Gemengd Nieuws Land- en Tuinbouw Rechtszaken maatstaf onproductieve slavenarbeid van de ergste soort. Spr. illustreerde dit met tal van licht beelden en enkele films. Reusachtige wer ken zijn toen met de allerprimitiefste mid delen tot stand gebracht. Ze zijn het best te vergelijken met die van de Israëlieten, toen deze zuchtten onder het juk van de Farao's. De resten uit het Inca-tijdperk dwingen echter onze bewondering af; tempels, paleizen, terrassen, enz. vaak van geweldige onregelmatige steenen, die alleen op elkaar passend konden worden gemaakt door ze vele malen langs elkaar te schuren. De Spanjaarden hebben later gebruik gemaakt van het feit, dat deze Indianen gewoon waren slavenwerk te verrichten en hebben ze schandelijk geëxploiteerd in de goud- en zilvermijnen. Schitterend waren de op het doek ge brachte photo's en films van dit interes sante land. De burgemeester dankte namens de aanwezigen Dr v. d. Sleen voor zijn be langwekkende voordracht. Zondag deed de 25-jarige mej. M. Klein uit Weesp, assistent-apothekeres te Goes, te Weesp een val op het ijs. Per auto naar Amsterdam vervoerd, werd ze in het Wilhelmina-gasthuis opgenomen. Dinsdag is ze daar overleden. Kruiningen. Donderdag had in het Zondagsschoolgebouw de jaarlijksche ten toonstelling plaats van de gemaakte werkstukken (boven- en onderkleeren) der Meisjesvereeniging „Philadelfia", waarvoor als altijd veel belangstelling was. De vereeniging, welke uit 30 leden be staat, heeft weer een goed werk gedaan, daar niet minder dan 96 stuks gemaakt zijn, die aan hen, die daarvoor het meest in aanmerking komen, worden uitgereikt. Wolphaartsdijk. Donderdagavond maakte de Muziekvereeniging „Advendo" een rondwandeling door de gemeente, waarbij langs de huizen werd gecollec teerd. De ingezamelde gelden zullen worden besteed voor ontwikkeling en ontspanning voor werkloozen in deze ge meente, voor welk doel reeds een der zalen van het gebouw TAVENU is ge huurd. Donderdagavond kwam de afdeeling van den Ned. Chr. Landarbeidersbond in huishoudelijke vergadering bijeen. Be handeld werden verschillende ingekomen stukken, waarbij de mededeeling van het gemeentebestuur, dat de Raad dezer ge meente besloten had een brandstoffentoe- slag, een kerstgave en een bijslag van 10 cent per dag op de uitkeering der kas- trekkers te verstrekken. Besloten werd den werkgevers te ver zoeken om de loonen der arbeiders over de a.s. feestdagen te doen doorbetalen, daar anders door het loonverlies aan de arbeiders veel feestelijks wordt ontnomen. Kamperland. Gisterenavond was in de Chr. school door het bestuur der A.-R. Kiesvereeniging een vergadering belegd, teneinde een A.R.J.A.-club op te richten, waartoe was uitgenoodigd dhr Bogaards van Kapelle. Na ingeleid te zijn door den voorzitter der A.-R. Kiesvereen., dhr W. F. Coumou, zette dhr Bogaards de beteekenis van de A.R.J.A. uiteen. Er gaven zich 10 dames en 9 heeren als lid op. Het bestuur werd als volgt samengesteld: I. Tange, voor zitter, J. Melis, vice-voorzitter, Mej. J. de Kok, secretaresse, Mej. A. Westerweele, penningmeesteres; algemeen adjunct J. Bouterse Hz. De eerstvolgende vergadering zal D.V. gehouden worden op 11 Jan. a.s., waar dhr Melis het fascisme zal behandelen. Kats. Toen de hulpbesteller Joh. Bou- wense de post bestelde bij den landbou wer Meulenberg, in den Oostpolder, is hij aangevallen door den hond. De heer Meu lenberg heeft een noodverband moeten aanleggen, 's Middags heeft Dr Maas de wonden opnieuw verbonden. De wonden lieten zich eerst erg aanzien, maar