ridJjÏÏTS mn E- P- Ea- Kerknieuws. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Rechtszaken Telegrammen. slag uit. Spr. merkt ep dat wij thans het 30ste vereenigingsjaar zijn ingetreden. Vooraf was reeds 20 jaar uitgezien naar schoolbouw, zoodat reeds een halve eeuw gewerkt is voor het Ghr. onderwijs al hier. Wel is hier het Eben Haëzer van toepassing. Spr. releveert de gehouden apenbare les, de viering van den Ko ninginnedag en de Prins Willem-herden king voor de schoolgaande kinderen. De penningmeester P. M. Keim deed rekening en verantwoording over gehou den beheer. De financiën gaven reden tot tevredenheid. De aftredende bestuursleden W. Bo- gaards en P. M. Keim werden herkozen. Dhr H. Slabbekoorn wilde niet meer in aanmerking komen gezien zijn leeftijd. De voorz. dankt dhr Slabbekoorn voor hetgeen hij voor de school is geweest. De naam van Slabbekoorn is nauw verbon den aan deze school. In de plaats van dhr Slabbekoorn werd als bestuurslid gekozen dhr G. v. d. Vliet. Dhr F. P.de Graaf, hoofd der school, wees in zijn jaarverslag op de trouw en ijtver van het personeel. Het leerlingen aantal bleef bestendigd, zoodat geen leer kracht ontslagen moest worden. Besloten werd een ouderavond te hou den; een voorloopig program werd vast gesteld.. Ds A. Scheele eindigde met dank gebed. Krabbendijke. Gisterenavond brachten ter gelegenheid van den öOsten verjaar dag van Dr Nieuwenhuijze de muziekge zelschappen van Krabbendijke en Waar de hem een serenade. Eerst werd een wandeling door het dorp gemaakt, Beide gezelschappen werdep 'onthaald Ieder ge zelschap werd een enveloppe met inhoud ter hand gesteld. Er was veel belangstel ling. Nieuw en St- Joosland, Dinsdagavond hield de vrijwillige brandweer in deze ge meente een oefening met de nieuwe motor- brandspuit, die onder leiding stond van commandant Poppe, terwijl de leiding over het materiaal (berustte bij den heer G. van der Linden. Er werd brand ver ondersteld bij den landbouwer J. Houter man, ongeveer 20 minuten loopen buiten de 'kom der gemeente. Om (kwart voor zeven werden de vrijwilligers door middel van de gemeentebode gewaarschuwd. Tus- schen de eerste waarschuwing en het watergeven der spuit verliepen slechts 22 minuten. Het was duidelijk te zien, dat hier door goede leiding eenerzijds en door een geest van samenwerking anderzijds, veel goeds bereikt was. De opvoerhoogte der straal bedroeg gemiddeld 17 meiter, wat voor de woningen in deze gemeente zeer voldoende is. Na afloop der oefening bracht wethou der de Goffau, namens den burgemeester, die afwezig was, dank voor de kranige prestatie, zoowel aan leiders als aan brandweerlieden. Door uitbreiding van bet slangenmateriaal, waarvoor reeds door het 'Golege van B. en W. medewerking is toegezegd, verwachtte 'hij nog belang rijke verbetering. Commandant Poppe dankte den wet houder voor de waardeerende woorden en wees op de prettige samenwerking der manschappen, die voor de toekomst veel goeds belooft. Grjjpskerke. (Dinsdagavond hield het varkensfonds „Helpt Elkander" zijn jaar vergadering onder voorzitterschap van dhr A. Qarisse. Uit het jaarverslag Meek, dat het ledental omstreeks 100 is, terwijl de kas sloot met een batig saldo van f 772.96. Als (bestuursleden worden herkozen dhr A. Glarisse en J. Dekker. Als commissaris dhr J. Vlieger. Dhr A. Koets werd als bode herbenoemd. 0.- en W.