KS DE ZEEUW ■ra m m 'n Barstende Hoofdpijn Jheid direct >oRus ifL TWEEDE BLAD. Bab Fenwicks verloving. Uit de Provincie Ingazondan Mededeeling. t&i&acfo/ JECOVITOL LOOF DER BEVOLKING. „We geraken totaal ingesneeuwd", (W«dt vervolgd.) er borst, griep fenden slacht tijd, geld en I oppassen nu n m i d d e 11 ij k rnden gebrul- srkouaheid. let Vicks uur de zalf leste gevallen i Vicks de fcjfheid en pijn Inaar door de Vorden tevens nerika In 1918 air aewor- 29 minder erg 175.000 potjes kis voorzorgs- |de neusgaten. in heet water Irste verschijn- ls dan onrrud- 1 met Vicks toe. lilioen potjes g Boter- ireeniging srkoop 87Vs P- P- brkoop 4V, p. st. Lrkoop 3'/s P- st- prkoop 4Va P- st- BLAUPOT TEN INUARI 1934, j.r, op „Zeeduin" |het erkoopen: [lagen zwaar Es- iphout, benevens |S J E S 1520 Januari de V.U.-busjes ïaald. )E COMMISSIE. van „De Kleine ie. DE TABAK hall pond een profiteert van de pvelend. [.F VA ARS !>OP, Oostkapelle. een half pond tabak gratis. volgorde uitge- Iholthuijsen, liddelburg, VAN VRIJDAG 12 JAN. 1934, Nr 86. BESCHERMING VAN DEN LANDBOUW. Over de maatregelen ter bescherming van den Nederiandschen landbouw heeft in de Dinsdag gehouden vergadering van de Nederl. Mij. voor Nijverheid en Han del, prof. dr G. Minderhoud uit Wage- ningen een voordracht gehouden. Bpreker schetste eerst den toestand, waarin de landbouw na de oorlogsjaren was gekomen. Vooral de hooge vasté las ten en de relatief hooge loonen maakten het bedrijf reeds toen onvoldoende ren- dabeL en dwongen tot het aanspreken van de in de oorlogsjaren gevormde reserves. De ineenstorting van de prijzen van de akkerbouw-producten in 1929 dwong de boeren tot een meer arbeidsextensief be drijf, waardoor groote werkloosheid dei landarbeiders naast armlastigheid op groote schaai van de landbouwers dreig de te ontstaan. De eerste steunmaatregelen betreffen arbeidsintensieve cultures, die de regee ring uit sociale overwegingen in stand wenschte te houden. Behoud van werk gelegenheid vormt, naar de meening van spreker, in de eerste plaats de rechtvaar diging van den overheidssteun. Daar naast ligt een streven naar een ontlasting van degenen, die als groep ongetwijfeld het zwaarste leden, daaraan ten grond slag, Er bestond en er bestaat nog een s-chvUlz ie-rsraatelling tusschen de loonen dar en die in de industrie, ook, als men rekening houdt met het ver schil In koopkracht van het geld in de stad en op het land. Was geen steun verleend, dan was een groot deel van het platteland woest ge worden, en had men den werkloozen en armlastigen van het platteland in de ste den onderdak en werk moeten verschaf fen, want alle grondverbeteringen, ont ginningen, drooglegging van de Zuider zee, zouden uiteraard uit den booze zijto als zelfs op de betere gronden geen be staan mogelijk was. Voor degenen die de geschiedenis kenden, stond van meet af vast, dat overgang van akkerbouw naar veehouderij en tuinbouw den geheelen landbouw nog spoediger in het moeras zou brengen. Onder die omstandigheden achtte spre ker het verdedigbaar en zelfs plicht om de zwaarst getroffenen te steunen. In het feit, dat de indexcijfers der loo nen in het qlgemeen veel hooger bleven, dan die van het levensonderhoud heeft men aanleiding gevonden, vooral de con sumenten den steun te laten betalen en wel in den vorm van accijnzen. De Crisis-Varkenswet is de eerste po ging om de productie aan te passen aan hetgeen vermoedelijk zal kunnen worden geëxporteerd. Andere onderdeelen: de eieren, de zuivel en de tuinbouw zijn daarop gevolgd. Met het, optreden van het ministerie- Colijn is de nieuwste phase begonnen, n.l. de aanpassing van den landbouw aan de sterk ingekrompen exportmogelijkheden. Daarvoor is in de