RUGPIJN SLOANS LINIMENT OQ OPT PU Uit de Provincie Kerknieuws. Predikbeurten. Gemengd Nieuws. Zoeklichtjes. Rechtszaken Ingezonden Medadeellug. Een enkele aanwending van Sloan's Liniment is in vele gevallen reeds voldoende. Licht gewreven op het pijnlijke gewricht of spier, dringt het onmiddellijk door. De pijn der gekwelde zenuwen en weefsels wordt dadelijk gelenigd. Zindelijk en gemakkelijk in gebruik zijnde, is Sloan's Lini ment de algemeen erkende Remedie voor Pijnen en Smarten. Zorg dat U steeds een flacon binnen Uw bereik heeft. gende week zullen worden voortgezet. Naar alle waarschijnlijkheid zullen de onderhandelingen te 's-Gravenhage plaats hebben. Een juiste datum kan nog niet worden vastgesteld, omdat de Belgische vertegenwoordigers eerst de noodige voor besprekingen in eigen land moeten hebben beëindigd. In een buitengewone zitting van do Zutphensche rechtbank is de nieuwe pre- Sxdent, Mr J. H. Bybau, vroeger rechter in de recihtbank te Middelburg, geïnstal leerd. J eugdige dieven te Vlissin- gen. Den laatsten tijd werden te Vlis- singen herhaaldelijk van tijdelijk onbe heerd staande fietsen lantaarns of rij wielplaatjes gestolen. De politie is er thans in geslaagd vier jongens van 10 tot 12 jaar aan te houden, die zich aan deze diefstallen schuldig zouden hebben gemaakt. Vlissingen. Het liet zich dadelijk aan zien, dat de 'toestand van het 10-jarig meisje, dat in de ouderlijke woning in de Vrouwestraat, doordat haar kleeren met de kachel in aanraking kwamen, in brand geraakte, zeer ernstig was. Het meisje is in het St. Joseph-ziekenhuis, waar het ter verpleging was opgenomen, overleden. Goes. Zooals men weet, heeft de ge meenteraad j.l. Maandag het ontslag van de dames regentessen van het Gasthuis aangehouden. Deze dames hebben nu aan B. en W. bericht, dat zij niet langer deel van het bestuur wenschen uit te maken, en zij verzochten opnieuw hun alsnog per 1 Febr. ontslag ip verleenen. Het concours voor solisten, duet ten en kwartetten zal op Zaterdag 24 Februari 1934 alhier worden gehouden. Er zullen plm. 75 executanten (solis ten, duetten en kwartetten) aan het con cours deelnemen. Het is in de volgende aftitelingen verdeeld: 3e, 2e en le afdee- I.nj, afdeeling uitmuntend, eere-afdeeling en superieure afdeeliDg. Kloetinge. Gisteravond hield de A.R. Kiesvereeniging haar jaarvergadering onder leiding van den heer R. Buiten huis. Na de opening sprak de voorzitter een kort openingswoord waarin een te rugblik werd geworpen op den gevoer- den verkiezingsstrijd in bet afgeloopen jaar. Het verslag van den secretaris kon van opgewekten arbeid gewagen. Het ledental bedraagt thans 33. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat er een ba tig saldo is van f 72.03. Nadat nog enkele huishoudelijke werk zaamheden waren afgedaan werd het woord gegeven aan den heer R. Zuidema uit Goes, om te spreken over het Nat.-So cialisme. Spr. begon met te wijzen op den snel len groei van het Fascisme in Italië, het Nat.-Socialisme in Duitschland en de sterke propaganda, die ook in ons land voor deze beweging wordt gemaakt. Daarom is het noodig deze beweging prin cipieel te toetsen en na te gaan of zij in het belang van land en volk en in overeenstemming met Gods Woord moet worden geacht. Het is niet gemakkelijk van bet Nat.