RHEUMATIEK f* Vj :or$L Uit de Provincie Zoeklichtjes. Ingezonden Mededeeling, Had Ik Sloan's Liniment maar eerder gebruikt. Het is wonder- Met Sloan's Liniment steeds binnen Uw bereik, behoeven rheumatiek of welke spier- en gewrichtspijnen ook, nim- baarliik. ^4 mer de bovenhand te krijgen. Sloan's doodt de pijn, snel en zeker. Het wordt door inillioenen menschen over de gansche wereld gebruikt. Schaf U nog heden een flacon aan. Gebruik Sloan's voor Rheumatiek, Lendejicht, Ischias, Pijn in den Rug, Verstuikingen, Kneuzingen en voor alle Pijnen in Spieren en Pezen. niet als kleinlandbouwer naar de tropen gaan. Nog niemand heeft den bedrijfs vorm en de bedrijfsmiddelen kunnen aan wijzen, waarmede de Europeaan als klein landbouwer in de tropen een dragelijk be staan kan vinden. Daarvan bestaat ook geen enkele voorbeeld, dat ter navolging kan worden aangewezen. Zelfs voor Indo-Europeanen, die zoo veel voor hebbe* op nieuwe emigranten, is bet bijna onmogelijk daarin een loo- nend bestaan te vinden. Wel in het bijzonder achtte spr. Nieuw Guinea en Suriname voor emigratie onge schikt uit Nederland, daar de medische economische en cultureele bezwaren daar nog grooter zijn dan op Java en Sumatra. Spr. concludeerde, dat de regeering te recht ernstig gewaarschuwd beeft tegen de emigratieplannen, waarvoor den laat- sten tijd zooveel reclame wordt gemaakt. De zeventien officieren van het muiterschip. Naar het „Bat. Nwsbl." verneemt, zul len de officieren, die bij het uitbreken van de muiterij aan boord der „Zeven Provinciën" waren, waarschijnlijk in de laatste helft van Maart voor den Zee krijgsraad te Soerabaja terecht staan. Men weet, dat zij zich hebben te verant woorden wegens „het opzettelijk nalaten, de tegen de muiters in het belang der zaak gevorderde maatregelen van geweld naar vermogen aan te wenden". Zij komen eerst aan de beurt, indien alle muiters voor den krijgsraad zijn ver schenen. Dit gaat niet zoo vlot als men dacht, omdat raadsman Van 't Hof ook vele muiters voor het H. M. G. verdedigt, zoodat de zittingen van den krijgsraad meestal niet kunnen samenvallen met die van het Hof. De heer Van 't Hof zal ook de verdedi ging van een aantal der officieren op zich nemen, althans voor den krijgsraad. Wij lezen voorts nog, dat de toestand van luitenant ter zee 2e klasse Van Bo ven, die als oudste officier de leiding van de tegenactie (voor zoover daarvan sprake was) op zich genomen heeft en door de critiek op zijn gedrag ernstig ze nuwziek is geworden, reeds verbetert. Men herinnert zich dat hij in verband met zijn ongesteldheid naar Holland is opgezonden; indien hij volledig herstelt zal hij dus binnenkort voor den zeekrijgs raad in het moederland terecht staan. Aardappelvlokken als veevoeder. De minister van economische zaken heeft een commissie ingesteld, met als taak op korten termijn advies uit te bren gen over de vraag of aardappelvlokken een zoodanig veevoeder vormen, dat een bewerking van aardappelen tot vlokken voor Nederland op den duur een levens vatbare industrie zou kunnen worden en zoo ja, of alsdan tot vestiging van één of meer fabrieken, waarin die bewerking kan geschieden, ware over te gaan en of de perspectieven ten deze zoodanig geacht worden, dat eventueel de teelt van aard appelen op het huidig niveau zou kunnen worden gehandhaafd. Als voorzitter van deze commissie is aangewezen de heer dr ir W. J. Droesen, lid van de Tweede Kamer der Staten- Generaal te Roermond. Middelburg. Eervol ontslag. B. en W. stellen den raad voor aan den heer C. de Jongh op zijn verzoek met ingang van 1 Juli eervol ontslag te verleenen als secretaris van het Burgerlijk Armbestuur. Op advies van Mr J. F. van Deinse stellen B. en W. den raad voor zich in eerste instantie te verweren tegen het ten verzoeke van den pachter van 'het visoh- water in de Vesten, C. Inge'lse, aan den burgemeester