of? Ar, het op- drogist IRTJES". overal iderlijke uwpijn, pijnen. ieuws. lOct VERWAARLOOSDE VERKOUDHEDEN I LIJ i gwtrid d'' Zi* in ""'t Driehonderd pond ham verbrand. Giaternacht zag een sur- veilleerend agent van politie uit de rook- schouw van de slagerij van den heer de W. te Tilburg verdacht veel rook opstij gen. Hij waarschuwde de bewoners. Ge constateerd werd, dat het in de rook- scbouw aan het branden was gegaan. De bewoner en een buurman slaagden erin met sneeuw het gevaar eenigszins te be zweren. Later heeft de brandweer nog wat naiblusschingswerk moeten verrich ten. In de schouw hing ruim driehonderd pond ham. Het is alles verloren gegaan. Rechtszaken Land- en Tuinbouw Ingezonden Stukken. Onderwijs. Telegrammen. Briefwisseling. Finantiëele Berichten Radio-Nieuws. Marktberichten. Burgerlijke Stand Stand van hedenmiddag S nur: en Stand van gietermiddag 8 o.: 777. Licht op voor fletsere: Donderdag 4 15 min. InonondtR Mededeellng. n g? Zondag en in het woon- te Amstelveen, der G. Griffioen, ezig. De brand- och kon niet ver- aedenhuis geheel ordt een bedrag >k, dat de brand digheden is uit- iermee is giste- in Griffioen gear- istjes open. de 15-jarige A. te Heemstede ijn lip, met het bloedvergiftiging behandeling nd is de jongen t honger. In isrueck lijdt het sneeuw hardbe- dat door eenige estaan, is lang fild in het leven rof wild heeft in ere vrees voor do it verschillende ueck en hier en rak erover, of hij ing maken! Het heel sober in zijn haar zoo min vooral moest ze j haar de schuld ook zijn trotsch, e effect als wit- e verfraaien, ende lippen zag, oo missen",, toen fbeheersching en chreed de grens, ange dagen had Blechts een zwak s weer te geven; ons overweldi- voorden uitdruk- lamd is, of het ogen verbroken anders uitbren- d met een snik en onduidelijk: leveling". Toen heen, en kuste „God zegen je dt vervolgd.) Past op voor ernstige t f gevolgen. - Siroop j <1 Famel zuivert Uw m luchtwegen, doet J jI hoest bedaren f 4 en maakt het j Am slijm los. m/ f A okioineele flacon bjj in prijs verlaagd tot vjf thans ook kleine flacons óf. los Vb.Taqtftéctócb&tvcm UurCbzfe' daar in het Westerwald wordt gemeld, dat talrijke reeën zich tot in de dorpen wagen. In een der dorpen zijn vijftien wil de zwijnen binnengedrongen op het erf van een boer, waar zij het kippenvoeder opvraten. Niet zelden ziet men geheele kudden herten in de tuinen, die daar de laatste hardbevroren groenten opeten. Gemeenteraad op klom pen. Ten plattelande zijn de vloeren van de raadszalen niet met weelderige tapijten belegd, gelijk in de groote steden. Do vroede vaderen van onze kleine gemeen ten schuifelvoeten dus niet zoo geruisch- looa als hun meer bevoorrechte collega's uit de stad, vooral niet wanneer zij op klompen loopen. Tot welke verwikkelin gen deze sobere levenswijze kan leiden, leert echter het verslag van de jongste raadsvergadering van de gemeente Dreu- mel: "Wethouder Cruysen uit zijn veront waardiging over het feit, dat de veld wachter, wiens woning onder de verga derzaal is gelegen, hem op zeer onhebbe lijke wijze heeft verweten, dat hij op klompen de vergadering van B. en W. heeft bezocht. Spr. is van meening, dat deze ambtenaar buiten zijn