Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Radio-Nieuws. CULTUREEL WERK VOOR WERKLOOZEN. Toekenning van rijkssubsidies aan de gemeenten. De minister van sociale zaken heeft betreffende cultureele arbeid en werk loosheid aan de gemeentebesturen o.m. het volgende medegedeeld: Voor zoover de beschikbare middelen het toelaten, ben ik bereid, ook in het jaar 1934 in de kosten van cultureel werk voor werkloozen, indien de plannen door mij zijn goedgekeurd, een rijkssubsidie te verleenen. De grondslag, waarop de sub- sidieering zal geschieden, maakt op het oogenblik nog een punt van overweging bij mij uit. Ik behoef niet uiteen te zetten, dat thans, meer dan ooit, de grootst moge lijke soberheid in deze is geboden. Bij den opzet van uw plannen dient dit voor alles in het oog te worden gehouden. Daarnaast moge ik het volgende onder de aandacht van uw college brengen. 1. De „Landelijke commissie ter be strijding van de gevolgen der „jeugd werkloosheid", gevestigd te Amsterdam, Plantage Franschelaan 14, met welke mijn departement in deze aangelegenheid sa menwerkt, geeft u gaarne, voor wat be treft den arbeid voor jeugdige werkloozen, de noodige inlichtingen. 2. Tot nu toe beperkte de hier be doelde arbeid, voor wat betreft de jeug dige werkloozen, zich vrijwel tot de jonge mannen. Het verdient echter aanbeve ling, dat daar, waar mogelijk, het ont wikkelingswerk ook tot de jeugdige vrou welijke werkloozen wordt uitgebreid. Voor haar kan het met name van groot belang zijn, in de gelegenheid gesteld te worden, huishoudonderwijs te volgen. 3. In het afgeloopen jaar werd uit sluitend in de kosten van ontwikkelings werk rijkssubsidie verleend. De ervaring heeft echter geleerd, dat eenige ontspan ning en eenige arbeidsgelegenheid voor zoover zij' passen in het schema der ont wikkelingscursussen, haar nut kan heb ben. Mocht dus in uw plannen ook daaraan eenige aandacht zijn geschon ken, dan ben ik bereid, ook in de hiervoor te maken kosten een subsidie toe te zeg gen. Het ligt intusschen voor de hand, dat eventueele werkobjecten zich voor het speciale doel moeten leenen en dat noch aan het vrije bedrijf, noch aan de werk verschaffing voor volwassen werkloozen concurrentie mag worden aangedaan. Aan de jeugdige werkloozen, die bij deze objecten worden geplaatst, kan een klei ne, door mij goed te keuren tegemoetko ming voor slijtage van kleeren e.d. wor den gegeven. 4. Samenwerking tusschen verschil lende gemeenten gelijk thans reeds hier en daar plaats vindt, kan het werk zeer ten goede komen en de kosten verminde ren. Aangezien het met het oog op de be schikbare middelen noodzakelijk is, dat zoo spoedig mogelijk vast staat, welke de kosten voor het hierbedoelde werk in 1934 zullen zijn, gelieve u mij uw plan nen vóór 31 Jan. 1934 te doen toekomen. Prof. Dr H. H. Kuyper. Naar de „Standaard" verneemt, gaat Prof. Dr H. H. Kuyper vrij goed vooruit. Waar schijnlijk zal hij in den loop van deze week het Haarlemsche Diaconessenhuis mogen verlaten, om in zijn woning te Bloemendaal verder verpleegd te worden. i Avondmaalsviering. De „Waarheidsvriend'-redactie vond in de „Schatkamer" een opgave van de schrif telijke kerkvisitatie der Ned. Herv. Kerk in 1900, o.m. vermeldende: In 761 Gemeenten (dat is ruim de helft der 1349 Herv. Gemeenten) werd 4 maal per jaar het H. Avondmaal gehouden; in 321 Gemeenten 3 maal 's jaars; in 106 Gemeenten 1 maal; en helaas in 261 Ge meenten in het geheel niet. Leeftijd van examina toren. Naar het „Vad." verneemt, ligt het in de bedoeling van den Minis ter van Onderwijs geen examinatoren of gecommitteerden bij examens of eindexa mens Lager Onderwijs, ouder dan 65 ja ren, meer ter benoeming voor te dret- gen. REGELING VAN UITVERKOOP EN OPRUIMINGEN. Bedoeling den bona fide winkelstand te beschermen. De Ministervan Economische Zaken, Mr Verschuur, heeft thans een voor-ont werp van wet betreffende het uitverkoo- pen en