EDELWEISS ZEEPPOEDER Gemengd Nieuws. Rechtzaken gebracht hetgeen aan pensioenbijdragen Goesche Penkrassen. wordt betaald. Dhr Straub kan zich niet met de voorgestelde korting voor wat de wet houders betreft vereenigen omdat deze niet onder de pensioenwet vallen en zij dus 12,5 pet. en de overigen 4 pet. worden gekort. Ook is geen rekening gehouden met de draagkracht. Besloten wordt aan Ged. Staten te be richten dat met de voorgestelde korting accoord wordt gegaan, maar te verzoeken op de jaarwedden der wethouders geen hoogere korting dan 4 pet. toe te passen. Op voorstel van B. en W. wordt vast gesteld een verordening op de vrijwillige brandweer. De voorzitter deelt mede dat een vrijwillige brandweer is gevormd en het blijkt dat reeds een groote verbete ring van 't brandweerwezen heeft plaats gehad. Dhr Buitenhuis vraagt wie de vergoe ding vaststelt bij verzuim door oefenen. Hierna wordt de bepaling zóó aange vuld, dat de vergoeding wordt vastgesteld door B. en W. in overleg met den com mandant en dat deze vergoeding hoogstens f0.50 per uur mag bedragen. Dhr K. M. Straub wordt hierna met alg. st. benoemd tot commandant der vrijwillige brandweer. Het voorstel van B. en W. om de leden der vrijwillige brandweer met inbegrip van den commandant en de brandmees ters te verzekeren tegen ongevallen, voor- loopig voor 1 jaar, wordt met alg. st. aan genomen. De heer Kousemaker vraagt hoe de verzekering is bij gedeeltelijke invalidi teit. De voorz. zal hiernaar informeeren. Op voorstel van B. en W. wordt beslo ten de kosten van het volgen van cursus sen voor werkloozen uit deze gemeente die te Goes worden gegeven voor reke ning der gemeente te nemen. Zij bedra gen vermoedelijk f3.50 per deelnemer. Tot lid van het burg. armbestuur wordt herbenoemd de heer M. Eversdijk. Verschillende aftredende leden van commissies worden herbenoemd. Op voorstel van B. en W. wordt de heer K. H. Wouda met ingang van 1 Jan. a.s. en voor het jaar 1934 met alg. st. benoemd tot schoolarts. Bij de rondvraag vraagt dhr Eversdijk of het niet wenschelijk is de oude hand spuit te verkoopen, aangezien deze thans overbodig is. Hiertoe wordt besloten. Dhr Strauab vraagt of het niet moge lijk is voor ondersteunden enz. evenals gekookt rundvleesch, ook goedkoops boter te verkrijgen. De voorzitter zegt zulks te zullen onderzoeken. De heer Zweedijk klaagt over het slecht branden der straatlantaarns. De voorzit ter zegt, dat met dit vriezend weer hier heel weinig aan gedaan kan worden. Ook andere leden klagen over het slechte branden van het gas in de woningen. De voorz. zal zulks onder de aandacht van het Gasbedrijf brengen. Aan het einde der vergadering, die de laatste van dit jaar zal zijn, dankt de voorz. de leden voor hun medewerking en hoept dat zij het volgende jaar op dezelf de prettige wijze de belangen der gemeen te zullen behartigen. Baarland. Woensdagavond 1.1. hield du Chr. Jongensclub „Johannes" haar jaar vergadering en herdacht zij tevens haar 5- jarig bestaan. Ds Hulsbergen opende de samenkomst en sprak een kort openings woord, er op wijzend, dat het alleen door volharding mogelijk is om een vereeniging in stand te houden. De leider J. de Hol lander herdacht het 5-jarig bestaan en sprak zijn blijdschap er over uit, dat hut in de club altijd goed blijft gaan en dat er steeds medewerking te vinden is. Hij sprak den wensch