DE ZEEUW UDHEID. HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct ng 's avonds re middelen, zen, vóór Middelburg. AANBOD Beroepskeuze flElSJES Advertenties vorden aan- verschillende r Postertien. TWEEDE BLAD. Uit de Provincie feuilleton Bab Fenwicks verloving. et gebrek aan ot veroorzaakte lijmvliezen van nu vanzelf op ize week. Deze st-winterziekte, idt als volgt: ïeb ik ongeveer hennen aange- oor naar mijn omst heb ik ze >oraf met creo- Den tweeden ïennen dood en >g vele dieren, slechts tien m eenige doode de Rijksserum- dat de dieren erie. Nu wilde or deze ziekte n.l. wel eens oorzaak is. Als rne willen we ekte 30 uur na gin der ziekte) dieren kunnen rvoer van het e hebben gevat, lijk een andere e vernemen of iet sterven aan ezig was, want innen de ziekte zonden. Als ik krijg, zal ik l nu deze nieu- la het inenten ppen gebracht eerst ontsmet- mettingsmiddel ia de ontsmet- it hok gebracht mettingsmiddel zijn? en stel vragen zijn voor de ,t ik er in een i wil gaan. HENNEPE. xeffende, kun- worden gezon- Diergaardesin- zegel voor ant- rmelden. in per flesch 4.— en 5. Literj 3.50 2.75 en 3.10 eciaal voor 3.90 oode kruis 4.40 ie uitsluitend VRIJDAGS worden op- advertentiën egels 0.75 etaling immer 0.85 van 7 u. nm. .m. Middelburg. VAKKUNDIG n, wasschen, anenten, enz. 3, Dames- en lordstr. 28 o.d. 1. 400, M'burg. FANOY, 8, Middelburg. LMANAKKEN, S, VISITE- lOR- EN WIN- iO cent p. kilo loh voorhanden ct. per kilo. mooie stukken. Janstraat, Middelburg VAN WOENSDAG 27 DEC. 1033, Nr 7a DE EERSTE KAMER OVER DE COUPONBELASTING. Onvermijdelijk kwaad dat moet worden aanvaard. Blijkens het Voorloopig Verslag der Eerste Kamer over het ontwerp van wet tot beffing van een couponbelasting, had den verscheidene leden in beginsel be zwaar tegen dit wetsontwerp. In principe zal zoo betoogden sommige leden, deze belasting kapitaalonteigenend werken. Immers het bedrag zal onmiddel lijk worden gekapitaliseerd en de huidige effectenbezitter zal deze waardevermin dering moeten lijden. Als zoodanig ver schilt haar werking niet van een zakelijke belasting, zooals de Grondbelasting. Dit geldt te meer. nu ook de buitenland- scbe houders van Nederlandsche effecten door deze belasting zullen worden ge troffen. Uit den aard der zaak worden, vooral in de toekomst, wanneer het ver trouwen van buitenlanders in eigen beleg gingen weder hersteld zal zijn. Nederland sche papieren minder aantrekkelijk, om dat geen zekerheid bestaat, dat deze be lasting in de naaste toekomst niet zal worden verhoogd. Tegenover deze beschouwingen voerden andere leden aan, dat een sluitende be grooting, met behulp van deze belasting, wel zoodanig het vertrouwen in Neder landsche papieren zal doen toenemen, dat de koers der effecten daardoor meer om hoog zal gaan, dan die zal dalen ten ge- voige van de couponbelasting. Als verder bezwaar werd naar voren gebracht, dat de Staat op deze wijze nu Nederlandsche staatspapieren niet zijn vrijgesteld, in werkelijkheid aan de ge waarborgde rente tornt. Immers voortaan wordt slechts uitbetaald na aftrek der couponbelasting. Ook dit bezwaar werd