-Souburg. Maandagmiddag vergaderde de afd. Souburg van den Ghr. Boeren- en Tuindersbond in „Reho- both". De voorz. dhr B. Kioole opende met ge bed deze vergadering, sprak vervolgens een woord van welkom tot de niet talrijk opgekomenen en gaf daarna het woord aan den heer P. J. Kolijh uit Gouda. Deze spreker had tot onderwerp geko zen: „Het verleden, het nu en wat komt straks?" Hij vond hierbij gelegenheid om te wijzen op: 1. De zekere welvaart welke het verleden ons bracht; 2. hoe thans deze welvaart door verschillende facto ren wordt teniet gedaan; 3. de gevaren welke zeer waarschijnlijk in de naaste toekomst dreigen. Verder werd aangetoond het princi pieel verschil tusschen Ghr. en neutraal georganiseerd zijln. Bij de daarna volgen de bespreking werden verschillende vra gen naar genoegen beantwoord. Na een slotwoord van den voorzitter eindigde de heer Kolijn met dankzegging. St Laurens. Maandagavond vergaderde de Burgerwacht. In zijn openingswoord wees de voorzitter, de heer Boon op da noodzakelijkheid van deze instelling en wekte alle leden op tot trouw aan het doel, waarvoor ze is ingesteld. Uit het jaarverslag van den penning meester bleek, dat het ledental met vijf is gestegen en thans 46 bedraagt en dat een saldo van f 32,18 aanwezig is. Tot leden van het bestuur werden herkozen de hee- ren L. Davidse en J. W. Davidse. De hoogste schutters zoowel voor scherp- als voor margaschieten waren over 1932 P. Hoefkens en Joh. Mariniseen. Daarna hield burgemeester Van 't Hof! een toespraak en reikte de diploma's uit, vutós en diploma G aan J. J. de Muynck, fv 9!,01"80 611 J- Willebóordse, waarna M wuMm™ gj. Met algemeens stemmen ward besloten t« trachten voor aanschaffing v»a wn K S 0-geweer de benoodigde gelden te verkrijgen door het plaatsen van een 40- tal rentelooze aandeelen van f 2.50. Een aantal aandeelen werd door de aanwezige len onmiddellijk genomen. Colijnsplaat. Maandagavond vergader de alhier de Geref. Oudervereeniging, on der voorzitterschap van dhr M. J. Con tant. Verslagen werden uitgebracht door secretaris en penningmeester. In de plaats van dhr M. J. Contant en dhr Anth. "Verburg werden als bestuurs lid gekozen de heeren G. van Gilst en A. van Gilst Jaspz., resp. tot voorz. en be stuurslid. Door dhr Jan van Gilst werd een re feraat geleverd over „De roeping der ouders". De vergadering werd door dhr A. van Gilst Jnz. met dankgebed gesloten. Tholen. Door dhr H. Baay alhier is, behoudens goedkeuring van den Gemeen teraad, onderhands van dhr I. Willemse te Ierseke aangekocht de groote oester- loods met bijbehoorende put, gelegen aan de haven alhier. Naar wij vernemen be staat bet plan bij dhr Baar, zijn mossel- bedrijf uit te breiden en daarnaast zich toe te leggen op 'het kweeken van oesters. Zaamslagi. De Raad dezer gemeente ver gaderde Maandagmiddag voltallig. De voorzitter sprak de gebruikelijke wensóhen uit voor 1934. Dhr Bakker dankte namens den raad voor de gespro ken zegenwenschen. Ingekomen is: Koninklijke goedkeuring op het besluit van den Raad van 16 Oct. 1933 tot heffing van 80 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de ge bouwde eigendommen en van 20 opcenten op de hoofdsom der grondbelasting op de ongebouwde eigendommen. De Minister van Sociale Zaken heeft bericht, dat door bet Rijk geen subsidie wordt gegeven in de kosten van brand stof f ent oeslag aan kastrekkers. De motie van de gemeente Clinge be treffende de verbinding van Oostelijk Z. Vlaanderen met overig Nederland wordt voor kennisgeving aangenomen. De gemeente-architect heeft