s. euws. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Finantiëeie Berichten Radio-Nieuws. Sedert het ie werking treden van het (buigen. Met zinken bakken gaat dit go- makkelijk genoeg sn bij houten voerbak ken slaat men er gewoon een latje boven op, dat naar binnen oversteekt. Men moet er ook voor zorgen, dat alle kippen vol doende voederruimte hebben en rekenen op ongeveer 23 c.M. voerbak per kip. Is er te weinig ruimte, dan ontstaan er vaak vechtpartijen en worden de schuch terste kippen van den bak afgebeten. 4 j. jd gewoon geen standige maat- hoe meer de hoe meer ze ere beweging aek te Velzen. N.S.B.'era had in een verga lt woord voer- erklaarde toen ran de idealen tg van concen- eke tegenstan- iloten. ;wam de open de wensch ie geen ver den gehouden, ala de N.S.B. eenvoudig ter- rdt het zuiver m deze bewe- IPMERKER. m hem daarin mthouden van weigerachtigea noch van Mr rijzinnige pera, t openbare on- nemen aan Protesten tsch- ben recht op aa die van on- neel onderwijs, dienen. Regeering om in vrijheid van achten wij uit n ons Ghriste- jeduchten klap sering op een rachten aan de itoefende. daartegen, op ig, verzet, ver- I. Lapland. In wordt veel last en, die talrijke roners van het nd helbiben be nomen, om de Ut is niet vol- thans aan de ïlp ia gevraagd, iltmeer zijin tal- ivolven gedood, kitooht maakte, ,3 wolven. Daiar hij veel moeite, dieren te ont- -Mij. ging en durven r ij d e n. Een meldt „De Be- in Engeland e verzak erings- nten te trekken, ig in termijnen gegaan. Daar- ;igduizend auto- ardeloos gewor- ig in Engeland: rijn wagen rijdt kerd zijn tegen reroorzaakt. Bij en boete opge- selifa meer, af ge in het rijbewijs, jalingen durven firxna nu niet nd aultomobilis- ius bun wagen ij hebben echter in aanbiedingen ielooze polissen ijbetaling. Maar [aan. Het is zoo jerdere verzeken c9 tennijnberta- an, failliet veor- siswet. inister van eco- Voorzitter der aededeeling ge- van Koninklijke toepassing van dbouwcrisiswet. een toelichting ordt het volgen- nsvleesch wordt ie ingesteld, ge- krachtens het 2. te aan regeling Teneinde daar- aald, dat het in .ndelen van var aan crisis-or- tiseerden, waar- larden hiervoor de practijk be- heffing bij de k behouden. Crisis-aardappelbesluit 1933 I, had de practijk uitgewezen, dat het vrije vervoer van hoeveelheden aardappelen van ten hoogste 10 k.g. tot omvangrijke ontdui king van da heffing op aardappelen had geleid. De wijzigingen nu hebben ten doel dit en nog enkele andere bezwaren tegen de bestaande regeling op te heffen. Het is noodzakelijk, een bijzondere re geling voor den uitvoer van pootaardap- pelen te treffen, teneinde prijsregelend te kunnen optreden. De toenemende smokkelhandel aan de grens heeft het noodzakelijk gemaakt krachtige maatregelen daartegen te tref fen. Een van deze maatregelen is het cri- sis-vervoerbesluit 1933, waarbij het ge durende den nacht vervoeren van crisis- producten binnen de gemeente Baarle- Nassau en andere daarin genoemde aan te wijeen deelen van het Rijk alleen wordt toegestaan, indien dit geschiedt per spoortrein of per vaartuig, hetwelk onder douaneverband valt. Daarnaast wordt het vervoer van de hierboven bedoelde crisisproducten over dag in de eveneens reeds vermelde deelen des Rijks alleen toegestaan, indien dit gedekt wordt door een vervoerdocument. Eveneens wordt het in voorraad hebben van crisisproducten, in grootere hoeveel heden dan zullen worden vastgesteld, eveneens aan bepaalde voorwaarden, als het hebben van registers en andere pa pieren gebonden. INDUSTRIALISATIE VAN CHINA. De schrijver van de „Indische