wat een pijn Uit de Provincie Bab Fenwicks verloving. I Kerknieuws Onderwijs. Gemengd Nieuws. Staten-Generaal, wanneer Ik verklaar, dat FEUILLETON. Voor f 1.70 per week kunt U in het bezit komen van een N.S.F. of Philips- toestel met electrodynamisehe luidspre ker. Hoofdagent: J. M. Polderman, Goes. w&chtens werd medegedeeld, dat de pre dikant (ds Baarslag uit Krabbendijke) niet verschenen was. waardoor de dienst niet doorging. Misverstand of slechte afspraak bij de ruiling der ringbeurten schijnt van deze onprettige gebeurtenis oorzaak te zijn. Neem daar nu loch eens een paar "AKKERTJES" voor en tot Uw ver bazing en welbehagen zal de pijn verdwijnen, want AKkER-CACHETS helpen uitstekend bij Rheumatiek, Rheumatische zenuwpijn.Lendenpijn Spit, Spierpijn, Gevatte Koude, enz. "AKKERTJES''kosten slechts 50 cent per 12 stuks. Overal verkrijgbaar I va» ouds aij met innig leedwezen kennis heelt ge nomen van het onheil, ten gevolge waar van een bevriende natie aan den voor avond van Kerstmis in diepe rouw is ge dompeld". Namens de Regeering sloot de Minis ter van Buitenl&ndsche Zaken zich hierbij aan. Vervolgens werden een aantal kleine wetsontwerpen afgedaan. MOORDAANSLAG TE VLISSINGEN. Slachtoffer ernstig verwond. Dader bekent volledig. In den afgeloopen nacht heeft hier een moordaanslag plaats gehad op den ge huwden de R. De man is in ernstigen toe stand naar het St Josephziekenhuis over gebracht. De commissaris van politie heeft den vermoedelijken dader, zekeren C., van zijn bed. doen lichten en naar het politie bureau doen overbrengen. Bij het verhoor heeft de aangehoudene een volledige be kentenis afgelegd. G. was een huisvriend van de R. en had zich tijdens de afwe zigheid van dezen en zijn vrouw in hun huis begeven met het doel de vrouw van het leven te berooven. Toen hij dit plan wilde uitvoeren, kwam de R. tusschen- beiden en hccl't G. hem aangevallen en met een dolkmes verschillende steken in den rug toegebracht. Nader vernemen wij, dat de R. en zijn vrouw gisteravond uit waren geweest en toen thuis komende het electrisch licht niet konden aankrijgen. De R. dacht, dat er iets haperde aan den meter en begaf zich daar naar toe. Toen is hij door G. van achter aangevallen en heeft deze hem met een dolkmes eenige steken in den rug toegebracht. De R. en zijn vrouw zijn toen naar het St Josephziekenhuis gegaan, dat vlak bij hun woning in de Glasisstraat staat. Intusschen waren omwonenden wakker geworden van het geroep „moord" en dit was o.a. het geval met een volon tair van de politie te Middelburg, die te Vlissingen woont. Deze heeft zich naar buiten begeven en heeft de politie gewaarschuwd. Bij het verhoor van de R. had deze het over een vermoedelijken inbraak. De politie kende echter de verhouding tusschen G. en de familie de R. en vond termen G. aan te houden, die bekende met dolkmes en bijl gewapend te zijn gekomen om de vrouw te vermoorden. Hij heeft toen echter eerst den man aangevallen. Benoemd tot reserve-officier van ge zondheid 2e kl. bij de landmacht de dienstplichtige vaandrig van de eerste compagnie hospitaalsoldaten K. Vaan drager, arts. Verplaatst met ingang van 1 Fe bruari 1934 de kantoorbediende bij den post-, telegraaf- en telefoondienst J. L. Bom, van het post- en telegraafkantoor te Goes naar het post- en telegraafkantoor te Tholen. De N.V. Zaadhandel en Boomkweeke- rijen Wed. P. de Jongh te Goes geeft twee prijscouranten uit: één voor particulie ren en één, uitsluitend voor kweekers. In beide wordt een groote