HONIG'S OSSESTAARTSOEP 6 borden voor 20 cfs. \!/ij»CRÊME FEUILLETON. Bab Fenwicks verloving. Pfifl FRIESCHE HEERENBAA110,13 en 15 ct. Kerknieuws. Onderwijs Gemengd Nieuws. Tegen (Wordt vervolgd.) ▼an hot nationaal-oocialism©, dat ook ia ons land propaganda voert voor zijn be ginselen. We moeten zoo noodig paraat zijn. Ter afwisseling werden enkele films vertoond en ververschingen aangeboden. Overste Bierman sprak nu over de betee ken is, het streven en het doel van den B. V. L. en reikte aan 14 scherp- en drie keningsschutters brevetten uit. Dhr J. D. Kousemaker werd als bestuurslid wegens vertrek naar Gennep, op zeer waardee- rende wijze door Overste Bierman toege sproken, waarin hij hem hartelijk dank te voor zijn actieven arbeid voor het in stituut van den B. V. L. en de aideeling verricht. Dhr B. Franse sloot zich in zijn slotwoord hierbij aan. Domburg. Donderdagavond vergaderde de afd. van den Ned. Ghr. Landarbeiders- bond alhier onder voorzitterschap van den heer J. van Rotten. Nadat de gewone zaken waren afgehandeld, verkreeg de hoofdbestuurder dhr Vingerling het woord, die tot de vergadering een opwek kend woord sprak, en de arbeiders op hun taak en roeping wees, zoowel op stoffelijk als op geestelijk gebied. Koudekerke. Vrijdagavond hield de A. R. kiesvereeniging alhier haar 38e jaar vergadering onder leiding van den voor zitter, dhr J. Maas Jsz. Ruim 30 perso nen waren aanwezig. De voorzitter sprak een ernstig openingswoord naar aanlei ding van den BOsten Psalm. Het jaarverslag, uitgebracht door dhr J. de Kroo, meldde een uitbreiding van het ledental tot 92. De penningmeester, dhr Js. Aarnoutse, deelde mede enkele guldens meer te hebben ontvangen dan uitgegeven. De aftredende bestuursleden, dhrn J. de Kroo, M. Sanderee en L. van Vlaanderen, werden met groote meerder heid herkozen. Dhr J. G. Ruitenbeek hield daarna een referaat over het onderwerp: „Beginse len". Op duidelijke wijze gaf spreker een overzicht van de beginselen der revolutio naire partijen en stelde daar tegenover de beginselen, waaruit de A. R. partij haar kracht put. Spr. betreurde het, dat er zijn, die met ons op denzelfden wortel des geloofs stoe ien en meer den strijd voeren tegen de Anti's dan tegen de revolutie. Op dit referaat volgde nog ©enige be spreking. Bij de rondvraag werd besproken het voor en tegen van de oprichting van een A. R. J. A. In een volgende vergadering zal er nader over gesproken en een be slissing genomen worden. Ook werd door een der aanwezigen gevraagd naar het plaatsen van tenten op het strand en de gelegenheid voor houders van consump- tietenten om op Zondag open te zijn, wel ke vragen door de aanwezige Raadsleden werden beantwoord. Dhr Ruitenbeek ein digde met dankgebed. St Laurens. Donderdagavond vergader de de Landbouwvereen. onder voorzitter schap van dhr M. Francke. Na afloop der huishoudelijke werkzaamheden hield de heer Dorst, secretaris der Z. L. M., een lezing over: „Is steun gerechtvaardigd voor den landbouw?" Deze duidelijke uit eenzetting van de alleszins gewettigde steunmaatregelen werd door de talrijke aanwezigen met aandacht gevolgd. En kele nog gestelde vragen werden door den spreker tot genoegen beantwoord. Vervolgens werd een film vertoond van de werken aan den afsluitdijk en de Wie- ringermeerpolder. Mellskerke. Vrijdag vergaderde de Ver- eeniging Ziekenhuisverpleging op Wal cheren afd. Meliskerke. D'e secretaris A. Komejan bracht verslag uit van den toe stand der vereeniging. In 1933 heeft een opname plaats gehad en 1 is er overle den. De vereeniging telt thans 108 leden en 86 kinderen. De voorzitter dhr Jac. Gesehiere werd herkozen. Oostkapelle. Donderdagavond hield de afdeeling van den Ohr. Landarbeiders- bond haar tweede jaarvergadering onder voorzitterschap van den S. Roelse. Door den secretaris, dhr W. Geldof, werd het jaarverslag uitgebracht, hetwelk getuig de van een actief vereenigingsleven. Het ledental bedraagt thans 30. De penningmeester, dhr W. Boone, sloot zijn boekjaar af met een batig saldo van f 22,97, terwijl uit de werkloozenkaa is uitgekeerd f 919. Felicitaties werden uitgebracht door de Ingezonden Mededeellng. Vrij naar het Engelsch. 