Mail" in „De Nieuwe Eeuw" wijst op het opko- men van China als producent: De zeer sterke en buitengewoon welva rende Chineezen-kolonies buiten Ghina, vooral die in de Maleisohe Staten en in ons Indië, werken in verschillend opzicht mee cm de economische wedergeboorte van Ghina mogelijk te makenSamenge bracht in bet Oei Tiong Ham Concern, zoekt dit kapitaal vooral nu het in Indië zoo slecht rendabel te maken la beleggingen in Chineesche handelsonder nemingelf en industrieën. Ghina heeft meer grondstoffen dan Ja pan, nog weer veel goedkooper werkkrach ten maar is nog gebrekkig geoutilleerd, heeft geen geld om dit in orde te maken en natuurlijk geen afzet. Het was tijdens de jaarbeurs te Soe- rabaya zeer duidelijk te zien, wat de Chi nees op het gebied der moderne industrie kan presteeren. De Chineesche expositie is voor velen zeker een openbaring ge weest. Zeep, tandpasta, emaillewaren, vul penhouders, neonlichten, hoeden, rubber- schoenen, lucifers, verchroomde ventila toren en nog honderd andere producten, die tot voor kort alleen door het Westen werden geleverd of door Japan wor den op het oogenblik door China, dank zij de hulp en de bemiddeling van de „oversea Chinese", gemaakt en op de In dische markt geworpen. In China zelf hebben natuurlijk tal van in Amerika en Europa afgestudeerden de leiding der nieuwe fabrieken... Zoo bestrijden Japan en Ghina elkaar niet alleen met de wapens, den boycot en andere machtsmiddelen, maar ook in een directen strijd tusschen de fabrieken en de handelaren van beide partijen op de vreemde markten. Op de industrialisatie van Japan schijnt die van China te zullen volgen. Tot welk conflict dit in den Orient moet leiden, laat zich slechts vermoeden evenmin als iemand zal kunnen be vroeden wat de uiteindelijke gevolgen van de industrialisatie van den Orient voor het Westen zullen zijn. Politierechter fa Middelburg. Zitting van Dinsdag 23 Januari 1934. De volgende zaken werden behandeld: W. M., 68 jaar, landbouwer te 'e-Heer Abtekerke, wegens diefstal van een ijze ren hek, toebehoorende aan Jacobus de Vos te 'e-Heer Abtekerke in 1930—1933. Eisch en uitspraak: vrijspraak. J. van 't "W., 19 jaar, arbeider te Hoe- dekenskerke, wegens diefstal van twee rijksdaalders, toebehoorende aan L. Grim- minck, te Goes op 28 November 1933. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 d. A. B., 25 jaar, bakkersknecht te Dom burg, wegers verzet tegen den agent van politie van der Heijden te Vlissingen, toen deze in uniform gekleed surveilleerde, en redelijkerwijs mocht vermoeden, dat de verdachte zich aan huisvredebreuk had schuldig gemaakt, en wegens mishande ling van dien ambtenaar, te Vlissingen op 10 December 1933. Eisch: 14 d. gev. straf; uitspraak: f 25 of 10 d. M. "W. v. d. S., 22 jaar, timmerman te Goes, wegens mishandeling van H. P. Ruissaard te Goes op 27 November 1933. i 8 2 d,i uitspraak f 8 of 2 d. KI. P., echtgenoota van J. v. d. P., 60 jaar, caféhoudater te 's-Heerenhoek, wegens diefstal van een paar bruine do- meshandsohoenen, toebehoorende es" F. Cosijn te Middelburg op B0 November 1033. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 d. C. J. T., 57 jaar, schipper; E. W. H. f., 23 jaar, schippersknecht; N. T., 28 jaar, schippersknecht en B. W. T., 80 jaar schippersknecht, te Numanadorp, wegens mishandeling te zamen en in vereeniging van Florent deRoeck, te Hanaweert op 28 j 18611 80 uitspraak: leder f ïo of io a D. A. M. H., huisvrouw van C. V., 28 jaar, zonder beroep te Koewacht, wegens beleediging van Magdalen a Frankevijlle te Sint Jansteen op 4 November 1933. Eiseh «n uitspraak: f IQ of 6 d. S. ds B, huisvrouw Ph. d« G, 39 jaar, undo» beroep la Sm van Gent, wagens beleediging van V. J. M. Mobach te Sas van Gent op 7 December 1933, id. van Th. de Goninck, id. van L. A. Slock. Eisch: f 30 of 10 d.; uitspraak: f 15 of 5 d. G. D., 57 jaar, koopman te Axel, we gens beschadiging van een jas, toebehoo rende aan F. den Doelder, door aan de revers te trekken, waardoor het kleeding- stuk scheurde. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 dagen. P. F. de S., 21 jaar, landbouwerskn. te Biervliet, wegens diefstal van een rood achterlicht van een rijwiel, toebehoorende aan W. J. Bonte te Sint Marguerite (B.) op 26 Nov. 1933. Eisch en uitspraak: f 15 of 10 dagen. Ra A. de W., huisvrouw van P. P., 33 jaar, zonder beroep te St Jansteen, we gens beleediging van Julia Lauwere ijs te Hulsit. Eisch en uitspraak: f 10 of 5 d. Hooger beroep. Door W. F. v. C., 22 jaar, arbeider te Retrancbement ia hooger beroep aangeteekend tegen een vonnis van den Kantonrechter te Oost- burg, waarbij hij wegens wederrechtelijk op den openbaren weg een ander in zijn vrijheid belemmeren, is veroordeeld tot f 25 of 10 d. De diaconie bestolen. In hooger beroep heeft voor het Gerechts hof te Den Haag terecht gestaan de 42- jarige tuinder W. v. d. B. te Rotterdam, die door de rechtbank aldaar wegens ver duistering van een bedrag van ongeveer f 12000 ten nadeele van de Ned. Herv. Diaconie te Kralingen is veroordeeld tot een jaar gevangenisstraf, waarvan vier maanden onvoorwaardelijk. Verdachte bekende. De advocaat-generaal betoogde, dat de zen verdachte geen voorwaardelijke straf toekomt en hij tot een jaar gevangenis straf dient te worden veroordeeld. Mits dien verzocht hij vernietiging van het vonnis der rechtbank en tot veroordeeling van den verdachte tot een jaar onvoor waardelijk. Arrest 5 Februari. De ziekte van Weil als een ongeval beschouwd. De Centrale Raad van Beroep heeft een ge val van de ziekte van Weil aangemerkt als een ongeval in den zin der Ongeval lenwet 1921 zulks in overeenstemming met de opvatting van het bestuur der Rijksverzekeringsbank. Het betrof hier een arbeider aan de Gemeentereiniging te 's Hertogenbosch, die belast was met bet schoonhouden van het riviertje de Dieze, waartoe hij in een aak met schop en riek het vuil en afval van de kanten en uit het water, dat zeer verontreinigd is en waarin zich zeer veel ratten ophouden, moest halen en in de boot werpen. Bij deze werkzaamheden stond bij met zijn klompen of met booge schoenen aan tusschen bet natte vuil in de boot, terwijl bij het in de boot nemen van bet vuil en bij het voortboomen van bet vaartuig ook zijn handen voortdurend met het water in aanraking kwamen. Op zekeren dag werd de man onder zijn arbeid ziek; de ontboden geneesheer oonstateerde de ziekte van Weil en na enkele weken overleed hij daaraan. Het bestuur der Rijksverzekeringsbank wien bet geval ter kennis werd gebracht, achtte bier sprake van een ongeval in den zin der Ongevallenwet 1921 en ken de derhalve sphadeloosstelling toe. Met deze beslissing kon de Centrale Werkge vers Risicobank als risicodraagster zich niet vereenigen. Naar haar meening stond het geenszins vast, dat de hierbe- doelde arbeider met de ziekte van Weil is besmet geworden in verband met zijb werkzaamhedden in dienst der gemeente, doch al zou zulks wel bet geval zijn, dan nog zou in deze geen recht op schadeloos stelling bestaan, omdat die ziekte niet is veroorzaakt door een „ongeval" in den zin van art. 1, eerste öt tweede lid, der Ongevallenwet 1921 en niet is een der beroepsziekten, welke