Hoe kom ik van die hoofdpijn af? AKKER.CACHETS( "akkertjes") "HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor lOct' Bab Fenwicks verloving. Kerknieuws Wetenschap en Kunst Gemengd Nieuws. Wanneer Uw hoofdpijn (migraine) U overvalt bij het op staan, vóór of na den maaltijd, loop dan even bij Uw drogist of apotheker binnen en vraag een doosje "AKKERTJES". Deze nieuwe vinding van Apotheker Dumonl wordt overal ebr en door iederen gebruiker geroemd om haar wonderlijke resultaten bij Hoofdpijn, Migraine, Kiespijn, Zenuwpijn, Influenza, Spierpijn, Neuralgische pijnen, Rheumalische pijnen. Krulnlngsn. Maandag kwam de Gsrsf. Zierikzee. De heer D. Mulder hoopt 19 Januari a.s. den dag te herdenken waar op hij nu 60 jaar geleden geïnstalleerd werd als hoofd der Chr. school te Din- teloord, van waar hij vijf jaar later naar onze stad vertrok om wijlen den heer Ëeck als hoofd onzer Chr. school op te volgen. Sedert dien tijd heeft de heer Mulder het Koninkrijk Gods in velerlei betrekkingen met voorbeeldig» ijver ge diend, o.a. als ouderling der Geref. Kerk, hoofdbestuurder van Jachin, voorzitter der A.-R. Kieavereeniging. Vele stormen des levens zijn over zijn hoofd heenge gaan, vele smartelijke verliezen door hem geleden. Doch door Gods genade mocht hij staande blijven, en door zijn opgewekt geloofsvertrouwen vele jongeren aanvu ren tot „den goeden strijd". Hel ii niet noodig U te laten plagen door Uw pijn. Want bijna on middellijk tullen AKKER-CACHETS U helpen en Uw pijnen inel tot bedaren brengen. Ook Gij tuit opgetogen lijn over de resultaten. Volgens recept van Apotheker Dumont. Slechts 50 cent per 12 stuks. v». 4tltf soo, dat de gekken prijzen, wat de hee- ren wijten. Het voordeel is, dat een Oranjevereeni- ging steeds bij de hand is, op welke da gen ook. Men wil op deze wijze meer terrein bestrijken. De heer Mr R. M. vanDusseldorp teide ter vergadering te zijn gekomen, omdat het ging over Oranje, maar ook omdat hij hoopte, dat de eenheid niet zou worden verstoord tusschen hen, die voor Oranje zijn. Spr. meent nog, dat er plaats is voor beide vereenigingen, maar naast elkaar, te meer nu het duidelijk is, dat men niet zal concurreeren. Het organiseeren van leesten moet men aan „Uit het Volk" overlaten, de Oranjevereeniging heeft dan nog haar zorg om de kennis over Oranje te hernieuwen. De heer de Graaf ontkende, dat „Uit het Volk" meent een monopolie te heb ben. Op 30 April is niets gedaan, omdat het bestuur voor een tekort van 1400 tot 1500 van 24 April zat. Met zijn weten is nog nooit een vereeniging uitgesloten. Hierna ging de vergadering over in een huishoudelijke. Gisteren vergaderde de aid. Walche ren van den C.B.T.B., onder leiding van haar voorzitter dhr G. v. d. Putte. De voorz. riep de zeer talrijke aanwezi gen het welkom toe. De secretaris, Burge meester Bakker, bracht het jaarverslag uit, waaruit bleek, dat de vereeniging in Walcheren zeer in ledental was toegeno men. Het ledental bedraagt ongeveer 250 met 7 afdeelingen. Op meerdere plaatsen staan nog afdeelingen opgericht te wor den. De penningm., dhr Winter, bracht zijn verslag uit, dat vermoedelijk met een klein saldo zal sluiten. Besloten werd in Januari statuten en een huishoudelijk reglement vast te