Openbare Verkoopinp en Verpachtingen Marktberichten. Burgerlijke Stand Finantiëele Berichten Gemengd Nieuws ATHENE. Het eiland Mytilene is door hagelstormen geteisterd, waardoor groote schade is aangericht. Vijf en dertig huizen zijn onbewoonbaar geworden, Veertig schapen zijn gedood. Aan de olijvencuh tuur is groote schade toegebracht. Rotterdam, 18 December 193.1. Veemarkt. Aanvoer: 482 vette run deren, 365 vette kalveren, 767 schapen en lammeren, 895 varkens. Prijzen per K.G.: Vette koeien 5661, 50—52, 35—40, vette ossen 53—55, 40—47, 3438, vette kalveren 8090, 70—75, 50— 55, varkens (levend gew.) 37, 36, 35, Ex port varkens 32,30, Schapen 38, 34, 30, lammeren 40, 36, 32. Prijzen per stuk: Schapen f 19, f 14, f 8, lammeren 16, f 12, f8. Vette koeien en ossen aanvoer iets groo- ter dan vorige week, handel tamelijk, prij zen waren hooger. Een prima beest ging 3 cent boven noteering. Vette kalveren zeer ruime aanvoer, flauwe handel, prij zen ongeveer als vorige week. Een best kalf ging 5 cent boven noteering. Schapen en lammeren veel minder aangevoerd dan vorige week, vlugge handel en hoo- gere prijzen. Varkens minder aangevoerd, handel vlug, prijzen hooger. De aanvoer was over het algemeen niet groot van vette kalveren. Met het oog op de a.s. feestdagen veel vraag naar goede soorten, de markt is prijshoudend. De crisis-rund- vee-centrale nam 40 vette kalveren over. La plata mais f 106 per last. Zaden en granen geen noteering. Vlas: 10790 K.G. blauw f 0.45—f 0.70, 500 K.G. wit onverkocht, 4600 K.G. Holl. geel f 0.50—f 0.60, 3000 K.G. Groningsch f 0.471/2—f 0.52y2. Aanvoer tamelijk, vlotte handel. Aardappelen: Brielsche eigenhei mers f3.25—f3.50, Zeeuwsche eigenhei mers f3—f3.25, Zeeuwsche bonte en blau we f3.75—f4. Westlandsche ronde 5 ct. p. K.G. GOES. Veilingsvereen. Zuid-Beveland. Groentenveiling van 18 Dec. 1933: Witlof 2425; Tomaten 11; Koolrapen 2.30-2.40; alles per 100 kg.; Roodekool 2.506.10; Gele Savoyakool 66.10; Groene Savoye- kool 3.20—3.80, alles per 100 stuks. MIDDELBURG. Gehuwd: D. M. Klaas- sen, 42 j. en M. Hermeling, 31 j. Overleden: F. Cornelis, 70 j., geh. met L. M. M. Brakman; J. M. Janssen, 89 j., wedn. J. A. P. Buijs; F. G. J. van den Elsken, 80 j., wedn. L. C. Dollee; G. M. Krijger, 4 d., d. GOES. Geboren: Cornelia Gerardus, zv. Johan den Boer en Pieternella Margrie- tha 't Gilde. Overleden: Jonas van Poelgeest, 84 j., wedr van Wil'helmina Jacoba Veeneman; Adriaan Filius, 65 j., wedr van Pieter nella Reijnhoudt, Wissenkerke. Van 714 December 1933. VLISSINGEN. Ondertrouwd: B. J Dijkdrenth, 34 j. en M. E. Vader, 22 j H. J. Heckenhahn, 32 j. en M. M. L. Hermann, 32 j. W. Dingemanse, 23 j. en E. de Nooijer, 21 j. J. Weeland, 20 j. en D. van Eenennaam, 17 j. J. Weijts, 24 j en G. de Waard, 21 j. Getrouwd: K. M??nen, 27 j. en P. J. Daane, 21 j. C. P. Ragut, 35 j. en D. M. Roelse, 38 j. G. J. van den Heuvel, 36 j. en H. E. W. van Hoorn, 31 jaar. Bevallen: M. G. Maes, geb. Meurs, z. C. C. de Jonge, geb. Lorier, d. M. W. J. Vorstenboseh, geb. Tax, d. M A. Klein jan, geb. van den Broecke, d. E. J. Kokké, geb. Keersemaker, z. T. A. M. van Gameren, geb. Keizer, d. A. A. van Vlaanderen, geb. de Blieck, d. (Vliss. Crt.) Van 815 December 1933. IERSEKE. Gehuwd: Pieter Johannes Sinke 24 j. jm. en Catharina Zuidweg 24 