COUPONS Huidlijders 'HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL* van COUPONS voor Colb. Costuums naar Maat: Bab Fenwicks verloving. FEUILLETON. Het ww niet veel, maw bet was vol- Op bet station zagen ze Jack H J&nd, D.D.D. Geneesmiddel (Wordt vervolgd.) Gedurende onzen Uitverkoop EEN SOHITTERENDE AANBIEDING f39—, 143—, f46.—, 149—, 151—, f56—, 159— Geheel naar Uw maat gemaakt door onze 1e klas Coupeurs. tegen het strand zijn aangeloopen, ooi voor het minst het leven der bemanning te redden. Walcheren. De aanhoudende stormen uit het Westen, welke bij men- schen geheugen nimmer zoo langdurig en met zware regen gepaard hebben gewoed, welke elders hunnen vernielenden invloed hebben doen gevoelen, en de rampen der ongelukkige landbewoners, om sommige plaatsen in Zuid-Holland, Noord-Hol land, Gelderland, Vriesland, van dag tot dag doen vermeerderen, zijn voor dit eiland, lank hebbe de beschermende hand der Voorzienigheid, niet zoo noodlottig geweest als men redenen had, bij de he vige stormen, zware rukwinden, ontzet tend hooge zee en drukkende golfslag, te duchten, alleen eenige beschadigingen aan sommige huizen in steden en dorpen, en meest alle de kelders met water gevuld, is het eenige wat ons hier getroffen heeft. De dijken zijn in goeden staat en de ka pitale zeedijk van Westcapelle houdt stand; dit meesterstuk der waterkeerkun- de wordt altijd behoorlijk bewaakt, en alles wat kunde, ondervinding en vlijt vermogen, wordt hier dag en nacht in het werk gesteld, om het woeden der stor men tegen te gaan. i Gebrek aan drinkwater. Tengevolge van de langdurige vorst en daarmee gepaard gaande droogte, bestaat op verschillende plaatsen in Zeeuwsch- Vlaanderen gebrek aan drinkwater, daar vele regenwaterbakken aan de huizen zoo goed als leeg zijn. Talrijke gezinnen moet- ten hun drinkwater reeds koopen per emmer. Stofzuigers, de grootste sorteering bij J. M. Polderman, Goes. Vanaf f0.75 per week. (Adv.) De actie tegen de tram Breskens-Maldegem. Wij hebben, aldus het „Dagbl. v. N.-Br.", ©enigen tijd geleden gemeld, dat er bij 'n groote groep obligatiehouders van de tram Breskens-Maldeghem, groote ont stemming bestond. Dit heeft thans geleid tot de stichting van een Comité tot behartiging van de belangen der obligatiehouders in die Maatschappij. Het comité was slechts voorloopig, doch we vernemen, dat dit thans bestendigd zal worden, ten einde actie te voeren, tot verdere algemeene be hartiging van de belangen der aandeel houders. Deze maand nog zal een alge meene vergadering worden gehouden van obligatiehouders te Oostburg, waar be langrijke zaken aan de orde komen. Middelburg. Vrijdagavond j.l. werd in een der zalen van de sociëteit St Joris door dhr R. -A. Avink, hoofdinspecteur van politie alhier, de laatste van een drietal lezingen in dit seizoen gehouden betreffende de Motor- en Rijwielwet en bijliehoorende beschikkingen voor de di verse cursussen van het Instituut voor Auto Technisch Onderwijs A. T. 0., al hier. Op aangename en zeer duidelijke wijze zette dhr Avink de strekking der ver schillende artikelen uiteen, terwijl door het vertoonen van lichtbeelden en van een verkeersfilm een uitstekend overzicht Vrij naar het Engelsch. 