een rap port ingezonden, houdende een voorloo- pige berekening met omschrijving van rioleering op het gehucht Othène. Aangezien de gemeentefinancien deze uitgaven, die geraamd worden op f 1700 niet gedoogen, deelen B. en W. mede, dat zij geen vrijheid kunnen vinden om tot uit voering van die werken over te gaan. Dhr Maas pleit voor uitvoering van die werken en vindt de raming f 200 te hoog. Voor f 500 arbeid is er geraamd. Hij zou gaarne zien, dat dit geld kon worden verdiend door de werkloozen. Verschillende leden merken op, dat er slechts een derde gedeelte aan werkloon in zit en stellen de vraag, of het noodza kelijk is, dat het werk wordt uitgevoerd. De voorzitter antwooordt, dat B. en W. de noodzakelijkheid er niet van inzien. Ook de kom is maar voor een derde ge deelte gerioleerd. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Ingekomen was ook een verzoek van de Zaamslagsche besturenbond om een Kerstgave. Breedvoerig werd hierover ge sproken. Dhr Buijze zou kolen willen ver strekken indien er geen Kerstgave wordt gegeven. Dhr Koopman zou gaarne gezien hebben, dat de landarbeidersbonden den minister eens gewezen hadden op de on gunstige positie der landarbeiders inzake de kolenbons. Dhr Maas zou een adres aan de regeering willen richten om meer suikerbieten te verbouwen, om de erwten met den vlegel te laten dorschen en het vlas te laten boken en ook de vlasteelt uit te breiden. Dö voorzitter deelt mede, dat bij B. en W. een schrijven is ingekomen van de Kamer van Koophandel te Terneuzen, be treffende de suikerbietenteelt enz. en dat door hen daaraan adbaesie is betuigd^ zoodat bet overbodig is om een adres aan de regeering te richten. Verder deelt hij mede, dat er met Kerstdag reeds f 1000 boven de f 10.000, die toegekend waren voor werkloozensteun, was uitgegeven en dat B. en W. geen vrijmoedigheid hebben gehad om nog f 500 uit de gemeentekas te nemen voor een Kerstgave. De steun trekkers mogen volgens ben in geen gun stiger positie komen dan de werkende ar beiders, die tengevolge van de Kerstdagen minder hebben gewerkt. Het verzoek werd daarna afgewezen. Ged. Staten hebben ongegrond verklaard de beroepen van W. A. van Ham, J. J. de Jonge, P. Witte en J. Zegers tegen de besluiten van den Raad van 30 Januari 1931, waarbij aan adressanten een ver goeding volgens art. 13 der L. O.-wet 1920 is verleend van f 20 per kind en per jaar. Dhr D. Dees vindt het diep treurig, dat men op zulk een besluit 3 jaren moet wachten. Vastgesteld worden de voorschotten op de gemeentelijke vergoeding overeenkom stig art. 101 der L. O.-wet 1920. Overeen komstig het voorstel van B. en W. wordt toegekend aan de vereeniging tot bevor dering van Geref. Lager Onderwijs voor haar school te Reuzenhoek f 1000, voor die te Othène f 800 en voor die op het dorp f 1000. Aan de vereen, tot bevorde ring van Christelijk Volksonderwijs f 1200 B. en W. worden gemachtigd in den loop van het jaar een maximum-bedrag van f 10.000 aan kasgeld op te nemen tegen een rente van ten hoogste 5 pet., welk bedrag uiterlijk 31 Deo. moet wor den afgelost. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. om in hooger beroep te gaan tegen het besluit van Ged. Staten tot opheffing dar openbare lagere school te Othène. Eveneens wordt op voorstel van B. en W. besloten, om een geldleening aan te gaan t«r bestrijding van de (koeten van uitbreiding van het gemeentelijk eleetrisch net. Naar aanleiding van een vraag door dhr Haak zegt de voorzitter toe, namens den Raad een verzoek te zullen richten tot den betrokken minister om ook bussen vleesOh beschikbaar te stellen voor be paalde werkende landarbeiders. Dhr Maas bespreekt den toestand bij den agent der arbeidsbeurs des morgens tijdens het stempelen. Hij vindt dien on houdbaar. De voorzitter zegt, dat B. en W. verandering hopen aan te brengen. Dhr Buijze vraagt of bet crisiscomité nog bestaat en wanneer bet nog bestaat, of het dan niet wat kan doen voor be hoeftige gezinnen. De voorz. deelt mede, dat er een verzoek zal worden gericht aan den Raad of deze weer geld beschik baar wil stellen. Op voorstel van dhr Haak worden B. en W. gemachtigd om een bedrag van ten hoogste f 226 beschik baar te stellen. Naar aanleiding van de mededeeling, dat er met subsidie van rijk en gemeente draineerbuizen zullen worden gelegd, vraagt dhr Hamelink, of zich daar al landbouwers voor hebben aangemeld. Het blijkt, dat nog niemand is verschenen. Dhr Koopman verzoekt medewerking van B. en W. inzake subsidieaanvragen van het comité voor werkloozenzorg voor ontwikkeling en ontspanning der werk loozen. Daarna sluiting. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Amsterdam, P. Visser te Warnsveld. Te De Gocksdorp (Texel), J Papineau Salm, cand. te Amsterdam. Geref. Kerken. Tweetal te Schoonrewoerd, 0. van Noort, cand. te Westbroek en A. v. d. Ziel, cand. te Nijmegen. Beroepen te Schoonrewoerd, 0. van Noort cand. te Westbroek. Chr. Geref. Kerk. Tweetal te 's Gravenzande, N. de Jong te Rijnsiburg en G. Smit te Nieuwpoort. Middelburg. Ds D. Bremmer, beroepen predikant bij de Geref. Kerk, alhier, hoopt, na bevestiging op Zondag 18 Maart 1934, zijn intrede te doen op Maandag 19 Maart, 's avonds 8 uur in de Noorderkerk. Diefstal bij de Bossche Middenstandsbank. De politie te Den Bosch heeft gisteren bericht ontvan gen dat te Weenen door de recherche is gearresteerd de 23-jarige voortvluchtige L. v. d. V., die op 22 Dec. j.l. bij de Mid denstandsbank te Den Bosch een bedrag van ongeveer drie duizend gulden heeft gestolen en sedertdien voortvluchtig was. De Nederlandsche politie heeft zijn uit levering verzocht. De mazelen te Ale m. In het Groot Ziekengasthuis te 's Hertogen bosch is weder een der mazelen-patiën- tjes uit Alem overleden. Dat is het vierde sterfgeval in één gezin. Te Alem kwamen zes nieuwe gevallen voor. Taxi te water gereden. De chauffeur verdronken. Gisteravond wilde te Leeuwarden een taxi kamende uit de Rankeslaan de rich ting inslaan van het Zuiderplein. Door tot nu toe onopgehelderde oorzaak reed de auto in de Stadsgracht en verdween tot ontsteltenis der omstanders geheel onder water. Van alle kanten schoot hulp toe. Men begon met de bovenkap open te» snijden en het glas der portieren in te trappen. Toen dit na veel moeite gelukt was wilde men den chauffeur, die alleen in den wagen bleek te zitten er door trek ken, doch dit mislukte. Eerst na een half uur heeft men het slachtoffer boven wa ter kunnen krijgen. Direct werd kunst matige ademhaling toegepast, doch de in middels gearriveerde politiedokter kon slechts den dood constateeren. Het slacht offer is de ongeveer 30-jarige Kas- persma, vader van twee kinderen. Inbraak in een kerk. Te Hoogeveen is ingebroken in de nieuwe Hervormde Kerk. Medegenomen zijln de opbrengst van de armen- en kerkcollecte van j.l. Zondag, welk bedrag geschat wordt op circa 60 gulden. De politie heeft de zaak in onderzoek. Een