j. jd. Overleden: Cornelis Hartoog 76 j. we duwnaar van Cornelia Sandee; Pieter nella Koster 48 j. echtgen. van Hendrik Pieter Praat; Johanna Adriana Meijer 47 j. echtgen. van Pieter v. d. Berge. Van 7—14 Dec. 1933. KRUININGEN. Geboren: Jacob Adri aan z. v. Abraham Hendrik v. d. Ende en Dina Maria Bruijnzeel; Keimpe Pieter z. v.Nanne de Haan en Marina Pieter nella van Poelje; Frank Eduard z. v. Hon ore Colpaert en Margaretha Johanna Jacoba Slock. WISSENKERKE. Gehuwd: 13 Dec.: Abraham Pieter Heijboer 41 j. wedn. v. Adriana Kastelein en Catharina Blazina Kabboord 37 j. jd. Geboren: 13, Cornelia d.v. Johannes Cornelis Douw en Barbara Steketee. Overleden: Anthonie de Looff 61 j. echtg. van Anna Sandrina Marcusse. Over de maand Nov. 1933. STAVENTSSE. Gehuwd: M. L. v. Blok- poel 32 j., wednr. van P. J. Zanten, en Adriana Moerland 22 j. jd.; L. J. v. Eenennaam 22 j. jm. en B. Hi. den Bra- ber 20 j. jd. Geboren: Pieter Jacob z.v. L. J. v. Dalsen en G. J. v. d. Berg; Willem Mari- nua z.v. A. J. Ketting en J. Potappel; Ja coba d.v. J. Bijl en C. Overbeeke; Ma- rinus Kornelis z.v. A. v. Driel en M. v. d. Sande. Overleden: Jannetje, 17 m., d.v. P. C. H. v. Oost en H. v. d. Berg; Cornelia Leendert Dorst 71 j. ongeh. OUD-VOSSEMEER. Gehuwd: Anthonie Rijstenbil 32 j. en Leena J. Nelisse 31 j wed. van P. Gunst. Overleden: Pieternella Muller 80 j. wed. van G, A. Gunst; Jacob Leendert Rijsten bil 1 j. z.v. J. L. Rijstenbil en J. G. Eve- raeri. '•-HEER ARENDSKERKE. Gehuwd: 2, Abraham Priester, 24 j. jm. en Dina van Dolen, 21 j, jd.; 9, Cornelis de Schip per, 29 j. jm. en Wilhelmina de Sohippor, 30 j. jd.; 16, Alphonse Theophile Corne lis de Gijsel, 21 j, jm. en Adriana van Hoorn, 21 j. jd. Geboren: 1, Jacobus Jan, zv. Jan Rein- houd en Janna Pieternella Schipper; 6, Maatje, dv. Jacobus Weststrate en Adri ana Hoogerland; 17, Johanna Maria, dv. Daniël Boonman en Margaretha Beulens; 18, Suzanna Jozina, dv. Marinus West strate en Josina Vermeulen; 20, Cornelis Franciscus, zv. Adriaan Cornelia de Koo ning en Pieternella Koens; 27, Joos, zv. Janus Schipper en Brechtje Murre; 25, Adriaan Martinus, zv. Simon Smits en Elizabeth Huige; 28, Elisabeth Maria, dv. Adriaan Vreeke en Cornelia Ludovika Hoondert. Overleden: 6, Jan Verdonk, 55 j., ongeh. (overl. te Bergen op Zoom); 9, Johanna Steenblok, 78 j., wed. van Floris Meul- broek; 6, Jan Hoogstrate, 49 j., ongeh. (overleden te Goes). STEUN AAN NOODLIJDENDE GEMEENTEN. Verschenen is de Memorie van Ant woord op het Voorloopig- Verslag der Eerste Kamer over de wetsontwerpen tot steun aan noodlijdende gemeenten en tot vermindering der uitkeering bedoeld in art. 3 der wet van 15 Juli 1929. Wanneer vele gemeentebesturen zegt de Regeering door de aanneming der ontwerpen voor moeilijkheden zullen warden geplaatst, dan is dit een gevolg der tijdsomstandigheden, die alle open bare lichamen dwingen, zich in te stellen op een veel lager niveau van uitgaven Het zou een onnatuurlijke toestand zijn, indien de uitkeeringen aan de gemeen ten bleven gebaseer op een belastingop brengst, die tot het verleden behoort. Aan de autonomie wordt niet geraakt. Die is alleen bestaanbaar bij financieels zelf standigheid. De regeering erkent de wenschelijkheid, de rijksbijdrage in de werkloosheidslasten zooveel mogelijk naar algemeen