Kerknieuws Gemengd Nieuws Rechtszaken Radio-Nieuws. Openbare Verkoopingen en Verpachtingen koren. In het afgelo»pen jaar hebben 20 noodskchtingen plas te gehad, waarvan er 0 goedgekeurd en 14 afgekeurd werden, of 1754 kg. werd goedgekeurd en 2659 kg. afgekeurd. Voor het goedgekeurde werd f874 uitbetaald en voor het afgekeurde f 1063.60. Eet totaal uitgekeerde bedrag is dus f 1937.60; wat komt op gemiddeld fö.74 per ingeschreven koe. Voor koeden wordt uitbetaald welke worden goedge keurd f 0.50 per kg. en welke worden af gekeurd f0.40 per kg. Voor jong vee zijn deze bedragen respectievelijk f 0.40 en f0.30. De slager ontvangt voor goedge keurd vee f 0.02 per kg. en voor afgekeurd f 0.01 per kg. Arnemuiden. Zaterdagavond vergader de de afdeeling van den B. V. L. onder leiding van dhr G. Schroevers. Wegens vertrek van den secretaris, dhr J. D Kousemaker, werd in diens plaats geko zen dhr P. Boone Pzn., Molenweg. De scheidende secretaris werd in har telijke bewoordingen dank gebracht voor zijn velerlei arbeid, door hem voor de af deeling gedaan. Dhr J. D. Kousemaker dankte voor de goede woorden tot hem gesproken. Tholen. In de Zaterdag gehouden ver gadering van de Visschersvereeniging „Helpt Elkander", alhier, is besloten zich nog niet aan te sluiten bij bet te Vlissin- gen gevestigde ondersteuningsfonds voor visschers in Zeeland, daar de vereeniging zelf in een eventueel benoodigde onder steuning van haar leden voorziet. Naar wij vernemen, ia de Bazar, welke in Januari zou gehouden worden ten bate van 't restauratiefonds der Her vormde Kerk, uitgesteld tot Paschen. Door B. en W. zijn bereids hiervoor eenige lokalen der U. L. O. afgestaan. Zaamslag. De afdeeling van den Ned. Chr. Landarb. bond hield Vrijdagavond onder groote belangstelling haar jaarver gadering. Na een kort openingswoord van den voorzitter, dhr J. de Pooter, hield Ds van Dis een toespraak. Het jaarver slag van den secretaris gewaagde van ge noten zegeningen, maar ook van teleur stellingen. Voornamelijk de houding der werkgevers werd betreurd. De vereeni ging telt ruim 180 leden. De penningm. had aan contributie ontvangen f4426,95. Een batig saldo kon worden geboekt. Door dhr Adr. Hamelink Kzn. werd ingeleid: „Vakbeweging en Jeugd". Dhr G. Hamelink Czn. behandelde: „Het reli gieus socialisme". In aansluiting met het laatstgenoemde onderwerp sprak Ds Kok een opwekkend woerd. Ter afwisseling werden een paar sa menspraken geleverd, die goed in den smaak vielen, evenals een paar stukjes poëzie, die door dhr S. van Ham wer den voorgedragen. In plaats van het hoofdbestuurslid, dhr A. Vingerling, die door ongesteldheid was verhinderd, sprak dhr J. de Putter van Hoek, districtsvoorzitter, de vergadering toe. Verschillende afgevaardigden spra ken goede wenschen uit. Dhr S. van Harn sprak een pakkend slotwoord en eindigde met dankzegging deze goed geslaagde vergadering. Hoek. Zaterdag hield de vereeniging „Steunt Elkander" haar jaarvergadering. Uit het Jaarverslag van den secr.