frisch heer. De leider van een vóór-Fammersch landgoed is in „Schutzhaft" genomen. Op de bezitting heerschten schandalige toestanden. De landarbeiders moesten voor een deel met z'n tweeën in één bed slapen en ook met z'n tweeën één handdoek voor lief nemen. Hun portie margarine werd hun in ge bruikte enveloppen verstrekt. Toen de arbeiders klachten indienden bij het Duitsche Landarbeiterverband, werd een aantal hunner wegens onrust stoken ontslagen. Moeder verbiedt haar zoon te dienen. Evenals het vorig jaar te Amsterdam door Mevr. Smit—Schuckink- Kool is geschied, heeft thans te Rotter dam mevr. W. van Woezig—van Gelde ren aan den Burgemeester kennis ervan gegeven, dat zij van haar ouderlijk gezag gebruik zal maken en haar minderjarigen zoon zal verbieden zich voor den mili tairen dienst aan te geven. De grootscheepsche oplieh- tingsaffaire. Een grootscheepsche oplichtingsaffaire is, zooals wij gisteren reeds meldden, door de Centrale Recher- che te Amsterdam ontdekt, en beëindigd door de arrestatie van den zaakwaar nemer J. C. Oelschl&ger. Door middel van een groot aantal valsche papieren was deze man ruim f 62.000 machtig gewor den van een 62-jarigen koopman in ruste te Amsterdam. Deze laatste was sedert eenige jaren in een scheidingsproces met zijn vrouw gewikkeld. De afwikkeling van de zaak had hij toevertrouwd aan den zaakwaar nemer O. Deze vond blijkbaar dat zijn cliënt hem niet voldoende betaalde, en om hierin te voorzien maakte hij een groot aantal papieren na, zooals beschikkingen en arresten van het Hof benevens deur- waardersexploiten. Deze laatste onderteekende hij met den naam van den bekenden deurwaarder Joh. M. v. Twuyvel. In deze exploiten stonden groote bedragen genoemd, welke de koopman zou moeten betalen om de scheiding tot een goed einde te brengen. Hij betaalde steeds in goed vertrouwen aan den zaakwaarnemer uit, zonder eeni ge achterdocht te koesteren. De scheiding is echter thans nog steeds niet uitgesproken. Tenslotte was het bedrag, dat de koop man aan O. had betaald, opgeloopen tot f 62.000 en nog steeds ging deze voort zijn melkkoe uit te melken. Eindelijk kwam de familie van den koopman achter het geval en enkele leden hiervan kregen al spoedig achterdocht toen zij de papieren zagen. Zij togen naar de Centrale Recherche. De handteekeningen onder de exploiten bleken zeer weinig op die van den deur waarder te gelijken en ook de andere pa pieren waren voor het meerendeel valsch. De zaakwaarnemer is gearresteerd. Hij legde een volledige bekentenis af en zal ter beschikking van de Justitie worden gesteld. De „Christian Mathie- sen" vlotgesleept. Tegen den avond zijn sleepbooten er in geslaagd het op de Eierlandsche Gronden gestrande Zweedsche stoomschip „Christian Ma- thiesen" vlot te sleepen. Het schip had zoo goed als geen averij opgeloopen. Een man van de sleepboot Drenthe is bij de pogingen om het schip los te sleepen overboord geslagen. Men heeft den man echter weten te redden. Felle brand te Hille- gersberg. Gisteravond is te Hïllegers- berg het café-restaurant Het Wapen van Holland, ook bekend als het Café van Freeriks, aan de Dorpstraat, in brand geraakt. Het gebouw is ruim twee eeuwen oud. Hfet vuur werd met twaalf stralen be streden. Het gebeele gebouw brandde ech ter zoo goed als af. Alleen in het café bleef nog iets gespaard, alsmede de ke gelbaan, die aan den wintertuin grenst Hst naast het pand staande woonhuis kreeg veel waterschade en moest