geldende regelen te doen bepalen. Een wettelijke regeling acht zij echter niet mogelijk, niot alleen door het sterk wisselend karakter dezer uitgaven, maar ook omdat zich plaatselijk zoo zeer verschillende toe standen voordoen, dat het niet mogelijk zou zijn, daarvoor een algemeene wette lijke regeling te ontwerpen. Indien sommige crisisuitgaven van ge meenten geen dekking zouden kunnen vinden door verder voortgezette bezuini ging en evenmin door verdere besparing op de kosten der werkloosheidsbestrijding zal de Regeering nader moeten overwegen op welke wijze hierin zal moeten worden voorzien. Het nieuwe stelsel van subsidieering van noodlijdende gemeenten, dat in voor- bereidig is, beeft ten doel, de control op de financiën der noodlijdende gemeen ten door de rijksorganen te vereenvou digen. Bovendien zal dit stelsel, naar ver wacht wordt, het mogelijk maken de sub sidies uit 's rijks schatkist tot vooraf be paalde bedragen te begrenzen. AANKONDIGING VAN VERGADERIN GEN ENZ. TE GOES. Dec. 20 Prop.-avond Nat.-Soc. beweging. 21 Gemeenteraad. 21 Kerkconcert Geref. Kerk. 21 Lezing voor Alg. Wetensch. Belan gen. 26 Uitvoering Chr. Zangvereen. „De Lof- stem". 28 Gemeenteraad. Jan. 11 Ned. Chr. Radio-avond. 11 Uitvoering i advinders. 12 Chr. Winterlezing. 12 Ned. Chr. Radio-avond. 22 Zendingsrede dr Bavinck. Febr. 22 Java Soemba-film der Geref. Kerken 27 Declamatie-avond vereen Alg. We tensch. Belangen. Mrt. 2 Chr. Winterlezing. Dec. 20 's Heerenhoek, Borssele en Oude- lande. houtwaren, De Wilde. 20 Kattendijke, woonhuis, schuur, bouwland. Kram. 21 Middelburg, huis, schuur, tuin en 4 perc. tuingrond, Blaupot ten Cate 22 Heinkenszand, woonhuizen, Kram. 22 Goes, Ierseke en Schore, Afbraakvei lingen, De Wilde. 23 Ellewoutsdijk, huis, erf, bouwland en zijkant weg, Beth. Jan. 3 Wemeldinge, 'huis, erf en tuin, Kram. Febr. 23 Wissenkerke, bóeren-inspan, Heij boer. HOE DE WINKELSLUITINGSWET GEWIJZIGD WORDT. Het actiecomité van winkeliers te Rot terdam .heeft op het departement van economische zaken een bespreking gehad terzake van de wijziging in de Winkel sluitingswet, die in voorbereiding zijn- Volgens de daar verstrekte inlichtingen is binnenkort te wachten de indiening van een ontwerp dat afwijkingen van de bestaande wet toestaat, voor zoover plaat selijke omstandigheden daartoe aanlei ding geven. Uitsluitend voor plaatsen, die ln groote mate de nadoelen van de tijds omstandigheden ondervinden, waartoe ongetwijfeld de groote steden behooren, zal o.a. bepaald worden, dat winkels van banketbakkers en sigarenwinkels des Zondags zes uren geopend mogen zijn. De banketbakkers mogen thans 4 uur open houden. De sigarenwinkels zijn thans op Zon dag den geheelen dag gesloten en krijgen dus bij het nieuwe ontwerp weer ver- kioopsgelegenheid terug. Zij, die zich thans op „De Zeeuw" abonneeren, ontvangen de nog in Decem ber verschijnende nummers gratis. Proef nummers worden gaarne verstrekt. BEURSBERICHTEN. Glotkeeraen van de Amsterdamsen» Hf fectenbeurs ons medegedeeld door Van Heel Co. N.V. te Goes. vorige koers lieden Ned. Handel Mij. 48 48 Philips Gloeilampen G.B. 2561$ 250 %-l Unilever S3 93% Anaconda Copper 9% 10 Bethlehem Steel 22"/!. 