Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Telegrammen. Rechtszaken Land- en Tuinbouw in, brengt de foorstel van den le vermindering ;t. in stemming, met 7 tegen 4 Tegen het voor- Hommes, Janse, Jager te Nieuw- soek eervol ont- schattingcom- van de wet op in diens plaats ïes. ien heer M. de Vertrok werd tot nssie benoemd lierna sluiting, mtvangen. Red.) igavond hield de [.enslonds" haar voorzitterschap De ontvangsten [en f41.34; alzoo 68. Iherkozen dhr J. weer voor een |c. Louwerse, en au Jr. Als slager jrd benoemd dhr werd weer vast- ;t. voor goedge- :eurde en 30 pet kns beneden den lit het overzicht dat in het af- |chtingen hebben goedgekeurd en sloten werd de lurde varkens te vereeniging telt kwam de geiten- chte jaarver- brz. dhr G. Da- Ldering. De secr. slag uit van den telt thans 54 le ielf vermeerderd, figmeester, die al en heeft moeten batig saldo. De Sturm werden zen. De voorzit- Itebestuur en de lun gegeven sub- lond hield de ko- emeene vergade- |J. Jobse. Uit het ris, den heer P. het afgeloopen aan steenkolen, £1000 K.G., terwijl stuks turf. Het j Jobse werd her- |an den penning- batig saldo te lossen der kolen Iburg gaven zich lor het lossen op Izich 2 personen I te Vlissingen ge lden Zeeuwschen Ingen I en Aagte- [fals volgt: pke I: Jac. Boo- L. Goedbloed Duijn—A. Wil- 3iemenM. Wil- |jkP. de Visser 31aas 2—0; D. J. J. Maartense StreefkerkA. de de Visser 20. or Vlissingen. lavond werd al- gadering van de Testurenbond ge- prnelisse, behan- hg, speciaal haar [wording, aderde de Geiten- £ng", onder voor- Boone Pz. Het bn secretaris dhr |t, waaruit bleek, ien telt. De pen- [)rbijn, sloot zijn batig saldo af. bokkenstal werd raagd, hoe lang ïaar naam hem ien. woord, „gezegd meer heb je ge in al je stem- het steeds Bah die de kern moge zijn, dat au, ik zeg je, dat |ch van de men- Maar daarom ngd niet te ver en verdriete- nimmer ver ons vertrou wen handelen in pat ik je aanzoek in handen ne- br naar trachten iad hij zacht ge- |toch zijn, dat ik je alleen maar |enkt, dat stellig che warmte; bgd moeten wor- van me zou uit- iie zware hoefd iere luimen niet en ik zou je al Is je hart over- die jou ver wordt vervolgd.) weder aangewezen dhr J. Melse Gz. Als bode werd benoemd dhr W. Vos. Als vil der der jonge geitjes werd aangewezen dhr J. Wattel voor 5 cent per stuk. Als bestuurslid werd herkozen dhr B. Corbijn. In het pensioenfonds voor den secreten ris der Prov. Vereen, zal f4 worden ge stort. Door dhr Versluys van Serooskerke werd een lezing gehouden over „De voor uitgang der wetenschap op het gebied van de geit en haar opbrengst". Verschillende vragen werden door den spreker beantwoord. St. Annaland. Door den Gemeenteraad is in samenwerking met de kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk alhier besloten om een gedeelte van de, de kerk en de school omgevende, kerkgracht, te dempen. Voor het verkeer is dit een groote verbetering. Poortvliet. Maandagavond vond de po litie den koopman P. K. in kennelijken staat van dronkenschap met een bloeden de hoofdwonde. Hij werd vervoerd ter onderzoek naar het gemeentehuis, waar dr Polderman" de wonde hechtte. Later werd K. onder politiegeleide per auto naar zijn woning gebracht. Dinsdagavond kwam de schietver- eeniging „Nederland en Oranje" in ver gadering bijeen. De voorz. H. Overbeeke opende de vergadering en wees er op, dat de vereeniging thans een prachtige nieu we schietbaan heeft. De penningmeester had ontvangen f 118.15, uitgegeven f 116.281/*, batig sol- do f I.8IV2. Dhr H. Overbeeke werd weer herkozen terwijl dhr G. Geuze gekozen werd in de plaats van W. Bolier, welke bedankt had. Besloten werd om. dat omstreeks half Mei