-penn. blijkt, dat over 1933 aan 9 personen uit gekeerd is voor gestorven of onteigende varkens. De inkomsten bedroegen f 967,69. De uitgaven f 708,42, zoodat er een batig saldo is van f 259,27. Dit gevoegd bij de batige saldi der vorige jaren, wordt het totale bezit der vereeniging f 3454,27. De gelden zijn belegd op obligaties en op een spaarbankboekje van de Rijkspostspaar bank. Het aftredende bestuurslid, dhr P. Haak, wordt herkozen en tot nieuw be stuurslid gekozen dhr Th. Meertens Jzn. Drie nieuwe leden traden toe, zoodat het ledental thans 215 bedraagt. BEGROOTING VAN JUSTITIE. Voorloopig verslag der Eerste Kamer. Ontleend is aan bet voorloopig verslag over de justitiebegrooting: Algemeen werd instemming betuigd met het optreden van dezen minister, ter wijl men dankbaar herdacht het werk dat zijn ambtsvoorganger in 's lands be lang had tot stand gebracht. Vele leden drongen weder aan op een wijziging van de wetgeving betrekkelijk de echtscheiding. Niet zonder verwondering hadden ver scheidene leden kennis genomen van de mededeeling van den voorzitter van den raad van ministers aan de Tweeede Ka mer, dat bij het departement van justitie een ontwerp van wet tot nadere regeling der pachtovereenkomst in voorbereiding is en dat de regeering hoopt, nog in den loop van dit zittingsjaar de indiening daarvan te bevorderen. Geheel afgezien van de vraag, of het aanbeveling ver dient, dit onderwerp, waaromtrent zóó ernstig verschil van inzicht in de volks vertegenwoordiging is aan den dag getre den, spoedig weder aan de orde te stel len, waren de leden, hier aan het woord, van meening, dat de behandeling van be doeld vraagstuk behoort te worden uit gesteld totdat de toestand van den Neder- landschen landbouw vasten vorm zal heb ben herkregen. Met instemming hadden vele leden ver nomen, dat „nopens een vereenvoudigde regeling voor het langs gerechtelijken weg incasseeren van kleine vorderingen", overleg gaande is. Zij. spraken de hoop uit, dat te dezen spoed worde betracht. Vele leden brachten de toenemende ze deloosheid ter sprake, met name in bad plaatsen. Betreurd werd, dat de minister pas op 12 Oct. dsn pra<- i7eur#-gK.a<£^l M5 de gerechtshoven opd^aoht heeft gegeven tot het, nemen ven aiaatregales tegen StrapeHo e4. spelen, terwijl toch r-ijn ambtgenoot van binnenlandschs zaken reeds in Juli 1933 een aanschrijving over dit onderwerp tot de burgemeesters had gericht. Men "roeg, waarom een en ander niet gelijktijdig is geschied, vermits daardoor veel kwaad gedurende het zo merseizoen ware voorkómen. Enkele leden betreurden dat ingevolge de motor- en rijwielwet aan een bestuur der van een moterrijtuig de bevoegdheid om zoodanig voertuig te besturen, slechts voor ten hoogste één jaar kan worden ontzegd. Zij wenschten dezen termijn uit te breiden tot 3 jaar. Gevraagd werd, of aan de positie van het personeel bij de Rijksveldwacht wel voldoende zorg is besteed. i De kerkstrijd in Duitse fa- land. Volgens een mededeeling in „The Times" zou prof. Karl Barth te Bonn zijn ambt als hoogleeraar aldaar hebben neergelegd. In het conflict tusschen kerk en staat in Duitschland trad prof. Barth als de meest principieele verdediger op van de rechten der kerk tegenover elke onbevoeg de en eigenmachtige staatsbemoeiing, die op het zuiver confessioneele karakter der kerk inbreuk wilde doen. Den laatsten tijd is Karl Barth vooral bekend geworden door zijn reeds vlugschriften over „D'ie Existenz der Kirche". waarin hij in ge harnaste polemiek zijn standpunt betref fende de actueele vraagstukken van