anderzijds niet gedeeld en daartegenover de opmerking gemaakt, dat de Staat volkomen vrij is eene couponbelasting in te voeren, en dat dit iets geheel anders is dan gedwongen renteverlaging. Immers bij gedwongen renteverlaging daalt ook het kapitaal ln waarde, terwijl hier het kapitaal intact blijft. Andere leden achtten bet heffen eener couponbelasting niet gewenscht met het oog op den druk, die daarbij zal worden gelegd ook op de kleine spaarders. Ook deze bezwaren werden anderzijds niet gedeeld, of althans niet in die mate, dat men zich daardoor ook maar eenigs- zins liet afschrikken. Vele tegenstanders van het wetsontwerp meenden evenwel, dat de couponbelasting noodgedwongen als onvermijdelijk kwaad tijdelijk moet worden aanvaard. Stofzuigers, de grootste sorteering bij J. M. Polderman, Goes. Vanaf f 0.75 per week. (Adv.) Groote werkloosheid. Men schrijft uit Graauw aan 'het Dagbl. var N.-Br.: In deze gemeente schijnt de werkloos heid wel zeer groot te zijn. Vorige week wa^en er niet minder dan 140 werklooze la Jarbeiders, 23 werklooze transport arbeiders en 20 werklooze bouwvakarbei der, in totaal 183 werkloozen. Rekent to- hieronder een derde gedeelte of 60 vrjjgezellei:. dan zijn niet minder dan 123 hoofden van gezinnen door deze ramp getroffen. Dit is bijna de helft van het aantal gezinshoofden in de gemeente. En zooals de toestand zich laat aanzien, zal dit maanden duren. En al deze gezinnen moeten momenteel rondkomen van een in komen van f 78 per week. Middelburg. De collecte voor de ontwik keling en ontspanning van werkloozen bracht Zaterdag f 230.60 op. D'e commissie verzoekt ons haar dank over te brengen aan allen, die aan dit succes hebben medegewerkt. 1 Zaterdag 1.1. werd alhier een auto (Vrij naar het Engelsch.) 37) -o- „Neen, geef nu maar geen raad" ze hief afwerend de hand op „den laat- sten keer hebt u alles bedorven, ik ben er bang voor." „Bedorven, Bab, zeg je bedorven? JA bent boos op me, omdat Jack is weggge- gaan en toch, en toch, lieve kind „Ik ben niet boos, en als u „lieve kind" tegen me zegt, weet ik, dat u op iets broeit. Maar als de verwachte crisis komt, is het nog tijds genoeg, er over te praten. Wie weet of het niet net gaat als met Jack." „Beloof me Bab, dat je niets overhaast doet; oefen geduld en wacht." „Wachten, en waarop? Tot Jank terug komt? Neen moeder, ik heb altijd wel ge dacht, dat het een hersenschim was, en dat is gebleken, Dan" ze wendde zich tot haar collie „je baas heeft niet altijd te zeggen: lieve hond, brave hond, en je te strelen en aaien, om te weten, dat ze van je houdt." aangehouden waarmee 8000 Kg. aard appelen werd vervoerd. Daar dit vervoer niet gedekt was door een veorvoerbewijs werd tegen den vervoerder proces-verbaal opgemaakt en auto en aardappelen in be slag genomen. De t e n t o o n s t e 11 i n g v a n kippen, konijnen, enz. Als ieder jaar hield de M. T. V. ook nu weer gedurende de Kerstdagen een tentoonstelling van kippen, konijnen, dui ven enz. in de stadhuishal. De officieele opening had Zaterdag avond plaats in de bovenzaal van „de Eendracht". De voorz., dhr J. G. v. d. Boudt, bracht