Kerknieuws Rechtszaken Land- en Tuinbouw. Laatste Berichten. Telegrammen. Burgerlijke Stand Marktberichten. Financieele Berichten. en Radio-nieuws Gemengd Nieuws. roc^t!r" ijufat°r W. de Mair, advo caat t» Sluie, Naar aanleiding hiervan begaf de po litie zich naar de Buitea-VeetJnggrecht, Uit (hoi. verslag van den penningmees ter, dhr P. Goulooze, bleek, dat dit jaar aan ziekengeld is uitgekeerd i 640. Herkozen werden de voorzitter en het bestuurslid dhr R. de "Wit en het aftre dende lid van de commissie van advies, dhr J. Eversdijk. De regeling, dat losse arbeiders 16 en vaste arbeiders 10 cent betalen werd in getrokken. Besloten werd een gelijke re geling te treffen en wel zes maanden (wintertijd) 10 cent en de zomermaanden 15 cent per week. Besloten werd in Februari een tweede vergadering te houden, waarin dan een tweetal onderwerpen zullen worden be handeld. Ds Veenstra eindigde na rondvraag de ze vergadering met dankgebed. i Loop der bevolking: Ingekomen: Neeltje Christina Brakman uit N.- en St Joosland. Vertrokken: Lourens J. Lagendijk naar Goes. Wilhelmina Heyboer naar Wissen- kerke. Dingenis Verburg naar Stavenisse. Poortvliet. Reizigers^ weest op uw hoede! Toen vorige week een reiziger in sigaren hier zijn auto on beheerd liet staan, kwam hij bij zijn te rugkomst tot de ontdekking, dat er twee kisten sigaren ontvreemd waren. De po litie heeft reeds verschillende personen gehoord. Er zal proces-verbaal worden opgemaakt. i Een dochter van dhr J. v. d. V. al hier verliet op 1 Januari de ouderlijke woning. Toen Dinsdagavond het meisje nog niet thuis was, heeft de familie haar opsporing gevraagd. Op dat moment ech ter kwam de vermiste boven water. Ze was met een autobus met voetballers naar Duitschland getrokken en vond het Dinsdag zoetjesaan tijd om huiswaarts te keeren. Toen Vrijdagmiddag een luxe auto van Poortvliet naar de richting Tholen reed, kwam van tegenovergestelde rich ting dhr C. v. d. K. met een met aard appelen beladen vrachtauto. Beide wa gens kwamen met elkaar zoodanig in aan raking, dat het linkervoorwiel van de vrachtwagen werd ingedrukt, met het gevolg, dat deze ruim 80 M. verder in een vrij groote watergang terecht kwam. De luxe auto slipte, met het gevolg, dat een vrouw het achterwiel nog tegen haar beenen kreeg. Al de betrokken personen kwamen echter met den schrik vrij. Ook dhr v. d. K. werd uit zijn netelige positie gered. Hij had slechts een nat pak opge- loopen. De materieele schade is aanzien lijk. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. Tholen. Z. Exc. de Min. van Binn. Za ken bracht Zaterdagmorgen omstreeks half twaalf een officieus bezoek aan deze gemeente. Hij werd ten stadhuize ont vangen door den burgemeester Mr A. J. v. d. Hoeven. Ongeveer 12 uur vertrok hij weer per auto. Vrijdagavond j.l, kwam de Geref. Mannenvereen. in openbare vergadering bijeen. Door den voorzitter, Dr Veltenaar, werd deze bijeenkomst geopend met een korte inleiding en gebed. Hierna werd door dhr M. v. Oostende een referaat ge houden over: „De torenbouw van Babel", waarbij hij wees op het streven van het Nationaal Socialisme en Fascisme dezer dagen, dat hij vergeleek met het streven van Babels torenbouw, daar hun advies óók is: Alles uit den mensch, doch niets uit God. Een geanimeerde bespreking volgde op dit onderwerp. In de pauze werd door eenige dames thee en koekjes gepresenteerd. Hierna sprak dhr K. Kremer over: „Het huisge zin". In schoone trekken toekende spr. het ideale huisgezin, hetwelk leeft door liefde en naar het Woord Gods. Tot slot gaf dhr H. Nelisse een mooie voordacht, getiteld: „Jan Jansen". Hierna sloot de voorzitter met dankgebed. Brulnisse. In den nacht van Zaterdag op Zondag ontstond een begin van brand op een kamertje, gelegen boven de kleer makerswinkel en barbierszaak van M. v. P. Door het vlug en doortastend optreden van politie en eenige omwonenden, werd de brand met eenige emmers water ge- bluscht. De oorzaak was een defect aan den schoorsteen. Voetbal. Colijnsplaat. Zaterdag werd een voet balwedstrijd gespeeld tusschen Colijns plaat en Kats. Uitslag 53 voor Colijns plaat. Ruststand 51. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Boxmeer S. A. Bal- jon, em.-pre£ en hulppr. te Sneek. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Ierseke G. H. Kersten te Rotterdam. Beroepbaar. Dr E. J. B. Jan sen, gewezen predikant bij de Protes- tantsche Kerken in Ned. Indië, woonach- tig Suezücada 143, VGravenhage, stelt rich weder beroepbaar in de Ned. Herv. Kerk. 1 Failissement. Door de recht bank te Middelburg is failliet verklaard: G. v. d. HeuvelErasmus te Breskens. Rechter-commissaris Mr A. v. d. Hoop, —i Beëediging. Ter openbare te rechtzitting van het Gerechtshof te 's Gra- venhage ia Vrijdag j.l. dhr mr W. F. E. Baron van der Feltz, wonende te Middel burg, beëedigd als Officier van Justitie bij de Arrondssemente-Rechtbank te Mid delburg. Groote crisisvergadering te Goes. In verbandi met de alarmeerende be richten, welke worden vernomen over een beperking van den suikerbietensteun zal de Crisiscommissie uit de Zeeuwsche Landbouworganisatie onder leiding van Mr P. Di el em an een groote crisisvergar dering houden op Dinsdag 10 Januari a.s. te Goes. De Crisiscommissie is van meening, dat de instandhouding van de suiker bietencultuur voor Zeeland een levensbe lang moet worden geacht. Een beperking van den bietensteun zal voor ons gewest groote nadeelige gevolgen hebben, niet alleen voor de landbouwers, doch even eens voor de landarbeiders en andere groepen der samenleving op het platte land. Een beperking van den bietensteun zou een noodzakelijke inkrimping van de sui kerbietenteelt ten gevolge hebben, waar door minder werkgelegenheid in de land bouwbedrijven en suikerfabrieken en aan verwante bedrijven zal ontstaan, met als gevolg grooter werkloosheid. De spoor- en tramwegen en binnen- schipperij zullen de nadeelige gevolgen ervan ondervinden door een verminde ring van het vrachtvervoer en uiteinde lijk zullen de belangen van de ambachts lieden en neringdoenden erdoor wordeD geschaad. Vele groepen der samenleving op het platteland zijn gebaat bij de instandhou ding van de bietencultuur in ons gewest. De commissie meent, dat zeer groote be langen voor het platteland op het spel staan en wil derhalve met klem stelling nemen tegen een inkrimping van den bietensteun. In de vergadering zal het vraagstuk der bietensteunverleening door een aan tal sprekers worden ingeleid, waarbij in het bijzonder de beteekenis van de sui- kerbuitencultuur voor de provincie Zee land in het licht zal worden gesteld, ten aanzien van de arbeiders, schipperij en middenstandsbelangen. Eveneens zal het bestaansrecht der Nederlandsche suiker productie een onderwerp van bespreking uitmaken. De besturen der landbouworganisaties worden verzocht hun leden op te wekken deze belangrijke vergadering in grooten getale bij te wonen. Middelburg. Het bewaarschool- onderwijs. Bij de behandeling van de begrooting voor 1933 heeft de gemeente raad overeenkomstig het voorstel van B. en W. besloten de subsidie voor de bij zondere bewaarscholen te bepalen op f 30 per leerling met een maximum van f3000 per school. Ofschoon B. en W. daarvan een bezuiniging hadden ver wacht, is toch het volle bedrag van f 9000 noodig gebleken. Ampel is deze aangelegenheid sinds dien door B. en W. besproken. Afgezien van hetgeen in de toekomst ten aanzien van het Bewaarschool-on derwijs, bij voortgaande toeneming van de financieele zorgen, nog verder zou moeten gebeuren, staat vast, dat de ge meentelijke uitgaven zoowel