HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOck Bab Fenwicks verloving. Uit de Provincie FEUILLETON. Huishoudgeld verdwenen. „Wel, meneer, de goede morg "ijn voor mij voorbij," do boer wees «p usn De loonsverlaging bij de Spoorwegen. De Centrale bond van spoor- en tram wegpersoneel heeft een buitengewone vergadering gehouden ter bespreking van de loonvoorstellen van de directie der N. S. De bondsvoorzitter heeft de voorstellen in den breede toegelicht, waarop na een zeer uitvoerige discussie de vergadering zich daartegen heeft uitgesproken met 50 tegen 27 stemmen en 3 blanco. Nederland en de Volkenbond. De minister van buitenlandsche zaken, jhr mr A. C. D. de Graeff, zal vanavond om half acht, voor de radio mededeeling doen van de inzichten, die hij namens de regeering ter kennis van den Volkenbond heeft gebracht, betreffende het streven naar reorganisatie van den Volkenbond. De rede van den minister zal over de beide zenders worden uitgezonden. Partij-voorzitter der S. D. A. P. Naar de „Telegr." verneemt is bij het aanstaande congres van de S.D.A.P., als opvolger van den aftredenden voorzitter van het partijbestuur, den heer Jan Oudegeest, de verkiezing te verwachten van den heer Koos Vorrink, die reeds in verscheidene Amsterdaomsche en lande lijke afdeelingen candidaat is gesteld. De heer Vorrink is de leider van de Arbeiders Jeugd-Centrale. In de socialis tische jeugdbeweging bekleedt de heer Vorrink een vooraanstaande functie. De steun aan den tuinbouw. De heer Van den Heuvel heeft tot den minister van oeconomische zaken de vol gende schriftelijke vragen gericht: 1. Is de minister bereid mede te dee- len: of uit de omstandigheid, dat voor 1933 niet een hooger bedrag dan 6,400,000 gulden wordt uitgetrokken voor steun aan den tuinbouw, mag worden afgeleid dat dit bedrag voldoende is om te vergoeden het verschil tusschen opbrengst van de producten en de vastgestelde garantie of richtprijzen voor deze producten? 2. Indien het antwoord op vraag 1 ont kennend zou luiden, is de minister dan bereid mede te deelen: a, welk percentage van dit verschil ver goed zal worden met dit bedrag van 6,400,000 gulden? b. of zijn excellentie plannen heeft op andere wijze dit tekort te vergoeden? 3. Heeft de minister bij ontkennende beantwoording van vraag 1 en van vraag 2 sub b zich rekenschap gegeven van den toestand die hierdoor in menigte van be drijven zal ontstaan, o.a. de onmogelijk heid voor velen hun bedrijf voort te zet ten? Gemeentebesturen niet uitgeschakeld. Op de vragen van het Tweede Kamer lid Boon, in zake het indienen van klachten en wenschen, de werkverschaf fing betreffende, van bij de gesubsidieer de werkverschaffingen tewerk gestelde georganiseerde arbeiders door bemidde ling van hun organisatie, heeft minister Slotemaker de Bruine, minister van so ciale zaken, geantwoord, dat hij den be trokken gemeentebesturen heeft laten we ten, dat arbeiders, geplaatst bij van rijks wege gesubsidieerde werkverschaffingen, die lid zijn van een organisatie, aangeslo ten bij het Nederl. Verband van Vakver- eenigingen, het R. K. Werkliedenver bond in Nederl. en het Chr. Nat. Vakver bond, hun wenschen en klachten ten op zichte van de werkverschaffing door be middeling van hun organisatie aan hem moeten voorleggen. De gemeentebesturen blijven zeer zeker Ook in den vervolge bevoegd, kennis te nemen van klachten en wenschen van ge organiseerde, bij