opruimen in den detailhandel doen verschijnen. Het ontwerp is reeds ter advies gezon den aan de verschillende middenstands colleges en Kamers van Koophandel in den lande. De Minister meende, dat van een wettelijke regeling eerst sprake kan zijn, nadat ter zake in de kringen van de belanghebbenden zekere mate van een stemmigheid verkregen zou zijn. Uit het eenige maanden geleden door den midden- standsraad uitgebrachte rapport is den Minister gebleken, dat zoodanige eenstem migheid nu aanwezig is. De voorgestelde wettelijke regeling rust dan ook in hoofd zaak, zoo zegt Mr Verschuur, op de door den middenstand aangegeven grondsla gen. De voornaamste artikelen van 't voor ontwerp luiden als volgt: Het is verboden in den detailhandel een verkoop als uitverkoop aan te kondigen zonder daartoe een t ar de Ka mer van Koophandel, binnen welker ge bied de verkoop zal worden gehouden, verkregen vergunning vol gens de wet en anders dan in verband met: a. de opheffing eener winkelnering en b. de opheffing van den verkoop van een of meer soorten van goederen, tot een winkelnering behoorende. Voorts is het verboden in den detail handel een verkoop als opruiming aan te kondigen, zonder daartoe van de K. v. K. vergunning te hebben verkre gen en anders dan: a. ten hoogste twee maal per kalenderjaar, in verband met jaars- of seizoenwisseling en b. in ver band met bijzondere omstandigheden, als verplaatsing en overdracht eener winkel nering. Een als uitverkoop aangekondigde verkoop mag niet langer dan drie maan den duren en een opruiming niet langer dan een maand. Het zal verboden zijn in een verkoop, als uitverkoop of als opruiming aange kondigd, andere soorten van goederen te verkoopen dan gewoonlijk in de betreffende winkelnering worden ver kocht. Met een hechtenis van ten hoogste twee weken of geldboete van ten hoogste f 300 wordt gestraft hij, die een verkoop als uitverkoop of als opruiming aankondigt in strijd met de wet. In zijn toelichting bij het voor-ontwerp zegt Minister Verschuur, dat de bezwaren op het gebied van uitverkoopen en oprui mingen zich niet richten tegen het 'hou den daarvan in het algemeen, doch be paaldelijk die gevallen betreffen, waar van de uitverkoop en opruimingen on tijdig worden aangekondigd of wel on der voorwendselen, welke aan het publiek ten onrechte den indruk van een bijzon der zonderlinge aanbieding geven. Op de ze wijze, zoo gaat de minister voort, worden in den feilen concurrentiestrijd, zooals de detailhandel sinds jaar en dag kent, on- gewenschte elementen geïntroduceerd, waartegen z.i. de bona-fide winkelstand terecht ernstig bezwaar maakt. De regeering wil niet het natuurlijke pro-ces stuiten, er o-p neerkomende, dat de winkelier aan mode onderhevige artike len opruimt. Wel, zegt de Minister, moet worden tegengegaan het ontijdig aanvan gen van seizoen- en balanso-pruimingen. Lang voordat het daarvoor van nature aangewezen tijdstip is aangebroken, be ginnen veelal sommige winkeliers, die, naar in de toelichting aangevoerd wordt, daarin hun voordeel zien, opruimingen e. d. aan te kondigen, zoodoende hun vak- genooten ter plaatse nopende, hen tegen wil en dank te volgen. Bij deze laatsten is de verkoop van de voor het seizoen inge slagen voorraden in zoodanige gevallen nog niet dermate gevorderd, dat men zijn restanten tot zóó lagen prijs kan liqui deeren, -dat inderdaad van opruiming in strikten zin mag worden gesproken. Het gevolg van deze practijk, aldus de Minister, waarbij enkelingen tal van vak- geno-oten met zich meesleepen en hun zoodoende vaak aanzienlijke verliezen be rokkenen, doet ook bij1 de producenten en groothandelaren zijn schadelijken invloed gevoelen. In de voornoemde voorgestelde wette lijke bepalingen ziet de minister mogelijk heden ter bestrijding van de euvelen. De Minister zegt tenslotte nog, dat hij aan een regeling, ontsproten aan en ge handhaafd door het particulier initia tief verreweg de voorkeur zou gegeven hebben. D-e ervaring heeft z.i. echter geleerd, dat daaraan toch niet te denken viel, wijl er altijd belanghebbenden zijn, die als spelbrekers optreden zullen. Daarom acht te hij een regeling bij de wet de eenige uitweg. Er wordt aan herinnerd, dat in het Duitsche rijk, alsook in Denemarken en Noorwegen de wetgevers dit vraag stuk ter hand hebben moeten nemen. 