den dag uiteenzet. Reeds eenigen tijd geleden werd op een eventueele afzetting van prof. Barth gezinspeeld, waarbij een sterk vermoeden geopperd werd, dat hij nog vóór het zomer-semester zou overgaan naar een der Zwitsersche universiteiten, waarschijnlijk naar Bazel. Nat. - So c. Theol. School. Door de Hannoverraansche landskerk is onder aanwezigheid van den landsbis- schop dr Mahrarens door den president der landssynode te Beyensen bij Ueisen een Theologische School opgericht, welke blijkens de verklaringen van president Hahn een specifiek nationaal-socialistisch karakter zal dragen en onder leiding van een S.A. Führer zal staan. „De dienaar der kerk", aldus de president, „die „na- tionaal-socialistische gemeenten en een nationaalsocialistische jeugd dienen wil len moeten nationaal-socialisten zijn". POSTDIENST EN RADIO. Het karakter van de V.A.R.A. Verschenen is het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over de begrooting van het staatsbedrijf der P. T. T. Algemeen werd hulde gebracht aau de leiding van den dienst der posterijen, en wel voor de wijze, waarop deze dienst zijne taak vervult, zoowel in de groote steden als ten plattelande. Sommige leden spraken hunne afkeu ring uit over de wijze, waarop de Radio- Omroep controle-commissie hare taak op vat, met name wat betreft de door haar geoefende censuur op de programma's van de V.A.R.A. Deze censuur gaat zoo ver, dat het aan bedoelde vereeniging practisch onmogelijk wordt gemaakt langs radiographischen weg te getuigen van het beginsel, waaraan zij haar ont staan dankt. Vele andere leden konden zich met deze opmerkingen allerminst vereenigen. Zij kozen in deze aangelegenheid de zijde van den Minister. Met den Minister waren zij van oordeel, dat de V.A.R.A. moet worden beschouwd niet als een om- roepvereeniging in den gewonen zin des woords, doch als een strijdorganisatie, geketend aan de S.D.A.P. hier te lande Worst als lokmiddel. De directeur van een provinciaal thea ter in Medgyeshaza (Hongarije) kreeg een goed idee om het bezoek aan zijn schouwburg te bevorderen. Hij liet be kend maken, dat elke bezoeker in de pau ze in het naburige restaurant twee worstjes eu een snede brood kon gebrui ken. Het idee bleek goed te zijn, want het publiek stroomde toe en ook de eigenaar van het restaurant maakte goede zaken, daar de worst-etende bezoekers ook een stevig glaasje bier er bij gebruikten. Bedrog met eieren. Het valt den fijnproevers niet moeilijk ver- sche eieren van koelhuiseieren te onder scheiden. Maar aan den buitenkant is dat op zichzelf niet te zien. Evenwel, zooals bekend, moeten alle eieren, behalve versche, tegenwoordig ge stempeld warden verkocht, waardoor de koopers kunnen zien, wat bun geleverd wordt. Zoo moeten boelhuiseieren met een zwarten kring ter grootte van een dub beltje zijn gestempeld; kalkeieren met zoodanigen kring, waarbinnen een kruis is getrokken. In plaats van met deze aanduidingen mogen de geconserveerde eieren ook met de stempels „koelhuis" of „kalkei" in een elipsvormige omlijning zijn voorzien. Eieren, die niet geconserveerd zijn, maar toch niet geheel versch, moeten ge stempeld zijn als „tweede soort". Het is echter in de laatste weken meermalen geconstateerd, dat de klein handelaar de t^empelïi vaa £e fleren