KROEPHOEST Staten-Generaal. Uit de Provincie Uit het vorenstaande blijkt, dat de maat regelen, welke de regeering zich voor stelt ten bate van de scheepvaart te ne- meen, een vermindering van de opbrengst der loodsgelden medebrengen van f 850.000 '3jaars. Hiertegenover ontstaat een ver- aging door vermindering van personeel, lie voorloopig 121.000 bedraagt, doch uit- indelijk f 48.000 zal bedragen. Torpedojagers naar Ned.-lndië. Bij de Tweede Kamer is ingediend een suppietoire Indische begrooting 1934, ter toelichting waarvan de minister van Ko loniën o.m. mededeelt, dat de noodzake lijkheid gebleken is, om in 1934 torpedo boot jagers naar Ned.-lndië uit te zenden. De geraamde kosten zijn 180.000 gulden en komen voor de helft ten laste van de Indische begrooting. Een sub-artikel kon met f 50.000 worden verlaagd, zoodat f 40.000 wordt aangevraagd. Eenige opleving in den scheepsbouw? Uit Rotterdam wordt aan de „Telegr." gemeld: Er zijn weinig streken des lands waar de werkloosheid zoo groot is als langs onze benedenrivieren: langs Noord, Lek en Hollandsche IJsel, waar tal van scheepsbouwbedrijven gevestigd zijn. Vele dier werven lagen den laatsten tijd geheel stil. Het begin van het jaar bracht echter hier en daar weer wat bedrijvigheid. De werf van Vuyk en Zonen te Capelle aan den IJsael is weer opengest ld. Voor Capelle, waar zoo'n 500 werkloozen over den dijk kuieren, is het een uitkomst, dat er voorloopig oor een honderdtal men- schen werk is bij de reparatie van twee door midden gebroken Rijnschepen en het herstellen van eenige zeeschepen. De werf v.h. Jan Smit Gzn. te Alblas- serdam aan de Noord is begonnen met den bouw van een grooten modernen mo- tortreiler, bestemd voor de diepzeevis- Echerij. De „Noord" te Alblasserdam is den bouw begonnen van een nieuwe motor boot voor de Amstellijn. Enkele werven hebben nog den bouw van eenige motortankbooten voor de bin nenvaart onder handen. De bouw daar van is reeds een eindweegs gevorderd. D'e constructie-werkplaatsen van Kloos en Zonen te Kinderdijk hebben van de spoorwegen opdracht ontvangen voor de uitvoering van het ijzerwerk, benoodigd voor de doorgangen onder den spoorweg nabij den Noorder-Ringdüjk en de Moluk- kenstraat te Amsterdam. Verder heeft deze onderneming dezer dagen opdracht ontvangen voor de uit voering van werken voor een deel van de brug over den Neder-Rjjn te Arnhem. MINISTER SLOTEMAKER DE BRUINE OVER DE WERKLOOSHEID. Het Nederl. correspondentiebureau in Den Haag meldt: In het interview, dat hij dezer dagen aan een onzer redacteuren toestond, heeft de minister van sociale zaken ook gewe zen op de enorme stijging van de Rijks uitgaven, welke in twee jaar van 13 mil- lioen tot 75 millioen zijn opgeloopen. Hij verwees ter verklaring hiervan naar on derscheidene oorzaken, o.a. naar misstan den, die bij do toepassing van de steun regeling voorkomen. In de Arbeiderspers heeft de heer v. d. Walle, die 's ministers gegevens aan een nadere beschouwing onderwierp, niet ont kend, dat er misstanden voorkomen, doch ïij heeft het uitgesloten geacht, dat daar- .nt de stijging zou kunnen worden ver klaard. De heer v. d. Walle wees er bo vendien op, dat in de bedoelde twee jaar het aantal gemeenten, dat onder de Rijks steunregeling kwam te vallen, zeer sterk vermeerderd is, waaruit de bedoelde stij ging zich gereedelijk laat verklaren. De redacteur heeft zich in verband hiermee tot den minister gewend en hem gevraagd, of hij ter