'De ontdekte smokkelbende in België. Naar de „Telegr.". meldt is te Charleroi de instructie gesloten inzake den veediefstal, die te Boux werd ge pleegd. Zooals reeds vroeger gemeld, zijn hier by verschillende Nederlanders be trokken, van wie er twee zijn aangehou den. De beklaagden zullen over veertien da gen voor de rechtbank verschijnen. Omtrent de smokkelaffaire, waarvan de diefstal te Boux slechts een klein onder deel is, bevat ook het „Laatste Nieuws" nog verschillende bijzonderheden. De tocht naar Boux, aldus het blad, geschiedde voor rekening van den Neder lander Hektor, uit Hulst, die als hande laar bekend staat en groote zaken drijft. Hij schijnt de leider te zijn van een uitge breide smokkelbende en was in België niet alleen in de grensstreek, maar ook in het binnenland goed bekend. Deze P. zal ook wel op het ministerie van Finan ciën geen onbekende zijn. Hij heeft in België vrienden en verwanten. Voor zijn rekening werden verleden jaar talrijke stuks vee met vergunning en langs de officieele quarantainestallen ingevoerd. Sedert lang wisten de betrok ken diensten, dat hij niet alleen op geoor loofde wijze vee in België invoerde, maar aan de grens kon men nooit tegen hem optreden. Hij bezat immers de vereis-chte papieren en daar hij zelf slechts per per sonenauto over de grens kwam en er persoonlijk niet aan dacht te smokkelen, bleef hij tot dusver buiten schot. Sedert echter een arrestatiebevel tegen hem was uitgevaardigd, verkoos hij alle aan de grensposten gestorte waarborgsommen voor hem en zijn personeel, evenals de voorloopig in beslag genomen auto's, die ren en andero goederen achter tc laten. De firma Piccavet heeft, naar geble ken is, inderdaad een uitgebreide smok kelhandel tusschen Nederland en België gedreven. Zij beschikte over een aantal gepantserde auto's en ander smokkelma- teriaal. De fraude te Wervers- hoof. In verband met de arrestatie van G. R., loco-burgemeester van Hoogkarspel en A. B., secretaris van de Veilingsver- eeniging De Eendracht te Wervershoof, tevens ontvanger dier gemeente, die bei den verdacht worden van fraude in ver band met z.g. regeeringsaardappelen, kan gemeld worden, dat de Alkmaarsche rechtbank de voorloopige hechtenis van R. met zes dagen verlengd heeft, terwijl B. op vrije voeten werd gesteld. Verdronken. De 26-jarige bak kersknecht J. K. uit Nieuweburg (gem. Aengwirden) is met zijn fiets te water geraakt en, daar het ongeluk niet werd opgemerkt, verdronken. De 28-jarige ongehuwde juffrouw M. te Zwartsluis is aldaar te water geraakt en verdronken. Dievenbende. De politie te Enschede heeft de hand kunnen leggen op acht jongens van 14 tot 17 jaar, die den laatsten tijd tal van kleine inbraken, diefstallen en ook straatroof hebben ge pleegd. Vier van hen zijn door de politie te Brummen aangehouden, waar zij zich ook schuldig hebben gemaakt aan dief stallen. Deze vier waren aan de politie te Apeldoorn ontkomen, waar zij gekomen waren met een aan den accountant De Roos te Enschede ontvreemde auto en waar toen twee der daders werden gevat. Eenigen van hen hebben reeds bekend en de politie veronderstelt, dat zij thans alle leden van de bende in handen heeft. -Noodlottige paniek. Te Kyoto werden 71 personen gedood en 56 gewond, bij een paniek, die zich om on bekende redenen van de menigte meester maakte. Volgens een nader bericht is de pa niek uitgebroken op het spoorwegstation onder een opgewonden menigte, die bij eengestroomd was om afscheid te nemen van de nieuwe marine-recruten. Voor zoover men