Kerknieuws Onderwijs, Gemengd Nieuws. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. Het tramverkeer ondervond eeni- ge stagnatie. Veers. Dinsdagavond kwam de aid. van den Bijz. Vrijw. Landstorm met genoodig- den in vergadering bijeen. De voorz. der plaatselijke Commissie, burgemeester Dronkers, opende de vergadering en heette allen hartelijk welkom; inzonder heid dhr P. G. Laernoes uit Vlissingen. De commandant van 't Verband, Overste Bierman, kon tot zijn leedwezen niet aan wezig zijn. Dhr Laernoes gal eerst de film van bet Regeeringsjubileum te zien, en hield daarna een met aandacht ge volgde rede, waarin hij met dankbaar heid gewaagde van de bijzondere positie, waarin ons Vaderland in deze donkere tijden verkeert. Hij bracht hulde aan ons Vorstenhuis, dat zijn vertrouwen stelt in God Almachtig, de eenige hulp in deze donkere tijden. Hierna werd de Landdag film van Hulst vertoond, waarin ook de Veersche afdeeling defileerde, waarna dhr Dronkers de scherpschutters-brevet ten aan enkele leden uitreikte. De leider, J. Bakker, gaf nog een kort overzicht over het afgeloopen jaar, waarin hij de bur gerij en de gemeente dankzegde voor haar financieelen steun. Hierna werd de vergadering met het zingen van twee coupletten van ons Wil helmus gesloten. Vrouwepolder. De waterleiding. Naar aanleiding van een vroeger aan den gemeenteraad gericht verzoek door de V. V. V. heeft dit college gistermiddag met alg. stemmen besloten tot den aanleg van een waterleiding over te gaan. Hierdoor wordt in een dringende behoefte in ver band met het vreemdelingenverkeer voor zien. Zierikzee. Naar de „Z. Nsb." verneemt, zal Maandag 5 Febr. a.s. in het hotel „Ju liana" de officieele opening plaats hebben van de nieuwe Landbouwhuishoudschool door den voorzitter der Z.L.M., mr P. Dieleman. H.K.H. Prinses Juliana, die momenteel in 't buitenland vertoeft, zal deze openingsplechtigheid niet bijwonen. Wel bestaat het voornemen, dat de Prin ses dezen zomer een bezoek aan de naar haar genoemde school zal brengen. i Doordat de prijs der uien belangrijk gestegen is, heerscht thans een groote handel in dat product, voorname lijk voor ht buitenland. Reeds vertrokken van hier een 3-tal zeebooten met uien naar Londen, terwijl er nog deze week twee booten voor lading verwacht wor den. Colijnsplaat. Hedenmiddag half drie is het motorschip Dina van Raamsdonks- veer (schipper C. Oom), na vanaf gister avond op de Roggeplaat in nood te heb ben verkeerd, door de sleepboot Zeehond van de N.V. Hoogenhoezem v. d. Tak behouden in de haven alhier binnenge bracht. Het roer was stuk geslagen en de roei boot was kwijt geraakt. Schipper Verburg van hier verleende met zijn boot eveneens assistentie. Poortvliet. De gemeenteraad kwam in spoedeischende vergadering bijeen. Af wezig dhr Murre. De voorz. opent de ver gadering en spreekt in deze eerste ver gadering van dit Jaar een kort woord. Spr. wenscht allen leden het goede in 1934 Van harte hoopte spr., dat gestreefd zal worden naar een gezamenlijk optrek ken, ter behartiging der gemeentezaken, en dat op het werk Gods zegen moge rusten. Ingekomen een schrijven van den Raad van State inzake de meerdere onkosten, die de waterleiding met zich brengt Ge noemd college zal einde dezer maand vergaderen om over deze zaak te be slissen. Een voorstel werd gedaan om een afgevaardigde naar den Raad van State te zenden. De stemmen staakten. Een missive van den Minister van So ciale Zaken betreffende Rijkssubsidie aan werkloozenkassen en toeslag op de steun regeling (kolentoeslag), wordt in geheime zitting