-Socialisme een zuivere en billijke beoordeeling te geven, omdat men zich nu eens op Italië en Duitschland beroept en dan weer verklaart, met wat in het buitenland gebeurt, niets te maken te hebben. Spr. wilde zich daarom be palen tot de sterkste fascistische groep in ons land, de N.S.B. en het door haar gepubliceerde program en dan meer speciaal de houding door haar aangeno men ten opzichte van het gezag, kerk en godsdienst en school, het Oranjehuis, de rechten en vrijheden van het volk en de maatschappelijke organisaties. Uit officieele geschriften van de N. S. B. werd aangetoond, dat wel schoon schijnende leuzen worden aangeheven, maar dat de schijn niet overeenkomt met het wezen. Duidelijk werd gemaakt, dat de N. S. B. de souvereiniteit Gods ver werpt, dat de vrijheid van kerk en school door haar niet wordt gewaarborgd, dat de rechten der Kroon door haar niet worden geëebiedigd, evenmin als de rechten en vrijheden van het volk, en dat alle maatschappelijke organisatie naar Ghr. beginsel door haar in gevaar wordt gebracht. In de plaats van den te Bethlehem geboren Koning wordt door deze beweging gesteld de afgod van den staat. Voor Anti-revolutionairen en in het algemeen van Christenen, die ernst maken met hun belijdenis, ia in de N. S. B. geen plaats. Van de geboden gelegenheid om vragen te stellen werd door een drietal aanwezi gen gebruik gemankt, welke vragen door den Spr. werden beantwoord, Waarde. Loop der bevolking over Jan. Ingekomen: Jan Wolfert, van Kampen, IJsselkade 16 naar B 46. Vertrokken: Adriana Kornelia v. Weele van A 117 naar Koudekerke, Nieuwe Vlis- isingsche weg E 199c; Izak Griep en zus ter, van B 85 naar Arnhem, Saslaan 80 (Geitenkamp); Elizabeth Koeman, van A 42, naar 's-Gravenhage, Lunterenstraat 219. Kapelle. De Geref. Meisjes- en Knapen- vereeniging hielden hun jaarvergadering in het lokaal Obadja. De leiding van dezen avond was in han den gegeven van Dis A. Scheele. De se cretaresse, N. de Jager, 'bracht jaarver slag uit en deelde mede, dat de vereeni- ging 18 leden telt; 2 vertrokken, 4 traden toe. De werkzaamheden werden genoemd. Ook waren aan enkele gezinnen kleeding- stukken uitgereikt. Over de financiën viel niet te klagen. De secr. en penningm. van de Knapen- vereen. gaven even eens een overzicht over de (bijzonderheden in het voorbije vereeni- gingsjaar. Twee onderwerpen werden be handeld vanwege de meisjesvereeniging door Gor Poortvliet „De vrouw in de brie ven van den Apostel Paulus"; door N. de Jager over Art. I van de Ned. Geloofs belijdenis. Het lid van de Knapenvereeni- ging G. Nijssen leverde een opstel over Esther. Verschillende voordrachten werden ten gehoore gebracht. De vereenigingsspiegel en het tableau „Onderzoekt de Schirften" dwongen be wondering af. Ook werd een muziekwedstrijd gehou den. 11 eerste regels van muziekstukken werden gespeeld. Voor wie er zeven wisten waren drie prijzen beschikt. Winnaars waren, de dames D. Zegers-Quakkelaar, eerste prijs; E. Vogelaar, tweede prijs, en Mies Quakkelaar, derde prijs. De eerste prijs werd gehaald door de eerste groep door Gillis Keim en de eer ste prijs van de tweede groep C. Nijsse. Afgev. van de vereen. Krabbendijke, Kruiningen en Jongelingsvereen. brachten groeten over. Door Ds A. Scheele werd het slotwoord gesproken. i Loop der bevolking. Vertrok ken: Dirkje Stellingwerf van Kapelle naar Leeuwarderadeel, Cornjum. Ingekomen: A. Pannek'oek van Goes naar Kapelle A 23; Ma. Wisse van Vrou wenpolder naar Kapelle A 82; Jac. G. Huissoon van Kattendijke naar Kapelle A 205; Jac. M. Lobbezoo van Krabben dijke naar Kapelle, A 34n. Wolfaartsdijk. Vrijdag vergaderde de gemeenteraad. De burgemeester gaf een overzicht van de genomen raadsbesluiten in het afgeloopen jaar, alsmede van den financieelen toestand der gemeente en, het onderwijs. De ingekomen stukken, waaronder een besluit van Gedep. Staten, dat de goed keuring der gemeentebegrooting over 1934 was verdaagd, werden voor kennisgeving aangenomen. Medegedeeld werd, dat door Jhr van Vredenburg de vraagprijs van bouwterrein aan den Achterweg is ver laagd en van f 1.75 op f 1.45 per M2. is gebracht. Aan den heer A. Weijns werd op zijn verzoek eervol ontslag verleend als lid van het Burg. Armbestuur. In zijn plaats werd met 5 van de 7 stemmen be noemd de heer G. Hensdijk, no. 1 van de aanbeveling (2 stemmen werden uitge bracht op J. Katsman, no. 2 van de aan beveling). De veldwachters-verordening werd gewijzigd overeenkomstig een schrij ven van den Minister van Binnenlandsche Zaken. De rijwielvergoeding werd van f 45 op f 25 gebracht. Op verzoeken van de bijzondere scholen om voorschotten volgens art. 101 L.O.