voor de toepassing dier wet met ongevallen wordt gelijkge steld. Nadat evenwel de Raad v. Beroep te 's Hertogenbosch de beslissing had be vestigd, heeft de Gentr. Raad van Beroep in hooger beroep zich eveneens daarmede vereenigd. Het Straperlo-spel. De Haagscha Rechtbank zal op Dinsdag 6 Februari de kwestie van het Straperlo- spel behandelen, waarbij zal moeten wor den uitgemaakt, of dit spel al dan niet als hazard-spel moet worden beschouwd. Zooals men weet is het Straperlo-spel het vorig jaar gedurende het seizoen te Scheveningen met toestemming van den EDaagschen burgemeester in het Kurhaus geëxploiteerd. Door het O.M. zijb thans ongeveer 20 getuigen gedagvaard. KINDERTOESLAGEN. Van lieverlede, zegt onze R o 11 e rd a m- mer, dringt zich ten aanzien van de loonpolitiek een belangrijke vraag naar voren, welke te eeniger tijd beantwoor ding zal eischen. Hoe men principieel ook over het stel sel der kindertoeslagen denkt ter lin kerzijde gaan meer stemmen op ten voor- deele van dit instituut en ter rechterzijde is ook verschil van meening onder de huidige omstandigheden schijnt men er moeilijk buiten te kunnen. De loons verlagingen zouden de kinderrijke gezin nen al te zeer treffen. Het zou ons dan ook niet verwonderen, wanneer binnenkort het verlangen der commissie, welke onder voorzitterschap van Mr Romme rapport uitbracht aan de R.-K Staatspartij over deze aange legenheid, bevredigd werd... Het gaat onmiskenbaar reads in die richting. De eomm.-Schouten heeft deze zaak niet onbesproken gelaten en de mi nister van Binnenlandsche Zaken heeft aan Ged. Staten van Zuid-Holland mee gedeeld, dat de regeering in het algemeen de conclusies van het rapport-Schouten aanvaardt. Het rijkspeil voor salarissen vormt dus in belangrijke mate een toets steen. Het systeem der kindertoeslagen kan zonder veel bezwaar bij publieke dien sten toegepast worden. De sociaal-demo craten mogen er zich op dogmatische gronden sterk tegen verzetten; deze op positie vindt men niet bij het personeel terug. Het leidt ook niet tot ongewensch- te verhoudingen en afgunst Echter, doorvoering van dit systeem stuit bij de vrije bedrijven op ernstige moeilijkheden. Hier zou een gedwongen verzekering van staatswege slechts uit komst kunnen brengen. Of deze uitkomst bevrediging zou wekken, kan hier buiten beschouwing blijven. Het is in elk geval theoretisch denkbaar, evengoed als on gevallen- en ziekteverzekering. Verschil van toestanden. Het „Vlaamsch Pluimveeblad" van 6 dezer, wijdt zijn hoofdartikel aan de Ne- derlandsche Teeltregeling voor de pluim veehouderij. Na verschillende bepalingen daar uit te hebben besproken, gaat men als volgt verder: Uit deze bepalingen moeten wij inmid dels afleiden, dat de toestanden in Hol land geheel anders zijn dan bij ons; zoo zijn er bij ons zeker maar heel weinig be drijven waar elk volwassen dier over ten minste 15 vierk. M. beschikt. Moest men dit bij ons voorschrijven, dan zou het in eens uit zijn met de heele eierproductie en daartoe zou een wet van één paragraaf voldoende zijn. In toepassing der theorie- en betreffende de intensieve teelt, zoeken wij sinds jaren het gebrek aan een maag delijke graszode te vergoeden door een zorgvuldig geformuleerde voedersamen stelling, en indien ons dit zoowel voor bet leg- als voor het broedbedrijf op groote schaal voldoende gelukt Is, hebben wij dit grootendeels aan de moderne vooruitstre vende voederfabrikatie te danken. Onze kweekers hebben genoeg vertrouwen in de voederfabrikanten om dank zij een goed samengesteld voeder ook aan te durven op een kleiner