uit, dat het zoo zal blijven voortgaan. Verder werden ver schillende samenspraken uitgevoerd die goed in den smaak vielen, alsook een ta bleau en een pantomine. De leider G. Me- lio sprak nog een kort slotwoord en wees op het heerlijke werk om het evangelie onder de jongens te verbreiden. Daarna ging Ds Hulsbergen voor in dankgebed. In de pauze werd op melk getracteerd. Tholen. Woensdag vergaderde de Raad. Afwezig met kennisgeving de heer Moelker. Behandeld wordt het schrijven van Ged. Staten inzake de tijdelijke sala riskorting van I2V2 De voorz. zegt: dat een korting van een achtste deel van het inkomen zeer hoog is, temeer, daar de financiën der ge meente een dergelijke korting niet nood zakelijk maken en men vergeet, dat Zee land de laagste loonen uitbetaalt. B. en W. stellen voor: le. Ged. St. te berichten dat voor dit moment verdere korting on- noodig en niet wenschelijk is. 2e. Indien zij meenen toch korting te moeten toe passen, dit volgens een redelijke grens te doen. 3e. De korting geleidelijk te wil len invoeren. De heer Overbeeke wil hier bijvoegen, dat toch in geen geval korting wordt toe gepast voor de wethouders. De heer Dekker vreest, dat protest niet veel zal helpen. De heer Wagenaar meent, dat, als Ged. Staten niet meenden, dat het noodzake lijk was te korten, zij ook niet met een voorstel zouden zijn gekomen. Evenwel vindt hij 12y2 wel wat aan den hoo- gen kant. Besloten wordt Ged. Staten te berichten in den geest als door B. en W. en dhr Overbeeke is voorgesteld. Ingekomen een verzoek van „Concor dia" tot het intrekken van een bepaling der politieverordening, inhoudende ver bod tot het houden van feesten en geven van muziek op Hemelvaartsdag, daar zij op 10 Mei een groot festival willen hou den. B. en W. meenen niet af te kunnen wijken van het bepaalde in de verorde- Ingezonden Medsdeallnc. 1e kwaliteit kost nu 7 Ij cent per groot pak. En ze is prima. ning. Met alg. stemmen afwijzend be schikt. Aangenomen wordt met alg. stem men een voorstel tot wijziging van het ambtenarenreglement, betreffende revolu tionaire neigingen. De heer Overbeeke acht het een beknotting der rechten en inzichten der ambtenaren. Echter zal hij niet tegen stemmen. De heer Wagenaar zag ook gaarne de onderwijzers hierin genoemd. De voorz. zegt, dat B. en W. dit zullen bezien. Besloten wordt een dading aan te gaan met de Tramweg-Mij inzake een gevoerde procedure. De voorz. zegt: dat het geheele tegoed door de gemeente Bergen op Zoom met alle kosten zal worden betaald. Op een vraag van den heer Overbeeke deelt de voorz. mede, dat, indien door B. op Z. te weinig wordt betaald, de tram voor de rest aansprakelijk blijft. Op schriftelijk ingediende vragen van den heer Overbeeke i.z. kosten arbeids bemiddeling en werkloozen en waarne ming gedurende de ziekte van den secre taris, deelt de voorz. mede, dat de achter stand op de secretarie hoofdzakelijk is ontstaan door het vele werk voor de werkloozenzorg, dat feitelijk bij de ge meente behoort en niet bij den agent der arbeidsbemiddeling. Wat het heeft gekost kunnen B. en W. niet precies zeggen. Aan den heer Blaas is f150 en aan den heer A. Laban f 50 vergoed. De heer Overbeeke keurt af, dat dit weer gedaan is zonder den raad te kennen. Meer en meer gaat men den Raad in een hoek zetten. De voorz. zegt, dat de heer Overbeeke een verkeerde opvatting is