behandeld. Na heropening wordt medegedeeld, dat tot 3 Februari kolen- toeslag zal worden gegeven. Hierna slui ting. Axel. De Anti-rev. Kiesvereen. „Ne derland en Oranje" was in jaarvergade ring bijeen. In zijn openingswoord ging de voorz., dhr W. A. den Boggende, na wat er rondom ons gebeurd is in 1933. Allereerst werd het gebeurde op „De Zeven Provinciën" genoemd, vervolgens het conflict op 9 Febr. tusschen de Regee ring en de Tweede Kamer, de ontbinding der Tweede Kamer, de verkiezingen en de nationale volkshulde te Delft od 17 April. Na gewezen te hebben op de vele moei lijkheden, die er allerwege zijn, spoorde spreker aan trouw te blijven aan het beginsel. Het verslag van den secretaris behandelde wat de Kiesvereen. in 1933 heeft gedaan en wekte eveneens op tot samenwerking van alle Anti-rev. man nen en vrouwen. De aftredende bestuursleden C van Kampen, F. van Langevelde en H. van Luijk werden herkozen. Nog kwam ter sprake een bericht in de pers, als zouden door de Anti-rev. raadsfractie voorstellen bij den raad zijn ingediend tot ingrijpende bezuining be treffende het gemeente-personeel. Dit be richt is onjuist. Het betreft alleen het doen betalen van 8 pet pensioenpremie. Uok dat dit samen met den C.-H. afge vaardigde is gedaan is onjuist Er is geen enkele overeenkomst gemaakt De voor stellen van den G-H. afgevaardigde gaan veel verder. 8 Nadat nog w« meegedeeld, dat in Fe- bruari de heer J. Schouten van Rotter- dam hier zal optreden, werd de gezellige jaarvergadering op de gebruikelijke wijze gesloten. Aanwezig waren 42 leden. MINISTER OUD OP HET SMOKKELPAD. Zooals men weet, heeft de Minister van Financiën, mr Oud, de vorige week een driedaagschen inspectietocht gemaakt langs de Zuidelijke grenzen. Het was de bedoeling van den minis ter, dat zijn reis niet te voren bekend waa. Wanneer de kommiezen weten, dat de minister naast hen staat, spreekt het vanzelf, dat de controle en het onder zoek naar eventueele smokkelarij model geschiedt. Dit wenschte mr Oud te voorkomen en zoodoende wisten de kom miezen in het geheel niet, wie in de auto zat, welke zij op de verschillende punten van de Nederlandsch-Duitsche en Neder- landsch-Belgische grens hebben aange houden. Minister Oud was gaarne bereid in een onderhoud met een der redacteuren van het Correspondentie-bureau het een en ander mee te deelen over zijn bevindin gen tijdens zijn inspectietocht. „Hjet spreekt vanzelf aldus begon de Minister dat ik mij niet op het standpunt stel, dat er aan mijn dienst niets te verbeteren zou zijn. Men heeft werkMijk op het departement van finan ciën de volmaaktheid nog niet bereikt en inderdaad heeft mijn reis mij stof op geleverd, om verschillende punten nog eens nader te bestudeeren. Maar zoo vervolgde minister Oud wanneer u mij vraagt, wat mijn in druk is geweest van de toestanden aan onze grenzen, en van de mogelijkheid van gevaar voor den gewonen tourist, dan moet ik met den meesten nadruk zeggen, dat de daarover gehoorde opmerkingen sterk overdreven zijn. Ik heb mij er nu zelf van overtuigd, wat er waar is van de praatjes betreffende het aanhouden en schieten op vreedzame reizigers. Bij Wernhout zijn wij België binnen getreden. Na korten tijd zijn wij omge keerd en zijn toen, komende uit België, de Nederlandsche grens gepasseerd. Op de normale wijze werd ons bij het grens station gevraagd, of wij iets te declaree- ren hadden. Na ons ontkennend ant woord werden wij zonder eenig verder oponthoud doorgelaten. Op den grooten weg stonden echter kommiezen, die ons aanhielden. De teekenen daartoe waren zeer