B. kan toch zijn dienst blijven doen. Een waarschuwing om gevaarlijke hon den aan den ketting te leggen, is zeker wel op haar plaats. Wissenkerke. Onder algemeens be langstelling had Donderdag de begrafe nis plaats van den Zondag j.l. zoo plotse ling overleden heer A. T. C. Swenne, oud- hoofd der O.L. school alhier. Aan het graf voerde Ds Louwerse het woord. De overledene heeft velen de noo- dige ontwikkeling bijgebracht en gereed gemaakt voor de maatschappij. Toen spr. den overledene leerde ken nen heeft hij gevoeld, dat hij zich heeft toegelegd op karaktervorming bij zijn leerlingen. Uit zijn plotseling verscheiden wordt opnieuw bewaarheid, dat het leven snel wordt afgesneden en spreekt tot ons de roepstem, bereid te zijn te sterven. Daarna sprak de Burgemeester, de heer Geuze, die er op wees, dat de heer Swenne bij zijn intrede in 1882, in deze gemeente een vreemdeling was, doch door zijn medelevendheid spoedig de harten en de achting der dorpsgenooten won en in zijn 33-jarige loopbaan veel goeds tot stand bracht. Menigeen draagt de rijke vruch ten van zijn arbeid. Spr. noemde den overledene een sociaal warm voelend mensch, steeds de verdediger der minder- gegoeden, een man van de daad met een werkzamen geest. Spr. geeft de verzeke ring, dat de nagedachtenis van den over ledene steeds in hooge eere zal blijven. Vervolgens voerde de gemeentesecreta ris, de heer v. d. Heijde, het woord. Als oud-leerling bracht hij in herinnering den onderwijzer met het warme hart, den hel deren geest en den onverzettelijken wil tot plichtsbetrachting. Als bewijs van de dankbaarheid van de oud-leerlingen en vrienden bood spr. een grafkrans aan. Hij wees verder op de verschillende func ties, die de overledene in het maatschap pelijk leven vervulde. Hierna sprak de heer Maris, hoofd der O.L. school, alhier. Deze schetste den over ledene als een man, die ook bij tegen spoed zijn werklust behield en moedig bleef. Een zoon van den overledene sprak een kort woord van dank. Ritthem. De kolenvereeniging „Eensge zindheid" hield haar 40ste algemeene jaarvergadering. Uit de tekening en ver antwoording van den penningmeester bleek, dat over 1933 waren aangekocht 63762 K.G. steenkolen, 47140 K.G. eierko len en 6800 K.G. bruinkolen, samen voor f 1190.85. De secretaris deelde in zijn jaarverslag o.a. mede, dat zes nieuwe le den waren toegetreden, zoodat het leden tal thans 77 bedraagt. Hij herdacht ook het overleden lid J. de Buck, die jaren lang de vereeniging als penningmeester heeft gediend. Verder wees hij op het ju bileum der vereeniging, daar de 40ste jaarvergadering werd gehouden. Van de 7 bestuursleden, die bij de oprichting als zoodanig fungeerden, is alleen de heer A de Pagter Pz. niet alleen nog in leven, maar heeft ook steeds als bestuurslid zit ting gehad. De aftredende bestuursleden A. Schout en S. van de Linde werden herkozen en in de plaats van dhr A. de Pagter, die we gens zijn hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd ge kozen dhr M. Kwekkeboom met 25 stem men, tegen 9 stemmen op dhr L. Osté, 2 stemmen waren blanco. Door het bestuur werd medegedeeld dat 's Maandags bij den penningmeester opgave dient te worden gedaan van brandstoffen die de leden uit het pakhuis willen betrekken, 's Vrijdags kunnen zij dan worden afgehaald. Eiken Vrijdag avond houdt de penningmeester zitting. Aan het einde der vergadering dankte de voorzitter dhr A. de Pagter voor alles wat hij voor de vereeniging heeft gedaan en wenschte hem nog een gezonden en ge noeglijken levensavond toe. Op