toegedaan. De heer Overbeeke zegt wel te kunnen lezen. Indien spr. geen vol doende inlichtingen worden gegeven, zal hi] een voorstel doen Ged. Staten te ver zoeken een onderzoek te doen instellen. Spr. acht ook het toekennen van wacht geld aan den heer Blaas een onrecht matige daad. Een voorstel van den heer Overbeeke bij Ged. Staten in beroep te gaan, wordt verworpen, daar dit niet wordt ondersteund. Hierna sluiting. IV. Amice, Het is voor krantenschrijvers ook al geen prettige tijd tegenwoordig. Er is een tijd geweest, dat ze het pleit konden voe ren voor allerlei verbeteringen, voor ver hooging van salarissen die te laag moes ten worden geacht, voor uitbreiding van dit en perfectionneering van dat, maar wie ook maar eenig verantwoordelijk heidsbesef bezit en bereid is onder alle omstandigheden de waarheid te dienen, zal zich er wel voor wachten in dezen tijd in die richting te schrijven. Hoe onaangenaam het ook moge zijn, er is nu vaak de dwingende plicht om op bezuiniging en versobering aan te drin gen, om de noodzakelijkheid van in zich zelf onaangename maatregelen duidelijk te maken en te steunen pogingen tot af braak, soms zelfs van wat met veel moeite in den loop der jaren werd opge bouwd. Een enkele maal kan het noodig zijn daarbij op eenige matiging aan te drin gen, maar dat behoort jammer genoeg tot de uitzonderingen. We beleven nu eenmaal een harden tijd, die schijnbaar harde maatregelen noodig maakt. Onder deze omstandigheden is de strenge koude van de laatste dagen een zeer onwelkome gast. Zeker de wintertijd heeft evenals de andere jaargetijden zijn mooien kant. Ook de barre winter die de wateren doet verstijven spreekt ons van de grootheid en de glorie van den Schep per van hemel en aarde. En daarbij komt dat met name de jeugd in overvloedige mate geniet van de opwekkende ijssport. Maar dit alles heeft voor velen een bittere bijsmaak. Als de inkomsten wei nig zijn, als het voedsel mondjesmaat moet worden afgepast en als de dekking maar matigjes is, dan valt het niet ge makkelijk de weelde van den winter te waardeeren. En daarom is een opwek king om de mededeelzaamheid niet te vergeten en het mede-lijden in toepassing te brengen, zeker niet overbodig. Ongetwijfeld het mag met dank baarheid worden geconstateerd er wordt ook hier in Goes veel gedaan tot leniging van den nood. Armenzorg en steunverleening zijn zóó geregeld, dat ieder gezin van het allernoodigste kan worden voorzien. En dan is er ook nog de kerkelijke en de particuliere liefdadig heid, die zeer veel bijdraagt tot leniging van den nood. Het is gewoonte geworden in vele krin gen om uit de hoogte neer te zien op de kerkelijke liefdadigheid. Dat past niet meer in onzen tijd, naar velen meenen. Afhankelijkheid is uit den booze; ieder mensch heeft recht op behoorlijk levens onderhoud en daarom: geen barmhartig- heidsbeoefening, maar het verstrekken van recht op uitkeering. Hierover zou zonder veel moeite een breede boom opgezet kunnen worden. Ik doe dat nu echter niet, maar ik wijs al leen op het feit, dat het er in de wereld heel wat droeviger uit zou zien, dat het lijden, ook het crisis-lijden, heel wat er ger zou zijn als daar niet was de diaco nale hulp. Het is geen gewoonte daaromtrent cij fers te verstrekken, 't Is een arbeid die in alle stilte wordt verricht; de diaconieën zijn niet gewoon de groote trom te roe