stel len en den Kring te reorganiseeren. Door enkele leden werd gewezen op de hooge salarissen voor verschillende controleurs bij de uitvoering der crisiswetten. Het Bestuur antwoordde, dat hier vaak sterk wordt overdreven. Door de heeren Geschiere en Bosselaar worden nog mededeelingen gedaan be treffende de crisis-rundveecentrale en teeltbeperking van het rundvee en af slachting van koeien. Ook brengt de heer A. Geschiere als secretaris van de On derlinge slachtveever. rapport uit betref fende het afgeloopen boekjaar. De pre mie's bedroegen fl.40 voor koeien, 70 ct. voor rundvee, 35 ct voor vette kalveren. Door verschillende aanwezigen werd nog met sterken nadruk gewezen op de be langen der tuinders. Besloten werd een schrijven te richten aan de Tuinbouw- commissie. Er zal gewezen worden op de zeer onbillijke regeling, waardoor ver schillende tuinders bij doorvoering dezer regeling, totaal geruïneerd zouden wor den. Aangedrongen werd om van de zijde der tuinders ook iemand in het Bestuur te benoemen. Verder werd nog gewezen op de tegenwerking en negeering onder vonden van de zijde van den Kring Wal cheren der Z.L.M. bij de uitvoering der crisiswetten, terwijl samenwerking toch zoo gewenscht is. Goes. Aanvulling Raadsagenda voor de openbare vergadering op 21 Dec. a.s. Voorloopige vaststelling van de ge meenterekening over het jaar 1932 met de daarbij behoorende bedrijfsrekenin- gen. Benoeming van twee leden in de Com missie van Toezicht op het Middelbaar Onderwijs. Naar wij vernemen is „Ijsvermaak" voornemens a.s. Zaterdagmiddag een schoonrijderij t® houden voor dames en heeren en jongens en meisjes afzonderlijk en voor paren. Natuurlijk: ijs en weder dienendel lerseke. Dinsdagavond werd onze ge meente opgeschrikt door de brandklok. Er bleek een binnenbrand te zijn uitgebro ken bij den heer C. de Koster, tweede Schotte. Door onachtzaamheid met een pertroleumiamp was de bedstede in brand geraakt. Alvorens de brandspuit, die reeds uitgerukt was, de brand kon bereiken, hadden de buren met emmers water het vuur reeds gebluscht. Dhr de Koeter, maar ook zijn buren, hebben veel water schade. Dhr C. Hirdes (S. G. P.) heeft zijn benoeming tot lid van den Gemeenteraad aangenomen. FEUILLETON (Vrij naar het Engelsch.) Osj) Met haar hand betastte ze haar kapsel, de lichte toefjes haar, die in krullen rond haar hoofd sprongen een gebaar, dat haar eigen was, als ze zich nerveus voelde. „Jack, zal ik even schellen; je moet wat bouillon hebben of zooiets. Ik geloof stellig, dat je wat moest gebruiken. Je ziet er slap uit. Laten we praten, als je wat in je maag hebt. Ik zal grootmoe dig ik zal heusch terugkomen, als je me noodig hebt." Ze voelde zich niet op haar gemak. Ze nam waar, dat er een vreemde gloed in zijn oogen lag. HSj richtte zich op zijn elleboog op. Wat wilde hij toch? Ze had toch heusch haar best gedaan? „Neen, Bab, ik wil nu spreken. Ach teraf heb ik niet zoo heel veel te vertel len, mijn tong heeft me nimmer zulke erg goede diensten bewezen. En begrijpen doe je me toch niet, als je het niet voelt. Ea daarna k&a ik aveagoed kort sija ia jeugdvereen. in gecombineerde vergade ring bijeen. Dhr Verhage hield een inlei ding over „Onze Eeredienst". Namens do Meisjesvereen. droeg