PIJNLIJKE SPIEREN KL houden pro en contra den regeerings- t steun aan den landbouw tusschen een „oud-landbouw-pachter" en den land bouwkundigen medewerker van de Mid- delburgsche en Goesche Courant. Dinsdagavond vergaderde de Jonge- ren-afd. van den Chr. B. en T. Bond. Refe raten werden geleverd over „Groot- of Kleinbedrijf" en „De bemesting van fruit- boomen". Verder werden 2 nieuwe bestuursleden gekozen in de ontstane vacatures. Twee personen traden toe als lid. De Omzetbelasting. Voor zoover B. en W. thans reeds kunnen o crzien zal het Electrisch Bedrijf f 2563 en de Gasfabriek f 6450 f 5720 voor gas- vc 'koop en f 725 voor cokes-verkoop) ver schuldigd zijn voor omzetbelasting in 1934. De Duinwaterleiding zal niets schul dig zijn, oindat „water" nadrukkelijk is vrijgesteld, alsmede grond- en hulpstof- len. Onder de tegenwoordige moeilijke om standigheden kunnen B. en W. er niet aan denken, bedoelde bedragen voor re kening der bedrijven te laten komen. Zij meenen, dat zij o.i de verbruikers belmo ren te worden \erhaald. Opheffing school K. Aan de openbare lagere school J is nog steeds een „boventallige" leerkracht. Deze kost de gemeente ongeveer f 2000. Doch dit stijgt tot f 10.000, ingevolge art. 100 der L.O.-wet. B. en W. meenen, dat het den Raad duidelijk zal zijn, dat het, gezien de financieele omstandigheden der gemeente, niet gewenscht is dezen toestand ongewijzigd te laten voortbe staan. Het ontslaan van de „boventallige" leerkracht aan school J zou ten gevolge hebben dat er voor 6 klassen 5 leerkrach ten waren, terwijl het hoofd ook optreedt als hoofd der ULO-school voor jongens. Een ander middel is het aantal leerlin gen aan school J op te voeren wat alleen kan door overplaatsing van leerlingen van school K, waardoor de „bovental lige" leerkracht een „verplichte" zal zijn. Het gevolg zal zijn, dat school K, die nu nog maar 43 leerlingen telt, zal moeten worden opgeheven en het personeel, be staande uit het hoofd J. A. Tavenier, de oiderwijzeres J. G. Broeke en den onder- wij-er W. H. Hardon op wachtgeld zal moeten komen. De heer Hardon is niet op c'gen verzoek met ingang van 1 Aug. '30 van school C naar school K overgeplaatst en daarom achten B. en W. het billijk om voor de opheffing den heer A. Dekker over te plaatsen van school J naar K en den heer Hardon van K naar J, mits de Minister toestemming verleent. Aanvullend subsidie Burg. Armbestuur. Het Burg. Armbestuur deelt mede, dat het nu tot overeenstemming is gekomen met arts W. U. Schuurman en dat het restant der declaratiën over de jaren 1929'31, (to taal f4322) ad f 1517.75 en de declaratie over 1932 ad f2940.50 of totaal f4458.25 nog aan dezen arts zullen zijn te voldoen. Hij' heeft echter toegezegd een verminde ring van minstens 50 pet. te overwegen over de hem krachtens het overeengeko men tarief toekomende vergoeding van f 0.75 per dag voor z.g. „Verpleegpaliën- ten". B. en W. zijn van oordeel, dat de som van f 4458.25 moet worden uitbetaald en zullen dit verrekenen met de laatste wij ziging van het aan het Armbestuur over 1933 uit te keeren bedrag. Zij zullen er bij het Armbestuur en bij het Bestuur der Godshuizen op aandringen voor bet vervolg een waarborg te scheppen, dat geschillen als dat, hetwelk nu eindelijk tot een oplossing is gekomen, uitgesloten zijn. Opheffing Openb. Ver- vplgonderwijs. Naar aanleiding rn een uitvoerige briefwisseling met den Minister van