duidelijk. Een rood-wit-blauwe vlag met het woord douane in de witte vaan werd ons door den ambtenaar getoond, terwijl er met een lamp gezwaaid werd. Hoe iemand kan beweren, dat hij deze teekenen niet opmerkt, is mij een raadsel, aldus de minister. Rijdt men dezen post zonder stoppen voorbij, dan lost de ambtenaar een schot in de lucht. Dit is voor een tweeden post, eenige honderden meters verder, het tee- ken, dat de wagen niet wil stoppen. En hij dus de z.g. spijkerplank uit moet leg gen. Deze tweede post maakt eventueel van de vuurwapenen gebruik. Voor iemand, die voor de spijkerplaat stopt, bestaat echter geen gevaar. Wie over de plank heenrijdt, heeft de gevolgen aan zichzelf te wijten. Ik heb zelf de proef op de som geno men en den kommies opdracht gegeven, een schot te lossen alsof het hier een auto betrof, welke niet wenschte te stop pen. Inderdaad zagen wij enkele honder den meters verder de douane staan die de spijkerplanken op den weg gooide. Wan neer wij dezen post hadden gepasseerd zonder te stoppen, zouden de kommiezen ongetwijfeld met hun karabijnen hebben geschoten. Wie als normaal tourist onze grenzen passeert en behoorlijk acht geeft op den weg, kan zooiets echter niet over komen. Ook sprak de minister nog over het smokkelen zelf. Een groote categorie van smokkelaars brengt de smokkelwaar de grens over in zakken, welke over den schouder gedragen worden en ongeveer 2030 K.G. goederen kunnen bevatten. Op bepaalde tijden trekken de smokke laars er op uit, met de leege zakken over den rug en wandelen zoo in volle open baarheid België binnen. Geen kommies, die hen kan aanhouden. Toen wij op een avond per auto langs de grens reden, zei een der mij vergezel lende hoofdambtenaren: kijk, we treffen bet, de smokkelaars rukken juist uit. En inderdaad zagen wij de mannen in troepen over de grens trekken. De moei lijkbeden komen pas bij den terugkeer. Dan gaan zij langs allerlei onbekende paadjes, kruipen door greppels, verschui len zich achter boschjes en trachten op allerlei manieren de belastingambtenaren te verschalken. Zij worden daarbij geholpen door de merkwaardige bochten en kronkelingen van onze grens. Men voelt zelf, dat bij dergelijke toe standen de smokkelarij zeer moeilijk te bestrijden is. Wij hebben absolunt niet voldoende personeel om de wegen grondig al te zet ten. De economische maatregelen, welke de regeering gedwongen was te nemen, ge ven als het ware een premie op het smok kelen. Afgezien van de fiscale zijde is er ook nog een moreele kant. 0.m. zou ik hierbij de aandacht willen vestigen op de smok kelarij door kinderen. Het volgende geval is mij daaromtrent bekend geworden. Het vervoer van suiker, wanneer men althans niet aangehouden wordt bij het overschrijden van de grens, is vrij tot 1 K.G. Deze hoeveelheid kan men dus zon der risico in do grensstreken vervoeren, Met Kerstmis rijn (500 kinderen uit een klein grenaplaatsje in een winkelt je, even over de Belgische grens, ieder een K.G. suiker gaan halen. Zonder erg veel moei te kwamen deze kinderen over de grens en op die wijze was 500 K.G. suiker clan destien ingevoerd. Ook de werkloosheid werkt de smok kelarij in de hand. Hoewel ik mijn stand punt daaromtrent nog niet definitief vastgesteld heb, ben ik voornemens met mijn ambtgenoot van Sociale Zaken in overleg te treden om de mogelijkheid te overwegen van een regeling, waarbij per sonen van wie bewezen is dat zij smok kelen, voor een bepaalden tijd van steun worden uitgesloten. Ik wil, zoo vervolgde de minister, deze gelegenheid tevens aangrijpen om eens tot het