voorstel van een der leden werd dhr A. de Pagter benoemd tot eerelid, als blijk van waar deering. Oostburg. Op 16 dezer hield de afdee ling Oostburg van den Bijz. Vrijw. Land storm haar jaarlijksche schietwedstrijd in het gymnastieklokaal van de gemeen teschool. Behalve het aantal deelnemende schutters waren aanwezig de plaatselijke oommissie en verder een aantal genoo- digden. Allereerst werd geschoten om den wisselbeker. Na kampen met de heeren I. Boidin en P. Contant werd M. de Bruyne bezitter van den beker. Vervolgens werd geschoten om verschillende mooie prij zen, aangekocht uit bijdragen van begun stigers. Winnaars werden: M. Wandel le pr. 99 punten; P, Contant 2e pr. 99 p.; P. Catsman 3e 99 p.; J. Aers 4e pr. 98 p.; G. Firet 5e pr. 97 p.; A. de Koning 6e pr. 97 p.; M. de Bruyne 7e pr. 96 p.; P. Aers 8e pr. 95 p.; J. Bourgraaf 9e pr. 95 p.; W. Catsman 10e pr. 95 p.; Fr. Taten- hoven 11e pr. 95 p.; I. Boidin 12e pr. 94 p.; Ph. Wage 13e pr. 93 p.; Bron 14e pr. 93 p.; J. Adriaansen 15e pr. 91 p.; J. Roose 16e pr. 91 p.; Raas 17e pr. 90 p.; A. Wage 18e pr. 85 p.; Verherbrugge 19e pr. 84 p.; du Burck 20e pr. 81 p. Door afwezigheid van den voorzitter nam dhr v. Dijk, lid der plaatsel. comm., het woord en dankte dhr P. Catsman als leider der plaatselijke afdeeling voor den bijzonderen ijver, tact en toewijding en de schutters voor hun trouw bezoek en pret- tigen omgang tijdens de oefeningen. Als een van de beste schutters werd P. Aers een pluim op den hoed gestoken voor de mooie prestatie toen hij 1.1. op de gewone oefeningen 41 maal achtereen een 10 schoot. Na afloop van de prijsuitdeeling dank te de plaatselijke leider het bestuur en de aanwezigen voor hun tegenwoordigheid en werd tot slot nog een troostprijs ver schoten. Winnaar werd de heer Wandel. REGEERING EN MIDDENSTAND. Steun en hulp gevraagd. Het bestuur van den Kon. Ned. Mid denstandsbond heeft dezer dagen aan den voorzitter van den Raad van Ministers, Dr H. Colijn, een nadere uiteenzetting aangeboden, betreffende de onderwerpen, welke reeds in een bijzondere audiëntie op 25 November j.l. onder zijn aandacht zijn gebracht. De algemeene positie van den midden stand moet in menig opzicht zeer moeilijk genoemd worden. Economisch gesproken heeft deze groep in toenemende mate te lijden onder de gevolgen der expansie van de groot-ka pitalistische onderneming, ook op het ge bied van den detailhandel. De industri eels middenstand heeft met de voort schrijdende overheidsbemoeiing op dit ge bied te kampen en in sociaal opzicht ondervindt de middenstand de nadeelige gevolgen door het aanwakkeren van den klassenstrijd. Daarnevens is de sociale wetgeving steeds drukkender geworden. Ook de financiering van middenstands ondernemingen ondervindt steeds grooter bezwaren. De ernstige moeilijkheden, welke de middenstand ondervindt en het uitblijven van maatregelen tot ver betering, hebben allengs een ontevreden stemming doen ontstaan, welke aanlei ding heeft gegeven tot pogingen van po litieke uitersten om van deze mentaliteit misbruik te maken. De middenstandsor ganisaties zien echter deze ontwikkeling met leede oogen aan. Naast bijzondere credietverleening aan innerlijk gezonde bedrijven, die door de crisis in liquiditeitsmoeilijkheden zijn ge raakt, zal crisissteun door beschikbaar stelling van een toereikend bedrag van regeeringswege aan het Nationaal Crisis- Comité niet kunnen uitblijven. Reeds jarenlang hebben de midden standsorganisaties gepleit voor opheffing der uitwassen met betrekking tot het cadeaustelsel en