HONIG'S GROENTESOEP 6 borden voor 20 ets. Uit de Provincie Bab Fenwicks verloving. Tegen I Ruwe Huid \!/ij»CRÊME verwarrenden tijd het licht van Gods Woord helder te doen schijnen, ook op sociaal-economisch terrein. 20-30-60cf. Het huwelijk wm wo rustig «laf men „Ze schrijft nooit over haa. j.t >d- heid", merkte de heer dee hui;' drijfeomeetting in den geheelen detail handel gedurende 2 jaar en wel voor icderen ondernemers- of bedrijfsvorm, wa renhuis, eenheidsprijsbedrijf, filiaalbe drijven en verbruikscoöperaties incluis. Uitzonderingen op den spertijd zullen moeten kunnen worden gesteld door de ge meentelijke overheid, in met name bij de wet te noemen gevallen, na advies van een plaatselijke permanente commissie. Als zoodanige uitzonderingsgevallen komen o.m. in aanmerking: vestiging in nieuw gebouwde woonwijken of zakenkwartieren enz. ©oor invoering van een stelsel van ves- tigingseisohen met een algemeen vesti- gingsveibod als tijdelijken overgangs maatregel zullen wij zoo spoedig mogelijk moeten komen tot regeling en ordening der vestigingsmogelijkheid in de midden- Btandsbedrijfstakken in het algemeen oeconomisch belang en in het sociale be lang der bedrijfsgenooten. Bestaande zaken en zaakjes, die niet aan de 'te stellen eischen voldoen, zal men aan haar eigen onmaoht moeten laten af- Bterven. Bepaalde maatregelen ten op zichte van bestaande zaken kunnen prac- tisch moeilijk worden genomen. Naast de regeling en ordening der ves tigingsmogelijkheid is noodig ordening der concurrentiemethodes, afdoende maat regelen tegen de oneerlijke en de in rui men zin sociaal oeconomisch ontoelaat bare concurrentie-middelen. Hieronder valt: a. regeling van het ui t verkoop wezen b. algeheel verbod van toepassing van het cadeaustelsel; c. wettelijke regeling van het rabat- en kortingsetelsel; d. verwijde ring en wering uit de warenhuizen van die instellingen en afdeelingen, welke meer op het verlokken van het publiek dan op een voorziening in de behoefte zijn in gesteld (lunchrooms en buffetten, post kantoren, kinderspeelplaatsen, kapsalons, leesbibliotheken, tentoonstellingen, baga ge-depóts, enz.)e. uitbreiding van de wet telijke bepalingen op de oneerlijke con currentie tot een wet tot bestrijding der oneerlijke en ontoelaatbare concurrentie ïn den ruimsten zin des woords. Wat betreft de coöperaties in verschil lende vormen: wij erkennen, aldus spr. ten volle het strikte recht tot coöperatie in den huidigen toestand van ongeordend heid van het oeconomisch leven. En wij vragen absoluut niet vernietiging van be staande coöperaties. Maar wij ontkennen de behoefte aan verdere uitbreiding van de coöperatie nu het bedrijfsleven op den weg naar ordening is en steeds verder voortschrijdt. Wij doen een beroep op de regeering om thans met den meesten spoed over te gaan tot een actieve en positieve, een krachtige en vastberaden politiek van ordening, saneering en bescherming van het middenstandsbedrijf. Ten slotte werd een resolutie aange nomen, waarin de diverse wenschen wa ren geformuleerd. Centrale A.-R. Kiesvereeniging. Dinsdagmiddag kwam de Centrale A.- R. Kiesvereeniging in het Statendistrict Goes bijeen, onder leiding van haar voor zitter Ds A. Scheele. De vergadering was goed bezocht. Nadat de voorzitter in gebed was voor gegaan, en een gedeelte van Romeinen 13 had gelezen, sprak hij een openingswoord waarin met dankbaarheid herinnerd werd aan de verkiezingen voor de Tweede Ka mer, en aan de ook in deze centrale ge voerde actie. Voorts werd herinnerd aan ihet heengaan van Mr Schwartz en met dankbaarheid herdacht wat deze voor ons is geweest. We hebben nu een rustigen tijd. Verkiezingen worden dit jaar niet ge houden. Spr. wekte op om deze rustperiode te benutten en met ijver te arbeiden aan de propageering van onze beginselen en de versterking van de organisatie. Inzon derheid is het noodig aandacht te schen ken aan onze jeugd, nu van alle kanten getracht wordt onze jonge menschen af te trekken van den weg onzer beginselen. Hierna werd