boekje is ge gaan en laat tegen diens uitlating een ernstig protest booren. De voorzitter verklaart, dat hem geen enkel wetsartikel of reglement bekend is. dathet dragen van schoenen in de vergaderingen voorschrijft. Het lid Boumans stelt voor om op een volgende raadsvergadering „unaniem", bij wijze van protest, op klompen ter ver gadering te verschijnen. Moerdijkpont gestrand. Gisteravond omstreeks 9 uur is de pont van het veer WiUemsdorpMoerdijk in het Hollandsch Diep op een zandbank vastgeloopen. Men vreesde, dat in verband met het vallen van het water, de boot den gehee- len nacht zou moeten blijven vastzitten en dat het wel niet vóór vijf uur in den morgen zou gelukken de pont vlot te krij gen. Toen de pont van Willemsdorp afvoer naar den Brabantschen oever was het zeer mistig, zoodat het zicht al zeer slecht was. Daarbij kwam nog, dat in verband met den ijsgang de lichtbakens, die het vaarwater aangeven, zijn weggenomen, zoodat de kapitein uitsluitend op het kompas moest sturen. De havenlichten immers van Moerdijk waren tengevolge van den mist totaal onzichtbaar. Door al deze omstandigheden is de boot eenigs- zins uit den koers geraakt en op een zandbank vastgeloopen. Zoowel op den Brabantschen als op den tegenoverliggenden oever stond van nacht een lange file van auto's te wach ten, tot de verkeersstremming zou zijn opgeheven. Nederlanders in België verongelukt. Op den grooten weg te Wuestwezel is een auto, tengevolge van den ijzel geslipt en terecht gekomen tegen een boom. In den wagen zaten twee Ne derlanders, de heeren A. Q. en D. H., beiden wonende te Vlaardingen. De heer Q. werd met een schedelbreuk opgenomen, zijn toestand is hopeloos. De andere inzittende werd aan hoofd en bee- nen gewond. Beiden zijn naar het zie kenhuis overgebracht. Doodelijke aanrijding. Te Doornspijk is een luxe-auto, bestuurd door een Duitscher, uit Amsterdam, door de gladheid van den weg geslipt en met een snelheid van ongeveer 4050 K.M. tegen een ijzeren afrastering en een lan taarnpaal en daarna tegen twee voetgan gers, n.l. T. Bap en J. Schutte, aangere den. Bap's beide beenen werden gebroken en tevens liep hij een ernstige schedel- fractuur op, waardoor de dood onmiddel lijk moet zijn ingetreden. i S p o o r w e g o n g e 1 u k te D e to n t e r. Een goederentrein uit Zwolle is gisteren ter hoogte van het viaduct bij het Stationsplein in Deven ter op een stilstaande rangeermachine gereden. Drie goederenwagens ontspoor den. De rangeermachine werd licht, de locomotief van den goederentrein zwaar beschadigd. ,-De betajTing te Apel doorn. Gisteren heeft de recherche te 0, Vn woning aldaar aange- den 24-ja.rigen L. A. en den 31- v die verdacht worden zich X te APeldoorn op de Jachtlaan schuldig te hebben gemaakt aan mishandeling en berooving van een Brandstichting? Maandag avond zagen omwonenden van het N. A. G.-terrein te Princenhage te ongeveer 10 uur rook en vlammen in een aanbouw van het N. A. G.