dank aan B. en W. voor het afstaan van de hal. Er zijn een 100 inzendingen min der dan verleden jaar, deels een gevolg van de tegelijk vallende tentoonstelling te Goes, deels van de crisis, omdat werk loosheid en loonsvermindering oorzaak zijn, dat minder geld voor de fokkerij kan worden uitgegeven. Maar de kwali teit is uitstekend. Spr. wees op de aanwezigheid van den verdienstelijken oud-secretaris-penning- meester, den heer Joziasse en bracht dank aan den nieuwen functionaris, dhr v. d. Driest. Dhr v. d. Driest zeide, getracht te heb ben alles zoo goed mogelijk te regelen. En waren ingezonden 15 toornen en 35 en kele kippen, 13 toornen dwerghoenders en 13 afzonderlijke. Verder elf koppels sier- duiven, 18 postduiven schoonheidsklasse, 47 vliegklasse en 8 vliegtype. Het aantal konijnen bedroeg 129. Dhr v. Hoven, een der keurmeesters, verklaarde nimmer een organisatie te hebben gezien als te Middelburg. De kwa liteit der dieren noemde spr. bijzonder goed. Dhr Joziasse, de oud-secretaris, had de tentoonstelling reeds bezocht en zeide dat zij niets minder is dan onder zijn lei ding. Het is alom moeilijk thans de ver- eenigingen in stand te houden, maar Zee land maakt in deze geen slecht figuur. Men moet de sport hoog houden. Naar aanleiding van een opmerking van dhr Luteijn uit Vlissingen, zeide de voorz., dat ook hij 'overtuigd is, dat er meer samenwerking in Zeeland moest zijn, maar pogingen daartoe zijn steeds op een fiasco uitgeloopen. Er zullen ech ter nogmaals pogingen worden aange wend. Dhr Wigard, vice-voorzitter, bracht dank aan den voorzitter, die dit jaar veel werk heeft gehad. Hierna begaf men zich naar de ten toonstelling. Van de stands noemen wij in de eerste plaats, die van den heer Joziasse met uitheemsche watervogels; die van de postduivenvereen. met een demonstratie voor het signaleeren van thuisvliegende diertjes; die van de heeren Polderman te Koudekerke, van Sluis Go te Middel burg en P. Sluis te Weesperkarspel met voederartikelen en firma Schulte en Thieme te Middelburg met ontsmettings middelen. Thans laten wij de behaalde klasse- prijzen volgen. Af deeling Hoenders: M. J. Rottier, Vlissingen 8 eerste en 5 tweede prijzen; J. Melse 3 eerste en 1 tweede; G. Jozias se 1 tweede; M. Pierens, Souburg 3 eer ste; P. Polderman, Koudekerke 1 twee de en 1 derde; A. Francois 1 tweede, L. P. de Bree 1 tweede; P. J. Antheunisse 2 eerste, 1 tweede; W. Clement, Hoofdplaat 1 eerste, I. J. Luteijn, Vlissingen 2 eerste, C. Joziasse, Dampoort 1 eerste, L. J. Bas ting 1 tweede, 1 derde, J. Simpelaar 1 tweede, S. Janse, Nieuwland 1 eerste, J. Stroo, Souburg 1 tweede; G. Joosse, Souburg 2 tweede; H. J. van Reeden, Souburg 2 eerste, 1 derde; J. van Splun- der, Souburg 1 eersto, H. v. Boven 1 tweede. Afdeeling dwerghoenders: A. Francois, 1 eerste, 1 tweede, G. Baas 2 eerste, 4 tweede en 1 ZEV., Jac. Vos, Souburg 2 derde; L. J. Valkier 2 eerste, 1 tweede, 1 ZEV, J. Simpelaar 3 derde, M. J. Rot tier, Vlissingen 1 derde, G. Joziasse 1 eerste, J. W. van Nobelen, Souburg 1 eerste; J. J. Antheunisse 4 eerste, 3 tweede, 1 derde; J. Walters, Souburg 