Staten-Generaal Binnenland. Belangrijkste Nieuws. Uit de Provincie DONDERDAG 14 DECEMBER 1933 OAGBLAD VOOR DE PP9VINCIE ZEELAND 7 it d« bagage- ;oen hij werd ijwel alle ju- een waarde l, alsmede de eenige kleine st. oor 't meisje De petroleum nkelier in de neisje dat uit erug was ge en vosbonten ïuis door een naar boven, ie vertrekken ledige beken- veer 22 jaar. eks Kerstmis land te bren- >men. (Tel.) sn elburg. 1933. varen gedag- te Oostburg, een geldsbe- rende aan de van deze bad isoone te vol- er of October aak. van A. R., 37 >rpe, wegens aoen te West- d. h. utkoopman te ing van J. A. lag op 25 Oct. d. h. n A. K., 31 j., )e wegens be- eters te West- d. h. te St. Jan- Helena dc Oct. 1.1. h. D'H., 25 j., V. an 1 d. r. wegens belee- te Graauw op d. h. Krer te Philip- van J. F. On- Nov. 1.1., door d. h. 0., 33 j., zon- wegens mis- 'ourtere te St. raak. 38 j., zonder egens mishan- der, door haar te St. Jansteen 5 d. h. i te IJzendijke, R. J. A. Goos- Ictober 1933. pr. f 10 of 5 d. te Glinge, we- M. v. S„ toen dienst deed te 1. 10 d. h. V„ zonder be- ens beleediging en te St. Jan- ïtvankelijk ver- lan, IJzendijke, F. T. te IJzen- 5 d. h. ,r, koopman te jt niet voldoen ihtmeester Fok- Dlinge op 5 Oct. ig van rechts- nan te Stoppel- jdrijf gepleegd ig van rechts er te Kwaden- ling van Corne- lo Oct. 1.1. 5 d. h. e Rilland-Bath, J. J. v. Hoorn let. 1.1. spr. f 10 of 5 d. n t e n. Geëin- van D. Dees rator Mr P. v. oor verbindend ïgslijet met een van de nalaten- Ison, laatst ge- Leuzen, door de >tuitdeelingslijst, de concurrente t van 3 pet. Op itgedeeld, op de gefailleerde J. er te Axel, aan- hem ingetrok- ng over het ac- irheid te vinden, rd het ingetrok- 40a JAARGANG - fh. 04 Uitg.: N.V. Uitgevers-Maatschappij „Luctor et Emergo" ter exploitatie van het blad „De Zeeuw". Bureaux Lange Vorststraat 70, Goes. Telefoonnummer 11. Postchèque en Girorekening 44455, Bijkantoor Middelburg, Lange Burg, Telef, 250, Directeur-Hoofdredacteur: R. ZUIDEMA. De Zeeuw Abonnementsprijs» f 8,59 per kwartos»'., weekabonnementen voor Middelburg, Goes en Vlissingen f0.20. Losse nummers 5 cent. AdvertentiëiB: Familieberichten 30 «ent- ISa». sesl jner rage!, Ejeine Adva.rt-efiiyëa SDjaidsge ea V.rtjdfcse 10.TE» vooruJtbet&Hng. Onder Setter cl aentto Bij contract belangrijke Lorüng. TWEEDE KAMER. Begroeting van Financiën. De Kamer heeft gisteren voortgezet de behandeling van de begrooting van Fi nanciën. Bij de afd. kosten der eerediensten vroeg de heer Zandt, S.G., of de regeering bereid is het onrecht, der Hervormde Kerk door de overheid aangedaan, te herstel len. Ingetrokken moeten worden de K.B. van 7 Jan. 1816 en 23 Maart 1852. De heer L i n g b e e k, H.G., betoogde, dat men door die intrekking zijn doel niet zal bereiken. De Hervormde Kerk zou er geen volkskerk door worden. Het onrecht der kerk aangedaan moet worden hersteld, maar men trachte niet dit ge daan te krijgen door middelen, welke slechts welkom zijn aan hen, die in be ginsel de vaderlandsche kerk prijsgeven. Een staatscommissie moet worden in gesteld ter oplossing van het vraagstuk, maar het is in dezen crisistijd niet het geschikte oogenblik voor een oplossing. De Minister van Financiën verwees naar het standpunt van zijn voorganger waarmede spr. het eens is. De begrooting werd daarna z.h.s. aan genomen. Couponbelasting. Daarna kwam aan de orde het ont werp tot het heffen van een coupon belasting van 2 pet. Zonder verrekening met de inkomsten belasting worden de opbrengsten getrof fen van Nederlandsche obligaties en van buitenlandsche effecten. Uitgezonderd zijn o.a. de bij de wet vrijgestelde effecten en de opbrengst van Nederlandsche schat kistbiljetten en schatkistpromessen. De opbrengst van de buitenlandsche fondsen is aan de belasting onderworpen, indien zij