stukje grond. Wanneer ze [kwaliteitsvoeder gebruiken worden ze hierin nog niet teleurgesteld. Over den voerbak. Omtrent de drinkwatervoorziening zijn wij nu wel voldoende ingelicht. Wij zul len nu wel zorgen voor voldoende drink water. Een kwestie die nauw verband daarmede houdt ia de voedering. Ik be doel niet wat we voeren, maar hoe we voeren. Op dat gebied wordt even hope loos gezondigd als wat het water betreft. Ik wil eerst even een beschrijving ge ven van wat ik deze week bij een reis op de Veluwe zag. Ik merkte daar in de buurt van een paar boerderijen kippen hokken op, die op een afstand reeds een vreemden indruk maakten. Dichterbij ge komen bleken ze gemaakt te zijn van opengeknipte en platgerolde blikken va ten. zooals men die tegenwoordig veel langs de wegen ziet liggen welke vernieuwd wor den. Deze strooken waren tegen staken gespijkerd, die in den grond stonden en natuurlijk zaten er zoo hier en daar de noodige luchtgaten in. De deuren sloten slecht sn bet geheel was erg primitief. Binnen in bet bok een ontzettende at mosfeer, de hokken overvuld met kippen zonder doelmatige ventilatie en weinig strooisel. De dieren waren binnen ge houden omdat het slecht weer was, alleen bij elk hok waren er een paar buiten, die lagen n.l. dood boven op bet dak of ze lagen hier en daar half verscheurd door de ratten in den omtrek. De drinkbakken op den grond vol krabsel, dus meer mod der dan drinkwater en de voerbakken eveneens op den grond en het meelvoer daarin vermengd met krabsel. Bovendien de vloer van het hok totaal ondermijnd door de ratten, die bier een prachtgele- genheid hadden om zich te goed te doen. Kortom, een buitengewoon primitieve vorm van kippehhouderij, samengaande met een schitterend ingerichte ratitenfok- kerij. Als eerste maatregel tegen de ratten gaf ik aan alle voerbakken ophangen in het hok op ongeveer 50 c.M. hoogte of zetten op gladde stokken, van boven be schut door een omgekeerde bloempot, zoo dat er geen ratten bij kunnen komen. Om achter de voortdurende sterfteoorzaak te komen opzending naar de Rijksserum-in- richting te Rotterdam en in geen geval doode dieren laten liggen, ook al weer met het oog op de ratten en besmettings gevaar. Rattenverdelging gelukt alleen als men op alle manieren probeert hen bet leven onmogelijk ta maken. Ook het beste vergif faalt als men op een dergelijke manier zooals hier een lustoord voor de ratten schept. Doch nu over de voedermethode verder. De voederbak komt dus op 50 c.M. hoogte boven den stalbodem. Vele bakken voor droog meel hebben het beswaar dat het meel niet nazakt en zich zoogenaamd op hangt. Men moet dan telkens als men in het hok komt er tegen stooten. Ook heb ben vele bakken de fout, dat de voorraad gewoon rechtop staat, waardoor de kip pen geweldig veel vermorsen. Sommige kippen zijn daar specialiteiten in; ze ste ken den kop zoo ver mogelijk vooruit in het meel en slingeren nu met een. ruk van dan snavel groote massa's meelvoer bui ten den voerbak. Men voorkomt dat door den voorraad naar fabuaa te dosa over- Een veel voorkomende fout ia, dat de eigenlijke voergoot te smal is. De kippen beschadigen dan bij het eten hun kam men, deze gaan bloeden, de bak wordt vies en wat veel erger is, sommige kippen gaan op het bloed van de kammen af, krijgen er den smaak van beet en daaruit kunnen gevallen van kannibalisme, vee- renpikken enz. voortkomen. Vooral bij koud weer kunnen de kippen niet veel aan de kammen hebben en kunnen ze bij betrekkelijk geringe verwonding er lang zaam aan dood hloeden. Daar moet men bij het moderne onderzoek, waarbij men