Onderwijs en met Ged. Sta ten, welk laatste college het bestendigen van uitgaven voor niet-verplicht onder wijl niet langer verantwoord acht, stellen B. en W. voor het openbaar vervolgon- de-wijs op te heffen, gerekend te zijn in gegaan met 1 Sept. 1.1. De tijdelijk aangestelde leerling-me terijker der Bedrijven was op 22 Oct. op een weekloon van f 24 gedurende 2 jaar onafgebroken in dienst. B. en W. stellen nu voor hem vast aan te stellen op de jaarwedde van groep 2 der Ambtenaren, dus f 1200 met 5 tweejiarlijksche verhoo gingen van f 100 tot f 1700. De commissie van financiën stelt voor de beslissing aan te houden, en tegelijk te behandelen met een voorstel tot ontslag van eenige vaste krachten bij de bedrijven. Te vier uur kwamen gisteren 180 kinderen die Donderdagavond aan den ijswedstrijd deelnamen, naar ae boven zaal van de sociëteit „de Vergenoeging" tot het in ontvangst nemen van hetgeen hen was toegedacht. Ieder kind kreeg eerst een brood. Ver volgens hadden zij een papieren tasch, inhoudende worst of spek en een k.g. erwten of boonen in ontvangst te nemen en dan hun eigenlijken prijs, bestaande uit een kleedingstuk, schaatsen of een versnapering en ten slotte ieder een stuk chocolade. Vlissintjen. H st aantal werkloozen is de vorige week vermeerderd met 25 en be- draagt thans 1229, van wie 125 bij de werkverschaffing zijn ingedeeld. De gemeentebegrooting. In het antwoord op het onderzoek van de gemeentebegrooting 1934 merken B. en W. o.a. op, dat zij geen antwoord kunnen geven op de vraag of zij niet de zeker heid kunnen geven, dat niet nogmaals son voorsts! tot loonkorting sal volgen. Het drukken der handelingen kost f2.88 per bladzijde, het cyclostileeren f 0.72. Dit brengt dus f 1000 bezuiniging. Inzake het weksysteem ten behoeve der brandweer hebben B. en W. verschillende prijsopgaven ingewonnen. Met het oog op de voorgestelde bezuinigingen kunnen zij thans niet voorstellen tot aanschaffen over te gaan. De subsidie aan de Burgerwacht, ge raamd op f360, handhaven B. en W. al thans de meerderheid van het college. Zij achten een verlaging van de subsidie aan de Reddingsbrigade eerder te ver dedigen dan bijv. van de subsidies der vereenigingen, die zich rechtstreeks ten doel stellen het bevorderen van den al- gemeenen gezondheidstoestand der be volking. Het aanleggen van een behoorlijk voet pad naast het rijwielpad langs de duinen ontmoet oezwaren, daar het op grond gebied van Koudekerke ligt. Met het oog op de belangrijke kosten zal ook de ver- eeniging „Rijwielpad Walcheren" dit werk niet ter hand kunnen nemen. Naar aanleiding van de ongerustheid, welke onder de werkloozen zou zijn ont staan door de vermindering van de uit gaven wegens steunverleening, deelen B. en W. mede, dat het niet in hun voor nemen ligt om verlaging te verkrijgen van de steunnormen. B. en W. achten het thans gewettigd f50.000 uit het reservefonds te gebruiken. Goes. Zooals gisteren in de advertentie rubriek werd aangekondigd zal a.s. Don derdag in de Gerei. Kerk alhier een kerkconcert worden gegeven door Mevr. v. d. Velde-Stortebeker (viool) en den heer Ferwerda, organist te Middelburg (orgel). Het ligt in de bedoeling een Kerstprogramma uit te voeren. Het is de eerste maal, dat een dergelijk concert in de nieuwe Geref. Kerk wordt gegeven. Naar wij vernemen is er voor dit concert groote belangstelling. Voor nadere bijzon derheden verwijzen we naar de