publiek te zeggen, dat niet verge ten moet worden, onder welke buitenge woon moeilijke omstandigheden de kom miezen dikwijls hun werk moeten doen. Zoo is het kort geleden te Valkens- waard gebeurd, dat eenige vrachtauto's met smokkelwaar door kommiezen wer den aangehouden. De smokkelaars spron gen toen onder het rijden van de wagens, welke doorreden in de richting der amb tenaren, die zich hals over kop moesten bergen voor deze auto's zonder chauf feurs. Een wagen botste tegen een boom en de ander tegen een paal van het elec- trische licht. Zoo zijn er meer gevallen en het is niet te verwonderen, dat de doua nebeambten langzamerhand met alle mogelijkheden rekening gaan houden. Ik ben echter zeer tevreden over de prestaties van mijn ambtenaren. Beroepbaar. Gand. F. Colen brander, hulpprediker der Geref. Kerk te Arnhem, stelt zich weer beroepbaar met ingang van 20 Jan. a.s. en niet zooals eerst gemeld werd 20 Juni. Theol. School te Kampen. Gisteren heeft Da P. Bos als voorzitter van het college van curatoren de nieuwe hoogleeraren Prof. Dr K. Schilder en Prof. Dr G. M. den Hartogh geïnstalleerd. Daarna heeft Prof. Dr A. G. Honig met een rectorale rede afscheid genomen als hoogleeraar en het rectoraat overgedra gen aan Prof. Dr J. Ridderbos, die den vertrekkenden professor in zeer waardee- rende bewoordingen toesprak. In de middagvergadering hebben de professoren Dr Schilder en Dr de Har togh met het uitspreken van een inaugu- reele oratie hun ambt aanvaard. Jaarboek Geref. Kerken. Bij de firma Oosterbaan en Le Cointre te Goes verscheen het Jaarboek ten dien ste van de Geref. Kerken in Nederland. Velen spreken nog steeds van „het jaar- fa o e k j e", maar een werk van ruim 460 bladzijden mag zeker wel als jaar boek worden aangemerkt. De inrichting is voorzoover we na konden gaan, als vo rige jaren. Eerst de almanak, dan een alphabetische lijst van kerken, predikan ten, emeriti enz. en vervolgens de sta tistiek, die weer veel ruimte in beslag neemt. Blijkens het statistisch overzicht be draagt het aantal Geref. Kerken in ons land 743, waarvan in Zeeland 53, dienst doende predikanten 721, Zeeland 40, va catures 122, Zeeland 12, zielental 594.520, Zeeland 27.690, belijdende leden 292.243, Zeeland 14.335. Het aantal dienstdoende predikanten vermeerderde met 37; het verminderde met 36 (4 wegens overlijden, 80 die eme ritaat verkregen en 2 die uit het ambt vervallen werden verklaard). Het aantal emeritus-predikanten bedraagt 145. Dat der beroepbare candidaten bedroeg bij het afdrukken van bet jaarboek 63, ter wijl er nog 6 candidaten waren die zich niet beroepbaar stelden. Ook ditmaal is het Kerkelijk Overzicht weer verzorgd door Dr J. G. Rullmann. In „In Memoriam" worden 18 overle den predikanten herdacht. Ook de 18e jaargang van dit door de uitgeefster uitnemend verzorgde en voor velen onmisbare jaarboek, zal weer druk worden gekocht en gebruikt. Afscheid inspectrice H o u b a. Door vele dames, werkzaam bij het Fröbelonderwijs in Zeeland was gis teren gehoor gegeven aan de uitnoodiging om de afscheidsmiddag te Vlissingen bij te wonen, aangeboden door het bestuur der aid. van Fröbelonderwijzeressen „Zeeland", aan de inspectrice, Mevr. Houba, die in dezelfde functie overge plaatst is bij het L.O. De nieuwe inspec trice, Mevr. Op de Caul, dhr Wit, inspec teur bij het L.O. en enkele leeraren van de Vlissingsche cursus waren aanwezig. Mej. Mooij, presidente der afd. sprak een kort openingswoord, waarin zij aller waardeering uitsprak voor hetgeen Mevr. Houba gedaan heeft voor het fröbel onderwijs. Haar