toekomt aan een hier te lande geves tigde natuurlijke of rechtspersoon. Niet alleen particulieren worden door deze belasting getroffen; er vallen even goed spaarbanken en weldadigheidsin stellingen onder, ook bejaarde menschen die van een klein effectenbezit leven en worden getroffen, zonder dat op hun draagkracht wordt gelet. Ook deze belasting is dus niet zonder ernstige bezwaren, die door de Regeering ook terdege worden gevoeld. Dit verhinderde den heer J. terLaan niet voor te stellen het percentage van 2 tot 5 te verhoogen, welk voorstel echter met 46 tegen 20 stemmen werd verwor pen. De heeren Van Houten, C.-D., en Arts R.-K., toonden zich hier ook weer trouwe medestanders van socialisten en commu nisten. Avondvergadering. „Spcorhout" en spoorwegen. Een commissie van onderzoek. Gisteravond kwam eerst aan de orde de kwestie „Spoorhout", een nevenbedrijf van de Spoorwegen, waarvan reeds ge- ruimen tijd wonderlijke geruchten in om loop waren. Gesproken werd over bevoorrechting van Spoorhout, over benadeeling van an dere gegadigden voor de levering van hout ten behoeve der Spoorwegen en wat het belangrijkste is: de overtuiging ont brak, dat de Spoorwegen op de bestaande wijze het goedkoopst gediend worden. De Commissie van Rapporteurs over de Waterstaatsbegrooting heeft veel aan dacht aan de gerezen vragen en bedenkin gen gewijd. Het schriftelijk antwoord van den Minister was formeel weinig zeggend en ontwijkend en dus juist geschikt de verdenkingen te doen toenemen. De Kamer vond het geval verdacht en eischte meer licht. Minister Kalff verklaarde zich ten volle bereid daartoe zijn medewerking te verleenen. Hij ver klaarde er prijs op te stellen, dat een commissie wordt benoemd, die alles kan onderzoeken. Besloten werd een commissie te vor men, die dan tevens een onderzoek zal instellen naar het grindbaggerbedrijf te Linne, waaromtrent mede minder goede geruchten in omloop zijn. Het Nijverheidsonderwijs. Het dienst- bodenvraagstuk. Vervolgens kwam het Nijverheidsonder wijs aan de orde. De heer K. ter Laan betoogde, dat daarvoor te weinig wordt gedaan. De heer T i 1 a n u s bestreed deze op vatting. Spr. betreurde, dat zich geen meisjes aanmelden voor opleiding tot dienstbode. Negen millioen aan dienstbodenloon gaan jaarlijks aan buitenlandsche dienstmeisjes weg. Kan de minister niet de verschil lende vereenigingen van huisvrouwen in den arm nemen, om die te prikkelen ten deze iets te doen? De Minister van Onderwijs, de heer Marchant, zeide, dat de rede van den heer Ter Laan afwezigheid toont van elk begrip van den toestand, waarin wij verkeeren. Er is geen enkel land in Europa, dat meer geld uitgeeft voor zijn onderwijs dan Nederland, en het Nijver heidsonderwijs vormt daarop geen uit zondering De kosten zijn gedaald van f 41.70 per leerling in '22 tot f 23.50 in 1932 dus bijna tot de helft, en het onderwijs is veel verbeterd: resultaat van een zui nig beheer. Het dienstbodenvraagstuk is niet alleen nijpend voor de huisvrouwen, doch ook voor de regeering. De jonge dames, die vroeger dienstbode werden, gaan 's avonds liever uit dan in de keuken zitten. Het in den arm nemen van huisvrouwenorgani saties zal niet baten, er is al van alles geprobeerd, zonder resultaat. De Voorzitter verdaagde de verga dering om 11.35 tot Donderdag 1 uur. DE HEER SCHAPER OVER DE S. D. A. P. De memories van het soc.