weet, kwam het tot een gedrang, waarbij eenige personen te gen den grond geworpen werden, hetgeen aanleiding gaf tot een paniek, waarbij tal van menschen onder den voet geloo- pen werden en den verstikkingsdood stierven. Ontsporing te Rotterdam. Gisteravond omstreeks kwart over acht is op het spoorwegemplacement bij het sta tion D.P. te Rotterdam een convooi-trein ontspoord, waardoor een zeer ernstige stagnatie in het treinverkeer is ontstaan. Persoonlijke ongelukken zijn niet gebeurd en de materieele schade is vrij gering. De convoo-itrein bestond uit een groot aantal leege goederenwagens en één leege personenwagen. Dit rijtuig reed ongeveer in het midden van den trein en er achter volgden nog vijf platte kolenwagens. Het personenrijtuig is gederailleerd. Van de achterste vijf kolenwagens ont spoorden er daarbij vier. Zij werden met kracht op en tegen elkaar geduwd. Het gevolg van deze ontsporing was, dat van de vier doorgaande lijnen naar Schiedam er drie totaal versperd geraak ten. Het vierde spoor, dat vrij was ge bleven, behoort tot het stel sporen van het goederenverkeer; boven deze lijn is geen rijdraad voor den electrischen trein. De treinen van Amsterdam reden niet verder dan tot Schiedam en vandaar keerden zij naar de hoofdstad terug. De voor Rotterdam of verder bestemde pas sagiers moesten in Den Haag overstap pen op de treinen van de lijn via Pijn- acker. Zij kwamen dus aan op het station Hofplein. Wie verder moest reizen, moest dus van het Hofplein naar het station D.P. loopen. Het gevolg was, dat de naar het Zuiden vertrekkende treinen vertra ging kregen. De uit het Zuiden aankomende reizi gers, die door moesten naar Den Haag of verder, werden eveneens naar het sta tion Hofplein verwezen. De oorzaak van het ongeluk ligt ver moedelijk in het feit, dat een wissel te vroeg is omgetrokken. De treinen, welke naar het Zuiden moesten vertrekken, hebben gemiddeld een half uur vertraging gehad. i De K. L. M. naar Urk. In op dracht van het hoofdbestuur der poste rijen en telegrafie heeft de K. L. M. gis termiddag een speciale vlucht naar het geïsoleerde Urk en terug gemaakt voor het vervoer van de post. De mogelijkheid bestaat, dat nog meer van dergelijke vluchten zullen plaats vin den. Voor reizigers is er gelegenheid de vlucht naar zoowel als van Urk mede te maken. Ook voor vrachtverzenders be staat de gelegenheid goederen mede te geven. Het door Viruly bestuurde vliegtuig is gistermiddag ongeveer kwart voor vier van Urk op Schiphol teruggekeerd. Aan boord bevonden zich drie passagiers, die op Urk waren ingestapt. De piloot, de heer Viruly, vertelde een en ander over zijn reis aan de Telegr.: Op de heenreis, aldus de heer Vi ruly, begon bij Marken een 40 Meter dik ke nevellaag, die op het ijs lag. Ik dacht al, dat het niets zou worden. Toch hoopte ik, dat de vuurtoren er boven uit zou ste ken, doch dat was niet het geval. Soms ko-n je door het neveldek heenzien; 3 a 4 K.M. voor Urk brak echter plotseling het neveldek, zo-odat wij zonder eenig be zwaar konden landen. De geheele bevolkirg was op de been en verdrong zich om ons toestel. Zij za gen er niet naar uit of zij honger hadden geleden. Wij zagen uitsluitend welvaren de menschen. Wij hebben zoc ongeveer een half uur gestaan, waarna w<j de terugreis hebben aanvaard. Op deze terugreis stond er we derom een dikke nevel, doch er was een gaatje, waar wij doorheen konden zien en 200 meter horizontaal zicht kregen. Het geheele IJselmeer lag in nevel, zoodat wij niets konden zien. Bij Marken was het weer open, zoodat wij verder een vlotte reis hebben gehad. Door den tegenwind duurde de terugreis 35 minuten. De drie passagiers, die met de „Rei ger" van Urk zijn teruggevlogen, waren jeugdige eilanders, leerlingen van de Kweekschool voor Onderwijzers te Zwolle, die aldus via Schiphol en Am sterdam een einde konden maken aan hun reeds met eenige dagen verlengde Kerstvacantie. Kostbare