de werkverschaffingen te werk gestelde arbeiders. Met het oog op de ervaring, welke in de practijk is opgedaan, is het intusschen, ook voor de gemeentebesturen van veel waarde, dat wenschen en klachten van de hierbedoel- de georganiseerde arbeiders via de orga nisaties der betrokkenen worden behan deld. De dezerzijds gegeven aanwijzingen gelden voor de arbeiders, georganiseerd in de bonden, aangesloten bij de hier bo vengenoemde vakcentralen, die in de des betreffende contactcommissie vertegen woordigd zijn. Vrij naar het Engelsch. 52.) o— „Nooit, nooit jij ging heen Jack ik veranderde niet". Hij liet zijn hand zakken om den poe del te streelen, maar Marquis liet zijn tanden zien en gromde. „Jack Indië is zoo ver weg". „Dat is het maar niet te ver, geloof ik". „Wel te ver, het is doizende mijlen weg, men moet er zijn huis en vrienden wel vergeten. Wanneer men gescheiden is wordt de vriendschap niet hechter, Jack en je schrijft me tegenwoordig noodt meer. Als je dat dan nog maar deed". „Ik beloof het je Bab". „Je verwende me altijd. Stanhope zegt het, iedereen trouwens. Ik bèn verwend". Haar oogen waren vochtig. „Ik geloof. „Ik geloof, dat je verstandig deed naar bed te gaan, Bab, inplaats van jezelf hier zwart te zitten maken. Je weet zelf niet, hoe zoo'n avontuur je aanpakt en hoeveel slaap je behoeft om weer op krachten te komen". Ze opende haar mond om hem tegen te spreken, doch hij ging haastig verder: „En self ben ik ook doodmoe, Ik sa! Ingezonden Mededeeling. Muizen zijn de schrik van de hulsvrouw, een voortdurende bron van schade en ergernis. Ze rooven levensmiddelen en besmetten het voedsel, waarmee ze in aanraking komen. De Heer A- te K. doodde met één doosje .Rodent" van 90 cent niet minder dan 113 muizen. Rodent heeft Inderdaad een bijzondere aantrekkingskracht en een fatale uitwerking op muizen en ratten. Waarom zoudt U dus nog langer last van muizen hebben? Een doos Rodent van 50 et of een dubbele doos 90 ct zal U tientallen guldens besparen. Imp.: Fa. B. Melndersma - Den Haag. B50 De z.g. veilingen van Inboedels. Do minister van justitie heeft op vra gen van het Tweede Kamerlid Arts, in verband met de onlangs in eenige dag bladen aangekondigde inboedelveiling in een villa te 's Gravenhage, geantwoord: Een ter zake ingesteld onderzoek heeft nog uitgewezen, dat de laatste bewoner der villa bij zijn verhuizing het grootste deel van zijn inboedel heeft meegenomen en dat het restant, bestaande uit stof- fage, tapijten en overblijvende meubelen, is verkocht en toebehoort aan de eigena resse der villa de N.V. Gondang, welke die goederen in de villa heeft gelaten. Ten onrechte is dus in advertenties en cata logus gesproken van een „inboedelvei ling". Hjoewel de houder der veiling A. de Leeuw, die de villa voor de maand October huurde, ten einde daarin de ver- kooping te houden, over voormeld restant goederen geen zeggenschap had, zijn niet temin ook deze voorwerpen op de kijk dagen genummerd geweest. Dit versterkt nog den indruk, dat bij den veilinghouder misleiding van het publiek heeft voorge zeten. De bemoeiing van de Koninklijke Kunstzaal (G. J. Kleykamp) kan hebben bijgedragen tot het wekken van mis plaatst vertrouwen bij het publiek. Zij heeft zonder behoorlijk voorafgaand on derzoek bij overeenkomst haar goeden naam geleend voor een slechte zaak. Het gebeurde is in strijd met onderge- teekende's tot de deurwaarders gerichte