Rechtszaken Stukken voor den Gemeenteraad van Middelburg roor Noord- «t Zuld-Bmland, onthef fing verleend van art. 17 der Vogel wet 1912 en vergunning gegeven beschermde vogels te dooden, te vangen en die te ver voeren ten behoeve der Museumvogel-ver- zameling. Zaterdag vergaderde alhier do afd. Noord- en Zuid-Beveland van de Ned. Na tuurhistorische Vereeniging. Inplaats van den heer R. van der Hoek die naar Leiderdorp vertrokken is, werd tot bestuurslid gekozen mejuffr. J. H. van Bers te Kloetinge. Door den secretaris werd medegedeeld dat de heer J. K. Budde, oud-hortulanus te Utrecht, binnenkort voor de vereeni ging hoopt te spreken over zijn reis naar Indië. Na afdoening der huishoudelijke zaken heeft de heer Van de Plassche een en ander medegedeeld over het voorkomen van de bloedluis en de chemische en biologische bestrijding daarvan bespro ken. Hij wees er op hoe door bespuiting met diverse preparaten niet alleen de bloedluis wordt gedood, doch ook ver schillende natuurlijke parasieten daar van. Alhoewel bespuiting niet altijd zal kunnen worden gemist, neemt men in den laatsten tijd op vrij uitgebreide schaal proeven met de bestrijding langs biolo- gischen weg. Men kweekt daartoe in Wa- geningen, een sluipwesp (aphelinus mali) die haar eieren deponeert in het lichaam van de bloedluis en in korten tijd in staat is om een boomgaard van deze schadelijke insecten te zuiveren. Wan neer dat proces is afgeloopen, is deze sluipwesp echter zelf gedoemd te ver dwijnen, omdat zij alleen maar op bloed- luizen parasiteeren kan. De heer Nieuwenhuijsen deelde een en ander mede over het in ons land voor komen van de Wolhandkrab, die uit China afkomstig is en het eerst op de Elbe werd gesignaleerd. Tot zelfs bij Gor- cum is deze krab, die in zoet water leeft en zich sterk voortplant, reeds waarge nomen. Voor de visscherij kan hierin een niet te onderschatten gevaar schuilen. De heer Vahlenkamp had een prachtige collecte fossielen en schelpen, door hem zelf verzameld, tentoongesteld, waarvan hij verschillende wetenswaardigheden mededeelde. De heer Jansen Verplanke vertoonde prachtige voorbeelden van koraalvorming. Kloetinge. Zoo-als gewoonlijk hoopt het „Cloeting's Gemengd Koor" op Tweede Kerstdag weer zijn jaarlijksche uitvoering te geven in de Ned. Herv. Kerk. Ter gelegenheid van het 25-jarig be staan zullen echter de gewone capella no's achterwege blijven en zal thans wor den uitgevoerd „Ruth, de Moabitische" van Andrew, voor koor, soli en orkest en daarna: „Psalm 150" van J. P. Swee- linck, een 8-stemmig koor capella. Voor dit laatste no. is het koor geheel ver sterkt. Dit alles onder leiding van den directeur, dhr S. J. Tamminga. Verdere bijzonderheden worden per ad vertentie bekend gemaakt. Biezelinge. Morgen wordt 'hier vanwege de ijsclub „De Zwarte Weel" een ijsfeest gehouden op haar banen, 's Morgens voor de schoolkinderen en 's middags voor de leden. Wemeldinge. De Ouderavond van de Chr. School, die Vrijdagavond j.l. gehou den werd, was goed bezocht. De voorzit ter van de schoolvereenging, Dr J. J. Woldendo-rp, sprak na gemeenschappelijk gezang en gebed een openingswoord naar aanleiding van Deut. 6 69. Na het zin gen van Gezang 229 1 en 7 door de aan wezigen, sprak de heer Hoogerheide, on derwijzer, over het onderwerp: „Ouders en kinderen". De heer J. A. Dominicus, bestuurslid, gaf Humor over en van Ds Huet. Na de pauze behandelde het hoofd de moeilijkheden in de godsdienstige en ze delijke vorming der jeugd. Dhr v. d. Berge las een opvoedkundige schets voor, waarna dhr Van Dijk, hulp prediker bij de Geref. Kerk, een slotwoord sprak over Joz. 4 2022 en daarna deze zoo goed geslaagde vergadering met dank gebed sloot. Zaterdagmiddag hield de „Wemel- dingsche ijsclub" op haar banen een ijs- feest. De uitslagen luiden als volgt: 1. Hardrijden voor jongen van 1014 jaar: le pr. Hub. v. Koeveringe, 2e. Tijs van Gorp, 3e. Joris Haaij, 4e. W. Hame link. 2. Hardrijden voor meisjes van 1014 jaar: le prijs: Ca Breen, 2e. Cor Sonke, 3e. Mina Traas, 4e. Saar Ruissen. 