DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Bab Fenvuicks verloving. Uit de Provincie Zoekilchtjes. LOOP DER BEVOLKING. Wat dit betreft ie de te Bueeum ge houden algemeene vergadering van de J. V. A. leerzaam geweest, tegen ruwe huid (Wordt vervolgd.) VAN DINSDAG 16 JAN. 1034, Nr 80. DE EERSTE KAMER OVER DE BUITENLANDSCHE POLITIEK. De verdragen van 1839 en de veilloheid van ons land. Aan het voorloopig verslag der Eerste Kamer over -de begrooting van buiten- landsche zaken voor het dienstjaar 1034, wordt het volgende ontleend: Verscheidene leden verklaarden, dat hetgeen de Volkenbond tot dusverre tot stand heeft gebracht, hen had doen twijfelen aan de duurzaamheid dier in stelling. Van wel zeer groote beteekenis achtten zij, dat de regeering van Japan en onlangs zelfs die van het Duitsche rijk, het lidmaatschap van den bond. hadden opgezegd. Een gevolg van de laatste uit treding is mede, dat thans slechts drie groote mogendheden van Europa bij den Volkenbond zijn aangesloten, hetgeen een nauwere samenwerking tusschen die sta ten ten koste van de minder machtige le den dreigt te bevorderen, waarvan Ne derland belangrijk nadeel zal kunnen on dervinden. Aldus zal bij gewichtige be sluiten, het aan kleine naties zeer moei lijk worden gemaakt zich te doen gelden hetgeen aan den Volkenbond als rechtsin stituut afbreuk doet. Ten slotte had men zich afgevraagd, of het voordeel, dat ons land bij het voort bestaan van dien bond heeft, wel opweegt tegen het nadeel, gelegen in het geregeld breages van financieels offers. Eöfc*!« *nd$re leden konden zich met deze opmerkingen niet vereenigen. Zij oordeelden dat het weigeren van mede werking aan ontbinding van den bond, gelijk staat met doelbewuste slooping van de nieuwe grondslagen van het moderne volkenrecht. Eenige leden Letuigden hunne instem ming met de rede, welke de minister in de zitting van 29 September 1.1. in de vergadering van den Volkenbond heeft ge houden en met het initiatief, door hem genomen ter bevordering van het verlee- nen van steun aan de Duitsche vluchtelingen. Enkele andere leden trokken in twijfel, of het gewenscht is dat het hoofd van de Nederlandsche afvaardiging zulk een voorstel oppert. Enkele leden brachten den minister hulde voor zijn bemoeiingen met betrek king tot het transfer-morato rium, waardoor althans iets is bereikt voor de Nederlandsche crediteuren. Ook juichten zij de totstandkoming toe van het Nederlandsch-Duitsche verdrag over de regeling van het goederenvervoer d.d. 15 December 1933, waarbij voor onzen uit voer niet geringe verbeteringen zijn ver kregen. Andere leden drongen aan op waak zaamheid, wat betreft de eerste aange legenheid. Er gaan namelijk geruchten, dat de Reichsbank de tweede 50 pCt. niet zal kunnen voldoen, zulks, hoewel uit Dhitschland hier te lande obligaties wor den opgekocht. Naar aanleiding hiervan vestigden deze leden de aandacht op de noodzakelijkheid van toezicht op het ver strekken van gelden aan het buitenland. Enkele leden vestigden er de aandachl op, dat de verslagen omtrent het overleg, in 1919 en volgende jaren tusschen N o - d r 1 a n d en België gepleegd, aan eenige buitenlandsche bladen en ook aan e<:s Neder'andsch dagblad blijkbaar bo- ksnd zijn. Zij vroegen, of hel geen aanbe veling vei ciient, die verslagen thans offi cieel te publiceeren. In aansluiting aan het hierover in do Tweede Kamer verhandelde betoogden zij, dat de verdragen, in 1839 tusschen België en de mogendheden gesloten, rech tens nog bestaan. Zij zouden gaarne ver nemen, of de Nederlandsche regeeering bij de aanvankelijk gevoerde onderhande lingen in 1919 geen bezwaar heeft ge maakt tegen het vervallen der bepalingen nopens België's neutraliteit. Zoo neen, dan vermoedden de leden, hier aan het FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) 51) __o- En