21% U.S. Steel Corp. 307/s 29% Koninkl Petroleum 174 172%-3 Shell Union 5Vi. 5 Amsterdam Rubber 96% 96 Ntd. Scheepvaart Unie 46% 46 Deli Maatschappij 108% 109% Handelsverg. Amsterdam 170 166 5 pet. Nederland 1932 101% 101% 4% pet. Ned—Indië 1926 87 88 4 pet. Nederland 1933 100°/,. 100% De naderende feestdagen deden de toch al geringere belangstelling der laatste da gen nog verder inkrimpen en het mate riaal dat aan de markt kwam kon slechts tegen lagere prijzen worden afgedaan. De beleggingsmarkt bleef prijshoudend. Wisselkoersen. Amsterdam, 18 D'ec., 2.30 u. Londen 8.11—8.1214. Berlijn 59.3159.35. Parijs 9.739.76. Brussel 34.5834.60. New-York 157—1.58%. Jacht op bun sin gs. Nu de vorst den grond heeft bard gemaakt en het water met een dikke laag ijs bedekt, trekken er in Friesland tal van arbei ders vooral bij naoht op uit om met behulp van gedresseerde honden bunsings te vangen. Er schijnt van dit ongedierte nog al te zijn, want de vangst valt niet tegen. De vellen worden per stuk met ongeveer f 1.50 betaald. 'Ook wordt jacht gemaakt op vischotters, die echter minder gevangen worden. Bankadministratie in be slag genomen. De politie te Den Haag heeft de geheele administratie van de Hollandsche beleggings- en financie- rings'bank, benevens van de N.V. Eerste Hollandsche Maatschappij voor Onroe rend Goed, gevestigd in perceel Tomaten- straat 191, in beslag genomen in ver band met overtreding van de Loterijwet. Tegen den directeur wordt proces-verbaal opgemaakt. De gestremde scheepvaart. Het Comité voor IJsbestrijding in de groote rivieren heeft enkele sleepbooten gecharterd, die vanmorgen met breken zouden aanvangen ter hoogte van het Maasstation te (Rotterdam en dan den Noord tot Dordrecht zullen openmaken. De Merwede is in den nacht van Zater dag op Zondag bij Boven Hardinxveld gaan zitten. Tegenover Werkendam zit een meter dikke ijsdam in de rivier. Men zegt zelfs, dat het ijs tot den bodem toe vastzit. Tot aan de sluizen te Beneden Hardinxveld is de rivier één ontzaglijke ijsmassa. Verwacht wordt dat ook de Nw. Merwede spoedig zal gaan zitten. Voor de Dordtsche veren worden de moeilijkheden steeds grooter. Toch wor stelen de ponten er zich nog doorheen. De IJsel, die vrijwel over den geheelen afstand van Zutphen tot Westervoort dichtzit, is nog lang niet begaanbaar. Al leen bij Dieren is dat wel het geval. Een goederentrein by Zwijndrecht ontspoord. Gis termiddag omstreeks 1 uur heeft onder Zwijndrecht een ontsporing plaats gehad van een tiental wagens van een goederen trein. Onder de buurtschap Pieterman zijn n.l. twee wagons van een goederen trein, komende van Zwijndrecht, uit de rails geloopen. De andere goederenwagens reden te gen de twee wagons, die dwars over de rails kwamen te staan, waardoor ook deze wagens ontspoorden. Persoonlijke ongelukken kwamen hierbij niet voor. De materieele schade is vrij aanzienlijk en van sommige goederenwagens is niet veel meer over. De opruimingswerkzaamheden waren in den laten avond nog in vollen gang. Men verwachtte toen, dat het nog wel eenige uren zou duren, voor men de lijn vrij zou hebben. Verkeersongeluk. Zondag avond reed de luxe-auto van dr P. te Eindhoven bij de steenfabriek van Van Hapers twee voetgangers aan, Het waren dg opzichter van het rijkskrankzinnigen gesticht te Woensel, de heer De Bie, en zijn vrouw. In buitengewoon zorgwekkenden toe stand werden de slaohtpffers