50) Hij klopte de sneeuw van haar man tel en maakte de knoop en los, zoodat ze zich wat ruimer kon voelen. Voorzichtig ontdeed hij haar van haar gehavende hoed, en liet haar hoofdje tegen 't koste lijk borduursel rusten. Ze liet hem haar doorweekte schoenen losrijgen en uitdoen, zonder hem te danken voor zijn zorg, doch al maar snikkend, als een kind, dat over vermoeid is. Toen verliet hij het vertrek een oogen- Llik om terug te keeren met twee zware wollen dekens en een voetenstoeltje. Hij trok haar mantel uit en wikkelde haar in de dekens. Ze was nu half in slaap, haar tranen waren opgedroogd, haar oog leden werden zwaar van de warmte, die het laaiende vuur in den haard thans verspreidde. Hij trachtte niet, haar aan de praat te houden, geruischloos deed hij alles, wat in 't belang van haar welvaart verricht kon worden; hij trachtte haar al baar angsten en bet doorgestane leed te Vdeet®(r\ar* afgevaardigden van den Chr. Besturen bond en van de Jongeren G. B. T. B. Als bestuursleden werden herkozen de heenen S. Roelse en W. Geldof en gekozen dhr A. Johse. Ritthem. Vrijdag j.l. vergaderde de Raad dezer gemeente. Alvorens tot de afwerking van de agen da werd overgegaan, wenschte de voor zitter den leden en hun gezinnen een voorspoedig 1934 toe en memoreerde de werkzaamheden en gebeurtenissen van het afgeloopen jaar. Ondanks de heerschende crisis viel met blijdschap te constateeren, dat 1933 over 'het algemeen voor de gemeente gunstig was verloopen. Dank zij eenig werk aan het bunkers tac tion te Vlissingen, behoefde slechts enkele maanden tot het instellen van een werk verschaffing te worden overgegaan. Dhr A. Hoefkens werd speciaal dank gebracht voor zijn welwillende medewer king om zooveel mogelijk Ritthemsche werkloozen bij enkele werkzaamheden ge plaatst te krijgen. Belastingverhooging was in het afge loopen jaar niet noodig. Verschillende buitenwegen, benevens de Dorpsweg, zijn «in het verloopen jaar af doende verbeterd. "Wat de momenteele financieele toe stand betreft, deze is, den eigenaardigen crisistijd in aanmerking genomen, niet ongunstig te noemen. Dhrn P. J. de Pagter en H. M. v. d. Putte, dankten den voorzitter voor zijn welgemeende woorden en wensebten hem wederkeerig een voorspoedig 1934 toe. Van do ingekomen stukken zij vermeld een besluit van Ged. Staten, houdende de goedlkeurig der bouwverordening. In de vorige vergadering was door dhr Wisse verzocht om een regeling in over weging te willen nemen, tot het plaatsen van werklooze landarbeiders bij de land bouwers met steun van de gemeente. B. en W. konden geen vrijheid vinden om tot vaststelling van een zoodanige re geling te adviseeren, daar er onoverko- menlijke praktische bezwaren aan ver bonden zijn en hun is gebleken, dat de Kroon een zoodanige regeling in strijd acht met het algemeen belang. Dhr Wisse respecteert het besluit van B. en W., doch acht het in het algemeen onlogisch, dat in vele plaatsen allerlei onbelangrijke werkjes' worden uitgedacht om de werkloozen te werk te stellen, ter wijl juist bij de landbouwers zooveel pro ductief werk is te verrichten. Ter waarborging van de geregelde te ruggaaf van het door de Provincie Zee land verstrekte renteloos voorschot, groot f 29.000, ter verbetering van den Ritth. straatweg en ter verzekering van 't voort durend onderhoud van dezen weg, werd een besluit genomen, waarbij voor dit doel al de bezittingen en inkomsten der ge meente werden verbonden. Voorts werd besloten tot den aankoop van een strook grond van dhr A. Cevaal, groot plm. 12.5 vierk. roede, gelegen aan den Westhoekweg, voor den prijs van f 100. Dit terrein is noodig als opslag plaats voor steen enz. gedurende de ver betering van den Ritthemschen Straat weg. Z. 