-wet, werd besloten om aan de school Papeweg een voorschot te verstrekken van f 600 en aan de school aan den Achterweg (Geref. gemeente) f 290. 'Op voorstel van B. en W. werd be sloten tot opheffing van een leerkracht aan de openbare school te Oostkerke en met ingang van 1 April e.k. eervol ont slag te verleenen aan den onderwijzer dier school, den heer C. Phernambuc. De heeren Van Oeveren en Snoodijk merkten op, dat het onderwijs noodwendig hier door slechter wordt. 'Op een verzoek van H. Bliek om pachtvermindering voor zijn perceel tuingrond, werd afwijzend be schikt. Op een verzoek van M. de Jonge, om vergoeding volgens art. 13 L.O.-wet voor zijn zoontje, die de M.U.L.O.-school te Goes bezoekt, werd gunstig beschikt. Deze uitkeering werd vastgesteld - n per maand. Na eenige bespreking werd besloten tot aanschaffing van dekkleeden voor de paar den voor den lijkwagen. (Tegen dhr Over- beeke). Op voorstel van B, en W. werd beslo ten een crediet te verleenen voor steun volgens regeling crisis-comité. Met algem, stemmen werd besloten om de sloot in het Sloto te Oud-Sabbinge in werkverschaf fing te dempen. De kosten zijn begroot op f 1000, wat betreft het aanschaffen van rioolbuizen en andere materialen. Na rondvraag volgde sluiting. 's Heeren hoek. Dinsdagavond j.l. werd in het clublokaal der V.V. 's-Heerenhoek een algemeene vergadering gehouden. Deze vergadering was speciaal belegd over het al of niet in stand houden der vereeniging. Het Bestuur kwam met de mededeeling, dat de vereeniging reeds was ontbonden, wat bij vele leden ver wondering wekte. Door verschillende leden werd het bestuur gevraagd hoe het mogelijk is, dat een bestuur een vereeni ging kan ontbinden zonder de leden hier in te kennen, dat zelfs verschillende eigendommen der vereeniging door het bestuur zijn verkocht, zonder eenig mede weten der leden. Na verdere discussie bleek, dat de V.V. bestond zonder regle ment, wat ook bij verschillende leden nogal opzien baarde. De verkoop der eigendommen en het ontbinden der ver een. was uitsluitend gebeurd door het bestuur. Het bleek ook, dat het kassaldo buitengewoon was geslonken, waarvan het bestuur (zonder behoorlijk geteeken- de kwitantie's), aanteekeningen overleg de. Bij de rondvraag bleek, dat de ver eeniging dames onder haar leden telde, die, wat bespraaktheid betreft, niet voor haar sportbroeders onder deden, ja zelfs hun in deze verre de baas waren. Na verschillende vriendelijke uitdrukkingen van het dames-elftal werd tot ontbinding besloten en de materialen der club onder de heeren-leden verdeeld; de bekers en medailles werden onder de hoede der dames gelaten. Ellewoutsdijk. Woensdagmiddag verga derde de voltallige Raad. Het nieuwe raadslid Platscborre wordt beëedigd. In de verordening op de heffing van school geld worden de tarieven gewijzigd, waar door de opbrengst ongeveer 25 pet. meer zal bedragen. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de door de gemeente verschuldigde couponbelasting te verhalen op de effec tenbezitters. Op een drietal verzoeken tot het vast stellen eener steunregeling wordt met 4 tegen 3 stemmen (Goetheer, Platscborre en Meyaard) afwijzend besohikt, op de overweging, dat bet verschaffen van werk verre te verkiezen is boven steunverlee- ning. Alle beschikbare gelden zullen der halve besteed worden aan bet verschaf fen van werk. Aan minder dan 6 personen wordt geen werk verschaft, terwijl de brandstoffentoeslag alleen wordt ver strekt aan gezinnen van meer dan vier personen. In verband met het