de nieuwe baan zal worden geopend met een provincialen schietwedstrijd. Ned. Herv. Kerk. Drietal te Rotterdam (vac. ds Berkel- bach v. d. Sprenkel) dr K. H. Miskotte te Haarlem, P. Visser te Warnsveld en J. G. Franck te Bilthoven. Aangenomen naar Maastricht, H. G. Valeton te Wichmond. Geref. Kerken. Tweetal te Een en Veenhuizen. M. J. van Dijken, cand. te Groningen en M. van Til, cand. te Enumatil. Geref. Gemeenten. Beroepen te Moercapelle, B. v. Neer bos te Vlaardingen. Kapelle. Benoemd tot onderwijzer aan een Ghr. school te Wassenaar met ingang van 1 Febr. 1934 dhr J. D. Fossen, thans tijdelijk aldaar. DE GROOTE CRISISVERGADERING TE GOES OVER DE BEDREIGDE SUIKERBIETENTEELT. Gisteren gaven wij reeds verslag van de redevoeringen der vijf sprekers. Allen viel een dankbaar applaus ten deel. Alle sprekers hebben hun rede twee maal uitgesproken: in het Schuttershof en in het Slot Ostende. In het Schutters^ hof spraken ze in de groote zaal, maar in de Schouwburgzaal was door de firma Polderman voor een luidsprekerinstalla tie gezorgd, zoodat ook daax alles uitste kend te verstaan was. De voorzitter dankte alle heeren voor hun overtuigende en gedocumenteer de redevoeringen. De Commissaris der Konin gin, Jhr Mr Quarles van Ufford, kreeg nu het woord. Spr. prijst de waar dige en overtui gende wij ze, waar op hier is gesproken over en gewezen op de dreigiende gevaren, die de suikerbie tenteelt bedreigen. Ook het Prov. Bestuur is overtuigd, dat de landbouw het fundament is van ons volksbestaan. Toen Spr. dan ook onlangs hoorde van de dreigende gevaren voor onze bietenteelt, heeft Spr. ten spoedig ste een audiëntie aangevraagd bij den Minister van Economische Zaken. Spr. beeft aan dien Minister gevraagd in deze kwestie geen beslissing te nemen eer Ged. Staten van Zeeland in de gelegenheid wa- ren gesteld hun advies te dezer zake uit te brengen. De Minister heeft toegezegd aan dit advies van Ged. Staten ernstige aandacht te zullen schenken en dit te zullen toezenden aan de ingestelde studie commissie. Gedep. Staten hebben daarop in hun laatste vergadering van 1933 een uitvoe rig rapport uitgebracht en toegezonden aan den Ministerraad en in afschrift aan eiken Minister. Daarin werd aangedron gen op behoud van den tegenwoordigen toestand en werden ernstige bezwaren te gen inkrimping van den rijkssteun inge bracht. Aan Ged. Staten van Noord-Brabant ia verzocht daaraan adhaesie te betuigen. Ged. Staten hebben zich natuurlijk la ten leiden door het Provinciaal belang. De regeering moet echter een breeder standpunt innemen en rekenen met de be langen van geheel ons land en ook van Indië. Ze staat voor een moeilijke beslis sing. Spr. hoopt, dat de regeering na wijs beleid een besluit zal nemen, dat in over eenstemming zal zijn met de ernstige tijdsomstandigheden. Moge God de regee ring wijsheid geven en moge haar beslis sing strekken tot heil van onB vaderland, ook van Zeeland. (Applaus.) De heer Simons, voorzitter van den Ned. Chr. Landarbeidersbond, bracht dank voor de uitnoodiging. om hier te zijn en gaf de verzekering, dat ook de ar beidersorganisaties gaarne willen mee helpen om de ramp, die thans dreigt, te voorkomen. Op hun hulp kan gerekend worden. Immers ook de arbeiders hebben groot belang bij de bietenteelt en haar instand houding. In normale tijden is dat zoo en zeker nu. Samenwerking tusschen werk gevers en werknemers is dus noodig. Spr. gevoelt zich echter gedrongen om nog iets meer te zeggen. In de crisisver gadering van 1930 heeft Spr. ook de me dewerking der arbeidersorganisaties toe gezegd, maar tevens aangedrongen om te geven gezond overleg inzake loon- en arbeidsvoorwaarden en te onthouden