eerste plaats noodig, dai de akkerbouw eenigermate rendabel is. Men streeft naar het prijsniveau van vóór den oorlog en heeft dit door tal van drastische maatregelen voor de akker bouwproducten op 10 pet. na benaderd; dc dierlijke producten kosten echter en- d ::.ks allen steun nog steeds 25 pet. min- dc dan v oor den oorlog en in den tuin bouw is het nog slechter. Indien dus het leven in de steden nog steeds 40 pet. duurder is dan vóór 1914, dient de oor zaak daarvan zeker niet in de eerste plaats bij den landbouw te worden ge zocht. Een uiterst belangrijk vraagstuk is ten slotte dat der vaste lasten. Voor de pach ters zijn deze op radicale wijfee verlicht, doch voor de met hypotheek bezwaarde eigen boeren is niets gedaan. Als hier voor geen oplossing wordt gevonden, zul len 'op het platte land geen houdbare toestanden kunnen ontstaan, meende spr. FEUILLETON. Vrij naar het Engelsch. 48.) _o^ Bab deed zooals baar gezegd was; de trein kroop voort, hijgend en puffend. „Ik wou, dat we maar eens even stil stonden," zei ze, „al was het maar voor een enkel oogenblik." „Mijnheer heeft weinig kunnen ver moeden, dat het zulk bar weer zou wor den, anders zou hij u toch zeker niet in den steek gelaten hebben", beklaagde de vrouw haar eenzame medereizigster. Een enkel heerlijk oogenblik bedaarde de storm wat; de man streek een lucifer aan en bij het licht hiervan keek hij op zijn horloge. „Me zijn al twee uur over onzen tijd; het is acht uur. Zelfs met deze geringe snelheid moeten we binnenkort in Kid- fort Junction komen." Hij stond op en trachtte door het be slagen coupé-ruitje naar buiten te kijken. „Je kunt geen hand voor oogen zien, Susan, maar ik geloof, dat we aan gene zijde van Brigston zijn. Ik zou niet graag in de. schoenen staan van de machinist, MOEST STAANCE ETEN Weken lang Ischias. Met zijn ervaring helpt hij nu anderen. Hier volgt een ongewoon sterke aan beveling van een middel tegen ischias van iemand, die zelf in lievige mate aan deze kwaal geleden heeft. Indien U ooit de pijnen van ischias gevoeld hebt, moet U het stellig lezen; En als U iemand kent, die aan ischias lijdt, zoudt U hem hiervan vertellen. De aanbeveling komt van Mr. T. P. R. Hij schrijft: „Ik leed ongeveer zes weken lang aan ischias. Er waren tijden, dat ik niet meer kon zitten of liggen, maar steeds moest blijven doorloopen. Ik kon zelfs niet gaan zitten om te eten. Een buurman zei me Kruschen Salts te pro- beeren, wat ik ook deed: ik nam eiken morgen een theelepel vol in een glas warm water. Toen ik anderhalven fla con gebruikt bad, verdween de ischias, en nadien heb ik het nooit meer gevoeld. Ik blijf doorgaan met eiken ochtend wat Kruschen te nemen, omdat ik last heb van constipatie en ik er van overtuigd ben, dat Kruschen Salts het beste mid del ter wereld is tegen ischias en rheu- matiek. Iedereen, die aan deze kwalen lijdt, raad ik het dringend aan. Ik ben Kruschen Salts veel dank verschul digd." T. P. R. De pijnen van ischias zijn een symp toom van dieper kwaad hetzelfde euvel dat rheumatiek, spit en jicht kan veroorzaken. Zij zijn het teeken, dat er iets aan IIw stofwisseling hapert en on zuiverheden in het Moed gekomen zijn. Kruschen Salts is een combinatie van zes natuurlijke zouten, welke Uw inwen dige organen tot geregelde werking aan sporen. Kruschen verschaft U daarom een inwendige schoonheid en gezonden bloedsomloop. En wanneer de „kleine dagelijksche dosis" Uw stofwisseling in orde blijft houden, dan sullen ischias en rheumatiek voortaan Uw deur voorbij gaan. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het eti ket op de flesch, zoowel als op de buiten verpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.) Alle N.S.F. en Philipbtoestellen zijn voorzien van electrodynamische luid sprekers. Vanaf f 154. