slechts toegestaan op een in- voerconsent. De importeur moet voor dit consent een zeker recht betalen en daarbij komt dan nog het gewone invoerrecht. De Belgische regeering stelt de consen ten ter beschikking van de Belgische im porteurs. Verkoopt nu de Nederlandsche Varkenscentrale, welke de eenige expor teur uit Nederland is aan een Belgischen handelaar bacon dan mag men aannemen, dat deze handelaar voor dezen aankoop invoerconsent beschikbaar beeft. D'e bacon, welk© geëxporteerd wordt, is vrij van Nederlandsche beffing op var kensvleesch. Er moet dus zekerheid be staan, dat deze bacon inderdaad uitge voerd wordt. De gewone gang van zaken is nu, dat partijen bacon boven de duizend kilogram (dat zijn normale partijen) bij export worden gedekt door een geel I. paspoort, dat bestemd is voor de statistiek benevens een document waarbij restitutie van de zout-accijns wordt gevraagd. Dit kan dienen als een bewijs, dat de bacon inderdaad is uitgevoerd nadat bet aan bet laatste Nederlandsche douane-station is afgestempeld. De douane van dit station zendt deze formulieren terug naar de be lasting-ambtenaren van de plaats van af zending. Zoo geschiedt de uitvoer van bacon per wagon of per gesloten auto, die op de plaats van afzending verzegeld kunnen worden. Bij uitvoer met een open vracht auto echter kan geen verzegeling plaats hebben, en daarom wordt voor die par tijen in den regel geen restitutie van den zout-accijns gevraagd. Nu is bet inderdaad eenige keeren voorgekomen, dat voor export gekochte bacon in een open vrachtauto is afgehaald en waarbij een formulier voor de restitu tie van zout-accijns niet is meegegeven naar België. Om nu toch de zekerheid te hebben, dat de bacon wordt uitgevoerd, is bij derge lijke zendingen een duplicaat blauw I pas poort meegegeven, dat door de douane van het laatste Nederlandsche grensstati on wordt afgeteekend en naar de Nederl. Variaenscentrale wordt opgezonden. Bij de zending welke in de bedoelde persberichten herhaaldelijk ia genoemd, n.l. de op 18 Januari uit Oss afgeleverde bacon, is zulk een blauw formulier ook meegegeven, doch tot op heden nog niet bij de Nederlandsche Varkenscentrale te rugontvangen. Ook met eenige andere zendingen, niet uit Oss afkomstig, is dit bet geval. Vraagt men, of dit nu een bewijs is, dat de bacon niet is uitgevoerd, dan moet men niet uit het oog verliezen, dat de mo gelijkheid bestaat, dat de bacon toch wel is uitgevoerd, maar dat men om de een of andere reden niet het laatste douane kantoor passeerde en bet Mauw I pas poort dan ook niet afgestempeld kon wor den ingezonden. Deze onderstelling is waarschijnlijk, aangezien immers de auto op Belgisch ge bied in beslag is genomen en voor dien tijd reeds eenige malen werd gesignaleerd. Wil men varkensvleesch naar België smokkelen en passeert men daarbij nor maal bet Nederlandsche station, dan is vermijding van de Belgische douane niet wel mogelijk, en dat is toch de geheele op zet. De mogelijkheid, dat de bacon niet is uitgevoerd, is natuurlijk niet geheel uit gesloten. Wanneer dit product in Neder land blijft, dan beteekent dit, gezien den goedkoopen runderprijs, een voordeel voor den kooper. De afzet zal daarbij echter moeilijkbeden ondervinden. De Nederlandsche Varkenscentrale zal echter voor het vervolg dit gevaar geheel onmogelijk maken. Men heeft bet laten voorkomen, alsof er valsch gestempeld wordt om het ontwij ken van dit Nederlandsche kantoor te ver klaren. Het niet terugkomen van de mee gegeven documenten wijst echter niet in die richting. Een mogelijkheid om de herhaling van de hierboven genoemde gevallen te voor komen ia, dat de Nederlandsche Varkens- centrale alleen dan naar België verkoopt, indien de kooper aan die Centrale een in voerconsent toont. Dit zal echter alleen mogelijk zijn, indien de Nederlandsche Varkenscentrale zelf zooals voorheen, alle invoerconsenten voor België in haar bezit beeft. Aangezien van valsche douane-stem pels tot op heden nietsgeblekenis, kan de conclusie van de geheele geschie denis dan ook zijn, dat het Nederlandsche station, d<w de vrachtauto's wordt verme den. De zekerheid dat inderdaad is uiti gevoerd, bestaat daardoor niet. meer ge heel; de vervoerder weet echter ook daar door de Belgische douane te vermijden. i Geen sneeuw en ijs meer op wissels. Teneinde spoorwegongelukken te voorkomen, welke dikwijls het gevolg zijn van het niet-functioneeren van de wissels door sneeuw of ijs, hebben de Ita- liaansche staatsspoorwegen een geniaal verwarmingssysteem goedgekeurd, waar van de proeven een zeer