keus in tuin-, bloem- en Iandbouwzaden aangeboden. Belanghebbenden zullen zeker goed doen en in hun eigen belang handelen, door ook van deze prijscouranten kennis te nemen. Door drijfriem gegrepen. Woensdagnamiddag is de 20-jarige land arbeidersknecht M. de Regt te Axel, door dat hij te dicht bij een drijfriem van een in werking zijnde dorschmachine kwam, door den riem gegrepen. Toen hij uit zijn netelige positie was verlost, bleek hij reeds te zijn overleden. Aangehouden. Door de Mare chaussee te Oostburg is aangehouden en ter beschikking van de Justitie te Mid delburg gesteld zekere D. S., landhou- weisknecht te Eede, als verdacht van het plegen van niet nader te noemen hande lingen met minderjarige. Benoeming. Met ingang van 1 Januari 1934 is de Rijksveldwachter G. Moerdijk, te Wemeldinge, aangesteld tot Rijksveldwachter-brigadier, ter stand plaats Axel. Vrij naar liet Engelsch. 88) o— „Hij is thuis, maar ik zou vandaag maar niets zeggen, 'tls zoo onverwacht." Doch natuurlijk dreef de heer Peel zijn zin door. Kapitein Fenwick staarde zijn aanstaanden schoonzoon aan, of hij hem met eén slag vernietigen wilde, doch er was geen enkel argument om hem zijn dochter te weigeren. Mevrouw Fenwick zeide driemaal een veeibeteekenend „o" op zijn verklaringen en noodigde hem beleefdheidshalve om te blijven eten. En voor den avond was geheel Combe op de hoogte, want toen hij na het gesprek met haar ouders Bab in de hal ontmoette, kuste hij haar ten aanzien van iedereen, die er toevallig aanwezig was. Reeds dien eersten middag ondervond Bab. dat er nog heel wat „vreemd" en „nieuw" op de wereld was, dat ze niet kende. Ze snakte er naar, buiten in den wind te loopen, doch haar verloofde ver klaarde rustig, dat hij daar niets voor voelde, als het zoo koud en nat was. Ge duldig, doch het niet wagend, een woord (Adv.) Middelburg. Gevonden voorwerpen: Re gencape, J. de Voogd, Noordweg S 212; Heerenhandschoen, fa. Koenraad, Domb., Schuitvlot; Damesport. m. inh., J. Bui tendijk, Loskade P 260; p. Heerenhand schoenen en gevl. broekriem, W. Gillissen, Kl. Vlaanderen; Belastingmerk, Veld wachter, St. Laurens; p. schoenen, J. Beks, Bagijnhofstr. E 197; Schaal, Koo iman, Veerscheweg D 254; Port. m. inh., Botting, Wagenplein Q 17; Pbrtemonnaie, v. Nieuwenhuize, L. Giststraat F 199; zilv. Hangertje, Suurland, Rouaansche- kaai G 155; Schaats, D. Gillissen, Volderij- laagte M 116; Baret (zwart), Kantoor Gem. Bedrijven, Dam; Port. m. inh., de Muijnck, Lomhardstr. G 64; Gouden Broche, Vroegop, Zach. Jansenstraat W 117; Dameshandschoen, L. Boel, Goesche Korenmarkt P 56; Port. met inh., G. Loeff, Koudekerke; Eenige postzegels, Al- lewijnse, Hofplein E 228; Witte muts, L. Janse de Jong, L. Noordstraat D 70; Verm. zilv. servetring, De Meijer, Nadorst S 251a; Zegel Metaalbew. bond, J. v. Dar ten, Seisweg R 105; Kinderport., v. d. Berge, Spanj aardstr. F 67; Kinderhand schoen, v. d. Nol, Rozenstraat W 225; Broohe, A. Bal, Blindenhoek D 66; Hand beschermer, Leijdekker, Baanstraat Q236; Handschoen, de Boer, Simon de Wit, L. Delft; Kinderhandschoen, v. d. Slikke, L. Viele K 221; Kinderport. met inh., W. Moens, Segeerssingel V 64; Dameshand schoen en paar glacé heerenhandschoe nen, Roest, Jodengang R 228; Kinder wantje, v. Driel, L. Viele K 390; Paar kousen en een paar sokken, J. v. Zwee- den, Vlasmark't L 16; Handbeschermer, Bureau van Politie; Heerenrijwiel, Roe de Toren, Markt; Dop van een patentas, Bureau van politie; Kinderport. met inh., M. D'aniëlse, K. Breestraat