verlaging van het toch reeds karige loon. Helaas hebben we over 't algemeen ge kregen wat we niet graag wilden en is ons onthouden, wat we verlangden. De loonen zijn verlaagd, vaak zonder eenig redelijk overleg. Nu hebben we elkaar weer noodig, misschien nog meer dan in 1930. Spr. doet daarom een ernstig beroep op de boeren van Zeeland om te laten zien, dat we bij elkander behooren. Wijs aldus Spr. 1 het overleg niet af. Gij doet op billijkheids- en rechtvaardigheidsgronden een beroep op het Nederlandsche volk, wijs dan ook het billijk en rechtvaardig verzoek der arbeidersorganisaties niet af. Wat gij niet wilt, dat u geschiedt, doet dat ook aan een ander niet. Slotwoord. De voorzitter dankt den Gommiss saris der Koningin en Gedep. Staten voor hun steun. Ook den heer Simons voor de wijze, waarop hij een beroep op de werk gevers heeft gedaan. Moge zijn woord niet zijn de stem van een roepende in de woestijn. Spr wekt nu allen op met de hand aan den ploeg en het gebed in het hart verder te gaan. We zullen al het mogelijke doen, om de bietenteelt te redden. Bidden en werken. Evenals Nehemia ook spreken tot den Koning. Het geloovig opzien tot den Vader der Lichten geeft troost, bemoedi ging en kracht om te doen, al wat onze hand vindt om te doen. Tenslotte werd onder krachtig applaus de volgende resolutie aangenomen: Resolutie. De groote vergadering op Dinsdag 16 Januari 1934 te Goes, door de Crisis commissie uit de Zeeuwsohe Landbouw organisaties uitgeschreven naar aanlei ding van verschillende berichten in de pers ten opzichte der suikerbietenteelt en inheemsche suikerproductie en samenge steld uit vele leden van onderscheidene landbouworganisaties, vertegenwoordi gers van den arbeid en van den handel en nijverheid, van den middenstand, zoowel wat de ambachten als den winkelstand betreft, van de verkeersmiddelen zoo te land als te water, en van de Nederland sche suikerindustrie en voorts bijge woond door den Commissaris der Ko ningin in Zeeland, leden van Gedep. Sta ten van dat gewest, Burgemeesters en Wethouders van onderscheidene gemeen ten in Zeeland, leden van de Provinciale Staten; Overwegende, dat de suikerbietenteelt uit agrarisch oogpunt voor een doelma- tigen wisselbouw, inzonderheid in dezen crisistijd, nu de verbouw van zoo vele ge wassen onmogelijk loonend kan geschie den, noodzakelijk is en ook met den ten- genwoordigen steun en in den tegen woordigen, zij het reeds beperkten om vang uitgeoefend, voor het sluitend ma ken van de exploitatie der akkerbouwbe drijven niet kan woorden gemist; Overwegende, dat een redelijk bestaan van de Zeeuwsche arbeidersbevolking in hoofdzaak afhankelijk is van den bieten- bouw en de suikerproductie en bij gemis of verdere inperking daarvan de werk loosheid dermate zou verergeren, dat de toestand voor de landarbeiders rampzalig en dies voor de gemeente-financiën nood lottig zou worden; Overwegende, dat eveneens de midde len van vervoer, als locaalspoor- en tram wegen en de binnenschepen, veelal met verbanden bezwaard, alle slechts door het bietenvervoer en het goederenvervoer in verband met de suikerproductie tot een eenigszins dragelijke exploitatie kun nen komen en bij gemis of inperking daarvan millioenen guldens aan kapitaal in aandeelen, lobligatieleeningenj hypo thecaire of andere leeningen daardoor zouden verloeren gaan, tot schade veelal van de kleineren in den lande, welke daarin hun gelden hebben belegd en tot schade bovendien van rijk en provinciën, die vele honderdduizenden als renteloos voorschot hebben verstrekt, waarvan dan zeker nimmer terugbetaling is te ver wachten; Overwegende, dat uit den aard der zaak de belangen van den middenstand ten