circulaire. De betrokken deurwaarder heeft blijk gegeven zijn taak ten deze niet behoorlijk te verstaan. Hij was, in gevolge de circulaire, verplicht geweest na te gaan of de catalogus en adverten ties er niet op uit waren een verkeerden indruk te vestigen. De deurwaarder zal ter verantwoording worden geroepen. Tegen den houder van de veiling is proces-verbaal opgemaakt ter zake van overtreding van art. 328 bis van het Wet boek van Strafrecht. Daar den onderge- teekende gebleken is, dat meermalen bij verkoopingen het woord „inboedel" mis leidend en dus verkeerd wordt gebruikt, zal hij bijzonderlijk hierop de aandacht van de deurwaarders vestigen in aanslui ting aan zijn voormelde circulaire. FRUIT EN OMZETBELASTING. Oogst 1933 niet vrijgesteld. Het verbond van Nederlandsche Werk gevers deelt mede op het departement van financiën te hebben vernomen, dat het bericht, als zou de fruitoogst 1933, voor zoover nog in handen van de telers, van omzetbelasting zijn vrijgesteld, niet juist is. Er is geenerlei beslissing of toezegging in dien geest gegeven. Eir is dus niets veranderd, zoodat de voorraden, die bij deze „fabrikanten" (fruittelers) bij de inwerkingtreding van de omzetbelasting op 1 Januari j.l. aan wezig waren, evengoed in de belasting vallen als de voorraden fabrikaten bij de industrie. blij zijn als ik lig". Eerst toen standi ze op, er lag een pijn lijke trek op haar gezichtje; ze was klaar wakker en ze had hem nog zooveel te vertellen. Maar hij had genoeg van haar. In vroeger dagen zou hij er niet van ge sproken hebben, wat wel het verstan digst was; toen zou hij alles hebben ge daan om haar bij zich te houden in dien stoel naast hem. Ze ging nu immers trouwen? En daar om had hij met haar afgedaan, haar oud ste en beste vriend, 's avonds om half acht trachtte hij haar naar bed te krijgen, om maar van haar gezelschap verlost te worden, hij had haar niets meer te zeg gen. „Als je zoo slaperig bent, zal ik wel gaan," zei ze mat, „maar het is de laatste gelegenheid, die we in langen tijd zullen hebben, dacht ik, Jack. Je hoeft echter niet heelemaal naar Indië te gaan, om anders te worden jij bent al ver anderd." „Ja," zeide hij hard, „dat is ook zoo". „Maar je b9nt nu toch niet boos op me, Jack? We zijn toch net als anders?" „Behalve dat ik binnenkort in Indië zal zitten, en dat jij in Engeland bent." „Wanneer kom je terug?" „Ik weet het niet. Bab, er is nog oen ding, dat ik je zeggen moet." Ze ston- en instinctmatig betastte ze den paarlen ring om haar vinger. Zijn stem, hard en rautr, deed haar ontstellen. „Een week Stofzuigers, de grootste sorteering bij J. M. Polderman, Goes. Vanaf f0.75 per week. (Adv.) Werkloosheid. Op 31 Decem ber stonden bij de gemeenten, behoorende tot de districts-arbeidsbeurs te Middel burg, als werkloos ingeschreven: Middelburg 1090, Vlissingen 1257, Aagtekerke 12, Arnemuiden 224, Baar land 49, Biggekerke 26, Borssele 76, Co- lijnsplaat 144, Domburg 85, Driewegen 28, Ellewoutsdijk 36, Goes 243, 's Gra venpolder 60, Grijpskerke 29, 's Heer Abtskerke 12, 'sHteer Arendskerke 173, 's Heerenhoek 66, Heinkenszand 107, Hoedekenskerke 72, Ierseke 88, Kapelle 128, Kats 18, Kattendijke 10, Kloetin- ge 59, Kortgene 47, Koudekerke 141, Krabbendijke 110, Kruiningen 162, Me liskerke 10, Nieuwland 47, Nisse 20, Oostkapelle 28, Oudelande 42, Ovezande 26, Rilland 78, Ritthem 32, Schare 47, Serooskerke 46, St. Laurens 19, Sou burg 