mej. J. Wavereiju een stukje voor. Na afwerking der huis houdelijke zaken sloot dhr Verhage do vergadering met dankzegging. Schors. Dinsdagmiddag is op ds in deze gemeente gelegen Zwarte Weel door de ijsvereeniging „De Weel" te Biezelin- ge een wedstrijd gehouden. De uitslagen zijn als volgt: Schoonrijden paren: le prijs C. Gle- rum-Mej. Berman, Schore-Biezelinge 25.5 p.; 2e. J. Bliek-Mej. Bliek 24.5 p.; 3e. J. Godeschalk-Mej. van de Graaff 23 p.; 4e. Q. v. d. Vrie-Mej. v. d. Vrie 22.25 p.; 5e. L. Poortvliet-Mej. Balkenende. 22 p., al len te Biezelinge. Schoonrijden heeren boven 18 jaar: le prijs J. Bliek 25 p.; 2e G. Glerum, Schore 25 p.; 3e. J. Bliek 25.5 p.; 4e. J. Gode schalk 24.25 p.; 5e. Cbr. Goeroe 22.5 p.; 6e. W. de Waard 22 p.; 7e. J. de Puit 21.75 p.; 8e A. de Waard 21.75 p.; 9e W de Waard 21 p.; 10e. D. Poortvliet 21 p.; allen te Biezelinge. Schoonrijden heeren beneden 18 jaar: le prijs J. Wabeke 24.25 p.; 2e. A. Rot tier 23.25 p.; 3e. J. Verhuist 23.25 p.; 4e. M. Sinke 21.75 p.; 5e M. Verhulst 21.25 p.; allen te Biezelinge. Kunstrijden: le prijs J. Bliek. 2e. G. Glerum, Schore; 3e. J. Bliek; 4e. Cbr. Goeree, 5e. J. Godeschalk, allen te Bieze linge. Ringsteken: le prijs J. Lepoeter; 2e. D. Poortvliet; 8e. A. de Waard, allen te Biezelinge. O.- en W.-Souburg. Maandag hield de Vleesch- en Spekvereen. „Helpt Elkan der" haar jaarvergadering onder voor zitterschap van dhr H. Gijsouw. Deze vergadering was matig bezocht. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het ledental gelijk was geble ven. 14 noodslachtingen van hoornvee en 3 noodslachtingen van varkens hadden plaats in 1933. De rekening van den penningmeester leverde over beide afdeelingen een batig saldo op. Tot bestuursleden werden gekozen ds heeren W. Wondergem en A. J. Arendse, de laatste in de vacature van H. A. Vos, welke bad bedankt. Tot bode werd her benoemd dhr J. A. Arendse. Besloten werd om de vleeschprijzen met 10 cent per K.G. te verhoogen. Deze zul len varieeren tusschen 60 en 45 cent per K.G. De prijs van 'het varkensvleesch bleef ongewijzigd. Daarna kwam ter sprake het vooraf verrekenen der dieren voor zij aan een slager worden afgeleverd en het treffen van een andere regeling inzake gedolven dieren. Dit laatste punt zal een volgende vergadering opnieuw aan de orde worden gesteld. Koudekerks. Toen zekere D. alhier de zer dagen des morgens in zijn verver- scbingstent kwam, staande op de ijsbaan aan „Linker Reduit" onder de gejneente Vlissingen, bleek hem, dat eenige verniel- zuchtigen een bezoek aan de tent hadden gebracht. Een tafel, henevens eenige vast gespijkerde banken waren vernield en la gen in stukken over het ijs verspreid. Tevens waren een tweetal petroleumstel len totaal vernield en was de daarin aan wezige petroleum over het ijs uitgewor pen. Bij de politie werd van deze balda digheid aangifte gedaan. Gapinge. Vrijdagavond hield de kolen- vereeniging haar elfde jaarvergadering Uit het jaarverslag bleek o.m., dat da vereeniging nog steeds in ledental en bloei toeneemt. Uit het verslag van den penningmeester bleek, dat in het verslag jaar (1933) waren aangekocht 1350 H.I. eierkolen, 625 H.L. stukkolen en 10600 K.G. bruinkolen. Het goed slot bedroeg f 118.86, terwijl de