IF Dia rheumatische pijnen MAANDAG 15 JANUARI 1934 DAGBLAD VOOR DE PROVINCIE ZEELAND 48e JAARGANG - No. 88 if Buitenland. Binnenland. Uit de Provincie Belangrijkste Nieuws. die U hel leven vergallen, daarvoor helpen nu "AKKERTJES zoo bui tengewoon. Niet alleen dal de pijnen verdwijnen, maar AKKER-C ACHETS verdrijven bovendien uil '1 lichaam de sloffen, die de pijnen veroor zaken. Neem daarom "AKKERTJES" bij aandoeningen als gevalle koude, Griep, Spierpijn, Zenuwpijn. Slechts 50 ct. p. 12 stuks. Overal verkrijgbaar. eea rij aomiiabtoiuen 'g grooter en geler dan |tiug waa tok nog iets ws'n beetje als bun iwden, naiaelijk bet ken er niet veel, het (klein stukje en er liep door om in de tuinen |sn te komen die daar zouden ze niet graag dat ze 's zomers, als J geen beekje meer had- baden. (chutting had van bin- uitenkant een grendel; est de grendel aan den loen en wie er inkwam |it. Gebeurde bet dat ren thuiskwam en de [er 'op, wel een stapje konden er bij. [d het op een andere maar een van z'n de schutting en.... elf open. ens dat ook eens kon- imen eten, zei Moeder •overbodig was, want een heel enkel keer- |hammenvoorraad niet werd. I konden waren Ina en look juist de bedoeling. Vet aan denken dat ze en in de beek terecht I was er slechts heel haar je kon toch nooit [was gauw gebeurd. Luizen aan de achter- Fin een wèl mooi aan- Iderhouden tuin stond, [an was de vriend van |s ventje van drie jaar de buurjongetjes op Indsdien was het altijd Ving geen dag voorbij [Tensens gezien werd. Jweerden wel eens dat trok. Moeder had er Icben en Jan een knip- Jets van waar hoor; als Ikrij'gt hij ook straf, net |n had Moeder vaak Al woonde hij nu in droeg hij! veel mooiere Ijongens, die wat vaak Iroek liepen, toch miste len Jan nog maar een vas, gebeurde er iets Moeder stierf en zijn die alleen met zijn had niet zoo heel _net het kleine kereltje, |roertjes of zusjes bad, jras het gebeurd hoe ijlk fekregen had was een dat een klein ventje, sandaaltjes gestoken, Irrood pakje, heel par- twam binnenstappen, pt in een kibbelpartij, open monden zitten. (getje, wat kwam die ngetje trok zich niets gezichten aan. «Voor hij staan; „ikke ben hier spelen," zei hij en ver den rand en ging Lndbak zitten en toen eens kwam kijken, laats van twee kleuters If was de vriendschap (drieën waren ze voor pol gegaan en daar ook bleven. het heerlijk, dat Jan had, waar hij sltijd J enkele keer kwam. hij leen praatje maken en len door den prettigen, lie er heerschte. wel eens dat de jon- Iten spelen; ze vonden Laar het spelen ging er meestal liep het op (Wordt vervolgd.) J ZIJN ER ZOO? jj,De School met den teekent Stemerding Ihoolmeester, die door llerlei besognes, over- Ihamelijk en bijwijlen let zijn geest in de lis en die de avonden het algemeen be- zijn vrouw was hi] Iel meer dan een com- ll en voor zijn kinde- Winig anders dan de lie het brood voor hen 1de en ze eens driftig fe, als moeder het niet afkon. Abt menschen, die zoo- lijd verijveren aan de lat het priesterschap in T angstwekkend onder 'pk zijn er, die zich met In naarstigheid wijden Ie belangen van staat fiatschap pij, dat het lin, 'twelk toch de cel de gemeenschap, er jelijk door wordt ver- (aamd. veren voor een hemel 3e en maken een hel huis." Ier zoo? oo zijn er. Maar niet bij de onderwijzers. Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455, Bijkantoor Middelburg, Lange Burg. Telef. 259. Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. Abonnementsprijs f 2.50 per kwartaal, weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen 10.20. Losse nummers 5 cent. Ad verten tiën: Familieberichten SO cent, Han- delsadvertentiën 25 cent per regel. Kleine Advertentiën Dinsdags en Vrijdags 10.75, bij vooruitbetaling. Onder letter ol motto f 0.85. Bij contract belangrijke korting. De begrafenis van Van der Lubbe. De begrafenis van het stoffelijk over schot van Marinus van der Lubbe zou hedenochtend te Leipzig geschieden. De heer Peute, halfbroer van Van der Lubbe, is uit Den Haag met de lijkauto meegereisd en zal bij de teraardebestel ling aanwezig zijn. De wagen was reeds Vrijdag uit de residentie vertrokken, met bet doel het lijk naar Nederland te ver voeren, hetgeen intusschen door de Duit- ache autoriteiten is geweigerd. Daar de auto eenige malen pech bad, kon niet op tijd Leipzig worden bereikt, zoodat de termijn, waarop het lijk ter be schikking van de familie was gesteld, ten einde in Leipzig te worden begraven, ver streken was. Door bemiddeling van de Hollandscbe consul is de heer Peute er toch in geslaagd, dat de begrafenis na^ mens de familie zal geschieden en door haar kan worden bijgewoond. Gistermorgen werden te Rotterdam en Amsterdam protestvergaderingen belegd tegen bet doodvonnis van Van der Lubbe. De Duitsche regeering is niet bereid gevonden terug te komen op haar beslis sing, dait het stoffelijk overschot van Van der Lubbe niet naar Nederland mag ver voerd worden. Naar „Cetem-Zondagavond" verneemt, hebben Peute, een halfbroer van Van der Lubbe en Lambooy, een begrafenisonder nemer uit Leiden te Leipzig een onder houd gehad met den Oberreicbs anwalt Dr Werner. Deze wilde het lijk van Van der Lubbe aan de familie afstaan, indien Peute een verklaring onderteekende, dat geen sectie op het lijk was verricht. Toen Peute daar op betoogde, dat hij dan eerst het lijk in oogenschouw moest nemen, werd hem dit Naar genoemd blad verder bericht is dit vervolgens geschied in bet Anatomisch Instituut van Leipzig. Peute zou hebben geconstateerd, dat het hoofd weer aan den romp was gehecht. Uiterlijk waren geen kentekenen van sectie te bespeuren. De schandalen In Frankrij'k. Minister-president Ghautemps heeft de socialisten bereid gevonden, om met hem de pogingen der oppositie, om in het Sta- winsky-schandaal een parlementaire on derzoekscommissie inzage te doen geven in de dossiers en bepaalde parlementsle den ter verantwoording te roepen, te ver ijdelen. Voor den minister-president is dit on tegenzeggelijk een groote politieke over winning. Of die overwinning van langen duur zal zijn is een andere zaak. D'e openbare meening hecht veel meer beteekenis aan de verklaringen van Madame Stawinsky aan een correspondent van de „Daily Ex press" gedaan, dat Stawinsky eiken och tend bezocht werd door Kamerleden als Garat en Bonnaure en dat voorname mi nisters en zakenlieden bij Stawinsky kwa men. Het Kamerlid Bonnaure, wiens im muniteit door de Kamer is opgeheven, is in zijn woning gearresteerd en naar het politiebureau overgebracht. Hard tegen hard in Oostenrijk. De bladen van de Oostenrijksehe regee- ringspers eischen thans een onverbidde lijk optreden tegen het nationaal socia lisme. De bladen verlangen voorts, dat ook een bijzonder onderzoek zal worden ingesteld tegen bepaalde persoonlijkbeden in de groote industrieën, met name in de ijzer-, staal- en mijn-industrie, welke met het rijksduitsche kapitaal in nauwe relatie staan. D'oor den bondsleider van den „Hei- matschutz", Starhemberg, is een be vel uitgevaardigd, waarin allen leden ten strengste verboden wordt omgang te hebben of te spreken met nat ionaal-socia listen. Overstroomingsramp in Britsch-Guyana. D'e hevigste overstroomingen in de ge schiedenis van Britsch-Guyana hebben de kolonie geteisterd. Aan den oogst en den veestapel is een schade van meer dan 300.000 pd.st. toegebracht, tengevolge waarvan de regeering maatregelen heeft moeten nemen tot het regelen der prijzen van levensmiddelen, alsof het oorlogstijd was. Van den rijstoogst is naar schatting de helft verloren gegaan. De kuststreek is in een groot meer veranderd, de wegen zijn onbegaanbaar, de spoorweg staat on der water. Duizenden