305, Veere 29, Vrouwenpolder 29, Waarde 72, Wemëldinge 101, Westka- pelle 300, Wissenkerke 180, Wolphaarts- dijik 67, en Zoutelande 30. Totaal in het district dus 6060 werk zoekenden. Goes. De Chr. Besturenbond hield Maandagavond zijn derden cursusavond in dit seizoen. Inleider was dhr Jb. Kloosterman, over „Het fascisme en na- tionaal-socialisme". De opkomst was, on danks het minder gunstige weer, bevre digend. Gisteravond werd hier de film van het Ned. Jongelingsverbond „Van Bonds dag tot Bondsdag" voor een stampvolle zaal vertoond. Het is zeker een goed idee geweest van het bestuur van het N.J.V. om het bondswerk op het witte doek te brengen. Wat hebben velen in gedachten de mooie kampweken weer meegeleefd en de kostelijke dagen op de „Ernst Sillem- H'oeve". En dan de groote toogdagenl Vertoond werden de laatste bondsdagen, die van Nijmegen en Vlissingen. Alles was even voortreffelijk opgenomen: de pleziertocht met den oceaanstocmer op de Noordzee, de kerkinterieurs, de diver se afdeelingen in het Bondsgebouw; alles getuigde van een zeer goede technische verzorging van de film. Het was dan ook in één woord „af". Het kan o.i. niet an ders of er moet groote propagandistische waarde van dit werk uitgaan. Ds Homburg had den avond geopend en heeft dien met dankgebed gesloten. Voor de velen die teleurgesteld naar huis moesten, omdat zij niet meer in de zaal konden, wordt, naar wij vernemen, de film Zaterdagavond nogmaals vertoond. Gaarne wekken wij ook dan tot druk hezoek op. Men zie de advertentie in dit nummer. Kruiningen. Gisteravond vergaderde in de consistorie der Geref. Kerk alhier de Kruiningsche Arja-club, onder voorzit terschap van dhr G. Maas. Behandeld werd het onderwerp Volk en Partij door J. Minnaar. Hierop volgde een vlotte be spreking. Dinsdag had de landbouwersknecht J. B. op de hofstede van dhr v. Hootegem het ongeluk van een stapel stroo, hetwelk hij op een vrachtauto moest laden, te val len, doordat de ladder, waarop hij stond, brak. Hij kwam daarbij op de auto te recht en bleek bewusteloos. Spoedig kwam hij evenwel weer bij. Dokter Nieuwen- huize constateerde dat eenige ribben ge kneusd waren, doch niets gebroken was. Colijnsplaat. Op 22 Januari 1934 hoopt de Wed. L. M. de Vos alhier haar 100ste jaardag te vieren. Zij is de oudste in woonster van dit dorp. We kunnen er helaas niet aan toevoegen, dat zij nog steeds een goede gezondheid geniet, want Ingezonden Mededeeling. geleden, heb ik Aietta gevraagd, met me mede te gaan naar de Oost. Maar ze heeft geweigerd." „Aietta o Aletta; en. „Ze wilde me niet hebben. En dat heeft ze me gezegd." De koekoeksklok sloeg het halve uur en Bab ging langzaam naar de deur. „Aletta Aletta," herhaalde ze zacht voor zich heen; „hoe eigenaardig, dat zij het juist moest zijn." HOOFDSTUK XXI. Den volgenden morgen was de natuur in rust; onder een helderen lucht lag de geteisterde aarde in vrede neer. Jack was reeds vroeg uit de veeren, zoo goed en zoo kwaad als het ging, maakte hij zijn toilet, zich afvragend, of er nog een bar bier te vinden zou zijn, die van zijn ver waarloosd uiterlijk nog een fatsoenlijk mensch zou kunnen maken. Ofschoon Jack vroeg was, vond hij zijn gastheer reeds buiten op den deel; de arme man stond maar stil voor zich uit te staren, trachtend de gevoelens meester te wor den, die hem bestormden, nu hij zich te midden van de ruïnes van zijn huis en hof bevond. Goeden