waarom had hij ook evengoed kunnen zeggen was hij al niet in Sou thampton, ver huiten het bereik van haar dierbare stem? Of waarom als het daar nu over ging voelde hij zijn ge druktheid als bij tooverslag verdwijnen en zijn hart kloppen in zijn borst? Waar om voelde hij zich in dit popperige, be- dampte st&tievertrek van een boerenwo- ning als in een aardsch paradijs? Terwijl hij naar haar keek, vol vuur verdedigend, dat ze waarlijk al genoeg geslapen had, liet hij zich langzaam in zijn stoel zakken. Heur haar was op nieuw geborsteld en gekamd, de krullen glansden in het haardvuur, welks roode gloed aan het gansche tooneeltje een zeldzame bekoring verleende. En terwijl hij luisterde naar haar gebabbel, kwam de wensch in hem op, dat de storm het verleden en de toekomst mocht wegbla zen en alles, wat er verder op aarde was, behalve Bab en hemzelf. Een slachtoffer van de elementen, in den vorm van een malsch gebraden 1 Januari 1933 Geboren Gevestigd •ïi Overleden Vertrokken 1 Januari 1934 GEMEENTE g M. V. Totaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. DC M. Vr. Tot. M. Vr. Tot, M, Vr. Totaal 1479 1514 2993 .36 39 75 29 45 74 16 9 25 50 69 119 1478 1520 2998 Arnemulden 1169 1179 2348 37 30 67 34 32 66 31 14 8 22 37 41 78 1189 1192 2381 3327 3506 6833 77 50 127 111 130 241 40 35 75 99 125 224 3376 3526 6902 Kerkwerve 414 383 797 11 7 18 12 16 28 4 3 1 4 22 22 44 412 383 795 Veere 476 478 954 11 9 20 24 23 47 2 4 6 24 29 53 485 477 962 Scherpenisse. 668 650 1318 9 19 28 5 9 14 11 8 5 13 16 16 32 658 657 1315 Stavenisse 963 934 1897 14 17 31 12 16 28 8 13 21 29 35 64 952 919 1871 Brouwershaven 576 628 1204 8 8 16 17 37 54 8 5 4 9 11 28 39 585 641 1226 St. Maartensdijk 1334 1390 2724 33 21 54 22 27 49 18 9 20 29 19 25 44 1361 1392 2753 Hulst 1908 2129 4037 46 33 79 109 152 261 27 21 16 37 132 192 324 1910 2106 4016 359 316 675 10 4 14 18 22 40 2 2 4 31 28 59 354 312 666 woord, dat zulks was geschied met het oog op de waarborgen, welke de Volken bond zou geven. Nu die waarborgen zjjn verzwakt en de Volkenbond niet de krachi. bezit, welke men indertijd er van ver wachtte, rijst de vraag, of Nederland bij de totstandkoming van nieuwe verdragen geen aanspraak kan doen gelden op an dere waarborgen in stede van die, welke volgens de verdragen van 1839 ook voor de veiligheid van Nederland werden ge geven. De aandacht werd nogmaals gevestigd op de wijze, waarop in België nog immer wordt gehandeld in strijd met de Neder landsche belangen, door kostelooze sleep diensten, surtaxes d'entrepot, premies op vervoer en loodstarieven op de Schel de. Gevraagd werd, of daartegen geen maatregelen kunnen worden genomen. Eenige leden drongen aan op het aan gaan van diplomatieke betrekkingen met de Unie van Socialistische Sovjet-repu blieken. Vele leden bleven erkenning van de Sovjet-Unie op ethischs gronden on verdedigbaar achten. RESTAURATIE RAADHUIS VEERE. Voltooiing nog In 1934? Dezer dagen vergaderde te Veere, on der voorzitterschap van burgemeester Henri Dronkers, de Restauratiecommis sie voor het Raadhuis dier stad. Zij heeft besloten den heer M. Fernhout, burge meester van Middelburg, te benoemen tot lid van het dagelijksch bestuur. De secretaris-penningmeester, de heer Th. Ghr. D. Coops, is voor het beheer over 1933 gedéchargeerd; vervolgens heeft de commissie breedvoerig beraadslaagd over nieuwe plannen, welke zouden kunnen bijdragen tot haar doel: het blijven op wekken van de publieke belangstelling voor deze restauratie en het omzetten van deze belangstelling in klinkende munt, tot steun van het restauratiewerk. De voorzitter heeft ter vergadering nog enkele mededeelingen omtrent den stand van het werk gedaan; daaruit bleek, dat de restauratie regelmatig wordt voortge zet en dat de voltooiing ervan misschien nog in 1934 verwacht zal mogen worden. Voor f 1.80 per week kunt U in het bezit komen van een N.S.F. of Philips- toostel met electrodynamische luidspre ker. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Middelburg. Maandagmiddag had in de raadzaal alhier een bijeenkomst plaats onder voorzitterschap van dhr M. Fern hout, burgemeester van Middelburg, voor de installatie van het Provinciaal Comité voor Zeeland voor de inzameling van gel den voor den afbouw van de inrichting van het Nederlandsch Gollegium in de Gité Universitaire te Parijs. In de vergadering, die werd bijgewoond door dhr Dr A. R. Zimmerman, voorzit ter van het algemeen werkcomité, waren verder aanwezig de heeren Mr J. M. Pi laar, secretaris-penningmeester van het Prov. Comité en verschillende andere heeren uit de geheele provincie. De burgemeester heeft in zijn openings woord alle heeren welkom geheeten en in het bijzonder Dr Zimmerman. Spr. zeide verheugd te zijn, dat allen zich hebben laten vinden om deel van het Comité uit te maken, omdat, als het hen is gegaan als spreker, zij even hebben getwijfeld in haantje, met eigen gebakken brood, vormde hun avondmaal. En zoo opgewekt was Bab, zoo spraakzaam, als ervan ver zekerd, dat haar toehoorder elk bijzon- derheidje dat haar betrof, belang inboe zemde, dat Jack zichzelf van tijd tot tijd in den arm moest knijpen, om zich wel goéd duidelijk voor te houden, hoe in werkelijkheid de zaken stonden. Hoe droef in werkelijkheid de toekomst er wel uitzag. Ze zat tegenover hem, haar kin rustte in haar hand, haar ellebogen zochten steun op de tafel, terwijl haar glanzende oogen hem voortdurend in het gelaat blikten. Hij zag er niet aantrekkelijk uit, zijn verfomfaaid boord, zijn gevlekt over hemd, ongeschoren en ingevallen gelaat en zijn bloeddoorloopen oogen; hij was stil en zwijgzaam, de arme gekwelde Jack, en het kostte haar moeite, eenig nieuws uit hem te krijgen. „Dtis je bent vanmiddag naar het sta tion geweest? Was het niet tamelijk over bodig? Je zei, dat er een ploeg werklie den was aangekomen. Had je er daar dan niet een van kunnen zenden?" „Ik wilde weten, waar mijnheer Peel zich bevond en of het mogelijk was om te telegrafeeren." „Dat had ik je wel vooruit kunnen zeg gen, dat Stanhope er niet zou zijn; nu hun beslissing. Men wordt al zoovele malen geroepen aan acties van allerlei aard introductie te geven mét een beroep op de offervaardigheid. Men moet zich als initiatiefnemer beperking opleggen. Drieërlei overweging zal echter allen in dit Comité hebben bijeengebracht. In de eerste plaats: het geldt hier de bevorde ring van een wel hoog gesteld, maar niet onbereikbaar ideaal, van groote algemee ns oultureele beteekenis, n.L: „de toena dering der ontjwikkelde jongelingschap uit alle landen, met het doel tot een beter onderling begrip der volken te geraken". Voorts betreft het een zaak, waarmede in zekeren zin de Nederlandsche eer ge moeid is. Do derde overweging is, dat, als man nen als H. M.'s gezant te Parijs, als Mr D. Fock, voorzitter van het Nationale Comité, als Dr Zimmerman, het ter hand nemen van deze taak thans noodig en mogelijk oordeelen, dan plaatst men zich naast hen en onder hun aanvoering. Dhr Dr Zimmerman bracht dhr Fern hout dank voor het genomen initiatief. Spr. stelt het op prijs, dat personen uit de geheele provincie medewerking toe zegden. Spr. wees er op, dat Parijs als Universiteitsstad een cultuur-centrum van Europa kan zijn en ook van andere we- relddeelen. Dit voelde ook de oud-minis ter van justitie in Frankrijk, Honora, die den wensch naar voren bracht, dat de studenten te Parijs in een bepaald stads gedeelte bijeen zouden wonen, wat ten goede zal komen aan de internationale oriënteering. In de nu op een groot stuk grond verrezen stad met groote gebou wen, plantsoenen, parken, speelplaatsen enz., vinden de studenten goede gelegen heid