ren, maar wie een weinig medeleeft, weet wel, dat er door de diverse diaconieën elk jaar millioenen worden ingezameld en uitgegeven. En 't is zeker te betreuren dat de Socialisten en anderen die er niet afkeerig van zijn uit den nood der armen politieke munt te slaan, niet op dezelfde wijze den nood van hunne medeburgers trachten te lenigen. In dit verband mag er misschien wei eens op gewezen worden, dat de collecte voor het Crisis-Gomité, die hier elke week gehouden wordt, toch eigenlijk treurig weinig opbrengt. De vorige week was het meen ik nog geen f 60.Nu werden we dezer dagen verblijd met de mededee- ling dat Goes 9500 inwoners telt. Eén cent per inwoner in de collecte zou al beteekenen een opbrengt van f 95.En nu blijkt dat er gemiddeld zelfs nog geen drie cent per gezin gegeven wordt. Dat is toch droevig weinig, mede in vergelij king met de kerkelijke collecten, die als ik goed ben ingelicht, heel wat betere cij fers te zien geven. Waarom, zoo zou ik willen vragen, tasten met name degenen die in de kerkelijke collecten niet bijdra gen, niet wat dieper in de beurs? 't Moest toch niet mogelijk zijn, dat een collecte als voor het crisis-comité minder dan f 100.per week opbracht. Gelukkig wordt er van andere zijde ook nog wel een en ander gedaan. De afd. van den Chr. Vrouwenbond b.v. heeft er voor gezorgd, dat een aantal gezinnen met waardevolle goederen kon worden verblijd. Dat zijn dingen waarvoor we dankbaar mogen zijn. Ge hebt zeker ook wel gelezen dat deze week ook hier een ontspanningslokaal voor werkloozen is geopend. Men zou hier kunnen spreken van een noodzakelijk kwaad. Geheel zonder gevaar zijn derge lijke inrichtingen zeker niet. De kans be staat, dat door kwade samensprekingen waarvoor daar een overvloed van tijd is, veel bedorven wordt. Ik ontken dat niet. Maar ik ben het niet eens met hen, die zeggen: dus moet men op mijn steun en medewerking maar niet rekenen. Ik zou de zaak liever omkeeren en zeggen: laten we nu alle krachten inspannen om dit gevaar zooveel mogelijk te keeren, vooral door te zorgen dat er aan goede lectuur geen gebrek is. Overigens hoop ik, dat er van deze ge legenheid niet teveel gebruik zal worden gemaakt. In vele gevallen zullen m.i. de genen die geen werk hebben, zich beter thuis nuttig kunnen maken, dan dat ze een groot deel van den dag in het ont spanningslokaal doorbrengen. Nog meer zou het zijn toe te juichen als de omstandigheden zoodanig veran derden dat er voor allen die werken wil len, werk zou zijn en brood. Op dit oogen- blik ziet het er zeker niet naar uit, dat het spoedig zoover zal zijn. De wachters op de economische uitzichttorens weten nog niets anders te boodschappen, dan dat het nog steeds nacht is. Geve God, dat we steeds meer leeren leven in het geloof, dat, hoe verward alles ook moge schijnen, God regeert en dal regen en droogte, gezondheid en ziekte, rijkdom en armoede en alle dingen, niet bij geval, maar uit Gods vaderlijke hand ons toekomen. VERITAS Het ijs en de scheepvaart. Het ijs in de Lek heeft zich bij Culem- borg Donderdagmorgen vastgezet, waar door de overtocht voor rij- en voertuigen geheel is gestremd. Zoodra het ijs zich daartoe leeent zal er een pad over hel ijs worden gemaakt. Het ijs in den Rijn bij Wageningen is in het laatste etmaal, als gevolg van de felle vorst zeer in omvang en dikte toe genomen. Donderdag