nog aanwezige voor raad aan inkoopswaarde een bedrag van f 391.86 vertegenwoordigde, hetgeen alzoo samen een bedrag van f 510.66 uitmaakt mijn uiteenzetting, want je zult toch niet snappen, wat de achtergrond is. Het komt hierop neer: „Ik ga Gombe ver laten, hoe spoediger, hoe beter. En al onze plannen voor de toekomst moeten we uit ons hoofd zetten. Ze deugen niet." Bedrukt keek ze langs hem heen en beet zich op de lippen. „Ik weet niet, wat ik gedaan heb, Jack, of waarom je weg wilt." „Je hebt niets gedaan. 'tKwam alle maal door mijin dikhuidigheid. Ik had te veel zelfvertrouwen; van het begin af is alles mijn schuld geweest. Nu pas zie ik dat in. Gelukkig is er nog geen kwaad ge sticht; we zullen deze bladzijde omslaan, alsof er niets geweest was, en dan zal ik, als in oude tijden, de wereld intrek ken, om mijn geluk te beproeven." „Hoe kom je daar zoo plotseling toe? Ik zie maar niet, welk motief je beweegt. De meeste menschen kunnen het samen goed vinden. Waarom wij dan niet? We kibbelen niet; je bent niet als een hoop mannen, die later heelemaal veranderen. Die met jou in het huwelijk treedt, moet een gelukkige vrouw worden; dat heeft tante Cis me een half uur geleden in tuin nog haarfijn uitgelegd." Jack lachte, maar zelfs voor haar wei nig ontwikkeld* oom klonk die lach niet Kortgene. Dinsdagavond vergaderde de Varkensvereen. „Door Eendracht Sterk" onder voorzitterschap van den heer Chr. Noordhoek. De eere-voorzitter, dhr A. Maas, wees op het feit, dat de vereeniging voor 30 jaar werd opgericht. De inkomsten over 1933 zijn f 248, uit gaven f207,82, goed slot f40,18. Said" vorige jaren f 1318,25. Kasbezit f 1358,43. Het bestuursvoorstel, de contributie op f 0.30 per maand te houden, wordt aan genomen. De gestorven varkens zullen volgens de Rotterdamsche markt uitbe taald worden. Na sterfte van een varken wordt ten hoogste f 25 direct uitgekeerd. De aftredende functionarissen werden herkozen. Het bodeloon wordt vastgesteld op f 25; het salaris van den penningm. op f 10. Bij de rondvraag feliciteert dhr Maas het bestuur met den goeden gang van zaken. Hierna sluiting. Bruiniss8. Loop der bevolking: Ingekomen: S. P. van Boven, slagera- knecht, van Goes. Vertrokken: B. Okkerse, koopman, en gezin, naar Wassenaar; F. G. de Krom, zonder beroep, naar Rotterdam. Biervliet. Toen de landbouwer M. al hier dezer dagen des morgens in zijn sChuur kwam, bemerkte hij, dat van de op een dorschvloer aanwezige hoeveelheid graan, een achttal zakken gevuld met graan, ieder wegende 75 K.G., waren ont vreemd. Van de(n) dader(s) geen spoor. Ingezonden Hededeeling. Ook als Kerstgeschenk ZEEUWSCH PROFETENBROOD Hef echte. M. PETERSE, Patissier, Middelburg (Alle verz. deze week als Kerstpakket.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Eierland (Texel), J. W. van der Meene, hulppr. te IJmuiden- Oost. Aangenomen naar Wichmond. J. M Gerritsen, cand. te Oegstgeest. Naar Maartensdijk, N. G. Bakker te Opheus- den. Geref. Kerken. Tweetal te Oldekerk, T. Kerssies, cand. te Wildervank en T. H. Meedendorp, cand. te Assen. Aangenomen naar Vreeland, J. L. Koole, cand. te Amersfoort. Ev. Luth. Kerk. Bedankt voor ApeldoornDoesburg, H. Joh. Jaanus te Nijmegen. Oostkapelle. Herkozen tot kerkvoogd