geheel worden ontruimd. Het huis is echter be houden gebleven, evenals de schuur, die aan de andere zijde van het gebouw grenst. HJet tram-, bus- en autoverkeer onder vond groote vertraging. Suikerfabriek verbrand. De groote suikerfabriek te Gonstanza, aan de Zwarte Zee, is door brand zoo goed als geheel vernield. Alle pogingen van de brandweer om het vuur te blusschen wa ren vergeefsch. Groote voorraden suiker werden een prooi der vlammen. Men- schenlevens zijn niet te betreuren. Aan gezien de politie vermoedt, dat de brand door brandstichting is ontstaan, zijn de directeur en eenige hooggeplaatste leden van het personeel gearresteerd. Urk heeft opnieuw last van het ijs. Tengevolge van de op nieuw ingevallen vorst is het IJselmeer om Urk geheel bedekt met een ijslaag van bijna 4 c.M., waarboven de resten van het oude ijls uitsteken. De scheepvaart on dervindt hiervan reeds veel hinder. Hoe men koeien laaf reizen. Men schrijft uit D'oetinchem aan het „Hhld.": „Terwijl rijk en gemeenten op alle mo gelijke wijze moeten bezuinigen, gaat een rijkscrisisbureau, n.l. de Rundveecentrale door met het op meer dan ergerlijke wijze verspillen van geld. Het is ons n.l. weer gebleken, dat van de op de markt te D'oe tinchem door de centrale overgenomen runderen geen enkel exemplaar in het abattoir te Doetinchem is geslacht maar deze zijn verzonden naar verschillende plaatsen in ons land, meest op zeer ver ren afstand. De voor de regeering in Doe tinchem geslachte runderen kwamen uit Assen, Roermond en Zeeuwsoh- Vlaanderen. Het is ons gebleken, dat de centrale dit systeem huldigt, omdat bij het blijven der dieren ter plaatse van aankoop fraude door ruiling gevreesd wordt. Het wil ons voorkomen, dat fraude even afdoende en zeker voordeeliger kan worden voorko men door de aangekochte dieren evenals voor den accijns van een loodje te voor zien." Rechtbank te Middelburg. Uitspraak van 24 Januari 1934. Oplichting: G. V. te Goes f 25 of 10 d. Veroorzaken van brand door schuld: J. G., 44 jaari loondorscher te St Laurens. Vrijspraak. Overtr. Crisis Zuivelv. „i: B. B., 50 jaar, melkveehouder te Souburg. Bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep, met uitzondering van de straf, f 1 of 1 d. h. met verbeurdverklaring van de boter. Overtr. Motor- en Rijwielwet: J. v. D., 25 jaar, chauffeur te Wemeldinge. Beves tiging van het vonnis, waarvan hooger beroep f 25 of 25 d. Overtr. Motor- en Rijwielwet: U. D., 31 jaar, koopman te Vlissingen. Vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep. Vrijspraak. Bij arrest van den Hoogen Raad der Nederlanden van 22 Januari j.l. ia verworpen het cassatieberoep, ingesteld door: le. "W. v. D., molenaar, wonende te Nieuwerkerk, tegen het vonnis van de Rechtbank te Middelburg, van 24 Nov. 1933, waarbij hij. met vernietiging van het vonnis van den Kantonrechter te Zie- rikzee van 6 September 1933, wegens overtreding van een der krachtens de Tarwewet 1931 vastgestelde voorschriften (art. 3 en 4 Tarwebesluit 1931) werd ver oordeeld tot twee geldboeten van f 25 of 2 maal 10 d. 2e. L. J. D., molenaar te Nieuwerkerk, tegen het vonnis van de rechtbank te Mid delburg van 24 November 1933, waarbij bij, met vernietiging van bet vonnis van den Kantonrechter te Zierikzee van 6 September 1933, wegens overtreding van een der krachtens de Tarwewet 1931 vast gestelde voorschriften (art. 4 Tarwebesluit 1931) tweemaal gepleegd, werd veroor deeld tot twee geldboeten van f 60 of 