plattenlande en in de kleinere centra der provincie, ten allerergste door gemis of inperking van de Nederlandsche bieten- verbouw en suikerindustrie zouden wor den getroffen, dewijl er dan oneindig minder koopkracht ten plattenlande zou komen en ook veel minder benoodigdbe- den en werkzaamheden van allerlei aard als bij wagenmakers, smeden, enz. noodig zouden zijn; Overwegende, dat in de Nederlandsche suikerindustrie zulke enorme kapitalen zijn geïnvesteerd, dat ook daarom haar voortbestaan op zijn minst in den huidi- gen 'omvang, een ernstig gemeenschaps belang moet worden geacht; Overwegende, dat de levensbelangen van den landbouw, den binnenlandschen handel en de kleinere nijverheid, de bronnen van bestaan der grootere en kleinere gemeenschappen alzoo, thans in de ernstigste mate betrokken zijn bij het onverzwakt voortbestaan der tegenwoor dige bietencultuur en inlandsche suiker productie; Volledig overtuigd van het bestaans recht der inlandsche suikerproductie; Spreekt als haar meening uit, dat de invoer van Java-suiker, waardoor de in landsche suikerproductie zou moeten wor den beperkt, noodlottig zou zijn voor de bestaansmogelijkheid van landbouw, bin nenlandschen handel en kleinere nijver heid, ambachten, winkelstand en ver- verkeersondernemingen en dies van den arbeidersstand in het gewest en dienten gevolge weder van de provincie en de daarin gelegen gemeenten. Verzoekt de regeering ten dringendste geen maatregelen te treffen of toe te la ten, waardoor de tegenwoordige bietencul tuur en inlandsche suikerproductie wordt benadeeld, integendeel te bevorderen ge lijk tot heden is geschied, dat, zij het in den beperkten omvang van 't heden, deze cultuur en productie onverzwakt zal kun nen blijven standhouden; En besluit deze motie ter kennis te brengen waar zulks naar de meening der Oommissie behoort, maar in ieder geval aan den Ministerraad, aan den Presi dent-Minister, tevens Minister van Kolo niën, den Minister van Economische Za ken, de Staten-Generaal en de Pers. EEN HERINNERING AAN DE TROMP. Eenigen tijd geleden werd bericht dat het pantserschip Tromp voor sloop is verkocht en op het oogenblik zal er wel niet veel meer van over zijn dan groote stapels oud ijzer op de scheepsslooperij aan de Noord. Ja, toch nog iets anders, zegt de Loc., en vervolgt: „De herinnering aan den tijd toen dat schip een bijzondere missie vervulde. Toen in het laatste jaar van den we reldoorlog de strijd aan beide zijden met zoo groote heftigheid gevoerd werd, dat men nauwelijks eenige aandacht meer kon hebben voor het belang van de wei nige volken die zich aan de wereldrazer- nij hadden weten te onttrekken, toen Duitschland den „riicksichtslosen" duik bootoorlog had ingezet en toen de gealli eerden een uithongerings-politiek outrance toepasten tegenover Duitsch land, toen is er een tijd geweest dat het buitengewoon moeilijk was de verbinding tusschen Nederland en het buitenland te onderhouden. Ook de verbinding tus schen Nederland en Indië liet in dien tijd veel te wenschen over. Hjet was in dien tijd dat de „Tromp" de opdracht kreeg om via Panamakanaal nit Indië naar het moederland terug te keeren. Behalve de gewone bemanning van het oorlogsschip voerde de Tromp ook mee een aantal burgerlandgenooten uit Indië, die voor dringende zaken naar Neder land moesten. Op den Pacific en in het Westelijk deel van den Atlantic ging de reis vlot, doch toen men de in vlam staande oude wereld naderde, toen werd het aan boord van de Tromp oppassen. Mijnen, duikbooten, vliegtuigen, op alles moest worden gelet. Plotseling duikt een snelle Engelsche kruiser op. „Stoppen", wordt geseind. „Dutch Man of War" seint de com mandant