vriendelijke, rustige ma nier van optreden maakten baar bezoe ken op de school tot een aangename, leerzame verrassing. De nieuwe inspectrice, Mevr. Op de Caul werd een welkom toegeroepen en de hoop uitgesproken op een even goede sa- menwerking als met Mevr. Houba. Een album versierd met het Zeeuwsche wa pen, inhoudende kiekjes uit de Zeeuw sche kleuterscholen en een ets werden als blijk van waardeering de scheidende in spectrice aangeboden. Mevr. Was, directrice van den cursus voor Fröbelonderwijzeressen sprak uit hoezeer men de inspectrice op de scholen, maar vooral ook op dea cursus, missen cal, daar, naar haar eigen woord, de cur sus de liefde van haar hart heeft. Mej. v. Willigen van Kapelle sprak woorden van waardeering en achting tot Mevr. HL Verder werd de middag aller gezelligst doorgebracht met afwisseling vein zang en muziek, een rythmisch kleu terdansje, wat erg in den smaak viel, een rythmische dans van cursus A, ,,'t Stijve en 't slappe .systeem" door cursus B enz. Mevr. Houba dankte hoogst voldaan allen, die dezen middag voor haar tot een onvergetelijke gemaakt hebben. Om 6 uur werd deze gezellige bijeen komst gesloten. DE KOLONIALE POLITIEK DER REGEERING. Afzet Indische suiker In Nederland. Aan bet Voorloopig Verslag der Twee de Kamer over de Indische begrooting voor 1934 is het volgende ontleend: Zeer vele leden beschouwden den fi nancieelen toestand van Indië, al gaat het naar de meening van het meerendeel hunner te ver te spreken van een nade rende insolventie, als hoogst ernstig. Verschillende andere leden, die geens zins den ernst van den huidigen finan cieelen toestand van Indië wilden ontken nen, meenden niettemin, dat 's ministers kijk op dien toestand te somher is. Den eisch, dien de minister stelt, dat in 1935 een budget moet zijn vorkregen, dat geen toeneming van schuld meer vertoont, ach ten zij onredelijk en onuitvoerbaar. Het voldoen aan dien eisch zou een totale ont wrichting van de landhuishouding met zich brengen. Enkele leden gaven in overweging de rentebetaling der staatsschuld stop te zetten of die althans belangrijk te beper ken. Van andere zijde werd hiertegenover opgemerkt, dat, indien deze weg werd betreden, èn Indië, èn Nederland onmid dellijk hun credietwaardigheid zouden verliezen, terwijl het bovendien Indië's en Nederland's gemeenschappelijke plicht is, gelijk een eerlijk man dat doet, tot het laatste voor de nakoming van hun ver plichtingen te strijden. Sommige leden waren van oordeel, dat het door de Indische regeering aan den Volksraad overgelegde economische werk plan zeer ver verwijderd blijft van een algemeen welvaartsplan, zooals dat door den Volksraad gevraagd was. Het geeft een overzicht van d.e hoofdlijnen van het regeeringsfceleid op economisch gebied. Eenige principieele uispraak, ©enig pers pectief, eenige richtlijn voor de toekomst wordt daarin echter niet getroffen. Naar het oordeel van verscheiden le den voldoen echter de meeste der in het plan genoemde maatregelen aan de cri teria, welke voor dat plan zijn gesteld. Gevraagd werd, of het gerucht waar heid bevat, dat de regeering voornemens is den afzet van Indische suiker in Ne derland te bevorderen door te trachten hier te lande den verbouw van suiker bieten b.v. door verlaging van den daar aan verleenden steun, tegen te gaan. Sommige leden gaven in dit verband als hun meening te kennen, dat aan den hierbedoelden steun geheel een eind be hoort te worden gemaakt. Zij achtten het een economisch monstrum, dat de Neder landsche suikerfabrieken, dank zij den regeeringssteun, een winstgevend