was de rivier voor 3A der breedte met groote schollen over dekt. De scheepvaart is vrijwel geheel ge staakt. Bij Bolnes heeft een boer den over tocht over de rivier gewaagd en 't is hem gelukt. De overtocht van RidderkerkAlblas- serdam bleek gestaakt. Het ijs op de groote rivieren is in den loop van Donderdag steeds in om vang en hoeveelheid toegenomen. Op den Rijn en den Waal heeft men evengoed met het ijs als den lagen water stand te kampen. Gistermiddag 1» sen zevenjarig1 Jon getje te Heemstede, toen hij met een zes jarig vriendje aan het spelen was in de Tachthaven door het ijs gezakt en ver dronken. Brand in een hotel. Tij dens afwezigheid van den eigenaar is gis termiddag te Arnhem brand uitgebroken in het eerst voor enkele weken geopende hotel-café-restaurant Het Hof van Hol land, aan het Nieuwe Plein te Arnhem. De brand is ontstaan op een bovenver dieping, waar verschillende ledikanten met beddegoed waren opgestapeld. Hoe wel de brand zich aanvankelijk ernstig liet aanzien, slaagde de brandweer er in, binnen drie kwartier het vuur meester te worden. Men vermoedt, dat een knecht, die even voor het uitbreken van den brand boven was geweest, door 't achteloos wegwerpen van een sigaret de brand heeft veroor zaakt. De bovenverdieping is vrijwel geheel uitgebrand. De onderverdieping, waar het café-restaurant is gevestigd, heeft veel waterschade gekregen. Te Gulemborg luidt de klok niet meer. Volgens een oud plaatselijk gebruik wordt te Culemhorg nog drie maal daags de klok geluid, n.l. des morgens te zes uur, des voormiddags om elf uur en 's avonds om tien uur nog eens. De laatste werd van ouds de poort klok en in den volksmond „de papklok" genoemd. De gemeenteraad heeft nu bij het be handelen van de begrooting den post tractement van den klokkeluider ge schrapt, waardoor met ingang van 1934 het luiden der klok komt te vervallen. - Door benzinegas vergif tigd. Te Berlijn werden in een autobus eenige inzittenden onwel. Zij moesten naar het ziekenhuis worden vervoerd, aangezien zich symptomen van gasvergif tiging bij hen voordeden. Het waren zeven passagiers, van wie vijf vrouwen. Bij onderzoek van de autobus bleek, dat de verwarmingsinstallatie, waarvoo- de uitlaatgassen van den motor worden gebruikt, lek was geraakt, zoodat de uit laatgassen in den wagen kwamen. De ver giftigde passagiers verkeeren niet in le vensgevaar. De brand in Boon's Cacao fabriek. Omtrent den brand in de ca cao- en chocoladefabriek van de firma Boon en Go. te Wormerveer melden we nog de volgende bijzonderheden: Het grootste gedeelte van het fabrieks complex is een prooi der vlammen ge worden. Een gebouw, dat achter op het fabriekscomplex stond en bekend is onder den naam van „bandenfabriek", waar ca ramels en drops vervaardigd werden, was in het geheel niet door het vuur aange tast. Ook de chocoladefabriek en een pak huis, ondergebracht in het pand „Trini dad", dat geheel van beton is opgetrok ken en van de overige gebouwen door een branddeur gescheiden wordt, kon behou den blijven. De schade van den brand kon nog niol vastgesteld worden, doch deze zal waar schijnlijk ongeveer een half millioen gul den bedragen. De oorzaak van den brand is onbekend. De firma Boon was op beurspolis verze kerd. In de verschillende afdeelingen van de fabriek werkten in totaal ongeveer 40 ar beiders en 60 meisjes, die waarschijnlijk