'h. st. werd de winkel en woning van het gemeentelijk slachthuis weer voor den tijd van vier jaren, ingaande 1 Mei as. onderhands verhuurd aan dhr H. Lobbo- zoo voor den prijs van f 260 per jaar, onder voorwaarde, dat hij van het ge meentelijk slachthuis een zoodanig ge bruik zal maken, dat door hem per jaar minstens f 130 aan slachthuisrechten zal worden betaald. Met het bedrag, dat door den huurder minder aan slachthuisrech ten wordt betaald dan. f 130, wordt de huurprijs verhoogd. Bij de rondvraag vraagt dhr Wisse de aandacht van B. en W. voor den desola- ten toestand, waarin een gedeelte van den Zuidweg verkeert. De voorzitter zegt onderzoek toe. Serooskerke (W.). Vrijdagavond verga derde de afdeeling van de Ghr. Jongeren Boeren- en Tuindersbond. Dhr Jac. Mey ers Jz. sprak over: „Het droogleggen van den grond". Spr. wees op: le. Bezwaren tegen natte grond; 2e. Het hooge grond water; 3e. Slecht doorlatende grond. Voor goede waterafvoer is noodig het schoon maken van slooten en sprinken. Tweede inleider was dhr P. Abrahams© over: „Veeverloskunde". Op beide inleidingen volgde een geani meerde bespreking. Besloten werd in Fe bruari jaarvergadering te houden en een spreker voor de vereen, te laten optreden. Vrcuwepolder. Vrijdagavond hield de Burgerwacht haar jaarvergadering. Dhr J. Frangois bracht als secretaris 't jaar verslag uit, terwijl uit dat van den pen ningmeester bleek, dat er een goed slot is van f 69,Q2Vs. Daar dhr Schoe als commandant be dankt heeft, werd besloten dhr J. C. Sturm voor deze functie voor te dragen. De af tredende bestuursleden, dhr J. Frangois en Jac. Duvekot, werden bij acclamatie herkozen. Wegens vertrek van den voorzitter, dhr P. Brasser, en 't bedanken van den com mandant, werden als nieuwe bestuursle den gekozen dhrn J. P. Polderman en S. de Bruyn. Vrijdagavond hield de Vereen, van Oud-leerlingen van Land- en Tuinbouw- cursussen „Samenwerking" in de Ghr. school alhier een algemeene vergadering onder voorzitterschap van dhr W. van Hekken. Het rapport en de statuten inzake het verkrijgen van pensioen voor den Zeeuw sehen landbouwer werden besproken, ter wijl ook aan de orde kwam het vraag stuk over de arbeidsleer. Als afgevaardigden naar de winterver gadering der B. V. G. te Goes werden aangewezen dhrn S. Maas en J. A. Kos ter. Bij de rondvraag vroeg een der leden of het mogelijk is volgenden winter een cursus in boekhouden te geven. Voetbal. Wemeldinge. Voetbaluitslag Wemeldin- ge-combinatie tegen Kapelle-combinatie 2—3 in het voordeel van Kapele. Rust stand 30. Geref. Kerken. Beroepen te Krabhendijke, M. Ros, cand. te Hilligersberg. Bedankt voor Middelburg, E. T. v. d. Born te Oud-Loosdrecht. Aan de handoplegging werd behalve door den bevestiger, deelgenomen door den consulent Ds Queré van Domburg en Ds Bakker van Meliskerke, waarna de ge meente haar nieuwen leeraar toezong Ps. 134 3. Des middags deed Ds Panhuise zijn in trede met een predicatie over 2 Gor. 4 5. Na het beëindigen van de predika tie werd een meer persoonlijk woord ge sproken, ten eerste tot den bevestiger, Ds Faber; vervolgens tot den consulent, Ds Queré, de aanwezige ringcollega's, den kerkeraad, kerkvoogdij en notabelen, de organist en koster, de aanwezige studie vrienden, afgevaardigden van mannen- en jongelingsvereenigingen uit Sloten, zijn ouders, de burgemeester en ten slotte tot