zake een opmerking had te maken of een nadere verklaring had te geven. De minister was daartoe gaarne bereid. De getallen, die ik genoemd heb, aldus minister Slotemaker de Bruine, zijn juist en dat het voorkomen van misstanden een der oorzaken is van de stijging, is zeker mijn overtuiging. Maar ik erken, dat ik scherper den nadruk had kunnen i en gelijk nu blijkt, had moeten leg gen, op het feit, dat ik slechts van de R ij k s-uitgaven sprak. Had ik aanstonds tevens de uitgaven der gemeenten ver meld, dan zou inderdaad het ontworpen beeld juistr geweest zijn. Gaarne breng ik alsnog deze aanvulling aan. Rijk en gemeenten samen hebben voor werkver schaffing en steunverleening uitgege ven in: 1931 rond 44 millioen. 1932 103 1933 113 Weer vergelijk ik deze cijfers, zoo ver volgde de minister, met het werkloozen- percent. Het beeld wordt dan aldus: 1931 44 millioen 15 procent 1932 103 27 1933 113 28 Ook aldus gelijk men ziet, zijn de kosten onevenredig gestegen, vergeleken met de werkloosheid; de laatste is verdubbeld, de eersten zijn verdrievoudigd", In hetzelfde artikel constateerde de heer Van der Walle,dat de cijfers der te- werkgestelden in den laatsten tijd niet meer zijn gepubliceerd. Het vermoeden werd uitgesproken, dat het aantal in den laatsten tijd met meer dan 10.000 zou zijn teruggeloopen. Ook hiernaar vroegen wij den minister. Hij gaf ons daarop het vol gende staatje: Januari 1938 47.090 Maart 1933 58.097 December 1933 48.040 Er werd bijgevoegd, dat het cijfer van Maart 1933 het hoogst bereikte cijfer is. Dat ik ook thans nog aan werkver schaffing verre de voorkeur geef boven steunverleening, daarvan kunt u over tuigd zijn, aldus eindigde de minister. EERSTE KAMER. Algemene beschouwingen over de Rijks- beg rooting. De Eerste Kamer heeft gisteren een begin gemaakt met de alg.beschouwingen over de Rijksbegrooting. Er werd met volle stoom gewerkt De voorzitter begon met op kortheid aan te dringen en reeds den eersten dag werd een avondvergadering gehouden. De eerste spreker, de heer v. L a n- schot, R.-K., wees op het nut van over leg door dit kabinet van sterke figuren met het parlement te plegen, ten einde een extremistische strooming den wind uit de zeilen te nemen. Terecht heeft minister Colijn deflatie van ons ruilmiddel afgewezen. De regeering wake er voor, onze be langen ook in het buitenland zooveel mogelijk tot hun recht te doen komen. De heer de Savornin Lohman, C.-H., zeide, dat zijn fractie van erkente lijkheid is vervuld voor wat dit kabinet in negen maanden heeft bereikt. De budgetaire en financiëele positie is zeer moeilijk, temeer daar we practisch garant zijn voor de solvabiliteit van Indië. Nergens is meer bezuinigd dan op de fensie. In deze gevaarlijke tijden mag daar niets meer van worden afgenomen. Spr. wenscht een krachtige onderhande- jlingspolitiek. Hij is verheugd over de krachtige houding van de regeering tot handhaving van het gezag. Tegen de ge meenten wordt gelijkelijk opgetreden, of het 't machtige Amsterdam dan wel het machtelooze Beerta betreft. Verder betoogt spr., dat de regeering geen verschil in behandeling mag maken tusschen N.S.B. en S.D.A.P. De heer Mend els, S.D., noemt deze regeering er een van de burgerlijke con centratie. In het algemeen bevindt spr.'s fractie zich tegenover dit kabinet in een strijdpositie. Een boer kan desnoods zijn steun per auto komen halen, van „Jan Boezeroen" wordt het uiterste gevergd. De autonomie van de gemeenten