tot huisvesting. In de gebouwen, die door verschillende landen zijn of zullen worden opgericht zal alleen gelegenheid zijn voor het gebruik van het eerste ont bijt. Voor de andere maaltijden zal een groot, nu in aanbouw zijnd restaurant dienen, wat den ouderlingen omgang tus schen de studenten der verschillende na ties ten zeerste bevorderen zal. Het ter rein waarop de stad verrijst, ligt aan den linker Seine-oever buiten de Port d' Or leans. Verschillende landen voltootiden hun huizen reeds. Dr Loudon begTeep, dat bij het stich ten van gebouwen Nederland niet achter mocht blijven, vooral gezien het groote aantal Nederlandsche studenten te Parijs Hij wist voor dit doel tusschen de 700000 en 800.000 gld. bijeen te brengen, maar voor de volledige afwerking is f 1.100.000 noodig, zoodat op dit oogenblik nog f 3 tot f 400.000 noodig is. Het gebouw is inwendig voor een klein gedeelte gereed en er wonen nu 18 meis jes, namelijk 12 Nederlandsche en 6 Fran- sche. Het gebouw zal zijn een Neder landsch instituut, met gelegenheid tot het houden van voordrachten, het bijeenbren gen van cultuurwerken en 't houden van tentoonstellingen van Nederlandsche pro ducten. Op een vraag, of alle aanwezigen in principe tot medewerken bereid waren, antwoordden allen met een stilzwijgend toestemmen. Dhr Dr Zimmerman zeide nog, dat het werkcomité begrijpt met kleine giften de som bijeen te moeten brengen en daarom over verschillende mogelijkheden nog be raadslaagt. Verschillende wenken zijn uit de ver gadering nog gegeven, die zoowel Dr Zim merman als de voorzitter gaarne in over weging namen. Eerstgenoemde zeide o.a. het zoo geloopen is, zal hij me zóó wel voor gek uitschelden om met zulk weer op reis te gaan wie kon ook weten, dat de wind niet zou gaan liggen? Dus je hebt getelegrafeerd?" „Neen, de verbindingen zijn overal ver broken men heeft zelfs de schade nog niet geheel kunnen opnemen; ik vrees, Bah, dat we morgen nog niet kunnen ver trekken". „O, dat is niets erg," glimlachte ze, „ik vermaak me hier best, en nu je zoo goed bent geweest, me mijn koffer mee te brengen, hindert het heelemaal niet. Ik vind het heerlijk zoo'n avontuur weet je nog, dat ik er vroeger altijd zoo dol op was en trachtte, in het bosoh verdwaald te raken of de riemen van een boot te verliezen? Eens heb ik klem gezeten met mijn voet tusschen een gespleten cedei en toen heb jij me bevrijd en me naar huis gedragen herinner je nog?" Jack mompelde zooiets, dat het hem verheugde, dat er tenminste iemand den sneeuwstorm apprecieerde, doch hij raadde haar, dat vooral niet aan den boer te laten merken, die zou het mis schien anders opvatten. Waarschijnlijk waren er heel wat schapen buiten omge komen; en in de stallen, zoo weinig be schut, stonden de koeien halverwege in de sneeuw, terwijl de vogels tot in de wo- nog, dat het doel is het geld ineens bijeen te brengen en niet in den vorm van jaar- lijksche bijdragen. Gisteren was het 12Vi jaar geleden, dat dhr J. F. Vermeulen in dienst trad als directeur van den gemeentelijken rei- nigings- en ontsmettingsdienst alhier. Het personeel bood hem een electrische bureaulamp aan en ook van andere zij den mocht dhr Vermeulen een blijk van belangstelling in ontvangst nemen. Kapelle. De Landbouwvereeniging kwam in jaarvergadering bijeen, onder voorzit terschap van dhr A. de Schipper. De voorzitter heette de talrijk opgeko- menen welkom en hoopte, dat 1934 beter moge worden. Toch hebben wij over het algemeen genomen nog geen reden tot klagen, wat het jaarverslag van den se cretaris wel zal aantoonen. De aanbesteding kunstmeststoffen kon ineens geschieden. Spr. dankt de leden voor hun medewerking. 