adver tenties van gisteren en a.s. Dinsdag en de aanplakbiljetten. Helpen wij elkaarDe heer P. A. E. Schrijver, lid van het Cri siscomité alhier, schrijft ons: De af deeling B van het Nationaal Crisis- comité, opgericht om te voorzien in de behoefte aan kleeding en schoeisel var» onze medeburgers, die zwaar door den druk der tijden worden getroffen, ziet zich genoodzaakt een beroep te doen op de sympathie van alle stadgenooten. Meer dan ooit doet zich thans, bij de felle koude, gebrek aan kleeren, dekens en kolen voelen. Het comité beschikt slechts over geringe middelen die onvol doende zijn om hulp te bieden aan hen die hulp zoo van noode hebben en als in een bepaald geval ingrijpen noodzakelijk is, kan men alleen het hoog noodige ver strekken. Daarom is aanvulling met gedragen kleeding, dekens, enz., een eerste behoef te, winterjassen, -mantels, dekens en kin- derkleeren zijn bijzonder welkom. Wij vragen U daarom vriendelijk een of an der kleedingstuk of wat beddegoed af te staan. Ten behoeve van de slachtoffers van deze zware tijden die moeten leven van een inkomen waarvan men alleen de meest noodzakelijke levensmiddelen kan aanschaffen, roepen wij Uw vrijgevigheid in en vragen U beleefd Uw garderobe eens na te zien. Wellicht vindt U in een verborgen hoekje nog wel een kleeding stuk dat U niet meer draagt, een deken die U toch niet meer gebruikt, wat kin- derkleeren waar Uw kinderen zijn uitge groeid. U kunt er een betere bestemming aan geven. Belt U maar even op No. 59 of No. 120 Goes. Ook kunt U een berichtje zenden aan P. A. E. Schrijver, Emmastraat 10 of P. Chamuleau en alles wordt bij U af gehaald. Mocht U ondanks ijverige na sporingen niets voor ons comité kunnen afstaan, zoo vragen wij U de wekelijksche collecte a.s. Maandag hij deze strenge vorstperiode mild te gedenken. Ook aan bovenstaande adressen worden gifteu dankbaar aanvaard, eveneens bij den secretaris-penningmeester Notaris A. Th Verbist, alhier. Helpt ons, die door de vele behoeftige gezinnen thans met aanvragen worden overstelpt. Het is hard noodig. Uitslag damwedstrijd, gehouden te Goes op 15 Dec.: J. v. Calmthout—J. Pasman 20, M. J. JeremiasseJ. Krijger 20, H. G. KramerM. Ie Glercq 02, N. LeijsG. Dek 20, F. den HertogG. Duindam 20, A. J. HendrikxS. Krombeen 0 2, Jae. SnoodijkE. Westveer 20, J. GrucqPh. Meijaard 20, G. Schrijver J. Krombeen 02, H. M. Slabbekoorn A. Dek 1—1. Voor Goes 13, Kruiningen 7. D1 e Gasthuiskwestie. De Kroon heeft het besluit van den Gemeen teraad, waarbij de gemeente niet verplicht werd geacht de Gasthuistekorten te dek ken, vernietigd. Iliermede is dus uitgemaakt, dat de ge meente de gemaakte tekorten (die eind 1932 reeds tot ongeveer een ton waren opgeloopen) en die, welke jaarlijks zullen ontstaan op de exploitatie van het Gast huis, moet betalen. De belastingbetalers, die nu reeds zuch ten onder den maximumdruk van zoo goed als alle belastingen, zijn wel te felicitee- ren. Krabbendijke. Donderdagavond verga derde de A. R. Kiesvereen. onder leiding van haar voorzitter, dhr C. P. Vogelaa. Sr. Een ingekomen schrijven van de A. R. J. A.