naar het ciekenhuii te Eindhoven overgebracht. Een roofoverval te 0 v e r s 0 h i e. Oim kwart voor elf Zater dagavond reed de 57-jarige Lelarge te Overschie op zijn fiets naar huis. Om tien uur had L., die te Rotterdam een si garenwinkel heeft, zijn zaak gesloten. De weg naar huis is een zeer donkere. Hij loopt langs de Schie, aan wier anderen oever de drukke verkeersweg naar Delft en Den Hhag ligt. Lelarge zag twee kerels plotseling voor zijn fiets springen. Zij grepen den sigarenwinkelier, die hierop niet bedacht was, vast en voor hij eigenlijk nog goed wist, wat er gebeurde, voelde hij reeds een hevigen slag op het hoofd. Dit was nog niet genoeg, want in zeer snel tempo werd hem een aantal slagen toegediend met een grooten houten knuppel. Voorbijgangers en bewoners van de Schans hadden het gegil van den aange vallene gehoord en schoten te hulp. De boosdoeners ontrukten L. diens tasch, waarin f 40 was geborgen en namen de vlucht. Samen verdwenen zij op één fiets. Een van de daders op het zadel, de twee de op den bagagedrager. Ze verdwenen in de richting van het dorp Uverschie. Enkele personen begonnen dadelijk, toen zij wisten wat er gebeurd was, de achtervolging. Toen de onverlaten dat be merkten, wierpen ze de tasch weg, doch een van de achtervolgers raapte deze op. De vluchtelingen hadden een flinken voorsprong. Een wilde jacht ontstond en het was vooral de achttienjarige A. v. d. Ende uit Schiedam, die zich hierbij zeer verdienstelijk maakte. Hij was op de fiets van het slachtoffer gesprongen en zette daarop de aanvallers na. Hij slaagde er in, nabij de vluchtelingen te komen en liep daarbij zelfs een fikschen klap van een hunner op. Dat weerhield hem echter niet om de twee vluchtende mannen te blijven volgen en op een gegeven oogenblik slaagde v. d. Ende er zelfs in hen met zijn fiets aan te rijden. De politie te Overschie was inmiddels gewaarschuwd. De twee daders werden zwaar geboeid naar het politiebureau overgebracht. Het bleken te zijn de ne gentienjarige B., meubelmaker van be roep, en de twintigjarige werklooze P., beiden uit Rotterdam. Lelarge bleek er allesbehalve goed aan toe te zijn. De man bloedde hevig en was onher kenbaar toegetakeld. Direct levensgevaarlijk was hij echter niet gewond. De twee arrestanten legden een beken tenis af. jM geruimen tijd hadden ze L. geobserveerd en ze wijten, dat hij meer malen veel geld bij zich had. Meerdere keeren hadden ze L. reeds opgewacht. Zoo ook drie weken geleden. Toen hadden zij op het kritieke moment den moed ge mist,. En dien keer had L. juist een flinke som bij zich gehad. Met man en muis ver gaan. De storm, welke in de afgeloopen week boven het Kanaal heeft gewoed, heeft nog meer menschenlevens geëischt. De lyken van vier zeelieden zijn aange spoeld langs de kust van Norfolk. De slachtoffers behooren tot de bemanning van de „Bloomfeet", 't Engelsche vracht schip, dat Woensdag met een lading van 1000 ton kolen van Goole naar Ipswich was vertrokken en waarvan men sinds dien niets had vernomen. Aan boord be vonden zich 11 man, die waarschijnlijk allen zijn verdronken. IJ s-o n g e 1 u k k e n. De 46-jarige r.k. hoofdonderwijzer Terpstra te Dok- kum is, terwijl hij met een van zijn kin dereen aan het schaatsenrijden was, op de Stadsgracht gevallen. Hij bleef