van de Tromp terug. „Papieren toonen," luidt het bevel van het vreemde oorlogsschip, dat zijn ka nonnen richt op de Tromp. „Dutch Man of War", klettert het op nieuw van de Tromp naar den Engel- schen oorlogsbodem. „Wensch in elk geval uw papieren te zien", seint de Engelschman terug. „Ben gereed voor het gevecht," besluit de commandant van de Tromp de tele grafische discussie met zijn Engelschen collega, die spoedig daarop blijk gaf eer bied te hebben voor de taal van den zee man, die het commando voerde over de Tromp. De burgers aan boord hebben eerst la ter ervaren van de daad van den com mandant. In Nederland werd het krachtig optre den van dezen hoofdofficier der Marine vrij spoedig bekend en toen de Tromp Nieuwe Diep tijdens stormweer binnen voer, toen stond H. M. de Koningin in het noodweer op de pier om commandant en bemanning van de Tromp Haar Ko ninklijke hulde te brengen. In den tijd waarin onze Koninklijke Marine als gevolg van het drama met de „De Zeven Provinciën" zooveel! slechts wordt ten laste gelegd, kan het geen kwaad bovenstaand verhaal van het zus terschip der De Zeven Provinciën even in herinnering te brengen." 1—Uit Lier wordt gemeld, dat als ge volg van den hevigen storm en van den hoogen waterstand in de Nethe, de dijk tuschen Lier en Duffel op vijf plaatsen is bezweken, zoodat uitgestrekte lande rijen onder water ttaen. Voor de boeren hoeven schijnt vooralsnog geen gevaar te y dreigen. Verduistering. De politie te Groningen heeft aangehouden den 49- jarigen v. d. V., chef-boekhouder van een groote zaak te Groningen. Het was den belastingambtenaren opgevallen dat deze boekhouder zijn belasting betaalde per girorekening van zijn patroon. De mani pulaties werden onderzocht en toen bleek, dat bij de bedragen als uitgaaf boekte op de privérekening van z'n patroon. Ontslag volgde en er kwamen toen meer ver duisteringen aan den dag. Het geld spaar de hij en hij kocht o.a. voor f3000 aan deelen in de zaak van zijn patroon om wat meer rente te maken. v. d. V. heeft nog geen volledige bekentenis afgelegd, maar hij wordt ter beschikking van de justitie gesteld. Vrouw overvallen. Zondag ochtend is de echtgenoote van den heer Straatman te Langenboom door twee mannen overvallen. Zij begaf zich 's mor gens om zes uur per rijwiel naar de kerk. Op een eenzamen binnenweg werd zij eensklaps van haar fiets getrokken door twee individuën, die haar fiets opeisch- ten. De vrouw schreeuwde om hulp en op haar geroep kwamen eenige menschen aangesneld, waarop de mannen de vlucht namen en in de duisternis verdwenen. Door een paard aange vallen. Te Wijnjeterp is een knecht van den veehouder J. de Jong door een paard aangevallen. Het dier beet hem zoo ernstig in het hoofd, dat de dokter on middellijke overbrenging naar een zie kenhuis noodig oordeelde. Laatste vlooientheater gesloten. Het laatste vlocien-theater in Denemarken is gesloten, als gevolg van de moderne hygiëne. De directeur van het theater verklaar de, dat hij de laatste jaren groote moei lijkheden gehad heeft om nieuwe „ar- tisten"*te vinden. Zelfs advertenties in de dagbladen leverden geen resultaat op. Er schijnen geen vlooien meer te zijn. De bevolking is te zuiver geworden. Jeugdige boeven. De politie te Schoonhoven is er in geslaagd, de da ders op te sporen van een serie kleine diefstallen, die bij een aantal winkeliers den laatsten tijd zijn gepleegd. Het zijn tien jongens, van wie de oudste 12 jaar, de jongste 7 jaar is, die gezamenlijk of groepsgewijze zich schuldig maakten aan het wegnemen van snoeperijen en derge lijke uit winkels of pakhuizen. De oud sten van dit clubje oefenden op de jong- sten een zoodanigen invloed