-dem. Ka merlid hebben in de „Arbeiderspers" een scherp oordeel uitgelokt van dr Wiardi Beekman, den gewezen secretaris van Troelstra, welke laatste figuur door den heer Schaper zeer critisch in zijn boek is bekeken, gelijk wij onlangs met uit voerige citaten hebben vermeid. „De Avondpost" heeft naar aanleiding van het artikel in de „Arbeiderspers" den heer Schaper geïnterviewd, en wij ontlee- nen daaraan een en ander, dat van meer algemeene beteekenis is voor de verhou dingen in de S.D.A.P. dan de gedenk schriften zelve. „Het is mij zeide de heer Schaper tot den man van „De Avondpost" niet onwelgevallig, dat u komt. Als mijn eigea pers een antwoord van mij had gevraagd, zou ik het haar ook gegeven hebben. Maar zij kan mij blijkbaar niet vinden; trou wens, vrijwel de geheele sociaal-demo cratische pers is gelijkgeschakeld." „Waarom vroeg de interviewer zou de redactie van de „Arbeiderspers" u minder goed gezind zijn?" „Och, op het jongste congres heb ik haar openlijk gecritiseerd over de wijzs. waarop zij in verschillende gevallen haar taak opvatte, o.a. wat de bestrijding van artikelen van prof. Goudriaan en prof. Bonger betreft. Ook is men misschien gebeten op mij, omdat ik in de Ridder zaal ben geweest bij de opening der Sta ten-Generaal." „Uw aanwezigheid daar was een sym pathieke „daad", zeiden wij. „Ik heb geen enkele reden om onaan genaam te zijn jegens de Koningin. Bo vendien ben ik onder-voorzitter van de Tweede Kamer. De Koningin, die mij meer dan eens ontving, is voor mij altijd zeer hoffelijk geweest. Ik herinner mij, dat ik eens bij haar was geroepen; zij was toen aan de rechterhand gewond en droeg die in een doek, maar toen ik bin nenkwam, stond zij op, liep mij bijna tot de deur tegemoet, reikte mij de linker hand en begroette mij hartelijk. Ik heb geen reden om weg te blijven uit de Rid derzaal". En verder: „Wat is eigenlijk uw voornaamste be doeling geweest met uw critiek op dhr Troelstra?" „Dat zal ik u zeggen", antwoordde de heer Schaper vol overtuiging. „Het te genwoordige en het opgroeiende geslacht, dat toch al onder den invloed is van onze gevaarlijke tijden, waarin van twee zijden met revolutie wordt gedreigd, heeft juist daarom hoog noodig een blik te slaan op het jongste verleden. Het heeft er, in zijn eigen belang, behoefte aan om te leeren, hoe soms revoluties worden voorbereid en in elkaar gezet. Het kan dan zien, hoe ondoordachtheid en gebrek aan werkelijk heidsbesef een beweging kunnen veroor zaken, die noodlottig moot worden voor volk en land, voor iedereen, bovenal voor de arbeiders zélf. Men beseffe wèl, dat in November 1918, ondanks de nuchtere fei ten, en ondanks de werkelijkheidszin van velen (waaronder een Oudegeest, die in zulke momenten steeds zijn koelbloedig heid heeft bewaard, waaronder ook Vlie gen en Albarda) een half dozijn persoren toch nog de revolutie wilde doorzetten, hetgeen tot schromelijke gevolgen had kun nen leiden. Wie zal de ellende schetsen, die daarvan had kunnen komen? Deze les heeft het arbeidende volk noodig te weten en daarom heb ik geschreven". „In het parlement is van die revolutie- bewering anders niet veel overgebleven." „Precies, juist 'het parlement bracht klaarheid en oplossing," zei dhr Scha per. „Daar waren degelijke redeneering en rustige beproeving noodig. Daar had men met bekwame tegenstanders te doen. Daar had men aan fanfares en wilde toe juichingen niet genoeg. Daar werd dan ook, ten aanhoore van het heele volk, een eind aan de illusïe gemaakt. Dit mochten onze antiparlementariërs van heden wel eens bedenken: hoe het parlement de re volutie kan doen mislukken." En tenslotte: In het vervolg van ons gesprek gaf de heer Schaper nog als zijn meening te kennen, dat men in zijn partij blijkbaar een onafhankelijk oordeel over zaken en personen en beginselen vreest, ook wat het tweede deel betreft, dat in menig op zicht nog meer urgent zal zijn, „en ge vaarlijk voor hen, die de tactiek van som mige leiders volgen." „Toch zal ik," zei hij, „zij het dan ook met gematigheid, mijn meening over den tegen woordigen gang van zaken in de partij wel eens weergeven. De zaak van het so:cialisme en van de democratie gaat mij boven alles. Juist in