be staan hebben, terwijl op Java 2,5 millioen ton suiker onverkoopbaar ligt. 16-jarige Jongen schiet zijn oom dood. Woensdagmiddag heeft zich te Weert een vreeselijk drama afge speeld. De zestienjarige L. K. heeft in de ouderlijke woning zijn oom, den 35-jari- gen L. K., die als kostganger aldaar bij de familie inwoonde, met twee revolver schoten gedood. De jongen, die vrijwel niet onder den indruk van het gebeurde scheen te zijn, heeft verklaard, dat, toen hij zich in zijn slaapkamer bevond, waar hij zich had verkleed, zijn oom van uit diens slaap kamer hem met een mes had bedreigd. Uit zelfverdediging zou hij toen gescho ten hebben. De man werd in het achter hoofd geraakt en was onmiddellijk dood. Merkwaardig is, dat de jongen, toen het slachtoffer neergestort was, het ont- zielde lichaam op een bed heeft gelegd en het met een laken heeft bedekt en daarna kalm naar beneden is gegaan, waar zijn ouders juist kwamen toesnellen. De politie was spoedig ter plaatse. Aan deze heeft de jongen verklaard, dat, hoe wel hij bedreigd werd, hij toch wel vei lig naar beneden had kunnen komen. De verslagene, die ongehuwd was, moet een lastig heerschap zijn geweest. Des morgens had hij hevige ruzie met de moeder van zijn neefje gehad, welke zoo hoog liep, dat de vrouw uit de woning was gevlucht, en bij buren het grootste deel van den dag had doorgebracht. Of er tusschen dit voorval en de daad van den knaap eenig verband bestaat is nog niet uitgemaakt De jongen is gearres teerd. De verslagene stond ook bij de politie ongunstig bekend. Hij is meermalen bij vechtpartijen betrokken geweest De jongen kwam altijd iets eerder thuis dan zijn vader. Zoo ook gisterenmiddag. De moeder heeft toen gezegd: „Ik ben blij, dat jij er bent, want oom Bert was weer zoo lastig". De jongen is toen naar boven gegaan om zich te verkleeden, waarna zich het drama heeft afgespeeld. Op hem werd een browning met vier scherpe patronen gevonden en twee ledige hulzen. De jongen heeft verklaard deze revolver met Nieuwjaar in Maeseijck voor de aardigheid te hebben gekocht Naast het bed, waan-,- da jongen hat slachtoffer had neergelegd, heeft men een geopend mes gevonden. Hiermede zou de man den knaap hebben bedreigd. Elf vaten jenever gestolen. In den loop van de vorige week werd in Uitgeest een opzienbarende diefstal gepleegd, waarbij ten nadeele van de Fa J. Visser uit een opslagplaats van gedis tilleerd elf vaten onversneden jenever werden gestolen. De diefstal was een staaltje van buitengewone brutaliteit want de vaten werden eenvoudig over de straat gerold. Omwonenden, die het trans port der vaten gadesloegen, verkeerden in de meening, dat personeel der firma de jenever op deze wijze vervoerde. De nasporingen, welke de gemeentepolitie van Uitgeest in samenwerking met de rijksveldwacht aldaar verrichtte, bleven aanvankelijk zonder resultaat maar in het begin dezer week mocht de politie er in slagen een drietal personen aan te houden, die van het geval vermoedelijk weer meer zullen weten. Zij werden in arrest genomen. De elf vaten jenever waren even buiten de kom van het dorp in den grond be graven. De politie heeft den buit opge spoord en in beslag genomen. De inhoud der vaten vertegenwoordigde een bedrag van plm. f6000. Brandstichters-complot ontdekt? De recherche en de politie te Amsterdam houden zich sedert eenigen tijd bezig met het onderzoek naar de oorzaak van een aantal branden, dat het vorige Jaar in verschillende perceelen te Amsterdam heeft gewoed. Het vermoeden bestaat n.1., dat deze branden gesticht zijn, tenejnde de