O 166; Vul pen, Snel, Noordweg B 13; Dameshand schoen, Kerkhove, Koningstr. o 178; Vul penhouder, J. de Jonge, Bagijnhofstr. E 172; Alpenmuts, H. Schijbeler, Oude Kerk straat B 81; Port. met inh. (gev. 11 Deo. 1933), Koster, Seisweg R 96; Mantelband, Smit (boekhandel), Dam Z.Z.; Jongens handschoen, v. Iren, Meidoornlaan W 156; Pakje met inh., K. Francois, Dokstraat P 175. Do wintercolieete bij de leden der Geref. Kerk alhier heeft opgebracht de som van f 2225,75. Auto geslipt. Hedenmorgen is een auto, bestuurd door B., op den tramsingel geslipt tengevolge van de glad heid van den weg. De auto, die met onge veer 40 K.M. snelheid reed, draaide om, reed tegen een boom, waardoor boom en auto beschadigd zijn. De auto reed nog verder door en een jongen per rijwiel reed toen tegen den auto op en kwam te val len. De jongen is bij Dr Simons binnen gebracht en daar verbonden. Aan beslag onttrokken. Enkele dagen geleden hebben de contro leur van de aardappelcentrale en mare chaussees aan de stationsbrug een auto met aardappelen in beslag genomen, die uit 's-Heerenhoek kwam. De auto is in een garage aan den Veersehen weg alhier gestald. Gisteravond is hij daar door per sonen uit 's-Heerenhoek weggehaald. Naar wij vernemen zijn deze personen aange houden verdacht van het onttrekken van den auto aan het beslag. Vlissingen. Het bestuur der Vereeni- ging „Hendrick de Keyser", die het Beursgebouw voor eenige jaren in eigen dom verwierf en deed restaureeren, heeft besloten, het in October door brand deer lijk geteisterde Beursgebouw alhier te doen herstellen. Goes. Te Amersfoort, waar hij bij fami lie de Kerstdagen doorbracht, is op 67- jarigen leeftijd plotseling overleden de heer C. J. Snouck, oud-onderwijzer aan school B, oud-leeraar aan de Rijks-Land- bouwwinterschool en normaalschool. De heer Snouck, die al verscheidene jaren gepensionneerd was, was in Goes een be kend en gezien persoon. Velen, uit aller lei kring, heeft hij aan zich verplicht, door hen met raad en daad bij te staan. Kruiningen. Veie kerkgangers hadden zich Zondagmorgen begeven naar de Ned. Herv. Kerk om de laatste Adventspredi- king te komen hooren. Na 20 minuten van protest te laten hooren, luisterde ze naar Stanhope Peels plannen voor de toe komst, die er voor hem zoo heel anders uitzag, nu Bab in zijn leven was ge komen. Men weet het: Bab had een hekel aan plannen maken, ze liet liever alles komen, zooals het viel, maar het scheen haar niet mogelijk, zich tegen haar ver loofde te verzetten. Den ganschen middag zat hij naast haar, rookend als een schoorsteen. Ze werd stijf van het zitten en snakte er naar, buiten te komen. En hij wist het doch het scheen hem weinig belang in te boezemen, wat zijn verloofde wenschte. Tegen vier uur kreeg ze hem in de bil jartkamer en toen ging het wat beter. Doch eindelijk ging hij dan toch geluk kig, en nauwelijks had hij zijn hielen gelicht, of Bab was reeds buiten, rond wandelend tot 't duister haar naar huis dreef. Ze trof haar vader en moeder aan bij het haardvuur zittend, terwijl ze op onderdrukten toon een gesprek voerden, alsof er een oproer of samenzwering was uitgebroken. Tegen Bab deden ze echter gewoon, ze zagen, dat het arme kind ont goocheld was en dat waren ze zelf min of meer, al was het dan op anderen grond. Niemand sprak verder over het engagement en Bab ging vroeg ter ruste. i Op Eersten Kerstdagavond gaf in de Ned. Herv. Kerk alhier de Chr. Zang- vereen. „Crescendo" en haar jeugdkoor „Excelsior" een uitvoering. Voor