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. (Adv.) Verplaatst met ingang van 1 April 1934 de adjunct-referendaris bij den post-, telegraaf- en telefoondienst W. L. P. Bom van bet hoofdbestuur der poste rijen, telegrafie en telefonie te 's-Graven- bage, afdeeling 5, naar bet bureel van den Inspecteur der posterijen, telegrafie en telefonie te Middelburg. De postverbinding met Zeeuwsch-Vlaanderen. Naar aanleiding van de herhaalde stagnatie in de verzending der post naar Zeeuwsch- Vlaanderen, bij de tegenwoordige rege ling, is Zaterdag door de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Zeeuwsch- Vlaanderen telegrafisch den directeur-ge neraal der P. T. T. daarop gewezen en voorziening verzocht. Maandag is deze zaak door den burge meester van Ter Neuzen en den secreta ris der Kamer voornoemd, bij uitstedig- heid van den directeur-generaal met een der hoofd-ambtenaren besproken, meldt de „Terneuzensche Crt.". Daarbij bleek, dat 4e verzending naar deze streek de aan dacht van het hoofdbestuur heeft, doch dat men blijkbaar niet geheel op de hoog te was, dat de tegenwoordige nachtver zending zoo menigvuldig hapert. Drin gend is verzocht om maatregelen te ne men, teneinde te zorgen, dat althans de Ingezonden Mededeeling. EWIT! ■SSL—H IZWITSERSCHE KBAL5EM 50 en60ct per doos Neciertoncbdi fabrikaat nog niet voor het inkomen van een eerste minister." Terwijl hij sprak kwam de wind weer met verdubbelde woede opzetten. Vlaag op vlaag stortte zich op den traag voort kruipenden trein; de wagen schudde, stootte, kwam weer in rust., en begon dan opnieuw te kraken, het geluid overstemd door het gehuil van den storm. De vrouw greep plotseling Bab's arm, dien zij stevig omklemde, roepend; „God zij ons genadig, we zijn juist op het via duct, de hooge brug zonder borstwering we zijn nu bijna thuis William, bijna thuis." De trein kroop verder. „Er is niets aan de hand," zeide Bab, „we rollen nog steeds over de rails." „Zoo vlak bij huis," zuchtte de vrouw, „moge God ons behoeden." Intusschen was de trein de gevaarlijke plek voorbij en gleed langzaam verder. De oude vrouw ademde zwaar en liep, en weende om „Sydney en de kinderen". Bab bad een gevoel, alsof haar tong in haar mond verstijfd was de harde, boornige hand die in de hare rustte, was van 'n vreemdeling, en als ze nu sterven moest, zou het zonder een vrien denhand zijn, die haar door de vallei van voor Zeeuwsch-Vlaanderen bestemde post die met de avondtreinen aangevoerd wordt en die naar schatting ongeveer 76 pot. uitmaakt der eerste bestelling, met de eerste gelegenheid dos morgens naar Z. Vlaanderen zal worden overgebracht, Het was beden weer evenzoo. Dé post auto van Zuid-Beveland kwam te laat te Hansweert, zoodat de postverzending pas met de tweede boot is overgekomen. Bo vendien kreeg de Zeeuwsch-Vlaamsche auto, waarmede voor de posterijen het ver voer wordt uitgevoerd, na te 10 uur van Axel te zijn vertrokken, w.eer_eens pech, met het gevolg, dat die vaiflO uur tot kwart voor één heeft gereden om te Ter Neuzen te komen en toen krukkend den tocht nog moest voortzetten naar achter gelegen plaatsen. De Zeeuwse he Lucht- I ij n. Dezer dagen is op het vliegveld Vlissingen een Rijksradiostation van den berichtendienst voor de luchtvaart ge vestigd. Vlissingen werkt hoofdzakelijk met Waalhaven; een belangrijk deel van zijn dienst is het doorgeven en ontvangen van weerberichten. Bovendien verzendt het station start telegrammen en berichten van aankomst. Het is vrij zeker, dat reeds zeer bin nenkort een aanvang zal gemaakt wor den met den bouw van een radiobaken te Vlissingen; dat zou voor het binnenkomen