voor het openbaar als bet bijzonder bewaarschool- onderwijs moeten worden omlaagge- braoht. B. en "W. meenen dat daarvoor in de eerste plaats in aanmerking komt het stellen van een bepaalde leeftijdsgrens voor de toelating. Dit beteekent voor de openbare school een niet onbelangrijke vermindering van het aantal leerlingen, waardoor op de personeelsbezetting be langrijke bezuiniging mogelijk is. Tegenover de bijzondere scholen willen B. en "W. wat de leeftijdsgrens betreft niet dwingend optreden, al zal de ont worpen wijze van subsidieering in de practijk tot dien maatregel leiden. Het is B. en W. bekend, dat bij de be sturen zelf het verlangen leeft om ten de zen opzichte één lijn te trekken. B. en W. erkennen gaarne de bezwaren ingebracht tegen het voorstel om de leef tijdsgrens te bepalen op vier jaar en de subsidie aan de bijzondere scholen ook alleen voor kinderen van vier jaar en ouder nit te keeren, maar noodzaak dwong hen bij hun standpunt te volhar den. Bovendien achten zij f30 per leer ling te veel om de gewenschte bezuiniging te verkrijgen en stellen voor f25 te be palen. Een vergelijking is ook gemaakt tus schen schoolgelden van het bijzonder en het openbaar onderwijs en is de conclu sie daarvan, dat het schoolgeld voor het openbare, thans f 3 per leerling per jaar, zal kunnen worden verdubbeld. Het resultaat zal rijn, dat het aantal leerlingen der openbare bewaarschool met 21 kan worden verminderd en het per soneel met twee onderwijzeressen, van wie mej. Sanderse met pensioen kan gaan en mej. van Meten met wachtgeld. De netto kosten zullen voor deze school in 1934 in ieder geval bij aanneming van het voorstel dalen van f6842.11 tot f 5662.11, en dus met f 1180 vermin deren. Voor de bijzondere scholen willen B. en W. een limiet bepalen van f2500, dit zal alleen de school Bree bereiken en de andere scholen Schuitvlotitraat en Vlae- markt resp. f 1775 en f 1925. Hierdoor zal het totaal bedrag van f9000 met f 2800 verminderen. De totale koeten van het bewaarschoolonderwija worden dan f3980 minder. Naar aanleiding van het verzoek van de Vereen, tot instandhouding van een voorbereidende klasse aan de Rijksleer school om subsidie van f 10 per leerling tot een maximum van f300, merken B. en W. op, dat zij er weinig voor gevoelen om, waar door vele regeeringsmaatrege- len de budgetaire zorgen van de gemeente doorloopend worden vergroot, thans las ten, die voorheen op het Rijk drukten, te gaan overnemen. Bovendien heeft de ge meente een openbare bewaarschool, die voor elkeen openstaat. Zij stellen dan ook voor afwijzend op het verzoek te beschikken. Nadat het bovenstaande voorstel was ontworpen, kwam de aanschrijving van de groote vermindering van den rijks- steun in de kosten van steunverleening enz. De minderheid van B. en W. is on der deze moeilijke omstandigheden van oordeel, dat de gemeentelijke uitgaven terzake van het bewaarschoolonderwijs, die niet wettelijk verplicht zijn, bezwaar lijk langer zijn te handhaven. Waar 1935 nog meer moeilijkheden zal opleveren, is het h.i. onafwijsbare plicht niet alleen door verlaging van noodzakelijke, maar ook door staking van niet-noodzakelijke uitgaven te komen tot de vereischte be sparing. Zij meent dan ook, dat tijdig voor den nieuwen cursus 19341935 de vraag beantwoord dient te worden of niet het gemeentelijk bewaar schoolonderwijs dient te worden o>pgeheven en de subsi dieering der bijzondere bewaarscholen dient op te honden. Zij ontveinst zich niet dat zoodanige maatregelen ingrijpend en in hooge mate betreurenswaard zouden zijn. Niettemin acht zij het noodzakelijk. Deze handelwijze zou b.v. op 1 Mei reeds f 1714.20 en f 4133.33 voordeel ge ven en elke maand later resp. f 130 en f516.67. Da Fransche reo»erlng In gevaar? Frankrijk is, zooals bekend, het