hebben hun woningen moe ten veilaten. Het verlies aan menscben- levens is niet ernstig, maar er is een ern stig gevaar voor hongersnood. Fouten bij vestingbouw in Frankrijk? Volgens een bericht uit Nancy aan de »Matin" moet gebleken zijn, dat bij den oouw der vestingwerken aan de Franscbe Oostgrens diverse fouten zijn gemaakt. Betonnen muren van geschuttorens, die feitelijk een meter dik moeten zijn, zou den slechts 60 c.M. meten. Als gevolg van het bezigen van een ondeugdelijk ge wapend beton zouden de muren en ge schuttorens reeds nu scheuren vertoonen. De corporaties in Italië. De Italiaansche Senaat beeft met alge- meene stemmen het wetsontwerp op de corporaties aangenomen. Mussolini gaf kortelijk de volgende etappes tot aan de grondwetsherziening aan: eerst instelling van corporaties, dan scherpe controle op haar practische werkzaamheid en arbeid. Eerst na ge bleken bruikbaarheid kan de beslissing over het lot der kamer van afgevaardig den vallen. Storm. De geheele Belgische kuststreek wordt door een storm van buitengewone hevig heid geteisterd. Talrijke visschersbooten zijn niet teruggekeerd, doch men hoopt, dat zij in een Franscbe haven zijn ge vlucht. Aan de Zuidkust van Engeland woedt eveneens een hevige storm. De vliegdien- sten en de scheepsverbindingen mot bet vasteland zijn ten deele gestaakt. Korte Berichten. In de buurt van Nancy zijn in de laatste dagen wolven verschenen, die bet, wat in deze streek zelden voorkomt, ook menschen lastig maken. Een fietser, die langs een boschweg reed werd geruimen tijd door twee wolven achtervolgd, doch zij waagden het niet den man aan te val len. i Naar eerst thans bekend wordt, is een Chineesch stoomschip, dat op weg was naar Hongkong en Shanghai op 10 Januari j.l. heeft verlaten, tengevolge van een ketelontploffing gezonken. Op bet schip bevonden zich, behalve de bemanning, meer dan 490 arbeiders. Naar tot nog toe gemeld wordt, zijn 120 personen bij deze ramp om het leven gekomen. i Het Duitsche staatsblad bevat een decreet, krachtens hetwelk een aantal Fransche waren bij invoer in Duitsch- land aan contingenteering wordt onder worpen. Deze maatregel is genomen naar aanleiding van het feit, dat de Franscbe regeering voor 1934 een nieuwe metbode inzake de invoercontingenteering heeft aangekondigd. In den nacht op Zaterdag is in een deel van Denemarken, vooral te Kopen hagen en 'het eilamd Sjaelland, veel sneeuw gevallen. Talrijike verkeersstoriagen deden zich voor. In Noord-Italie heerscH op het oogenblik een hevige koude, welke verge zeld gaat van sterken sneeuwval. Het te lefoon- en treinverkeer is tijdelijk ge stremd geweest. D'e geruchten, dat koning George van Engeland ernstig ziek zou zijn, wor den officieel tegengesproken. Bier uit binnenlandsche gerst. Eenige brouwerijen, mouterijen en ge westelijke landbouw-organisaties hebben, aldus meldt men, opgericht de vereeni- ging Nationaal Comité voor Brouwgerst, die zich ten doel stelt de bevordering van de teelt in Nederland van voor bet brou- werijbedrijf geschikte gerst en van bet gebruik daarvan in Nederlandsche brou werijen en mouterijen. De leiding is opgedragen aan een be stuur, waarvan voorzitter is prof. G. Broekema te Wageningen en waarvan, behalve van vertegenwoordigers van brouwerijen, mouterijen en landbouwor ganisaties, mede deel uitmaakt de Rijks- landbouw-consulent te Goes, ir Gonst. G. P. Stevens. Chr.-Hist. Unie. De algemeene vergadering van de Chr.