de geheele gemeente. Hierna werd door verschillende spre kers het woord gevoerd, o.a. door Ds Fa ber namens de kerkeraad van Sloten, afgevaardigden van mannen- en jonge lingsvereenigingen. Ds Tjebbes uit Vrou wepolder sprak namens zijn ringcollega's en den burgemeester. Do consulent, Ds Queré, riep Ds Pan huise hierop namens kerkeraad en de geheele gemeente het welkom toe en ver zocht de gemeente 'haar leeraar staande toe te zingen Gez. 91 3. Vooral des middags was de kerk over vol. Ds A. Andree f. Zaterdagmorgen is vrij plotseling overleden Ds A. Andree, wonende te Groningen, em.-predikant van de Geref. Kerk teKrabbendijke. Andries Andree werd 13 Jan. 1866 te Franeker geboren. In 1892 werd hij can- didaat en 4 Dec. van dat jaar bevestigde zijn schoonvader, wijlen Ds E. Kropveld, hem te Oosterend (Fr.) in het predikambt. In 1904 vertrok Ds Andree naar Spijk, welke standplaats hij in 1907 met Schoon hoven verwisselde. Deze kerk diende hij 11 jaar. In 1918 nam Ds Andree het be roep aan naar Werkendam, welke stand plaats hij in 1925 met Krabhendijke, zijn laatste gemeente, verwisselde. De laatste maanden van zijn verblijf te Krabhendijke werd Ds Andree sukkelend, zoodat hij emeritaat nemen moest in Dec. 1932. Reeds in Sept. van dat jaar had hij voorloopig afscheid van zijn gemeente ge nomen. Officieel afscheid was niet meer mogelijk later. Toch ging de toestand van Ds Andree, die te Groningen wonen ging, wat vooruit, hoewel hij aan stoel en bed gebonden bleef. Zaterdag op zijn jaar dag werd hij weggenomen. i Ds J. T. L. Boonacker f. Te Leiden is, 84 jaar oud, overleden ds J. T. L. Boonacker, emeritus Ned. Herv. predi kant. Ds Boonacker diende de gemeente Waal en Koog, Hem, Kwadijk, Overleek, Oudshoorn en Oss. In laatstgenoemde plaats, waar hij in 1911 kwam, kreeg hij vier jaar later zijn emeritaat. Biezelinge. Bij de gehouden stemming voor een gemachtigde in het kiescollege van de Ned. Herv. Kerk werd gekozen met 71 st. dhr Jac. de Schipper. Dhr L. de Koeyer verkreeg 57 st. Meliskerke. Bij de herstemming voor notabelen tusschen P. Sturm en D. Zwe- mer is gekozen dhr P. Sturm. Herkozen tot kerkvoogd dhr J. Koene. Bevestiging en intrede. Zondagmorgen werd in de Ned. Herv. Kerk teAagtekerkede beroepen pre dikant, cand. J. G. Panhuise, voorheen hulpprediker te Amsterdam-West, in het ambt bevestigd. D'e bevestiger, Ds Ph. P. Faber van Sloten had tot tekst gekozen Gal. 6 14. Eervol ontslag aan prof. Roland Holst. Bij Kon. Besluit is aan prof. R. N. Roland Holst, hoog leeraar-directeur van de Rijksacademie van Beeldende Kunsten te Amsterdam, op zijn verzoek eervol ontslag verleend met dankzegging voor de belangrijke door hem in deze functie bewezen diensten. Prof. R. Kuyper f. Zaterdag avond is, na een korte ongesteldheid te Utrecht, plotseling overleden prof. R. Kuyper, buitengewoon hoogleeraar in de sociologie vanwege de socialistische ver eeniging tot bevordering van de studie van maatschappelijke vraagstukken aan de universiteit te Utrecht. D i d a m's Raad en zijn burgemeester. In de Vrijdag ge houden vergadering van den raad der ge meente Didam werd de nieuwjaarsrede van den loco-burgemeester beantwoord met een uitvoerige rede van wethouder Ingezonden Mededeeling. doen vergeten; ook de zorgen om hem, die ongetwijfeld dezelfde gevaren trot seerde, om haar op te sporen. Arme Peell Jack had een kwade nacht achter den rug, dat was waar, doch Peel had nu hetzelfde, terwijl hij den ganschen nacht werkeloos had moeten afwachten. Jack was op dat oogenblik bezig met een pan netje boven het vuur. Hij stootte haar te gen het ijzeren rooster en het geluid deed Bab droomerig opkijken. „Moeder zal wel in angst zitten, he Jack?" „Ze zal nog niet weten, dat je Tregar- vis vannacht niet