270.000 K.G, wer den opgegeven; verleden jaar waa dit 280.000 K.G. De secretaris deed rekening en verant woording. Aangekocht werden in totaal voor f 12.422,63 aan kunstmeststoffen 359575 K.G. In zijn verslag besprak de secretaris, dhr D. Ganseman, den geesel der werk loosheid, de vermindering der koopkracht en de steunmaatregelen. Spr. wees op de ernstige tijden, maar spoorde aan, om niet bij de pakken neer te zitten, maar krachtig op te treden. Over het algemeen is er tevredenheid over den groei van het gewas. Bezuiniging op de loonen en het concurreerend optreden van de machine releveerde Spr. De opbrengst was goed, de prijzen daarentegen lieten veel te wen- schen over, vooral het produot erwten was niet rendabel te noemen. De vereeniging telt thans 155 leden; 3 leden bedankten, 1 werd geschrapt, twee nieuwe leden traden toe. Zes bestuursver gaderingen en drie algemeene ledenverga deringen werden gehouden. Als voorzitter bedankte dhr M. Bom en werd gekozen A. de Schipper; in de plaats van J. Ganseman en C. J. Louwerse wer den gekozen C. Zegers en A. Nieuwdorp. Voor aansluiting bij de Z. L. M. was geen meerderheid. Twee lezingen werden ge houden; over het bezoek viel niet te Ma gen Alsnu volgde bespreking toetreding als lid van de Centrale Boerenleenbank al hier. Met alg. st. werd hiertoe besloten. De voorzitter deelde alsnog mee, dat voor opgave van keuring van gewassen, formulieren bij den secretaris aanwezig zijn. Een aanbesteding voor stikstofbe- mestingsstoffen zal in April of Mei nog plaats hebben, indien er voldoende opga ve is. lerseke. De A. R. Kiesvereen. kwam Maandagavond bijeen onder leiding van haren voorzitter, dhr M. Willemsen. Aanwezig waren 20 leden. Ingekomen was een schrijven over onwettige en onge oorloofde reclame. Hieraan zal verder aandacht worden geschonken. Het jaarverslag van den penningmees ter gewaagde van een gunstig financieel Slot. De aftredende bestuursleden, bene vens de afgevaardigde naar de Centrale, resp. dhrn J. C. Gornelisse, A. Koppe en J. van Putten werden herkozen, waarna dhr H. Gornelisse een inleiding hield over Art. 18 van „Ons Program" (de ver houding tot Indië). Op dit onderwerp volgde een drukke bespreking. Den 12den Februari a.s. zal wederom een vergadering worden gehouden, waar- ningen kwamen om voedsel. Om nog niet te spreken van kostbare menschenlevens, die te land en te water want op zee zou het ook wel vreeselijk gespookt heb ben als slachtoffer van den storm ge vallen waren. Jack sprak op drogen toon en ze voelde het verwijt in zijn stem. Ner veus begon ze den boel op te ruimen en de schalen en borden op een blad hijeen te garen. „O wat heb ik me weer als een kind laten gaan," fluisterde ze, en haar lip pen trilden, „als een kind dat schik heeft in een nieuw spelletje. En ik vergat het leed, dat er door op de aarde werd gebracht, ik vergat, dat door mijn schuld jij hier wordt vastgehouden terwijl je de oogenblikken, die je restten, zoo noodig had. 0 Jack, ga je eindelijk ook inzien, wat een zelfzuchtig schepseltje ik ben, dat ik maar altijd aan mezelf in de eerste plaats denk?" Dat „ook" kwam er zoo klagelijk uit, dat Jack de verontwaardiging in zich voelde opstijgen. Wie had haar steeds voorgehouden, dat ze zelfzuchtig was, wie was er zelf zoo volmaakt, om dat haar te verwijten? „Bab," zei hij en hij sprak vlug, „zoo moet je niet sproken. Was het zelfzuch tig van je, om tot het laatste toe den moed 9T in te houden na dien versohrik- Er in in dit blad al eerder gewezen op Ihet gevaarlijke van de zoo onsohuldig schijnende „Jongeren Vredee Actie", dn werkelijkheid een revolutionaire bewe ging, die, omdat dit door velen niet wordt ingezien mét recht en reden alis een Jon geren Verderf-Actie kan worden aan geduid. Door enkele afdeelingen werd bezwaar gemaakt tegen de wijze waarop 'het or gaan wordt geredigeerd; de toon in de artikelen van den laatsten tijd is, naar werd opgemerkt, vaak revolutionair- socialistisch. Het beleid van de redactie werd echter