land van de financieele schandalen. Nu weer is een groote bankdebacle te Bayonne, waarbij tal van vooraanstaande personen betrokken schijnen te zijn, het gesprek van den dag. Ook in parlementaire kringen staat de affaire in het middelpunt der belang stelling. Het aantal interpellatie-aanvrat gen stijgt voortdurend. De burgemeester van Bayonne, die te vens Kamerlid is, Garat, is door de poli tie gearresteerd. De hoofdpersonen, de Rus Stawinsky is onvindbaar. Ook zijn vrouw is spoor loos verdwenen. De „Matin" schrijft, dat, nu minister D'alimier weigert af te treden, Ghautemps verplicht zal zijn den president van de republiek, Lebrun, het ontslag van het kabinet te overhandigen. Het blad acht het waarschijnlijk, dat Lebrun dit ontslag zal aanvaarden en Ghautemps dan zal belasten met de vor ming van een nieuw kabinet. LOONSVERLAGING BIJ DE SPOOR WEGEN VAN 4 °/o. UTRECHT. Bij de heden gehouden be spreking tusschen de directie en den per- soneelsraad der Ned. Spoorwegen is voor- loopige overeenstemming bereikt omtrent een nieuwe verlaging op alle loonen, toe lagen en prexniën van 4 pet. Omtrent den datum van invoering dezer verlaging heeft de Raad aan de Directie verzocht deze te willen bepalen op 1 J u 1 i 1 9 8 4. Verder is verzocht na invoering van deze verlaging de loonregeling onaangetast te laten voor den geldigheidsduur van het reglement dienstvoorwaarden en dan in 1935 na te gaan, welke herziening dit reglement alsdan behoeft. De directie heeft zich bereid verklaard inwilliging hiervan bij de regeering te bepleiten. Het minimumbedrag van den kinder toeslag wordt door deze verlaging niet getroffen, terwijl het percentage verder wordt bepaald op 3. De verschillende organisaties moeten uiterlijk 15 Januari een beslissing heb ben genomen. De vlucht van de „Postjager". AMSTERDAM. Het Studie-Comité Snelpost NederlandIndië deelt mede, van de bemanning van de „Postjager" bericht te hebben ontvangen, dat de star ter van den motor gedeeltelik ver nieuwd is. Hedennacht te 3.16 u. is de „Postja- ger" van Calcutta vertrokken en te 5.53 u. te Allahabad geland. Vandaar is de tocht te 6.45 voortgezet. SOMEREN. De 30-jarige L. Zeegers, die Zondag den 40-jarigen H. Bollen heeft neergeschoten heeft zich heden morgen bij een zekere van Diepen te So meren gemeld. Deze heeft de politie ge waarschuwd, die Z. heeft gevangen ge nomen en naar Roermond op transport gesteld. SITTARD. Op den rijksweg alhier is gisterenavond een vrachtauto bestuurd door J. R. v. R. tegen een huis opgereden. De bestuurder die onder den invloed van sterken drank verkeerde, is zwaar ge wond naar een ziekenhuis overgebracht, waar hij in de loop van den nacht is overleden. AMSTERDAM. Vanmiddag is een K. L. M.-vligtuig, bemand met den vlieger Viruly, een marconist en een mecanicien naar Urk vertrokken met poet en enkele andere zeken. HOOGKARSPEL. Door de politie rijn heden in arrest gesteld C. R., eerste wet houder en plaatsverv. burgemeester dezer gemeente en A. B., gemeente-ontvanger van de naburige gemeente Wervershoof, resp. voorzitter en betaalmeester van de Tuinbouwveiling te Hoogkarspel. Zij wor den verdacht van fraude, gepleegd met de vergoeding van de Aardappelen-steun regeling. Beide verdachten rijn naar Alk maar overgebracht. Aan den heer G. R. was machtiging verleend aardappelen, welke den mini mumprijs niet haalden, te verkoopen. Hij schijnt in Den Haag hoogere bedragen in rekening gebracht te hebben dan in wer kelijkheid zijn uitbetaald. Men neemt algemeen aan, dat A. B. volkomen onschuldig is en betreurt het, dat de politie op grond van eenige losse geruchten tot diens arrestatie is overge gaan. Zijn boeken waren in de beste orde. Men verwacht, dat hij spoedig op vrije voeten gesteld zal worden. MIDDELBURG. Gehuwd: P. Schuil- werve, 36 