uit, dat zij zich niet durfden verzetten en zich ala willoos werktuig lieten gebruiken. Ernstig aut 0-0 n g e 1 u k. Gisteravond heeft op den Rijksstraatweg te Halfweg een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Uit de richting Haarlem naderde met groote snelheid een auto, bestuurd door den 19-jarigen heer L. uit Den Haag. In de auto waren nog drie personen gezeten, n.l. de 40-jarige heer Kroon, techniker te Amsterdam, alsmede de twee gebroe ders Koenders te Haarlem. De bestuurder passeerde een voor hem rijdende auto, doch moest direct weer naar rechts uitwijken voor een tegenlig ger en om niet in den berm terecht te ko men, gooide hij daarna terstond weer het stuur naar links. Door deze manoeuvre en mede als gevolg van de groote snel heid, waarmede gereden werd, begon de auto te slingeren, kantelde en sloeg toen driemaal over den kop. Van de inzittenden bleek de 40-jarige Kroon uit Amsterdam er het ergst aan toe te zijn. Zijn beide beenen zijn ver brijzeld. Men vreest voor zijn leven. Van de andere inzittenden bekwam een van de gebroeders Koenders een lichte her senschudding. De beide anderen, waar onder de bestuurder, bekwamen slechts lichte verwondingen. De auto werd door de politie in beslag genomen. Het ongeluk moet waarschijnlijk wor den toegeschreven aan roekeloosheid. Zeeuwsche mosselschuit gezonken. In den Hollandschen IJsel tusschen Moordrecht en Gouda is Zon dagavond een mosselschuit gezonken. Aan boord van het 14 ton metend vaar tuig, de Clinge 7, bevonden zich de 35- jarige schipper F. Praat, wonende te Nieuw-Namen, gemeente Clinge, en zijn zoontje. In korten tijd was de Clinge 7 bijna geheel in de diepte verdwenen, alleen een klemgedeelte van het voorschip bleef aan de oppervlakte. Voor den schipper en zijn jongen was deze onaangename gebeurtenis in het pikdonker, midden in de rivier een hache lijk avontuur. Beiden moesten onmiddel lijk het veege lijf bergen en dat konden zij slechts door naar het voorschip te vluchten. Daar hebben de stakkers in regen en wind bijna zes uur, van 's avonds achten tot bij tweeën 's nachts, vertoefd. Toen drong hun hulpgeroep door tot een paar wielrijders, die op dit late uur op den Rotterdamschedijk passeerden. De fietsers hebben zich in het bezit weten te stellen van een roeiboot en daarmede de schipbreukelingen gered. De schipper is niet verzekerd. Zijn vrouw mishandeld. Gis termorgen is de 28-jarige schipper V. te Spijkenisse in het stempellokaal gearres teerd, en naar het huis van bewaring te Rotterdam overgebracht, waar hij is ingesloten. Hij wordt er van verdacht zijn vrouw met een mes verschillende malen te hebben gestoken. De vrouw was de ech telijke woning ontvlucht met achterlating van haar beide nog jeugdige kinderen en durfde niet terug te keeren, De substi tuut officier van Juistit!; heeft in de wo ning een onderzoek ingesteld en daarbij zijn een drietal geladen geweren en een jachtmes in beslag genomen. Buren ver klaren, dat de Jonge vrouw meermalen door haar man is mishandeld. ROTTERDAM. In verband met gepleeg de fraude aan het abattoir zijn door de centrale recherche 5 hulpkeurmeesters in arrest gesteld. Enkele verdachte hulp- keurmeesters zijn voorloopig nog op vrije voeten gelaten. De verdachten zullen worden vervolgd wegens het aannemen van steekpenningen, terwijl tegen sommi gen ook een vervolging zal worden in gesteld wegens verduistering en diefstal. Vreeselijke gevolgen van een aardbeving. CALCUTTA. Opnieuw zijn een aantal vliegtuigen opgestegen om een onderzoek naar den omvang van de ramp, waardoor het aardbevingsgebied getroffen werd, in te stellen. De uitgebrachte rapporten spreken van een veel grooter aantal