-club werd behandeld. Blijdschap werd uitgesproken over de oprichting der club, terwijl den leden toegang werd ver leend tot de vergaderingen der kiesvereen. Dhr Wolfert bracht verslag uit van de Centrale Goes en dhr Van Hekke van de vergadering van het Provinciaal comité. In de vacature Kloosterman werd ge kozen tot bestuurslid dhr G. L. de Wilde. Daarna hield dhr Van Hekken een in leiding over bet Fascisme. Hoedekenskerke. Donderdagmorgen is het ontspanningslokaal voor jeugdige werkloozen heropend. Ds Hulsbergen en dhr J. Ermerins spraken den wensch uit. dat dit werk op dezelfde wijze zal sla gen als in den afgeloopen winter. Beslo ten is, in het voorjaar 1934 een tentoon stelling te houden van de gemaakte voor werpen. De firma v. Driel, radio-distributie, Kloetinge, zorgt gratis voor radiomuziek Waarde. Donderdagmiddag vergaderde de Raad dezer Gemeente voltallig. Het nieuwbenoemde raadslid dhr H. Wolfer' werd beëedigd en geïnstalleerd. Door Gedep. Staten was goedkeuring gegeven aan de verordening schoolgeld en de ver hooging van de opcenten der personeele belasting, die gebracht zijn van 100 op 160. Het schoolhof werd verpacht voor f 17. Naar aanleiding van een schrijven van Gedep. Staten werd 12% pet. korting op de salarissen goedgekeurd met uitzon dering van den gemeente-ontvanger Daarna werd besloten voor politiediploma met aanteekening en gewoon diploma ieder f 25 en voor kleeding van den ge meente-veldwachter inplaats van f 125, f 100 uit te trekken. Nu volgde benoeming agent der Ar beidsbemiddeling. B. en W. hadden een tweetal opgesteld: dhr J. J. Pieper en dhr Joh. de Leeuw. Dhr Pieper verkreeg 3 st. en dhr de Leeuw 4 st., alzoo benoemd dhr Joh. de Leeuw. Tot lid van het Burg. Armbestuur werd de aftredende dhr M. H. J Weststrate be noemd. Tot afgevaardigden naar de Wa terleidingmaatschappij werden benoemd de heeren A. Dees en H. Wolfert. Na rondvraag volgde sluiting. Kapelle. De raad dezer gemeente kwam voltallig in openbare zitting bijeen. De voorzitter deelde mede, dat herstel lingen van de l omp hoek Kerkplein, in voorbereiding zijn, dat eveneens verbete ring is aangebracht aan de wegen welke hiervoor in aanmerking kwamen. Ook is het uitzicht voor de verlichting van een straatlantaarn nu in orde. De Inspecteur der Dir. Belastingen deelde mee dat de inkomsten voor de ge meente wel f 600 zullen meevallen. De voorz. leest voor de welbekende cir culaire van den Min. over de onwelvoe- gelijke kleeding enz., waarover de lieer Fraanje het woord vraagt. Spr. zag wel gaarne, dat aan den Bie- zelingschen dijk (Den Ham) waar veel gebaad wordt, kleedkamertjes konden ko men. De voorz. had al eens gedacht om een poging te wagen tot oprichting van een vereeniging, welke zich biervoor kon spannen. Alsnu kwam in behandeling korting jaarwedden van burg., secr., enz. volgens een circulaire van Ged. Staten. Het prae-advies van B. en W. luidde: de korting van de wethouders werd onge motiveerd geacht. Voor Burg. en secr. wordt 8,5 pet. voldoende geacht, vooral waar Zeeland steeds aan den lagen kant is geweest en de korting hooger is dan in andere provinciën. Dhr Fraanje zegt, dat Ged. Staten steeds de salarissen opgevoerd hebben te gen den zin van de gemeenteraden. Men dreef echter door en nu moet men om laag. Spr. gaat mee met het voorstel van Ged. Staten. Dhr de J onge zag gaarne dat Ged. Sta ten eens een voorbeeld gaven. Zij moeten van boven af beginnen en dit kenbaar maken. Spr. zal stemmen voor het voor stel van B. en W. Dhr Fraanje antwoordt: wij1 hebben over dit college niets te zeggen, maar ko men hier voor onze zaken. Weth. v. d. Have vindt het een reus achtige korting. Bij stemming was alleen dhr Fraanje tegen het prae-advies van B. en W., al