had verwijderd ec deze voor vst-sou verkocht. Het publiek krijgt dan oude eieren voor den prijs van versche, De keuringsdienst heeft deze bedrie gerijen vastgesteld bij enkele melkhamio- laren. In één dezer gevallen bleek de melkslijter zelf, in het andere de gros siers, die de eieren leverden, de schuldi gen te zijn. Ook een groothandelaar, die per auto eieren bij den kleinhandel rond bracht, bleek de stempels netjes verwij derd te hebben. I)e bedriegers zijn door den keuringsdienst geverbaliseerd. Men zal dus goed doen bij het koopen van eieren er op te letten of op de schalen der eieren resten van een stempel of veeg vlekken te zien zijn. Inbraak bij van Beuke ring. Een buit van veertig gulden heeft de inbraak opgeleverd, welke Zondag ge pleegd is 'te Amsterdam in de woning van den heer C. H. van Beukering, den mar conist van de Pelikaan. De inbrekers, die vermoedelijk wel ge dacht zullen hebben, dat er, gezien de vele geschenken in geld en goed, welke de Pelikaanbemanning bij haar verschillen de huldigingen ontvangen heeft, wat meer te halen viel, zijn echter deerlijlk bedro gen, aangezien de geldswaarden veilig buitenshuis waren opgeborgen. De inbraak is gepleegd, toen er niemand thuis was. Onveilig Oss. De onveilig heid te Oss duurt nog steeds voort. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de inbrakenserie weer met twee vermeer derd. Thans hebben de indringers zich door openschuiving van een raam toe gang verschaft tot de woning van den werkloozen arbeider V. Het geheele huis werd overhoop gehaald. De dieven heb ben zich meester weten te maken van een beurs, inhoudende ca. tien gulden, een blik crisisrundvleesch en een kren tenbrood. Bij den landbouwer van leperen is in denzelfden naoht eveneens ingebroken. Van I. begaf zich naar beneden toen hij onraad hoorde. De inbrekers waren ver trokken met medeneming van een vaatje reuzel. Een pas geslacht varken, dat ge reed was gelegd om meegenomen te wor den, moesten zij achterlaten. Prikborden. Marechaussee te Venray hebben Zaterdag bij vijftien neringdoenden prikborden in beslag ge nomen als zijnde in strijd met de loterij- wet. Voor een appel en een ei. Sedert eenigen tijd is in een der voor naamste straten van Gouda een winkel gevestigd, zooals er tegenwoordig zooveel zijn met „super-sensatie-prijzen". Dezer dagen had de eigenaar van de zaak nog weer eens extra reclameaanbiedingen ge daan. In zijn overdrijving ging hij zoo ver, dat hij een wollen deken te koop aan bood voor „een appel en een ei". De ware prijs was evenwel niet vermeld, en dit bracht een eenvoudig vrouwtje, dat zich eenigen tijd aan de uitgestalde wonderen had staan vergapen, op een denkbeeld. Zij haastte zich naar huis, om weinige ©ogenblikken later den winkelier een appel en een ei in ruil voor do begeerde deken aan te bieden. Natuurlijk bezwoer de win kelier haar bij1 hoog en laag dat deze natura-ruil geenszins zijn bedoeling was, maar bet vrouwtje bleef op baar s'tuk staan, dreigde er „werk van te zullen ma ken" en bet slot van de historie was, dat de deken tegen overgave van de zonder linge ruilmiddelen van eigenaar verwis selde. De mop is niet bepaald nieuw Goede vangst. Door de Rijks politie van Wieringen, Wieringermeer- polder en Anna Paulowna is te Hippoly- tusboef