het woord gegeven aan FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 69). (Slot.) Ofschoon 'het lang had moeten duren, eer Bab was afgedaald tot datgene, waar op ze slteeds had neergezien, ofschoon er veel had moeten gebeuren, eer ze haar meester gevonden had, nu ze eenmaal tot die erkenning gekomen was, gaf ze zich ook volledig over. Te midden van Jack's verklaringen, die we den lezers zullen schenken, fluisterde ze plotseling„En Aletta?" waarbij ze •haar pas gevonden heer en meester vra gend aankeek. Mien ziet het, helt pad der liefde was voor Bab nog steeds een moei lijk begaanbaar terrein, en Jack was wel genoodzaakt, voor haar de puntjes op iedere „i" te zetten, waar een andere vrouw geen verklaring meer zou behoe ven. Hij kweet zich zoo goed mogelijk van die taak, eerlijk bekende hij schuld en ver galt niet, er Bab op te wijzen, dat zij' bei den 'haar oneindig veel waren verschul digd. Hij had zich onhandig en ruw aan gesteld, maar gelukkig had Aletta zijn aanzoek opgevat voor wat 'hij waard was. Ze was een verstandig en gevoelig meisje zou Jack zelf wel bevroeden, wat het haar gekost had, hem uit 'haar leven te schakelen en ze zou stellig de eerste siro, die bun vereeniging van harte zou den secretaris, den heer J. Hommes voor het uitbrengen van zijn jaarverslag. Ook in dit verslag werd herinnerd aan de ge voerde verkiezingsactie. Er waa niet al leen in het land en in de provinoie, maar ook in deze centrale een beduidende voor uitgang in vergelijking met vorige verkie zingen. Ook werd geconstateerd, dat bij sommige kiesvereenigingen 't aantal leden vermeerderde. Met waardeering herdacht de secretaris den arbeid van den afgetreden voorz. Mr Schwartz, en den vroegeren penningmees ter, den heer de Putter. Uit het verslag van den penningmees ter, den heer Buitenhuis bleek, dat de ontvangsten met inbegrip van het vroe gere saldo bedroegen f 1385.40, de uitg. f477.11, zoodat er een batig saldo was groot f 908.29. Beide verslagen werden onder dank aan de functionarissen vastgesteld. Bij de daarna gevolgde bestuursverkie zing werden de aftredende leden de hee- ren Da Scheele, M. de Regt en J. Snoo- dijfc herkozen. De heer Hommes werd op nieuw gekozen als afgevaardigde naar 't Provinciaal Comité. Nadat bij de rondvraag nog verschil lende zaken van internen aard ter sprake waren gebracht, sloot de voorzitter, na dankzegging bij monde van den heer Snoodijk, de goed geslaagde vergadering. Stofzuigers, de grootste sorteering bij J. M. Polderman, Goes. Vanaf f0.75 per week. (Adv.) Middelburg. Het antwoord van B. en W. is verschenen op het sectierapport over de Gemeentebegrooting voor 1934. In verband met het door een der leden aangekondigde amendement betreffende toekenning van een kindertoeslag van 11 per week per kind beneden 16 jaar, vanaf het derde kind en met dien ver stande, dat deze toelage niet mag over schrijden het bedrag der toe te passen crisis-korting, merken B. en W. volledig heidshalve op, dat een dergelijke toelage de gemeente-begrooting volgens globale berekening met f2000 zou belasten, daar bij uitgaande van de voorgestelde crisis- korting van 5 pet. Een bedrag waarvoor dus nog dekking gezocht zou moeten worden. Wat het bewaarschoolonderwijs betreft meenden B. enW., dat er eigenlijk slechts de keuze blijft tusschen het voorstel van hun college en de geopperde gedachte van opheffing van de gemeente-bewaar school en stopzetten van de subsidiëering van de bijzondere bewaarscholen. B. en W. meenen verder, dat bezwaarlijk tot hooger dan de voorgestelde verdubbeling van het schoolgeld kan worden gegaan. Het is inderdaad de bedoeling van B. en W. dat het voor 1934 door het school bestuur van de Handelsschool als ge meentelijk subsidie geraamd bedrag met 15 pet. zal worden verlaagd. Op deze wijze toch is het voor het bestuur alleen mogelijk om door invoering van bezui niging tot een sluitende begrooting te komen. Wat de vermakelijkheidsbelasting be treft, achten B. en W. met een algemeene heffing van 20 pet. de