de andere leden voor. Ingewilligd werden de verzoeken om ingebruikname van een der schoolloka len voor het geven van cursussen. Het verzoek van dhr G. Delzenne om pachtvermindering van 40 pet. voor ge meentegrond werd ingewilligd. Ook werd machtiging verleend aan B. en W. om een lantaarn te plaatsen in de Abdijstraat. Ook zal met de gemeente Schore overleg gepleegd worden voor een te plaatsen gaslantaarn in dezelfde straat aan het begin van de kom der gemeente. Namens de commissie bracht dhr B. de Jonge verslag uit over de rekening van het B. A. over 1932. De commissie moest wijzen op de pacht sommen welke nog ontvangen moeten worden. Voor één patiënt waren bizon - dere hooge kosten gemaakt. Kan dit niet minder? Geadviseerd werd om in overleg met den raad de bedragen van de achterstal lige pachters binnen te krijgen. Wat de begrooting B. A. 1934 betreft, deze kon, aldus de Commissie, niet goed gekeurd worden. De post saldo armen huizen dient te worden opgenomen in de begrooting, eveneens de nog te verhalen post pachtsom. Dan is het tekort wegge werkt en de post subsidie gemeente kan geschrapt worden. Besloten werd de begrooting niet goed te keuren. Met algemeene stemmen werd herbe noemd als voorzitter van het B. A. dhr P. Mol. Ingezonden Mededeellng. Sloan's Liniment Is voortreffelijk om stijfheid uit de gewrich ten te ver drijven j Kramp in de spieren, stijfheid en pijn in de pezen worden dikwijls verwaarloosd, met ernstige gevolgen. Verdrijf Uw pijnen snel en zeker met Sloan's Liniment. Wanneer het lichtelijk wordt aangebracht, dringt het onmiddellijk door. maakt een eind aan bloedophooping en neemt de stijfheid en pijnen weg. Rheumatische Pijnen, Lendejicht, Ischias, Neuritis, Pijn in den Rug, Verstuikingen, Kneuzingen zwichten allen voor den pijnlenigenden invloed van Sloan's Besloten werd tot vaststelling van een steunregeling voor de werkloozen, welke in geval van nood toegepast kan worden. Aan werkverschaffing wordt de voorkeur gegeven. Tot op heden kwam nog geen antwoord van den Minister, zelfs niet op telegrafische aanvrage. Zeven van de meest behoeftigen zijn aan het werk ge zet. In totaal is de opgave 79, waaronder 32 gehuwden, 64 zijn georganiseerd, 15 niet, 60 kunnen trekken uit hunne kas sen. De voorzitter verzoekt machtiging om aan de meest behoeftige gezinnen kolen te verstrekken. Wordt verleend. Besloten werd de gemeente-, rijks- en ook het hoofd der politie telefonisch te doen verbinden. Tegen de heer Fraanje. Deze zei, dat bij de vaststelling der be grooting duidelijk door den voorzitter was gezegd, dat alleen beslist noodzake lijke uitgaven moesten plaats hebben. De voorzitter deelt alsnog mee, dat door den Inspecteur van het L.O. ter kennis wordt gebracht, dat een leerkracht over tollig is aan de openb. school en dat slechts 4 voor rijkssubsidie in aanmerking ko men. Besloten werd op de meest eervolle ■wijze ontslag te verleenen, indien dit moet, met in gang van 1 Jan. 1934 aan Mej. J. M. Stecher, onderwijzeres. Weth. van der Have zegt: daar ligt schoolverbouw aan vast. Bij de rondvraag wijst de heer Zuid- weg op het noodzakelijke om bij begrafe nissen politiebegeleide te hebben. De voorzitter zegt, dat de veldwachter altijd tegenwoordig is en nauwkeurig toe ziet. De keer waarop de heer Zuidweg spreekt, was hij wettig verhinderd. De heer Wisse vraagt hoever B. en W. zijn gevorderd met den aankoop brand spuit. De