slachtoffers dan oorspronkelijk verwacht werd. De vliegers bevestigden, dat overal verwoestingen zijn aangericht. Het aantal dooden moet, naar zij meenen, op 8000 10.000 worden ge schat Overal liggen de lijken rondge strooid, daar voldoende hulp voor het opruimingswerk ontbreekt Aangezien in het geïnspecteerde gebied geen enkele Europeesche woning meer overeind staat, vermoedt men, dat ook vele Europeanen zijn omgekomen. Sommige streken zijn ook nog door een vloedgolf geteisterd. Tal van spoorbruggen zijn weggeslagen. Heel het gebied geeft een troosteloozen indruk van ellende. In meerdere steden en dorpen moeten nog vele slachtoffers onder de puinhoopen begraven liggen. GENEVE. De Volkenbondsraad heeft zich heden in geheime zitting bezig ge houden met de kwestie van het Saar- gebied. De regeeringscommissie wier zit- tingstijd verstreken was, is in haar ge heel herkozen. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 16 Januari 1934. G. T. D., 53 j., J. E. D„ 52 j„ wijn handelaren te Middelburg, verdacht, dat zij op 23 November 1932 in de kelders van het pand Koorkerkhof te Middelburg, welke kelders bij de verdachten in ge bruik waren als bergplaatsen, dienende tot opslag van wijn onder verlengbaar crediet, in voorraad hebben gehad: ongeveer 110 L. vruchtenwijn met een alcoholgehalte van 17.3 wijn van drui- venwijn; 70 L. vruchtenwijn en 64 L. vruchtenwijn, als zijnde gegiste sappen en aftreksels van andere boomvruchten dan druiven. Eisch: voor ieder f500 boete. De verdediger van verdachten, Mr A. H. Kuipers, bepleitte vrijspraak subs, een nader onderzoek. J. M. F., 50 jaar, slager te Oost- en West-Souburg, verdacht, dat hij op 30 Maart 1933 op zijn erf aan den Nieuwen Vlissingschenweg te Souburg een rund heeft geslacht zonder dat voor dat stuk vee de accijns op het geslacht vooraf was betaald; 2e. op 1 April 1933 te Souburg, den betrokken belastingambtenaren heeft ge weigerd tot het doen verrichten van vi sitatie, door te weigeren een deur te openen en vervolgens te grendelen. Eisch: f100 en f50. De Officier van Justitie eischte In beide zaken vervangende hechtenisstraf van tenminste een dag en ten hoogste een jaar. Uitspraak in beide zaken 29 Jan. a.& Politierechter te Middelburg. Zitting van Dinsdag 16 Jan. 1934. G. A. H., 44 j., herbergier, thans te Mal- deghem (B.), wegens verduistering van een geldsbedrag van f419,91, dat hij als penningmeester van het ziekenfonds „Hulp in Nood" onder zich had, in het tijdvak JanuariJuli 1933. Eisch: bekrachtiging van het verstek- vonnis (drie maanden gev.straf). Uitspr. a.s. Maandag. J. E., 41 j., tuinier te Goes, wegens het slachten van een koe, waarvan de accijns niet vooraf was betaald. Eisch en uitspr. f 25 of 10 d. h. J. H., 46 j., commissionair te Wemel- dinge, wegens het deen van een onjuiste opgave, ingevolge de Wegenbelastingwet, als houder van een auto, te Goes. Eisch en uitspr. f 15 of 3 d. h. F. S., 37 j., koopman te Baarland, we gens een zelfde overtreding te Goes. Eisch en uitspraak f 10 of 4 d. h. Verder werden tal van zaken behan deld betreffende verboden vervoer van suiker enz. in do grensstreek. Faillissementen. Het fail lissement van J. Rooze, landbouwer te St. Laurens, curator mr. P. C. Adriaanse, adv. en proc. te Middelburg, is geëindigd door de verbindend geworden eenige uit- deelingslijst met een uitkeering aan de concurrente schuldeischers van 3,01468 pet. Schapen-uitvoer naar België. Men vestigt er onze aandacht op, zegt het H d b 1., dat het met den uitvoer van schapen eenigszins zonderling gesteld is. Reeds geruimen tijd vóór Nederland deren uitvoer beperkte, bad België den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3