1 eerste, J. van Splunder, Souburg 3 eerste, 2 tweede, P. Jacobse 1 eerste en G. Joos se, Souburg 1 eerste. Afd. Sierduiven: Jac. Brugman, Dor drecht 1 derde, 1 ZEV, A, Maranus, Oostkapelle 1 EV, D. A. v. Nieuwenhuijze, Nieuwland 1 eerste, G. Joziasse 1 tweede. Postduiven, schoonheidsklasse: G. J. v. d. Broek 1 tweede, L. Petiet, 1 derde, J. van Lare, Schoondijke 3 eerste, J. de Buck 1 EV., A. van Loenhout 1 tweede, K. Schroevers, Arnemuiden 1 EV., R. Dirvenl, J. de Bree 1 tweede, J. Geene 2 EV., en P. Pantus 1 eerste, Vliegklasse: P. J. J, Marcus 1 eerste, 2 tweede, A. v. Loenhout 2 eerste, 2 twee de, 1 EV., J. de Buck 1 eerste, 1 tweede, 2 derde, 1 ZEV., 1 EV., L. Petiet 1 eer ste, 2 tweede, 2 ZEV,A. J. M. Hazen, 's Heerenhoek 1 tweede, 3 derde, J. Trommelen, 's Heerenhoek 2 derde; J. v. Lare, Schoondijke 1 eerste, 1 derde, 1 ZEV., R. Dirven 1 eerste, 2 tweede, 1 vierde, 1 ZEV en 1 EV., J. Geene 1 twee de, 1 EV., D. M. Klaassen 5 eerste, 1 der de, J. de Bree 1 EV., P. Pantus 1 EV., P. de Vos 1 EV., C. J. v. d. Broek 1 ZEV., 1 EV., G. Joziasse 1 tweede, F. Rijsdijk 1 derde. Afdeeling Konijnen: N. Cornelisse 1 derde, 1 ZEV., G Kandol 1 eerste, 1 der de en 3 ZEV., G. de Klerk 1 derde; P. Bostelaar, Souburg 1 ZEV., J. G. Voge lenzang 2 eerste, 1 tweede, 1 derde, 1 ZEV., H. W. Uijtenbroek 1 eerste, 1 twee de; W. F. Wouters, Souburg 2 eerste, J. Montfoort 1 ZEV., H. van Boven 1 ZEV., G. Moens, Nieuwland 1 ZEV., M. J. Rot tier, Vlissingen 1 eerste, 1 derde; Jan. Brasser, Veere 2 eerste, 1 tweede; A. Buijs 1 eerste, M. v. d. Broecke, Vrouwe polder 1 eerste, A. Leeman, Veere 1 der de, G. Hoogesteger, Souburg 1 tweede, R. de Lang, Souburg 1 eerste, H. J. vau Reeden, Souburg, 1 tweede, N. G. But i eerste, J. L. Wigard 1 EV., J. Roose, St. Laurens 4 eerste, Van Sluijs en Cle ment 4 eerste, 5 tweede, 2 derde, 1 ZEV., en 1 EV., A. P. Dingemanse, St. Laurens 1 eerste, 2 derde, A. Gast 1 ZEV., gebr. Adema, Vlissingen 5 eerste, 1 tweede en 1 derde; M. Terwoert, Koudekerke 1 tweede, G. van Hart, Hoofdplaat 1 eerste, 1 tweede; P, J. den Hiollander 3 eerste, 1 tweede, 1 derde; P. C. Janse, 2 eerste, 3 tweede, 1 derde, 2 ZEV., en 1 EV., J. H. Wigard 1 ZEV., W. Hhiij'sman, Seroos- kerke 1 derde, A. Francoois 2 eerste, 1 tweede; W. de Jong, Veere 2 eerste, 2 tweede, H. Siegers,Vlissingen 2 eerste, 1 tweede, W. de Pagter 1 eerste, 1 tweede, W. IJseel 2 eerste, 1 tweede, A. de Bree, Vlissingen 3 tweede, 1 derde, Jac. de Vos Hz. 1 eerste, Bep v. d. Boudt 1 tweede, J. C. van der Boudt 4 eerste, 4 tweede, 2 derde. Afdeeling Eenden: S. Janse, Nieuw land 1 eerste en J. van Lare, Schoondijke 1 tweede. Overigens waren er een groot aantal eereprijzen beschikbaar en ook wisselbe kers enz. Het zou ons te ver voeren ook die alle te noemen. De prijswinners, bij wier naam geen woonplaats is genoemd, wonen te Middelburg. Domburg. Vrijdagavond vergaderde al hier de afdeeling Domburg van „Vrede rust" onder voorzitterschap van dhr L. J. van Voorthuijsen. De penningmeester, dhr J. de Visser Sz., bracht verslag uit ven zijn gehouden beheer. Tot bestuurs leden werden herkozen