morgen," zei Jack, en op het zelfde oogenblik kon hij zich wel op zijn tong gebeten hebben, voor deze weinig taktvolle begroeting. de laatste jaren komt zij haast niet meer van 't bed af, terwijl zij nagenoeg blind is. Schore. Maandagavond kwam de bij zondere vrijwillige landstorm bijeen voor het houden van een bijeenkomst met film- vertooning. Behalve de leden waren aan wezig de burgemeester, wethouder Bie- rens, het raadslid Glerum en de heer M. in 't Anker met hun dames, terwijl van elders waren gekomen de heer Laernoes, overste Bierman en ds van Selms. De Burgemeester opende de vergade ring met een kort welkomstwoord en ves tigde in het bijzonder de aandacht op de waarde van het persoonlijk leven als fac tor tot verhooging van de waarde van het instituut. Na het zingen van het Wilhel mus werd onder leiding van overste Bier man de huldigingsfilm van 9 Sept. 1933 vertoond, waarna de heer Laernoes wees op de gevaren, die dreigen van uiterst links (communisten en aanverwante par tijen) en uiterst rechts (fascisten en na- tionaal-socialisten). Spr. wees op het na tionale opleven van den laatsten tijd en getuigde van de groeiende liefde voor ons Oranjehuis. In de pauze, welke nu volgde, werden ververschingen gebruikt. De film van den landdag te Hulst, waarop ook de Schoorsche manschappen te zien waren, viel vanzelfsprekend ook zeer in den smaak der aanwezigen. Ook de heer Bierman sprak een harte lijk woord tot de landstormers en decla meerde een toepasselijk gedicht, dat met onverdeelde aandacht werd aangehoord. Hierop volgde de prijsuitreiking van den op 4 dezer gehouden schietwedstrijd. Bij deze gelegenheid bracht het lid W. in 't Anker dank aan den burgemeester, die in een van zijn eerste daden heeft ge toond, dat hij een warm hart heeft voor den landstorm. Ten slotte sprak de burgemeester een kort slotwoord. Waarde. Maandagavond hield de Ko- lenvereeniging alhier haar jaarlijksche algemeene vergadering in de melksalon van dhr Nagelkerke, onder voorzitter schap van dhr Jan Bom. De vergadering werd bijgewoond door 34 van de 74 leden. Uit de rekening van den penningmees ter, dhr M. de Leeuw, bleek, dat er waren aangevoerd 382% H.L. stukkolen, 1253% H.L. eierkolen en 276 H.L. nootjes. De ont vangsten waren f2760.06 en de uitgaven f 2601.90, alzoo een batig saldo van f 158.16 welk bedrag per H.L. op de boekjes zal worden afgeschreven. De kolen hebben den leden gekost: stukkolen f 1, nootjes f 1.10 en eierformaat f 1.20 per H.L., vrij thuis. Het aftredende bestuurslid dhr L. de Looze werd herkozen. 's Heer Arendskerke. In de Maandag gehouden zitting van den Gemeenteraad werd op een verzoek van het Comité te Nieuwdorp voor geestelijken en zedelijken steun aan de werkloozen, om gebruik te mogen maken van een verwarmd en zoo noodig verlicht lokaal der openbare lagere school te Nieuwdorp onder nader bepaal de voorwaarden gunstig beschikt. Vervolgens werd, behoudens Kon. goed keuring, besloten de jaarwedde van den alhier gevestigden gem.