allen broodeloos zullen worden, daar de fabriek in haar geheel zal worden stopge zet. Auto bij1 botsing ver nield. Zes gewonden. Gistermid dag keerden 9 personen, die te Zwolle gecollecteerd hadden voor de Vereeniging „Het Hoogeland", per personenauto naar Beekbergen terug. Ter hoogte van Flip Hul, gemeente Wapenveld, kwam de auto in botsing met een tractor en aanhang wagen. De auto schoot den weg over, te gen een boom, en werd geheel vernield. Van de inzittenden bekwamen vijf min of meer ernstige snijwonden, drie kwamen er goed af; de chauffeur werd met een schedelbreuk naar het ziekenhuis over gebracht. Meisje gooit haar ex-ver loof de met bijtende vloeistof. Woensdagavond kwam zekere mej. Sch. op het politiebureau te Tilburg vertellen, dat zij even tevoren haar vroegeren ver loofde, zekeren van B.,in de Houtstraat was tegengekomen en dat deze haar met een fleschje had willen slaan. Zij had, volgens haar verklaring, den slag afge weerd, doch daarbij had zij den inhoud van het fleschje, dat met een bijtende vloeistof, vermoedelijk zwavelzuur wa, gevuld over het lichaam gekregen. Haar kleeren vertoonden de sporen van do vloeistof, die in het goed was ingevre ten en zij had er tevens wonden van op- geloopen aan handen, beenen en gezicht. Ongeveer gelijktijdig kwam echter een ander bericht binnen. Er werd namelijk aangifte gedaan, dat zich in een perceel in de Houtstraat een jongeman bevond, die vreeselijk kreunde en die ernstige verwondingen aan het gezicht had opge- Ioopen. De politie begaf zich derwaarts en de gewonde jongeman bleek genoem den van B. te zijn. Hij bleek een hoeveel heid van dezelfde bijtende vloeistof in beide oogen gekregen te hebben en was er ernstig aan toe. De oogen zijn zoo ernstig gewond, dat de mogelijkheid niet is uitge sloten, dat hij het licht zal moeten mis sen. Intusschen gaf de jongeman tegenover de politie een geheel andere lezing van het geval. Hij verklaarde namelijk, dat hij zijn vroegere verloofde in de Houtstraat was tegengekomen en dat deze hem uit een fleschje de bijtende vloeistof in het gezicht had geworpen. In verband met een en ander is het meisje door de politie in arrest gesteld. Het onderzoek duurt voort. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding: straatschenderij: L. G., Kamperland f 15 of 15 d. h.; zonder vergunning rijden over eens an ders grond: J. G. B., Rilland-Bath f lü ol 10 d. h. vuurwapenweti: A. K., Rilland-Bath f 15 of 10 d. h.; A. v. W., 's Gra venpolder, P. E., Nisse f 5 of 5 d. h.; ijkwet: J. H., Kloetinge 3 maal f 1 of 3 maal 1 d.; als schipper een rijkskanaal bevarende zijn naam niet op zijn schip hebben: A. B., Pernis f 5 of 5 d. h.; F. P., Dordrecht f5 of 5 d. h.; overtreding Landbouwcrisiswet (aard- appelbesluit): A. d. L., Goes f 10 of 10 d. h.; M. K., Wolphaartsdijk f 15 of 10 d. h.; overtr. Grisis-Zuivelwet: J. d. J., Nisse, G. de K., C.. D., Wissekerke f 15 of 15 d., P. de K., 's Gravenpolder f5 of 5 d. h.; schelpdieren rapen aan den voet van een zeedijk: L. M., J. v. V., Arnemuiden f2 of 2 d. h.; wet openbare vervoermiddelen: J. S., Wemeldinge f 5 of 5 d. h.; zich begeven op een onbewaakten over weg als een trein zichtbaar nadert: A. H. v. d. B., Schore, P. S., Kapelle f 10 of 10 d. h.; met motorrijtuig de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: M. Z., Hein- kenszand f25 of 10 d. h.; N. d. K., Mid