-clubhuis. Door de aan wezigheid van veel hout vonden de vlammen genoeg voedsel om spoedig hoog op te laaien. Het gansche achtergedeelte stond dan ook spoedig in volle vlam. De Princenhagensche brandweer was spoe dig ter plaatse en pakte met twee slan gen op de waterleiding den brand aan, welke vrij spoedig bedwongen werd. De schade is niettemin aanzienlijk. Een po litioneel ingesteld onderzoek bracht aan het licht dat enkele personen op 't oogen- blik dat de brand uitbrak een mansper soon zagen wegloopen op een wijze, die hun verdacht voorkwam. Ongeveer 14 dagen terug is in hetzelf de clubhuis ingebroken door het inslaan van een ruit. Een streng onderzoek wordt dan ook ingesteld. Haar 29e kind. In de Universi teitskliniek te Weenen heeft een vrouw van 45 jaar haar 29e kind ter wereld gebracht. Van die 29 kinderen waren 23 jongens en 6 meisjes, van wie nog 12 jongens en 4 meisjes in leven zijn. De meeste kinderen zijn zonder doktershulp ter wereld gekomen. Politierechter te Middelburg. Zitting van 19 Deo. 1933. De volgende personen werden gedag vaard: Fr. H., 34 j., werkman te Vlissingen, wegens diefstal van een rijwiel, toebe- hoorende aan Everdina Hofman. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. I. B. G., 36 j., werkman te Middelburg, wegens diefstal van een aantal looden ringen, toebehoorende aan M. Polak te Middelburg. Eisch 1 imnd. gev.straf., uitspr. 14 d. gev.straf voorw. en f 15 of 10 d. h. J. R., 57 j., oliehandelaar te Goes, we gens mishandeling van G. Goetheer. Eisch en uitspr.: Vrijspraak. P. T., 18 j., koopman te Goes, wegens verduistering van 6 lakens, toebehooren de aan A. Vermaire te Goes op 15 Juli 1.1. Eisch 1 mnd. gev.straf, uitspr. 1 mnd gev.straf voorw. proeftijd 3 jaar. A. de T., 25 j., arbeider te Arnemuiden, wegens het koopen van suikerbieten, ter wijl het gekochte van diefstal afkomstig W2U3. Eisch f 25 of 10 d. h. uitspr. f 5 of 5 d. N. K., echtgen. van J. de T., 45 j., te Arnemuiden wegens het koopen of inrui len van een hoeveelheid suikerbieten te gen een hoeveelheid appels, terwijl die suikerbieten van diefstal afkomstig wa ren. Eisch f 25 of 10 d. h. uitspr. f 5 of 5 d. M. M., 77 j., landbouwer te 'sHeer Arendskerke, wegens beleediging van den Rijksveldwachter Eversdijk. Eisch en uitspr. f 15 of 10 d. h. M. v. Z., huisvr. van A. D., 24 j., zon der beroep te Goes, wegens verduistering van een boodschaptasch, toebehoorende aan N. M. van Liere. Eisch en uitspr.: Vrijspraak. L. de N., 36 j., visscher te Vlissingen, wegens mishandeling van Job Meulmees- ter. Eisch en uitspr. f 10 of 5 d. h. Vereenlglng tot verbetering van het Geitenras in Zeeland. Bovengenoemde vereen, hield Dinsdag middag haar jaarvergadering in café „de Eendracht" te Middelburg. De voorz. dhr mr P. Dieleman opende de vergadering en wees erop, dat juist eendracht in deze tijden zoo noodig is. Naar aanleiding van de toezegging in de vorige jaarvergadering, heeft het be stuur onderhandelingen gevoerd met den eigenaar van het fokstation, dhr Tak, en dit heeft geleid tot aankoop van terrein en gebouwen. Die aankoop is mogelijk gemaakt doordat de Z. L. M. een eerste hypotheek tegen 4 pet. rente verschafte en de heer Tak een tweede nam. Aan vankelijk maakt dit de kosten van het fokstation hooger, maar op den duur da len zij toch weer. Spr. las daarop een dichterlijke ont boezeming van een der leden voor, waar in deze besluit met den wensch, dat de wilde bokken uit Zeeland zullen