wordt aangetast. De Minister van Binnenland- sche Zaken doet, alsof de burgemeesters zijn knechten zijn. Spr. critiseert het optreden van de re geering tegen de V.A.R.A., en keurt af de bevoegdheid aan den Minister-president gegeven, ten opzichte van verboden ver- eenigingen. Men late de vogels zingen, zoowel de zwartste kraai als het rood borstje. De heer Van Embden, V.D., heeft op persoonlijke en principiëele gronden vertrouwen in het Kabinet. Het is een kloek geheel, dat in het land een zeker prestige geniet. De ontwapeningseisch kan thans niet aan de orde komen, maar de Vrijz.-Dem. doen er geen afstand van. Het verbod van het lidmaatschap der N.S.B. keurt spr. goed. Het is een partij, welke de rechten en vrijheden des volks met plompe voeten wil vertreden en die betrekkingen onderhoudt met een buiten- landsche overheid. De actie der N.S.B. is een plompe imi tatie van de Duitsche geestverwanten en de beweging is een ridicule copie van de Duitsche. De heer B1 o m j o u s, R.-K, prijs het bewind van dit Kabinet, dat het volk steunt. Ons volk kan op deze regeering bouwen als op een rots in de branding en de persoon van den leider geeft spr. een gevoel van groote gerustheid. Mevr. Pothuis Smit, S.D., be spreekt de positie van de gehuwde amb tenares en betoogt, dat ontslag de werk loosheid niet zal doen verminderen. Bezuinigingen op de uitkeeringen aan werkloozen en op andere sociale maat regelen, keurt spr. af. In de avondvergadering kwam de liberale fractieleider, de heer Fock, aan het woord. Mr Fock, die dit Kabinet gaarne zal steunen is het volledig eens met de pogingen tot gezagshandhaving, met name ook wat betreft het uniform verbod en het agitatieverbod voor amb tenaren. Aan de nationaal-socialistische bewe ging kent spr. geen groote waarde en blijvende beteekenis toe; zij is een pro duct van de ongunstige omstandigheden. Bovendien maakt zij zich schuldig aan te weerzinwekkende demago gie. Intusschen gelooft de heer Fock, dat de houding van de regeering tegenover die beweging niet juist is geweest. Men had haar reeds tegelijk met de andere fascistische bewegingen voor ambtenaren moeten verbieden, op grond van de reeds toen bekende sterker sprekende feiten dan het thans door de regeering genoemde. Onze staatsinstellingen zijn ook binnen het kader van de bestaande grondwet voor volmaking vatbaar. Men zij echter waakzaam bij de bezuiniging op onze weermacht. Spr. eindigde met het beplei ten van een offer voor de Nederlandsche schatkist en met de opwekking niet te versagen. De heer Slingenberg, V.D., juichte toe het vasthouden aan den gouden stan daard en bracht hulde aan de regeering voor haar moed om alle crisisuitf op de gewone begrooting te brengen. Wil, zoo vroeg hij, de regeering over-' wegen, of het feit, dat de opbrengst der gemeentefondsbelasting meevalt aanlei ding kan zijn om een tweede korting van de gemeenten achterwege te laten? De heer de Bruin, R.-K, die mede volkomen vertrouwen in de regeering stelt, stelde de vraag of de regeering niet ordenend en regelend moet optreden bij de productie en distributie. Het verlangen naar een organisch bedrijfsleven is er, waarom doet de regeering niet de rest? De heer Briët, A.R., zegt, dat een groot deel van ons volk zenuwzwak en prikkelbaar is en daardoor minder ver draagt dan het in normale omstandig heden zou kunnen ondergaan. Spr. herinnert aan hetgeen de heer Al- barda in zijn Kerstrede over het fascisme zei, en betwijfelt of de soc.