3. Hardrijden met slede voor jongens van 1014 jaar: le prijs Tijs van Gorp; 2e. C. Hamelink, 3e. G. Kole, 4e M. Zandee 4. Hardrijden met slede voor meisjes van 1014 jaar: le prijs Mina Traas, 2e. Koba Smit, 3e. Leuntje van Weele, 4e Jan netje van Stel. Schoonrijden heeren: le prijs L. Schip per Dz., 2e. Adr. Kosten, 3e. Adr. Wa- beke Jacz. Schoonrijden paren: le prijs Mej. L. Willemsen met dhr A. Kievit; 2e. pr. Mej. J. Kosten met dhr L. Pieterse; 3e pr. Mej. Koos Dekker met dhr L. Schipper Dz. Hardrijden jongens van 14—17 jaar: eerste en eenige prijs Adr. Ruissen Jz. Hardrijden heeren boven de 17 jaar: le prijs Jac. Hoogesteger Mz., 2e. pr. J. Harden, 3e. C. van Oosten Pz. Gecostumeerd rijden: le prijs het mooi ste costuum (H. M. de Koningin) D. P. Pieterse; 2e pr. het leukste costuum (Zeeuwsche boer en boerin) J. A. Boven en G. H. Bliek; 3e prijs het origineelste costuum (bedelaar) J. van Dalen. Het feest, dat door muziek werd opge luisterd, had een zeer geanimeerd verloop en werd door een talrijk publiek bijge woond. Door het bestuur van de Boeren leenbank is in verband met de ongesteld heid van den kassier, dhr Adr. Domini cus, als vervanger aangesteld dhr J. Slaak weg, Westkapelle. Op uitnoodiging van Ds Reus werd alhier in het Evangelisatie- lokaal een vergadering gehouden, met het doel, een bespreking te houden, hoe te voorkomen, dat de bewaarschool opgehe ven zal moeten worden. Daor 't bestuur dier school is van het gemeentebestuur bericht ontvangen, dat verder het jaarlijksche subsidie niet meer gegeven kan worden, zulks op aandrang van den Minister van Binnenlandsche Za ken. Uit de gevoerde bespreking bleek wel, een sterke begeerte te bestaan om de nog pas herbouwde school te behouden. Daar voor zou evenwel jaarlijks nog f 200 noo- dig zijn. Om dat benoodigde bedrag bij el kaar te krijgen, werd besloten contribu anten te winnen voor een vaste jaarlijk sche bijdrage. Biggekerke. Vrijdagavond hield de A.R. Kiesvereeniging haar eerste vergadering in dezen winter. Nadat door den voorz., dhr Polderman op de gebruikelijke wijze was geopend, hield de heer A. Janse een inleiding over het onderwerp: „De beginselen van het Fascisme". Spr. zette uiteen, dat het fascisme niets anders is dan een nieuw socialisme, het socialisme van den conservatieven burger, die des noods met een revolutionaire gewelddaad zijn socialisme wil doorvoeren. Dat achter dit nieuwe socialisme het nationalisme staat, dat de volken kan opwinden tot oorlogsrazernij en staatsverheerlijking, maakt het dubbel gevaarlijk. i Vrijdagavond werd in de school voor Christelijk Volksonderwijs, hoofd dhr H. F. C. Musch, een ouderavond ge houden. Opgekomen waren een dertigtal ouders, waaronder enkele moeders, met de leerlingen der vier hoogste klassen. De heer Musch opende op de gebruikelijke wijze, waarna de kinderen allerlei liede ren zongen. Verder werden met hen be- handeld de vakken kerkgeschiedenis en aardrijkskunde. In de pauze werd gelegenheid gegeven het schriftelijk werk der leerlingen te be zichtigen. Aan het einde van het samenzijn bracht