2 maal 10 d. 3e. J. M. de V., molenaar, wonende te Oosterland, tegen het vonnis van de recht bank te Middelburg van 24 November '33, waarbij hij, met vernietiging van het von nis van den Kantonrechter te Zierikzee van 13 Sept. 1933, wegens overtreding van een der krachtens de Tarwewet 1931 vastgestelde voorschriften (art. 3 Tarwe besluit 1931) werd veroordeeld tot tweo geldboeten van f 25 of 2 maal 10 d. Het ontgroeningssohan- daal te Utrecht. Voor de Utrecht- sche Rechtbank diende gisteren de zaak tegen een drietal studenten, v. L., baron van H., en G. die terecht stonden we gens het toebrengen van zwaar lichame lijk letsel door schuld van jhr S. Zooals men zich zal herinneren was een groen, die op bevel van eenige stu denten langs een ladder naar boven moest klimmen naar het dak van een huis aan de Kromme Nieuwegracht te Utrecht bij het naar beneden klimmen gevallen, doordat de ladder brak. Hijzelf en de verdachte G. bevonden zich op de ladder, tengevolge waarvan de twee jon gelui naar beneden vielen en een hersen schudding bekwamen.1 Als getuigen werden gehoord een echt paar, dat in een tuin, grenzend aan die, waarin 't voorval plaats vond, had staan kijken en een meisje, dat van een aan grenzend huis uit, de zaak had zien af spelen. Deze getuigen stemden in zooverre overeen, dat jhr. S. hevig had tegenge stribbeld en duidelijk teekenen van angst had gegeven, voor hij de ladder opging. Reeds bij het naar boven gaan was aan de ladder geschud, zoodat deze zwiepend op en neer was gegaan. Toen de beide studenten boven waren, was de ladder iets schuiner gezet; volgens het echtpaar, toen G. ook boven was, vol gens het meisje, toen G. nog op de ladder stond. Deze laatste zou van boven geroepen hebben: „Staat hij zoo schuin genoeg om hem naar beneden te 1„Ben ik zoo hoog genoeg om hem naar beneden te 1;...?" De Officier vroeg vrijspraak, daar van grove onvoorzichtigheid niets was geble ken. De Haelensohe moordzaak. Vijftien jaar gevangenisstraf is tegen Vail Roy, den verdachte in de Haelen- sche strafzaak, geëischt. Met de drie ja ren, die het O.M. tegen hem vroeg we gens den fietsendiefstal, die aan den moord vooraf zou zijn gegaan, is in het geheel dus tegen hem achttien jaar ge vangenisstraf geëischt. DE STRAF VAN DE V.A.R.A. De vrijgekomen zendtijd wordt niet verdeeld. DEN HAAG. In aansluiting aan het bericht van gisteren, dat de Minister van Bmnenlandsche Zaiken een 'besluit had ge nomen inzake de verdeeling van den zend tijd, welke op Zaterdag 27 dezer door de uitsluiting van de V. A. R. A. is vrijge komen, kan thans worden gemeld, dat aan de belanghebbende Omroepvereeni- gingen de volgende beschikking is mee gedeeld. 'De Minister van Binnenlandsche Zaken, Overwegende, dat uit het schrijven van den Radioraad van 24 Januari 1934 als mede uit een telegram van de 'besturen van de A.V.R.O. en de N.C.R.V. blijkt, d'at 'genoemde omroepvereenigingen, 'die Zaterdag 27 Januari, overeenkomstig de geldende zendtijdverdeeling niet met het doen van uitzendingen zijn belast, uit sportieve overwegingen niet voor de ver deeling van den zendtijd in aanmerking wenschen te komen, die vrij gekomen ia, doordat aan de V.A.R.A de bevoegdheid tot het doen van uitzendingen op 27 Ja nuari is ontnomen; Overwegende dat op dezen grond ge noemde Omroepvereenigingen niet op toekenning van den zendtijd prijs stellen en geen aanleiding bestaat tot toepassing

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3