uiterste grens be reikt. Verdere verhooging zou het geens zins denkbeeldig maken, dat een belang rijk object, zooals de voetbalbelasting, voor de gemeente verloren ging. Invoering van een progressief tarief voor de hondenbelasting, naar het inko men van de eigenaars van luxe honden, zou tot vreemde consequenties leiden. Wat de reorganisatie van de politie be treft, zouden B. en W. dit vraagstuk bij de begrootings-behandeling willen uit schakelen. Vereeniging van gemeentewerken en reiniging onder één directeur zou volgens B. en W. gedurende lange jaren voor de gemeente een belangrijk grootere uitgave meebrengen. B. en W. zullen streven naar beperking der uitgaven voor bezoeken van congres sen door diensthoofden. B. en W. zullen den raad in de gelegen heid stellen vóór het begin van het reis- seizoen zich afzonderlijk over de winkel sluiting uit te spreken. In hoeverre de gasfabriek in de toe komst wellicht geheel overbodig zal wor den, vermogen B. en W. thans niet te beoordeelen. De vraag of binnen een afzienbaren tijd een tariefsverlaging van de electrici- teit zou mogelijk zijn, hangt ten nauwste samen met den financiëelen en economi- schen toestand. B. en W. zullen trachten de uitgaven, welke op den post druk- en bindwerk verantwoord worden, nog omlaag te bren gen en daarbij de belangen der ingezete nen niet uit het oog verliezen, voor zoo ver dat niet belangrijk hoogere uitgaven zou vorderen. In het instellen van een grondbedrijf kunnen B. en W. geen bepaald belang voor de gemeente zien, zeker niet in jaren van economischen teruggang, zooals wij nu beleven. Gaarne zullen B. en W. den raad in de gelegenheid stellen, na kennisneming van de verzamelde gegevens omtrent de kos ten enz., zich eerlang uit te spreken over het eventueel cyclostyleeren der Hande lingen met Januari 1935, tot welken da tum de tegenwoordige overeenkomst nog loopt en over eventueele bekorting van het verslag. Tot adjunct-commies ter Prov. Grif fie is met ingang van 1 Mei a.s. benoemd de heer J. Goedbloed, le ambtenaar ter secretarie te Oostr en West-Souburg. Dinsdagavond werd door het Vrij willig Landstormkorps van den Motor- dienst, voor de leden met familie een Landstormavond gehouden. Te half acht opende de afd.-commandant, de le luite nant J. C. Persant Snoep, de bijeenkomst en heette de talrijk opgekomen belang stellenden hartelijk welkom, in het bi zonder de Chr. Muziekvereen. „Oefening na den Arbeid". Spr. noemde nationale bijeenkomsten als deze in onze moeilijke tijden, zoo aanbevelenswaardig, daar de onderlinge band wordt versterkt; wij al len, als het moet, pal staan in dienst van het wettig gezag, achter het huis van Oranje. Daarom is dit zoo'n echt natio nale beweging en eindigde spr. met: Leve de Koningin, Oranje boven, waarna het muziekgezelschap het „Wilhelmus" in zette, dat krachtig meegezongen werd. Verschillende films, o.a. Indische leger- films, oefeningen van het korps Motor- dienst op Walcheren en vele andere wer den vertoond, afgewisseld door voordrach ten en samenspraken, zang en muziek van „Oefening na den arbeid", dat vele extra-nummers ten beste gaf. Een goed geslaagde vergadering. Door dhr A. Janse te Biggekerke werd voor de afd. van Patrimonium al hier het 2de gedeelte van zijn cursus over het socialisme ingeleid. Spr. handelde over Marx en het marxisme en gaf een teekening van zijn persoon, Zijn idealen, zijn dorst naar kennis, zijn studie in phi- losofische werken. In zijn werk „Das Kapital" beredeneert Marx op natuurwetenschappelijke wijze de ontwikkeling der maatschappij in tegendeelen, wat tenslotte leiden moet tot algeheele vernietiging der bestaande orde, door de ontwikkeling van den klassen strijd, waardoor de eindcrisis spoedig zou komen. Hoe ver staan de tegenwoordige socia listen hier van af. De consequente Marxisten in Rusland vechten daar den bitteren klassenstrijd uit. Hun wenkt nog het ideaal van Marx. Zij het Patrimonium gegeven in dezen Eenige vragen worden door spr. nader verduidelijkt. Er was een goede opkomst. De