j. en A. Overwee!, 26 j.; D. J. de Smit, 22 j. en G. I. "Wolf, 20 j. Bevallen: G. JansenClement, d.; K. KoemanCijvat. d. Overleden: P. Dirkse, 77 j., wede. v. N. Kieboom; A. Wondergem, 83 j., wede. van J. H. Franse; W. Pouwelse, 51 j., geh. met J. Lievense. GOES. Geboren: Cornelia Christina, d. v. Johannes van Akkeren en Wilhel mina Horn; Levina Cornelia, d. v. Wil lem Kramer en Leuntje Lepoeter. Overleden: Pieter Gornelis Scherp, 64 j. echtgenoot van Lena Strijd. Rotterdam, 8 Jan. 1933. Veemarkt. Aanvoer: 472 vette run deren; 374 vette kalveren; 15 graskalve ren; 859 schapen en lammeren; 867 var kens. Prijzen per kg.: vette koeien 5662, 5054, 3540; vette ossen 5254, 42 —48, 3438; vette kalveren 8090, 62 72, 4252; varkens (levend gew.) 38, 36, 34; export varkens 32, 30; schapen 38, 34, 30; lammeren 40, 36, 32. Prijzen per stuk: 'Schapen f 18, f 13, f 8; lammeren f 15, f 11, f8. Vette koeien en ossen gewone aanvoer, handel vlug, pryzen iets duurder. Een beste koe 2 cent boven noteering. Vette kalveren, ruime aanvoer, flauwe handel, de prijzen lager. Schapen en lammeren gewone aanvoer, handel redelijk, prijzen iets stijver. Varkens ruimer aangevoerd, flauwe handel, prijzen als vorige week. Over het algemeen zeer ruime aanvoer, redelijke handel. Alles tegen oploopende prijzen verkocht» behalve vette kalveren, die lager genoteerd werden. De crisis rundvee-centrale kocht eenige goede soor ten voor België. Zaden: 'Geel mosterd 1012; lijn zaad wit bloei zaai 78; lijnzaad voer 57; lijnzaad blauw bloei zaai 89; blauw maanzaad 1617, karwijzaad 27 29. Vlas 8260 tg. blauw 0.45—0.65; 300 kg. wit 0.450.55; 5300 kg. 'Holl. geel 0.450.55 3000 kg. Groningsch 0.4O— 0.47%; 5600 kg. Dauw root 0.350.40. Handel zeer traag, de beste partijen werden vlug verkocht, naar lagere was weinig belangstelling, een groot gedeelte bleef onverkocht. Aardappelen: Brielsche eigen heimers 3.203.50; Zeeuwsche eigenhei mers 2.908.20; Zeeuwsche bonte en Zeeuwsche blauwe 3.403.80; Westland Zand 6 ct per kg. Aanvoer redelijk, han del 'kalm. Graanmarkt: Gerst chevallier 4.50 5; wintergerst 4—4.50; haver 6.756; kleine groene erwten 89; schokkers 11 13; bruine boonen 88.75, alles per 100 kg.; Laplata mais f 97 per last. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 8 Jan. Sprui ten 1920, id. He soort 14, Witlof 29 30,id. 2e soort 15, id. uitschot 6, Uien 2.10, Wijn peen 1.302.80, alles per 100 Kg.;Prei 57 per 100 bos; Prei 0.50, An dijvie 1.402.60, Roodekool 1.802, alles per 100 stuks. BEURSBERICHTEN. Slotkceraen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. heden 48 259 91 87/s 23 30Ve 177% öVs 104 47 108 17634 lOlVs 93 100 H vorige koers 48 256% 91 9Vi, 22% 30% 177 Ned. Handel Mij. Philips Gloeilampen G.B. Unilever Anaconda Copper Bethlehem Steel U.S. Steel Corp. Koninkl. Petroleum Shell Union Amsterdam Rubber Ned. Scheepvaart Une Deli Maatschappij Handelsverg. Amsterdam 5 pet. Nederland 1932 434 pet. Ned.-Indië 1926 93'/8 4 pet. Nederland 1933 100% Noch in de locale af deeling noch in de Amerikaansche markt ging iets van be teekenis om. De koersen bleven ook na genoeg op hetzelfde peil als de vorige da gen. De Duitache en de Hollandaohe be- leggingimarkt wm prijshoudend. 5% 103% 47% 1088/a 176% 101"/16 Wlsselkee; .on. Amsterdam 8 Jan. 2.30 u. Londen 8.128.13. Parijs 9.780.75. Brussel 34.57—34.59. Berlijn 69.1559.19. New-York 1.59—1,60%. De Rijkswaterstaat heeft gegund: het onderhoud van de Rijkswegen op Zuid-Beveland aan J. Haringman te Co lijnsplaat voor f 13894; het onderhoud der havenwerken te Breskeus aan P. J. v. d. Sande aldaar voor f 9473; het vernieuwen en onderhouden van het verf-, behang- en glaswerk van kunstwerken, aanlegplaat sen, gebouwen en verdere inrichtingen, behoorende tot het kanaal door Walche ren, gedurende 1934 