de heeren J. de Visser Sz., S. de Pagter Wz en J. de Pagter Lz. Tot afgevaardigden naar de jaarvergadering op „Vrederust" wer den gekozen de heeren R. Boogaard, L. de Witte en P. Louws Cz. en als hunne plaatsvervangers de heeren P. Passenier, M. Janse en W. Provoost. Besloten werd om Ds G. J. Koldewijn, Ned. Herv. predikant te Hattum, vroeger te Domburg, uit te noodigen in Februari te Domburg een spreekbeurt te komen waarnemen in het belang van „Vrede rust". De afdeeling heeft in het bijna af- geloopen jaar twee leden verloren, maar er vijf nieuwe leden bij gekregen. Ten slotte deed de voorzitter verscheidene mededeelingen betreffende de „Vereeni- ging tot Christelijke Verzorging van Krankzinnigen in Zeeland" an hare stiohting „Vrederuat". Door onvoorzichtigheid had een jongen J. P., alhier, het ongeluk zich met een buks in een zijner voeten te tref fen. De dokter oordeelde ter verwijdering van het kogeltje overbrenging naar het gasthuis te Middelburg noodig. Grljpskerki. Vrijdagavond hield de jon geren G. B. T. B. haar 2de jaarvergade ring onder leiding van haar voorzitter, dhr A. Louwerse Ge., welke een openings woord sprak over: „De jeugd en de toe komst". Door secretaris en penningmeester werd een overzicht gegeven over den arbeid en de financien der vereeniging in het ai- geloopen jaar. Dhr A. P. Koster 'hield een lezing over: „Doel en volbrenging", waarin hij schetste het groote belang van een krachtige prin- cipieele boeren- en tuindersorganisatie, staande op den grondslag van Goda Woord, alzoo medebouwend aan 't maat schappelijk leven. Om daartoe te geraken is het noodig, dat in trouw aan het be ginsel alle krachten worden gemobiliseerd in het bijzonder onze jongeren. De voorzitter der afd. Zeeland, d'hr A. L. Louws, sprak in zijn slotwoord over: „Concentratie en Expansie". Naast op bouw naar buitien moet ook gestreefd naar versteviging van 't innerlijke bonds- leven. Arnemuiden. De diaconie der Ned. Herv. Kerk alhier ontving van Jhr. Ra demaker Schorer van Nieuwerkerk van uit Zwitserland als gift een bedrag van f 100. Zaterdag is aan verschillende werk loozen, welker getal thans gestegen is tot 105, en welke in de steunregeling zijtn op genomen, bij hun steunuitkeering een ex tra Kerstgift uit het Nationaal-Crisis- comitó verstrekt, bestaande in bons, waarop voor een zeker bedrag kon wor den gekocht. Ook den visschers-matrozen werd een dergelijke gift bij hun steun-uitkeering verstrekt. Een tweetal visschers hebben met hun vaartuigen het dichtgevroren Arne- kanaal voor de vaart opengemaakt, hoe wel het gistermorgen weer dichtgevroren was. Voor deze visschers was het gepres teerde een buitenkansje, daar een flinke belooning hiervoor in uitzicht was ge steld. Westkapelle. In de jaarvergadering van de kolenvereen. „Draagt elkanders Las ten", alhier, waren van de ruim 300 le den er 23 aanwezig. Uil het jaarverslag 1933, door den Be- cretaivs uitgebracht, bleek, dat in 1933 zijn aangekocht: 85000 K.G. eierkolen, 8475 K.G. anthraciet, 49560 K.G. bruin koolbriketten en 7550 stuks turf, in totaal 491.910 K.G Uit het verslag van den