een aan dachtig gehoor werden door de beide ko ren afwisselend een 18-tal koornummers gezongen, waarbij dubbel kwartet en duo's elkaar met de koren aanvulden. Ook het jeugdkoor gaf keurig werk waaronder „Zondagmorgen", compositie van den leider M. J. v. d. Berge. De opbrengst is ten bate der ontwikkeling en ontspan ning van jeugdige werkloozen in deze gemeente. Woensdagmiddag had het afscheid plaats van den op 1 Jan. met pensioen vertrekkenden opperwachtmeester en commandant der Brigade Marechaussee te Hansweert dhr Venijn. Toen dhr Venijn en zijn gezin in de raadszaal kwam waren aanwezig het col lege van B. en W. van Kruiningen, de burgemeester van Schore en de geheelo brigade Hansweert met verschillende ge meenteveldwachters. Burgemeester de Mul sprak dhr Venijn in hartelijke be woordingen toe en roemde hem als een uitstekend plichtgetrouw man en sprak den wensch uit, dat een lange welver diende rust zijn deel mocht zijn. Hij bood namens de collega's en politie uit dezen bewakingskring hem een keurige arm stoel aan en aan zijn echtgenoota bloe men. Dhr Venijn dankte voor de hulde en het geschenk, voor de goede wenschen en de aangename samenwerking. Krabbendijke. Maandag (Eerste Kerst dag) gaf de Chr. Zangvereen. „Excelsior" yan Rilland een uitvoering in de Geref. Kerk alhier. Da Koolstra van Kruiningen opende met gebed en gaf daarna de lei ding aan den directeur Kousemaker. Het programma werd keurig uitgevoerd. Het kerkgebouw was geheel gevuld. Ds Kool stra aloot deze uitvoering met dankge bed. Nieuwdorp. In de consistorie der Ger. Kerk werd alhier op 2de Kerstdag een gecombineerde vergadering gehouden der J. V. „Timotheus" en de beide Meisjes- vereenigingen te Lewedorp en Nieuwdorp. Een tweetal onderwerpen werden in geleid, n.l. „Jozef" en „Gehoorzaamheid", waarop nog eenige bespreking volgde. Ook werd een voordracht gehouden, ge titeld: „Waarheen". D,e vergadering stond onder leiding van den voorzitter der J. V., die aan het einde meedeelde, dat het de bedoeling was om te geraken tot een Jeugdcentrale, waarvan deze vergadering als inzet was bedoeld. N.- en Si. Joosland. Maandagavond had alhier in de Ghr. school een wijdings avond plaats uitgaande van de Ghr. Jeugdcentrale. In het eerste gedeelte leid de een lid der G.J.V. „Ora et Labora" een liturgie afgewisseld door zang der Chr Zangvereen. „Sursum Corda", terwijl een ander G.J.V.-er een toespraak hield. In het tweede gedeelte traden op de Gbr. Meisjesvereen. „Dorcas" en de Ghr. Meis- jesvereen. „Wees een zegen", elk met een zangstukje met viool en orgelbegeleiding en een Kerstvertelling, de Jongensclub „G.E.L.O." met een fluitstukje en een voordracht, de G.J.V. „Ora et Labora" met een voordracht en de Chr. Zangver- eeniging „Sursum Corda" met een paar zangstukjes. Het lokaal was geheel ge vuld, terwijl de flinke collecte aan het slot en de aandacht, waarmede alles ge volgd werd, spreken van waardeering voor dit mooie werk der jeugdcentrale. Terneuzen. Omtrent het tragisch auto ongeluk, waarbij twee personen zijn ver dronken, vernemen wij nader, dat de ge redde bestuurder van de auto was de heer J. de Jonge, opziener der rijkselectrici- teitswerken. Hij had met zijn vrouw en mej. Leunis een visite gemaakt te Sas van Gent. Een wielrijder. G. van Acker uit West- dorpe, zag het ongeluk gebeuren en wist den heer de Jonge, die zich door het stuk- trappen van de ruit uit de auto had ge werkt, op den kant te trekken. Het was echter beiden onmogelijk de beide dames te