in de kam knipt om een druppeltje bloed te krijgen, ook op rekenen. De voergoot moet dus niet te smal zijn, maar ook niet zoo wijd, dat de kippen er met de pooten in kunnen komen. Ze gaan er dan in krabben en dat geeft veel voer- verlies. Als men de voerbak boog plaatst brengt men daarvoor een zitlat aan. waar op de kippen springen als ze willen eten. De voerbak moet zóó geplaatst zijn, dat het volle licht er op valt en het meelvoer moet zoo gemalen en gemengd zijn, dat er geen groote stukken in zitten. Deze zoe ken de kippen er n.l. direct uit en men bereikt dan net het tegengestelde van wat de voedermethode beoogt, n.l. een ge lijkmatige menging van verschillende be- standdeelen die de kip opeet. Als de eene kip de kans krijgt er alle maisstukjes of diermeelstukjes uit te pikken, dan blijft er voor de anderen geen goed mengsel meer over. Het voer moet dus gelijkmatig ge malen en gemengd zijn. Dr TE HENNEPE. Vragen, deze rubriek betreffende, kun nen door onze abonné's worden gezonden aan Dr te Hennepe, Diergaardesingel 96a te Rotterdam, Postzegel voor antwoord insluiten en blad vermelden. AMSTERDAM. De politie heeft een grootscheepsohe oplichtersaffaire ontdeikt, die geëindigd is met de arrestatie van J. C. v. 0. Deze moeit zich door middel van valsche papieren f 62.000, toebehoorende aan een 62-jarigen koopman hier ter stede hebben toegeëigend. HIPPOLITU'SHOEF. De bestuurder van een personenauto vond gisteravond op den afsluitdijk een man bewusteloos naast een motorrijwiel liggen. Het 'bleek te zijn de 40-jarige aannemer J. uit Wiermgen. De man. is later aan zijn verwondingen overleden. Hij laat een vrouw en twee kinderen achter. Vermoedelijk is hij met zijn motorrijwiel tegen een op den dijk staanden onverlic'hten aanhangwagen ge reden. DE OOKSDORP. Wederom is een schip op de 'Elierianden gronden vastgeloopen. Er hangt een dikke mist. Van Terschel ling zijn een reddingsboot en een sleepboot uitgevaren. Het is kalm weer. De naam van het schip is: Ohristiaan Marcusse. Het is afkomstig uit Stockholm en is te Capelle a. d. IJissel gebouwd. De reddingboot en de sleepboot zijn hij het schip aangekomen. Men zal trachten het vanavond te half zes vlot te slepen. Een belangrijke conferentie. 'LONDEN. Hedenmorgen begon te Sin gapore aan boord van den kruiser Kent een conferentie van Britsche, Australi sche en Nieuw-Zeelandsche admiraals en andere militaire autoriteiten ter bespre king van verschillende kwesties van ge meenschappelijk Wang voor de zee- en luchtstrijdkrachten van Engeland, Austra lië en Nieuw-'Zeeland. Men heeft eerst ge tracht deze conferentie geheim te 'houden, maar nu ze is uitgelekt, wordt gezegd, dat ze de gewone jaarlijksche bijeenkomst is, die in 1921 is ingesteld. Deze is echter in zeven jaar niet gehouden. Geruchten in de Japansche pers, dat ook reeds een definitief verdrag tusschen Engeland en Nederland zou bestaan, zijn inmiddels door de Nederlandscbe regee ring tegengesproken. Behalve de kruiser Kent, zijn te Singa pore nog twee kruisers, een vliegtuigmoe- derschip, twee torpedojagers, een hulp vaartuig en eenige duikbooten. RI0 DE JANEIRO. Op ©en eiland na bij Rio de Janeiro is een depot van dyna miet in de lucht gevlogen. Vele personen moéten om het leven gelkomen zijn. Nadere 'bijzonderheden ontbreken. GOES. Overleden: Apolonia Paauwe, 37 jaar, edhtgenoote van Paulus Sc-houwe- naar, Wemeldinge; 'Oornelia Mattbijsse, 57 jaar, weduwe van Simon Beenakker, K&pella. Over de maand December 1933. ST. ANN ALAND. Geboren: Jan Pieter, zoon van J. Scherpenisse en S. 