aan J. J. Polder man te Krabbendijke voor 12290 en het onderhoud der centrale en andere wer ken der Rijks electriciteitswerken te Ter- neuzen aan R. Verschelling aldaar voor f 1594 per jaar. Vrouwepolder. Zaterdagavond had al hier de aanbesteding plaats van het bou wen van een woonhuis met annex sla gerswinkel voor rekening van dhr S. Lu- dikhuize te Middelburg. Inschrijvers wa ren de heeren S. de Roo voor f2670; J. Getrtse voor f2638; P. de Visser voor f2623; G. Vlieger voor f2548. Allen te Vrouwepolder. De begrooting opgemaakt door dhr W. Jobse te Serooskerke be droeg f2700. Programma van Dinsdag 9 Jan. HUIZEN 296.1 M. K.R.O. 8—9.15 Concert. 1011.30 Gramof.muz. 11.30— 12 Godsd. halfuur. 12.151.45 Lunchcon cert. 23 Vrouwenuurtje. 34 Mode cursus. 44.15 en 4.30—4.45 Zang. 4.15 4.30 en 4.455 Gramof.muz. 5.306 en 6.10—6.40 de Kro-Boys. 8—8.25 en 8.359.20 Orkest. 9.35—9.50 Een Pool- sche tenor. 9.5010.30 Het Orkest. HILVERSUM 18.75 M. A.V.R.O. 8—10 Gramof.muz. 10.30-11 en 11.3012 Or gelconcert. 1111.30 Kook- en bak- praatje. 1212.45, 1.161.45 en 23 Het Omroeporkest. 34 Knipcursus. 4 4.30 Piano. 4.305 Kinderkoorzang. 5 5.30 Voor kleine kinderen. 66.30 Het Omroeporkest. 7.107.30 en 89.30 Ko- vacs Lajos. 10.1511 Kamermuziek. Tragisch ongeluk aan het veer te Doornenburg. Vader en zoon in auto verdronken. Aan het Pannerdensche Veer te Doornenburg heeft zich Zaterdagnamiddag een zeer tragisch ongeluk afgespeeld, dat aan twee personen, vader en zoon, het leven heeft gekost. Omstreeks half vijf keerde de heer Mom uit Haalderen, gemeente Bemmel, die voor zaken naar den overkant van den Rijn was geweest, in zijn luxe auto, welke werd bestuurd door zijn oudsten zoon, naar huis terug. Zij moesten daartoe met het Panner densche veer den Rijn oversteken. Toen de pont den tegenovergelegen oever had bereikt en de veerbaas den slagboom op lichtte om de pont aan den daarvoor be stemden ketting vast te leggen, heeft de autobestuurder zonder dit vastleggen af te wachten, onmiddellijk ingeschakeld en is hij de pont af en den oprit van den dijk op gereden. Daarbij kreeg de pont een duw met het gevolg, dat het vaartuig van den kant afdreef. De opvarenden en omstanders zagen toen eensklaps, dat de auto op de dijkhelling stilstond en plot seling achteruit begon te rijden naar den waterkant. Vóór men nog begreep, wat er gebeurde, stortte de wagen op de plek waar Juist te voren de pont nog had ge legen, in den Rijn en verdween in de diepte. Terstond snelden van allen kant men- schen te hulp. Veerbaas, eigenaar van het veer en heel de buurt stelde pogingen in het werk om den wagen en de inzitten den uit het water te bevrijden. Het bleek onmogelijk onder water de beide heeren te bereiken, doch na veel moeite gelukte het een kabel aan de auto te bevestigen, waarmede men erin slaagde haar een half uur na het gebeurde op den kant te trekken. Beide slachtoffers bevonden zich nog daarin. De zoon zat achter het stuur, de vader achter in den wagen. Een dokter stelde pogingen in het werk om de levensgeesten op te wekken, maar zonder resultaat. De geneesheer moest den dood constateeren. De heer Mom Sr laat een gezin van twaall kinderen achter. Zijn oudste zoon, die, zooals gezegd, den wagen bestuurde, was 27 jaar oud en eerst sinds drie maan den gehuwd. Beide heeren waren aan nemer. Naar het schijnt treft den veerbaas niet de minste schuld. Wat de oorzaak van het ongeluk be treft vermoedt men, dat de autobestuur der terstond bij het afrijden van de pont de tweede versnelling heeft ingeschakeld, waardoor de wagen de helling van den dijk niet heeft kunnen nemen. Twee jongetjes verdron ken. Zaterdagmorgen werd de politie te Naarden meegedeeld, dat er iemand door het Ijs was gezakt en verdronken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 3