inhoud van een pakket gestolen. Eenige dagen geleden werd in het expeditielo kaal van een der Brusselsche stations een pakket afgegeven met bestemming voor Antwerpen-centraal. In het pakket be vond zich een radium-houdend prepa raat. De afzender, een Franschman, woonachtig te Uccle, verklaarde, dat de inhoud een waarde had van een millioen francs. Bij aankomst van het pakket te Ant werpen wilde men den geadresseerde hiervan in kennis stellen maar deze was nergens te vinden. De afzender, die hiervan in kennis werd gesteld, gaf onmiddellijk opdracht, het pakket naar Brussel terug te zenden. Toen hij het echter in ontvangst wilde nemen, constateerde hij, dat het gewicht niet meer hetzelfde was als bij: de afzen ding. In het bijzijn van het parket werd het pakket daarop geopend en men consta teerde inderdaad, dat de inhoud ver dwenen was. Rechtbank en spoorwegen bemoeiden zich natuurlijk onmiddellijk met het ge val en met succes. Het onderzoek heeft n.l. uitgewezen, dat de afzender 10 kilo koolzuursneeuw had gekocht, waarvan de eigenschap is dat het ook als he-t in een kist is opge sloten, door de warmte verdampt, maar dan echter ook den verdachten neerslag, die bij nader onderzoek was vastgesteld, achterlaat. Bovendien bleek, dat de zegels van de kist volstrekt niet aangeroerd waren ge weest, dat dus diefstal uitgesloten was. De afzender zag zich dan ook weldra genoodzaakt, te erkennen, dat hij de ver zekeringsmaatschappij voor een millioen- tje of zoo had willen oplichten. Daar eT, zegt het blad, in België geen wettekst bestaat, die poging tot oplichting behandelt, zal de „gedupeerde" afzender enkel vervolgd worden wegens „beleedi- ging van de magistratuur". Gemakkei ijk te vinden buit. Te Zaandam is in den nacht van Zaterdag op Zondag ingebroken in de slagerij van den heer Holtkamp gelegen aan het Pantepad. De o-ngewenschte be zoeker^) had(den) gemakkelijk werk door van de achterdeur slechts het gaas te verwijderen, waarna zij op de tafel de buit gereed vonden liggen in den vorm van een linnen zak, inhoudende f 200. Daar de heer Holtkamp zelf aan den Zuiddijk woont, bemerkte deze eerst Zon dagmorgen de gevolgen van zijn nalatig heid. Ongewone ontmoeting met een rat. De heer J. H. H. de Haan te Weert overkwam volgens het Natuurhistorisch Maandblad in Limburg, in de bosschen tusschen Weert en Budel het volgende avontuur. Op een boschweg ontmoette hij een driekwart volwassen rat, die met schuin opgeheven staart naar hem toe kwam. Op ongeveer een halven meter afstand bleef ze roerloos zitten, den bek tegen den grond, de heldere oogjes horizontaal. Maar spoedig begon ze den heer De Haan te besnuffelen, liep om hem heen en ging eindelijk tegen een den in de zon zitten, met den rug naar hem toe gekeerd; ze scheen hem dus te vertrouwen. Ze 'liet zich over den rug strijken; maar toen wat hardhandig tegen de haren in gestreken werd, draaide de rat zich om, als wilde ze een oog in het zeil houden. Na een oogenblik scheen ze iets te ruiken en sprong omhoog om iets te grijpen, dat snel verorberd werd; om daarna weer tusschen de knieën van den heer de H. door te loopen en door heide struiken en wagensporen een onderzoe kingstocht te beginnen. Op een zacht ge luid met den mond reageerde ze aan stonds door op een holletje terug te ko men. De heer H. hield haar een vinger voor; deze werd eerst besnuffeld, toen ging het diertje op haar achterste poot jes zitten en sloeg de voorpootjes, waar aan zich zeer scherpe nageltjes bevonden, om den vinger. Dit was het moment, om deze snel terug te trekken. De aardig heid werd verscheidene malen herhaald, met het gevolg, dat de rat fanatiek werd en den vinger achtervolgde, zelfs tot op den dunnen tak van een heidestruik. Toen de vinger een ondeelbaar moment te laat werd teruggetrokken, had de rat hem met den bek te pakken; ze maakte een luchtreis van eenige meters en belandde boven o-p een andere struik; het