45) o— Weenden de menschen dan niet, als ze scheidden? In vroeger dagen had ze geen traan gelaten toen Jack heenging, maar dan, toen zou hi; spoedig terugkeeren. En nu, den laatsten tijd, dat ze hem heimelijk dikwijls gemist had, nu „moest hij gaan, anders kwam hij te laat aan tafel." Om dat ze nu ging trouwen, was dat een re den, om haar zoo te verlaten? Mocht ze dus geen enkelen vriend hebben buiten Stanhope? Ze was reeds halfweg de hall, ze zou Jack achterna snellen om hem nogmaals vaarwel te zeggen, en nu een werkelijk afscheid, waar men later wat aan had toen de huisknecht op haar toetrad met een telegram. De heer Peel deed de meeste correspondentie met haar op deze wijze af. Ze voelde zich dan ook in het minst niet verontrust, betaalde den bode, en scheurde het verstrooid open. „Breng golfstok en Marquis mede. Neem trein.... Ontmoet je bij over stap-stat ion. Peel." werd gegeven van de wijze hoe men op den weg wél en hoe men op den weg niét heeft te handelen. Na afloop dezer lezingen, die door de aanwezigen met veel belangstelling ge volgd werden, dankte de directeur van het Instituut voor Auto-Technisch Onder wijs, dhr G. Wagenvoorde, dhr Avink voor de eminente wijze, waarop hij een en ander had verduidelijkt en voor de groo'te bereidwilligheid, waarmede dhr Avink tijd noch moeite heeft ontzien om dit stuk „verkeersonderwijs" tot zijn recht te brengen. „Het Volk" schrijft: Het Chr. Hist, raadslid, Mr J. H. Bij- bau, rechter te Middelburg, is benoemd tot president der rechtbank te Zutfen. Tot zijn opvolger in den Raad zal wor den benoemd de heer R. van Roo. Daarna volgt op de lijst de heer G. K. A. Non- hebel. Daar beiden reeds eerder voor een benoming tot raadslid hebben bedankt, komt, als zij dit weer doen, de heer A. Flipse, steno-typist bij de firma Altorffer, aan de beurt. Dat is de laatste naam op de lijst der Chr. Hist, partij. Vrijdag en Zaterdag 1.1. werden al hier twee partijen aardappelen in beslag genomen, totaal 4000 E.G., die fraudu leus werden vervoerd. Daar de betrokken personen een volle dige bekentenis aflegden, werden de auto's, waarmede de aardappelen werden vervoerd, vrij gegeven. Goes. Op Vri.dag a.s. hoopt Ds L. D. Poot, de bekende Haagsche kanselrede naar, voor „Winterlezingen" op te tre den, met het onderwerp: God, de wereld en het kwaad. Zie in dit nummer voorkomende ad vertentie. Wij wekken tot een druk bezoek op. Er moge deze week veel te doen zijn, laat men 't zoo schikken, dat men ook Ds Poot ga hooren. Men zal er geen spijt van heb ben. Onze honderdjarige. Opa Borgs, de Goesche honderdjarige, is aan het sukkelen geraakt den laatsten tijd. Zijn toestand nam dezer dagen zoo'n ernstige wending, dat hij Donderdag j.l. van de H. Sacramenten der Stervenden ia voorzien. i Wij vestigen de aandacht op een in dit nummer voorkomende advertentie inzake de Week der Gebeden. Eiken avond wordt deze week in de Gbr. Be waarschool van 8 tot 9 uur een samen komst gehouden. i De bevolking van Goes is in 1933 gestegen van 9360 tot 9524 zielen. Vandaag wordt het eeuwfeest van de juwelierszaak van den heer Faberij de Jonge in de Lange Kerkstraat gevierd. Van het pand zelf was vanmorgen al vroeg de vlag uitgestoken, maar ook tal van andere medebewoners van de Lange Kerkstraat hadden de attentie te vlaggen, zoodat de straat er feestelijk uitzag. Een groot aantal bloemstukken werden in den loop van den dag bezorgd, maar ook de schriftelijke en telegrafische feli citaties waren talrijk. Vanmorgen werd het zeldzame feit in meer intiemen kring, doende, om haar voornemen. Jack te ach terhalen, te laten varen. Ze ging terug naar het salon en schreef enkele brieven. De eerste aan haar aanstaande schoon moeder, dat Stanhope voor de derde maal een anderen trein had genomen, en dat ze laat zouden aankomen. De tweede was voor de naaister, over een japon, die ver anderd moest worden. De brieven bracht ze naar de postbox in de hall, waar ze nog wat rondtreuzelde; neen, het was te koud om naar buiten te gaan, vanavond zou ze maar niet meer uit gaan. Ze dren telde naar de salon en greep een hoek de toeverlaat voor wie zich eenzaam voelt. HI00FDSTÜK XX. De dag, dat men de reis gaat onderne men, is gewoonlijk voor andere dingen verloren. Zoo