deze moeilijke tijden, met hun raadselachtige en pijnlijke gebeurtenissen ten Oosten van ons, is het plicht zijn meening te zeggen en desnoods zijn waarschuwende stem te laten hooren. Ik heb de S.D.A.P. mede opgericht, bij haar geboorte heb ik stormen moeten trot- seeren, ik laat de partij niet zonder meer sloopen door onbekwaamheid en gebrek aan moed Bu tenland. Een monster in het Lagerhuis. Het geheimzinnige zeemonster in Loon Ness, het meer in Schotland, waarover geheel Engeland thans reeds sedert drie maanden spreekt en waarvan ten minste 51 getuigen beweren het te hebben ge zien, is Dinsdag in het lagerhuis bespro ken. De Schotsche conservatieve afgevaar digde Anstruther Gray heeft de vraag ge steld, of de regeering in het belang van de wetenschap een onderzoek zou willen la ten instellen inzake de aanwezigheid van het monster. De staatssecretaris voor Schotland ver klaarde hierop, dat er geen reden is do aanwezigheid van een ontzettend monstc"' in het Loch Ness te vermoeden. Onder deze omstandigheden zijn verdere weten schappelijke onderzoekingen een aangele genheid van particulieren. De socialistische afgevaardigde Mac Lean verklaarde hierop, dat de regeering er beter aan zou doen, zich bezig te hou den met het monster der werkloosheid. De vroegere staatssecretaris voor Schotland, Adamson, heeft in een pers conferentie verklaard, dat men niet moet spotten met het monster. Het zou een feit zijn. lederen dag trekken honderden geleer den, journalisten en fotografen naar hot meer om eventueel het monster te kun nen aanschouwen. Het monster, dat moe' geli,jken op de voorstellingen welke men zich maakt van de beruchte zeeslang, zou 20 M. lang zijn. Het meer wordt dag en nacht door po litiebeambten bewaakt. De Boliviaansche troepen totaal verslagen? De minister van oorlog van Paraguay heeft medegedeeld, dat de Boliviaansch» troepen volkomen zijn verslagen. De bevolking van Paraguay viert de de finitieve overwinning' in den Gran Chaco. De overgave van 13.000 Boliviaanschi troepen heeft aan den oorlog tusschen Bolivia en Paraguay een einde gemaakt. Boven de Boliviaansche hoofdstad i.a Paz hangt een donkere wolk van rouw en vertwijfeling. Volgens berichten uit La Paz spreek', de Boliviaansche regeering tegen, dat een opstand in Bolivia zou zijn uitgebroken. Men verwacht ieder oogenblik de af kondiging van een decreet, waarbij nieu we lichtingen reservetroepen in Bolivia onder de wapenen zullen worden geroe pen. Knoeierijen bij de Brusselsche politie. Een hoofdcommissaris en een gewezen commissaris van politie van de Brussel sche voorstad Schaerbeek zijn gearres teerd wegens het plegen van vervalschin- gen en het zich laten omkoopen. Intusschen wordt ook vernomen, dat andere hoofdcommissarissen uit de Brus selsche omgeving ontslag hebben aange vraagd. Het onderzoek wordt voortgezet Het proces-Van der Lubbe. Vandaag de eisch. Gisteren was het een bijzonder taaie dag in het Rijksdagbrandproces. De zit ting duurde 11 Yi uur. Mr Werner, de eer ste ambtenaar O.M. had eenige uren noo dig en zijn collega Mr Parisius legde be slag op 5 uren. De zaken werden tot op den diaad toe uitgeplozen. Intusschen ging dt kachel uit bij een temperatuur van 12 gT onder nul enwas v. d. Lubbe inge slapen 1 Het O.M. verklaarde van der Lubbe schuldig zoowel aan brandstichting in vier gevallen als aan hoogverraad. Op zijn vroegst vanmiddag en wellicht pas laat in den namiddag zullen door den procureur-generaal de straffen worden vermeld, die hij tegen de verdachten eischt. Vanmorgen zullen de verdachten Torg- ler, Dimitrof, Popof en Tanef onder han den worden genomen. Een bijeenkomst der drie Koningen te Sofia? De Sora, die in den regel goed ingelicht is. meldt, dat koning Boris, die thans te Belgrado op bezoek is, half Januari een