bloed liep uit den vinger. Maar wie zou mee- nen, dat het nu uit zou zijn, zal bedrogen uitkomen; de rat was blijkbaar, nu het spel op zoo hypermoderne aëronautische wijze gevoerd werd, niet in het minst geschrokken: ze kwam weer terug. Toen de eigenaar van den vinger geen lust verteonda ooi dezen nog verder te laten per'crosren, ging de rat maar weer op jacht tusschen paddenstoelen, dennen appels, heide en gras, teneinde iets van haar gading te "inden. E NEDERLANDSCH-UUITSCHE BETREKKINGEN. De Kölnische Zeitung bevat onder den titel: Holland en wij, een interview met den Nederlandschen oud-minister van landbouw, dr F. G. Posthuma, over de oeconomische en landbouwbetrekkingen tusschen Nederland en Duitschland. De moeilijkheid bestaat volgens dr Posthuma daarin, dat in Nederland twee stroomingen elkaar kruisen, waardoor ook de onderhandelingen tusschen de bei de landen steeds weer moeilijkheden on dervinden. Hij doelde hier op het feit, dat Nederland weliswaar voornamelijk landbouwbelangen heeft, welke tegenover de Duitsche industrieele belangen staan, doch dat het daarnaast ook industrieele belangen heeft, welke voor een deel met de Duitsche belangen in botsing komen. Indien de Nederlandsche belangen al leen maar waren ingesteld op de agrari sche productie, dan zou de zaak heel eenvoudig zijn, doch Nederland heeft re kening te houden met zijn industrieele producten als olie, superfosfaten, zout, kolen, kunstzijde, enz., waardoor de on derhandelingen worden bemoeilijkt. Op de vraag, o-f de handelspolitieke toestand sedert het tot stand komen eenige weken geleden van het Duitsch- Nederlandsche handelsverdrag veran derd is, antwoordde dr Posthuma: Neen, veranderd niet. Wel echter is de stem ming tusschen de beide landen veel beter geworden in vergelijking met begin 1933. Men heeft in Nederland niet meer het gevoel, door Duitschland in een hoek te worden gedrukt, zo-oals eenige jaren ge leden. Voorts zeide dr Posthuma nog te genstander te zijn van zuivere uitwisse ling van waren. Ten aanzien van de va lutakwestie verklaarde hij, dat de gulden vast is. Ten slotte kwamen nog ter sprake de verdragen van Oslo en van Ouchy. Naar de meening van dr Posthuma bestaat het verdrag van Oslo in het geheel niet en moet het slechts worden beschouwd als een verklaring, welke nooit vastere vor men heeft gekregen. Daarentegen noem de hij1 het verdrag van Ouchy levend, on danks de beteekenis, welke België er aan heeft gegeven en hoewel het door de we reldcrisis nooit werkelijk in werking is getreden. Programma van Woensdag 10 Jan.: HUIZEN, 296.1 M. N. C. R. V. 8.15— 9.30 Concert. 1011 Morgendienst. 11 12 N. G. R. V.-orgel. 12.15—12.30 en 2— 2.30 Gramofoonplaten. 12.302 Concert. 2.303 Huishoudelijke raadgevingen. 3 3.30 Lezen Chr. Lectuur. 3.454 Tann- hauser Ouverture. 45 Liederen recital. 56 Kinderuurtje. 66.30 Landb. half uur.7.157.30 Persberichten. 7.308 Weekoverzicht. 89 N.G.R.V.-orgel. 9 9.30 Weerberichten. 9.3010.30 Mando line emsemble. 10 Vaz Dias. 10.3011 Gramof.platen. AANKONDIGING VAN VERGADERIN GEN ENZ. TE GOES. Jan. 813 Week der gebeden. 11 Ned. Chr. Radio-avond. 11 Uitvoering Padvinders. 15 Derde Cursusavond Chr. Besturen bond. 16 Filmavond Ned. Jongel. Verbond. 16 Groote landbouw-crisisvergadering over de bietenteelt. 22 Zendingsrede dr Bavinck. 26 Chr. Winterlezing. 31 Jaarverg. Chr. Kantoor- en Han delsbedienden. Febr. 14 Generale repetitie Chr. Gemengd Koor. 15 Uitvoering Chr. Gemengd Koor. 22 Java Soemba-film der Geref. Kerken 27 Declamatie-avond vereen. Alg. We- tensch. Belangen. Mrt. 2 Chr. Winterlezing. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 10 Jan.: Meest matige, wellicht toenemende Zuidel. tot Z.-W. wind, zwaar bewolkt tot betrokken, waarschijnlijk eenige regen, iets kouder, vooral 's nachts. Stand van hedenmiddag 3 u.: Licht op voor fietsers: Woensdag 4 u. 34 min.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 6