ging het ook Bab. Ze wenschte, dat Stanhope het bij het oude had gelaten, zoodat ze vroeg van huis had kunnen vertrekken. Nu moest ze maar op de een of andere wijze zien, den tijd door te komen, terwijl ze veel liever de dingen, waar ze tegenop zag, direct onder de oogen had dan dat ze nog zoo ver af waren. Ze bracht de morgen in de velden door, ofschoon er een scheme I Noordoosten wind woei en de honu^. halstarrig weigerden het open haard vuur is da hal te verlaten. De barometer met familie en personeel gevierd!, terwijl van 35 uur gelegenheid bestond om gelukwenschen aan te bieden, waarvan druk gebruik werd gemaakt. Ovezand. Zaterdag 1.1. had alhier de jaarlijksche algemeene vergadering plaats van de Landbouwvereeniging „Help Zeiven" welke door 26 leden werd bijge woond. Door den secretaris-penningm. werd een verslag omtrent den toestand der vereeniging uitgebracht en rekening en verantwoording over het afgeloopen dienstjaar gedaan. Uit het een en andeT bleek, dat in het dienstjaar 1933 drie aankoopen van verschillende soorten kunstmest waren gedaan ter grootte van 1585200 Kg. en tot een gezamenlijk be drag van f 59720.38 en dat de rekening sloot met een batig saldo van f 48,34. Tot bestuursleden werden herkozen de hoe ren N. A. Remijn en Jac. Verdonk Cz., beiden te Nieuwdorp. Schore. Vrijdagmiddag heeft de school jeugd uit de gemeente feest gevierd. Aan dit feest namen alle schoolgaande kin deren deel, dus ook die, welke elders op school gaan. Te 12 uur waren alle kin deren in het schoolgebouw met het hoofd der school, dhr van Nieuwenhuize en het overig onderwijzend personeel, de leden van de oudercommissie en hun vrouwen. Omstreeks kwart over 12 kwam burge meester Trimpe, die 't feestje den kinde ren had aangeboden, vergezeld vein zijn echtgenoote, de beide wethouders en het raadslid Van den Brink, in de school. Na de begroeting zongen de kinderen 'n welkomstlied en twee coupletten van het Wilhelmus, waarna de burgemeester toe gesproken werd door 't hoofd der school en door dhr Glerum, voorzitter van de oudercommissie. Hierop gaven twee meisjes namens al de kinderen een mooie bloemenmand aan mevrouw Trimpe, die hiervoor hartelijk dank zegde. De bur gemeester sprak zijn waardeering uit voor het onderwijzend personeel en de ouder commissie en bracht ook een woord van dank aan de vrouwen van dat personeel en de leden dier commissie, die altijd maar weer klaar staan voor het werk, dat aan schoolfeesten en ouderavonden is verbonden. Ook richtte de burgemeester zich tot de kinderen. Voor de op het schoolplein uitgevoerde kinderspelen bestond veel belangstelling. Alle kinderen kregen een prijsje. Na de spelen volgde in het schoolgebouw een tractatie. Des avonds hebben de kinderen uit dankbaarheid een lichtstoet gevormd en hebben voor de woning van den burge meester twee verzen van het Wilhelmus gezongen. Bij gelegenheid van het Burgemees- terfeest werd door de afd. Schore van den Bijz. Vrijw. Landstorm een schiet wedstrijd gehouden, voor welk doel door den burgemeester prijzen beschikbaar ge steld werden. De uitslag hiervan was als volgt: W. in 't Anker le prijs; J. Walhout 2e; M. Nieuwenhuijse 3e; C. Dorrepaal 4e; G. F. I. Bal 5e; J. v. Liere 6e; C. Fran- cke 7e; C. Goud 8e; M. Pieterse 9e; A. H. v. d. Borgt 10; W. Rijk lie; P. M. Ste- vense 12e; L. Witte 13e; J. v. d. Maas 14e; M. Vermeule 15e; W. Rijn Chrz. 16e; B. v. Hoeve 17e; B. H. v. d. Borgt 18e; W. Rijn J. Pz. 19e; F. Zoetewei 20e; W. Rijk- se 21e; W. Veerhoek 22e prijs. Kapelie. Zaterdagmiddag had in het Veilingsgebouw een wedstrijd plaats in het verpakken van fruit, waaraan 120 personen hebben deelgenomen, die een diploma behaalden in den afgeloopen cursus in sorteeren en