- Hist. Unie zal, blijkens bericht in de „Ne derlander", Woensdag 4 April in Tivoli te Utrecht worden gehouden. Varkens naar Rusland? Naar het „Hbl." verneemt heeft de Ned. Varkenscentrale 10.000 varkens aan Sovjet-Rusland verkocht. Hieruit blijkt dus, dat dit land nog wel degelijk belang stelling beeft voor Nederlandsche vee houderijproducten. Zooals men weet, moet het aantal var kens primo Maart a.s. tot de gestelde grens zijn ingekrompen. De mogelijkheid bestaat dan ook, dat nog méér varkens aan de Russen zullen worden verkocht, omdat het „overcompleet" nog groot is (naar schatting 100.000 stuks). Beperking van den rundveesiapel. Tot 1 Januari j.l. zijn aan de Grisis- Zuivelcentrale geleverd circa 62.000 stuks drachtig vee, zoodat indien in dezelfde mate blijft geleverd worden als tot dus verre geschiedde, op 1 Februari a.s. bet in het plan voor de veestapelbeperking gestelde aantal dieren zal geleverd zijn. Dit heeft tengevolge, dat de gelegenheid tot vrijwillige levering kan worden ge handhaafd. Indien de levering in de eerstvolgende weken zoodanig is, dat ver wacht mag worden, dat op 15 Mei 2/3 van het aantal aan den veestapel te onttrek ken dieren is geleverd, zal de vrijwillige levering tot dan kunnen voortduren. De nieuwe Tabakswet. Regeling voor opruiming van restanten. Zooals bekend is, wordt in de nieuwe Tabakswet verboden tabaksartikelen be neden banderolleprijs te verkoopen. In verband hiermede is de vraag gesteld hoe het nu gaan moet met opruiming van z.g. restanten. Naar wordt vernomen, zou men er over denken de winkeliers in tabaksartikelen op bepaalde dagen van het jaar te machtigen tot het opruimen van zoodanige artikelen tegen verlaagden prijs. De wet verleent immers den minis ter de bevoegdheid in bet algemeen of voor bijzondere gevallen ontheffing van het verbod te verleenen. Curacao 300 jaar bij Nederland. De commissie voor de viering van de 300-jarige verbondenheid van Curacao met Nederland bericht, dat een herinne ringspenning ter gelegenheid van dit his>- torische feit zal verschijnen, welke ont worpen is en geslagen wordt door de Ko ninklijke Begeer te Voorschoten. Deze penning zal in drie maten ver krijgbaar zijn, n.l. in de maat 60 m.M., 40 m.M. en 25 m.M. Dé penning van 60 m.M. zal behalve als penning, ook als presse- papier in den handel worden gebracht, terwijl de penning van 25 m.M. speciaal wordt vervaardigd als kinderstrooipen- ning. D'e penning vertoont op de voorzijde het portret van de Koningin, gemodel leerd naar een der laatst verschenen foto's, terwijl de keerzijde een West-In- diëvaarder laat zien uit den. begintijd der W.-I. Compagnie. De ondersteuning van werkloozen. De minister van sociale zaken heeft den gemeentebesturen bericht, dat ook over het eerste halfjaar van 1934 een onderzoek door het Centraal Bureau voor de Statistiek zal worden ingesteld naar de ondersteuning van werkloozen, zulks op dezelfde wijze als in 1933 is geschied. Dit onderzoek beperkt zich tot twee pe rioden van een week t.w. de derde week van Januari en de laatste week van April 1934. D'e minister verzoekt die maatre gelen te willen treffen, die het welslagen van het onderzoek verzekeren. Dr Colijn naar Wiesbaden. Wij deelden reeds mede, dat de minis ter-president dr H. Colijn zich Zaterdag naar bet buitenland zou begeven. Nader verneemt de „Rott.", dat dr Co lijn, vergezeld van zijn secretaris, naar Wiesbaden zou gaan. Dr Colijn hoopt van zijn verlof gebruik te maken, om de toelichting op bet pro gram der A.R. Partij persklaar te maken. Ex-Keizer Wilhelm wordt 75 jaar. Op 27 Januari a.s. zal ex-keizer Wil helm in Huize D'oorn zijn 75sten verjaar dag vieren. De ex-keizer moet op het oogenblik in buis blijven aangezien hij de laatste da gen weer geplaagd wordt door rheuma- tiek. D'e aandoening is niet van ernstigen aard, maar wel lastig. De 75ste verjaardag zal zoo eenvoudig mogelijk gevierd worden. Als gasten ko men op Huize Doorn alleen de zoons van den ex-keizer met echtgenooten en kleinkinderen, de vorsten en prinsen van Hohenzollern, Albrecht van Burtenberg en hertog Albrecht Philip van Burten berg, de landgravin van Hessen, zuster van den ex-keizer, en de generaal-veld- maarschalk von Maekenzen. Vele deputaties uit Duitschland hebben den ex-keizer gevraagd te mogen komen gelukwenscben. Zij zullen echter niet worden ontvangen. Zeeuwsch-Vlaanderen en overig Nederland. Naar 'bet „Dagblad van N.