de voorzitter, dhr P. Janse Azn, dank aan personeel en leerlingen voor het ge- bodene en eindigde deze met dankgebed. Koudekerke. Zaterdagmiddag reed een der vrachtauto's, in gebruik voor vervoer van materialen voor den Middeburgschen weg van Koudekerke naar Vlissingen. Bij het maken van een bocht ter hoogte van de hofstede van C. Poppe, slipte de auto wegens gladheid en reed tegen een aldaar staanden boom zoodanig op, dat de motor onbruikbaar was. Persoonlijke ongelukkon kwamen niet voor. Dit is in korten tijd de tweede maal dat tegen dezen boom ge reden wordt. Loop der bevolking van 1 tot en met 15 Dec. 1933. Ingekomen: L. Schout, B 124, uit Mid delburg; G. J. Vijver, D 28, uit 's-Graven- hage; Mej. K. Overwijk, E 20, uit Mid delburg; C. J. Machielse met gezin, B 208, uit Vlissingen. Vertrokken: E. Gans, van D 66 naar Amsterdam; Mej. E. de Korte, van B 124 naar Zoutelande; Mej. M. Janse, van B 325 naar Medemblik; Mej. M. Wisse, van wijk E 7, naar Vrouwepolder; Mej. J. F. Kesteloo, van C 51 naar Utrecht; R. ten Kate met gezin, van A 94 naar Dordrecht. Mej. W. Stroo, van A 18Ó naar Dor drecht; Mej. J. Pleijte, van A 94 naar Middelburg; Mej. J. C. Marijs, van B 316 naar Amsterdam; Mej. A. Marijs, van B 316 naar Amsterdam; C. Wielemaker en gezin, van B 267 naar O. en W.-Sou- burg; J. W. de Priester en gezin, van E 214 naar 0.- en W.-Souburg; Mej. K. Overwijk, van E. 20 nar Middelburg; W. P. Davidse met gezin, van E 105 naar Middelburg; A. Tilroe met gezin, van B 293 naar Rotterdam. Poortvliet. Donderdagavond werd door de Chr. Zangvereeniging „De Lofstem" een zanguitvoering gegeven onder leiding van haar Directeur, dhr J. Hollebrand, in de Geref. Kerk alhier. Dhr de Vries ging voor in gebed en sprak een openings woord. De vereeniging had weer een goed verzorgd program, dat keurig uitgevoerd werd. Vooral de nummers: „Kerkklokje", „Slaap mijn kereltje" en „Psalm 122" vielen bijzonder in den smaak. Dhr de Vries sloot den avond met dankgebed. Colijnsplaat. Donderdag jl. werd in de zaal boven de Bewaarschool de eerste van de vier Winterlezingen gehouden, waarbij optrad Ds M. Bons met het onder werp: „De onrust der ziel". Spr. begon met er op te wijzen hoe de onrust een algemeen menschelijk verschijnsel is. Zij is geen speciaal kenmerk van onzen tijd, doch reeds onder de primitieve heidenen, de Grieken en de Romeinen werd zij aan getroffen. Niet alleen in de heidenwereld doch ook onder de geloovigen openbaart zij zich. Voorbeelden zijn Job en Asaf. Zij, die achter Jezus gingen, toen deze op aarde wandelde, zochten ook bevre diging van hun onrust. Zij sloegen Hem echter aan het Kruis, omdat Hij niet aan stonds hun onrust wegnam, doch omdat Hij in den aanvang de onrust nog grooter maakte. De oorzaak van onze onrust ligt zeer diep en toch ook weer onmiddellijk voor de hand. Wetenschap en techniek hebben de onrust vermeerderd. Doch de voornaamste oorzaak van onze onrust ligt daarin, dat de mensch van zijn anker is losgeslagen, los van God, aangewezen op zich zelf. De voornaamste oorzaak van anzt onrust ligt ln de zonde. Adam ver borg zich, Kaïn moest zwerven, Saul werd waanzinnig, Ahasveros vindt nergens rust, Raskolnikoff wordt achtervolgd door een onzichtbare gedaante, wanneer hij een dubbelen moord heeft gepleegd. Zwa re zonden verergeren de onrust, De wereld raadt verdoovlng aan als middel om hot snelst aan alle onrust een einde te maken. De christen accepteert dat middel niet. Alleen bij Jezus is wegneming van onze onrust. Hij begint echter met haar te vermeerderen. Hij wil de ware