verpakken van fruit De belangstelling was groot. Onder de aanwezigen merkten we op de besturen van de Veilingsvereenigingen Kapelie, Goes en Tholen. De heer H. A. Hanken, voorzitter van de comm. van veilingen in Zeeland, voer de het woord. Spr. achtte zich gelukkig bij dezen wedstrijd tegenwoordig te mo gen zijn om 120 cursisten, welke een di ploma in dezen winter behaalden, geluk was zeer ongestadig, en tegen het uur, dat Bab's trein moest vertrekken, werd het guurder en guurder. Mevrouw Fen- wick zorgde dan ook, dat haar dochter warmpjes ingepakt was, toen ze met haar naar het station reed. Door het rijtuig- raam sloeg ze een blik naar buiten en verontrust sloeg ze de jagende wolken gade, waarvan de scherpe koppen niet veel goeds voorspelden. „Bab, het is eigenlijk ondoenlijk, om je op zulk een dag op reis te laten gaan; als je vader thuis was, zou hij het niet willen hebben. Br, wat een scherpe wind." Doch Bab voele de kou niet, haar oogen schitterden en haar wangen gloeiden, het weer werkte altijd aanstekelijk op haar. Ze wist, dat haar moeder 'ongerust was, doch ze deelde haar vrees niet. Met het weer zou het wel losloopen. En om haar reis uit te stellen, daartoe was ze in 't ge heel niet geneigd; hoe eerder dat achter den rug was, hoe liever. „Stanhope wacht me om 5.40 uur bij de kruising. Koud? 0, daar zal ik geen last van hebben. En de trein is verwarmd en ik heb reisdekens bij me." „Ja, maar de lucht bevalt me niet. Ik ben bang voor sneeuw. Je moet tenminste I bij je aankomst maar direct een telegram I sturen, ofschoon ik liever had, dat je thuis bleef." te wenschen. Het verblijdde spr., dat on der die 120 20 meisjes waren, welke eveneens een diploma behaalden. Ook de meisjes moeten meewerken om de fruit- cultuur te brengen op hooger peil. De heer Hanken wees op het noodzakelijke van een goede sorteering en verpakking, wil men de eer voor het buitenland en ook voor het binnenland ophouden. Deze ge houden cursussen, welke werden gegeven te Kapelie, te Goes, te Lewedorp, te We- meldinge, te Krabbendijke, te Hoedekens- kerke en te Kloetinge. 10 in totaal, be wijzen, dat er goed kan verpakt worden. Spr. zegt nu kun je goed verpakken, draag het geleerde practisch nu uit. Alsnu had de wedstrijd plaats. De jury bestond uit de heeren: A. W. van der Plassche, Rijkstuinbouwconsulent voor Zeeland; C. Lenshoek van Kapelie en C. van der Vliet De vlugste was in 11 minuten klaar. De eerste prijs behaalde Jacob Wiels uit Goes, de tweede prijs Nico: v. d. Klink te Wemeldinge en de derde prijs J. Walhout van Wilhelmina- dorp. De Rijkstuinbouwconsulent deelde na mens de jury den uitslag mee en vond gelegenheid om met klem te betoogen, welke voordeelen goede verpakking met zich brengt. Ook werd dank gebracht aan het Veilingsbestuur te Kapelie voor be toonde medewerking. Ellewoutsdijk. Loop der bevolking over de maand December 1933. Ingekomen: Jacoba Adriana Maljera uit Veere. Vertrokken: Laurus Bosman en gezin naar Driewegen. Krabbendijke. Vrijdagavond hield de studieclub, uitgaande van den Chr. Be sturenbond haar derde cursusavond. Dhr Chr. Maas handelde over: „De sociale verzekeringswetgeving"., Inleider begon met te wijzen op de sociale kwestie, die alle eeuwen door aan de orde is geweest. De oplossing is gezocht in staatssocialis- tischen geest, maar de Christen zoekt de oplossing in den weg eener Chr. Soc. actie bij het licht van Gods Woord. Het ver zekeringswezen biedt ons de hulpzame hand om veel leed en smart in het leven van de arbeidersklasse te verzachten. Spr. wee® op het sociale karakter het welk de Gilden reeds bezaten. In den breede stond spr. stil bij de be zwaren die in den loop der jaren van verschillende zijden tegen de Soc. Verze