bevredigend re sultaat 'hebben opgeleverd. D'e uitvinding van een Italiaansch ingenieur bestaat in electrische verwarming van de wissels, waardoor sneeuw en ijs smelten en de rails goed blijiven. Onder een boom terecht gekomen. Toen Maandagmiddag een 7-tal arbeiders bij de werkverschaffing te Hoeven bij het versjouwen van een mast boom, bestemd voor den bouw van een brug, den boom van de schouders wierp, had zekere G. van Gastel, uit Ouden bosch, 'het ongeluk met den boom te wor den meegesleurd, met het gevolg dat hij hem op het hoof d kreeg. In zorg wekken den toestand werd de man naar het ziekenhuis te Oudenbosch overgebracht, waar hij is overleden. >In een kelder gevallen.Dins dagavond heeft de 78-jarige heer P. te Oeffeit, toen hij een bezoek aan oud-bur gemeester Van Haren had gebracht, bij bet verlaten van diens woning een ver keerde deur geopend. Hij stapte daardoor in den kelder en viel van een groote hoogte op den steenen vloer. Woensdag is hij aan de gevolgen overleden. i Door een trein overreden. Gisteravond is de zestienjarige M., wonen de te Oldenzaal, op een ohbewaakten over weg van de spoorlijn OldenzaalEn schedé, nabij Oldenzaal, onder een perso nentrein geraakt. Beide beenen werden den jongen afgereden. In zorgwekkenden toestand is hij naar het ziekenhuis over gebracht. Een merkwaardig record. Een merkwaardig record heeft een vroed vrouw te Savona op haar naam staan. De thans 80-jarige vrouw heeft 45 jaar dit beroep uitgeoefend en in dien tijd hulp verleend bij de geboorte van ongeveer 15 duizend kinderen, behoorende tot drie generaties. Strubbelingen bij de leve ring van regeeringskoeien. Maandag was er op het Marktplein te Steenwijk gelegenheid, om koeien te leve ren aan de regeering. De aanvoer was grooter dan vorige malen. Kooplieden van Steenwijk en uit den omtrek boden koeien aan. Het bleek echter, dat de keuring nauw keuriger geschiedde dan tot dusverre, zoo werd b.v. van een aanvoerder van 15 stuks slechts één overgenomen en van een ander die 25 stuks aanvoerde, slechts drie stuks. In totaal werden ongeveer 300 stuks aan geboden, waarvan slechts een 100 werden overgenomen. Al spoedig ontstond daarover ontevre denheid. Er verzamelde zich veel publiek. De politie Meld het publiek op een af stand en zette een bepaalde ruimte af. Niettegenstaande deze maatregelen, raakte men op een oogenblik slaags, waar bij de politie van de sabel gebruik maakte en rake klappen uitdeelde. De levering kon daarna doorgaan. Ech ter stonden om twee uur nog ongeveer 200 koeien op het Marktplein, die de commis sie niet wenschte over te nemen. Dievenbende gearresteerd. Eindelijk is het, naar de Telegraaf meldt, na maandenlang speuren aan de Kon. Marechaussee en de gemeente-politie te Oss gelukt, een dievenbende te arrestee ren, waarvan met vrij groote zekerheid kan worden aangenomen, dat de leden van dit gilde debet zijn geweest aan een lange reeks van inbraiken, die de laatste maanden in Oss en omgeving werden ge pleegd. Zeven langvingers zitten nu veilig achter slot en grendel. Twee" arrestanten zijn reeds naar de strafgevangenis te Den Bosch overgebracht. Ofschoon dit succes van de politie voor de burgerij van Oss een ware opluchting beteekent, wijzen de feiten er toch op, dat er momenteel nog een ander inbrekersstel ter plaatse opereert, want tijdens afwe zigheid van de bewoners is n.l. dezer da gen nog ingebroken ten huize van de fa milie De N. Geen huldebetooging voor Prinses Juliana. DEN HAA'G. Naar aanleiding van de voorgenomen huldebetooging ter gelegen heid van den vijf-en-twintigsten verjaar dag van Prinses' Juliana, verzoekt men ons bekend te maken, dat H. K. H., boe zeer ook waardeerend de goede 'bedoe ling der organisatoren, het op prijs zou stellen indien in verband met de moeilijke tijdsomstandigheden en met het oog op de kosten van deze plannen werd afgezien. Prins Hendrik. BUDAPEST. Z. K. H. Prins Hendrik ia 'hedenmorgen met de gewone sneltrein van 8 uur na een verblijf van verscheidene dagen uit Budapest vertrokken. Te Wee- nen 'heeft hij zijn reis onderbroken om daar een dag te verblijven. J. B. Westerdijk. f BITHÜIZERMEEDEN. Op 74-jarigen leeftijd is bier gisteravond na 'langdurige ongesteldheid overleden de heer J. B. Westerdijk, lid, van de Eerste Kamer. De overledene behoorde to. do Yrijas. Dent, partij. Opvolger in de Eerste Kamer ia de heer S. L. Louwes. VALKENBURG. Naar wij vernemen zijn de onderhandelingen om in Valken burg een vliegveld voor Z.