-veldw. J. Witte uit een billijkheidsoogpunt gelijk te stel len met die van den te Nieuwdorp gesta- tionneerden gemeenteveldwachter M. Fin- son en mitsdien de jaarwedde van veld wachter Witte met ingang van 1 Jan. 1934 te verhoogen met f 100 en alzoo vast te stellen op f 1450. Verder deelt de voorzitter mede, dat in verband met het in de vorige vergade ring genomen raadsbesluit waarbij in be ginsel werd besloten de jaarwedden van de lagere ambtenaren met ingang van 1 Jan. 1934 met 4 pet. te verlagen, de ambtenarenorganisaties zijn gehoord. Na voorlezing van het ingekomen schrijven dezer ambtenarenorganisaties en na mededeeling, dat B. en W. nog steeds op hetzelfde standpunt staan, om geen verlaging der tractementen op de lagere desolaten toestand zijner bezittingen. „De zon meneer," hij strekte den arm uit „brandt me als gloeiend ijzer. Toen de storm om ons heen loeide, kon ik het dragen, maar nu nu heb ik het gevoel of God ons werkelijk verlaten heeft. Als ik denk aan al onzen harden arbeid, aan de zweetdroppelen, die het gekost heeft, om het hoofd boven water te houden en iets te winnen voor den ouden dag, dan is het alsof alles me ontzonken is." Jack was niet in de stemming, om een bemoedigend woord te spreken. Zwijgend gingen de twee mannen het veld in, waar reeds enkele arbeiders bezig waren, de gedoode beesten nit te graven. Terwijl Jack meehielp, keerden zijn gedachten te rug naar het gesprek van gisteravond. En met een gevoel van dankbaarheid dacht hij er aan, dat Aletta verstandiger was geweest dan hij door hem niet te vol gen in een stap, die hij zich zijn gansche leven zou berouwen. Hoe juist had ze zijh gemoedstoestand begrepen en hoe duide lijk had ze hem dat onder het oog ge bracht, ofschoon haar woorden niet vriendelijk waren geweest. „Je wilt met mij trouwen?" had ze gezegd, en haar stem had niet zacht ge klonken en nog minder verheugd, dat hij haar had uitverkoren. „Je moet zeker iemand bij je hebben, met wie je over Bab kan praten, en die je in je stemmin gen kan volgen als je om baar treurt of verbitterd beo." ambtenaren toe te passen, brengt de voorzitter opnieuw het voorstel van den heer Snoodijk betreffende vermindering der jaarwedden met 4 pet. in stemming, waartoe thans definitief met 7 tegen 4 stemmen wordt besloten. Tegen het voor stel stemden de heeren Hommes, Janse, Nijsse en Lindenbergh. Aan den heer J. J. de Jager te Nieuw dorp werd op diens verzoek eervol ont slag verleend als lid der schattingcom missie bedoeld bij art 57 van de wet op de Inkomstenbelasting, en in diens plaats benoemd de heer J. Hommes. In de vacature van den heer M. de Dreu, die naar elders vertrok werd tot lid van de Schattingscommissie benoemd de heer H. Goedgebure. Hierna sluiting. (Eerst Woensdagmorgen ontvangen. Red.) Vrouwepolder. Maandagavond hield de vereeniging „Het Varkensfonds" haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van den heer S. Melse. De ontvangsten waren f86.02; de uitgaven f41.34; alzoo een batig saldo van f44.68. Als bestuurslid werd herkozen dhr J. Geertse. Als bode werd weer voor een jaar aangesteld dhr Jac. Louwerse, en assistent-bode dhr J. Mesu Jr. Als slager voor noodslachtingen werd benoemd dhr P. Schoe Het spektarief werd weer vast gesteld als volgt: 10 pet. voor goedge keurde; 20 pet. voor afgekeurde en 30 pet. voor doodliggende varkens beneden den geldenden marktprijs. Uit het overzicht van den secretaris bleek, dat in het af- geloopen jaar 6 noodslachtingen hebben plaats gehad, waarvan 1 goedgekeurd en 5 afgekeurd werden. Besloten werd de voorwaardelijk goedgekeurde varkens te doen steriliseeren. De vereeniging telt thans 72 leden. Meliskerke. Maandag kwam de geiten- vereen. in een flink bezochte jaarver gadering bijeen. De voorz. dhr G. Da- vidse opende deze vergadering. De secr. S. v. Keulen bracht verslag uit