'Stols Lena, dochter van L. Goedegebuure en. M. van I waarden; Jacob Hubrecht, zoon van J. van Dijke en J. A. van 't Hoff; Abra ham Pieter, zoon van L. C. Vroegop en M. J. den Engelsman. Gehuwd: A. P. Polderman, 27 j. jm. en j T. A. Moerland, 24 j. jd.; J. P. van der I Jagt, 23 j. jm. en G. A. Goedegebuure, 23 Overfe&ffl: M'-Jksv, 55 j* W5& I van Jb. Rijnberg. Willem ftcherpenis&a, 1 63 j. ech'tg. van C. Overbeeke; Adriaan G. Heijboer, 25 j.; Maria der Engelsman, 65 jaar, wed. van M. den Haan. Goes, 23 Jan. 1934. Rogge 7, zömergerst 4, haver 6, kook- erwten 7.508.75, schokkers 12.5015, kroonerwten 89, bruine boonen 7.50 8.25, maanzaad 17.50, karwijzaad 30 gld. Ruime aanvoer. Eieren p. 100 stuks f 3.10, middenpr. p. 25 st. 77,5 ct., winkelprijs 4 ct.; boter per k.g. f 1.40, middenpr. p, pond 70 ct; win- kelpr. 80 ct. Fabrieksboter 85 ct., eendeieren f3.10, poeleieren f2, afwijkende boter f0.60. V. P. Z. Aanvoer 10.264 eieren. Prija f 3.40 p. 100 stuks. Noteering van bandelaren: Boter 67,5 ct. p. pond. BEURSBERICHTEN. Slotkcersen van de Amsterdamsclie Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Go. N.V. te Goes. lieden 47 260 84% 10% 26% 36% 176% 57/e 102% 45 114% 176% 102 96®/» 100 vorige koers Ned. Handel Mij. 47% Philips Gloeilampen G.B. 245% Unilever 84 Anaconda Copper 10% Bethlehem Steel 27 U.S. Steel Corp. 35% Koninkl. Petroleum 175 Shell Union 5 Amsterdam Rubber 103% Ned. Scheepvaart Unie 45 Deli Maatschappij 114 Handelsverg. Amsterdam 177% 5 pet. Nederland 1932 102 4% pet. Ned.-Indië 1920 96% 4 pet. Nederland 193Q 100 Ook vandaag had wederom de Amerik. afdeeling de grootste belangstelling en vrij belangrijke bedragen, vooral in Ame rica Enka gingen van hand tot hand. Ook de locale afdeeling liet wat meer beweging zien, speciaal Philipslampen en thee die enkele procenten in koers konden verbeteren en op vrijwel het hoogste punt de markt verlieten. Wisselkoersen. Amsterdam, 23 Jan., 2.30 n. Londen 7.76—7.78%. Parijs 9.74%0.77. Berlijn 58.85—58.89. Brussel 34.6434.66. New-York 1.54%1.55%. De Dultsche transfer. De Haagsche correspondent van „Het Hdbl." meldt: De besprekingen van de Nederlandeehe delegatie met vertegenwoordiger* der Duitscbe regeering to Berlijn inzake den transfer van rente van Duitscbe schulden, welke gedurende de afgeloopen week, zoo als gemeld, zijn gehouden, zijn thans ge ëindigd. Deze besprekingen hadden vooralsnog een voor ons land niet onbevredigend ver loop. Men is tot Donderdag a*s. als de conferentie met de crediteurstaten van Duitschland te Berlijn wordt gehouden uiteengegaan. Indien deze conferentie tot overeenstemming tusschen Duitschland en zijn crediteuren leidt, mag verwacht wor den dat voor Nederland een bevredigen de regeling tot stand kan komen. Alsdan zullen de Nederlandsohe onderhandelaren nog nadere besprekingen met de vertegen woordigers der Duitscha regeering moe ten voeren. Programma van Woensdag 24 Jan. 1634. HUIZEN 301.5 M. N.C.R.V. 8.15-9.30 Concert. 10.30<11 Morgendienst. 1112 Piano. 12.302 Concert. 22.30 Gra- mof.muz. 2.303 Huishoudelijke raadge vingen. 33.30 Lezen van Chr. Lectuur. 45 N.G.R.V.-orgel. 56 Kinderuurtje. 66.30 Landb. halfuur. 7.308 Week overzicht. 8.1510 Concert door de Am. hemsche Orkestvereen. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 24 Jan.: Meest zwakke ZuideL tot Z.0. wind, helder tot licht bewolkt, droog weer, lichte tot matige vorst 's nachts, overdag lichte vorst tot temperatuur om vriespunt. Stand van hedenmiddag 3 nu: Stand van gistermiddag 3 u.: 782. Licht op voor fietser*: "Woensdag 4 c. 66 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3