het uitverkoop wezen. Ten slotte is er het euvel der valsche voorgevens voor het houden van opruimingen, waardoor het publiek om trent het karakter van den verkoop mis leid en de concurrenten benadeeld wor den. Met de bestaande wetgeving is hier niet voldoende tegen op te treden. In den loop der jaren zijn vele leden van het overheidspersoneel er toe over gegaan om, hetzij op eigen naam, het zij op dien van familieleden of kennis sen, zaken te drijven en betaalde werk zaamheden te verrichten naast hun eigenlijken werkkring. Dit verschijnsel moet bedenkelijk geacht worden. Verder is de practijk, dat tal van klei ne vorderingen niet kunnen worden ge realiseerd en dus als oninbaar moeten worden afgeschreven. Het publiek begint met deze omstandigheid rekening te hou den, waardoor de opzettelij ke wanbetaling in de hand wordt gewerkt. Ook de ge meentebesturen hebben in den loop der jaren hun bemoeiingen met het uitvoeren van werken in eigen beheer steeds uit gebreid, waardoor hun technisch appa raat veelal topzwaar is geworden. De zeer nadeelige gevolgen voor de gemeente- financiën door het teveel aan personeel zijn juist in den laatsten tijd overtuigend gebleken. Het behoeft geen betoog, dat ook de ambachtspatroons door deze han delwijze zeer worden benadeeld. De bond dringt met klem aan opmaat- regelen ten opzichte van vestiging van door buitenlanders gedreven klein-onder- nemingen in ons land. Ook de outillage van het Bureau Middenstand aan het departement van Economische Zaken laat te wenschen over. Burgemeester in gevecht. Dinsdagmiddag verschenen een paar ge vreesde vechtersbazen uit het Geldersche Wezep, voor het café De Zande te Kam perveen en wilden naar binnen gaan. Daar zij erg aangeschoten waren, werd hun de toegang geweigerd, waarna zij aanstalten maakten de ruiten in te slaan. Vóór het echter zoover was, kwam veld wachter De Boes tusschen beide, die een oogenblik later met het tweetal in een worsteling was gewikkeld, welke voor den politieman een dreigende wending ging nemen, toen te juister tijd de jonge burgervader van Zalk en Kamperveen, de heer Hardenberg, op het terrein ver scheen, en onmiddellijk zijn veldwachter te hulp snelde. Toch zouden beiden het kwaad te verantwoorden hebben gehad de omwonenden sloegen uit veilige schuilplaats het gevecht gade zonder den moed te hebben een hand uit te steken wanneer niet de Kamper tandarts dr Smitt, ten tooneele was verschenen, juist op het oogenblik, dat een der kerels zijn mes trok. De heer Smitt wist den aanval ler buiten gevecht te stellen. Burgemees ter en veldwachter overmeesterden den ander. De laken uniform van den veld wachter was tot flarden gescheurd. Ernstige aanrijding. Woensdagavond had te Bladel by Ha pert op den weg Netersel-Bladel een ern stige aanryding plaats. De woonwagenbe woner van N. ging met zyn wagen naar Hulsel, terwijl de man zelf naast het paard liep. Hy werd door een achterop rijdende auto aangereden, waardoor hy zoodanig kwam te vallen, dat de achter wielen van de auto over zün lichaam gingen. Zyn toestand is ernstig. Omtrent de aanradende auto ia geen enkel signalement bekend. Probaat middel. Het ge meentebestuur van Velsen heeft een goed middel gevonden tegen het kalken op straten en gebouwen. Communisten, O.S. P.'ers en anderen kalken daar allerlei opschriften tegen andere partüen, vooral de nationaal-socialisten, op schuttingen en de straat. Thans is de maatregel getroffen, dat werkloozen van de party, die gekalkt heeft, de opschriften moeten verwijderen. Dit doen zü dan in