penningmees ter bleek, dat de inkomsten met het goed slot 1932 waren f 7309 en de uitgaven f 7053. Aan arbeidsloon was uitbetaald f 593, aan voerloon f 324,27 en aan tramvracht f 428,42. Als bestuursleden werden herkozen de heeren Jaks. Louwerse en J. Huibregtse en als bode dhr L. Minderhoud Jsz. Op voorstel van het bestuur werd be sloten, dat bij de lossing van brandstof fen een zoon in de plaats van vader of moeder mag lossen, mits hijzelf als lid der vereeniging staat ingeschreven. Nog werd medegedeeld, dat ieder, die wil, dat maandelijks de bode bij hem komt tot bet ophalen van contributie, zich kan aanmelden bij den bode. Enkele nieuwe leden werden ingeschreven. Wolfaarlsdijk. Op den eersten Kerst dag gaf de 'Qhr. zangvereen. „Psalm en Lied" onder leiding van haar directeur, dhr J. Tamminga, in de Geref. kerk haar elfde uitvoering. Een 16-tfcl nummers, w. o. de Psalmen 138, 122 en 146 werden ten gehoore gebracht. En bovendien, kre gen we een paar stukjes op viool en or gel. De eere-voorzitter, Ds v. Heinigen, leidde het samenzijn, sprak een waardee- rend slotwoord en wekte op tot aanslui ting bij bet koor. Ingezonden Mededeeling. „Durf je de gevoelens, die je voor je honden koestert, te vergelijken met het geen een man vraagt, die met je door het leven wil gaan?" „Wat zal ik er u van zeggen, moeder. Een massa menschen mochten willen, dat ze zoo goed met elkaar konden opschie ten, als ik met mijn lievelingen, al ontken ik niet, dat die liefde een weinig neerbui gend en dictatoriaal is." Mevrouw Fenwick zweeg en ging onge troost de kamer uit. Natuurlijk had zc goed gezien, de crisis kon niet uitblijven, ze barstte los, toen eindelijk de barometer aankondigde, dat het met de vorst ge daan was en een koude motregen de ijs velden van schaatsenrijders schoon- veegde. Het was, toen Bab met een paar hooge waterdichte laarzen aan op een middag naar buiten was getrokken; terwijl ze met haar voeten diep in de modder bij een waterpoel naar de wilde eenden stond te kijken, zag ze een ruiter den landweg verlaten en op haar toekomen. Ze bloos de niet, noch werd ze bleek of beefde, toen ze in den nieuw aangekomene den heer Peel herkende, die ze op dat oogen- blik mijlen ver waande. „0, hoe maakt u het," vroeg ze on verschillig; „wacht een oogenblik, ik ben net die arme beesten aan het voeden." „Ik had waarlijk verwacht, je op zoo'n dag thuis te treffen", zeide de heer Peel, die even zeker scheen van het antwoord, dat hij voor zijn komende vraag verwach te, als van de uitstekende snit van zijn rij costuum. „Het is zulk beestachtig weer, dat je kou zult vatten, als je niet oppast, ik ben zelf zoo stijf als een stokvisch." Hij schraapte zijn keel. Het laatste stukje biscuit was in de hongerige keel van een watereend verdwenen, en Bab Fenwicks hand, die nu leeg was, streelde de manen van het paard, dat zijn kop ver trouwelijk tegen haar schouder schoof. „Waarom is u dat eind komen rijden, als u kou gevat heeft?" „Ik moest je spreken." Hij vatte haar hand, die ze hem liet. „Ik kwam, omdat ik iets belangrijks te vragen heb. Ik weet, dat je er niet het meisje