in verband met de vele inbraken en 'diefstallen die den laatsten tijd op Wie- ringen en omgeving zijn gepleegd, een in val gedaan in de woonwagens van H. en L. Dat deze inval niet vruchteloos was, bleek wel uit het feit, dat een vrachtauto volgeladen met goederen als manufac turen, kruidenierswaren, oliepakken, ver rekijkers, dekens, enz. benevens een partij scfaapenvleeseh kon worden meegenomen. De goederen waren van verschillende inbraken afkomstig, terwijl de schapen bouten afkomstig waren van schapen, die de woonwagenbewoners in het land sladhtten. Zij namen dan de houten mee en lieten de rest van het kadaver achter. De eigenaars van de woonwagens Hen driks en Liefoe zijn gearresteerd. Zij zijn overgebracht naar Alkmaar. Zondagmiddag heeft de politie in ver band met de vele diefstallen te Medemblik en omgeving eveneens een inval gedaan in den woonwagen van M. en in het woon huis van W. Hier werden eveneens gesto len goederen aangetroffen en dn beslag ge nomen. M. en W. zijn naar Medemblik overgebracht. I n b r a a k. In een douaneloods aan het hoofdstation te 'Groningen is ingebro ken. Alle 'laden en kasten werden over hoop gehaald, doch er werd niets mee genomen. Ook is ingebroken in de wacht kamer der derde klas, waar sigaretten en sigaren werden gestolen. Als verdacht van dezen diefstal is gearresteerd de 17- jarige zeeman M. uit Noorddijk. Hij heeft bekend en zal ter beschikking van de jus titie worden gesteld. Hoe men den groot sten boomgaard ter we reld verwerven kan. Te Young, in Nieuw Zuid-Wales, bevindt zich een der grootste boomgaarden ter wereld, eigendom van Mr Baldo Cunich, die 40 jaar geleden de fruitteelt begon met 23 ficwss beelaan reeds illata zjji. kersacboomjearden 280 acres. Zijn drulwnteelt, 2C »tores, levert 4000 tüanden druiyeii per jaar up- Er staan 22.0C0 kerseboomen in, zijn boom gaard, welk aantal Manenkort verdub beld zal zijn. Cunich heeft openlijk verklaard, dat hij zijn boomgaarden zal vermaken aan ieder een, die in staat is slechts één kers van eiken kersenboom te eten. Met groote heeren blijkt, het echter slecht kersen eten. Cunich zelf althans acht het onmogelijk, dat iemand op deze wijze zijn eigendom verwerft, aangezien er in een pond ongeveer 100 kersen gaan en degene, die op deze wijze zou willen trachten de boomgaarden van Cunich te verwerven, meer dan 200 pond kersen achter elkaar zou moeten eten. Kantongerecht te Middelburg. Terechtzitting van 3 Jan. 1934. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: met een voertuig/rijwiel buiten nood zaak de linkerzijde van den weg houden: A. S. te Oost- en West-Souburg: f 5 of 5 d. h.; A. K. te Vlissingen: f 3 of 3 d. h.; rijden met een motorrijtuig zonder vol doende remmen: S. A. T., te Dinteloord f 10 of 5 d. h.; Tb. J. Cb. S. te Noordwijk f 10 of 5 d. h.; 's avonds rijden met een motorrijtuig zonder licht, zonder rood achterlicht en zonder dat nummer en letter waren ver licht: M. B. te Veere 3 maal f 5 of 5 d. h. voor iedere boete; J. L.,' te Middelburg 2 maal f 1 en f 2 of 2 maal 1 en 2 d. h.; 's avonds fietsen zonder licht: P. v. B. te Wolphaartsdijk f 5 of 5 d. h.; L. A. G. te Kloetinge f3 of 1 w. t.sch.; 's avonds rijden met een voertuig zon der licht: A. J. H. te Wissenkerke: 13 of 3 d. h.; rijden met