-Limburg in te richten op het doode punt gekomen. MAASTRICHT. Alhier werd een 16- jarige jongen uit Haarlem aangehouden. Hij zwierf rond en vertelde na aanhou ding, dat hij in Haarlem door twee hee ren in een auto was geduwd, nadat ze hem eerst een prop in den mond hadden gestopt. De politie vertrouwde 'het verhaal niet en stelde zich in verbinding met de poli tie in 'Haarlem. Toen bleek dat de jongen met f 50 van zijn patroon aan de haal was gegaan. In de voering van zijn jasje vond de politie nog f 30. AMSTERDAM. Hedenmorgen is te 6.30 uur de Kwartel van Amsterdam naar Indië vertrokken. Aan boord bevonden zich 2 passagiers van Amsterdam naar Rome; 331.676 kg. post, 48 kg. pakket- post en 135.140 kg. lading. Algemeene Vergadering Groep Vellings- vereenigingen. DEN HAAG. De Vereen. Groep Veilings- vereenigingen uit den Nederl. Land- en Tuinbouwraad heeft vandaag een buiten gewone algemeene vergadering gehouden, welke zeer druk bezocht was. Aan de openingsrede van den heer F. V. Valstar ontleenen wij: De nog steeds niet verminderde nood in den tuinbouw, deed het groepsbestuur andermaal besluiten de afgevaardigden der veilingen in een buitengewone alge meene vergadering bijeen te roepen. De tuinbouw vaart nog steeds met de noodvlag in top. Het groepsbestuur riep u samen om te zoeken naar de middelen, welke nog zullen kunnen worden aan gewend om de neerkomende slagen te breken. Een der middelen waarop de tuinbouw sinds jaren haar hoop had gevestigd is thans ter hand genomen, n.l. de wij ziging onzer handelspolitiek. Voorzichtig, maar niettemin doortastend is de contingenteering als handelspolitiek wapen gehanteerd bij de onderhandelin gen over een nieuw handelsverdrag met Duitschland en niet zonder resultaat. Het heeft voor den tuinbouw onmiskenbare voordeelen gebracht en nieuwe hoop en moed voor de toekomst gegeven. Na de onderhandelingen met Duitsch land moet er, wil er evenwel perspectief voor den export komen, ook met andere landen onderhandeld worden, in 't bijzon der met Engeland, dat door zeer dras tische maatregelen, onzen eens zoo be langrijken export naar dat land zeer sterk belemmert. Alle moeilijkheden, welke wij onder vinden van de landen met gedepreciëer- de munt, zullen moeten worden overwon nen door een vermindering van de fac toren, welke den productieprijs bepalen; dat zijn voor een belangrijk deel van den tuinbouw de pachten, de loonen en de vaste lasten, welke op het bedrijf druk ken. Een belangrijk punt voor deze vergade ring is ook het vraagstuk der teeltbe perking. De beperking mag noch te groot, noch te klein zijn. Geen tuinder en geen veiling zal in gebreke mogen blijven om volle medewerking bij de teeltbeperking te verleenen. Eerste Kamer. DEN HAAG. Bij de voortgezette bespre kingen in de Eerste Kamer herhaalt Mi nister Colijn, dat de regeering den gouden standaard niet wil loslaten en geen de valuatie, ook geen wettelijke, onzer munt wil. Over het rapport-Idenburg inzake de fensie zal de regeering zich hébben te be raden en de Indische regeering hebben te booren. De bezuiniging zal moeten worden gevonden door een gedeeltelijke vervan ging van beroeps- door reserve-personeel. Met baar circulaire aan de gemeenten deed de regeering slechts baar plicht. Er is geen tegenstelling tusschen Rijk en Ge meenten. Dat spreker alle macht aan zich zou trekken, is onjuist. Hij heeft dat niet noodig, om de zaken in het goede spoor te houden. Ten aanzien van de sociale en economi sche verhoudingen kan de regeering niet anders dan tastend en zoekend te werk gaan, daarbij zooveel mogelijk een vaste lijn volgend. Wat er van de regeeringsmaatregelen permanent zal zijn, is nog niet te over zien. D'e regeering zal eerstdaags een 60 miljoens leening aan vragen als onderdeel van een grooter plan tot uitvoering van grootewerken. Echter moet vóór de uitvoering daarvan overeenstemming worden verkregen om trent een lager loon dan het geldende con tractloon. Onder deze werken zijn Inpoldering N.O. polder Zuiderzee, ver snelde uitvoering van het kanaal Amster dam-Rijn, Maasverbetering en bet kanaal Groningen'Zuiderzee. DONDEN. Hedenmorgen is de Engel- sche 'bevelhebber Lord Allenby, uit het verre Oosten te Plymouth aangekomen. Ototrent de aanslag, die op Java op hem zou zijn beraamd, verklaarde hij er zeker van te zijn, dat er geen Nederlanders bij betrokken waren. Hij sprak zijn groote waardeering uit over de activiteit der Nederlandsche auto riteiten op Java, die 'hem niet alleen ge waarschuwd haddén, doch ook alle maat regelen getroffen hadden en een politie- escorte ter beschikking gestéld, Allenby

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3