van den toestand der vereen. Ze telt thans 54 le den en is dit jaar met elf vermeerderd. Dhr P. Geene, penningmeester, die al enkele jaren met tekorten heeft moeten werken, sloot nu met een batig saldo. De heeren P. Geene en P. Sturm werden weer met alg. st. herkozen. De voorzit ter dankte het gemeentebestuur en de Landbouwvereen. voor hun gegeven sub sidie. Aagtekerke. Dinsdagavond hield de ko- lenvereeniging haar algemeene vergade ring. Voorzitter, de heer J. Jobse. Uit het verslag van den secretaris, den heer P. Westerbeke, bleek, dat in het afgeloopen jaar waren aangekocht aan steenkolen, eierkolen en anthraciet 281000 K.G., terwijl waren aangekocht 14000 stuks turf. Het aftredend bestuurslid J. Jobse werd her kozen. Uit het verslag van den penning meester bleek, dat een batig saldo te boeken viel. Voor het lossen der kolen aan het schip te Middelburg gaven zich 7 personen op, terwijl voor het lossen op het station Aagtekerke zich 2 personen opgaven. Van de Maandagav. te Vlissingen ge speelde competitie voor den Zeeuwschen Dambond tusschen Vlissingen I en Aagte kerke I was de uitslag als volgt: Vlissingen IAagtekerke I: Jac. Boo gaard—LBosselaar 1—1; L. Goedbloed— S. Bosselaar 11; Th. v. DuijnA. Wil- lemse afgebroken; C. v. BiemenM. Wil- lemse 0—2; P. LangendijkP. de Visser 20; L. LabruijèreS. Blaas 20; D. J. v. Tuijl—P. Bimmel 1—1; J. Maartense— C. Jongepier 20; P. F. StreefkerkA. de Visser 0—2; P. Maas— J. de Visser 2—0. Uitslag thans 11—7 voor Vlissingen. Oostkapelle. Maandagavond werd al hier de derde cursusvergadering van de f studieclub van den Chr. Besturenbond ge houden. De voorz., dhr P. Cornelisse, behan delde de sociale wetgeving, speciaal haar karakter, beteekenis en wording. Maandagavond vergaderde de Geiten- fokvereeniging „Ons Belang", onder voor zitterschap van dhr F. Boone Pz. Het jaarverslag werd door den secretaris dhr A. Louwerse, uitgebracht, waaruit bleek, dat de vereeniging 66 leden telt. De pen ningmeester, dhr B. Corbijn, sloot zijn boekjaar met een klein batig saldo af. Als verzorger van den bokkenstal werd Hij had haar toen gevraagd, hoe lang het geleden was, sinds haar naam hem over de lippen was gekomen. „Neen," had ze geantwoord, „gezegd heb je niets, maar des te meer heb je ge dacht. Ik heb je gevolgd in al je stem mingen, en ik weet, dat het steeds Bah was, Bah en nog eens Bah, die de kern van je gedachten was. Het moge zijn, dat je je eenzaam voelt, welnu, ik zeg je, dat er wel meer zijn, die zich van de men- schen verlaten gevoelen. Maar daarom behoeven we de levensvreugd niet te ver liezen, in al onze moeiten en verdriete lijkheden is er Eén, die ons nimmer ver laat. Als we maar op Hem ons vertrou wen stellen en niet willen handelen in eigen kracht. Want zoo vat ik je aanzoek op. Je wilt je eigen lot in handen ne men." „Ik zou toch ernstig er naar trachten je gelukkig te maken," had hij zacht ge antwoord. „Maar het effect zon toch zajn, dat ik doodongelukkig werd; als je alleen maar aan mijn zwak gestel denkt, dat stellig niet bestand is tegen de Indische warmte; ik zou al spoedig verpleegd moeten wor den, instede dat er troost van me zou uit gaan. En als ik dan van die zware hoofd pijnen had, zou je je bittere luimen niet op mij kunnen luchten en ik zou je al spoedig in den weg zijn, als je hart over- I vloeit voor de geliefde, die jou ver smaadde." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2