beschikbare bedrag van slechts f 1000, waarvoor 40 werkloo- zen zich aanmelden, zal slechts drie dagen per week worden gewerkt. Ook tegen deze voorschriften verklaren zich voornoemde drie S. D. A. P.ers. Getracht zal worden het Burg. Armbe stuur te bewegen een grootere bijdrage aan de gemeente te verleenen in de kosten van werkverschaffing. Tenslotte hecht de Raad zijn goedkeuring aan het acceptee ren van 15 vaten „Veeva" teer als ver goeding voor een door de fabriek erkende fout in 'het aanbrengen van een slijtlaag over een klein gedeelte keibestrating en deze hoeveelheid te verwerken op een ge deelte weg van Driewegen, in onderhoud bij de gemeente Ellewoutsdijk. Bij de rondvraag dringt de heer Plat scborre aan op een betere afwatering der Langeviele. De voorzitter zegt een onder zoek toe. Daarna sluiting. Vrouwepolder. Donderdagavond hield de 'Schietvereeniging „Koningin "Wiihel- mina" haar jaarvergadering. Na opening door den voorzitter, dhr K. Osté, las de secretaris zijn jaarverslag, waaruit bleek, dat in het afgeloopen jaar weer verschil lende successen bij wedstrijden behaald zijn. De boeken van den penningmeester gaven een 'batig saldo aan van f 11.02. Dhrn K. Osté en P. Schoe werden bij acclamatie als bestuursleden herkozen. Door den voorzitter werd opgemerkt, dat het ledental sterk daalt. Dientengevolge wekt hij de aanwezigen op nieuwe leden te winnen, vooral met het oog op het in 1935 te vieren 35-jarig bestaan. Van kolo nel Seyn, inspecteur der Burgerwachten, was 'bericht ingekomen, dat de schietkuil niet meer aan de eischen der veiligheid voldoet. Besloten werd de noodige repa raties aan te brengen. (Hierna sluiting. Meliskerke. Donderdag hield de J. V. op G. G. „Samuël" haar 27ste jaarver gadering. De eere-voorzitter, Ds M. Vreugdenhil, opende deze vergadering op gebruikelijke wijze. Er werden dezen avond twee inleidingen geleverd, namelijk door den heer L. M. Matthijsse over art. 13 der N. G. B. en door P. Labruyère over den Voorlooper der Hervorming. Verder werden nog verschillende voordrachten en memorisaties gehouden. In de pauze werden ververschingen gebruikt. Door een 15-tal leden werd geïmproviseerd. Arnemuiden. Een dezer dagen ontstond op de Arn. 1, liggende in de haven alhier, een begin van 'brand, doordat een partijtje kachelhout, liggende bij de in de kajuit 'brandende kachel, aan het smeulen was gegaan, en ook mede eenig beddegoed, in de nabijheid staande, door het smeulen de vuur was aangetast. Daar er niemand aan boord was heeft men de eigenaars, de gebroeders van Belzen, vlus gw/w- echuwd, die aan boord jftkoawei w in slaagden bet smeulende vuur te stuiten, zoodat erger werd voorkomen. De gehouden collecte langs de hul zen door de Ned. Herv. Meisjesvereeni ging „Ken den Heere in al uw wegen", heeft opgebracht f 106.50. (Belangeloos bericht.) Colijnsplaat. Gisteravond ongeveer zes uur brak brand uit in de schuur van den heer Jac. Haringman. Doordat de brandweer spoedig ter plaatse was en er nagenoeg geen wind was, was het vuur spoedig gebluscht. Slechts het dak van de schuur is verbrand. Tholen. Tegen Vrijdag 9 Februari a.s. ia een openbare vergadering van den Raad uitgeschreven. Als voornaamste punten op de agenda komen voor: Eer vol ontslag onderwijzer der O.L.S. en her ziening salaris gemeente-arts belast met de armenpraktijk. Ter ontspanning van de werkloozen en hun gezinnen zou Donderdagavond j.l. de Gymnastiekvereeniging „Olympia" een gratis uitvoering geven. De zaal was keu rig aangekleed, een luidsprekersinstalla tie was aangebracht voor het geven van muziek, toestellen en gymnasten stonden opgesteld en aangetreden op het podium, doch wie niet kwamen: de werkloozen. Slechts vijf personen hadden gehoor ge geven aan den oproep van het bestuur. Natuurlijk kon de uitvoering niet door gaan. Stavenisse. In