naar bent, om een man aan het lijntje te houden en dan de bons te geven. En je begrijpt wel, dat ik hier niet zoo lang had rondgezworven, als ik geen be paald oogmerk had gehad. Je weet wel, dien brief? Ik wilde je zeggen, dat alles, wat daarin te lezen etond" hij herin nerde er zich niets meer van, want zijn zuster had hem gedicteerd „nog van kracht is, dat ik er nog precies zoo over denk als toen. We kunnen het samen opperbest vinden, Bab, naar je hebt ge merkt, wil je mijn vrouw worden?" Ze deinsde niet voor hem terug bij die vraag, zelfs voorzichtig maakte ze haar hand los en keek hem recht in de oogen. „Ben je op me gesteld, precies zoo als ik ben?" Zoo tamelijk." „Dus ik hoef me niet te veranderen?" „Stellig niet." „Weet je, dat ik heelemaal niet knap ben, of zelfs bijzonder ontwikkeld?" „Ja, ja", stelde hij gerust. „Ik geef niets om literatuur. En ik houd er heelemaal niet van, om over alles en nog wat het waarom en waarvoor te be- discussiëeren." „Och, daar maken we het leven niet beter mee, om overal een etiquet op te plakken. Voor mij is het mooi genoeg." „Ik houd er ook geen „diepere gevoe lens" op na, als je dat maar weet" Vaag drong het tot hem door, wat ze bedoelde; achteraf kon dat niet anders dan een voordeel zijn, volgens zijn be schouwing. Zaterdagavond had de prijsuitrei king plaats van de gehouden wedstrijden van de ijsclub De Woel, welke wedstrij den gehouden werden op 15 Deo. j.l. Sohoonrijden paren: le prijs Mej. S. de Jager en dhr D. Kloet; 2e. Mevr. Lin- denbergh v. Oeveren en dhr J. C. Koert; 3e. Mej. P. Blok en dhr P, Noteboom. Sohoonrijden dames: le. Mej. J. den Herder; 2e. Mej. A. den Herder; 3e. Mej. G. Poleij. Sohoonrijden heeren; le. J. G. Koert; 2e. J, Noteboom; 3e. J. v. d. Berge te 'e-Heer Arendskerke. Hardrijden heeren: le. G. de Jager; 2e. G. de Jager; 3e. D. Kloet. Hindernis rijden: le. D. Kloet; 2e. D. Lindenbergh; 3. F. Ossewaarde. Ringrijden dames: le. A. den Herder; 2e. P. Blok; 3e. J. den Herder. Ringrijden heeren: 1. G. Phernambucq; 2e. G. Klompe; Se. J. van Kleunen. i Dinsdag hield de kolenvereeniging „Eendracht maakt Macht" haar jaarlijk- sche algemeens vergadering. Uit het ver slag van den secretaris, dhr Joh. Linden bergh bleek, dat het ledental 304 bedraagt. Als bestuursleden werden gekozen de heeren M. Kloosterman en A- van Strien Hz. Deze verkiezing was noodig gewor den wegens het bedanken vanP. deMaa- ker en J. Noom, welke laatste vanaf 1915 bestuurslid is geweest en Bedert 1922 voorzitter. In een hartelijke toespraak dankte dhr Lindenbergh dhr Noom voor alles wat hij voor de vereeniging heeft ge daan. Aangekocht waren: 4477 H.L. eierkolen voor f 1.18 per H.L.; 411 H.L. nootjes voor f 1.03 per H.L.; 534 H.L. anthra ciet f 2.15 per H.L.; 1045 H.L. kachelkolen voor f 1.03 per H.L., alles vrij aan huis bij de leden. Bij gebleken behoefte bij de leden bestaat het voornemen bij het be stuur In den loop van de maand Februari een lading eierkolen aan te koopen. Hansweort. Vrijdag jword alhier door den deurwaarder de Kok in conservatoir beslag genomen het Duitsche sleepschip „Willi U". Het schip