van vliegtuigen bij mist een hoogst belang rijke verbetering geven. De bouw van een radio-peilinrichting te Vlissingen is nog in overweging. Ook te Haamstede op Schouwen-Dui- veland zullen soortgelijke voorzieningen getroffen worden. Goes. De werkverschaffing1. Woensdag is voor een klein gedeelte de werkverscbaffingsarbeid begonnen; hoofdzakelijk grondverplaatsing voor ver betering Uostwal en Weatwai, Wanneer er geen tegenslag komt. zal vandaag ook in de Poet begonnen worden. In 't geheel is er dan voor veertig personen werk. Kapelle. Toen dhr A. S. alhier vanaf het station Kapelle-Biezelinge kwam, werd hij zoodanig aangereden door een fietser, dat hij een ernstige hoofdwonde bekwam en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, welke Dr Pfeiffer verleende. Loop der bevolking. Ingekomen; Ja. J. Govers, van Baar land naar Kapelle B 76; B. Aleva en ge zin, van Heerlen naar Kapelle G 6d; De. Stellingwerf, van Leeuwarderadeel naar Kapelle A 34s; Joh. de Jonge, van Rot terdam naar Kapelle A 12; Anta. Panne- koek, van Goes naax Kapelle A 23. Vertrokken: Jac, Delzenne, van Bieze- linge naar Goes, Nieuwstraat 49; Le Mur- re en gezin, van Biezelinge naar Poort vliet. A 144a; J. G. Treffers en gezin, van Kapelle naar 's-Heer Arendsikerke, Sta tion N. S.; J. G. Treffers Jr van Kapelle naar Kruiningen, Hansweert; Te. Sonko, van Kapelle naar Goes, Groote Kade; Jan M. Delzenne, van Biezelinge naar Poort vliet A 144a; Ja. de Visser, van Kapelle naar Amsterdam, Prinsengracht 775; Gla. Geelhoed, van Kapelle naar Goes, Wijn gaardstraat; Ja. Ma. Stecher, van Ka pelle naar Vlissingen, Duyvendrechtstr. 25; Ha. Paauwe, van Biezelinge naar Goes, Oostwal 44. 's Heer Arendskerke. Gisteravond werd alhier vanwege den Chr. Besturenbond Goes e.o., onder leiding van den Secretaris de eerste cursusavond gehouden. Inleider was dhr D. Koster van Kloetinge. Onder werp: „De beteekenis van de C.A.O.". Er was groote aandacht voor en de bespre king, die er op volgde, getuigde van belangstelling. Besloten werd den volgen den cursusavond te bepalen op Donder dag 25 Jan. a.s. Alsdan zal worden be handeld: „De wet op de arbeidersbescher ming". Gezien de weersgesteldheid kon de opkomst bevredigend genoemd worden. Geen beter middel om aan te sterken dan IECOVITOLI Geijkt op vitaminen-pehnlte ooor een Nederlandsch Professor. Deze zui vere natuurlijke levertraan bevat minstens 50 eenlieden Vitamine A en 250 prophyl. 125 internat.) eenheden Vitamine D, iezaraen: een zegen voor Uw gezondheidI GEIJKTE lÉVERiRAAN Bij Apotheker* en Drogalen 6 f -,75 p. H. eROCAOES'STHEEMAN E. PHARMACIA Kruiningen. Donderdagavond werd in het Zondagsschoolgegebouw voor do Ring O. Z. Baveland vertoond de film „Van Bondsdag tot Bondsdag" van liet Ned. Jongelingsverbond. Op onderhoudende wijze werd het veel omvattende Bonds- werk vertoond en toegelicht door de heer Faber, lid van het Hoofdbestuur. Ds De Beus van Rilland opende en sloot dezen leerzamen avond. Krabbendijke. Woensdagavond hield de Chr. school, Wilhelminastraat, haar jaar- lijkschen ouderavond, onder leiding van den voorzitter, dhr P. Cok. In zijn ope ningswoord wees de voorzitter op het vele, dat tot dank stemt. Achtereenvolgens werden Ingeleid door het hoofd der school, dhr Van Hekken, „Luther als opvoeder", door den onderwij zer, dhr de Wilde, „Klassikaal onder wijs", en door de onderwijzeres, mej. Lobbezoo, „De kinderleugen". Een en ander werd afgewisseld door zang en muziek, onder leiding van dhr C. Dieleman. Een sympathiek slotwoord werd gesproken door den heer C. P. Vogelaar Sr. Uit dat woord sprak de warme liefde van den mede-oprichter voor de school en de dankbaarheid, dat deze inrichting in den loop der jaren was