uitgebracht exploit, waar bij bij gedagvaard werd terzake van ont binding der nog loopende paoht-overeen- komst en vergoeding van kosten, sdhaden cn interessen. Zooals bekend is in eerste instantie de vordering van den Staat tegen de ge meente ingesteld terzake van de bijdragen in de kosten der R. H. B. S. toegewezen. Op advies van Mr J. F. van Deinse stellen B. en W. voor in hooger beroep te gaan bij het Gerechtshof te 's-Gravenhage van het desbetreffende vonnis van de recht bank te Middelburg. Drinkwatervoorziening van Walcheren. Op 3 November heeft, onder leiding van den Commissaris der Koningin, een bespreking plaats ge had met de dagelijksche besturen van Mid delburg en Vlissingen, Vertegenwoordigers der N.V. Waterleiding-Maatschappij Zuid- Beveland en den directeur van het Rijks bureau voor drinkwater-voorziening, no pens een doelmatige drinkwatervoorzie ning van Walcheren. Die bespreking leidde tot instelling eener Commissie uit de belanghebbenden onder voorzitterschap van den heer Mr. P. Dieleman en waarin voor Middelburg zitting nam wethouder Boasson, bijge staan door den directeur der bedrijven. In de eerste commissie-vergadering kwam een tweetal plannen speciaal naar voren, te weten: a. vereeniging der Waterleidingen Vlis singen, Middelburg en de maatschappij „Zuid-Beveland"; b. vereeniging der waterleidingen van Vlissingen en Middelburg 'benevens, zoo noodig, betrekken door die combinatie van water der Maatschappij „Zuid-Beve land". Een derde plan n.l. een onderlinge ver deeling van de verbruiksgebieden ge raakte bij de bespreking op den achter grond. Voor een noodzakelijk onderzoek door het Rijksbureau zal f 2500 noodig zijn en stellen B. en W. voor te bepalen, dat Middelburg daarin f 800 zal bijdragen. Vlissingen zal een gelijk bedrag betalen, de Maatschappij Zuid-Beveland f400 en de provincie f 500. Ingezonden Mededeeling. Belangrijke mededeeling. De Geneesmiddelen van Dr Dubois stel len wij, evenals de Koninklijke Fabrie ken v/h Brocades Stheeman uit sluitend verkrijgbaar in Eerste Klasse Pharmaceutische zaken. Voor Goes en omgeving is de verkoop en depot van onze Geneesmiddelen gevestigd bij den Heer A.C.van der REST, Ass.Apotheker Lange Kerkstraat, Goes, Telefoon 168. Directie N.V. HERMES Co. Den Haag, Januari 1934. Vlissingen. In do Vrijdagmiddag ge houden vergadering van den gemeente raad waren 18 leden aanwezig, terwijl er één vacature was door het ontslagnemen van dhr Ir H. C. Wesseling. De v o o r z. hield zijn reeds vermelde nieuwjaarsrede, waarop de heer v. d. B'eke Callenfels antwoordde. De raadsleden gaven blijk van instem ming met de gesproken woorden. Bij het schrijven, waarin de heer Wes seling ontslag nam als raadslid, wees de vo o r z. er op, dat dit een gevoelig ver lies bet,eekent voor den raad. De heer Wesseling was een sieraad van den raad. Er werd steeds ernstig naar hem ge luisterd en rekening gehouden met zijn waardevolle adviezen. Het sprak niet veel in de openbare zitting, maar wat hij zei- de, was steeds weldoordacht. In de vele commissies waarin hij zit ting had, zullen de raadsleden zijn mede werking zeer missen. De burgemeester is overtuigd van aller instemming wanneer hij den heer Wes seling dank zegt, voor hetgeen hij als raadslid in het algemeen belang van Vlis singen heeft verricht en hem en zichzelf toe te wenschen, dat men hem nog vele jaren te Vlissingen zal mogen behouden. De leden gaven blijken van instemming. Van dhr W. Anker Sr. was bericht in gekomen, dat hij zijn benoeming tot lid van den raad aanneemt. Nog was ingekomen een mededeeling van Ged. Staten dat zij hunne beslissing over de begrooting 1934 hebben ver daagd. De geloofsbrief van dhr Anker Sr. werd goedgekeurd en tot zijn toelating besloten. Hierna werd de agenda zonder discus sie of hoofdelijke stemming afgewerkt, waarna de vergadering, die 50 minuten geduurd