-Br." ver neemt is door de Regeering besloten een belangrijke bijdrage te verleenen in de kosten voor het verkrijgen van een stand voor de Zeeuwsoh-Vlaamsche industrie op de Nederlandsche Jaarbeurs. Woensdag a.s. vindt te Terneuzen een vergadering plaats met de betrokken Z.- Vlaamsche belanghebbenden, waarbij ook de 'heer W. Graadt van Roggen aanwezig zal zijn. De regeering zou op deze wijze de eco nomische aaneensluiting van Zeeuwsch- Vlaanderen met overig Nederland wen- scihen te bevorderen. Vandaar deze bijzon dere bijdrage in de koeten. 'De salarisverlaging voor burgemeesters, seore- tarissen enz. Ged. Staten van Zeeland hebben thans besloten om de salariskorting voor de burgemeesters, se cretarissen en ontvangers te bepalen op 12.5 pot. en voor wethouders op 4 pet. Men weet, dat over deze kwestie eerst het oordeel der gemeenteraden is ge vraagd. Voor dit besluit van kracht wordt is eerst de Kon. goedkeuring noodig. Stoomtra m-m aatschap- pij Breskens-Maldeghem. In de .Donderdag te Oostburg gehouden vergadering van obligatiehouders der stoomtram-maatschappij Breskens-Mal deghem werd een definitief comité be noemd tot behartiging van de belangen van obligatiehouders dezer maatschappij. i Electrische kachels in groote sor teering voorhanden. Vanaf f 8. J. M. Pol derman, Goes. (Adv.) Vlissingen. De storm wierp gisteren de schutting om, staande aan de Hendrik straat voor het in herbouw zijnde Beel denhuis. Enkele visschersschepen in de Engal- sche haven geraakten op drift, doch kon den tijdig gemeerd worden. Goes. Uitslag Damwedstrijd op 12 Ja nuari 1934 GoesIerseke: L. DekkerG. v. d. Endt 20, J. MangeTh. Pikaar 20, G. HoogestegerM. Everse 20, B. MagielseM. Pikaar 11, P. Oorne- lissenW. Poleij 20, J. de JougeP. v. Anrooy 20, C. v. d. ZandeA. Daane 20, H. M. SteynmeyerJ. v. Velsen 02, niet opgekomenM. v. Oosten 0— 2, niet opgekomenJ. Goeman 02. Voor Goes 13, voor Ierseke 7. Weldadigheid s-P u s t z e- gel- en Briefkaarte n-V e r- k o o p. Dr Looijen schrijft ons: Alhoewel, zooals te verwachten, de verkoop iets minder was dan het vo rig jaar, ziet het Comité, indachtig de crisistijd, met groote tevredenheid de be haalde cijfers. Onze groote dank voor de veelzijdig ondervonden medewerking be treft vooral den Directeur van het Post kantoor en de Padvindsters. Et werden door het Comité 375 pakjes briefkaar ten verkocht (voor f 131.25). Hieronder volgen de cijfers van den postzegelver- koop in het rayon Goes (Goes, Noord-Be veland en een deel van Zuid-Beveland): 3 ct. 8 ct. 10 ct. 16 et. 1931-1932 12806 4385 7152 689 1932-1933 12305 3798 7002 1347 1933-1934 11958 3737 6546 805 Ierseke. Vrijdag is alhier gearriveerd de nieuwe politieboot „Gier", een stalen mutorkotter, geheel naar de eischen des tijds ingericht, voorzien van een 60 P.K. Kromhout 2-cylinder-motor. Opzichter is de heer M. Westdorp, schipper L. Stoel. Met dit schip is de visscherijpolitie veel vooruit gegaan, daar de kruissnelheid zeer is vergroot en de boot ten allen tiji- de niet alleen zee kan kiezen, maar ook zee kan houden, en daardoor alle vis- scherijschepen kan controleeren. Dit was vroeger niet het geval. Naar we verne men zal van dit zelfde type nog een schip worden gebouwd, dat de Ekster zal vervangen. Een nieuw gevaar bedreigt de oes tercultuur. Naar we uit de beste bron vernemen, bestaan bij de Eingelsche re geering plannen om de invoerrechten op oesters aanzienlijk te verboogen en deze van 30 tot 50 pet. op te voeren. Zooge naamd om eigen teelt te beschermen. La ten we hopen dat met man en macht maatregelen warden genomen om een en ander tegen te gaan. 