liggen met een verwonding aan den slaap. Toen een arts het slachtoffer onderzocht, bleek het reeds te zijn overleden. De 15-jarige Dieters is bij het schaat senrijden op het kanaal te Tweede Ex- looërmond met groote snelheid tegen een gesloten brug cereden. Hij liep daar bij zulke ernstige verwondingen op. dat hij enkele oogenblikken later aan de be komen verwondingen is overleden. De veertienjarige Cath. v d. Laan en haar driejarig broertje Cornelis zijn bij het sleefjerijden te Assendelft in een wak terechtgekomen en verdronken. Fjoewel het ongeluk gebeurde in 't cen trum van het dorp. waar gewoonlijk eeni ge mpnschen staan te praten, heeft nie mand het onheil bemerkt. Een voorhij- ganger zag later het sleetje en de klom pen ou bet ijs staan en deed de vreeselijke ontdekking. Felle brand te Heerlen. De timmerfabriek der N.V. Heerlensche Tim merfabriek v.h. Wijsbek, Soons en Co. le Heerlen is Vrijdagnacht door een gewel digen brand volkomen in de asch gelegd De hitte was zoo groot, dat van de wo ningen aan de overzijde van de straat do deuren werden geblakerd, terwijl de rui ten sprongen. Door de politie werd gearresteerd do 30-jarige W., een werklooze die een in braak pleegde in een sigarenwinkel, gele gen tegenover de timmerfabriek, even na het uitbreken van den brand. Toen W. naar het politiebureau was overgebracht, bleek dat hij dezelfde per soon was. die tevoren tegen surveilleeren- de agenten had gezegd, dat, wanneer zij hem geen onderdak zouden geven, hij er gens den boel in brand zou steken. M«n vermoedt daarom, dat hij meer van den braprf De man. die een glaasje op bad, ie in verzekerde bewaring gesteld. Tengfevolge van den brand komen 80 personen zonder werk, De schade wordt op ruim honderdduizend gulden gesohat De fabriek was op beurspolis verzekerd. Doodopzijnpoat. Vrijdagnaoh» te ongeveer kwart voor twaalf moest ecu tram van lijn 4 te Haarlem van den oprit van het viaduct aan de Leidsche vaart vertrekken. Daar men aan de niet veraf gelegen re mise constateerde, dat de tram uitbleef, toog men op onderzoek uit. Het bleek •toen, dat de wagenvoerder dood voor den stuurstoel in den wagen lag. Fascistenleider fail- li e t? De leider van den Alg. Ned. Fascis- tenbond, de heer J. A. Baars, heeft, zoo meldt de Telegr., al heel wat narigheid ondervonden van een auto, die hij eenige jaren geleden in huurkoop kocht bij een autohandelaar te Den Briel. De mooie wagen, die nog steeds niet is betaald en waarop reeds beslag is ge legd, is ten slotte oorzaak geworden, dat dezer dagen door mr Nijgh, advocaat en procureur te Hellevoetsluis, het faillisse ment van den heer Baars is aange vraagd. Het was op 6 Febr. 1931, dat de heer Baars, die in gezelschap was van den heer Haighton, bij den automobielhande laar verscheen om daar een auto in te ruilen tegen een nieuwen wagen. De heer Baars onderteekende het huurkoopcon tract, dat hem de verplichting oplegde, het resteerende bedrag in termijnen te voldoen. Aanvankelijk werden de eerst volgende termijnen prompt betaald, doch toen de heer Baars na eenigen tijd niets meer van zich liet hooren, werd hij in rechten aangesproken. Het kostte zeer veel moeite om den leider van den Ned. Fascistenbond aan zijn verplichting te herinneren, terwijl het even groote moei lijkheden opleverde den wagen