rust schen ken. Daartoe is noodig, dat wij tot op den bodem aan ons zelf worden ontdekt. Dat is niet streelend voor het vleescli, .naar het moét. Alleen het persoonlijk ge loof in Christus maakt zalig en verlost van onrust. De ware rust is niet de rust van het kerkhof. Neen, ze is vol spanning en actie. De volmaakte rust treedt eerst in, als wij deze vallei hebben verlaten en het geloof wordt verwisseld in aanschouwen. Voor het huis Kortedelft G 2 ïs op 7 December j.l. als hoogste bod f 4400 gedaan door J. Louws en voor hel huis Lange Giststraat F 205 f 1229 door G. van Sluijs. Burg. en Weth. stellen voor op het eerste bod wel, op het tweede niet in te gaan. i Overeenkomstig het verzoek van een 19-tal bewoners van den Seisweg stellen Burg. en Weth. voor de straatverlichting op dien weg uit te breiden en wel met 2 electrische avondlantaarns, wat f290 zal kosten en vervolgens f 50 per jaar. Burg. en Weth. stellen voor aan een zestal pachters van gemeente-gronden aan den Kleverskerkschen weg 40 pet. re ductie toe te staan op hun pachtsom. Het bestuur van de Vereeniging tot Ex ploitatie van Volkstuinen „Kweeklust" vroeg 33 pet. pachtvermindering. Burg. en Weth. achten 20 pet. voldoende. Volgens de meening van den Direc teur der Bedrijven kan door omzetting der werkzaamheden aan drie vaste werk lieden der Gasfabriek eervol ontslag wor den verleend, te weten aan den eersten stoker F. F. van de Woestijne, den sto ker-machinedrijver G. W. M. Acda en den sjouwerman M. Vader. Beide eerste ko men voor pensioen in aanmerking, maar dit zal zoo laag zijn, dat Burg. en Weth voorstellen hen geduiende de eerste twee maanden van 1934, met inbegrip van hun pensioen, nog hun volle jaarbelooning te doen blijven behouden en gedurende de volgende vier maanden 2/3 dier beloo- ning.M. Vader zal over 1934 wachtgeld moeten hebben en dan pensioen kunnen krijgen. Afgescheiden van deze cijfers zal het ontslag een voordeel brengen van f2379, waartegenover, staat een hoogere uitgaaf van f 600, omdat twee andere personen bevorderd worden met f 50 per jaar meer en gerekend wordt op f 500 voor los personeel, In vervolg op de in de vergadering van 25 October j.l. door mr Bybau uitge sproken wenschelijkheid om de belooning voor het vervangen van het hoofd van een openbare school op minder ruime schaal te regelen, hebben Burg. en Weth. het ad vies van de afdeelingen van N.O.G. van den Bond van N.O. gevraagd. Beiden ad- viseeren afwijzend. B. en W. meenen, dat ten deze onder wijzers gelijk moeten staan met andei personeel. Zij stellen voor de belooning te bepalen op f 1.40 voor de lagere en f per dag voor de Ulo-scholen en dat voor den tijd, waarmede de vervanging den aaneengesloten duur van een maand overtreft. De meerderheid der commissie van fi nanciën wil 14 dagen bepaald zien. Het bestuur van de Vereeniging tol instandhouding van het Middelburgsch Muziekkorps heeft aan B. en W. een schrijven gericht naar aanleiding van de mededeeling van het college, dat de meer derheid aan den Raad voorstelt het sub sidie terug te brengen op f 1000 en de minderheid om het subsidie geheel te schrappen. Het spreekt vanzelf, dat daarmede het bestaan der vereeniging en daarmede van het aloude muziekkorps, is bedreigd. Het bestuur ziet intusschen in het voorstel een poging om te trachten het Muziekkorps alsnog voor Middelburg te behouden en het geeft B. en W. gaarne de verzekering, dat, indien de Raad in dit voorstel zal treden, het al het mogelijke zal doen. om te trachten, zij het dan ook onder geheel veranderde omstandigheden, het