's Gravenpolder. Vrijdagavond hield de afd. van den Ned. Ghr. Landarb. bond een ledenvergadering. Aanwezig waren 20 van de 38 leden. Er werd o.a. besloten om op 31 Jan. a.s. een p r op agan dav er ga- dering te houden, met als spreker een hoofdbestuurder. Er zullen progapanda- gescbriften worden verspreid 'Onder de ongeorganiseerden. H|et gewijzigde Bondsreglement werd in behandeling gebracht. Tot candidaat voor den Ledenraad werd gekozen de heer W. Gijzel Jr., voorzitter der afd. Vervolgens bracht de penningmeester verslag uit van de gehouden districts vergadering. De voorzitter hield een in leiding over: „Hoe de arbeiders zich or ganiseerden". Deze mooie inleiding werd met aandacht beluisterd. Kapalle. De vereeniging Glascultuur Kapelle en omgeving kwam in algemeene ledenvergadering bijeen onder voorzitter schap van dhr J. Hennes. De secretaris, dhr J. Schipper, gaf een terugblik over bet voorbije jaar. Spreker toonde aan, dat de teelt van groenten in de kassen goed was geweest. Alleen de prijzen speelden parten. Ook de druiven waren bijzonder mooi, wat wel voor een groot gedeelte te danken is aan de mooie zomermaanden. Ook bier was de prijs aan den lagen kant. Binnenland. De nieuwe Tabakswet. Varkens1 naar Rusland. Salarisvermindering voor burgemeesters enz. Buitenland. De begrafenis van Van der Lubbe. De schandalen in Frankrijk. De actie tegen de nationaal-socialisten in Oostenrijk. -S-NNV- k v v v \V vl O \\WW V ^bh <£fr~ itr" Door de vereen, werd een fietstocht ge maakt door Zuid-Beveland om de kas sen te bezichtigen. Het was een leerrijke tocht. Ook werd de tentoonstelling te Naaldwijk bezocht. In 1933 werden aangekocht 172 K.G. brandzwavel, 90 K.G. drooge loodmeni, 80 L. gekookte olie en 103 K.G. spinazie- zaad. De penningmeester deed rekening en verantwoording over gehouden beheer. Er kon nog een saldo geboekt worden. Herkozen werd het bestuurslid Jobs. Schipper en in de plaats van W. Poley werd gekozen dhr D. Landman. Voor ge zamenlijke aankoop werden opgegeven 2500 stuks bloemkoolplanten. Over de teeltbeperking volgde een druk ke bespreking. Opgemerkt werd, dat nu reeds verschillenden hun kassen hebben bezaaid of beplant, hoewel men nog niet weet wat men mag zaaien of planten. Waarde. Zaterdagmiddag vergaderde de Landbouwvereeniging „H. E.". Aan wezig 22 leden. Uit de rekening van den penningmees ter bleek, dat is ontvangen f 10762,25 en uitgegeven f 10685,63V2, alzoo een batig saldo van f 81,6lVs. In 1933 is aangekocht 255150 K.G. kunstmest voor een bedrag van f 10289,67 en nog 267 K.G. klaverzaad. Het aftredend bestuurslid, dhr M. H. J. Weststrate, werd herkozen. Besloten werd in de maand Januari en Maart een aan besteding te houden van kunstmest, kla verzaad en kopervitriool. Krabbendij'ke. De varkensverzekering „Hulp in Nood" kwam Vrijdag ter ver gadering bijeen. Gekozen werd tot secre taris-penningmeester dhr J. van Baren Pz. (vacature Jac. Kloosterman). Over 1933 werd ontvangen f 265,78, uitgegeven f 110,75. Batig saldo f 155,03. In kas op 1 Jan. 1934 f 1310,77. De bestuursleden M. Franke en J. Traas werden herkozen. Besloten werd het in- leggeld van nieuwe leden te brengen van f 5 op f 3. Arnemuiden. Vrijdagavond hield de af- deeling van den Bijz. Vrijw. Landstorm een geslaagde en goed bezochte propagan- da-vergadering in de openbare school. De voorzitter, dhr B. Franse, sprak een kort openingswoord en wees in het bij zonder op de twee gevaren, die dreigen, n.l. het communisme en nationaal socia lisme. Dhr P. G. Laernoes wees op het groote voorrecht, dat de Nederlandsche natie door de genade Gods nog bezit in H. M. Koningin Wilhelmina en dat we hebben een parlementair regeeringsstel- sel. Spr. wékt den landstormers op, een wakend oog to hebben voor het streven

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 1