bereiken. Het was voor den heer de J. HOOFDSTUK XVII. Bab Fenwick had nimmer vermoed, welke consequenties haar besluit met zich bracht. En haar omgang met den heer Peel maakte haar spoedig duidelijk in zooverre mocht het haar tot leering strekken dat zij heusch, niet zoo vol maakt en lieftallig was, als ze in een onbezonnen oogenblik zelf wel eens ge meend had. Donkere gapingen in haar karakter, van opvliegendheid, eigenzin nigheid en egoïsme, die haar door haar omgeving nimmer waren voorgehouden, werden haar nu in al haar leelijkheid getoond. Bad had haar meester gevonden. Ze was helaas, door haar omgeving, en door de omstandigheden, bedorven, en niemand had haar op haar fouten ge wezen; want zoo men haar die intijds ernstig had voorgehouden, ze zou zich gebeterd hebben. Het vreemde was, dat ze de veelvuldige geschillen, die ze met haar verloofde had, uitsluitend aan zich zelf weet ze was altijd de minste. Ze zag niet, dat Stanhope Peel niet in haar, doch geheel in zichzelf opging, en dat diens egoïsme dikwijls de aanleiding was tot misplaatst zelfverwijt. Zoo g' t het, wanneer twee verwende kinderen elkan- een vreeselijke marteling hes voor lijs oogen te zien verdrinken, zonder ze hulp te kunnen bieden. Met behulp van de bok van den rijks waterstaat is later de auto met de lijken gelicht, Sas van Gent. Door een Gentsche maat schappij is bij het College van B. en W. een aanvraag ingediend tot het vestigen van een Axminster-tapijtfabriek in een perceel gelegen in de Paul Krugerlaan, dat voorheen tot bakkerij en nog later tot mosselconservenfabriek ingericht was. De belemmerende contingenteerings- maatregelen der Nederlandsche regeering zijn natuurlijk aan die vestiging niet vreemd. Het is echter niet waarschijnlijk dat in deze fabriek mannelijke Neder landsche arbeiders werk zullen vin den. Tholen. Uitslag der Postduivententoon- stelling der Postduivenvereeniging „De Luchtpost", gevestigd bij den heer M. van Noort, alhier. Oude doffers: le prijs H. Verkerke, Tholen; 2e pr. A. Rijnberg, Tholen; 3e pr. J. Lindhout, St.-Maartensdijk; 4e pr. M. Steketee, St.-Maartensdijk; 5e pr. A. Baay, Tholen; 6e pr. A. Rijnberg, Tholen; 7e pr. J. Lindhout, St.-Maartensdijk; 8e pr. J. Vermey, Oud-Vossemeer; 9e pr. M. Steketee, St.-Maartensdijk, zeer eerv. ver melding; 10e pr. Idem, Idem; lie pr. J. Vermey, Oud-Vossemeer, eerv. vermel ding; 12e pr. A. Priem, St.-Maartensdijk, eerv. vermelding. Jonge doffers: le prijs M. Steketee, St.- Maartensdijk; 2e pr. G. Havermans, Oud- Vossemeer; 3e, 5e, 9e en 12e pr. M. van Noort, Tholen, eerv. vermelding; 4e en 10e pr. A. Rijnberg, Tholen, zeer eerv. vermelding; 6e pr. J. Lindhout, St.-Maar tensdijk, Tholen; 7e pr. A. Baay, Tholen; 8e pr. J. Andriesse, Scherpenisse; 11e pr. J. Perestam, Tholen, eervolle vermelding. Oude duiven: le en 2e prijs G. Haver mans, Oud-Vossemeer; 3e pr. P. Blaas, Tholen; 4e pr. M. Bijl, Tholen; 5e pr. J. Vermeij, Oud-Vossemeer; 6e pr. A. Rijn berg, Tholen, zeer eerv. vermelding; 7e pr. Ch. de Jonge, Tholen, zeer eerv. ver melding. Jonge duiven: le, 4e en 6e prijs: A. Rijnberg, Tholen; 2e en 9e pr. J. Lind hout, St.-Maartensdijk, zeer eerv. vermel ding; 3e pr. M. van Noort, Tholen; 5e pr. J. Perestam, Tholen; 7e pr. C. Praat; 8e pr. J. Vermeij, Oud-Vossemeer; 10e pr. M. Nijs, Tholen, eerv. vermelding. NIEUWE HULPTROEPEN GEVRAAGD De Soo.