goedgekeurd. En bij de stemming over een redac teur waarbij zij de keus had tusschen den revolutionair Pront en den meer gema tigden oud-voorzitter Harmsen, werd eerstgenoemde gekozen. Daarmee heeft de J. V. A. officieel van ■haar revolutionair karakter blijk gegeven OPMERKER, op een lid een onderwerp zal behandelen. Db Torenbeek sloot met dankzegging. Wolfaartsdljk. Maandag j.l. opende de burgemeester als voorzitter der commis sie voor werkloozenzorg een der zalen van het gebouw Tavenu als ontspan- nings- en ontwikkelingslokaal voor de werkloozen. Mede aanwezig waren Da v. Dijk en Ds van Heiningen, benevens en kele commissieleden. Gehouden worden een oursus in tim meren onder leiding van dhr W. Meeuw- se en een cursus in motorkennia onder leiding van dhr A. Strijd. De burgemeester sprak den wensch uit, dat esn en ander moge bijdragen tot het bijbrengen van praotlfidt» kennis in ge noemde vakken en tot nuttige ontspan ning. —j Maandagavond hield de Arjaclub „Groen van Prinsterer" alhier haar maandelijksche vergadering. Het lid C. v. Wuijckhuijse behandelde het onder werp: „De ontwikkeling der Volkenbonds gedachte". Na de pauze volgde hierop een zeer uitgebreide bespreking. Vrouwepolder. Maandagavond 'hield de afdeeling van den Ned. Ghr. Landarbei- dersbond alhier in de consistorie der Ned. Herv. Kerk haar jaarvergadering, onder voorzitterschap van d'hr A. Wattel. In zijn openingswoord wees de voorzitter op den zwaren nood der tijden en sprak hij de hoop uit, dat men in dit jaar tot een col- ledtief contract geraken zal. Dhr G. Pol derman is als lid der commissie voor werkverschaffing herbenoemd. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat de afdeeling thans 18 leden telt. De be scheiden van den penningmeester gaven een batig slot van f 13.95 aan. De secre taris werd als bestuurslid herkozen, ter wijl in plaats van dhr Jac. Wondergem, die niet meer in aanmerking wensch te te komen, dhr J. Janse werd gekozen. Thans verkreeg Ds J. W. Tunderman, Geref. predikant alhier, de gelegenheid voor het houden van zijn referaat over: „Organiseeren naar de Heilige Schrift", Na een breede bespreking hierop sprak Ds J. Tjebbes een slotwoord over: „Zijt daders des Woorda". Maandag ;hier de vereeniging „Het Vleeschfonds" 'haar jaarvergadering. De secretaris, dhr M. Louwerse bracht zijn jaarverslag uit, waarna de penningmees ter het zijne las, waaruit bleek, dat de ontvangsten geweest waren f 151.59; de uitgaven f 130.09, alzoo een ba'tig slot van f 21.53. Dhr L. Duvekot werd met groote meer derheid van stemmen als voorzitter her- Ingezonden Mededeeling. sAGüf-efikjbtfd kelijken nacht in den trein? En is het niet prachtig, dat je je nu zoo opgewekt toont, en tracht, den toestand zoo veel mogelijk van den vroolij'ken kant te be kijken? Wel, het is juist iets voor jou, om van de dingen zoo veel mogelijk te maken, als er van te maken is." Ze keek hem met groote oogen aan, ze begreep dien plotselingen ommekeer niet. „Och Jack, je probeert altijd, den weg voor me te effenen. Neen, blijf zitten, je bent den geheelen dag en nacht in touw geweest, ik zal den boel wel opruimen. Ga intusschen maar een dutje doen." Toen Bab de spullen naar de keuken had gebracht en da tafel had aangeveegd, ging ze naast Jack zitten, haar voetjes in paarse muiltjes naar den haard gekeerd, staarde ze nadenkend in de vlammen. Er lag een zaohte trek op haar gelaat. „Die arme menschen zitten maar al stil in de keuken, Jack. De man wil niets zeggen en steunt met het hoofd in de handen en zij heeft geschreid." „Ik zei je al, Bab, dat jij wel de eenige zal zijn, die schik heeft in het avontuur, voor een veranderingetje." „Je weet wel, dat ik een hekel heb aan alle verandering, Jank," antwoordde ze verwijtend. „Je verandert van vrienden."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5