verdwij nen. In verband daarmee zegt spr. dat hij een dergelijk idee bij Ged. Staten naar voren heeft gebracht, en dat die in de Prov. Staten het voorstel tot het in het leven roepen van een provinciale veror dening zullen brengen (Instemming.) De voorz. herinnert er aan, dat de ver- eeniging in 1934 25 jaar bestaat en dat het bestuur voorstelt een tentoonstelling te houden, waartoe de kring Oost Zuid- Beveland op zijn tentoonstelling in Juni te Eruiningen gelegenheid biedt. De P. V. krijgt dan gratis terrein, tent, voedsel en drinken voor de dieren en kan ook bet inleggeld behouden, Aan de Provin cie sal gratia vtrvew der diere® op de booten worden gevraagd. De vergadering vereenigde zich met dit plan. Vervolgens komt aan de orde het jaar verslag van den secretaris, dhr J. Ver sluis Sz. De secretaris meent, dat er teekenen zijn, die er op wijzen, dat de snelle terug gang van de laatste jaren op het gebied der geitenhouderij is tot staan gekomen niet alleen, maar dat er eenige vooruit gang valt te bespeuren. De vereen, telt 49 afdeelingen met 2046 leden en 3151 geiten. De afdeelingen Stavenisse, Stoppeldijk en Wilhelminadorp zijn opgeheven. Bo vengenoemde cijfers kunnen nog wijzi ging ondergaan als de gegevens der af deelingen binnen zijn, die vóór 1 Jan. verwacht worden. In de provincie zijn thans 50 bokken gestald, op het fokstation zijn 6 jonge en 6 oudere in reserve. Over de op de keuringen gecontroleer de afstamming kon men in vele gevallen tevreden zijn. De secretaris waarschuwt tegen het alleen voederen met mais. Een dekbok moet geen mestdier, maar een sterk fokdier zijn. Op 43 plaatsen zijn keuringen gehou den en bovendien in Oostburg een zeer matig bezochte kringkeuring. Een vijftal bokkenmoeders zijn dit jaar op kosten der P. V. gecontroleerd, terwijl nog eenige eigenaars het op eigen kosten of eigen gelegenheid deden doen. Men mag den eisch van 500 L. voor een ja rige geit en 800850 L. voor een oudere met een vetgehalte van 8.504.50 pet. niet laten varen. Al moet het werk onder druk verricht worden en predikt de toekomst niet veel beter, toch hoopt de secretaris de belan gen der vereeniging ten allen tijde met al zijn krachten te blijven bevorderen. Dit verslag en dat van het Fokstation werden goedgekeurd. De rekening der vereen, wijst een ver moedelijk eindcijfer aan van f 3427 met een nadeelig slot van f 60; die van het fokstation f 2962 en f 330. De begrooting voor 1934 der vereen, f 3350 en f 125, die voor het station f3000 en f470. De vergadering vereenigde zich met het voorstel om voor eerste bokjes van gecontroleerde geiten f4, voor tweede f 2.50 te betalen en bij niet gecontroleer de geiten f 2.50 en f 1.50. Vervolgens brengt de adviseur dhr Sietema verslag uit over de keuringen en het Prov. Stamboek. Spr. wijst er op, dat in verschillende vereenigingen het nut van de keuringen niet algemeen wordt ingezien. Toch zijn de keuringen van veel belang voor alle geitenhouders. Alle dieren worden er besproken, de goede en minder goede eigenschappen aangewezen en men komt te weten van welke geiten men een lam moet kweeken. De commissie van toezicht op het fok station rapporteert, dat zij alles in de beste orde heeft bevonden