-Democratische Arbeiders Par tij wil nu ook den middenstand trachten te winnen. Erkend wordt, schrijft de Stan daard, in een der partijorganen, dat de Marxistische voorspellingen omtrent den ondergang van den middenstand niet zijn uitgekomen. Het klein bedrijf heeft zich gehandhaafd. Zelfs heeft de groot-indu strie voor nieuwe kleine bedrijven be staansmogelijkheden geopend. Maar de Middenstand lijdt onder de crisis. Het socialisme nu zal aan alle crises voorgoed een einde maken. Pro ductie en distributie zullen onfeilbaar ge regeld worden. De middenstand zal steeds het profijt genieten van een koop krachtige arbeidersgroep. Niet alleen aan de crises, maar ook aan de „groot-kapitalistische concurren tie", zal het socialisme een einde maken. En zoo zal het staat er heusch 1 de middenstand „in zijn bezit bevestigd wor den". Is het niet schoon? Slechts dringt zich de vraag op, hoe dit alles vereenigbaar is met de „sociali satie", met een „rationeele distributie", met het tegengaan van alle „verspilling", waarover men tot dusver in de socialis tische litteratuur zooveel moois kon le zen. Méér zulten wij er maar niet van zeg gen. Wij vermoeden, dat men in de krin gen van den middenstand wel niet veel geloof zal hechten aan de socialistische belofte, dat het crisisgevaar voorgoed zal bezworen worden; dat men over heel de wereld alles zóó zal kunnen regelen, dat er nooit meer onevenwichtigheden zullen ontstaan. Intusschen blijkt ook uit dit artikel in De Sociaal-Democraat, dat de sociaal-de mocratie zich in een niet te benijden po sitie bevindt. der den bal toewerpen, de zwakste delft het onderspit en moet tweede viool spe len. In den tijd, dat Jack haar toegewijd onderdaan was, vreesde ze, dat deze van haar zou eischen, zoo ze met hem trouw de, dat ze zich naar hem zou schikken en zich veranderen zou in strijd met haar natuur. En ze had een vaag idee, dat ze elkander niet begrepen. Met dezen meneer was het gansch anders gesteld; hij zou zich niet in 't minst bezorgd maken over haar mentale en moreele aspiraties. Nu stak er geen kwaad in Stanhope Peel, integendeel; er stak eigenlijk in 't geheel niets in hem, dan een verbazend sterke wil. „Hij had zoo zijn opvattin gen", verklaarde hij graag, en verwacht te van iedereen, met wien hij in aanra king kwam, dat ze die deelden; het scheen nimmer in hem op te komen, dat er over een zaak wel meer dan één meening kon zjjn. Ook Bab had „haar opvattingen" gehad, doch ze was zich nimmer bewust geweest, dat die min of meer afwjjkend konden zqn,, totdat ze door Stanhope Peel tot de conclusie kwam, dat ze verkeerd en gebrekkig waren en haar in elk opzicht alleen deden staan. Hjj maakte plannen, en Bab ging er mee «ccoord; aanleg tot argumenteeren Zij ziet naar nieuwe hulptroepen uit, die zij zelfs „bevestiging in hun bezit" belooft. Marx heeft wel nooit kunnen denken, dat zijn volgelingen zóó opportunistisch zouden warden. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Boxmeer, S. A. Baljon, hulppr. te Sneelc. Geref. Kerken. Beroepen te Oldekerk, Th. Kerssies, cand. te Wiidervank. D s G. L. F. van Schelven f. In het Diaeonessenhuis te Utrecht is Zondag op 75-jarigen leeftijd overleden Ds G. L. F. van Schelven, em. pred. bij de Geref. Kerk te Wageningen. De over ledene deed op 3 Jan. 1886 zijn intre de bij de Ned. Herv. Gemeente te Oude en Nieuwe Wetering, waar hij met de do leantie meeging.In 1893 vertrok hij naar Wageningen, waar hij de Geref. Kerk diende tot hem in 1929 eervol emeritaat werd verleend. 