voorzitter dient van antwoord, waarna sluiting. Souburg. De Gemeenteraad kwam Vrij dagmiddag bijeen. Afwezig dhr Louwerse met kennisgeving. De voorz. zegt, dat de verordening in zake Maandagmiddagsluiting voor de kap pers is goedgekeurd. Voor het geven van vrije- en orde-oefe ningen in de openbare school, is vrijstel ling verleend. De achterstand in het be talen van huur in den woningbouw is verbeterd. Dhr de Priester vraagt of het lange wachten op de goedkeuring der kappers verordening zijn oorzaak vindt in het advies van B. en W. of wel de houding der kappers. De voorz. antwoordt, dat deze laatsten de oorzaak zijn, daar zij niet eenstemmig waren. Verder verzocht dhr de Priester om desnoods streng op te treden bij weige ring betaling huurschuld. Tot leden der commissie van onderzoek en jaarlijksche afrekening Chr. Volks onderwijs worden benoemd de heeren Suurmond, Janssen, Van Soelen, Goed- bloed en Louwerse, benevens de heer Goedbloed, ambtenaar ter secretarie. De heer Suurmond zegt, dat de taak dezer commissie zeker zeer moeilijk zal zijn. Het zal nu moeten blijken of er al dan niet fraude is gepleegd. Verzoek verbetering Zuid- beeksche weg. De voorz. zegt, dat hierin een groot werkobject is gevonden. Dhr Suurmond vraagt of de aangelan den niet kunnen worden aangesproken tot bijbetaling van een zeker percentage daar hun eigendommen zeer in waarde zullen toenemen. B. en W. willen eerst nader antwoord afwachten voor zij deze richting zullen inslaan. Dhrde Priester acht het verkeerd, dat dit plan niet eerst in den Raad is be handeld. Weth. Cijsouw zegt, dat voor de ge meente geen groote kosten zullen worden besteed, doch het ligt in de bedoeling dit werk in werkverschaffing uit te voeren. Dhr de Priester voorziet eindelooze onderhandelingen als er gewijzigde voor stellen moeten worden gedaan. Het verzoek wordt aangehouden. Verbetering Nieuwe Vlis- singsche weg en aangaan geld- leening hiervoor. Dhr Janssen vraagt of deze leening van 15 jaar niet kan veranderen in 20 jaar. De voorz. antwoordt, dat wijziging weer uitstel zal geven. Weth. Cysouw is het meegevallen, dat de gemeente nog een leening mag sluiten en is tevreden met aflossing in 15 jaar. Het voorstel wordt goedgekeurd. Verordening personeele belasting. Deze blijkt voor alle biljarthouders een voor deel te zijn op één na. Het voorstel wordt goedgekeurd. Korting jaarwedden (circulaire Ged. Staten). De voorz. zegt, dat betrok kenen hierin wenschen te berusten, doch het is billijk, dat de Ontvanger en de wethouders van korting worden uitge schakeld. Dhr Suurmond zegt, dat de Burgemees ter, Secretaris en Ambtenaren tot heden reeds 8^ pet. pensioen hebben gestort, doch de Ontvanger slechts 2 pet., zoodat deze er 6V2 pet. slechter aan toe is met dit voorstel. Voor de wethouders is dit nog erger, daar deze heelemaal geen pen sioen krijgen. Spr. stelt voor om 4 pet. te korten en de pensioenbijdrage buiten beschouwing te laten. Dhr Leenhouts zegt namens de S.