keringswetgeving zijn ingebracht. Dt A. Kuyper heeft in „De Gemeene Gratie" en „De Heraut" al deze bezwaren weerlegd en het Chr. volksdeel den juisten weg ge wezen. Zegenrijk was de arbeid van Minister Talma. De parlementaire geschiedenis vanaf 1890 tot op heden en de verschil lende sociale wetten, o.a. Ongevallenwet, Invaliditeitswet enz. passeerden tenslotte de revue. Een drukke bespreking volgde. Arnemuldeit. Vrijdagavond werd alhier door de afd. Middelburg van de Geref. Vereen, voor Drankbestrijding een pro- pagandavergadering gehouden in de'Chr. School, welk vrij goed bezocht was. De secretaris der afdeeling, dhr P. Loof, opende op gebruikelijke wijze en verwel komde de bezoekers. D'hr P. J. de Jonge nit Middelburg, sprak over het onderwerp: „Onze Drank- strijd van Geref. standpunt gezien", ter wijl dhr P. Loof uit de reclasseerings- arbeid met verschillende praktische voor beelden aantoonde de ernstig© gevolgen van de drankzond©. Ds Scholing sprak een slotwoord en ging voor in dankgebed. Serooskerke. Vrijdagavond vergaderde de vereeniging van oudleerlingen W. L. C. Behandeld werd een vraagpunt van den Bond over arbeidsleer. D© volgende punten werden in studie genomen: „De beste methode voor het oogsten van tar we; d© bruikbaarste eggen bij voorjaar-, zomer- en na j aars werkzaamheden; mid delen ter voorkoming van het kreupelval- len van tarwe; verschillende methoden van bieten- en aardappelrooi-middelen ter voorkoming van het St Jansvuur bij erw ten; de onkruidbestrijding en beste me- Ingezonden Mededeellng. die juist aan het loket een kaartje stond te nemen. Jack Holland, dien ze in haar hart nog steeds een afscheid verschuldigd was. Hü toonde zijn gevoelens niet, toen hij haar tegemoet trad, doch begroette haar als een oppervlakkige kennis. „Ja, hij ging met de trein van vier uur, om de aansluiting te krijgen naar Plymouth, waar hij nog zaken had af te doen. Neen, de boot vertrok eerst Vrijdag." Bab toonde hem openlijk, hoe verrukt ze was door deze onverwachte ontmoe ting; verrukt, dat ze nog een eind weegs samen konden reizen, geheel onbewust van het feit, dat hij juist dit langzame boemeltreintje had genomen, om zeker te zijn, dat hij haar niet zou aantreffen. Mevrouw Fenwick sloeg het tweetal stilzwijgend gade. Ze nam waar, met hoe veel vreugde Bab haar vriend tegen lachte. „Het treft zoo gelukkig, weet je, Jack; moeder was zoo ongerust; dat ik met dit weer alleen op reis ging, en nu ben jij er, om op me te passen. Moeder, nu zal ik heusch niet wegwaaien, als Jack voor het raam zit. Jack, je hebt een derde klas kaartje derde klas. Dan ga ik ook derde en ik wil wel „rooken" zitten, als je daar lust in hebt." „Neen, dat is nergens voor noodig, ik zal mijn kaartje wel inruilen," zeide Jack terwijl bij ©en blik van benuting met Ingezonden Mededeellng. Het Is toch heusch niet langer noodig door Ekzeem. Puistjes ol andere Huidaandoeningen te worden geplaagd. De eerste druppels van het D.D.D. Recept doen het leuken bedaren, want deze vloetstol dringt dtep In de huldporlCn door en doodt de ziektekiemen, die de oorzaak zl)n van Ekzeem, Dauwworm. Open Beenen, Zweren, enz. Dat bet recept van Dr. D. Dennis helpt, on dervond Me]. Y. M. L. te Heerenveen. ZIJ schreef: „Ik was er zoo erg aan toe. dat bullen als zakjes aan mijn oogen hingen. De Jeuk en branderigheid waren ondragelijk. Met D.D.D.werd mijn ge zicht beter zonder dat ook maar een schuiertje achterbleef." Waarom zoudt U langer lijden Koop nog heden een flacon van I 0.75 ol f 250 bij Uw Apotheker ot DrogistB 19 tegên HUIDAANDOENINGEN thode van oogstan. De resultaten van de ze bespreking worden door den bond in een hoofd-rapport samengesteld en ge publiceerd. Verder behandelde dhr