had, werd gesloten. Goes. Voor de Vereen, voor Ghr. Win- terlezingen sprak gisteravond in het Schuttershof Ds L. D. Poot, Ned. Herv. predikant te Den Haag, over „God, de wereld en het kwaad". Velen, aldus Spr., achten alle gebeu ren mechanisch-fatalistisch bepaald. God is het niet, die regeert, of, als Hij! regeert, dan ligt het leven der menschheid toch ver beneden het niveau, waartoe Zijn wil haar leiding uitstrekt. De vraag klemt: als er waarlijk een God van wijsheid en liefde is, waarom is dan de natuur zoo vreemd ingericht, zoo vol wreedheid en strijd; waarom het leven zoo vol van ramp en ziekte en dood? Een oplossing is hier onmogelijk. Gods wezen en werk gaat den greep onzer ge dachten te boven en te buiten. Wat wij' er van weten, is slechts een gehoorzaam en beloftevol niet-weten, vol getrooste vertwijfeling. Een oplossing is ook ca dig; 'op geen enkel veld van studie gelukt het den mensch door te dringen tot de diepste wortels der dingen; alom stuiten we op het mysterie. Juist in de religie verstaan we, dat het mysterie moet blij ven staan. God is God en wij bewegen ons slechts aan dézen kant van de doods- lijn, die ons scheidt van Hem. Wij leven bij openbaring, voor zoover het God be haagt ons deze te schenken. i Velen schakelen hier ovej op de evolu tionistische lijn en komen tot een opti mistische oplossing. Alle kwaad is er, niet alleen pest en epidemie en hongers nood, maar ook b.v. oorlog 'Om het zwak ke te doen verdwijnen en het sterke des te sterker te maken. Anderen verklaren de wereld radicaal voor duivelswerk, waar mede God niets te maken heeft. Weer an deren zien in deze schepping een tus- schentoestand, 'n louteringsplaats, waar in van God afgevallen geesten weer wor den gereinigd en geheiligd tot Zijn ge meenschap. Wijlen ds Gerretsen kon al het leelijke en kwade niet uit God verkla ren; hij zag het als satanswerk; het kan positief werken en den mensch tot schuld besef brengen. De Hi. Schrift doet den stoutsten greep en voert heel deze wereld op God terug, ook met haar physieke kwaad (Amos 3). j Veel verwarring geeft altijd de verwisse ling van de begrippen „goed" en „vol maakt". Goed wil zeggen deugdelijk; wat dus in een bepaalde situatie tot Gods doel dienstig is. En dit kan iets zijn, wat in ons oog kwaad is. Zelfs de grootste „kwaden" als oorlog en dood kunnen po- sitief-geestelijk effect werken. Nooit mag vergeten, dat we leven in een door de zonde gebroken en geschon den wereld, die, om der zonde wil, ligt onder een drievoudigen vloek, n.l. ter zake van 's menschen gebondenheid aan den aardbodem; in de gemeenschap der geslachten en in den dood. Uitkomst, d.w.z. niet oplossing, maar geestelijke, zedelijke verlossing is hier alleen in Christus, in Hem, in wien het oorspronkelijke weer hersteld is, die God weer aan Zijn recht deed ko men en in wiens gemeenschap wordt er varen: 't Vloeit al uit God en voert tot God. Er was voor deze lezing weer veel be langstelling. Met groote aandacht werd naar den begaafden spreker, die was in geleid door den heer L. Smit, geluisterd. i Gaarne wekken wij op tot druk be zoek van de filmsamenkomst van het Le ger des Heils op a.s. Dinsdag in het Schuttershof. Men zie de advertentie in dit nummer. i We verwijzen naar een adverten tie van het Z. T. I. in dit blad, betreffen de film en lezing met lichtbeelden. De film geeft een overzicht van de vervaar diging van onderdeelen van motoren en de montage. In de lezing, toegelicht met een vijftigtal lichtbeelden, wordt op duidelijke wijze het principe van de dieselmotoren in auto's behandeld, het voordeel boven benzinemotoren, terwijl de in Nederland vervaardigde constructie meer in details wordt behandeld. Wij herinneren aan de gisteren ge annonceerde vergadering van Patrimo nium op a.s. Maandagavond in melksalon Bustraan, waar een deskundig spreker over de actueele geldvraagstukken