een motorrijtuig zonder ach terlicht en zonder dat nummer met let ter zijn verlicht: W. K. te Oudelande 2 maal fl of 1 d. h. voor iedere boete; J. J. K. te Kortgene f 3 of 3 d. be rijden met een motorrijtuig zonder gel dig rijbewijs: A. B. te Ierseke f3 of 3 d. h.; rumoer verwekken waardoor nachtrust kan worden verstoord: K. F. B. te Oost en West-Souburg, D. A. te Kortgene ieder f 15 of 15 d. h.; dronkenschap op den openbaren weg: P. G., J. v. G., Kortgene, J. de J. te Kwadendamme, ieder f 15 of 15 d. h.; L. Hl P. te Rotterdam f 5 of 5 d. h.; G. W. te Kortgene f 15 of 3 w. t.sch.; door misbruik van gezag opzettelijk uitlokken van de overtreding: een dier arbeid doen verrichten op noodeloos kwellende wijze: A. R., te Wolphaartsdijk f 15 of 10 d. h.; strooperij: H. M., G. A. J., W. B„ J. B„ F. S„ G. W. F., I. B. en L. B„ allen te Veere: onbevoegdverklaring; straatschenderij: H. M., G. A. J., W. B„ J. B„ F. S„ C. W. F., I. B„ en L. B„ allen te Veere: vrijspraak; overtr. Arbeidswet: J. v. d. M., 'sfl, Arendskerke: 2 maal f 15 of 10 d. h. voor iedere boete; J. V., te Wissenkerke (ten opzichte van één persoon) f 10 of 10 d.; idem (geen herhaling): P. R., te Goes f 10 of 5 d. h.; idem gepleegd ten opzicht van vijf per sonen: G. D. K., te Ierseke: 5 maal f3 of 3 d. h. voor iedere boete; in open jachttijd wild in het veld bui ten openbare wegen en voetpaden vervoe ren: P. B., te Wolfaartsdijk: f 10 of 10 d. h., met verbeurdverklaring van den in beslag genomen haas; jagen zonder jachtacte en op verboden terrein: P. de M. te Ovezande 2 maal f 10 of 10 d. h. voor iedere boete, verbeurd verklaring van bet in beslag genomen wild en van het niet in beslag genomen geweer; bij niet uitlevering van het ge weer te vervangen door betaling van f 10 bij niet betaling te vervangen door 5 d.; zonder voorzien te zijn van een jacht acte zich met een schietgeweer buiten openbare wegen of voetpaden in het veld bevinden; M. D. te Wolfaartsdijk, f 15 of 10 d. h,, verbeurdverklaring van den in beslag genomen geweerkolf en ver beurdverklaring van het andere deel van het geweer. Waarde van dit andere deel geschat op f 10. Bij niet uitlevering van het deel van het geweer en niet betaling van f 10 daarvoor, te vervangen door 1 d. h.; munitie voorhanden hebben: P. B. te Wolphaartsdijk: f 10 of 10 d. h., met ver beurdverklaring van de in beslag geno men patronen, met last tot vernietiging daarvan; op den openbaren weg een wapen bij zich hebben: F. J. v. H., te Goes: vrij spraak, teruggave van de in beslag geno men buks en vernietiging van de in be slag genomen patronen; ■overtr. Vleeschkeuringswet: G. B. te Nisse f25 of 25 d. h.; in de provincie Zeeland rapen van schelpdieren aan den voet der vooruit springende werken der dijken: G. L. te Goes f 0.50 of 1 d. h.; in de prov. Zeeland een waterleiding waaraan zijn land is gelegen, niet op bet bepaalde tijdstip zuiver houden: A. v. d. H., te Ellewoutsdijk f 10 of 10 d. h.; J. de B. te Driewegen: f 10 of 10 d. h.; overtreding van een der krachtens de Crisis-Zuivelwet vastgestelde voorschrif ten: B. A. Q. te Borssele f 10 of 5 d. h„ met verbeurdverklaring van de in beslag genomen boter; als ondernemer van een autobusdienst niet zorgen, dat ieder van de bestuurders een exemplaar der dienstregeling