werkverschaffing en ze krijgen er 50 ct. per uur voor, maar het verdiende loon wordt van den steun afgehouden. Het is al voorgekomen, dat het communistische raadslid er met be zem en emmer op uit moest om opschrif ten weg te maken. Ook geen voorspoedige reis. Tot welke ernstige verkeersbelemmeringen het ijs op de groote rivieren aanleiding kan geven, blijkt wel uit het volgende. Woensdagochtend nam een inwoner van Middelharnis de boot met de bedoe ling naar Rotterdam te gaan. De boot raakte in het ijs vast en na een reis vol gevaren arriveerde de Middelharnisser des avonds te 6 uur eindelijk in Hellevoet- sluis, waar hij moest overnachten. Gis termorgen is de man maar weer naar Middelharnis teruggekeerd, waar hij gis termiddag echter nog niet was gearri veerd. Brandstichting in den „IJzerenMan". Woensdagavond heeft vermoedelijk een insluiper getracht brand te stichten in de paviljoens van de luxe badgelegenheid „De IJzeren Man" te Vught bij 's Hertogenbosch. Op dat uur was het dienstmeisje, Mej. Sater, alleen thuis. Mej. S. wilde zich naar bed be geven, toen op een der gangen van de eerste etage haar een dichte rookwolk tegemoet sloeg. Het meisje drong door den rook heen en ontdekte, dat een niet in gebruik zynde badkamer, welke tijdelijk met rieten meubelen was gevuld, in brand stond. Het meisje gilde luidkeels om hulp en rende terug naar beneden, waar zij telefonisch haar patroon waarschuwde. Een passeerende boschwachter had het hulpgeroep van het meisje gehoord en ontdekte, wat er gebeurde. Zonder verwijl alarmeerde hij brand weer en politie. De gemeente brandweer van Vught was in een minimum van tijd met zeer veel personeel en een groote autospuit op de plaats aanwezig. Intus- schen echter was het moedige meisje erin geslaagd met emmers water het vuur te blusschen. Men kwam tot de ontdekking, dat in de bewuste badkamer niet-gebruik- te lucifers op den vloer verspreid lagen, terwijl closetrollen, waartegen rieten meu belen waren geplaatst, in brand waren gestoken. Het dienstmeisje heeft verklaard, dat zij op het uur, dat de brand was begon nen een licht gestommel had vernomen, ter plaatse, waar zich de badkamer be vond. De politie vermoedt, dat een insluiper zich langs de buitenzijde van het ge bouw omhoog heeft gewerkt tot den om gang en vandaar in de badkamer is bin nengedrongen. Omtrent deze brandstichting wordt nader gemeld, dat blijkens het ingestelde onderzoek het dienstmeisje mej. S. uit Blerik haar verhaal geheel verzonnen heeft en de brandstichting door haarzelf is gepleegd. Het meisje is in hechtenis genomen. RHEUMATIEK EN SPIT IN DEN RUG Tevergeefs van alles geprobeerd Toen in drie dagen verbetering. De heer G. H. te Venlo, schreef ons dezer dagen hoe hy geleden had aan rheumatiek en spit in den rug. Tevergeef j probeerde hy allerlei middelen. Niets hielp. Tot hy op raad van een vriend Kruschen Salts nam en na drie da gen voelde hy reeds verlichting. Nadat hy zyn dankbaarheid heeft uitgesproken, vervolgt de heer H.: „Na gebruik van uw probaat middel Kruschen Salts ben ik nu van myn rheu- matische pijn af. Ik kon haast niet ge- looven, dat Kruschen Salts zoo een uit werking kan teweegbrengen. Ik had reeds van alles geprobeerd, maar alles tever geefs. Op aanraden van myn vriend hen ik dan tot Kruschen Salts overgegaan en tot myn groote Llydschap kon ik na drie dagen reeds beterschap bespeuren Ook myn spit in den rug een ondraag- lyke pyn was zoo goed als geheel ver dwenen. En daarom blijf ik mijn vriend dankbaar. Had ik het eerder geweten, dan had ik