is geladen met graan. Schors. Vrijdagavond hield de Ohrist. Meisjesvereen. „Advendo" in de O. L. School met een talrijk opgekomen pu bliek haar jaarfeest, waarbij ook het 10- jarig bestaan der vereeniging werd her dacht. Br v. Selms van Hansweert opende met gebed, waarna de presidente, Mej. v. d. Brink-Glerum de leiding nam en ln korte trekken bet doel en streven der vereeni ging uiteenzette. De stukjes, die werden voorgedragen, kwamen goed tot hun recht en trokken dan ook de volle aandacht. In de pauze werden de gemaakte klee dingstukken bezichtigd. Bij monde van Mej. Anemaet werd namens de vereeni ging de presidente een prachtige bloe menmand aangeboden, waarvoor deze hartelijk dank betuigde. Dr v. Selms sprak hierna een slotwoord en eindigde deze zeer gezellige bijeen komst met dankgebed. Door den Minister van Sociale Za ken is de steunregeling voor werklooze arbeiders uit deze gemeente geldig ver klaard. De regeling is in werking getre den op 18 Deo. j.l. Rllland-Bath. Vrijdagavond hield de meisjesvereen. „Kleine Kracht" te Bath de jaarlijksohe tentoonstelling van de door de leden gemaakte kleedingstukken. Door een 8-tal meisjes waren onder lei ding van Mevr. Heijboer-v. d. Slikke 88 kleedingstukken vervaardigd. De klee dingstukken werden verdeeld onder eeni ge behoeftige gezinnen. De burgemeester, die op de vergadering tegenwoordig was, sprak een woord van belangstelling en waardeering. Heinkenszand. Eerste Kerstdag gaf de Gbr. Zangvereeniging „Loof den Heere" in de Geref. Kerk alhier een uitvoering onder leiding van haar directeur dhr Lammers. Nadat de uitvoering met gebed was geopend door Ds Booij werden door de zangvereeniging en het kinderkoor „Der Kinderen Lied" verschillende zang stukjes gezongen die tevredenheid vonden bij een aandachtig publiek. Door Ds Booij werd de uitvoering met dankzegging ge sloten. De opkomst was bevredigend. Waarde. Maandagavond (Eerste Kerst dag) gaf de Ghr. Zangvereeniging ,?Gres- cendo" een goed geslaagde uitvoering in „Diepere gevoelens. Och, dat is zoo uit den tijd. Laten we toch de dingen nuch ter bezien." Wie doet daar nu nog aan?" „O, men kan niet weten", zeide Bab. In ieder geval, als je er mee accoord gaat, is 'tin orde." Terwijl ze sprak wandelde ze langzaam in de richting van Combe. Het paard volgde haar eigener beweging. „Voor we op Combe zijn, hoor eens Bab, kun je me nu je antwoord niet geven?" „Toon ik zeide, dat het ln orde was, bedoelde ik „ja"; ze liep in stevigen pas voort; „ofschoon het tamelijk vlug is, maar 't is ook te koud om er te lang over te praten. Als lk jou was zou ik maar vooruit rijden, je moet aldoor niezen. Blijf maar niet hier bij me rondhangen, ik kom wel thuis." Doch hij verstond zijn plicht beter dan haar nu te verlaten. Voor zij aan Combe waren, was hij al zoo wijs, dat Bab al leen wilde trouwen, als hij er bepaald op stond en dat ze de zaak zoo nuchter en koel beschouwde alsof ze een nieuwe japon uitzocht. „Is je vader thuis? Want ik wil alles ln den vorm doen, weet je, ik zal dadelijk naar hem toegaan." (Wordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 5