en alleen aan raadt een stuk dijk van ongeveer 300 M2 waardeloozen grond te draineeren en daardoor vruchtbaar te maken. De voorzitter antwoordt, dat dit ook reeds in het plan van het bestuur ligt. Tot lid dezer commissie in plaats van den heer M. Verhage te Koudekerke, die niet herkiesbaar is, kiest de vergade ring dhr P. Joziasse te Gapinge. Uit het verslag van het verkoopbureau blijkt dat dit nog niet is wat het zijn kon. Een der aanwezigen brengt nog het be stuur en inzonderheid het dagel. bestuur dank voor het vele werk in 1933 voor de vereen, verricht, speciaal inzake het fokstation. Na een slotwoord van den voorzitter volgt sluiting. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie „Het spook". Er zijn de eeuwen door al heel wat spoken geweest. Waren het geen „Ne- belstreifen", dan waren zij toch van vleesch en bloed. De kinderen en de ouderen niet te ver geten, behoeven nu niet meer bevreesd te zijn voor het spook „Nebelstreif". Want de keukenmeiden vertellen geen spookverhalen meer. Zij studeeren tegen woordig over heel andere dingen. Toch is er in onze dagen een geheel ander soort spook gekomen. De spoken van vroeger waren plaatselijk, het spook van de twintigste eeuw is niet plaatse lijk, noch nationaal, maar internationaal. Men kan dat spook overal vinden en wat nog erger is, men kan het zien ook. Biet trekt de geheele wereld door. Het is te vinden vooral in de arbeidscentra. Het heeft den mensoh aangegrepen en verschrikt, tenminste als men niet „werkschuw" is. Duizenden hebben dat spook gezien en voelen het aan den lijve. Het heeft den mensch aangegrepen, uit de werkplaatsen gejaagd en dan uitge schud op straat geworpen. Dat ia een vreeselijk „spook", „Het spook der werk loosheid". Het is gevaarlijker dan de „Spoken uit de keuken", gevaarlijker dan de „Nebel- streifsn", want het doet meer dan ver schrikken. Het ontneemt den arbeid, het roept ar- beidshonger in het leven, bet slaat den mensoh uit zijn evenwicht, breekt hem, steelt zijn levensenergie, werpt hem ten slotte in vertwijfeling. Wat is er aan te doen? Dat behoeft niet meer te worden gezegd. De knapste koppen hebben dat „spook" manhaftig aangevallen, hebben over de werkloos- beid geconfereerd, maar wat heeft het gebaat? Het „■pook" blijft rondgaan. de gedupeerden dan) Toch ia er wel wat aan te doen. Neen men kan niet toove- .ren, geen werk versohaffen, men kan geen geld maken voor de werkloozen. Maar wij kunnen elkander steunen, hel pen om den nood te dragen, de smart te verlichten. In vele plaatsen zijn eomité's opgericht voor werkloozenontsp&nning. Men wil zijn medeburger toonen dat hij niet vergeten wordt. Dat brengt wel „geen geld in het laadje", maar wel „moed". Die werkloozen-ontspannings-comité's doen een prachtig werk. Zij zorgen voor cursussen tot algemeene ontwikkeling, zij zorgen voor een lokaliteit, waar de werklooze niet „ledig" behoeft te zitten. Daar kan zijn geest arbeid vinden, maar ook zijn hand. Honderden maken er dan ook een dankbaar gebruik van. K a p e 11 e-B i e- zelinge wil niet achter blijven. Ook daar is een comité gevormd voor het ge noemde doel. Binnen enkele dagen zal er te Kapelle-Biezelinge een lijst circulee- ren waarop men