eeuwen oud Muziekkorps voor de gemeente Mid delburg te behouden. De Middelburgsche Bestuurdersbon.l heeft een verzoek gericht tot den Raad om te besluiten het verschil bij te passen tusschen hetgeen aan hen, die in Januari uit hun kas gaan trekken, toekomt en hel bedrag van den steun, omdat bedoeld j personen anders minder inkomsten heb ben dan de steuntrekkers. B. en W. hebben met het bestuur der Ambachtsschool een contract voor d1 levering van electrischen stroom afgeslo ten. Voor de eerste 100.000 K.W.U. zal de prijs zijn 5.2 ct. en verder 3.7 ct., daarbij komt een kolentoeslag van Va ct. per K.W.U. en per gulden, die de prijs van steenkolen der staatsmijnen stijgt. D'e heer Paul kan wegens zijn ge zondheidstoestand de benoeming tot lid der commissie tot reorganisatie vau school G niet aannemen. Zooals bekend besloot de Raad on langs niet in te gaan op het verzoek van T. R, Qreo! om vermindering van de huur van het huis hoek NieuwstroatKortu Delft. Thans adresseert Grool in denzelf- Aen geest nogmaals. Kantongerecht te Middelburg Terechtzitting van 6 Dec. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: als bestuurder van een motorrijtuig niet nijdig verandering van richting aangeven: J. M. A. H. S., te Oostburg f 1 of 1 d. h.; als bestuurder van een motorrijtuig liet tijdig plotseling van stilhouden of vaartverminderen doen blijken: H. S. te Middelburg, vrijspraak; als geleider van vee, op een kruispunl liet voorrang van verkeer aan rechts ge ven: E. de J., te N. en St. Joosland, f 10 of 10 d. h.; met een rijwiel in een bocht binnen de bebouwde kom niet de rechterzijde van den weg houden: M. P. G., te Mid delburg: f 5 of 5 d. h.; met motorrijtuig een weg in verboden richting berijden: A. W., te Amsterdam f3 of 3 d. h.; 's avonds rijden met een motorrijtuig zonder licht: A. H. te Amsterdam f 5 ol 5 d. h.; H. V., te Westkapelle f2 of 2 d. h.; 's av. fietsen zonder licht en reflector Aa. Aa. G., huisvr. L. B. de H., Almelo f 10 of 10 d. h.; J. P. S., te Hattingen (D.), f 5 of 5 d. h.; P. R., te Middelburg f2 of 2 d. h.; 's avonds rijden met een voertuig zon der licht en reflector: A. H. te Koudeker ke f3 of 3 d. h.; 's av. rijden met een motorrijtuig mei onverlicht nummer en letter: H. V., te Westkapelle f 3 of 3 d. h.; L. A. R., te Westkapelle f 2 of 2 d. h.; met een motorrijtuig of -rijwiel de vrij heid van het verkeer belemmeren en/ol de veiligheid van het verkeer in gevaai brengen: J. B. D. te Bergen op Zoom: Vrijspraak; A. W., te Middelburg f 10 of 10 d. h. H. v. L., te N. en St. Joosland, f 10 of 10 d. h.; J. F. F. H„ te Middel burg f 10 of 2 w. t.sch.; J. G. te Vlissin gen f 10 of 10 d. h.; als bestuurder van een motorrijtuig niet op de eerste vordering van de daar toe bevoegde ambtenaren zijn rijbewijs vertoonen: P. de P., te Middelburg: f 1 of 1 d. h.; strooperij1: J. S. te Koudekerke, f 10 of 10 d. h.;A, T. te Domburg, f 15 of 15 d. h.; F. A. te Koudekerke f 10 of 10 d. h.* op den openbaren weg een trekdier on beheerd laten staan: A. de P. te Vlissin gen f 1 of 1 d. h.; zonder verlof van het bevoegd gezag een openbaren landweg versperren: P. O. te Goes f 5 of 5 d. h. zonder daartoe gerechtigd te zijn loo- pen over eens anders grond: P. D„ te N. en St. Joosland: f 15 of 15 d. h.; F, D. en J. v. d. B. te Etten en Leur ieder f 15 of 15 d. h.; L. I. L., te Koudekerke en J. R. te Middelburg geen straf in verband met de omstandigheden waaronder het feit is begaan. overtreding Warenwet: J. P., te Zoute lande: f 10 of 10 d. h.; M. K., te O. en W. Souburg f5 of 5 