-dem. de hoofd macht zullen vormen om Nederland voor het fascisme te behoeden, want zoowel in Italië als in Duitschland hebben zij het fascisme een goeden voedingsbodem bereid. In Nederland zijn de toestanden anders, hoewel ook hier door de S.D.A.P. veel onheil is gesticht. Socialisten kweeken fascisten. Deze Regeering is zich dit ten volle bewust. Marx' theorie wordt nog altijd verheerlijkt, zij is jarenlang in ons volk gehamerd, en komt in dagen van cri sis tot uiting. Massale dienstweigering wordt nog altijd gepredikt als het mid del tegen oorlog. Spr. noemt uitlatingen van verschillende soc.-democraten. De „Populaire" bepleit in Frankrijk het sa mengaan van soc.-dem., communisten en vakvereenigingen. Revolutionnairen moe ten uit openbare ambten worden geweerd. De vergadering werd daarna verdaagd. Maggi's rijdende keuken. Binnen enkele dagen zal de demonstratie- auto', die door de fabriek van Maggis Voedingsmiddelen te Amsterdam is uitge rust, als een rijdende keuken, enkele Zuid- Bevelandsche plaatsen bezoeken. Bereidwillige dameshanden zullen iedereen, die daarin belang stelt, de be kende Maggi's Soepen en Bouillon laten proeven. - Protestactie van winke liers in Zeeuwsch-Vlaanderen. In sommige plaatsen van Zeeuwsch-Vlaan deren wordt een actie gevoerd tegen de hooge tarieven van de Prov. Zeeuwsche Electriciteits-Mij, voornamelijk wat be treft de verlichting van winkelétalages. De Winkeliersvereeniging te Axel be sloot deze actie krachtig te steunen. Te Hulst besloten de winkeliers reeds hun étalages des avonds na 6 uur niet meer te verlichten of althans tot een minimum te beperken, uit protest tegen de hooge tarieven voor electrisch licht. 'sMaandags en Zaterdags zullen de win kels tot 8 uur nog verlicht zijn. (Tel.) Aangehouden. Voor het Kan tongerecht te Middelburg werd gisteren behandeld een zaak tegen zekeren C., koopman wonende te Vlissingen, wegens overtr. van de Motor- en Rijwielwet. In diens zaak werd als getuige decharge gehoord de koopman D. C. te Vlissingen, broeder van verdachte. Op grond, dat de Kantonrechter van oordeel was, dat deze getuige niet de volledige waarheid ver telde, heeft hij termen gevonden tegen dien getuige een bevel tot inhechtenis neming uit te vaardigen als verdacht van meineed. Na afloop der zitting is verdachte ter beschikking van de Justi tie te Middelburg gesteld. W.D. 4 en Y.D1. 4 zijn twee sublieme nieuwe N.S.F. radiotoestellen. Hoofd agent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Bij Kon. besluit is met ingang van i Maart a.s. benoemd tot burgemeester der gemeente Genemuiden, J. G. Hamer met toekenning van gelijktijdig eervol ontslag als burgemeester der gemeente Oud-Vossemeer. Middelburg. Bij den te Middelburg ge houden wedstrijd der Zeeuwsche Bakkers- zonen-vereeniging zijn voor de afdeeling beschuit de prijzen ais volgt behaald: le prijs C. A. Corstanje, Middelburg, zilveren lauwertak; 2e pr. A. Corstanje, Middel burg, verguld zilveren medaille; 3e pr. J. M. Contant, Colijnsplaat, bronzen me daille; 4e pr. S. Sanders en 5e pr. P. H. Felius, beiden diploma. Verder was een kampioenswedstrijd be schikbaar gesteld voor het hoogst aantal punten in 4 klassen. Deze prijs, bestaande uit een Agfa-fototoestel, werd toegekend aan den heer C. A. Corstanje te Middel burg. Woensdagavond 'hield in het Mil. Tehuis het district „Walcheren" van den Ned. Chr. Landarb. Bond zijn 2e jaarver gadering onder leiding van zijn voor zitter