kan inteekenen voor een zeker bedrag, hetzij klein, hetzij groot. Zoo krijgt elk burger gelegenheid om te toonen dat hij medevoelt, medelijdt met zijtn van arbeid beroofde medemensch. Tevens wordt dan het comité in de ge legenheid gesteld om voor geschikte mid delen te zorgen tot ontspanning der werkloozen. Het comité is als volgt samengesteld: W. BIERENS, Burgemeester. G. A. BLOK, Firmant. J. G. KRAM, Notaris. Dr W. F. PFEIFFER, Arts. Dr J. D. SCHMIDT, Ned. Herv. pred. Ds A. SGHEELE, Geref. pred. P. FRAANJE. G. DE JONGE, Aannemer. J. MALEKOTE. P. SGHEELE. H. v. d. VELDE Hubzn. Ds A. M. FRANSSEN, Chr. Geref. predikant. 's Gravenpolder. Door dhr D. A. Pol dermans, hoofd der Openb. Lagere school ia tegen 16 Mei a.s. eervol ontslag aan gevraagd wegens gezondheidsredenen. Prof Dr J. H. Kern f. LEIDEN. Gisteravond is hier op 67- jarigen leeftijd overleden, Prof. Dr J. H. Kern, hoogleeraar in de Ned. Taal en Letterkunde aan de Leidsche Universiteit. 's HERTOGENBOSCH. Het Gerechts hof heeft heden uitspraak gedaan in de zaak van den 40-jarigen arbeider J. J, geboren te Vught, die wegens doodslag op zekeren H. was veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf. Het Hof veroordeelde hem tot 12 jaar gevangenisstraf. BANDOENG. Kapitein A. J. Haga, van wien gisteren werd gemeld, dat hij bij de achtervolging van een kleine groep uit gewekenen aan de Westkust van Atjeh door een schot in den buik ernstig was gewond, ia aan de gevolgen daarvan overleden. ATHENE. Naar verluidt is Venizelos voornemens zich definitief uit de prac- tisehe politiek terug te trekken. Een raadsverslag van Meliskerke moest door plaatsgebrek wachten. BEURSBERICHTEN. Slotkcersen van de Amsterdamsche Ef fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers heden Ned. Handel Mij. 47 47 Philips Gloeilampen G.B. 247 249)4 Unilever 90 91X Anaconda Copper 9% 8%-9 Bethlehem Steel 22 22%, U.S. Steel Corp. 29% 30% Koninkl. Petroleum 173 175-X Shell Union 415/i. 415/u Amsterdam Rubber 95)4 94 X Ned. Scheepvaart Unie 45)4 46 Deli Maatschappij 110 109 Handelsverg. Amsterdam 166)4 167 5 pet. Nederland 1932 101X 101X 4X pet. Ned.-Indië 1920 87 X 87 X 4 pet. Nederland 1933 100 X 100% Door contramine dekking gaf de markt in de locale afdeelingen iets meer leven digheid te zien en konden de grootere soorten enkele proceriten in koers verbe teren. In Amerikanen hadden slechts be perkte omzetten plaats. De beleggings- markt blijft goed van stemming. Wisselkoersen. Amsterdam, 20 Deo., 2.30 u. Londen 8.148.10. Parijs 9.75-0.78. Berlijn 59.07—59.69. Brussel 84.60—314.02. New-York 1.58 X—1.59 X. teitewerltea van bet kabaal Twrnw.- zen, gedurende de jaren 1984, 1935 ac 1936. Raming f2050 per jaar. Inschrijvers: J. Bliek f8100; 0. J. de Bree f 1950; J. van 't Hoff, Hoek f 1920; M. de Bokx, Hoek f 1914; P. L. A. de Pauw, Sluiskil f 1720; J. Tholens f 1049; G. A. v. d. Straaten f 1032 en R. Ver schelling f 1594. De inschrijvers, bij wier namen geen woonplaats is vermeld, wa nen te Terneuzen. Programma van Donderdag 21 Deo.: HUIZEN,1875 M. N. G. R. V. 10— 10.15 Gramof.pl., 10.1510.45 Morgen dienst. 10.4511 Leger des Heiismuziek. 23 Fraaie handwerken. 3—3.30 Gra- mofoonplaten. 45 Bijbellezing. 