delburg f 25 of 10 d. h., P. M. v. D., Goes 2 maal f 15 of 2 maal 15 d.; te Goes bouwen zonder vergunning: H. v. S., Goes f 10 of 10 d.; ankeren in de Schelde op eens anders perceel: W. D. Pz., Ierseke f3 of 3 d. h.; overtr. Vleeschkeuringswet: W. A., Wolfaartsdijk f 10 of 10 d. h.; vleeschkeuringsverordening Kruinin- gen A. d. B., Wemeldinge f 10 of 10 d. h.; te Goes parkeeren op verboden plaats: F. D., Axel, f2 of 2 d. h.; te Goes venten zonder vergunning: G. J. P., Rotterdam f5 of 5 d. h.; met een rijwiel de veiligheid van het verkeer in gevaar brengen: M. A. R., te 's H. Arendskerke een berisping; met motorrijtuig rijden zonder vol doende remmen: J. C. W., Goes f 25 of 10 d., A. J. W., Goes f5 of 5 d. h.; met rijwiel zonder noodzaak links hou den A. F., Goes f2 of 2 d. h.; met voertuig rijden zonder licht: P. d. J., Kats f 5 of 5 d. h.; als voren en zonder reflector: J. v. 0., Goes f 5 en f 2 of 5 en 2 d. h.; met rijwiel linkerzijde van den weg houden: P. d. D., Goes f 10 of 1 w. t.sch.; met motorrijtuig rijden zonder achter licht: L. L. L., Geersdijk, f3 of 3 d. h.; 's avonds fietsen zonder licht: J. V„ 's Gravenpolder f2 of 2 d. h.; J. E. te Goes een berisping; met motorrijtuig rijden zonder min stens twee goed werkende remmen: C. G., St. Laurens f 5 of 5 d. h. dronkenschap: J. T., Heinkenszand f 15 of 15 d. h. Ontheffing rechter- p.laatsvervangers. Bij Kon. be sluit is bepaald: dat de ontheffing op 1 Jan. 1934 van de hieronder vermelde kantonrechters- plaatsvervangers, die werkzaam zijn bij het op gemelden datum ontbonden zijnde kantongerecht, waarvan de zetel achter hun naam is vermeld, geacht moet wor den eervol te zijn geschied, en is hun Harer Majesteits dank betuigd voor de door hen als zoodanig bewezen diensten: P. A. de Jong te Tholen; A. F. Hans- sens te Tholen; mr A. J. van der Hoeven, te Iholen; mr J. H. M. Stieger te Goes; mr H. C. J. Zaaijer, te Goes; mr C. M. Kegge te Goes; mr J. W. Goedbloed, te Goes; mr Ph. R. Hugenholtz te Goes; J. M. L. Maertens, te Hulst; B. A. Th. M. Truffino, te Hulst; mr R. J. J. Lambooy te Hulst. Poging tot oplichting der Posterijen. Gisteren heeft zich voor de rechtbank te Rotterdam te verantwoorden gehad de 34-jarige werklooze kantoorbediende K., gedetineerd, die zich in Februari aan een zeer geraffineerde poging tot oplichting in het Staatsbedrijf der posterijen heeft schuldig gemaakt. Op 18 Februari had verdachte een aan- geteekenden brief met een aangegeven waarde van f 12000 verzonden naar do Cominerz und Privatbank te Berlijn. De brief was van een aantal lakzegels voor zien, geheel zooals dat voor geldzendin gen met aangegeven waarde is voorge schreven. Bij aankomst te Berlijn bleek de brief geen 12 bankbiljetten van f 1000 te bevatten, doch slechts courantenknip sels. Verdachte had naar aanleiding van de vermissing van het geld het staatsbedrijf der posterijen aangesproken tot vergoe ding der schade. Uit het ingestelde onder zoek was gebleken, dat twijfel gerecht vaardigd was of bij verzending van den brief wel de bankbiljetten van f 1000 in den brief aanwezig waren geweest, zoo dat verdachte op vermoeden van poging tot oplichting werd aangehouden en nu ter dezer zake terecht moest staan. Het O. M. eischte 1 jaar gevangenis straf met aftrek van 4 maanden preven tieve hechtenis.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 6