J. Houterman een practisch onderwerp over zaai- en pootgoed en de gewassenkeuring. Meer en meer wordt bij den akkerbouw gelet op goed zaai- en pootgoed. Op dit gebied is veel verbetering gebracht door de gewaa- senkeuringsdienst, opgericht in 1003. Dat deze diensten in een behoefte voor zien blijkt wel uit de volgende cijfers. In 1903 werden over geheel Nederland 49 H.A. voor keuring opgegeven, terwijl in 1933 5489 H.A. alleen in de provincie Zeeland werden gekeurd. Na bespreking van dit onderwerp wer den als afgevaardigden benoemd naar de a.s. bondsvergadering te Goes dhr P. Melis Cz. en J. Louwerse. Koudekerks. Op 1 Januari j.l. was het 25 jaar geleden, dat de heer P. J. Ter- woert Jr in functie trad als secretariB dezer gemeente. In verband daarmee zal morgen (Dinsdag) des middags te twee uur op het gemeentehuis een huldiging van den jubilaris plaats vinden door den Raad en het gemeentepersoneel. Deze sa menkomst is voor ieder vrij toegankelijk. Terneuzen. Het onder Nederlandsche vlag varende m.s. „Zuidland" van de „Agence Maritime Hartigh" te Antwer pen, is Zaterdagmorgen in het vaarwater van Everingen aan den grond geloopen. Het schip zat zeer hoog, zoodat het vlot maken moeilijk ging. Men heeft de tanks leeg gepompt en met behulp van twee sleepbooten is men er gistermorgen zes uur in geslaagd het schip vlot te brengen. De „Zuidland" heeft zijn reis naar Antwerpen voortgezet. Kortgene. Loop der bevolking over de maand December. Vertrokken: Jacomientje Jozina Salo- mé naar Parkweg 15, Den Haag. In den loop van de vorige week is een begin gemaakt om de bovenste rij boomen aan den weg KortgeneGeersdijk te rooien. De weg daar ter plaatse zal verbreed worden. Een twintigtal werk- loozen vindt hier werk. Het loon bedraagt f 1.60 per dag. Voor de verbreeding van den weg is nog geen toestemming van Ged. Staten ontvangen. Wissenkerke. Vrijdag werd door de rijkspolitie en een commies 'n bezoek ge bracht aan de Oude Meestoof te Geersdijk, thans een drogerij van cichoreipeen en toebehoorende aan dhr J. Schippers te Kamperland. Aldaar werd door hen aangetroffen een volledige en in' werking zijnde disti- leerderij. Gedistileerd werd echter niet aangetroffen. Na beslag legging en nader onderzoek door den Rijksontvanger is het toestel naar Middelburg vervoerd. Calijnsplaat. Onder voorzitterschap van dhr A. v. Gilst vergaderde alhier deGhr. werkliedenvereen. „Draagt elkanders Las ten". Aanwezig waren 25 leden. haar moeder wisselde, als om te vragen, wat zij van de situatie dacht. Op dat oogenhlik reed de trein binnen en de reizigers bereikten met veel drukte hun compartiment, want Marquis vloog den gedienstigen conducteur naar zijn beenen en Bah liet haar citybag vallen juist voor een groep reizigers, die haastig kwamen aansnellen. Er was geen tijd voor lang afscheid nemen. Een plotselinge windvlaag, die haar bijna ter aarde wierp, belette me vrouw Fenwick om Jack de hand te schudden, ze zag slechts zijn bleek, ge spannen gelaat naast het blozende, opge wekte gezicht van haar dochter en toen, rrrt, was alles voorbij. De eerste oogenblikken waren Jack en Bab in hun coupé onverpoosd bezig, om zich de reis zoo aangenaam mogelijk te maken. Met reisdekens trachtten ze tocht en koude, die door de kieren van vensters en portieren binnendrongen, te weren. Marquis toonde zich zeer 'ongenaakbaar tegen den vreemdeling, en eiken keer, dat deze iets van de bezittingen van zijn meesteres in handen nam, en bij elke windvlaag, grauwde hij kwaadaardig en trok zijn neus op. Bab praatte druk, of schoon veel van hetgeen ze zeide, door den steeds toenemenden storm voor haar toehoorder verloren ging.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1934 | | pagina 2