-D. fractie, dat deze niet kan toegeven aan de eischen van Ged. Staten. Dhr van Soelen meent, dat Ged. Sta ten toch hun gang gaan. Dhr de Priester wijst er op, dat de taak der wethouders zeer verzwaard is de laatste jaren en eveneens die van den Ontvanger. Een voorstel-de Priester om Ged. Staten te berichten, dat de Raad hun voorstel niet wenscht uitgevoerd te zien, wordt aangenomen met de stem van den heer Suurmond tegen. De heeren Suurmond en Lorier protesteeren tegen de orde van stemmen, daar huns inziens hun voorstel het eerst in aanmerking moest komen. Nu volgt behandeling begrooting 1934. (Wordt vervolgd.) Oostkapelle. De Meisjesvereeniging „Martha" hield een openbare vergadering in de Geref. Kerk, onder leiding van mei G. Wondergem. Door mej. T. Geertse werd een inlei ding „Geloofsleer" geleverd over „De stof felijke wereld". In de pauze was er gelegenheid om de door de Vereen, vervaardigde kleeding- stukken te bezichtigen. Daarna werden de kleedingstukken (70 stuks) overgedragen aan de Diaconie ter uitdeeling aan de armen. Deze werden door dhr D. Cop- poolse namens de diakenen in dank aan vaard. Nadat door mej. L. de Kam nog een bijdrage was geleverd volg'de sluiting. Ritthem. Woensdag j.l. vergaderde de raad dezer gemeente. Met de circulaire van den Minister van Binnenlandsche Zaken, betreffende het nemen van maatregelen tegen het dragen van onwelvoegelijke kleeding zal reke ning gehouden worden bij de vaststelling eener nieuwe algemeene politieverorde ning. Van een drietal landarbeidersbonden was een schrijven ingekomen om ook ge durende de trekkingsperiode de werkver schaffing te willen bestendigen of indien dit niet mogelijk bleek de werkloozen eventueel een bijslag op hun uitkeering te verleenen. De voorz. wijst er op, dat waarschijn lijk in het begin van 1934 weer grond kan worden vervoerd voor den Polder Walcheren. Teneinde echter de werkloo zen een behoorlijk weekinkomen te waar borgen zou hij hen gedurende het uit- keeringstijdvak van hun bond toch één of meer dagen aan de gemeente willen laten werken. Hierdoor zou dan tevens het trekkingstijdvak worden verlengd. De heer Wisse acht den raad verplicht te zorgen, dat den werkloozen een be hoorlijk bestaan wordt gegarandeerd. De heer Wisse houdt een krachtig plei dooi voor het plaatsen van werkloozen bij de landbouwers met steun van de ge meente. Verschillende leden betuigen hun instemming met dit denkbeeld, terwijl anderen vreezen, dat hiervan misbruik gemaakt zal worden. B. en W. zullen deze materie nader onder het oog zien. Weth. Boogaard dringt er op aan, dat bij gebrek aan werkverschaffingsobjecten in noodgevallen tot steunverleening zal worden overgegaan. Hiertoe wordt beslo ten. B. en W. worden gemachtigd om te handelen naar omstandigheden. De voorzitter deelt met dankbaarheid mede, dat door de Prov. Staten besloten is aan de gemeente Ritthem een rente loos voorschot te verleenen, groot f29000 tot verbetering en vernieuwing van den Ritth. Straatweg. Hij hoopt, dat deze ge meente in 1934 langs een flinken, bree- den weg bereikt zal kunnen worden. Het contract met de PZEM wordt ge wijzigd. De gemeente zal nu jaarlijks 7 pet. van een aanlegkapitaal, groot f1930 bijdragen en ieder der aangeslotenen 7 pet. van f 110 met dien verstande echter, dat, indien de aangesloten bewoners in totaal meer dan 8 pet. van de totaal-aan- legkosten, groot f 2700, aan electriciteit verbruiken, dit meer-bedrag allereerst in mindering wordt gebracht op de gemeen telijke bijdrage. Den heer Js. de Pagter wordt op zijn verzoek, met ingang van 1 Januari 1934 ontheffing verleend van zijn verplichting tot het leegrijden van den gemeentelijken aschbak. Als zoodanig werd aangesteld de heer M. Kwekkeboom tegen een ver goeding van f35 per jaar. Vervolgens kwam in behandeling het

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 2