55.80 Handenarbeid voor de jeugd. 5.30—7 Concert. 7.308 Weekoverzicht. 89 Gramofoonmuziek. 99.30 Ouderuurtje. 9.3010.30 Ghr. Orat. Vereen, te Utrecht. 10.4011.30 Gtramof. muziek. K. R. O. 8-9.15 Concert. 11—11.30 Gramof. muziek. 12.152 Lunchconcert. MIDDELBURG, 19 Dec. Veiling. Veld sla 2733, Spruiten 10—26, Witlof 11— 26, Schorseneeren 1519, Koolrapen 1— 4, Peën 30, Uien 13, Kroten 34, Roodekool 1—3. Wittekool 13, Bruine Boonen 1013, Witte Boonen 1214, Tomaten 1314 ct.f alles per Kg.; Rapen 3,5, Prei 6,513, Selderie 15.5 Knol- selderie 1.55.5 ct., alles per bos; Sa- voyekool 2,5—5, Roodekool 2.58. Boe- rekool 13.5, Wittekool 2—2.5, Andijvi» 22.5 ct., alles per stuk. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Veiling van 19 Dec. Appels: Goud- reinetten 1726, id. A 1417, id. B 12— 16, id. G 812, Zure Bellefleur extra 18, id. A 16il 7, id. B 11—10, id. G 6—11, Sterappels 19, Courtpendu 9, Zoete Arm- gaarde 912, Zoete Campagner 6—10, Zoete Bellefleur 68, Zoete Joop 6, Pom- me d'Oranje 912, Geld. Holaart 6—7, Uitschot en Stekappels 14, alles per 100 Kg. Peren: Comtesse de Parisentier 24, id. A 23, id. B 19, id. G 1114, Kleipeer ex tra 12—13. id. A 11—12, id. B 9—11, id. G 57, Gipser Wildeman 10—14, Francois Borgier 79, le Curé 9, Win- texlouwtjes 8—10, St. Remy 910, Pondspeer 910, Uitschot Peren 24, alles per 100 Kg. Diversen: Tomaten 11—17, Mispels 7 8 per 100 Kg.; Bloemen 3 per 100 pot; Kipeieren 4—4.10 per 100 stuks; Hazen 1.66—2.18, Wilde Ganzen 0.76—0.80, Wilde Konijnen 0.54, Fazanten 1.03 1.20, Patrijzen 0.370.43, Eenden 0.25 0.30, alles per stuk. GOES. Noteering van Boter- en Eier- handelaren: boter 75 ct., eieren f4, kleine eieren f 2.50. eendeieren f 3.50 p. 100. GOES. Veilingsvereeniging Zuid-Beve land. Groentenveiling van 20 Dec. 1933. Spruiten 18—21, Witlof 2123, Wijn peen 4, Kroten 2.70—2.80, Uien 1.10— 2.10, Rapen 0.40, alles per 100 Kg.; Roo dekool 1.505.30, Groene Savoyekool 3 3.10, Gele idem 66.10, Knolselderij 2.40—5.80, alles per 100 stuks; Eenden 0.24 per stuk. ST. ANNALAND. Uienveiling van Dinsdag 19 Dec. 1933. 115 balen Rijns burgers (gew.) f 1.35 per 100 Kg. ROTTERDAM. Op de gisteren in het Veilingslokaal Warmoezierstraat 87-39. gehouden veiling werden de volgende prijzen besteed: Kipeieren 3.25—5.75 Aanvoer 90.000 stuks. MIDDELBURG. Bevallen P. J. Glerum Duinkerke, z. Overleden: G. de Nood, 22 j. ongeh. z.; L. Th. Beurskens 78 j., wedn. van S. B. van Hout; G. M. Wabeke, 69 j., wed. v. H. v. Iwaarden; G. P. de Vroome 80 j. wed. v. J. Janse. GOES. Overl.: Dingenis Willem v. Wel, 8 d.; Hubrecht van Dalen 80 j., echtg. van Jacoba Joosse; Johannes Pieter Samer, wedn. van Maria Delneij, 69 j.; Jan Adriaan Blanker 61 j., echtgenoot v. Pie- ternella Strijd. TELEGRAFISCH WEERBERICHT. Verwachting tot den avond van 21 Dec.: Zwakke wind uit Noordelijke richtin gen, nevelig tot half of licht bewolkt, wei nig of geen neerslag, temperatuur om h6t vriespunt tot lichte dooi. De hoofdingenieur-directeur van den Rijkswaterstaat te Middelburg heeft heden aanbesteed het onderhoud van de centrale te Terneuzen en verdere .inrich tingen, b*hoorcnd« tot de Rijkaelectrici-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3