bezoek aan Boekarest zal brengen en dat daarna in het laatst van Januari koning Alexander en koning Karei tegelijkertijd 'skonings bezoeken zullen beantwoorden Men verwacht deze bijeenkomst van de drie Balkanvorsten op 30 Januari. Spanje weer rustig. Te Sevilla is de toestand weer normaal, de arbeiders hebben de staking opgege ven. De minister van binnenlandsche zaken verklaarde, dat in heel Spanje volkomen rust heerscht. Te Saragossa zijn de laatste opstande lingen door de politie omsingeld. In ver schillende gemeenten zbn- nog opslag plaatsen van bommen door de politie ont dekt. Men vertrouwt, dat ook de koude er toe zal bijdragen om de gemoederen te be daren. Uit de gevangenis van Barcelona zijn 58 politieke ge"angenen ontvlucht. Zij hadden een gang gegraven, die naar een riuol leidde. Het gelukte de politie een 30-tal gevangenen weder te arresteeren De overige ontsnapten worden in de rio len van de stad achtervolgd. Storm aan de Britsche kust. Een hevige storm woedt aan de kusten van Engeland en voornamelijk boven het Kanaal. Er is gevaar voor de scheepaart. Over al zijn de reddingsbooten uitgezet. Gevreesd wordt, dat een driemaster vergaan is tijdens den storm ter hoogte van Norfolk. Er waren 10 of 12 man aai boord. Eenige personen zagen met verrekijkers vanaf de kust het schip in den storm heen en weer slingeren en plotseling over hellen en zinken. Een reddingsboot werd onmiddellijk uitgezonden, doch vond geen enkel spoor van den driemaster. Het goederenvervoer over het Kanaal is stil gelegd. Verscheidene visschersboo- ten zijn overtijd. De koudegolf. De koudegolf in Amerika heeft reeds verscheidene slachtoffers gemaakt. Voor zoover op het oogenblik bekend, zijn 52 personen doodgevroren. Te nijpender acht men den toestand, daar het geweldige leger van werkloozen den ergsten winter tegemoet gaat, die sinds jaren voorgekomen is. Woensdag was het te Brussel en bijna overal in België weer bijtend koud. Laat in den avond daalde het kwik op sommige plaatsen tot vijftien graden on der nul. Gistermorgen werden voor zonsop gang in Oost-Pruisen de laagste tempe raturen van den laatsten tijd gemeten 2123 gr. onder nul. Nog altijd wordt het Noorden van Ita lië geteisterd door hevige sneeuwstormen. Ih Ligurië, Venetië en Lombardije ligt de sneeuw reeds een halven meter hoog, ter wijl de storm met onverminderde kracht voortduurt. Korte Berichten. De Belgische ministerraad heeft be sloten, den op 15 Dec. a.s. vervallenden termijn van de oorlogsschuld aan de V. S. niet te betalen. - Op de spoorlijn PontarlierMou- chard heeft een expresstrein zeven arbei ders, die aan het herstel der spoorbaan werkten overreden en gedood. Acht ar beiders werden gewond. Een nota aan het adres der Ver- eenigde Staten is in voorbereiding, ter mededeeling, dat de Fransche regeerine nog steeds gebonden is door het Kamer votum van 14 December 1932 en derhalve geen betalingen zal kunnen doen op den schulden-vervaldag van 15 December a.s. Onder de 5000 gedetineerden in de concentratiekampen, die amnestie verkre gen hebben, bevindt zich ook de vroegere socialistische voorzitter van den rijksdag Paul Loebe. President Roosevelt is voornemens het Amerikaansche congTes voor te stel len, opnieuw 35-millioen dollar te vo- teeren voor de voortzetting van het pro gram der werkverschaffing tot 1 Mei 1934 nadat het congres reeds voor dit doel 400 millioen dollar heeft toegestaan. Enschedé en Lcnneker. Bij de Tweede Kamer is thans een wetsontwerp ingediend tot vereeniging van de gemeenten Enschedé en Lonneker De vertenigde gemeente zal de naam var Enschedé dragon. De vereeniging komt met 1 Mei a.s. tot stand. Binnenland. De couponbelasting door de Tweede Kamer aangenomen. De Spoorhoutkwestie in de Tweede Kamer besproken. De steun aan de noodlijdende gemeenten. Buitenland. Vandaag de eisch tegen v. d. Lubbe. De Boliviaansche troepen verslagen. Spanje weer rustig. Storm aan de Engelsche kust. Driekoningenconferentie te Sofia. Minister Colijn terug. De minister-president, dr H. Colijn, is uit Zuid-Frankrijk in de Residentie te ruggekeerd en heeft gisteren den gewonen Ministerraad gepresideerd. Pensioenen oud-gcuverneurs-generaal. Volgens de „Tel." heeft een der gepen- sionneerde gouverneurs-generaal van Ned.