bij de Ned. Herv. Gem. dhr K. Janse en gekozen dhr J. Koene inplaats van dhr G. Back, die wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen. Nisse. Dhr J. de Kok, die vorige week tot diaken werd gekozen in de Ned. Herv Gem. alhier, heeft voor die benoeming bedankt. Thans is als zoodanig gekozen dhr P. Bosman. Zangvereeniging „Tot Oefening en Uitspanning" te Middelburg. „Die Schöpfung", Joseph Haydn. Zeker, oude muziek. In 1798 voor het eerst te Weenen gehoord, maar niet ver ouderd. Op een leeftijd, waarop andere toondichters uitgeschreven zijn, geeft Haydn zijn twee onvergankelijke meester werken: „Schöpfung" en „Jahreszeiten". geruststellend. „Neen, neen, ze zou zich dood ongeluk kig voelen, als jij die vrouw was, Bab. Niet jaloersch? Ik ben jaloersch van de lucht, waarin je ademt. Maar laten we dat punt laten rusten. Ik vrees, dat we elkaar anders toch niet kunnen volgen. Als wij trouwden, zou ik van je verwach ten, om met me in Landen te gaan wonen, waar mijn werk is. Ik zou een onver draaglijk, onverdraagzaam, veeleischend echtgenoot zijn in jouw oog. Zooals je bent, ben je veel gelukkiger. Dat is niet te weerleggen, en daarom moet ik gaan." De kat, moo van haar spel, was in Babs schoot in slaap gevallen en Bab was blij, dat ze daar haar oogen op kon rich ten, zoozeer bracht het gelaat tegenover haar haar in verwarring. „Dus je wilt naar Londen, 'tis wel plotseling, Jack". „Niet zoo plotseling als je wel denkt. Ik zag het weken geleden reeds aanko men." „Ik ben niet veranderd," merkte ze stijfjes op. „Dat is het juist niets, totaal niets." Verward en een weinig boos over den schijn van onbillijkheid, die ze in dit alles vermoedde, zeide ze langzaam: „Mlisehiea heb je gelijk, stiisehiea ie Het is frissche muziek, die deze com ponist op zijn ouden dag nog geeft. Op vallend is het humoristische, zelfs in „Die Schöpfung". Bij Haydn wordt de muziek altijd boven den tekst gesteld. Hij geeft allerlei natuurgeluiden weer, wij zouden zeggen: op het banale af, maar de mees ter toont zich in de beperking en zoo blijft in het geheel de juiste stemming bewaard. Door zijn muziek wil Haydn vol blijde dankbaarheid God loven voor Diens groote wonderwerken. Het is aan den heer Joh. H. Caro bui tengewoon goed gelukt zijn koor deze fris sche muziek te doen zingen. Zijn vaste leiding bracht de juiste bezieling. Niet minder lof verdienen de solisten: Nanda Gerretsen, sopraan; Henk Viskil, tenor; Louis Smitshuysen, bas. Met fijne voordracht zongen ze hun recitatieven en aria's. De sopraan met een zuiver en sym pathiek geluid, overwon de moeilijkheden met een gemakkelijkheid, die bewondering afdwong, terwijl haar stem bijzonder goed samenklonk met die van den bas (Duet 32). Doch ook de tenor deed veel genieten door zijn zuiveren zang, al kwam zijn stem in de terzetten niet altijd voldoende uit. Er was een goede samenwerking met het orkest, de vereeniging voor instru mentale muziek te Middelburg, versterkt door eenige Arnhemmers. Geen wonder, dat de solisten, maar ook de leider, dhr Caro, een herhaald applaus in ontvangst moesten nemen. Ingezonden Mededeeling. het beter als we gewoon vrienden blijven, maar. „Er is geen „maar" voor jou. Waar om zeg je dat? Ben je bang voor nog