het woord zal voeren. Kloetinge. Gisteravond gaf de Christel. Mondorgelclub „Inter Nos", onderafdee- ling van het Ned. Herv. Jeugdwerk, een uitvoering in het Vereenigingsgebouw. De groote zaal was weer geheel gevuld en de verschillende muzieknummers werden op uitnemende wijze ten gehoore gebracht. Onder de uitstekende leiding van den di recteur, P. B. van Sprang, heeft deze club het reeds ver gebracht. Ds Joh. A. Raams had de leiding van dezen avond en sprak bij den aanvang over: „Alles wat adem heeft, love den Heer", er op wijzende, hoe de mensch reden heeft God te danken voor groote en kleine zegenin gen. Tussc'hen de verschillende mooie mu zieknummers werden eenige korte samen spraken gegeven, die zéér in den smaak vielen. Vooral het zangspel: De vroolijke Volendammertjes" in hun origineel cos- tuum, wekte zeer de lachlust op. Het was een gezellige avond, waarop met dank baarheid kan worden terug gezien. Krabbendijke. Vrijdagavond vergaderde de Geref. Jeugd centrale alhier onder lei ding van dhr Van Hekken. Mej. Mart. Meloen behandelde het on derwerp: „Onze jeugd en haar genoegens" Over dit actueele onderwerp volgde een levendige bespreking. Na de pauze lever de dhr H. v. Harn een onderwerp over: „Socialisme, ontwikkeling en grondslag ervan". De bespreking moest om des tijds wille worden afgebroken. Driewegen. Donderdagavond werd in 'het vergaderlokaal een propagandaverga- dering gehouden van den Bijz. Vrijw. Landstorm. De burgemeester opende de vergadering en sprak een woord van wel kom. Eerst sprak dhr Laernoes een opwek kend woord over ons Vorstenhuis. Door overste Bierman werd een slotwoord ge sproken en een door hemzelf vervaardigd gedicht voorgedragen, waarna hij aan een aantal konings- en scherpschutters bre vetten uitreikte. De Chr. Zangvereeniging liet voor en na de pauze een viertal liederen hoeren. De films over de huldiging der Konin gin in het Stadion en van den Landstorm dag te Hulst vielen' zeer in den smaak. Het was een zeer goed geslaagde bijeen komst. Ovezand. De Raad vergaderde gisteren, i Alle leden waren present. Na de gebrui kelijke Nieuwjaarswensch door den voor zitter, wordt besloten de onder o- ning voor een jaar te verhuren. ,«&u ^et Bestuur der Christelijke school voor f 270 per jaar. Omtrent het nadere plan betreffende 't verbeteren van den Borsselenschen dijk wordt besloten hiertoe mede te werken, indien de beide andere hierbij betrokken gemeenten naar dezelfde verhouding in de kosten bijdragen, zooals in de vergade ring met de Commissie uit Ged. Staten was bepaald. Besloten wordt de steunuitkeering voor kostgangers te wijzigen. Getracht zal wor den om met Rijkssteun te laten delven. Waarde. Woensdagavond hield de ver eeniging van oud-leerlingen der Land bouw- en Truitteeltcursussen haar alge- meene vergadering. Uit de rekening van den Penningmeester bleek, dat aanwezig was een batig saldo van f 15.32. Met groote meerderheid van stemmen werd als bestuurslid herkozen dhr D. Verburg en in de plaats van dhr Jan Bom werd ge kozen dhr L. Traas. Wolfaartsdijk. Donderdagavond j.l. kwam de afd. v. d. Ned. 'Chr. Landarbei- dersbond in drukbezochte huishoudelijke vergadering hijeen onder leiding van den voorzitter P Luikenaar. Behandeld wer den de gewijzigde statuten en reglement van den Bond, waarbij besloten werd zich er mede accoord te verklaren. Als afge vaardigden naar de algemeene vergade ring te Utrecht werden gekozen de 'hee- ren A. v. d. Vliet en P. Kraak. Bepaald werd om op D.V. 14 Febr. a.s. het 10-jarig bestaan der afdeeling te her denken. Kapelle. De afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond kwam onder voorzitterschap van den beer J. Waverijn in jaarvergadering bijeen. Na een openingswoord van den voor zitter volgde het jaarverslag van den secr.