bereikt hebt." „Zou je niet kunnen probeeren, haar een telegram te zenden, en Ja en. wat?" „Ja, misschien was het maar beter, als er ook een naar Stanhope gaat." Ze zei het onverschillig i „ja Stanhope, ook maar. Hij zal zich wel geen zorg maken, hij maakt zich nooit druk; hij zal er wel op rekenen dat ik te zijner tijd wel op zal duiken." In haar moede ooren gierde en huilde de wind niet langer, het geloei van den storm drong nu als een melodieus liedje tot haar door en noopte haai, de oogen te sluiten. Het hinderde haar, ge stoord te worden, doch desondanks nood zaakte Jack haar een glas warme cider uit te drinken, die haar keel deed tinte len en haar ledematen tot gloeien bracht. Doch de boterham met kaas, die haar verzorger voor haar in gereedheid had gebracht, weigerde ze te eten, onder pro test slikte ze er een paar reepjes van door. „Ik zou graag een kop thee hebben, Jack." „Thee zou je maar uit den slaap hou den, Bab." „Er is niets, wat me nu zou verhinde ren te slapen", lachte ze zwakjes. „Geef het brood maar aan Marquis." Hij deed zulks en zweeg verder; en toen Bab eenmaal vast in slaap was, ging hij eindelijk voor zichzelf zorgen. Want hij moest toezien, in goede conditie te blijven, nu hij de rol van beschermer op zich had genomen. Het arme kind. Haar koortsige, gekloofde lippen, haar opgezet gelaat, bleeke wangen en gehavende, blau we handen, waarop de parel-ring een vreemd effect teweeg bracht Gode zij dank dat ze zoo rustig sliep bewezen, hoe ze geleden had, gave Hij, dat zij er geen nadeelige gevolgen van mocht on dervinden. En Jack vroeg zich af, of die laatste tocht naar de boerderij nis.' l~ -eel voor haar was geweest en of bij s* réi y Ruwe Huid 20-50-60cf. goed aan gedaan had. Helaas waren de beproevingen nog niet ten einde, over dacht bij zuchtend. En hij bukte zich, om nieuw hout op het vuur te gooien, waar na hij er zich van overtuigde dat haar japon goed opdroogde; en omdat hij toch geknield lag, kon hij niet nalaten voor zichtig zijn lippen op den zoom van dat gewaad te drukken: Bab, de vrouw van duizend droomen, verwachtingen en vree zen. Met moedeloozen tred verliet hij het vertrek. En Bab sliep maar door. De bewoners van de boerderij kwamen en gingen, zij gebruikten hun sober middagmaal en be spraken den toestand. En niemand trok zich iets aan van de slapende gestalte bij het vuur, men wist nauwelijks, dat er een gast in hun midden was. In de vroege schemering keerde Jack terug. De boerin had voor Bab boven de bedstee klaar gemaakt, het was wel een beetje nauw, maar de juffrouw zou er wel slapen. Jack moest zich maar behel pen vannacht met de sopha in de mooie kamer. Gerustgesteld omtrent hun nacht kwartier volgde Jack de mannen daarop naar buiten, om hen behulpzaam te zijn bij het opsporen van het vee. En toen hij ten laatste doodmoe het hem toegewezen kwartier opzocht, vond, hij «r Bah, klaar Loeters, behelzende één klacht tegen de wijze van optreden van het hoofd der ge meente en bevattende tal van beschuldi gingen aan diens adres. Met algemeene stemmen en een ont houding werd besloten deze rede zoo spoedig mogelijk ter kennis te brengen van den minister van binnenlandsche za ken en Ged. Staten. Nog werd besloten den Raad van State te berichten dat de burgemeester een brief van dat college d.d. 13 Dec. had achter gehouden zoodat aan het verzoek om 20 Dec. d.a.v. voor dien Raad te verschijnen niet kon worden voldaan. Scherpe patronen in een schoorsteen. Een rijwiel hersteller in de Biltstraat te Utrecht maakte de kachel aan. Maar het hout wou niet branden. Voortdurend sloeg de rook in de werkplaats terug. Daarop stak de reparateur zijn hand in de pijp en haalde hier twee houders, ieder met 5 scherpe patronen uit. Het geval kwam hem verdacht