meer climaxen, zooals je het betitelt, waarvoor een trouwring je zou bescher men? Och kind, als je met mij trouwde, zouden er wekelijks, dagelijks, altijd door climaxen zijn. Heb je wel eens water op een vuur geworpen en ken je het effect niet? Voor dat het vuur dooft, is er een hevige beroering in den vuurhaard. La ten wij nu van elkander gaan zonder die beroering, opdat niet nog een scha duw valle op de herinnerin" van ons samenzijn." „Maar met Kerstmis zul je toch terug komen? Er hoeft toch niets te veranderen, laten we beiden die ongelukkige afspraak vergeten, waar niets van komen kan." Hij antwoordde niet. Gespannen keek ze hem in het gelaat. „Jack, je komt toch?" „In de verre toekomst misschien nu niet. Zoodra ik begonnen zal zijn „die ongelukkige afspraak te vergeten waar niets van komen kan." „O Jack, maar ik zal je zoo missen." Haar lippen trilden. Daarvoor had ze dus haar vossenjacht op moeten geven. D« eenige vriend, dien se hesat, ging Br andstichting? Zondag avond is brand uitgebroken in het woon huis Oudekerkerlaan 39 te Amstelveen, bewoond door den melkrijder G. Griffioen. De bewoners waren afwezig. De brand weer trad krachtig op, doch kon niet ver hinderen dat het benedenhuis geheel uitbrandde. Vermist wordt een bedrag van f 300 aan contanten. Bij het onderzoek bleek, dat de brand onder verdachte omstandigheden is uit gebroken. In verhand hiermee is giste ren de 25-jarige knecht van Griffioen gear resteerd. i Krab geen puistjes open. Zaterdagmorgen krabde de 15-jarige zoon van de familie Van A. te Heemstede een puistje stuk aan zijn lip, met het noodlottig gevolg, dat bloedvergiftiging ontstond. Geneeskundige behandeling baatte niet. Zaterdagavond is de jongen overleden. i Het wild lijdt honger. In de bosschen van den Hunsrueck lijdt het wild honger, doordat de sneeuw hardbe- vroren is. Het voedsel, dat door eenige jachtpachtera wordt afgestaan, ia lang niet voldoende om het wild in het leven te houden. Vooral het grof wild heeft in deze omstandigheden iedere vrees voor do menschen verloren. Uit verschillende plaatsen in den Hunsrueck en hier en haar verlaten; en hij sprak erover, of hij een kort vacantiereisje ging makent Het was waar, dat Jack wel heel sober in zijn woorden was; hij wilde haar zoo min mogelijk verontrusten, en vooral moest ze niet gaan denken, dat bij haar de schuld lag. En dan hij had ook zijn trotsch, en trotsch heeft hetzelfde effect als wit kalk, om een grafzerk te verfraaien. Doch toen hij haar bevende lippen zag, toen zij zeide „ik zal je zoo missen",, toen was het gedaan met zelfbeheersching en sobere woorden: hij overschreed de grens, die hij zichzelf zooveel lange dagen had gesteld. De spreektaal is slechts een zwak middel, om onze gevoelens weer te geven; en vooral gevoelens, die ons overweldi gen, laten rich niet in woorden uitdruk ken, 't is of de tong verlamd Is, of het contact met ons denkvermogen verbroken is. Jack kon dan ook niet anders uitbren gen, en het ging gepaard met een snik dan een gebroken en onduidelijk: „mijn lieveling, mijn lieveling". Toen sloeg hij de armen om haar heen, en kuste haar zachtkens, zeggende „God zegen je Bab, vaarwel." CWordt vervolgd.)

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2