d. h.; overtreding Arbeidswet: P. W. te Vlis singen f0.50 of 1 d. h.; op Zaterdag een winkel voor het pu bliek geopend hebben na 10 uur des na middags: J. M. v. d. B., te Middelburg f 0.50 of 1 d. h.; als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften vastgesteld tot voorkoming van aanvaring of aandrij ving: J. M. Jz., te Vlissingen, f3 of 3 d. h.; C. M. Hz., te Arnemuiden: Vrij spraak; J. M. te Vlissingen f3 of 3 d. h.; met grootere snelheid dan die van een voetganger over de bruggen rijden: J. P. K. te Vlissingen f 1 of 1 d. h.; J. C. B., Ch. J. K„ F. H. K. W., L. K„ G. L. F. S., en L. L., allen te Vlissingen: ieder f 1 of 1 d. h.; in de gemeente Middelburg zonder ver gunning van B. en W. voorwerpen aan de huizen te koop aanbieden: J. H. B„ zonder bekende woon- of verblijfplaats: f3 of 3 d. h.; te Middelburg wateren buiten de daar toe bestemde bakken: J. G. M., te N. en St. Joosland f3 of 3 d. h.; te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. voorwerpen langs de huizen te koop aanbieden: L. W. B. te Tilburg, f 3 of 3d li,; te Vlissingen zonder vergunning van den Burgemeester op den openbaren weg als zanger zijn beroep uitoefenen: H. J. O. te Eindhoven: f 3 of 3 d. h.; te Oostkanclle met een motorrijtuig binnen de bebouwde kom der gemeente harder rilden dan 20 K.M. per uur: W. V. te Middelburg: f5 of 5 d. h.; niet zorgen dat zijn tapperij ontruimd en gesloten is des avonds te 11 uur en ontoegankelijk is tot des morgens te 6 uur: A. K. te Arnemuiden f 5 of 5 d. h.; zich als bezoeker na het sluitingsuur in een tapperij bevinden: C. K„ J. D. en J. G., allen wonende te Arnemuiden en I FT., wonende te N. en St. Joosland: ieder f2 boete te vervangen voor J. G door 2 weken tuchtschool en voor de ove rigen door 2 d. h. Terechtzitting van 13 Dec. De Kantonrechter te Middelburg heeft veroordeeld wegens: als bestuurder van een motorrijtuig op een kruispunt van wegen niet voorrang geven aan het verkeer van rechts: H. v. D„ te Middelburg f5 of 5 d. h.; met een rijwiel een weg in verboden richting berijden: M. G. Middelburg f 2 of 2 d. h.; 's avonds rijden met een' motorrijtuig ronder licht: D. V., te Veere: f 5 of 5 d. tl,; H. L. te Middelburg fö of 5 d. h,; idem met een fiets: J. P, de W., te Vlissingen f2 of 2 dh met een motorrijtuig ln een bocht bin nen de bebouwde kom eener gemeente niet de rechterzijde van den weg houden: L. v. d. H„ te Vlissingen f25 of 10 d. h.; vleesch, dat afgekeurd is, in voorraad hebben: H. J. H. te Middelburg f 50 of 10 d. h.; overtreding ijkwet: A. W. te Koude kerke f 3 of 3 d. h. en f 1 of 1 d. h„ met verbeurdverklaring van de in beslagge nomen gewichten; als schipper niet in acht nemen de wettelijke voorschriften vastgesteld tot voorkoming van aanvaring of aandrij ving, tweemaal gepleegd: W. v. B., te Arnemuiden 2 maal f 10 of 10 d. h. voor iedere boete. visschen zonder vergunning: D. M. te Breskens f 20 of 10 d. h.; D. M. Dz., te Breskens f20 of 10 d. h.; overtreding Vee- en Vleeschkeurings- dienst: J. B., te Westkapelle: vrijspraak; te Vlissingen zonder vergunning van B. en W. in een zelfde perceel automo bielen met verbrandingsmotoren hebben, waarvan den reservoir-inhoud te zamen meer dan 15 L. bedraagt: L. v. d. H., te Vlissingen f 5 of 5 d. h.; met een voertuig de linkerzijde van den weg houden: P. de K., te Oostkapelle: vrijspraak. Rechtbank te Middelburg. Zitting van 15 Dec. 1933. L. A. S. de W., 22 j., wonende te Hon- tenisse, thans in voorarrest te Middel burg, wegens terugkeer in Zeeuwsch- Vlaanderen, wat hem verboden was. De Officier van