behouden. Hij wekte allen op om het pand, hun toebetrouwd, te bewaren. De voorzitter onderstreepte nog dit woord en sprak zijn blijdschap uit, dat zoovele jongeren tegenwoordig waren en dat de school nog altijd geen kerkelijke, maar een Chr. Nation, school is. Hetgeen ook bleek uit de bezoekers van dezen avond. Daarna werd deze druk bezochte vergadering door den heer Vogelaar Sr met gebed beëindigd. Arnemuiden. De heer P. Meliefste, di recteur van het muziekgezelschap „Arnes Genoegen" heeft als zoodanig ontslag ge nomen. Als waarnemend directeur fun geert thans de tweede directeur dhr Frans Buis. Bruinisse. Loop der bevolking. Ingekomen: Pa. Jumelet van Dordrecht. Vertrokken: M. M. Bal naar Oosterland. Colijnsplaat. Dinsdag j.l. trad Da J. H. F. Remme, Herv. pred. te Amsterdam, in de zaal boven de Chr. Bewaarschool, op met een rede in het belang van het Christelijk onderwijs. Duidelijk zette spr. uiteen, dat het Gods eisch is de kinderen vanaf het eerste begin toe te vertrouwen aan dat onderwijs, dat met de Schrift en met Christus volkomen rekent. Spr. be paalde zijn gehoor vooral bij de Schrift woorden: de Godzaligheid is tot alle din gen nut, hebbende de belofte van het tegenwoordige en het toekomende leven. Woensdag sprak in de zaal boven de Chr. Bewaarschool Ds J. A. Raams te Kloetinge over het onderwerp: „Het zoe ken van God". Spr. toonde aan uit ge schiedenis en litteratuur, hoe er te allen tijde is geweest een drang in den mensch om aangaande God tot klaarheid te ko men, doch hoe al dit pogen, wanneer het van don mensch uit ondernomen werd, met lamheid werd geslagen. Daartegen over stelde hij het centrale feit, dat God in ChristUB den mensch heeft gezocht, waardoor het mogelijk werd, dat de mensch zijn God vond. De zeer talrijk opgekomen toehoorders luisterden met volle aandacht naar deze gloedvol uitgesproken rede. Kortgene. Donderdagavond vergaderde het Muziekgezelschap „E.M.M." Uit hot jaarverslag bleek, dat er van groote te vredenheid gesproken kan worden. Op het concours te Kapelle heeft het gezel schap een 2den prijs behaald. Er zijn in het afgeloopen jaar 8 concerten gegeven, waarvan 2 te Kats. Ook de Kortgeensche schoolkinderen zijn afgehaald van een vacantietocht. Den 21sten en 23sten Dec. j.l. werden uitvoeringen gegeven, die zich in een druk bezoek mochten verheugen. Na het jaarverslag dankt de voorzitter de heer P. C. Schippers, den directeur, dhr A. B. HolBter, voor zijn talentvolle leiding. De rekening 1933 sluit met inkomsten f 442.41 en uitgaven 1378.09%, goed slot f 04.32. De begrooting werd vastgesteld op inkomsten 1324.32 en uitgaven f246.50. De voorzitter wordt herkozen en neemt zijn benoeming aan. Er wordt besloten bij uitvoeringen 2 kaarten aan donateurs te geven, die uit gereikt zullen worden aan familieleden van de donateurs. Er werd in beginsel besloten deel te nemen aan hot concours te Kruiningen. Ook werd besloten dezen zomer een festi val op Kortgane te hou dsn ter gelegen heid van het 55-jarig bestaan der ver- eeniging. Thai en. Donderdag bleef do woning van de ongeveer 60-jarige weduwe L. alhier zoo langen tijd gesloten, dat dit de ver wondering opwekte der buren. Deze heb ben hierop de politie van een en ander ingelicht. Daar vermoed werd, dat haar een ongeval was overkomen, is men de woning binnengegaan, waar men haar dood te bed aantrof. die U kwell en belet te werken? Neem een "AKKERTJE" en binnen een kwartier voelt Ge de hoofdpijn wegtrekken als mist voor de zon. Heb steeds AKKER-CACHETS in huis. Vannacht kunnen ze te pas komen bij Hoofdpijn., Kiespijn, Ze nuwpijn, Spierpijn, Slechts 50 cent 12 stuks. Overal verkrijgbaar. GEMEENTE Kruiningen Bruinisse Heinkenszand Aardenburg 's-Heer Abtskerke 1 Januari 1933 Geboren Gevestigd 1 Huwel. Overleden Vertrokken 1 Januari 1934 M. V. T otaal M. Vr. T. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Tot. M. Vr. Totaal 2025 1928 3953 45 31 76 76 96 172 25 13 10 23 93 106 199 2040 1939 3979 2438 31 39 22 23 59 2426 918 968 1886 16 14 30 19 26 45 12 4 9 13 33 48 81 916 951 1867 1036 1072 2108 13 12 25 44 50 94 8 14 22 59 49 108 1026 1071 2097 208 212 420 5 6 11 10 8 18 1 1 0 1 5 10 15 217 216 433 de schaduwen des doods zou bemoedigen; Jack was zoo dichtbij en t.och zoo ver afl En ze bedacht zich, dat ze geen spoor van ongerustheid zou kennen, als hij thans naast haar had gezeten. Plotseling begon de wagon opnieuw te horten en te stooten, men hoorde de ijizeren buffers tegen elkaar stooten, nog enkele meters schoof de trein voort en stond toen stil voorgoed. „Hloera, wij zijn aan het stationl" riep Bab. „Dat moest eens waar zijn," riep de vrouw uit. „We zijn er minstens nog een paar mijl van verwijderd." „Ik begrijp niet, waarom ze hier stop pen. We zitten hier midden in de wilder nis." De spreker drukte zijn neus tegen het vensterglas, ofschoon hij dit even goed tegen het houtwerk had kunnen doen, om te trachten iets te zien. „Mogelijk, dat er een boom of tele graafpaal over de lijn ligt, het is een wonder, dat we al niet veel eerder zijn vastgeloopen." „In een en tachtig lag de sneeuw twin tig voet hoog in de kloof; sneeuw is een veel leelijker hinderpaal dan een boom, weet u. Reken er maar op, dat de sneeuw ons vasthoudt. 0, wat «sou ik graag wil len dat we verder gingen; als de locomo tief stopt, vriezen baar wielen vast en komt ze voorloopig niet meer van haar plaats." Inderdaad, ofschoon onze drie gevan genen zich slechts in gissingen konden verdiepen, was het de sneeuw, die door den wind opgejaagd den verderen door- tooht versperde. Een paar maal trachtte men nog door eerst een eindwoeg's terug ta rijden, genoeg vaart in den trein te krijgen om de versperring op zijde to schuiven, doch het was alles vergeefs. „We zitten vast hoor, daar is geen twijfel aan." „Dacht u, dat we bij de anderen zouden kunnen komen?" „Neen, neen, beste kind" het moe derlijk instinct ontwaakte in de vrouw in het gemeenschappelijk gevaar „je zou niet op de been kunnen blijven in zulk een storm. Blijf hier maar stilletjes zitten. Uw geleider zal u wel komen op zoeken, zoodra hij er den kans toe ziet, wees daar maar gerust op. Inmiddels had de man aan den zijkant van het rijtuig een raamje laten zakken, om zich te vergewissen hoe de zalen stonden, merkte hij op, toen hij, door zijn hand buiten het raampje te steken, constateer de, dat de sneeuw reeds op gelijke hoogte met het portierraampje lag. „We kunnen er niet uit, hoor! En thuis komen we ook geen van allen vannacht, maak daar staat op." Na lange uren van pijnlijk wachten in de duisternis werd het portier op een kiertje geopend en een donkere gestalte wrong zich naar binnen, terwijl hij het licht van de lantaren op do reizigers liet vallen. Het was de treinconducteur, die, naar hij vertelde, reeds ettelijke uren van coupé tot coupé worstelde, om te zien, hoe de reizigers, die aan zijn zorgen wa ren toevertrouwd, het maakten. Hij deelde mede, dat die mijnheer voor in de rook coupé, er nog veilig en wel inzat, hij zou er wel moeten blijven tot men de locomo tief en de voorste wagens had uitgegra ven. De nacht doorbrengen? God zou hen allen genadig zijn, als ze er binnen een week uitkwamen, doch misschien kwam er hulp bij het aanbreken van den dag. „Wijn, een glas portwijn? Ja, ja. maar niet voor hem, maar voor de ongelukkige machinist, die wel scheen doodgevroren, zoo vreesde hij."

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 5