P. Vreeke, welke na opening op gebruikelijke wijze een kort openings woord sprak. Door secr. en penningm. werd een jaar overzicht gegeven. Het aantal aangeslo ten afd. steeg tot 18 met een ledental van 480. Een 5-tal vergaderingen werd ge houden, w. o. 2 ledenvergaderingen. De kas sloot met een saldo van f 65. Dhr A. FranCke behandelde het onderwerp „Als wij luisteren", en schetste de arbeid van de vakorganisatie in verleden en be den en betgeen door dien arbeid mocht worden bereikt inzake de verbetering van de rechtspositie en maatschappelijke be langen van de arbeiders. Voor heden en toekomst wordt gevraagd, stage arbeid op den grondslag van het beginsel. Verder werd de vergadering nog toe gesproken door dhr P. Meliefste, voorz. van den Chr. Best. Bond. Dhr J. Volmer gaf een gedicht ten beste. 'Dhr Meliefste eindigde met dankzegging. De afd. Walcheren van de t. Reisvereeaiging hield Dinsdagavond ia „St. Joris" een filmavond, waarvoor veel belangstelling was. Deze samenkomst was tegelijk een propaganda-vergadering. De voorzitter der afd., Ds C. F. Nolte, had de leiding. De vertegenwoordiger der Duit sche Verkeerscontrole, dhr Max. K. W. Gerisch uit Rotterdam, lichtte iedere film met een enkel woord toe. Het programma was zeer afwisselend. Verschillende dee- len van Duitschland kwamen op het doek. Het slotwoord van den voorzitter ge tuigde van tevredenheid en dankbaarheid en wekte de talrijke niet-Ieden op zich 'bij de Ned. Chr. Reisvereeniging aan te sluiten. Dezer dagen vergaderde alhier de Oranjevereeniging. In deze vergadering werd het huishoudelijk reglement goed gekeurd en werd, nadat de commissie, die zich voorloopig met de leiding der werkzaamheden had belast, volgens af spraak in haar geheel was afgetreden, overgegaan tot de verkiezing van een Bestuur. Daar nog niet van alle gekozenen be richt is ingekomen, dat zij hun benoe ming aanvaarden, kunnen wij de samen stelling van het nieuwe bestuur nog niet mededeelen. Wel werd een commissie ingesteld, die zoo spoedig mogelijk met plannen voor feestviering voor het voetlicht hoopt te kómen. De collecte ten bate van het reclas- seeringswerk, welke Zaterdag j.I. gehou den is, heeft opgebracht f 232.78^2- Vlissingen. In de gisteren gehouden buitengewone vergadering van aandeel houders van de Vlissingsche Mineraal-, Olie- en Asphalt-Maatschappij alhier, wa ren vertegenwoordigd 190 aandeelhouders uitbrengende 82 stemmen. Met algemeene stemmen werd aangeno men de wijziging in de statuten in over eenstemming met de wet op de naamlooze vennootschappen. Nog werd aangenomen een voorstel tot uitbreiding van het kapitaal tot f 1.000.000 met voorloopige uitgifte van ongeveer f500.000, naar gelang van kapitaalbe hoefte. Goes. Gisterenavond hield de Chr. Be sturenbond Goes e.o. een goedbezochte vergadering in de Prins van Oranje, die speciaal aan het jeugdwerk was gewijd. Na de opening der vergadering en een kort inleidend woord van den voorzitter, den heer A. de Lange, verkreeg de heer J. Schipper, secretaris van het Chr. Nat. Vakverbond te Utrecht, het woord. Met behulp van duidelijke lichtbeelden schetste deze het jeugdwerk, zooals dit de laatste vier jaren door het C.N.V. en enkele daarbij aangesloten organisaties wordt verricht. Het omvat sociale scho ling, vakontwikkeling, ontspanning, enz. Ook voor de jeugdige werkloozen wordt veel gedaan. Zoo zijn vorig jaar 500 van deze jonge menschen in werkkampen te Putten en Woudschoten