directeur van „The Vi- trite Works" heeft aan dertig arbeiders ontslag aangezegd en aan de overigen medegedeeld, dat een loonsverlaging zal worden toegepast van drie tot vijf cent per uur. Goes. Maandagavond vergaderde de Hanze. Bij ingekomen stukken was o.m. een bericht van den Minister van Water staat, dat geen grond bestond om in te grijpen in de zaak van den Bijenkorftrein. Hierna las de secr. een uitgebreid jaar verslag voor. Het ledental was weinig toegenomen; verschillende acties zijn on dernomen; een etaleercursus kon niet doorgaan. Uit het jaarverslag van den penningmeester dhr Chamuleau bleek, dat de uitgaven f689 en de inkomsten f 657 bedroegen. Vervolgens bracht dhr Simons ver slag uit over de audiëntie van verschil lende afgevaardigden op het ministerie van Waterstaat naar aanleiding van den Bijenkorftrein. De laatste dagen loopen er geruch ten door de stad, dat er hier zoo iets als een roodvonk-epidemie zou heerschen. Wij hebben te bevoegder plaatse inlichtingen ingewonnen, waarbij ons gebleken is, dat het aantal gevallen gelukkig nog niet groot is. Op 15 Januari deed zich het eerste geval voor en thans zijn tien ge vallen aangegeven. Vertrouwd mag worden, dat de medici en andere autoriteiten alle mogelijke maatr regelen zullen nemen, om uitbreiding dezer gevreesde kinderziekte tegen te gaan. Daartoe behoort zeker ook het tijde lijk sluiten der bewaar- en lagere scholen, indien het aantal gevallen zich mocht blijven uitbreiden. i De collecte voor het crisis-comité bracht deze week f 71.50 op. Gisteravond kwam de afd. Goes van den Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders in 2e jaarvergadering bij een onder leiding van dhr Lobbezoo, die in zijn openingswoord wees op de groote werkloosheid ook onder eigen leden, doch ook kon getuigen van geestelijken zegen in deze benarde tijden. Spr. wekte den leden op steeds meer hun roeping ge trouw te zijn. De verslagen van den secretaris, den heer v. d. Boomgaard en van den pen ningmeester, den heer Polderman, werden onder dank goedgekeurd. Ze getuigden mede van de vele verrichte werkzaam heden. De secretaris moest klagen over het weinige meeleven der leden. Het H.B.-lid, dhr M. J. Kunst, hierna het woord verkrijgende, sprak over: „In on gebroken kracht". In een vurige rede schetste spr. de gebrokenheid en krachte loosheid van onzen tijd. Voor ons als Christenen zij het parool: in ongebroken kracht voorwaarts. Niet in eigen kracht, doch met het oog gericht op God. De opbouw van onze samen leving is alleen mogelijk als wij, Christe nen, onze roeping getrouw zijn. Niet de „Sterke man" hebben wij noodig. Maar alleen terugkeer tot God en naar Zijn ordonnantiën zal ons die samenleving, welke wij behoeven, schenken. De secretaris van den Chr. Besturen bond sprak hierna een slotwoord, de afd. wijzende op haar taak ook en vooral in deze tijden. Zang, muziek en voordrachten wissel den een en ander af. Nadat de voorzitter een kort woord van dank gesproken had voor het welslagen van deze vergadering, die ook door de vrouwen en verloofden der leden werd bijgewoond, eindigde dhr Kunst met dankgebed. Ingezonden Mededeeling. toejuichen. En Bab geloofde 'hein, wat alweer be wees', dat ze het vrouwelijk hart slecht verstond. Gelukkig voor Jack kende ze haar eigen hart zeer wel; 'het had geleerd voor hem heel warm te kloppen en het zou de oprechte Bab niet zijn, zooals we haar kennen, als haar heele natuur zich daarnaar niet zou voegen. Niemand toonde zich verrast; en toch was iedereen er vol van, dat Jack Hol land een schitterende carrière opofferde aan een invalide, die hij bovendien al heel gauw voor het altaar voerde ook. En toen rezen er weer stemmen op, dat zijn vooruitzichten toch ook niet zoo heel gun stig waren geweest, en Combe was een warm nestje om er zijn stroohoed op te hangen. Om eerlijk te zijn. Lady Young was tamelijk in haar schik, toen ze het groote nieuws vernamen, ofschoon het niet in haar natuur lag, dat ook uiterlijk te be kennen; en ofschoon Aletta in