verzekeringsmaatschap pijen tot uitbetaling van de verzekerings sommen te noodzaken. In dit verband wordt door de politie gezocht naar de verblijfplaats van een verzekeringsagent te Amsterdam, die voor de bewoners familieleden of vrienden van hem van eenige dier perceelen, welke naderhand zwaar door brand wer den geteisterd, de verzekering zou heb ben bezorgd. Ook in Haarlem hebben zich dergelijke feiten voorgedaan en naar thans is be kend geworden zijn als gevolg daarvan op verzoek der Haarlemsche politie te Amsterdam ongeveer 14 dagen geleden twee personen gearresteerd. De feiten, die de politie tot nu toe ont dekt heeft, wijzen in de richting van een complot. Onbekend schip gestrand. Uit de Cocksdorp (Texel) wordt gemeld: Gisterenavond is op de Eierlandsche gronden een tot nu toe onbekend stoom schip gestrand. Het schip zit zeer gevaar lijk. De motorreddingsboot „De Eierland" is om half acht ter assistentie uitgevaren. De motorreddingsbooten „Brandaris" van Terschelling en „Dorus Rijkers" van Den Helder liggen gereed om eveneens te ver trekken als hulp noodig mocht blijken te zijn. Er kon geen hulp verleend worden, daar het gestrande vaartuig zeer gevaar lijk zit en er een hooge zee stond. Het schip heeft vuurpijlen afgestoken en op een vraag van den vuurtoren heeft het schip geseind, dat het de „Tajkford" was. Omtrent de nationaliteit en de herkomst van het schip kon men nog niets te weten komen. De reddingsboot bleef in de na bijheid. Ook sleepbooten zijn uitgevaren. (Men zie verder onder telegrammen.) De mazelen-epidemie te Alem. De mazelen-epidemie te Alem woedt onverminderd voort en heeft op nieuw een slachtoffer geëischt. Het eenig dochtertje van de familie B. is gisteren gestorven. Van het gezin waren vorige week twee zoontjes aan de kwaadaardige riekte bezweken. De laatste dagen, zijn weer nieuwe gevallen voorgekomen, waaronder eenige van ernstigen aard. De soheepvaart op 't IJ s e 1 m e e r. De scheepvaart op het IJselmeer is nog steeds niet normaal. Uit Lemmer en Stavoren komen nog geen schepen binnen. Gisterochtend had de Zwolsche boot een ontmoeting met een ijsveld, wat haar ongeveer drie uur ver traging bezorgde. Ook Enkhuizen schijnt nog niet geheel ijsvrij te zijn, want ook vandaar komt geen enkel schip binnen. Alleen de verbinding met den Zuidwal, Harderwijk, Amersfoort en Huizen, is ge heel normaal. Voortvluchtige bankbe diende aangehouden. De Ween- sche politie heeft op verzoek van de Am- sterdamscbe ■"olitie den beambte van de Middenstandsbank te Den Bosch, E. M. v. d. P., gearresteerd, die voortvluchtig was, nadat door hem gepleegde verduis teringen aan het licht waren gekomen. V. d. P. woonde in een pension te Wee- nen, waar hij gevangen werd genomen. Hij heeft een bekentenis afgelegd. Brutale overvaL Gisteravond verschaften te 's Gravenhage twee jonge mannen, die voorgaven lid te zijn van een bouwcommissie en daartoe verzochten even het huis te mogen zien, zich toegang tot een perceel aan de Jacob Catsstraat, Een der mannen hield de plm. 40-jarige doohter des huizes op de bovenverdieping aan de praat, terwijl de andere in ge sprek was met den 83-jarigen bewoner. Plotseling kreeg deze van rijn bezoeker een vuistslag in het gelaat, waardoor hij aan het linkeroog werd gewond. Een worsteling ontstond, waarbij de oude man ook nog een wondje aan een der handen bekwam. Hierop wisten de beide onverlaten te ontkomen met medeneming van een bedrag van ca. f400, dat door één van hen uit een in de aleoof staand kistje mweggenomen-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3