Justitie eischt 2 mnd gevangenisstraf. De verdediger van verdachte bepleitte clementie. J. v. O., 22 j., arbeider te Hontenisse, stond terecht omdat hij op verschillende tijdstippen in de maand Juli 1.1. door het valschelijk invullen van een aangifte formulier van de werkloozenkas van de R. K. Fabrieksarbeidersbond le Bosch- kapelle, den afdeelingspenningmeester van dien bond heeft bewogen aan ver dachte telkens een geldsbedrag, in totaal f27 uit te keeren, terwijl verdachte wist, daarop geen recht te kunnen doen-gei den, omdat hij had gewerkt De Officier van Justitie vroeg ver oordeeling van verdachte tot 14 dagen gevangenisstraf. De verdediger van verdachte mr. Ti chelman, zegt dat verdachte mee ging visschen en eiken dag een fooi kreeg van f 2. Verdachte heeft volgens pl. geen lis tige kunstgrepen gebruikt. Pleiter ver zoekt de rechtbank v. O. vrij le spreken subs, een voorwaardelijke veroordeeling. J. v. S., 24 j., winkelbediede te Terneu- zen, verdacht dat hij in 1932 en 1933 te Terneuzen werkzaam in de grossierderij van zijn vader, opzettelijk om zijn eigen of zijn vaders handels- of bedrijfsdebiet uit te breiden, in strijd met de waarheid tot J. Pypelink en L. Hubregtse heeft ge zegd, dat de N.V. Koek en beschuitfa briek v.h. G. Hille en Zoon en de N.V. Mij. tot Exploitatie der Fabrieken en Han delszaken van Albert Heyn, één was, al thans dergelijke woorden, waaruit na deel voor zijn concurrent Hille voor noemd kon ontstaan. Eisch een geldboete van f 100 of 10 d. h. De verdediger van verdachte Mr. Ti chelman, zegt dat hier geen sprake van misleiding van het publiek is geweest. Verdachte verdient noch aan Hille, noch aan Albert Heyn een cent. Pleiter ver zoekt de Rechtband verdachte vrij te spreken, subs, een lichtere straf, subs schorsing der zaak tot na afloop van het civiele geding, daar gebleken is dat een eisch tot schadevergoeding ten bedrage van f 10.000 is ingediend. N. v. A. 32 j., winkelier te Zaamslag was in hooger beroep gekomen tegen een vonnis van den Kantonrechter te Hulst, waarbij hij wegens als bestuurder van een motorrijtuig daarmee rijden over een weg terwijl hij verkeert onder zoo- danigen invloed van het gebruik van al coholhoudenden drank dat hij geacht moet worden niet in staat te zijn het mo torrijtuig naar behooren te besturen, werd veroordeeld tot 7 dagen hechtenis en ontzegging van de bevoegdheid om mo torrijtuigen te besturen voor den tijd van 6 maanden. Eisch: bevestiging van het vonnis waarvan hooger beroep. J. V., 52 j., landbouwer te Groede, was in hooger beroep gekomen tegen een von nis van den Kantonrechter te Oostburg waarbij: hij wegens in een hok op zijn erf voorhanden hebben van varkens die niet waren voorzien van de vereischte oor merken, werd veroordeeld tot een geld boete van f 20 of 10 d. h. Eisch: Vernietiging van het vonnis waarvan hooger beroep en veroordeeling tot een geldboete van f 40 of 10 d, h. L. A., wed. N. J. F. D., 75 j., landbouw ster te Philippine, was destijds door den Kantonrechter te Terneuzen veroordeeld tot een geldboete van f 40 of 10 d, h. we gens het voorhanden hebben van varkens die niet waren voorzien van de vereischte oormerken. Tegen dat vonnis was zij later in verzet gekomen en werd vrijgesproken. Thans teekende de Ambtenaar van het O. M. hooger beroep aan tegen de beslis sing van den Kantonrechter. De Off. v. Justitie eischte thans ver nietiging van het vonnis van den Kan tonrechter en veroordeeling van verdachte tot een geldboete van f 40 of 10 d. h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6