te pakken te krijgen, aangezien de leider er dikwijls mee uit rijden was. Eerst in November 1932, toen de heer Baars eens te Rotter dam verscheen, kon een deurwaarder be slag op den wagen leggen. De auto werd naar een garage gebracht, waar de eige naar hem weghaalde. Daarmede was de zaak echter nog niet geëindigd. Nog al tijd moest op den wagen f501.50 worden betaald. HSj beloofde den advocaat, dat dit bedrag nog wel betaald zou worden en was zelfs bereid een accept te teekenen voor een bedrag van f 200, dat hij zou inlossen, wanneer hij tot Kamerlid zou zijn verkozen. Het resteerende gedeelte ad f301.50 zou in den loop van het zit tingsjaar worden voldaan. Maar de heer Baars werd niet gekozen, en verdere af lossing van de schuld bleef uit, zoodat de advocaat er ten slotte toe overging het faillissement van den fascistenleider aan te vragen. Een boerderij in de asch gelegd. Door onbekende oorzaak is Vrijdag brand ontstaan in de boerderij van den heer J. Verhoeven te Heeswijk (N.Br.) Het vuur werd door den krachti- gen wind aangewakkerd en in minder dan geen tijd stonden de boerderij en de bijgebouwen in lichtelaaie, zoodat van den inboedel niets gered kon worden. De brandweer, die met een handbrandspuit ter plaatse verscheen kon tegen de vuur zee niets uitrichten, zoodat de geheele boerderij afbrandde. Over het ij's naar Urk. Gisteren zijn twintig personen te Urk aangekomen, loopende over het ijs van Enkhuizen naar het eiland. Om tien uur ging het gezelschap van Enkhuizen en om drie uur kwam het te Urk aan. Valsch geld. Eenige dagen ge leden werd te Amsterdam een Chineesche stoker van het Nederlandsche stoomschip „Ouderkerk" gearresteerd en op hem werd een aantal valsche rijksdaalders aangetroffen. Uit het onderzoek is komen vast te staan, dat de rijksdaalders it) China waren gemaakt. Het schijnt, dat ergens in China een officieele muntinstallatie is, die, vermoe delijk als gevolg van den binnenlandscheu oorlog, in verkeerde handen is geraak I Hier wordt op groote schaal Nederland sche munt geslagen. Nederlandsch-Indië beeft er al den noodigen last van onder vonden en thans is Nederland zelf aan dj beurt. Lichtin moordzaak teRot- t e r d a m. De politie te Aken is Zater dag een moord te Rotterdam op het spoor gekomen. Op 4 Dec. werd een 20-jarige Duitscher, Johan Robakowsky, uit België uitgewezen omdat zijn papieren niet in orde waren en hij zonder middelen van bestaan was. Tijdens het onderzoek van de politie te Aken naar de identiteit van Robakowsky kwam aan het licht dat dit de jongeman was die er van verdacht wordt op 2 Dec. te Rotterdam J. A. Don, makelaar in huizen, vermoord en beroofd te hebben. Robakowsky werd aan een langdurig verhoor onderworpen en bekende ten slotte, dat hij den moord begaan had. Robakowsky beweert, dat Don hem op den avond van 2 Dec. bij een ruzie tijdens een wandeling had aangegrepen, waarbij hij den makelaar twee harde vuistslagen in zijn gezicht had toegediend. Toen Don bewusteloos was neergevallen heeft Ro bakowsky van de gelegenheid gebruik ge maakt zijn zakken leeg te halen. De politie te Aken heeft een inspec teur naar Rotterdam gestuurd om met de Rotterdamsche politie samen te werken ten einde het volle licht in deze zaak te krijgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 3