verband met de vervroeg de invoering van de leerlingenschaal- Terpstra, wordt met 1 April a.s. een leer kracht aan de openbare lagere school op wachtgeld gesteld; met algemeene stem men heeft de Raad daarvoor de laatst- aangestelde leerkracht aangewezen. Naar aanleiding van een brief van den Noord-B rabantschen brand weerhoud is besloten een overeenkomst met Ber gen op Zoom te treffen tot het verleenen van hulp bij brand. De Raad aanvaardde het portret van wijlen burgemeester Dorst, geschonken door een zoon, den heer J. Dorst. Het lid Van Oudenaarde deelde mede, dat hij wegens a.s. vertrek uit de ge meente als raadslid ontslag neemt. De gemeentebegrooting van Bergen op Zoom. In de gisteren gehouden raadsvergade ring te Bergen op Zoom is de gemeente begrooting voor 1934 behandeld. De voor naamste besluiten waren o.a. de volgende verlaging op de salarissen der ambtena ren: 3 pet. voor de salarissen beneden f 1500, 5 pet. voor de salarissen van f 1501 tot f3000, 7Va pet. voor de salarissen van f 3001 tot f 4500 en 10 pet. voor de sala rissen boven f 4500. Een voorstel van 'B. en W. tot verlaging van de steunnormen met f 1, wat voor de gemeente een bezuiniging beteekent van f 10.000, werd met 13 tegen 5 stemmen verworpen. Voorts besloot de raad over te gaan tot de invoering van een straat belasting, welke in de plaats komt van een riool'belasting en ongeveer f 41.000 zal op brengen. De opbrengst van de rioolbelas- ting bedroeg slechts f 16.000. Een voorstel tot verlaging van de pre sentiegelden van de raadsleden werd met 10 tegen 7 stemmen verworpen. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Sliedrecht, A. D. Meeter te Wageningen. Te Sprang, D. Plantinga te Harmeien. Aangenomen naar Annerveen, Joh. Aal- bers te Woltersum. Naar Helium, D. J. Politiek te Ferwerd. Zondag 4 Febr. 1933. Ned. Herv. Kerk. Goes vm. ds Homburg (H. Doop), av. ds Steinz. Koudekerke 9.30 u. ds de Vossers, 7 u. ds Visbeek (Jeugddienst). 't Zand, 10 u. ds Reus, 2 u. ds Vossers. Westkapelle nm. ds Reus. Hansweert 9.30 en 2.30 u. dr v. Selms. Geref. Kerken. Wissenkerke, vm. en nm. cand. Dekker te Zaandam. i Noodlottig ongeluk bij A a 11 e n. Gisteravond had op den Bre- devoortschen weg bij Aalten een botsing plaats tusschen een met een paard be spannen houtwagen en een tram van de Geldersch-Westfaalsche Stoomtram-Mij. De voerman Geurkink uit Bredevoort, zag waarschijnlijk de lichten van de tram voor autolichten aan, en wilde uitwijken. De uitstekende boomen, die op den wagen waren geladen, kwamen daardoor met de tram in aanraking, waardoor de wagen kantelde. De voerman, die onder een der boomen terecht kwam, werd zoo zwaar ge wond, dat hij spoedig overleed. Bestrijding van den smok kelhandel. In verband met den steeds toenemenden smokkelhandel van Neder land naar België zijn aan de Belgische zijde van de grens nagenoeg alle wegen in Zuid-Oost Brabant des naohts en ook een groot gedeelte van den dag met barrica den versperd. Het smokkelen van vee over de 'grens is er daardoor niet gemakkelijker op geworden, maar ook het gewone ver keer ondervindt van dezen maatregel veel hinder. Amerika heeft den dollar gestabiliseerd. En naar uit Washington geseind wordt, leggen ambtenaren van het Departement van Financiën er den nadruk op, dat daardoor de Europeesche oorlogsschulden met 40.94 pet. zijn verminderd. Ik zag echter nog geen opgave van het bedrag waarmee Amerika zijn eigen schulden heeft doen dalen. Dat zal niet gering zijn. Evenmin als gering zal zijn de kommer en ellende, die van de Amerikaansche manupilaties het gevolg moet zijn. Wat de Amerikaansche regeering doet is misschien heel handig. Maar ik ben blij, dat althans onze re geering van dergelijke „handigheden" niet gediend is, maar dat zij bij haar arbeid tot oplossing van de moeilijkheden kiest, den veel moeilijker weg van trouw en waarheid. OPMERKER. Tragisch ongeluk te Some- r e n. Het 7-jarig zoontje van den sluis wachter Muys nabij Someren, is 'tusschen de ophaalbrug over de Zuid-Willemsvaart bekneld geraakt. De vader wilde de brug ophalen, doch deze sloeg plotseling weer neer, waarbij het jongetje tusschen de brug bekneld raakte. Het ventje, dat zware in- en uitwendige kneuzingen had heko men, is in levensgevaarlijken toestand naar het ziekenhuis te Helmond over gebracht. 