zooveel geld aan pillen en smeersels niet weggegooid. Daarom raad ik ieder lyder aan rheumatiek of spit in den rug aan om Kruschen Salts te ge bruiken en ik geef u tevens de vryheid dit schrijven te publiceeren in de dag bladen." G. H. te Venlo. Rheumatische toestand is het gevolg van een overdaad van urinezuur in het lichaam. Eenige ingrediënten nu van Kruschen Salts zorgen dat dit urinezuur zacht maar volkomen uit het lichaam verwyderd wordt. Andere zouten in Kru schen verhinderen, dat het voedsel in de ingewanden kan gaan gisten en voorko men daarby niet alleen verdere ophoo ping van het gevaarli.ke urinezuur, maar ook van afvalstoffen, die de gezondheid ondermynen. Daarom zal „de dagelyksche dosis" Kruschen niet alleen rheumatische pynen verdryven en verder voorkomen, doch het zal uw geheele organisme verfrisschen en vernieuwen. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijg baar by alle apothekers en drogisten 0.90 en 1.60 ner flacon. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op dat op het etiket op de flescb, zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. (Adv.i Kring Walcheren Z. L. M. Woensdagmiddag vergaderde de Kring Walcheren der Z.L.M. in een der zalen van „De Eendracht" te Middelburg, onder voorzitterschap van den heer M r M. G. van der Minne. De voorzitter opende de vergadering met een woord van welkom tot de ongeveer 50 aanwezigen en in het bijzonder tot het eerelid, den heer J. Kraamer. Het bestuur deelde mede, dat de Prov. Staten uitstel verleenden van de beperkte asbelasting tot 1940. Verder, dat het met de zeer gewaardeerde medewerking van de Smedenpatroonsvereeniging op Wal cheren is gelukt een cursus in hoefbeslag te houden. Als leden der commissie van de Crisis- Rundvee-Centrale in het district Walche ren droeg de Kring voor de heeren J. Lampert, Gapinge; P. Brasser, Veere; W. C. Allaart, Serooskerke en A. W. Cevaal, Grijpskerke; en als plaatsvervangende leden de heeren S. Kodde, Aagtekerke; And. de Buck, Grijpskerke; K. Janse, Oost- kapelle en And. de Lange, Koudekerks. De commissie tot regeling van den prijs op de Botermarkt deed eenige mededee- lingen over en gaf wenken voor den gang van zaken op de Botermarkt. De vergadering herkoos met algemeene stemmen tot voorzitter van den Kring voor den tijd van drie Jaar Mr van der Minne. By de verkiezing van leden van het hoofdbestuur bleek, dat de Kring door het terugloopen van het ledental, slechts maar op 3 zetels in plaats van 4 recht heeft. De heer Geschiere kwam liever niet meer in aanmerking, doch was op ver zoek van den voorzitter bereid plaats vervanger te zijn. De vergadering koos tot leden van het hoofdbestuur de heeren Mr v. d. Minne, C. Franse en Z. Maljaars en tot plaats vervangers de heeren P. Geschiere, J. J. Mesu en A. W. Cevaal. Allen namen hun benoeming aan. Bij de rondvraag vroeg de heer Z. Mal jaars of men verschoond kan blyven van de invoering van den Midden-Europee- schen tijd. De vergadering bleek in haar geheel voor het behoud van den zonne tijd te zijn. Op een vraag uit de vergadering of de betaling der tarwe ook niet over de Boe renleenbanken kan geschieden, antwoord de de heer C. Franse van meening te zijn, dat zulks geen verandering of ver betering zal kunnen geven. Ook de persberichten inzake den steun voor de suikerbieten kwamen ter sprake. De voorzitter deelde mede, dat de hiertoe bevoegde instanties van de situatie vol doende op de hoogte zijn en er voorals nog geen reden tot ongerustheid behoeft te bestaan. Nog riep een lid de hulp in der land bouworganisatie inzake het verbod om tuinbouwproducten te telen. Verschil lende soortgelijke gevallen zijn reeds door gegeven aan de Centrale Landbouworga nisatie. Tenslotte vroeg de heer W. de Buck uit Veere of het juist is, dat men, als men vroege aardappelen telen wil, dit voor 1934 moet aanvragen aan de vei ling. Indien dit zoo is, zag spr. dit gaarne bekend gemaakt. De vergadering was het unaniem hiermede eens. Hierna sluiting. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: Leerplichtwet: J. de R., 'sHeer Abts- kerke f2, f3 en f5 b. s. 2, 3 en 5 d. h. Jagen zonder akte en vergunning: C. de R., Colijnsplaat 2 maal f 25 b. s. 2 maal 25 d. h. Slooten bestemd voor afvoer niet zui veren: C. J. V., Ellewoutsdijk f3 b. s. 3 d. h.; C. d. D., Hoedekenskerke f5 b. s. 5 d. h. Afgekeurde maat voorhanden hebben: J. S., Nieuwdorp f3 b. s. 3 d. h. Op Schelde visschen op eens anders perceel: J. E., Yerseke f3 b. s. 3 d. h. Schelpdieren rapen aan den voet van een zeedijk: J. v. B., Arnemuiden fl b. s. 1 d. h. Te Goes venten zonder vergunning: J. V., zonder bekende woonplaats f5 b. s. 5 d. h. Overtreding Vleeschkeuringswet: M. G. R., Colijnsplaat f 15 b. s. 15 d. h. Met een vrachtauto rijden, die niet in goeden staat van onderhoud is: P. K, Heinkenszand f10 b. s. 5 d. h. Met een te zware vrachtauto rijden over een weg: L. L. H., Tilburg f5 b. s. 5 d. h. Met een auto rijdende geen richting aan geven: J. J. L., Vlissingen f5 b. s. 5 d. h. Met een motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: A. N., 's-Gravenpolder f 15 b. s. 10 d. h.; A. N., Krabbendijke, ontslag van rechtsvervol ging; F. G. C., Middelburg, vrijgespro ken; J. d. L., Kortgene f25 b. s. 10 d. h.; als voren met een rijwiel: A. J. R., Goes f5 b. s. 5 d. h.; J. v. O., Goes flO b. s. 10 d. h. Met motorrijtuig rijden zonder goed ach terlicht en rood licht: P. A. C. L., Goes f2 en fl b. s. 2 en 1 d. h.; C. D., Bergen op Zoom f3 b. s. 3 d. h.; alsvoren zonder rood licht: B. V., Bussum f3 b. s. 3 d. h. Met een voertuig rijden zonder licht: C. J., Goes f3 b. s. 3 d. h. 's Avonds fietsen zonder licht: F. J. B., Goes, M. G., St.-Willebrord f5 b. s. 5 d. h. In dronkenschap de openbare orde ver storen: J. v. 'tW., Kwadendamme f20 b. s. 10 d. h. Dronkenschap: L. V., Goes f15 b. s. 15 d. h. Door F. J. P., 25 j'., koopman te Vlissingen, is hooger beroep aangetee- kend tegen het vonnis der Rechtbank van 8 December 1933. waarby hy wegens ver duistering is veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf. Onregelmatigheden bij aan bestedingen. De aannemer v. d. B. uit Moordrecht was door de rechtbank te 's-Gravenhage, wegens omkooping van een ambtenaar veroordeeld tot 1% jaar gevangenisstraf. In deze zaak werd een ambtenaar der P.P.T., zekere S., die van verdachte bij herhaling steekpenningen had aangenomen ter zake veroordeeld tot 21/4 jaar gevangenisstraf. v. d. B., die thans voor het Haagsche Gerechtshof in hooger beroep terecht stond, hoorde bevestiging van het vonnis tegen zich eiscben, nadat de advocaat- generaal in zijn requisitoir op uitvoerige wijze was ingegaan op de wijze waarop de fraude ten nadeele van den dienst der P.T.T. was gepleegd en er op gewezen had, dat in 2 jaar tijds een bedrag van f13.768 ten nadeele aan dien dienst ver loren ging. Mr II. A. Dambrink uit Utrecht vroeg een voorwaardelijke straf met de bepa ling, dat verdachte het beroep van aan nemer niet meer zal mogen uitoefenen. Het Hof zal over 14 dagen arrest wyzen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6