en een dienstkaart is uitgereikt: G. v. S. te Goes 2 maal 11 of 1 d. h. voor iedere b-ü'.e; J. G. K. te Goes f 1 of 1 d. h. Zondagesluiting van cat é's. De Hooge Raad heeft arrest ge wezen in de zaax van A. M. L. te Zwijn- drecht, die door de rechtbank te Dordrecht is veroordeeld wegens overtreding van de Zondagssluitingsbepalingen in de veror dening der gemeente Zwijndrecht, betref fende berbergen, tapperijen en dergelijke inrichtingen. In verband met art. 3 der Winkelsluitingswet en bet zich begeven bier van den lagen wetgever op het gebied der rijkswetgeving, had de advocaat-gene raal, mr. Besier, geconcludeerd tot ver nietiging van het vonnis. De Hooge Rand 'heeft de vraag of deze verordening in strijd is met de winkel sluitingswet ontkennend beantwoord en overwogen, dat deze wet geen onaan tastbaar recht geeft omtrent het open hebben van winkels. Daarbij merkt de Hooge Raad op, dat de betreffende ver ordening met de winkelsluiting geen ver band houdt, maar steunt op aft. 168 der gemeentewet. Het beroep is op dezen grond verworpen. De veroordeeling blijft dus van kracht. AANKONDIGING VAN VERGADERIN GEN ENZ. TE GOES. Jan. 22 Zendingsrede dr Bavinck. 26 Chr. Winterlezing. 29 Jaarverg. Afd. N.G.G.B. 30 Alg. verg. Bond van oud-leerlingen Land- en Tuinbouwcursussen. 31 Jaarverg. Chr. Kantoor- en Han delsbedienden. Febr. 1 Jaarverg. afd. Prot. Chr. B. v. Sp. en Tr.personeel. 14 Generale repetitie Chr. Gemengd Koor. 15 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. 22 Java Soemba-film der Geref. Kerken 27 Declamatie-avond vereen. Alg. We- tenscb. Belangen. Mrt. 2 Chr. Winterlezing. Jan. 1617 Middelburg, Inboedel, de Groot en Hondius. 17 Goes, Prins van Oranje, Vendutie, de Kok. 17 Heinkenszand, Vrachtrijdersinspan, de Wilde. 17 Heinkenszand, Nisse en 's H. Abts- kerke. Nieuwe Houtwaren, de Wilde. 18 Middelburg, heerenhuia en bouwter rein, Blaupot ten Gate. 18 Ovezand, Hoedekenskerke en Kwa dendamme, Nieuwe Houtwaren, de de Wilde. 18 Krabbendijke, Woonhuis, v. Dijke. 19 Borssele, Scheepsafbraak, de Wilde. 20 Goes, Afbraakveiling, de Wilde. 23 Oostkapelle, kaphout „Zeeduin", Blaupot ten Gate. 23 Goes, Woonhuis en Erf, Jonkers. Febr. 6 Goes. 3 woonhuizen met tuinen en 6 perc. Bouwterrein, Jonkers. 23 Wissekerke, boereninspan, Heijboer. 28 Middelburg, inspan „Arnestein", Terpstra. i Lewedorp, Woonhuis, v. Dissel. Lewedorp, Inboedel, v. Dissel. 1 's H. Hendrikskinderen, Bouwland, V. Dissel. Goes, Woonhuis en Schuur, v. Dissel, Maart. 2 Kortgene, Boereninspan, Heijboer. Programma van Woensdag 17 Jan. HUIZEN 301.5 M. N.G.R.V. 8.15—9.30 Concert. 10.3011 Morgendienst. 1L12 Harmoniumbespeling. 12.1512.30 Berl. Philh. Orkest. 12.303.45 Concert. 45 N.G.R.V.-orgel. 56 Kinderuurtje. 6 6.30 Landb.halfuur. 7.308 Spr. dhr G. Kousemaker te Kloetinge. 89 Onze zang- en muz.vereen. 99.30 Ir J. Kooy- mans. 9.30—10.30 N.C.R.V.-orgel. 10 Vaz Dias. 10.3011.30 Gramof.platenconcert. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 17 Januari: Matige tot krachtige later tijdelijk af nemende N. Westelijke tot Westelijke wind, zwaar bewolkt met kans op op klaring, aanvankelijk regen of hagelbui en, iets kouder. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 47 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6