37- jarige vrouw heeft 23 kinderen. Een Portugeesche vrouw van 37 jaar heeft haar 20-jarige echtver- eeniging herdacht en voor de derde maal een tweeling ter wereld gebracht, waar door haar kinderaantal is gebracht op 23. Opslagplaats van smok kelwaar ontdekt. Duitsche kom- zen aan de grens bij Venlo hebben in een oude dakpannenfabriek een 'belangrijke opslagplaats en doorgangshuis van smok kelwaar ontdekt. Dit op slechts enkele meters van de Hollandsche grens liggende fabrieksgebouw moet, naar het onder zoek heeft uitgewezen, hebben gediend om belangrijke voorraden smokkelwaar, wel ke door een tiental dragers over de grens werd gebracht op te slaan, waarna de aldus gesmokkelde waar met vrachtauto's verder het land werd ingevoerd. In verband met deze uitgebreide smo'k- kelaffaire hebben intusschen reeds ver schillende arrestaties plaats gehad. Blij kens het voorloopig onderzoek zouden niet minder dan 10.000 kg. aardappelen, 2000 kg. rogge, 7500 eieren en 4000 kg. andere smokkelwaar langs dezen weg Duitsch land zijn binnengesmokkeld. DE OMVANG VAN DEN LANDBOUW STEUN IN 1934. Omtrent den suikerbietensteun nog geen beslissing genomen. Op de schriftelijke vragen van het Tweede Kamerlid Lovink 1. is het den minister bekend, dat bij de landbouwers, in verband met het opma ken van het zaaiplan, groote behoefte be staat, de regelingen te kennen ten aanzien van den steun aan de gewassen en de voorwaarden, waaronder die steun zal worden verleend? 2. Is de minister bereid die plannen met den meesten spoed bekend te maken? heeft de minister van oeconomische za ken geantwoord: 1. Deze vraag wordt bevestigend beant woord. 2. Hoewel thans nog niet ten aanzien van alle producten de gevraagde inlich tingen kunnen worden gegeven, kan reeds het volgende worden medegedeeld: a. Voor de tarweteelt zal weder één derde deel van het bouwland mogen wor den benut, terwijl de richtprijs van f 12 zal worden verlaagd op een nader vast te stellen bedrag. b. Rogge en gerst. De verbouw van deze producten zal niet worden gelimiteerd, terwijl voor den te verleenen steun voor deze producten het bedrag nog nader zal worden vastgesteld. c. Aardappelen. Er zal, om te voorko men, dat het areaal de hoeveelheid van 't vorige jaar zal overschrijden, een teelt beperking gelden van 100 pet. van 1933, terwijl in den geest van de voor 1933 ge troffen maatregelen steun zal worden verleend, indien zulks noodig mocht blij ken. d. Vlas. De regeling van dit product zal in hoofdzaak overeenkomen met die van het jaar 1933. e. Suikerbieten. De beslissing te dezen aanzien zal zoo spoedig mogelijk door den ondergeteekende worden medegedeeld. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 2 Febr. 1934. J. M. G., 18 jaar, parlevinker te Hans- weert, verdacht dat 'hij in October 1932 te zamen en in vereeniging met J. Witte heeft weggenomen een zak met ongeveer 50 kg. uien. Eisch f 20 b. of 10 d. h. M. Z., 32 jaar, koopman te Heinkens- zand, was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Goes, waarbij 'hij wegens het als bestuurder '~sr een motorrijtuig daarmede rijden over weg op zoodanige wijze, dat de veiligL van het verkeer wordt in gevaar gebracht, werd veroordeeld tot een geldboete van f25 b, of 10 d. h. Eisch: bevestiging van het vonnia waarvan hooger beroep.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2