haar hart misschien menige steek voelde, ze liet er echter niets van merken en toonde warme belangstelling in het geval. Ze ontpopte zich als een ijverige verdedigster van Bab op Woodbury en zonder een spoor van wroeging hield ze menigmaal Bab'a ka rakter hoog, tegen de aanvallen, die lady Young zich niet ontzag tegenover haar kennissen er op te doen. Jack's vrouw en zij onderhielden, als ze bij elkaar waren, een soort van koele vriendschap, niet bijeen, steunden ze elkander dcc* du en dun. zich maar kon denken, ofschoon natuur lijk de gebruikelijke cadeaux, gelukwen- schen enz. niet ontbraken. Hun huwelijks reis was een voor Bab heilzame kruis tocht in de MiddeUandsche zee, dien ze ten volle waardeeren kon. Toen de juffer er zoo naar aan toe was had Becket stelselmatig haar kennissen gemeden, om niet genoodzaakt te zijn, te converseeren over dingen, die 'haar zoo na aan het hart lagen. Doch nu kon men haar, met een nieuwe hoed op, overal ontmoeten, en ze gaf hoog op over de flinkheid van het bruidje, alsof gezonde onderdanen en een sterke rug een uni cum in de wereld waren. En Jack had al dezelfde manier om over zijn vrouw te redeneeren, zijn schoon moeder las haar echtgenoot geregeld kleine stukjes uit zijn lange brieven voor en met inwendige voldoening glimlachte hij dan over de „zwakheden" van zijn schoonzoon, „zwakheden", die zijn doch ter op verschillende wijs zoo gesterkt had den. Ook Bab schreef, korte epistels in tele gramstijl; van die brieven die men vol- pent in een verloren vijf minuten, of op het laatste nippertje voor de buslichting. Eigenlijk was de naam van haar echtge noot, ongeveer in eiken zin verwerkt, het eenige in haar brieven dat anders was dan vroeger, en dan natuurlijk de onder- teekening, in flinke, karakteristieke let ters, „Mary Holland", genoeg, om een halve Madzijde met fatsoen te vullen. dan eens tevreden op. „Hij zal haar een heel stuk opgeknapt, weer thuisbrengen, let maar op Mary. En met de herfst is ze al weer achter de honden. En als Jack dat klaarspeelt, laten ze dan in vredes naam nog maar een poos wegblijven, als dat helpen kan. Ofschoon het hier ver schrikkelijk stil is zonder de kinderen". Doch het was voorbestemd, dat kapitein Fenwick's verwachting niet in vervulling zou gaan; toen Bab nog een tijd lang gaandeweg vooruit was gegaan, kwam er een ©ogenblik, dat de stijgende lijn hori zontaal werd en zoo bleef ze ook en Bab zou zich voor haar verdere leven meer moeten verlaten op haar geest, dan op haar lichaamskracht, het leven in da velden, in weer en wind, in kou en vocht, deugt niet voor een zwak gestel. En nooit hield ze de teugels meer. Haar laatste rit had haar zenuwen te veel geschokt, ze zou nimmer meer de leidsels vasthouden doch was haar echtgenoot er niet om haar overal heen te rijden wear ze wensehte? „Wacht en zie", had Bab eens tot Jack gezegd; toen hij haar voor zich wilde winnen, wilde hij niet wachten, doch la ter herinnerde hij zich dikwijls haar woorden, toen hij ondervond wat ze er mee had willen zeggen. Vrijgevig en grootmoedig was ze altijd geweest, en nu overstelpte ze hem met haar gaven, waarnaar hij zoolang had ge smacht; ze was 'het gelukkigst in het ge zelschap van haar echtgenoot, zonder hem was ze niet op haar best. Ze vond het prettig, als hij haar raadde en leidde, wat Kloetinge. Maandagavond hield de Chr. Historische Kiesvereeniging alhier in 'het vereenigingsgebouw eene openbare ver gadering onder leiding van den heer Kousemaker. De heer Tilanus, lid van de Tweede Ka mer, sprak over het fascisme en het Nat. Socialisme. Eerst schetste spr. ontstaan en ontwikkeling van fascisme en nationaal •socialisme in het buitenland en daarna de ontwikkeling van de nationaal socialis tische beweging in Nederland. De om standigheden waaronder het fascisme en •het nationaal socialisme in Duitschland zijn gehoren ontbreken hier. Hier te lande 'hebben wij een parlemen taire, democratische volksvertegenwoor diging. Zoodra die vertegenwoordiging gaat zitten op de stoel der