-penningm., dhr M. Gelok. Meege deeld werd dat de afd. begon met 48 en klom tot 50 leden. Aangespoord wordt om meer leden te winnen. Het parool zij ieder lid propagandist. De ontvangsten bedroe gen f 899.04, de uitgaven f 888.81, aldus een saldo van f 10.23. De gehouden pro- paganda-vergadering te Goes werd door de leden goed bezocht, eveneens de cur susavonden. De bestuursleden G. Hoogesteger en de voorzitter J. Waverijn wenschten niet meer in aanmerking te komen. De voor zitter was verplicht te bedanken, ook als 'lid, aangezien hij een zelfstandige positie gaat innemen. 'Gekozen werden als be stuurslid J. Nijsse, J. Veerhoek en Jac. Mallekote. De voorzitter spoort aan dat de jeug dige werkloozen de opening zullen bijwo nen van de eerste vergadering te houden in 'het lokaal Gbadja voor ontspanning van de jeugdige werkloozen. Het commis sie-lid, de heer Mallekote, 'kon meedeelen dat de giften aardig meegevallen zijn. De voorzitter nam afscheid en hoopte, dat deze afdeeling krachtig moge worden en het Christelijke beginsel hoog houden. De secretaris dankte in waardeerende woorden voor al hetgeen de heer Wave rijn voor de afdeeling is geweest. Vrouwepolder. Onder leiding van Ds J. W. Tunderman werd alhier Donderdag avond een Geref. Mannen Vereen, opge richt onder den naam „Galvijn" met aan vankelijk 12 leden. Zierikzee. Woensdagavond kwam de Geref. Mannenverg. in jaarvergadering bijeen. Naar aanleiding van Luc. 17 12 19 sprak de voorzitter, dhr J. G. van Huite, een openingswoord, getiteld: Dank baarheid. Na de jaarverslagen van secretaris en penningmeester sprak dhr P. Verbeek over: „Het leven van Paulus" en na de pauze dhr A. v. d. Woestijne over: „Het Huwelijk". Op beide inleidingen volgde een leerzame bespreking. Ter afwisseling werden door leden van de Meisjesverg. eenige zangstukjes uitgevoerd. Verschil lende afgevaardigden brachten hun ge- lukwenschen over, waaronder van de zusterverg. van Brouwershaven en Mid delburg. Van de verg. van Goes en Krui- ningen waren schriftelijke felicitaties in gekomen. Na een kort slotwoord van den voorzit ter en het zingen van Psalm 56 5 en 6, werd deze vergadering door dhr J. Dirks met dankgebed gesloten. Autobus-concessies. Gedep. Staten van Zeeland hebben voldaan aan het verzoek van M. de Bart te Goes om intrekking, voor zoover betreft het ge deelte Ellewoutsdijk Hoedekenskerke (steiger), van de hem destijds verleende vergunning voor een autobusdienst van Ellewoutsdijk over Oudelande, Baarland, Hoedekenskerke (steiger) en 's Graven polder naar Goes, en omgekeerd (dage- lijksch met uitzondering van den Zon dag). Eveneens aan het verzoek van G. J. de Jager te Driewegen, om wijziging van de hem destijds verleende vergunning voor een dagelijkschen autobusdienst van Ove- zande over Kwadendamme en 's Graven polder naar Goes, en omgekeerd, in dien zin, dat voortaan van Ellewoutsdijk over Oudelande en Baarland in plaats van van Ovezande naar Kwadendamme zal wor den gereden. Naar aanleiding van het verzoek van G. J. de Jager te Driewegen om wijzi ging van de hem destijds verleende ver gunning voor een autobusdienst van El lewoutsdijk over Driewegen, Ovezande, Nisse en 'sHeer Ahtskerke naar Goes en omgekeerd (dagelijks met uitzondering van den Zondag in dien zin dat tus- schen Ovezande en Nisse v.v. facultatief over Kwadendamme wordt gereden, heb ben zij besloten: I. in hun besluit van 8 April 1932 sub In de „G i d s", het orgaan van het G.N.V. bespreekt Hofman de vraag of het niet mogelijk is dat de werkloozen in staat worden gesteld iets te doen waar door hun tijd niet doelloos voorbijgaat. Natuurlijk zou dit moeten gebeuren zon der dat er werk aan de markt onttrok ken werd. Deze gedachte is zeker wel waard dat er meer dan bijzondere aandacht aan ge schonken wordt. Dat er over gestu deerd wordt. Er wordt op dit gebied reeds een en ander gedaan, als: aanleg van sportter reinen, niet noodzakelijke wegen en wan delpaden