ondergebracht. Het ligt in de bedoeling dit jaar hun getal op te voeren tot 1500. Ook van deze kampen werden tal van photo's vertoond. Na een slotwoord van den voorzitter eindigde de heer Schipper deze vergade ring met dankgebed. i Op 20 Febr. zal het bestuur der Oranjevereeniging vergaderen met de af gevaardigden van de buurtvereenigingen teneinde om te bespreken de viering van den 25sten verjaardag van Prinses Ju liana. Kloetingie. De Ned. Herv. Meisjesver- eeniging „Tabitha", presidente Mevrouw Raams, hield dezer dagen weer een moode uitdeeling. Ruim 80 stuks kleedingstuk- ken werden aan verschillende, daarvoor in aanmerking komende gezinnen uitgereikt. Het is te begrijpen, dat men deze degelijke geschenken met groote dankbaarheid aan vaardde. Bovendien kon nog een partijtje kinderkleeren voor Kinderzorg worden bestemd. Kapelle. Voor de afdeeling van den Chr. Boeren- en Tuindersbond trad als spreker op de heer P. J. Kolijn uit Gouda, met het onderwerp „De Crisiswetten". Op onderhoudende wijze werden deze uiteengezet, waarop een geanimeerde be spreking volgde. Borssele. In de algemeene vergadering der aandeelhouders van de weegbruggen (haven) waren aanwezig 43 aandeelhou ders of vertegenwoordigers. De nieuwe weegbrug (draagvermogen 15000 K.G.) vol doet tot aller tevredenheid. De rekening 1933 bedroeg aan ontvangsten f2370.64, uitgaven f 2254.77, goed slot f 115.87. De aftredende bestuursleden P. Dekker en A. v. d. Velde werden herbenoemd. Weeg loon werd vastgesteld op 10 ct. en niet- aandeelhouders 15 ct. per 1000 K.G. De weger W. Wagenaar werd wederom be noemd voor een jaar. Salaris 55 pet. der ontvangen weeggelden op een minimum jaarwedde van f 500. Heinkenszand. Woensdagavond verga^ derde de gemeenteraad. De bouwverorde ning wordt behandeld en na eenige wijzi gingen behoudens nadere goedkeuring vastgesteld. Op voorstel van B. en W. wor den tot leden van de commissie van schooltoezicht benoemd de heeren Luwe- ma, Westveer, Duijvestijn, M. de Wilde en A. Fokker. De verordening tot het heffen van rechten op het houden van toezicht op het ledigen van putten wordt gewijzigd en vastgesteld een recht te hef fen voor het beschikbaar stellen van ter rein tot het begraven van vleeschafval. Besloten wordt het vaststellen van rooi lijnen aan te houden tot de bouwverorde ning is goedgekeurd. Op een verzoek van het muziekgezelschap „Euterpe" om een extra subsidie wordt met alg. stemmen afwijzend beschikt. Met alg. stemmen worden de voorschotten der bijz. scholen vastgesteld. B. en W. zullen met de raada- Ingezonden Medadeallng. Kroephoest, welke vele ouders zoo vaak midden in den nacht doet opschrikken, kan zonder inwendige medicijlh- nen binnen een kwartier worden onder drukt. Wrijf voor het naar bed gaan keel en borst van het kind flink met Vicka Vapo- Rub in. Dlan nog een dikke laag er op smeren en bedekken met warm flanel. Wanneer het kind aan nachtelijke hoest- aanvallen blootstaat, pas dan tegen bed tijd deze eenvoudige behandeling toe. U bent dan zeker, rustig te kunnen sla pen. Omdat de behandeling uitwendig is, is zij onschadelijk, zelfs voor het kleinste kind. leden en de hoofden der scholen nader overleggen op welke wijze cursussen zul len kunnen worden gehouden voor jeug dige werkloozen. Op een verzoek van den caféhouder C. Rijk om ontheffing of vermindering van den aanslag biljart voor de personeele be lasting, wordt afwijzend beschikt. Bij de rondvraag vraagt de heer Beaufort op nieuw