regeering, krij gen wij verkeerde toestanden. Spr. kan hiertegen niet genoeg waarschuwen. De volksvertegenwoordiging moet blijven een vertegenwoordiging van het volk. Ook de geaardheid van 'het Nederlandsehe volk is geheel andera dan die van Italië en Duitschland. De N. S. B. verkondigt wel, dat haar theorie een geheel andere is, dooh her haaldelijk verwijst zij naar Italië en Duitschland. Spr. behandelt voorts denige voorname prgramma-punten der N. S. B. Verkon digd wordt dat verschillende dingen moe ten veranderen, doch men zegt niet hoe dat moet geschieden. De godsdienstvrijheid wordt voorge staan, doch ze moet wijken wanneer het belang van den Staat zulks eisc'ht. Ook zal het program der N. S. B. veel geld kosten en hij vraagt zich af waar dit vandaan moet komen. Na nog verschillende voorvallen uit de praktijk te 'hebben gegeven waarschuwt spreker tegen deze 'beweging. Vervolgens worden door enkele der aan wezigen vTagen gesteld, die door den spr. worden beantwoord. De voorzitter dankt hierop den spreker voor 'zijn zeer interessante lezing. Ds Raams eindigt met dankgebed. i Loop der bevolking over de maand Januari. Ingekomen: Aa. van Doorn geb. van Nieuwenhuijzen, zonder beroep, Heernis- seweg B 12, van Kruiningen; J. Gunst en gezin, smid, Heernisseweg B 25, van Goes; A. P. J. Mabelis en gezin, metselaar, Ka- pelscheweg D 89, van Cadzand; J. J. de Braai, bakkersknecht, 's Gravenpolder- scheweg G 7, van Krabbendijke. Vertrokken: M. Snoep en gezin, mole naar, naar Groede A 17a; Ja. Hegberg, onderwijzeres, naar Nieuwleusen, A 184; J. L. Prummei, electricien, naar Goes, Lange Vorststr. 39 b; Ca. M. Westplate, dienstbode, naar Goes, St. Jacobstr. 8; M. G. Polderman, arts, naar Oud-Vossemeer, Achterstr. B 227b J. Louwerse en gezin, landarbeider, naar Goes, Wijngaardstr. 50; Wa. Straub geb. Kole en gezin, zon der beroep, naar Goes, Piccardstr. 7. Kapelle. Onder voorzitterschap van Ds A. M. Fransen hield de ARJA-club alhier haar eerste vergadering. Ds Fransen heette de talrijk aanwezigen welkom, wees in zijn openingswoord op de actie van de N.S.B., stelde daar tegenover het werk der ARJA, het werken voor een heilig beginsel, een opkomen voor de eere van Hem onzen Koning van Israels God gegeven. Spr. wekte op tot verdieping van de beginselen. Besloten werd om de contributie te be palen op 10 cent per maand. De secretaris nam op zich om abonné's op te geven voor het ARJA-blad. Een cir culaire zal verspreid worden om begun stigers te winnen. Leden van de A.-R. Kiesvereeniging werden vrijgesteld van contributie. De districtscommissaris, de heer W. Bo- gaards, werd welkom geheeten door den in zijn aard lag om te waardeeren. Ze ging belang Bitellen in al zijn ernstige go- dachten en trachtte zich op te werken tot zijn geestesgesteldheid en steeds was ze enthousiast voor de uitvoering van al de plannen, die zijn energiek brein voortbracht om verbetering aan te brengen in het landbouwbedrijf van de Combe- goederen. Haar belangstelling voor alles, wat haar echtgenoot betrof, was zelfs zoo groot, dat het de waardeering wekte van de vrouwe van Woodbury, voor wie ze voorkomend, zorgzaam en vriendelijk was; en het duurde niet heel lang, of lady Young voelde zich dikwijls genoopt, om van haar hoogte naar Gombe af te dalen, waarbij ze niet naliet haar rechten als schoonmoeder zoo ver mogelijk uit te bui ten. Terwijl Jack „wachtte en zag", volgde Bab met alle aandacht lady Young's uit eenzetting nopens de Gombe-kinderkamer; ze kreeg menigen wijzen raad over haar zoon en erfgenaam, en ze nam kennis van lady Young's opinie, dat het een schriel en zwak kereltje was. Gelukkig, Jack had genoeg gezien en was voldaan; en een blik van verstand houding met hem wisselend, antwoordde Bab zachtmoedig, in de volheid van haar geluk: „Natuurlijk weet ik er zelf niets k lady Young, ik heb er zoo geen versta van, doch moeder en Dr Bedford zeggen beiden, dat het een bijzonder flink ont wikkeld en sterk kind is".

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2