-Indië aan het departement van ko loniën medegedeeld, dat hij de 17 pet. kor ting op de Indische pensioenen ook op het zijne wenscht te zien toegepast. Men herinnert zich, dat bij de behan deling van de korting op de Indische pen sioenen in de Tweede Kamer ook over de pensioenen van oud-gouverneurs-gene raal is gesproken en dat de minister van koloniën toen heeft vastgesteld, dat deze pensioenen niet onder de bepalingen van het betreffende ontwerp vallen. Drenfsche gemeente in moeilijkheden. De raad der gemeente Dalen heeft ds begrooting voor 1934 vastgesteld. De raad is er in geslaagd de begrooting sluitend te krijgen met de heffing van 200 opcenten op de personeele belasting, 100 opcenten op de fonds- en 50 op de vermogensbe lasting. Voor onvoorziene uitgaven is da a nog 1196 beschikbaar. Evenwel is de ge meente niet in staat voor een behoorlijke verzorging van de werkloozen zorg te dra gen, bij de door de regeering verminderd" bijdragen over 1934. Daarom hield de raad f 13240 buiten de begrooting in de hoop, dat men er iii slagen zal den minis ter te overtuigen, dat genoemd bedrag door de regeering moet worden betaald, wil de werkloozenverzorging niet in het gedrang komen, daar de gemeente liaar belastingen niet hooger op kan voeren, en ook bezuiniging op de uitgaven niet meer mogelijk is. De kosten van werkverschaffng en steunverleening zullen in 1933 ongeveer f 24.000 bedragen of rond 18 pet. van alle gemeentelijke ontvangsten voor den ge wonen dienst. De toeslag op de rogge. Het lid der Tweede Kamer de heer Weitkamp heeft den Minister van Econo mische Zaken gevraagd: Is de Minister bereid mede te deelen of zijn beschikking inzake den toeslag op rogge van 2 October j.l. zal gelden over den geheelen oogst 1933? Toelating van hulponderwijzers. Het Tweede Kamerlid de heer Tilanus heeft een serie amendementen ingediend op het wetsontwerp tot wijziging der L.O.-wet 1920, waarbij hij een nieuw arti kel wil toevoegen aan art. 9, strekkende om hulponderwijzers toe te laten. Deze hulponderwijzers, aldus zegt hij, in zijn toelichting, kunnen slechts worden aan gesteld boven het door de wet verplichte aantal onderwijzers. Geen feesten ten Hove. In verband met de blijvende moeilijke tijdsomstandigheden heeft H. M. de Ko ningin besloten wederom gedurende dit winterseizoen geen officieele feesten en maaltijden te doen plaats hebben. Voorts ligt het niet in de bedoeling van H. M. dat aanvragen voor eerbiedige opwach ting en dankbetuigingen zullen worden ingediend. Zeeuwsche K. L. M.-dienst heeft gunstig gewerkt. In de vergadering van de Kamer van Koophandel voor Rotterdam werd mede gedeeld, dat van de K. L. M. een verslag is ontvangen over de uitkomsten van de exploitatie van de Zeeuwsche luchtlijnen in 1933. De Kamer had tot een bedrag van f 300 deelgenomen in een garantiefonds Uit het overzicht blijkt, dat de uitkomsten van den dienst zoo gunstig zijn geweest, dat het garantiefonds niet behoefde te worden aangesproken. Stofzuigers, de grootste sorteering bij J. M. Polderman, Goes. Vanaf f 0.75 per week. (Adv.) Actie van obligatie hou ders der stoomtram Bresken s- M a 1 d e g h e m. Men deelt aan het Dagbl. van Noord-Brabant mede, dat vele obüga- tiehouders van de stoomtramweg Maat-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1933 | | pagina 1