of B. en W. de hand willen houden aan de verordening, die zegt, dat geen omheining met prikkeldraad aan den openbaren weg mag plaats hebben. Nog steeds is er zulk een omheining aan den draai bij den Zuidzakschen dijk en aan den hoek KraaiendijkSteenenslop. B. en W. zullen direct de noodige maatrege len nemen. Dinsdagavond gaf de Ned. Herv. Meisjesvereeniging alhier een uitvoering in het vereenigingslokaal, ten bate van haar kas. Verschillende voordrachten werden ten beste gegeven. Het zeer talrijk opgekomen publiek heeft een heel gezel- ligen avond gehad. De Meisjesvereen. is door dezen avond in staat weer voort te gaan met het maken en uitdeelen van kleeding aan de armen dezer gemeente. Kruiningen. De burgemeester dezer ge meente heeft een schrijven ontvangen van den Commandant van het 7e Reg. Veld- Artillerie te Bergen op Zoom, waarin aan de bevolking oprechten dank wordt be tuigd voor de ondervonden hartelijke ont vangst, en de voorkomendheid en welwil lendheid waarmede zij de manschappen van zijn regiment tijdens de inkwartiering in de afgeloopen week is tegemoet geko men. Nieuwdorp. Gisteravond hield de Groe ne Kruisvereeniging alhier hare jaarver gadering. Uit het jaarverslag bleek, dat het ledental steeg tot 242. Van het maga zijn werd een dankbaar gebruik gemaakt. Geklaagd werd, dat de uitgeleende ver- plegingsmiddelen wel eens onnoodig lang werden gehouden en ook, dat de zinde lijkheid bij het terugbezorgen wel wat. te wenschen overliet. Het verslag van den penningmeester gaf aan een inkomst van f242.55, een uitgaaf van f 169.61. D'e beide aftredende bestuursleden (A. Polderdijk en J. Traas) werden met alge meene stemmen herkozen. Tot afgevaardigden ter Prov. Vergade ring werden benoemd Jb. Steketee (sec. J. M. Blankenburgh), M. G. Deurloo (sec. G. Minderhoud). Biggekerke. Dinsdagavond hield de af deeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm haar jaarlijksche bijeenkomst onder lei ding van burgemeester Sinlonse. Uit het jaarverslag van den leider bleek, dat het ledental thans 38 bedraagt. Dhr Laernoes uit Vlissingen wees er op, dat Zeeland thans 103 afdeelingen telt met ruim 3000 leden. Vertoond werd de film van het Natio naal défilé in Amsterdam en van den landdag te Hulst, waarbij de afdeeling met 19 man aanwezig was. Brevetten werden uitgereikt aan P. de Lange, H. Verschuu- re, J. Konraad en A. Harpe. Namens de landstormers sprak de heer I. A. de Moor een woord van dank voor het gebodene op dezen avond en verzekerde dat het wettig gezag op de landstormers kan rekenen. Met enthousiasme werden gezongen het „Wilhelmus" en „Zij zullen het niet heb ben", waarna de burgemeester de gezel lige bijeenkomst sloot. Woensdagavond gaf de Christ. Gemengde Zangvereeniging „Halleluja" een openbare uitvoering in het Ned. Herv. kerkgebouw. De voorzitter, dhr P. Janse, heette allen welkom en wees er op, dat de vereeniging sinds de laatste uitvoe ring in ledental is achteruitgegaan. Toch heeft zij het aangedurfd, zij het dan met lichtere nummers, een uitvoering te geven Hij wekte jongeren, maar ook ouderen op door hun lidmaatschap de vereeni ging te steunen. Onder leiding van den directeur, d' J. Wijkhuijs, werd hierop een rijk ge riëerd programma van 20 nummers u. gevoerd, waarvan vooral no. 10 „Een groet van de heide aan Biggekerke" bijzonder in den smaak viel. Ter afwisseling werd tot tweemaal toe door een der leden een

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2