'Bevestiging en intrede. Op Zondag 14 Januari a.s. hoopt cand. Panhuise zijn intrede te doen bij de Ned. Herv. Gem. teAagtekerke, na des morgens bevestigd te zijn door Ds Faber van Sloten. D s J. H. T e 1 k a m p. Ds J. H. Telkamp, Geref. pred. te Utrecht, die reeds eenige weken door ziekte verhin derd is zijn ambtelijk werk te verrichten, heeft zich op advies van zijn geneesheer naar het Zuiden van Frankrijk begeven, na welk verblijf aldaar algemeen herstel te verwachten is. Ds Telkamp hoopt, dat hij tegen Februari 1934 zijn arbeid weer volledig zal kannen hervatten. De heer A. J. Lavooij, onderwijzer aan de Ghr. Burgerschool te Middelburg is in gelijke betrekking benoemd te Am sterdam. Urker postboot in het ijs vast. De Urker stoomboot „Von Gesau" is Zaterdagmorgen van Kampen vertrok ken met het doel Urk te bereiken. De boot heeft het echter niet verder kunnen bren gen dan ongeveer drie K.M. van de Ur ker haven. Aan boord van hel schip be vonden zich ongeveer 60 passagiers onder wie een 45-tal Urker dienstboden, die aan den wal in dienstbetrekking zijn en die bezat za niet, maar hij des te meer. En ze gaf maar liever dadelijk toe, dan er gens lang over te redetwisten. Zoo kon het gebeuren, dat ze zich in Hembury bevond, terwijl ze van plan was geweest te gaan golfspelen in Burton; of ze strompelde moeizaam over de uitgestrek te heide, terwijl ze op haar paard een rijtoer had willen gaan maken. Lady Young en haar stiefdochter had den het nieuws van de verloving met gepaste koelheid ontvangen, en de eerste had Bab's uitverkorene zorgvuldig onder de loupe genomen en hem daarna bjj haar kennissen in stukken gehakt. Toen ze de toekomstige bruid ontmoetten, wensch- ten ze haar geen geluk. En ofschoon Bab zich van Lady Young's gedragingen wei nig aantrok, trof haar dit van Aietta des te meer. „Heb je geen enkel vriendelijk woord voor me, Aietta", zeide ze spjjtig, „je weet toch, dat ik ga trouwen". „Ik heb niets vriendelijks te zeggen. Ik heb meneer Peel nog nimmer ontmoet, dus ik heb ook nog geen gelegenheid ge had om uit te maken, of er al of niet aanleiding is om je geluk te wenschen." en Nieuw Het flc gen op zi der aang1 boot Urk SI laag hield, nas tiebureau waarin ge vinders gi kinderen, jeugdherb opgenome nieuwe ge kleeding v gen zich betaamt. Hij wa» met den kwam aai één cent de 16 jon jeugdherb hadden g voomemei den eerste: pende naa De troe; met een deren wai belette de sterdam. Bij het de „leider' Amsterdai delijke ha heeft schu verzekerde gens zijn o naar Amsi Gee water, in het h bakkerij, heftigheid, over een h Apeldoorn bek aan v vernielend» lijdelijk to een prooi gunstig© behouden, meubilair E e i m a c h i i selijk enge papierfabri Een arb veld, die had, is op papiermote In de papi» te liggen en kwam d dekking va B. bij den verrichten. De f o o n c e dam. Zoc van justiti teerden mi verdacht b Telefooncel heid gestel De offic man nogm» onderworp» bijzijn van foonbedrijf, De man hi heele geber Toen hem sluiting vr te meer slechts een er bij, dat te wijten Bij een gehouden wijsstuk ge Het polit met onvern Erg» r e n m i s heeft zich i: Haag een t handeling v .1. was oogen u i zou» van ge^ paardei vijl ©en geraakt, da opg aanw: va is ren h.i de oog. getuige diend bel. der terwijl geraak u, worden Als Op de bt. sloten beide in a derzoek. Beide ge lichting, we verlof zou g H acht Pale s o h i 1 op Woensd» personen ninklijk a k r s er e kenkruisen aa Pal zijn (Wordt vervolgd.) tend militaire ging weer O Port burg, woning te begeven, gekomen thuis in de De ze po V n V» Een Zi had die was en te oudei 1 jongen

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2