enz. Maar als we zien de enorme sommen die voor steun uitgegeven worden dan zou er toch meer in dezen geest kunnen gebeuren. Er zijn bezwaren en niet geringe. Er moeten objecten zijn en het verkrijgen daarvan kost vaak veel geld. Er zou mis bruik van gemaakt kunnen worden. Er zou een pogen kunnen komen om normale werken in werkverschaffing uit te voe ren. Dat is alles waar. Maar aan de steun- verleening zonder meer zitten ook groote bezwaren. Evenals aan de z.g. centrale werkverschaffingen. En als er geen ver andering komt, dan gaan velen niet al leen financieel sterk achteruit, maar gaan ze ook moreel ten onder. De gedachte hier geopperd is daarom zeker waard om ernstig te worden be keken. OPMERKER. I, in plaats van: „van Ellewoutsdijk over Driewegen, Ovezande, Nisse en 's Heer Ahtskerke naar Goes en omgekeerd (da gelijks met uitzondering van den Zon dag)" te lezen: „van Ellewoutsdijk over Driewegen, Ovezande, Kwadendamme, Nisse en 's H. Ahtskerke naar Goes, en omgekeerd (da gelijks met uitzondering van den Zondag), met dien verstande, dat, wanneer zich geen reizigers voor Kwadendamme aan melden, met afwijking in zooverre van de evenhedoelde route op den heenweg van Ovezande rechtstreeks naar Nisse zal worden gereden"; II. inplaats van „Zandwegje (Ovezand- sche weg), Stelsche dijk, Krommezand- weg, Driewegen, Grindweg naar 's Gra venpolder, 's H, Abtskerksche zandweg te lezen: „Zandwegje (Ovezandsche weg), Stel schedijk; Stelschedijk, Nieuw-Vreelandschedijk Vreelandschedijk; Nieuw-Vreelandschedijk, Stelschedijk Stelschedijk, Kromme Zandweg, Drie weg, Grindweg naar 's Gravenpolder, 's H. Abtskerksche zandweg. Zeeuwse h-V laanderen naar Utrecht. Men schrijft uit Z. Vlaanderen aan de Msb.: Het ziet ernaar uit, dat de pogingen, reeds sedert een reeks van jaren aange wend, om in Zeeuwsch-Vlaanderen inte resse voor de Nederlandsche Jaarbeurs te wekken en meer in het bijzonder ook om industrieelen en handelaren in dat economisch zoo belangrijk deel van Ne derland ertoe te bewegen, hun artikelen te Utrecht voor het voetlicht te brengen, eindelijk met succes zullen worden be kroond. Men is er in geslaagd reeds een aantal vooraanstaande bedrijven vcor het denkbeeld van een collectieve vertegen woordiging te winnen. Het Jaarbeursbe- stuur heeft daarbij, dank zij een re- geeringssubsidie, voor een Z.-Vlaam- sche groep bijzondere faciliteiten toege zegd. Wij juichen deze pogingen ten zeerste toe. Moge Zeeuwsch-Vlaanderen de hand, welke thans door het Noorden wordt toe gestoken, grijpen en stevig vasthouden, daardoor toonend, dat het inderdaad ernst is met de begeerte tot nauwere sa menwerking met Nederland-boven-de- Schelde. Onder zijn werk dood gebleven. Vrijdag j.l. is een zekere de C., wonende te St. Laureijns, die onder de gemeente Eede landarbeid verrichtte, in een in de nabijheid van zijn werk lig gende sloot verdronken gevonden. De man leed aan toevallen en is vermoedelijk in zoo'n toestand te water geraakt en ver dronken. In vrijheid gesteld. Op last van den Officier van Justitie te Middel burg is in vrijheid gesteld zekere M., werkman te Wemeldinge, die eenigen tijd geleden werd aangehouden als verdacht van brandstichting. Schaken. Voor den Zeeuwschen Schaakbond en de Middel'burgsche Schaakvereeniging gaf de heer Hans Knoch Vrijdagavond te Middelburg een 'simultaanseance. De schaakmeester speelde tegen 32 spelers. Hij won 28 partijen, verloor er 2 en speelde er 2 remise. De speeltijd was 4 uur. ONWETTIGE ACTIE. Onder hei oog der Overheid. Wij lezen in het „Centrum: Wij moeten de Communistische Partij Holland sterk en groot maken, want zij is de partij van Lenin, riep eergisteren de feestredenaar partijgenoot Tërstal op de Amsterdamsche communistische ver gadering uit, die Lenins dood herdacht. .Wij vormen in Holland vervolgde hij

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2