genoeg voor om de politie te waarschuwen. Deze onderzocht den schoorsteen nog grondiger, en met goed resultaat: zij haalde er nog een bus met 135 patronen uit. De chauffeur, die door reed. Dezer dagen werd onder de ge meente Stedum mej. D. uit Fraamklap aangereden door een auto. De juffrouw bekwam vrij ernstige verwondingen, o.a. brak zij een arm op vier plaatsen. De bestuurder van de auto, die de schuldige was van de aanrijding, gaf vol gas en verdween. Na een minutieus onderzoek is het de politie en veldwacht echter gelukt hem aan te houden. Het bleek te zijn zekere O. uit Thesinge, tegen wien thans proces verbaal is opgemaakt. Zeldzaam roofdier. Te Em mer Gompascuum is dezer dagen een bergmarter geschoten, doe het kolossale gewicht had van 30 pond. 't Beest schijnt verdwaald te zijn geweest, daar het al leen in Noord-Duitschland voorkomt. Een roofdier bleek het wel te zijn, want in een nacht had het kans gezien zeven eenden te verschalken. Het dier was daarna in een eendenhok blijven slapen. Boerderij afgebrand. Geen water. 'Gisteravond brak een felle brand uit in de boerderij bewoond door L. B. te Oss. De bewoners waren afwezig. Door den sterken wind was er groot gevaar voor de omliggende boerderijen, waarom de bewoners, op de rieten daken gezeten, elk begin van brand spoedig bluschten, zoodat erger werd voorkomen. De brand weer kon door gebrek aan water niets uitrichten, zoodat de boerderij met inhoud een prooi der vlammen werd. Het vee kon worden gered. Verzekering dekt de schade. Ziektegevallen aan boord van het s. s. „W illemsplei n". Naar wij vernemen is het Nederlandsche s.s. Willemsplein, op reis van Buenos- Aires naar Amsterdam, te St. Vincent binnengeloop en met ziektegevallen aan boord. Elf der opvarenden, waaronder de kapitein, zijn aldaar ter observatie ach tergebleven. Het schip heeft onder lei ding van den 2en stuurman de reis voort gezet. Auto tegen een boom. Gistermiddag is een ernstig auto-onge luk gebeurd op den rijksstraatweg Borne Almelo, in de nabijheid van Genderen. Een taxi uit Hengelo, waarin gezeten waren de chauffeur P. K. en de passa giers v. L. uit Hengelo en G. K. uit Del den, is, vermoedelijk doordat de stuur inrichting defect raakte, tegen een boom gereden. De inzittende G. K. beeft hierbij een schedelfractuur bekomen en is in zorg- wekkenden toestand naar het ziekenhuis te Hfengelo vervoerd. De beide andere in zittenden liepen slechts lichte verwondin gen op. Mazelen-epidemie te A1 e m. In het ongeveer 400 zielen tellen de dorpje Alem (N.Br.) heerscht een ma zelenepidemie. Bijna huis aan huis zijn patiëntjes, die lijden aan deze mekte. De ziekte draagt een vrij kwaadaardig wakker en vol levenslust. Had hij zich daarom den ganschen dag zoo ongerust gemaakt? Zich allerlei mui zenissen in het hoofd gehaald, met het beeld van de arme, gehavende Bab in den armstoel bij het vuur, voor oogen? Nu zat ze weer bij het vuur, doch het was een andere Baib, die hij voor zich zag, frisch, bekoorlijk, vlug in haar bewegin gen, vol ijtver bezig met een ouderwetscbe blaasbalg wat meer leven te brengen in den haard. Zoo'n teer poppetje was Bab niet, ze was veeleer hard, van buiten en van binnen, misschien wel als die rood wangige appels achter op het buffet Neen, dat laatste toch niet, want toen hij binnentrad sloeg ze een paar zachte, heldere oogen naar hem op. „Eindelijk," zeide ze op blijden toon; „hoe lang ben je toch wel buiten geweest, Jack. En je ziet er zoo uitgeput uit. Ga eens gauw in dien stoel zitten, ik had hem al voor je klaar gezet. Neen, van die blaasbalg moet je nu eens afblijven, 't Is m ij n vuur, ik heb het hout zelf buiten gehaald." „Waarom lig je niet in bed om te da- pen?"

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2